Advertenti'èn. FEUILLETON. Steeds hooger. iGebr. HOLLEN Hoogstraat 126, GLANSSTRIJKSTER. VOORDEN WERKMANT 1 Klaver- en 1 Graszaden. iMnn H.H. Scuppers en Handelaars. D HABT0G3 J.cz. Tuin- en landbouw. Reclames, Mededeelingen enz. Iets omtrent de naastbij- zijnde kroning van Edu- ard VII, De kroon, de stoet, wonderbare machten. Aardappelen J>e Oorlog". Cognac Mo sit,eau Frères, Mandel i* o a f/, r/ji Iver K or a ten Voor de Schoonmaak. van REiXMESSE, A- DE ROODE &0> Oleïne en Loog-, 1. dat het loon 80 cent is bij 9 uur loopens plus werken. 2. dat het 80 cent blijft bij langer werken. 3. dat na Pinksteren de arbeider om 4 uur weggaat voor 80 centen daags, en voor Pinksteren om half zeven ook voor dat daggeld. 4. dat 't hooisnijden, en de tarwe en suikerpeen heel wat betere loouen ge ven. Nu rijst de vraag waarom na Pink steren het loon niet verhoogd Afgedacht nu van het feit, dat 80 cent weinig is, maar voor de meeste boeren wellicht niet verhoogbaar met 't oog op hun eigen nood en behoeften en weinige inkomsten, dan schijnt toch de vraag niet ongewet tigd waarom moet men vóór Pinksteren 9 uur werken voor 80 cent, en na Pink steren langer Ons schijnt dit toe niet verdedigbaar te zijn. Als de Schrift zegt „De arbeider is zijn loon waardig", dan zal dit toch zeker niet bedoelen, dat hij in 10 uur maar net zooveel moet ver dienen als in 9. Onze uitlegging zou zijn, dat zijn daggeld dan 90 cent zou moeten wezen, en niet 80. We gelooven, dat de billijkheid gebiedt, dat de arbei der dan ook ontvange SMÜï cent. Moei- ljjke tijden doorleven de landbouwers, (de suikerbietenteelt vermindert), maar ons schijnt het onrechtvaardig de arbei ders voor meer werktijd maar hetzelide loon te geven. Doch we moeten eerlijk blijven. En dan schijnt er ook eene zaak te zijn, die niet in orde is, nl. deze: De arbeider verdient van 's m. 4 tot 's av. 5 met 21/i uur schafttijd 80 cent; met 1^2 uur 90 cent maar «...deze 1Y2 uur worden menigmaal verlengd tot 2 uur a 2 '/2 uur, zoodat de arbeider bij 2Yj uur rusttijd ook 90 cent ont vangt. Is dit zoo, dan blijkt hieruit toch, dat de boer geen man is, die het uiterste van den arbeider hebben wil. Dat er boeren zijn, bij wien de arbeider geen bos strco kan krijgen voor zijn varken, is wel mogelijkmaar dis christen is handelt met zijn werkvolk ook christelijk en de arbeider heett wel degelijk toe te zien of hij door onredelijke eischen het onderste uit de kan wil hebben. Beiden, boer en arbeider noemen zich christenen en als beiden zoodanig jegens elkander optreden, is de toestand behoorlijk, over eenkomstig Gods Woord. Alleen deze vraagAls de schafttijd 's midd. 21/i uur is, waarom maakt ^men hem niet \ïi2 uur, om dan in plaats van 4 uur te 5 uur weg te gaan, natuurlijk ook voor 90 cent. Is zoo'n regelingonmogelijk? Het loon in den wiedtijd is laag, zei den we maar kan het verhoogd worden En ons antwoord voor den landbouw- stand in het algemeen is Uitl bedrijf kan t nietl Dit jaar 1902 belooft al thans wat de suikerbieten betreft, al zeer ongunstig te zjjn. En dat juist is't treu rige, het ongezonde van den toestand Heeft de boer een goed jaar dan zou met 't oog op dat jaar, loonsverhooging mogelijk zijn, want de arbeider die mee geholpen heeft om onder den zegen des Heeren het jaar goed te maken door het geven van zijn „arbeid", zijn kracht, heelt bij meerdere ontvangsten van den boer, recht op hoogere waardeering van zijn „arbeid" en „kracht" maar wat hebben de verloopen 20 jaren gebracht, en wat zal de toekomst brengen Of 't aan ons ligt, dat wij wat pessimistisch zijn in dezen 't is mogelijk. Maar de toekomst schijnt ons nog donkerder dan vroeger. Bij vaste prijzen en vaste oogsten zou loonsverhooging mogelijk zijn, maar bij steeds wisselende prijzen en oogsten blijft ze een zeer moeielijke zaak. Een boer en een arbeider hebben 'c grootste belang bij vastheid in 't bedrijf, dan pas zjjn er allerlei regelingen te maken om trent minimum-loon en maximum-ar beidsduur, omtrent het minste en het hoogste loon, den korsten en den langsten arbeidstijd. Maar zooals 't nu staat, is een hooger loon o.i. onmogelijk, en kan loonsverhooging stel bv. in 1901 geschied, gevolgd moeten worden door loonsverla ging als gevolg van de ontbrekende voor schotten. Het mooie jaar 1901 zal wellicht 1902 opeten. Vastheid van prijzen en vast heid van oogsten zijn noodzakelijk in 't landbouwbedrijfen alle schommelingen (36) Een klein voorval, dat mij na Willems heengaan ter oore kwam, wil ik u nog teu slotte mededeelen. Een der jongelieden, die vóór Willems komst onder de luidruchtigste van mijn werkvolk behoorde, maar die, sinds Willem op de fabriek was zonder dat iemand begreep, waardoor stil en in zichzelf gekeerd was geworden, verzocht, of hij Willem vóer zijn vertrek nog eens even alleen mocht spreken. Toen hem dat was toegestaan, barstte hij in tranen uit en zeide i/O, ik heb zooveel van u gezien en gehoord, dat ik mij diep beschaamd en ongelukkig gevoel. Ook ik ben een jongen, die, evenals gij, in een Christelijk gezin ben opgevoed. Ook ik had eene moeder, die mij leerde, om mij voor den Heiland neder te buigen, en die mij van mijne vroegste jeugd af onder wees in den weg der zaligheid. Ik had den zijn nadeelig voor boer on arbeider beide. I Maar hoe die vastheid te krijgen Van de oogsten is 't onmogelijk, omdat die athangen van den zegen Gods, van weer en wind vau factoren, en invloe den, wiartegen de beste boer, na de beste bemesting op den besten grond niets kan doen. En van de prijzen Wat graan betreft, kan alleen protectie vaste prijzen bezorgen, maar al de andere producten als aardappelen, ajuiu, enz. zijn afhan kelijk van de prijzen op de wereldmarkt. Slotsom is dus loonsverhooging uit 't bedrijf bij zulke schommelingen in prij zen en oogsten als da landbouw door leeft, onmogelijk. De landbouw is geen fabriekswezen DE AARDAPPELTEELT EN DE PERÜ-GUANO. Het is een bekend feit, dat in sommige stre ken Peru-Guano als de aardappelmest beschouwd wordt. Ook zelfs daar, waar men met meer voorliefde gebruik maakt van minerale meststof fen, is bij de aardappelteelt toch altijd de Peru- Guano in gebruik gebleven. Bij vergelijkende proeven wordt voor de bemesting van aardap pelen ook aan de Peru Guano een proefveld toegewezen en niet zelden treedt de Peru Guano als zegeviere.sde meststof uit den strijd De wijze van bemesting van den aardappel hangt ten nauwste samen met het dool, waarvoor do aard appel geteeld wordt. (Eetaardappeleu, voeder- aardappels, fabrieksaardappels.) Bij bet gebruik van kunstmest dient men dit verschil in aan merking te nemen. Zoo leveren chilisalpeter en andere suelwerkende stikstofhoudende stoffen wel een gul gewas, maar de kwaliteit vooral van de oetaardappels kan daaronder lijden, of schoon het eiwitgehalte onder deze omstandig heden gewoonlijk toeneemt en het zetmeelgehalte vermindert. Eon dergelijke nadeelige werking op het zetmeelgehalte heeft het kalimest, vooral de chloorhoudende, wanneer deze niet reeds in den voorgaanden herfst ot winter of aan de voorvrucht is gegeven, maar eerst in het voor jaar, ofschoon de aardappel een zoogenaamde potaschplant is, voldoet een ver3ohe bemesting met deze kunstmest vooral voor eetaardappels, omdat ze verscb, met kalizouten gemest, licht het karakter krijgen van onrijp zaad en dan oen ouaangenaamen zeepsmaak hebben. Dit alles wordt toegeschreven aan het chloorgeha'te van den kalimest. Met Peru Guano heeft men deze nademen n'et. Het is moeilijk uit te maken, hoe dit kunt, misschien is het, omdat ze geen of weinig chloor bevat en toch alle voedende be- standdeelen inhoudt. In elk geval is het een feit, waurvan zich ieder proefnemer kan overtuigen, dat zoowel de vroege als de late aardappels bij een bemesting met Peru-Guano, zioh uitstekend ontwikkelen en een rijken oogst leveren. Bij vroege aardappels, die een vrij korten groeitijd hebben (zes weken in den grond en zes weken boven den grond) gebruikt me" het best 400 K. G. opgeloste Peru Guano per II A- Bij de late aardappels gebruikt men, hetzij ruwe Peru Guauo, hetzij voor do helft ruw enjvoorde an dere helft opgeloste. Gewoonlijk gebruikt men 400 IC. G. ruwe, die op de gewone diepte wordt onder geploegd en egt men 200 K. G. opgeloste als boveubemesting in. In de verflagen van de rijksproefvelden, waar men van 400 tot 600 K. G'. Peru Guuno geeft, heeft men met deze, met een grooter geldelijk voordeol dan met zelf ge- mengden mest, die nog vaak voor de aarda'pels gebruikt wordt. Vraagbaak. Vragen en Antwoorden worden kos teloos geplaatst. Antwoorden of mededielingen zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen, waarop ze betrekking hebben Vragen. 273. Hier en daar zie ik tegenwoordig gele bloemen verschijnen, die wel wat op paardebloemen gelijken. Bladen zie ik op die plek nog niet. Kunt u misschien zeg gen, wat voor planten dit zijn 274. Ik heb wel eens hooren beweren dat men zelf 't gehalte aan stikstof kan berekenen, dat in chilisalpeter zit. Is dat waar 275. Heeft slroo ook nog voeder waarde 276. Wat is het beste en het voordee- ligststalmest diep of ondiep onder spitten. Pernis A. 277. Wanneer men uien verzend naar William Plancock-Hull is dat adres dan voldoende en vertrouwd Pernis A. 278. Wanneer den derden Dinsdag in Sept. de Koningin verhindert is de Staten Generaal te openen, wie doet dat dan in Haar naam O. te M. 279. Waar wordt stroopkoffie van ge maakt, en is dat zuiverder en beter als cichorei O. te M. Antwoorden en Mededeelingen 270. Stikstof maakt deel uit van eiwit achtige stoffen. E11 nu spelen de eiwitstof fen 't leven van mensch en dier een zeer belangrijke rol. A lie organen bevatten eiwit, 't Is daarom dat stiksto f van zoo'n groot gewicht is. Heere lief en het vaste besluit genomen om Hem te dienen. Nooit had ik kunnen denken, dat ik, ter wille van eenige goddelooze jongens, Hem zou hebben kunnen verloochenen, gelijk Petrus deed. Neen, mijn verloochening, mijn ontrouw wa3 oneindig veel erger dan die van hem hij zeide slechts drie keer in zijn leven, dat hij zijnen Heere niet kende maar jk toonde dat ontelbare mrlen en dag aan dag. Hij deecl het, omdat hij vreesde voor zijn vrijheid en zijn leven; maar mij dreigden zulke gevaren nietik had er alleen maar wat spot voor te verduren. Ach na korten tijd spotte niemand meer met mij, want er was geen mensch' die aan mij zien kon, dat ik een discipel van Christus was ik was mijne goddelooze kameraden immers in alles gelijk geworden ik lachte even hard als zij over gezegden, die ik vroeger niet had kunnen aanhooren zelfs kwam het zoo ver met mij, dat ik met hen kon spotten en vloeken en lasteren, alsof ik God nooit ge kend had en van Christus nooit gehoord had. Maar toen ik u den eersten avond gadesloeg, toen begon mijn geweten te kloppen en toen ik daarna zag hoe gij, door trouw 271. Windeieren* missen kalkschaal. Veelal is gebiek aan kalk oorzaak van 't leggen van windeieren. Dus steeds kalk in de ren. Men kan ook kalkwater laten drinken. 272. Wij ondervonden meermalen de heilzame werking van guano op groenten. Wij zaaiden het tegelijk met 't zaad. Vooral spinazie, sla, snijbiet en andere bladgroen ten waren zeer dankba ar voor wat guano. 20 Gent per regel Den 26 Juni a.s, zal Eduard VII te Koning van Engeland te Westminster gekroond worden, en menkoudigtaan,dat de plechtigheid in pracht niet onder zal doen voor de Kroning van Nicolaas II, waarvan de pracht algemeen bekend is. De voorname personen van Engeland maken reeds hunne toebereidselen. Een speciaal protocol stelt de costumes en lengte der sleepen vast. Deze zullen een stoet vormen, de kroon op 't hoofd en de mantel met sleep op den rug, zullen de waardigheidsbekleeders in costumes uit de middeleeuwen gekleed zijn en de hellebardiers in rood en et goud be werkt costuum. Ta midden van deze grootsche pracht zal Eduard VII de kroon van Engeland ontvangen, die 3193 diamanten bevat, waarvan de beroemde Ko-Hi-Noor alleen 8 millioen waarde heeft. Zulk een pracht, waar zulke wonderen van lue ten toon gespreid worden zijn wel gemaakt om de verbeelding der volke ren aan te trekken en men begrijpt ge makkelijk dat in de middeleeuwen, de koningen den dag der kroning beschouwd weraeu als door eene wonderbare, godde lijke macht voorzien te zijn, die van zekere ziekten te genezen. Eene plaat uit dien tijd stele Hendrik IV voor den dag der Kroning, op het oogenblik dat hij het voorhoofd aanraakt van de voor hem geknielde zieken, zieken aangetast door de aandoening genaamd, „krop gezwel" de volgende woorden uitsprekende: „De koning raakt je aan, God geneze je." De Kroning in de n oderne tijden ver eeuwigt de gewoonte van het verleden, maar men schrijft aan hem die gekroond werdt niet de macht toe om te genezen. Deze macht behoort waarlijk slechts aan de gemeesmiddelen, vrucht der naver- schijniug der geleerde dokters, aan de operaties der heelkundigen. Onder de ontdekkingen der wetenschap, die het mensehelijk lichaam verdedigen tegen inbreuk der ziekten, voorkomende uit de verarming van het bloed, is er een, waarvan de beroemdheid zich over de geheele wereld heen verspreid heeft, deze is die der Pink pillen. De voorbeelden van genezingen door de Pink pillen zijn ontelbaar, het is zelden dat men iemand onder zijne bekenden kan vinden, die er niet een bevredigend resuliait van heeft bekomen. Evenwel voor de personen die nog mochten twijfelen, zuilen wij de de genezing verhalen van de echtge noote van den Heer G. J. van Heun te Nijverdal. „Mijne vrouw", zoo schrijft hij, „heeft gelijk zoovele anderen personen de goede uitwerking der Pink pillen ondervonden. Sedert meer dan 5 jaren was mijne vrouw lijdende aan hartkloppingen, duizeligheid, gaf somtijds bloed op en na gebruik van zes doozen is zij ontzaggelijk veel beter geworden. Geheel en al over is het nog niet doch de beterschap neemt van dag tot dag toe. Zij kan haar werk weder verrichten en daarom raad ik een ieder die lijdende is aan, een proef te nemen met de Pink pillen, op haar 60 jarigen leeftijd konden wij niets beters hopen. Prijs t. 1.75 de doos. f 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezen ding tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar bij de firma DIJKEMA DOORNBOS te Sommels dijk. te zijn en voor uw Heiland uit te komen, zegen versprei d'et en voor uzelf een gelukkig leven hadt, gevoelde ik mijn schuld en ellende in haar vollen omvang. Ik zag hoe schandelijk mijn ontrouw was geweesthoeveel ik ver loren had. Ach, nouit, nooit meer zal ik mijn vroeger geluk kunnen terugvinden voor altijd heb ik het verloren door mijn eigen lafheid, door mijn eigen schuld, O, had ik maar gedaan, zooals gij 1" De arme jongen was zoo door wroeging en droefheid overmand, dat hij de laatste woorden er niet anders dan snikkend kon uitbrengen. Een medelijden, ontleend aan liet innerlijk hemelsch mededoogen, dat de Heiland koesterde voor gevallen zondaars, maakte zich van Willem Elshorst meester, toen hij deze schuldbekentenis aanhoordeen hij sprak dezelfde woorden van hemelschen troost die de Zaligmaker sieeds deed hooren, wannier een mensch met zonden bezwaard, tot Hem de toevlucht nam //Die gezond zijn, hebben den medicijnmeester niet van noode, maar die ziek zijn." //Ik ben niet gekomen om te roepen rechtvaardigen, maar zondaars tot be- Een aanbevelenswaardig adres om uwe in Commissie te zenden, is bij J. KNOOP, Commissionair, Prinsengracht 43 Amster dam. De Transvaalsche regeeringsauloriteiten bevinden zich nog steeds te Kroonstad, in het noorden van den Vrijstaat en hun ge delegeerden hebben het nog niet eens tot een samenspreking met Steijn kunnen brengen Reuter seinde den 3 oen uit Pretoria, dat Schalk Burger er nog niet in geslaagd is zich met Steijn in verbinding testellen. Nadat deze met De Wet den grooten spoorweg naar het westen is overgetrok ken, heeft kolonel Garatt de twee Vrij- staters vergezeld van Van Niekerk en Van der Merwe tot Parijs kunnen vol gen. We weten, dat men hen zoowel in het district Hoopstad heeft meenen te ont dekken, als dat zij, volgens het zeggen van Boeren die in de drijfjacht tegen de la Reij gevangen genomen zijn, met dezen een ontmoeting hebben gehad bij Klerks dorp. Is dat laatste waar, dan zijn ze dus een heel eind uit de buurt en kan het nog wel eenige dagen duren, eer het tot een conferentie komt. De ^Standard» correspondent geeft ech ter een eenigszins andere voorstelling van de zaak. Hij althans zegt, dat Schalk Bur ger en zijn collega's te Kroonstad het re sultaat afwachten van de zending die zij naar Steijn gezonden hebben. In het écne geval zouden de gedelegeerden dus nog hoegenaamd in geen connectie zijn met President Steijn, in het andere geval zou den zij niet zelf hem opzoeken, maar door middel van briefwisseling met hem onder handelen. Toch blijft in beide gevallen waar, dat de verbinding met Steijn nog niet is tot stand gebracht. De andere Bóerengedelegeerden zijn bij hun terugkomst uit de Vereenigde Staten te Havre ondervraagd door de P a t r i e en legden met betrekking tot de beweerde vredesonderhandelingen de volgende ver klaring af »De berichten, welke wij vernemen, zijn zoo ernstig, dat wij er onmogelijk ons oordeel ever kunnen -zeggen, daar we her halen dat zonder onafhankelijkheid de vrede voor ons «onmogelijk* is. Wellicht heeft de dood van Rhodes eenigen invloed op het einde van het conflict. Op 't oogenblik is onze toestand uitstekend* En ook zeker persbureau verklaart ge machtigd te zijn tot de verzekering, dat vredesonderhandelingen slechts gevoerd kunnen worden met medeweten van de Boerenrepresenlanten in Europa, en op den grondslag van volkomen onafhankelijk heid der Zuid-Afrikaansche Republieken en algemeene amnestie voor de rebellen uit de Kaapkolonie en uit Natal. Dat is duidelijk. Maar van wie zijn de huidige stappen nu uitgegaan Engeland heeft aanleiding gegeven, zegt voornoemd persbureauen we willen het wel geloo ven. Maar van overzee heet het De Engel- sche regeering heeft geen nadere vredes voorwaarden vastgesteld, en verwacht voor stellen van Boerenzijde welke dan ten spoe digste door de invloedrijkste leden van den ministerraad zullen worden overwogen Wie het weet, mag 't zeggenMaar we mogen nog hope blijven koesteren, en schorten eigen oordeel veiligheidshalve maar op. De Engelschen hebben, blijkens de ver- lieslijst dezer dagen in de Kaapkolonie een niet onbeteekenende nederlaag geleden, waarvan in de ambtelijke berichten geen melding was gemaakt. Een detachement van Marshall's Horse, koloniale troepen waarschijnlijk, heeft zich na een vrij scherp gevecht, waaraan zeven man en een luitenant gedood en 8 man gewond werden, aan de Boeren overge geven, nabij Sutherland (ten noorden van de Roggeveldbergen in de Kaapkolonie en ten Z.W. van Beaufort-West). Dezen na men een kapitein en 28 man gevangen, die later natuurlijk weer werden losgelaten. Belangrijk is dit feit vooral hierom, dat Sutherland ligt ten zuiden van de blok- huizenlinie Victoria-West, Willinston, Cal- vinia, Clan William in welke streek geen Boeren behoorden te zijn en er, volgens keering." //Komt allen tot Mij, die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u ruste geven." //De gelegenheid om goed te maken, wat gij verzuimd hebt, is nog niet voorbij," sprak Willem Elshorst hem bemoedigend tce. //Kom, belijdt den Heere oprecht uw schuld; enjge- lijk Hij Petrus zijn ontrouw vergaf, hern in zijn eer herstelde en hem kracht en moed en gelegenheid gaf, om laler van Hem te ge tuigen en vele zielen v-or Zijn Koninkrijk te winnen, - zoo zal Hij ook u in genade weder aannemen, indien gij Hem uw schuld belijdt en om Zijne hulp smeekt. Jezus is Dezelfde gebleven voor allen, die tot Hem komen." Die woorden van zijn scheidenden vriend beurden den verslagen jongeling weer op en schonken hem nieuwen moed. Hij deed, wat Willem hem aangeraden had en leerde de valsche schaamte en de noodlottige menschen- vrees, die reeds zoo menig zwak geloof voor goetl geknakt hebben, overwinnen. Zie hier, Mevrouw, eenige meededeelingen over den jongeling, die de hand uwer diens bode heeft gevraagd. Ik kan niei anders zeggen, dan dat ik het meisje', dat zijn de officieele berichten, dan ook niet meer waren! Alle commando's zoo heette het, werden van die linie geleidelijk noordwaarts uitgedreven. De Engelsche hebben in de Kaapkolonie dusver maar heel weinig succes. Sedert de verrassing van Lotters commando behaal den zij geen enkel belangrijk voordeel. De gevangenneming van Scheepers en Krit- zinger was »puur toevallig*, om zoo te zeggen. Ondergeteekende vraagt beleefd STRIJKGOED. Voor een nette bediening en van prach tig gestreken werk kan men verzekerd ziju. Aanbevelend J. v. d. SLOOT, Visscherdijk Middelharnis. Voor de is als alleen verkooper aangesteld voor Sommelsdijk, J. L ARMSTRONG. Voorhanden een partij Sterke Schoe nen tegen de bekende priizen. S. NAGTEGAAL, Kerksingel 87, DIRKSLAND. \A Sommelsdijk. i Ondergeteekende heeft de eer te berich ten dat hij is aangesteld als Agent der Eerste Ned. Transp. Verzekering- Maatschappij, dat bij hem op voor- deelige voorwaarden gelegenheid is ijzeren schepen en lading te verzekeren. DirecteurenPIT VAN OOSTER ZEE, Vischsteeg 13, Rotterdam. Uic diD. dn. Oude tonge, I. DE WINTER en Horlog-ien. Westdijk B 293, MIDDELMRUIII. Billijke prijzen. Solide artikelen. OP&EBICHT 1840. Karpetten, Reddekleedjes, Loopers, Coces- en fantasiematten, Tafelkleeden. Beveelt zich beleefd aan tot het le veren van Spring- en andere Matras sen, Linoleums en Kleeden. Reparatie spoedig net en billijk. Minzaam aanbevelend, J. L. PRE VOST. Zadelmaker Sommelsdijk. ROTTERDAM. Het beste in de stad voor Logies. Voor Dineren speciaal ingericht. Munt uit door lage prijzenvlugge, nette en zindelijke bediening. Let vooral op Hoogstraat I2R. SCHIEDAM, (Opgerieht 1878.) Fabrikanten van Zeeppoeder en Vetloogmeel. Prima qnaliteit, Concurreereude prijzen, echtgenoote mag worden, gelukkig prijs. Ik hoop, dat hij recht gelukkig met haar moge zijn. Hopende, dat deze inlichtingen voor u vol doende en voor het geluk van Willem Elshorst bevorderlijk mogen zijn, teeken ik mij met de meeste hoogachting, UEd. Dw. Dienaar, M. VAN DUIJVENVOORDE. W< t de uitwerking van dezen brief was, wil ik mijne lezers niet in den breede mede deelen. Ik wil hun maar alleen vertellen, dat, na eene korte onderhandeling tussehen Mevr. Huibers, Willem en Betje, laatstgenoemde zich plechtig met den jonkman verloofdedat God gedankt werd voor Zijne liefdevolle leidingen en vurig gesmeekt werd om Zijnen zegen op deze verbintenisen dat Betje dik wijls tot zichzelf' en ook wel eens tot Mevr. Huibers en hare vriendin Neeltje uit den grond van haar hart zeide, dat zij nooit gedacht had, dat de Heere zulk een groot geluk voor haar had weggelegd. (Wordt vervolgd).

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 2