s SPAARBANK ATTENTIE ÏE u™mF J. VIS Cz. ie Msdük. Advertenti'èn. Assurantie FEUILLETON. Steeds hooger. Uien te verzenden Uitschot-sigaren H.I. Schippers ea Handelaars. Gebr. HOLLEN Mozes de Haas, li WacMpMs der Moeten, ROTTERDAM. Hamakers-Fenenga. NATUURBOTER COÏÏCOÏÏRS-FESTim „Middelharnis-Sommelsdijk" Tuin- en Landbouwzaden. pHOTOGRAAF PHOTOGRAAP Kipstraat 101 EipstraaT Tieman's Vijfjarige Weiden. Vraagbaak. i>e Oorlog" HecfotssaKen. Beleefd aanbevolen. „Middelharnis en Scmmelsdijk'.', M. ÏÏAMMELBURG, DIRKSLAND- Mandel ROTTERDAM. Attesten op aanvraag-. Rozendaalsch Klaverzaad, JTie man, niok, waardoor deze laatste belet wordt te ver vliegen en liet maakt verder ook het onopgelost phosphorzuur oplosbaar in water en dus beter geschikt voor een snelle en kraohtige voeding der planten. Het is juist, omdat bijna al het phos phorzuur in de opgeloste Peru-Guano oplosbaar gemaakt is, dat die guano den naam van opge loste heeft ontvangen. Deze opgeloste Peru-Gua no wordt onder contróle der rijksproefstations, tegen een standvastig gewaarborgd gehalte van 7 pot. stikstof, 10 pot. phosphorzuur op 2 pet, kali in den handel gebracht. Het groote verschil ruwe en opgeloste Peru-Guano is dus hierin gelegen, dat het gehalte van de opgeloste stand vastig is en de versohillende phosphorverbin- dingen, die in de guano aanwezig zijn, vooreen groot gedeelte voorkomen in een in water op losbare vorm, terwijl de stikstof eiin aanwezig is in een gemakkelijk oplosbare, maar in elk geval tegen vervliegen beveiligden vorm. Op dit verschil in samenttelling steunt het verschil in gebruik, dat wij van de Peru-Guano's hetzij opgeloste, hetzij ruwe moeten maken. In 't algemeen is het gebruik van opgeloste Peru. Guano aan te raden boven dat van ruwe Perut Guano in al die gevallen, waarin het aankom op een snellen groei en groote opbrengst. De opgeloste werkt toch sneller en heviger dan de ruwe. Dit feit is reeds door talrijke proeven bewezen. Dr. Grounen heeft o. a. door oen reeks pioeven aangetoond, dat de werking van opge loste Peru-Guano die van ruwe guano aanmer kelijk overtreft. Op 12 verschillende proefvelden, ieder van ongeveer 1 hectare oppervlakte, gaf een bemesting met 500 kg. ruwe Guano gemid deld een hoogere opbrougst van 4280 kg. sui kerbieten. Door een bemesting met 500 kg. opgeloste Guano werden gemiddeld 5150 kg. suikerbieten meer verkregen dan op de onbe- meste pereeelen, niettegenstaande de opgeloste Guano J/s minder stikstof en phosphorznur be vatte dan de ruwe. De suikerbieten met opge loste Guano bemest waren tevens do zuiverste enïsuikerrijkste. Het kan eohter ook gebeuren, dat aan ruwe Peru-Guano de voorkeur moet gegeven worden boven opgeloste. Als bemosting voor wintergra nen, op vochtige en moerasachtige weiden is de ruwe Guano in sommige gevallen te prefe- reeren. Wij komen hierop later in bijzonderhe den terug. Het is in de meeste gevallen niet raadzaam Guano t e gebruiken als bovenbemesting. Zoo veel mogelijk dient zij ondergeploegd te worden en wanneer zulks niet wel kan geschieden, moet men haar diep ineggen. Guano bovenop uitge strooid. zonder daaropvolgende onderbrenging, zal nimmer hare volle werking doen. De wortels der planten dringen zoo diep in den grond, dat zij aan de bovenop den bodem uitgestrooide Guano niets hebben. Nu is het waar, dat door deh regen de oplosbare deelen der meststof in den grond dringen, maar er blijven er dan toch ook over, die in den bodem zouden oplossen en nuttig zijn en boven op den grond verdrogen en verrotten en dus waardeloos worden. Blijft de regen eenigen tijd uit, dan gaat alle Guano ook de in water oplosbare stof, verloren. Daar enboven bestaat ook de mogelijkheid, dat de phosborus en ka'i door het absoxptie-vermogen vooral in kleigronden in de allerbovenste lagen worden vastgehouden. Hoe men de zaak dus ook bekijkt, het onderploegen en diep ondereggen is om verschillende redenen te verkiezen. Al vorens te eindigen moet ik nog wijzen op een verkeerd gebruik van de Guano bij aardappels. Men neemt gewoonlijk een lepeltje of pijpekop Guano, legt deze hoeveelheid Guano in den grond en poot daarop den aardappel. Ik acht deze wijze van doen zeer verkeerd. De wortels en uitloopers van de plant bepalen zioh toch niet tot een enkel plaatsje, maar verspreiden zich overal in den grond. Het is dus ook voor aa rd- appelsbeter de Guano op denb,odem uit te strooien en voor het poten der aardappels onder te ploegen. Wij ontvingen de Verslagen van de landbouwproefvelden in Zuid-Holland. Wat er meer direct op onze omgeving betrekking heeft, zullen we achtereen volgens aan eene beschouwing onderwer pen. Wellicht valt er voor velen iets uit te leeren. M. Vragen en Antwoorden worden kos teloos geplaatst. Antwoorden of mededelingen zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen, waarop ze betrekking hebben. Vragen. 270. Waarom speelt de stikstof zoo'n gewichtige rol in 't leven van mensch en dier. 271. Wat is er te doen tegen B't wind eieren" leggen. Mijn kippen doen dat nog al druk. 272. Is guano goed voor groenten Antwoorden en Mededeelingen. 266. In plaats van Ammoniak-Super- phoshpaat kan men evengoed zwavelzure ammoniak en superphosphaat gebruiken. Want 't eerste is een mengsel, samen gesteld uit de laatste. 267. Een koortsthermometer is een thermometer die er op is ingericht, (34) Willem Elshorst groette mevrouw Huibers beleefd, toen deze naar hem toekwam, en vroeg wat hij van haar begeerde. Zij vroeg dit een weinig kortaf en op eene manier, waarop zij niet gewoon was iemand toe te spreken; want zij was nog niet gebeel gerust gesteld, ofschoon ook haar de gansche ver- sohijning van den vreemdeling een zeker vertrouwen inboezemde. //Mevrouw!" antwoordde Willem met eene diepe welluidende stem, die Betje in de keuken kon verstaan, //Ik hoop dat u mijn vrijpostig heid niet ten kwade zult duiden. Ik wensch u le spreken over over uw dienstmeisje." //Over Betje Wat wilt gij van haar?" De donkere, eerlijke oogen namen op het hooren van deze vraag zulk een welsprekende uitdruk king aan, dat mevrouw Huibers geen vrouw van vlresch en bloed ware geweest, indien zij de waarheid niet huif had vermoed. Hoe het zij, haar argwaan verdween en zonder eenige beklemdheid te gevoelen, liet zij den vreemdeling de huiskamer binnen. Toen de weduwe eenmaal haren argwaan had afgelegd, kreeg zij weer dat moederlijke pver zich, waardoor iedereen, die met haar temperaturen tussehen 36 en 42*. Gel ei us tot en tiende deelen van graden nauwkeurig af te lezen. Bovendien be zitten ze de eigenschap dat't kwik blijft staan op do hoogte, tot waar 't rijst. Wordt dus het instrument aangelegd b. v. onder den arm en is men niet in staat terstond af te lezen dan bewaart men 't voorwerp maar tot later't kwik blijft staan waar 't staat. Voor een nieuw gebruik sla men door eeu schokkende beweging de vloeistof naar omlaag tot 36° of daar beneden. 268. Onder de kleinere plaatsen waar zulk een onderzoek plaats heeft noemen we van Goes en Ter Neuzen. De man van d e »Times« in Pretoria tracht er bij de Jingo's weer wat moed in te brengen na de teleurstellingen der laatste dagen. Hij geeft, in een beschouwing over den militairen toestand, de gewone praatjes tenbeste over den geringen invloed, dien voordeelen als De la Reij pas in wes telijk Transvaal bee ft behaald, op den alge- meenen toestand kunnen hebben. Om aan te toonen hoeveel vooruitgang op het oorlogsveld er valt waar te nemen, zegt hij dat Louis Botha, die in September nog bijna 2000 man kon verzamelen, er nu maar 700 bijeen kon brengen. Hij moet geen neiging tot vechten vertoonen, maar trekt oostwaarts van Vrijheid terug, voor Bruce Hamilton uit. Men kan niet veel nieuws uit die buurt verwachten. De Boeren zullen blijven terugtrekken, en ten slotte naar het hooge veld terug trachten te keeren. Wij gelooven echter heel wat anders, en het zou ons niet verwonderen, als wij binnen enkele dagen iets belangrijks zullen hooren uit dien hoek. Schalk Burger en de regeering blijven ten noorden van de Delagoalijn. Zij zijn eerst wel in de richting van Pietersburg getrokken, maar teruggekeerd naar een plaats ten noorden van Balmoral. De Wet is in het noordwesten van den Vrijstaat aangekomen, vermoedelijk mgt de bedoeling zich zoo mogelijk aan te sluiten bij De la Reij. Inmiddels wordt het land, dat hij ontruimd heeft, schoongeveegd door verschillende colonnes. Denkt men om het nu eens letterlijk te nemen dat De Wet zooveel vuil heeft achtergelaten Behalve hetgeen we jl. week reeds meldde, geeft de »Standard« correspondent te Preto ria een beschrijving van lord Methuen's nederlaag en zegttoen de Boeren op een afstand van drie mijl waren, plaatsten zij zich op vijf gelederen in geopende orde en galopeerden recht af op de achterhoede, terwijl zij gilden en hun geweren zwaaiden, en door hun aanval als één man en hun getalsterkte de achterhoede dreigden geheel onder den voet of dwars er doorheen te rijden. Toen de vijand 1400 yards verwij derd was, opende de achterhoede het vuur met achtereenvolgende salvo's terwijl de stukken veldgeschut met granaten schoten. De Boeren antwoorden met een hevig vuur en vervolgden hun galop recht op de achter hoede aan, doch terwijl hun centrum recht doorreed, reden hun vleugels om beide flanken. Zij drongen met den grootsten moed en beslistheid door, zoo zelfs, dat velen recht in het midden van de dekking reden, die de marsch der colonne beschermde, Methuen zond tot steun der achterhoede een afdeeling bereden troepen terug, en het verder dringen van den vijand werd tegengehouden, hoewel slechts tijdelijk. De Boeren gedroegen zich met een dapperheid, wat kleingeestig zou zijn niet te loven, en kwamen opnieuw aan zonder dekking, ter wijl een hevig geweervuur op hun gelederen werd afgegeven. De infanterie werd aange wezen om te gaan helpen. Twee kanonnen •p de rechterflank werden met bewonderens waardige koelbloedigheid bediend, doch de bereden manschappen, die de achterhoede vormden, werden zenuwachtig door den wanhopigen stormloop der Boerenveteranen en sloegen feitelijk op hol onder den invloed der blinde paniek. Methuen gaf bevelen, dat de convooien en troepen terug zouden trekken op een kraal, waar reeds gedeelten der bagage waren verzameld, en droeg ma joor Paris het bevel over een kraal op. in aanraking kwam, zich gedrongen gevoelde om haar zijn vertrouwen te schenken; en zoo kwam zij zeer spoedig te weten, wat Willem Elshorst in hare woning voerde benevens al de bijzonderheden, die wij reeds van hem weten. Daarna vernam Willem van z ij n kant het een en ander van Betje, waardoor het hem hoe langer hoe duidelijker werd, dat hij zich niet bedrogen zag in de verwachtingen, die hij van haar koesterde. Omdat deze zaak zoo hoogst gewichtig was voor Betje's toekomst, vroeg mevrouw Huibers, ot zij enkele inlichtingen aangaande hem kon bekomen. Daarop gaf Willem haar het adres van zijn vroegeren en tegenwoordigen patroon op. Hij oefende het beroep van machinist uit en verdiendie een goed inkomen. Het was zijn verlangen om aan een stoom gemaal geplaatst te worden; dat beviel hem beter dan in eene fabriek werkzaam te ziju, En als zich bij dat stoomgemaal een eigen, vrije woning bevond, waarin hij na volbrachten arbeid het zoetst gelu.k mocht smaken, dan zou zijn geluk volmaaAt zijn. Reeds stelde hij zich voor, hoe heerlijk de winteravonden zou den zijn in het gezelschap van een lieve, ver standige, vrome vrouw, met wie hij even ver trouwelijk zon kun Men spreken als hij vroeger met zijne moeder gedaan had; en de zomer avonden zouden niet minder genoegen op leveren, want dan zou hij het lapje grond bearbeiden injipn hij zoo gelukkig mocht zijn Methuen galoppeerde terug naar de ka nonnen op den rechtervleugel en moedigde de soldaten door gebaar en stem aan plotseling werd hij tot schijf der Boeren scherpschutters, die het vuur op hem con centreerden. Zijn paard stortte dood neer, op drie plaatsen getroffen, terwijl hij een kogel in de dij kreeg; het was toen 9,30. De Boeren hernamen dank zij hun grooter getalsterkte en de aanmoedigingen van De la Reij zelf, het offensieve en begonnen de stelling te omsingelen. Celliers begon met twee onbedekt opgestelde vijftien ponders den kraal te beschieten. Er was slechts één middel om verdere verliezen van levens te voorkomen dat was overgave. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zifting van Dinsdag 18 Maart. Hoden werd het volgende vonnis ge wezen P. K., 18 jaar, voldarbeider te Som- melsdijk, wegens mishandeling, tot f 5 boete, subs 5 dagen hechtenis. Nieuwe en gebruikte (doch nog in zee.i goeden staat) in lengten van af 1,502 M. tot concurree rende prijzen bij P. DE GROOT Cz,, te Dirksland. Brielsch Koffiehuis. Maaxkade HO Westzijde, HEERLIJKE fijne qnaliteit. In vaatjes van 10 en 20 halve kilos. Franco zen ding. Steeds verkrijgbaar D. Slager Boterhandel Middelhainis. Wie zijne huizen, inboedel enz. wil assiBB'eei'eïB, vraagt dan eerst «i» gaaf van Premie, bij den Agent van de 's Hertogenbosscbe Maatschappij. J. L. ARMSTRONG. SOMMELSDIJK. Porcclein, Glas, Aardewerk, Geëmailleerde artikelen, Galaateriëii Gang-, Muur-, en Hanglampen, enz. enz. ,1. HAZENHEUG, H Sommelsdijk. van het Departement der Maatschappij tot IVut van 't Algemeen. De bank neemt gelden op tegen 3 °/0 rente 's jaars. Gelegenheid tot inbreng en terugbeta ling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 912, be nevens Maandagavond van 67 uur, ten kantore van den Thesaurier-Boekhouder C. Si Oh FF A.Cz. te Middelharnis Vleescbouwer Zomerstraat. Houdt zich beleefd aanbevolen voor dagelijkseheeveringvan prima qualite Rundvleesch Saucisse de Boulogne,t Rookvleesch en lïookworst en verdere fijne vleeschwaren. s K dat te bezittenen dan zou zijne vrouw hem daarbij behulpzaam zijn, en samen zouden zij zich verheugen in het groote geluk, dat de Heere hun geschonken had. Hij zag dat alles, reeds in rijn verbeelding, en werd uit dien zoeten droom tot de werkelijkheid terug geroepen, toen hij meviouw Huibers hoorde vragen, of hij het niet met haar eens was, dat het van alle zijden hekeken het beste was, dat hij nog niet met Betje sprak, voor dat mevrouw Huibers antwoord had gekregen van de twee heeren, wier adres Willem haar opgegeven had. Hij moest dus geduld oetenen; een taak, die ieder in het leven opgelegd wordt, maar, die nies ieder naar behooren vervult. Mevrouw Huibers gele'dde Willem tot de voordeur; en hoewel hij niets meer van Belje te zien kon krijgen, verliet hij toch de woning in een opgeruimde stemming. Voor de tweede maal moest mevrouw Huibers nu inlichtingen gaan inwinnen aangaande iemand, die haar dienstmeisje van haar wilde wegnemen. Nu had zij er evenwel de beste verwachtingen van. De heer, bij wien Willem Elshorst eerst werkzaam was geweest, woonde niet in de stad. Daarom schreef mevrouw Huibers hem een brief, waarin zij hem verzocht, haar het een en ander aangaande den jongen man mede te deelen en daarbij gaf zij de reden op waarom zij dat deed. Naar Willem's tegen- Heeren Steeiikolenhaiidelaars en Steeiikolenboiulen. Voor gij Uwe Contracten afsluit, vraag dan eerst Prijsopgaaf onder No. 999, aan W. BOEKHOVEN, Boekhandel, Som- meur dijk. Het beste adres om uw is William Hancock - Huil. Afiekening direct na ontvanSst. Tele gram-Adres Hancock Hull. J. C. ROODZANT Dordrecht levert o verSiceriy ke voor fl.85 p. k. van 100 st. Bij bestelling van meer dan een kistje voor fl.80 p. k. Wederverkoopers gevraagd. Ondergeteekende heeft de eer te berich ten dat hij is aangesteld als Agent der Eerste Ned. Transp. Verzekering- Maatschappij, dat bij hem op voor- deelige voorwaarden gelegenheid is ijzeren schepen en lading te verzekeren Directeuren: PIT VAN OOSTER ZEE, Vischsteeg 13, Rotterdam. Uw dw. dn. Oude tonge, I. DE WINTER. ~VÜ0R DSU WUBKMMr Voorhanden een partij Sterke Schoe nen tegen de bekende prijzen. S. NAGTEGAAL, Kebksingel 87, DIRKSLAND. I Sonnuelsdijk. tn lilaver- en Graszaden. Vleesch bouwerij, Marktveld SOMMISLfiiDlJiL Doorloopend eerste kwaliteit 1\ uiid vleesch, Fijn Rookvleescli en Boterhamworst, Nette bedieuing. Billijke prijzen. lïeleefd aanbevolen. J. 1UENKFFLT, Koek- en BanketbakkerSommelsdijk Kleingoed, Bitterkoekjes, Eierkoekjes, Theekoekjes, Salei- Banket, llaarlemschc Meisjes. Vraag steeds Ontbijt- en Sucadekoek uit de fabriek »De Zoete Inval. Onder openbare contróle van het Rijksproefstation voor Zaad- contróle te Wapeningen. VAN D J. VAN DER HAVE, S4AS»1EIjSjI3 b(| ftioes. Voor soortechtheid mijner Proven- cerLncern e. at fBaa isctie rinwlc B&laver, Ëünge.lseiae Mangelzaden ensü. verleen ik cultuurgarantie, d. w. z. wanneer in de cultuur blijkt, dat deze soorten niet echt zijn, heeft iedere afnemer aanspraak op vergoeding Prijscouranten op aanvrage. woordigen patroon ging zij persoonlijk heen en kreeg van dezen een voortreffelijk ge tuigenis. De man van zaken was echter zoo kort van stof, dat dit getuigenis haar niet geheel bevredigde en haar zeer deed verlan gen naar het antwoord op haren brief van Willem's vroegeren patroon. Dat antwoord bleef eenige dagen uit. Toen verseheen het in den vorm van een dikken brief van den volgenden inhoud: Geachte Mevrouw Indien ik ooit met vreugde een brief heb beantwoord, dan is het zeker wel den uwen, omdat die mij liet genoegen verschaft iets mede te mogen deelen aangaande iemand, die de hoogachting en waardeering van zijne meerderen en gelijken volkomen waardig is; aangaande iemand, wiens welzijn mij altijd te»" harte zal gaan. Ik wil U eene beschrijving geven van het gedrag en van den invloed, die Willem Elshorst op zijne medearbeiders had gedurende de twee jaren, die hij op mijn fabriek heeft doorgebracht, dan zirit U zelf kunnen be- oordeelen, welk een Christelijken zin en edelen moed in hem wonen, die werden zij meer aangetroffen aan onze maatschappij een ganself ander aanzien zouden geven. Ik heb altijd eenige mannen en jongens dag en nacht in mijn dienst. Het zou te uit voerig zijn, U uit te leggen, waarom dat zoo te lienw-Helvoet, op den Pinksterdag (19 Mei a.s.) Voor de deelneming wordt de datum van aanmelding gesteld op 20 Maart a.s. (Art. 6 wordt dan f 5,en de datums 25 en 28 Maart. Er zijn reeds eenige gezelschappen. Het Bestuur tan nExelsior. t De Bank leent gelden aan leden tegen 4'/, pC. 's jaars. Ze neemt gelden op tegen 3 pCt. 's jaars, ook van niet leden. Voorschotten kunnen dagelijks aangevraagd worden bij een der leden van het bestuur. Gelegenheid tot inbreng- en terugbetaling van gelden eiken Woensdagavond van 68 uur, ten Kantore van den Kassier j. C. DE GAST, Sommelsdijk. Brandwaarb, Maatsch,, „Koning Boeke" te ZAANDIJK. Opgericht 1819. Onderling en tegen vaste premie, verze kerd kapitaal ongeveer 3U mdlioen gulden. Reserve fondsen f 52,500. Kapitaal van de Premie-Maatschappij t 100.000, eigen kantorogebouw. Agent voor SOMMELSDIJK eu OM STREKEN de heer C. JIOELIJKEEZ. SotnntelsdijTi RIS. Landbouwers. De voordeeligste Mengsels voor Kunstweiden onder Contróle. Onovertrefbare Jaapjes- en Roode Mangelzaad, groote roode Koepeen- zaad van eigen teelt, Westerwoldsch graszaad en voorts alle andere zijn te bekomen bij Si. JftiHLISSIS, Zaadhandel en Teelderij, NIEUWE TONGE. S. B. Tele getuigenissen van goede uitkomsten ten dienste 1 eerste T Atelier eerste Bhtage. Voor de Cognac Monteau Frères, is als alleen verkooper aangesteld voor StWMiiLSDrjK, J. L. ARMSTRONG. Groote opbrengst. De ondergeteekende levert met goeden uitslag een mengsel van 7 zaadsoorten s>extra zwaar en puik kiemendzaad,« voor een 5-JARIGE WEIDE. Prijs per 1/2 bunder f 10,95. Mede bied ik aan, zuiver waarvan een breedbladig en grootbossig gewas verkregen wo<dt. Zaadhandelaar en specialiteit in het telen van Roodkoepeën en Jaapjeszaad. Binnenweg 219. SOMMELSDIJK. Bekroond op de Lnndb Tentoonstelling te Middelharnis Juli 1899 met 25 prijzen laanrf Stouw werktuigen, S&ttr&ehmaeEiines, ^tr«io- en ESIctensngders, Naaimachi nes», Hangels. i&fjj wielen Weevoederketels, Gelakte 14 >mea*jkac8aels mei ko»k- g Segenhehi, Wulkaehelg. Messken kachels, Petro leumkachels enz enz. is; ook doet dat hier niets ter zake. Genoeg in mijn fabriek bevindt zich een slaapzaal Dat het op die slaapzaal niet altijd naar behooren toegaat, en dat ei wel eens onge regelde dingen, ougcoorloafde scherts en ongepaste praatjes plaats hebben, zal U niet verwonderen, daar jongelieden uit allerlei kringen en huisgezinnen daar samenkomen. Hoewel ik alle ongeregelde en ongepaste dingen zooveel mogelijk tracht te keeren, kan ik toch t,ot mijn leedwezen vele ver keerde dingen niet verhinderen eu vele goede dingen niet doorvoeren. Tie 1 jaren geleden kwam ook Willem Elshorst bij mij aan het werk. Zijn vrijmoe dig, bescheiden gedrag en zijne goede ge tuigschriften namen mij terstond voor hem in. Maar die ingenomenheid steeg tot be wondering, toen ik vernam, hoe hij zich op de slaapzaal gedroeg. 766 iets was nog nooit gebeurd, en daarom noemde men het on gehoord." Helaas! men noemt het//ongehoord;" het moest niet //ongehoord" zijn. Het is toch niet aan te nemen, dat onder al mijn werk volk nooit iemand is geweest, die (n een Chrisielijk gezin is opgevoed; neen, zoo diep is ons Christenvolk toch nog niet gezonken. Toch had ik nog nooit gehoord, dat iemand open lijk voor zijn geloof was uitgekomen De eerste, van wien mij zulks ter oore kwam, was Willem Elshorst. {Wordt vervolgd).

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 2