BIJVOEGSEL kaas- eb Vri jdaq 3 Januari 1902, No, 848. Plaatselijk iieuws. Posterijen. timchevij. BEHOORENDE BIJ IN HOC SIGNO WSES Soniinelsdijk. Tijdens een vechtpartij op oudejaarsavond kreeg zekere P. V. uit Middelharnis van F. B. alhier een snede met een scherp voorwerp over zijn voor hoofd, welke geneeskundige hulp noodig maakte. Vijf ingezetenen dezer gemeente die zijn H Ed. den heer Kruger een hartelijke geluk- wensch zonden met het Nieuwejaar, ontvin gen daarop een wederkeerige blijk van belangstelling. ii Middelharnis. De Christelijke Jonge- dochtersvereeniging //Bidt en Werkt» te Middelharnis mocht op 21 December weder het voorrecht hebben daartoe door giften van ingezetenen van Middel harnis en Sommelsdijk iu staat gesteld, aan een veertigtal huisgezinnen in beide gemeenten dekking en kleeding uit te reiken door haar in het afgeloopen jaar vervaardigd. Wanneer zij dezer dagen weder bij de ingezetenen zal rondgaan, hoopt de veree- mging niet teleurgesteld te worden en vertrouwt, dat er tal van geopende harten en handen zullen worden aangetroffen om voort te gaan met arbeiden voor die arme gezinnen, welke de Heere in beide gemeen ten heeft nagelaten. De Liberale Kiesvereeniging alhier, stelde in haar jl. Maandag gehouden ver gadering den Heer J. C. Vermeer caud voor den Gemeenteraad. Gedurende het 4e kwartaal van 1901 zijn alhier binnengekomen 411 vaartuigen onderscheidelijk met een tonnen inhoud van 29942, en vertrokken 387 vaartuigen met een tonneninhoud van 29713. De in geregel- den dienst varende Stoombooten zijn hier onder niet begrepen. Burgemeester en Wethouders van Middelharnis brengen ter kennis van wie het aangaat dat de lotelingen voor de lichting der Nationale Militie van 1902 die bij de Zeemilitie wenschen te dienen zich daar toe kunnen aanmelden ter Secretarie vcor den Je Februari eerstkomende. (Zie verder het aanplakbiljet,) Stad aan 't Haringvliet. Donderdag middag 2de Kerstdag werd onder leiding van Ds. Polhuis in de Ned. Herv. Kerk door de kinderen der Zondagschool het ge bruikelijke Kerstfeest gevierd alwaar de kinderen werden onthaald op chocolaad St. Nicolaas en boekjes. De Zangvereeniging «Nut en Genoe gen alhier hielde Donderdagavond onder directie van de heeren J. C. Elve voor een talrijk opgekomen publiek eene uitvoering in de Openb. School. De begrooting dezer Gemeente, dienst 1902 is van HH. Ged. Staten goedgekeurd terugontvangen. -- Burg. en Weth. maken bekend, dat de inschrijviug voor de loting der nat. mi litie zal plaats hebben op 14 Jan. om 11 ure. Den Bommel. l)e in deze gemeente gecirculeerd hebbende lijst van de com missie tot het tegengaan van z. g. nieuw- jaarwenschen heeft opgebracht de som van f 120.50. Tot dorpelwachter in de Ned. Herv. Kerk is benoemd C. van Gelder alhier. Den 27sten December 1. 1. ia af gekondigd en aangeplakt de verordening op de heffing van deD Hoofdeljjken Om slag. Zij die belang stellen in deze verorde ning worden naar het aanplakbord verwe zsn. Er worden in deze gemeente po gingen aangewend tot het oprichten eener zangvereeniging. Voor het oprichten van dergelijke ver- eenigiogen is meestal nog al energie, doch het instandhouden laat veel te wenschen over, getuige daarvan de ont- bondene zangvereeniging en muziekge zelschap Deze week wordt de eerste vergade ring gehouden, Evenals andere jaren verdeelde de heer Jan Mijs alhier weder een honderd pond vet onder de armen van deze ge meente. Gelukkige raenschen die hebben, envan dat zij hebben durven geven Ooltgensplaat. Vrijdag 27 dezer jl. vergaderde alhier in het Hotel Hobbel de aldeeling Ooltgensplaat der Schippersvereen, *Schuttevaer.« De vergadering werd met een herinneringswoord aan den overleden Algem. Secretaris den heer J. Varekamp door den Voorzitter geopend, de opkomst der leden was niet algemeen te noemen wat zijn oorzaak vooral hierin vond, dat onderscheidene schippers nog varende waren, en alzoo niet tegenwoordig konden zijn en ■anderen door ziekte of zaken verhinderd werden, o m. werden huishoudelijke zaken behandeld alsook de verkiezing van den aftredenden Penningmeester den heer J. van Nimwegen die voor de benoeming bedankte, en in wiens plaats werd gekozen den heer A. van Rossum, welke zich die benoeming liet welgevallen. Ook werden nog twee voorstellen inge bracht voor de Algem. Vergadering te Zie- rikzee te houden, voor welke vergadering als afgevaardigde der afdeelmgOoltgensplaat werd gekozen den heer H. P. Waling en als plaatsvervanger den heer Jan van Nim wegen, welke beiden de benoeming aanna- nam en. Na nog het een en ander, zooals d'é"op- richting van een monument op het graf van den overleden Algem. Secr.. het voorstel Wieringen Algem. Vergadering Dedemsvaart 1901 enz. besproken te hebben, sloot de Voorzitter met een woord van dank aan de aanwezige leden de vergadering. Verandering Telephoon. Door B. en Weth. is den dienst der Telephoon op Zon- en Christelijke Feest dagen gewijzigd als volgt Het kantoor zal geopend zijn in plaats van 12,301,30 (Spoortijd) nu 7,308,30 voormiddag. Oude TongeIn deze gemeente heeft zich weer een geval van Typhus voorge daan. Door het uiteenspatten eener petro leumlamp, ontstond bij den Heer J. Hobbel alhier 31 Dec. jl. een begin van brand welke door den eigenaar werd gebluscht. Van H. H. Ged. Staten zijn goed gekeurd terugontvangen, eene verorde ning op de heffing van weegloon, en een verordening op de heffing van schoolgeld voor de bewaarschool alhier. Beide veror deningen zijn op 1 Januari 1902 iu wer king getreden. Tot leden der Commissie tot wering van schoolverzuim zjjn tot do eerstehelft der maand Maart aangewezen Burge meester en Wethouders deze Gemeente. Melissant. Mejuffrouw F. Walburg, gemeente vroedvrouw alhier, T benoemd tot assistent verloskundige aan de .Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Rot terdam enheeft die benoeming aangeno men. Sollicitanten voor eerstgenoemde betrekking zijn nu opgeroepen op eene jaarwedde van f400. Er doet zich hier een geval van tebris typhoidea voor. Stellendam. De heer P. D. Holleman verkreeg te Rotterdam voor beschuit eene eervolle vermelding. Op de Haagsche tentoonstelling werd hij bekroond met een diploma en bron zen medaille. Dinsdagavond gaf de Christelijke zangvereeniging alhier in de Herv. kerk eene uitvoering ten voordeele van de ar men. De opbrengst was ruim f 10. De inschrijving voor de Nat. Mil. zal op Vrijdag 14 Jan. voormiddag te 10 ure plaats hebben. Goedereede. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland te Gravenhage werd gisteren aanbesteed het driejarig onderhoud van de haven-, duin-, dijk-,en overwerken op Goedereede, behoorende tot de zeewerken in de pro vincie Zuid-Holland, in perceelen, gedu rende dejareu 1902,1903 en 1904. Minste inschrijvingperc. 1 S. v. Besuyen, te Ouddorp voor f 10,085 (eeuige insehrij- vin§) 5 Perc- 2 dezelfde voor f 1490 (eeni- ge inschrijving perc. 3 dezelfde voor f 10,560; en voor massa: J. Roskam, te Sliedrecht, voor f 22,460. Ouddorp 26 Dec. 1901. EEN KERSTAVOND. "Niet gewoon zijnde om van kinderfeesten op Kerstavonden van alhier melding te maken ligt het er daarom niet in op gesloten, dat voor onze jeugd geene kinderfeesten georga niseerd worden. Dinsdag, Woensdag en Don derdagavond kon het jonge volkje ruimschoots deelnemen aan de Kerstvreugde. Eerstgenoemde avond was bestemd voor de kinderen der Zondagschool in den Oostdijk, onder leiding van den hser Boschma. Den volgenden avond konden de Zondagschoolgaande kinderen bij den Eerw. Heer Rossing genieten in deze vreugde. Van beide deze avonden kunnen wij geen nadere melding maken, omdat wij aldaar niet tegenwoordig waren. Maar van Donderdagav ond zullen wij trach ten iets mede te deeleu. Eer wij daaraan beginnen dient eene ko rte opheldering en nadere kennismaking voo.raf te gaan. Een korte opheldering, voor zooverre het onbekend is welke feest; ivond deze was. Het was de meisjes;- óf breivereeniging "Martha", wie Donderd .agavond 2e Kerstdag eenr dergelijke avond te beurt Jv el. Het Catechisatie lokaal der Ned. Herv. Kerk was alhier voor bestemd. Wat deze Vereenighng is en ten doel stelt zullen wij hier eer* jt laten volgenZij L reeds opgericht in 1895 door leden de Jonged. ver. "Onze hulp is in den naam des Heeren". Als zoodanig was zij het pleegkind dier genoemde vereeniging, welke voornamelijk ten doel stelde 0111 meisjes van 12 tot 15 jaar daar bezig te houden met breiwerk ten bate der armen, en om zoodoende verder bekwaam gemaakt te worden, om bij de Jongd.-veveen. «Onze hulp is in den naam des Heeren" te worden opgenomen als lid. Reeds dien tijd. heeft zij haar bestaan te danken en is in liuar werkkrachten niet merk baar achteruitgegaan veeleer is er van toeneming' sprake. Wel hebben zich, van de voo rmalige leideressen, eenige teruggetrokken, zoodat daardoor de leiding dier vereeniging aan Mejulr. G. van der Klooster overbleef. Wij wenschen, dat zij deze taak tot zegen der Clir. Meisjesver. Arjfliartha" tot een lengte van dagen moge volvoeren. Dit stukje historie, meenden wij eerst te moeten schrijven, voordat wij' het verslag konden geven van het gehoorde op dien avond." De WelEerw. Heer Bos opende de bij eenkomst en nam de leiding daarvan, daartoe uitgenoodigd, op zich De ouders der kinderen waren goed vertegenwoordigd. De zaal gaf een gezellig aanzien, wat daartoe veel bijdroeg dat naast de rijk en versierde kerstboom, welke ons tegenprijkte, de volle tonen van een wclbespeeld orgel ons tegenklonken als begeleiding bij het zingen van psalmen en Kerstliederen. Na het zingen van Ps. 41 1 en. gebed, daarna, door aanheffing der meisjes van een Kerstlied, begon Zijn Eerw. ds. Bos zijne rede, of beter gezegd eene vertelling voor de kinderen want hier had men met kinderen te rekenen, voor wie het ineenenvorm van vertelling het meeste boeit. Nu niet alleen was het boeiend voor de jonge menschen, maar ook de oude willen nog wel de aloude en toch nieuwblijvende geschiedenis in Lucas 2 op zoo recht eenvoudige wijze hooren ver tolken. Voornamelijk werd onze aandacht bij dat gedeelte bepaald"En het geschiedde als de Engelen van hen weggevaren waren naar den Hemel, dat de herders tot elkander zeiden Laat ons dan heengaan naar Bethlehem, en laat ons zien het woord, dat er geschied is, hetweik de Heere ons heeft verkondigd." Achtereenvolgens werd door Spr. voorna melijk behandeld De onverwijlde tocht van de herders naar Bethlehen Het geloof dei- herders en het aanschouwen van het Kind in de kribbe. Ondertussehen nu en dan een toepasselijk verhaaltje in zijne vertelling inlassende, maakte Spr. dat deze eenen aangenamen en leerrijken indruk maakte op allen die hem hoorden. Na het eindigen van den Eerw. Heer ds. Bos, sloot deze de vergadering met dankgebed. Evenwel voor de Vereeniging "Martha", brak nu het glanspunt van den avond aan, doordat de rijkbehangen Kerstboom ontdaan zoo worden van al zijn aantrekkelijks. Hiervan waren we geen ooggetuige, maar naar wij hoorden, keerde elk voldaan huis waarts. Hekelingen. Onder develagemeentens waar een Ghristelijke Zondagschool wordt gehouden, mag voor liet tegenwoordige ook onze gemeente behooren, en boven verwachting werd zij bezocht door een tachtigtal kinderen De plaats, die de laatste jaren diende voor een Zang en Comedie uitvc. ering, ja, diezelfde plaats diende op den eersten lverstavoud de kin deren voor een Christelijk feestgebouw, 't welk verscheidene ouders drong dit feest, met een kerstboom in het midden, bij te wonen en met orgel en 4 stemmig gezang dit feest op te luisieren, zoodal liet dan ook voorzeker druk bezocht kon genoemd wor den, want de openbare school zou bijkans te klein geweest zijn. De heer liak open de de Verg. met gebeddaarna werd ge zongen Psaim 98 vers 2, waarna door hem een krachtig woord' werd gesproken wat de herdenking van dezen dag betreft; daarna werd aan de kinderen eenige ver versing en boekjes uitgedeeld, wat gretig werd opgegeten en doorbladert. Daarna heeft de Heer Meermans een woord van dank uitgesproken tot het gemeentebestuur (wat aanwezig was) voor liet afstaan van deze plaats, de zangvereeniging Harmonie voor hunne opluistering, en verder tot de gan- sche vergadering. Daarna werd begeleid door het orgel van de zangvereeniging ge zongen Gezang 96 en de vergadering gesloten met dankgebed door den Heer Hak. Dat dit feest en verder deze Zon dagschool, rijke vruchten moge afwerpen, is de wensch ook van den inzender. Piershil. Maandag 30 Dec. had alhier de uitdeeling plaats van de nieuwjaarsgif ten. Aan verschillende personen werd aan geld uitgereikt f 150,50, verder 29 brooden 17 borstrokken, 16 paar kousen en 6 hemden, dit laatste afkomstig van de nut tige handwerken der O. L. school. Men verneemt dat er algemeene tevredenheid heerscht onder de bedeelden, er werd dan ook voor dit doel te voren nooit zooveel geld ingezameld. Alhier doen zich gevallen van maze len voor hoewel van een goedaardig ka rakter. Spijkenisse. Bij beschikking van Heeren Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland is bepaald, dat de Provinciale stierenkeuring in het 2e district, tot het welk deze gemeente behoord, zal plaats hebben te Heen vliet op Woensdag 26 Maart 1902, des morgens te 10 uren. Op dieuzelfden dag en hetzelfde uur wordt ook een keuring van Rijkswege ge houden. Konden we in een vorig nummer melden op welke vredige wijze het Kerst feest door de kinderen van verschillende gezindten is herdacht, op minder vreedza me wijze werd het gevierd door een paar lieden, werkzaam aan den bouw der brug ouder deze gemeente. Toen zij in den avond van 2e Kerstdag een bezoek brachten aan de herberg van A. S. alhier, ontstond een twist wat ten gevolge had dat eenige ruiten weden in geslagen, eenige stoelen er. verder meubi lair vernield werden eu bezoekers en kas telein eenige wonden en blauwe plekken opliepen. Zou Bachus hier niet, zooals gewoonlijk, de hoofdrol in gespeeld hebben Merk en Sciiooï. Predikbeurten Zondag Jan. NED. HERV. KEIiK. Sommelsdijk, vm. Ds. Westrik. Middelharuis, vm. Ds. Biuiuing. Stad, vm. Ds. Polhuis. Den Bommel, vm. en 'aav Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nm.Ds Verweij. Oude Tonge, vm. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nm.Ds. WentinL-, Herkingen, nm. Ds. Polhuijs van Stad. DirkBlaud, nm. Ds. Bruining van Middelharnis. Melissant, vm. dhr. J. van Broekhoven en nm. Ds. van Dolder van Oude Tonge. Stellendam, vm. Ds. Boss van Ouddorp. Goedereede vm. en nm. Ds. Lammers. Ouddorp, vm. Leeskerk en nm. Ds. Boss. Nieuw-Helvoet, Ds. Verburg. Brielle, vm. iO uur, Ds. Vau den Berg, nm. 3 uur Ds. Verkouw. Hellevoetsluis, vm. 9,30 en nm. 6 uur Ds. Teljer. Hoogvliet, geen opgaaf. Rozenburg, Ds. Dijkman. Hekelingen, goen opgaaf'. Spijkenisse, vm. Ds. Pocker. Oostvoorne, geen opgaaf. Rockanje, Ds. Oort. Zwartewaal, Ds. van Leeuwen Boomkamp. Nieuwenhoorn, vm. Ds. de Joodo. Oudenhoorn, vm. en nm Ds. Hopster. Brielsch-Nieuwl. geen opgaaf. Nieuw-Boierland, Ds, Pieper. Zuid-Beierlaud Ds. Draaisma. Piershil, geen opgaaf. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm en 'sav. Ds- Stekotee. Stad, leeskerk. Den Bommel, leeskerk- Ooltgensplaat, leeskerk. Stellendam, Ds. Volten. Ouddorp, dhr. Basoski. Nieuw-Helvoet, Ds. Kok. Hellevoetsluis, vm. en 's av. Ds. Delfos. Brielle, Ds. Smallega >ge. Rozenberg, ds. Schouten. Oostvoorne, geen opgaaf- Hoogvliet, vm. 9 en nm. 2 uur Ds. Dekkers. Spijkenisse Ds. Douma. Zwartewaal, Ds. Mol. Abbenbroek, geen opgaaf. Zuidlaud, vm en nm Ds. van Andel. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Melissant vm., nm. en 's av. Ds. J. Hartkamp. Nieuw-Beierland, geen opgaaf. Ooltgensplaat, vm. en nm. leeBkerk. Herkingen, vm en 's av. Leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS Dirksland, vm. nm. eu 's. av Ds Mackenze. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat (LangBtr.) vm en 's av dhr. Wielhou wer, Woensdagavond Bijbellezing. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Naar Veenwoudon ds. Van IJzon- dijk, te Kapelle- Naar Biervliet dhr. Val cand. te Rotterdam. Naar Genderen "dhr. Koolhaas, cand. te Waardenburg. AangenomenNaar Gieter- en Ponnerveen, toez. dhr. Vau Dijk, cand. te Kampen. Bedankt. Voor Lienden ds. Klomp, te Slijk Ewijk. Sad aan 't Haringvliet. Door het Bestuur der Herv. Kerk is herkozen tot diaken De Heer L. van Dijk, die zioh deez herbenoeming heeft laten welgevallen. SSui'^ei'Eijke Ntaixi. 8oniinel«dijk. Geboren. Maria d. v. Dammis Volwork en Jannetje Zweris. Sietje Anna, d. van Jan Gedion en Kaatje Lodder. Gehuwd. Cornells van Lente, j.m. 28 j. enPietertje Kranese, j.d. 26 j. Pieter van Aalst j.m. 22 j. en Elisabeth Johanna Tichein j.d. 18 j. Overleden. Alizabeth Maria Weggeman, 18 j. gehuwd met Marinus van der Wende. Maria Jongejan 60 j. gehuwd met Arie Boeser. Een levenloos aangegeven kind van Dirk Joppe en Hauiwina Isama Saarloos. Abram Oorbeek 69 j. weduwnaar van Maria Wilkens Jacomina Frederiks j.d. 3. maanden. Jan de Gast 72 j. weduwnaar van Willemtje Schellevis. fflidiiclharnis. Geboren; Martijntje, d. v. Abraham Vermaas cn Kaatje van Duivendijk. Pieter z. v. Johannis Gerardus Knöps en Leuntje Cornelia Meijer. Overleden Arij Johannis van der Meer 22 maanden. Stad 't aan Staring vliet. Overleden. W. van Marstrieht 8 j. d. van C. van Maastricht, Overleden. Ooltgensplaat. •ndertrouwd. Arij Leenier Hobbel j.m. 20 j. en Leentj* Ras j.d. 20 j. Ondertrouwd. Huibrecht Ras j.m. 28 jaar en Mar- geretlia Maria Donkersloot j.d. 30 j. Hen Hommel. Geboren, Jan z. v. J. Bakelaar en A. Verkerke. Semina d. v. C. van der Welle en S. de Vos. Gehuwd. Hendrik Bakker j. m. 30 jaar ("van Vlaar- dingenj en E. J. Ottevanger j.d. 25 jaar. Overleden. Anthonia Christina Koert j.d. 20 jaar dochter van M. Koert en A. C. Vogelzang. Oude Tonge. Overleden; Adrianus van den Tol oud 61 jaar wedn. Tona Molenaar. Stellendam. Geboren Cornelia d. van P. D. Holleman en J. Kuiper. OverlMarinus Klink 87 j. echtgenoote van M°ria van Pijpen. Jan 1 j. 5m.z. van Gerrit Hartman en Jaoomijntje van Soest. Lijst van onbestelbare brieven en 8 brief kaarten gedurende de 2de helft van De cember '01 uit Middelharnis De Ruiter Enkhuizen uit Sommelsdijk Predikant Ned. Herv. Gem. Westzaan. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder resaorteerende, hulpkanto ren werd gedurende de maand December 1901. Ingelegd f 6078,35 Terugbetaald f 4817,61 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draag het Dummer. Gedurende 1901 ingelegd f 85738,167 terugbetaald f 76643,715. Uitslag aanbesteding'. Middelharuis. De inschrijving van de te bouwen vijf woningen voor rekening van het Diaconie Armbestuur is als volgt -. Metselwerk P. Boeter'f2019, A. Dijkers f 1980, P. Meijer f1966. Gegund aan A. Dijkers. Timmerwerk P. Meijer f 1523, T. Schilperoord f 1499, L. Stapel f1485, T. Mosselman f 1440. Gegund aan T. Mosselman, Verfwerk L. Korteweg f 251,20, K. de Koning f 206,70, G. Dorsman f 175, H. van der Wende f 171,50. Gegund aan H. van der Wende. Smidswerk. Lood en Zinkwerk. A. A. C. But f 132,65, W. Nieuwland f 129,75, R. W. v. d. Rovaart f 128,40, P. Snijder f128. J. van Strien f 127. Ge gund aan J. van Strien. Brielle. 1 Januari. Gister werd alhier aanbesteed het jaarlijks onderhoud van het Asylgebouw en werd daarvoor als volgt in geschreven L. Zoetemijer f 339 J. Yeenenbos f 309 A. E. Veenenbos. f308; L. WTeesie f 279,50 G. de Man f277,50 A. W. Kriens f 277,-50 L. Koelder f 277 P. Yeenenbos f 270 C. Bout f 269 J. Kortenboutf 248 J. v. d. Reijden f240; Th. v. d. Schoor f239. De begrooting bedroeg f 350. Werkoopingien. Zaterdag 4 Januari, 's avonds 6 ure. Afslag van 1Een Heerenhuis met tuin te Ouddorp op den Molenblok 2. Een per ceel weiland genaamd »Biezenaar,« aan den Grintweg in het Oudeland aldaar groot, 0.83.20 heet, 3. Een perceel weiland ge naamd 2.Korteweg«, aan Jillesweg aldaar groot 1.82.70 heet. 4. en een perceel wei land aan den Broekweg aldaar in de onmid- delijke nabijheid van het dorp groot o 26.70 heet. in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Dinsdag 6 Januari 's voorm. 9 ure. Een Completen goed onderhouden Inboedel ten sterlhuize van Mej. de Wed. K. I.odder- Nederveld te Ouddorp, .op den Molenblok. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 8 Januari 's nam. 3 ure Inzet van den Huizen genaamd. //Het Hof// in de kom der gemeente Dirksland, in het Logement van Broosbooft aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 15 Januari 's nam. 3 ure Afslag van den Huize genaamd. //Het Hof// in de kom der Gemeente Dirksland, in het logement van Brooshooft aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Maandag 13 Januari 1902, 's nam, halftwee uren ten verzoeke en ten huize van den Heer J. Wervers, aan den Westdijk te Middelharnis Meubilaire en andere roe rende goederen aldaar. Notaris J. C. VAN BERGEIJK. Telegrammen. Durban, 1 Jan. Men verneemt dat er gevochten is bij Laingsnek en Botha's pas, den 28en. De Boeren werden terug gedreven, de Engtlschen kregen drie ge wonden. Botha moet den 29en een poging ge daan hebben om de Wet versterkingen te zenden, maar een poging om bij Stan derion tusschen de blokhuizen door te breken is mislukt. Londen. 1 Jan. Aan de „Standard" wordt onder dagteekening van den 31en December uit Pretoria geseind, dat 200 Boeren Swaziland binnenvielen en een aanval deden op Inkreninikraal de ver- blijfplaats^ van de koningen derSwazies. De inboorlingen boden slechts flauw weerstand veler hunuer werden gedood. Londen, 2 Jan. De „Standard" ont vangt uit Pretoria nadere berichten over het gevecht bij Tweefontein. Daaruit blijkt, dat de wachtpost, geplaatst aan den top van den afgrond, verrast werd, en dat de manschappen gedood werden doch dat geen schot werd gelost voordat de Boeren gereed waren om langs de helling van den heuvel een aanval te doen op het slapende kamp. Enkele losse schoten en eenig geschreeuw wekten spoedig de Engelsche troepen, doch in dien tijd waren een aantal Boeren reeds binnen de linie en doorstaken de Yeo- inen met de bajonetten, die aan den ge- doodeu wachtpost hadden behoord. Majoor Williams leidde de verdediging, totdat hij met 14 wonden neerviel. Het gevecht ging eenigen tijd op en neer, doch het overweldigend aantal Boeren maakten elke afdoende verdediging on mogelijk. Generaal Elliot raakte later gedurende twee dagen met De Wet slaags, doch de onvruchtbare schermutseling eindigde Zondag, ten noordoosten van Lindley, toen de commando's zich verspreid had den en zoodoende verdere vervolging onmogelijk maakten. Middelharnis. Te IJmuiden binnen gekomen de Vischsloepen «Paul Kruger» Schipper II. J. Langbroek met f825. Vertrouwen// Schipper C. v. d. Hoek Seri. met f 550. //Ebenhaezer» Schip per Adr. de Koning met f 1100. -/Luctor Et Emergo« Schipper J0I1. de Waard met f 1000. «Titia Jacubav Schipper W. v, d. Hoek met f750.

Maas- en Scheldebode | 1902 | | pagina 3