kippen (Scheurkalenders. KIEST BESLIST Advertentien. Uitschot-sigaren Belangrijk tericM mor kiezers. OLIE en LOOG, Smartvolle jeugd. s< ti,ÏCr GROOTE VERLOTING Aromatisch Staaltinctuur. Vergelen. Reclames, Jttededeelingen enz. Tuin- en Landbouw. De Oorlog*. Vraagbaak. Antwoorden of nieded3elingeu Vereeniging en Horlogiën. 1). HABTöOS Jacz. Attentie te Zevenbergen, Hoofdgrijs Hoo/'dg rijzen Cacao en Ghocolaad. ONTBIJT-, SUCAÖE-, en Ca ral is verkrijg baar Onovertrefbare currentie met het buitenland bijna onmogelijk maakt, acht Patrimonium het heffen of ver- hoogen van rechten dringend nocdig op be werkte grondstoffen waarvan de invoer aan onze binnenlandsche industrie arbeid ont- neemt.« De programma's der Antir. en Roomsch Kath. komen dus tamelijk op 't punt invoer rechten overeen, waar beide 'toog vesti gen op herziening, wijziging, aanvulling verhooging om de inlandsche nijverheid, te beschermen tegen de concurentie haar van buiten aangedaan, en tevens om geld binnen te krijgen voor de sociale wetge ving, die duizend maal duizenden vragen zal, al is 't alleen voor de pensioneering van invalieden en ouden van dagen. En niet alleen zijn 't de programma 's der twee anti-liberale partijen, die van wijzi ging spraken, maar onder alle partijen wor den er veel of weinig gevonden, die, hoe zeer vrijhandelaar in hun hart, nu pro tectionist zijn; die, erkennende den zegen, welke een internationaa 1-vrijhan- delsysteem bereiden kan, hun idealen heb- -ben weggeborgen, omdat zij de onmo gelijkheid inzien van vrijhandel overal en tevens inzien, dat onze nationale industrie, onze landbouw onder het stelsel van vrijen handel kwijnen. De klaagtonen worden luider en luider, de nationale welvaart neemt af, de belastingen zijn hoog genoeg gestegen, de hoogere levensstandaard doet het te kort scherper dan ooit gevoelen want ieder streeft in 't burgerlijke leven naar hooger; ieder wil beter eten, mooier kleeren, meer uitspanning, meer levensge not, men is niet meer met weinig tevree; al te maal redenen, waarom zeer velen hoewel de vrijhandelsbeginselen toegedaan zijnde, het eens met hooger of meer in voerrechten, met protectie probeeren willen; wellicht dat die verbetering brenge, en doe opleven, wat nu kwijnt of den ondergang nabij is. In Dirksland, Herkingen en Melissant heeft men wat vergeten P De Antirevolu tionairen hebben andermaal gekregen een liberalen burgemeester. Herkingen >s drie kwart antirevolutionair, Melissant zoowat geheel, Dirksland is half om half. Is er een verzoekschrift gegaan naar H. M. de Koningin om een antirevolutionairen bur gervader Of hebben de vrienden er niet om gedacht Of meenden ze (als au pas weer gebeurd is te Westmaas en Mijns- heerenland, twee anti-liberale dorpen, waar een liberale burgervader benoemd is) we krijgen toch nul op 't request Antirevolutionaire burgers moeten een antirevolutionairen burgemeester hebben Een burger vader moet één van hart, één van ziel, één in geest en streven zijn met zijn dorpsgenooten. Er moet harmonie zijn. Hoofd en leden moeten 't zelfde doel beoogen en anders komt er twist, wrijving, moeite, antipatie. Is 't vergeten P Of heeft 't request niet gebaat 20 Cent per regel. De Heer G Brons te Ootmarsum schrijft ons, dat zijne dochter geen ge lukkige jeugd had. Gedurende langen tijd was zij lijdende. Hare gezondheid was zeer geschokt en had ons groote onrust berokkend. Zij was bloedarmoedig, had veel hoofdpijn, moeheid in de beenen enz. Alle moge lijke geneesmiddelen had ik aangewend zonder eenig resultaat, totdat ik einde lijk besloot eens de Pink-Pillen van Dr. Williams te doen gebruiken. De uitkomst was verrassend. Eene verbetering deed zich voor, en thans is zij gezond. Door de hernieuwing van het bloed die de Pink-Pillen op zekere wijze be werkstelligen komt men er toe al de ziekten veroorzaakt door zijne verzwak king, te genezen. Deze ziekten zijn bloedarmoede, bleekzucht, ueprastheuie rheumatiek, heupjicht. Hun oorsprong is gelegen in de arm te van het bloed en met de oorzark te doen verdwijnen ook de gevolgen. De Pink-Pillen bezitten eene werkelijke werkdadigheid en de ware atesten van genezingen komen da- geljjks in groote getale tot ons. Prijs f 1,75 de doos I 9 per 6 doozen. "Verkrijbaar bij Snabilié. Steiger, 27, Botterdam, hoofd- depothouder voor Ne derland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Sommelsdijk en omstreken bij de firma DIJKEMA DOORNBOS, te Somme'sdijk. Men geve acht dat de echte Pink-Pil len van Dr. Williams zich in een hou ten kokertje bevinden, met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staat Pillnler Pink pour Personnes pales dn Dr. Williams. Ver der moet zich op ieder uitwendig om hulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der etui geplakt waarop staat: Prijs 175 Gld. de doos. 9.Gld. per 6 doozeu. EeDig depothouder voor Nederland. Snabelie, Steiger, 27 Rotter dam. Voor de gebruik wij ze raaplege men de ingeslotende hollandsehe Cir culaire. ZEGT HET VOORT. Als men alleen afgaat op de moorden van sommige socialistische volks-(ver)- leiders, moet men erkennen dat ze let terlijk verteerd worden door liefde voor den arbeider?. Der arbeiders strijd is hun strijdder arbeiders nood is hun nood, der arbeiders smart is hun smartder arbeiders zuchten hun weeklage. Jawel, jawel Doch er is een oud rijmpje, dat hier vooral beteekenis heeft; het rijmpje nl. „Woorden kunnen 't oor verdooven dade i moet men meer gelooven." Beoordeeld volgens een maatstaf, dien dit rijmpje ons in de hand geeft, ver schijnt de volksliefde van de socialisti sche woordvoerders in een heel ander licht. Zoo'n daaddie men meer gelooven moet, is het schrijven, dat het Hootd- bestuur van den üiamantbewerkersbond van welken bond da heer Polak, een van die door volkliefde verteerde mannen voorzitter is aan de heeren „Mol en personeel" te Amsterdam verzond. Dat schrijven luidt aldus: Amsterdam 22 Juni 1901. Waarde vakgenoot en Volgens rapport van onzen bode J. Dreose, is in uw personeel komen werken de heer S. Pachter. Ge noemde heer nu heeft voor eenige weken gemeend, dat het in 't belang der diamantbewerkers kon zyn, als hij door bedanking voor het lidmaatschap van den A. N. D. B. 't edele gilde der klaploopers giagen versterken. Wij gelpoven dat de mededeeiing van dit feit voor u voldoende zal zijn om hierin handelend op te treden, en verzoeken u beleefd, ons per omme gaande te berichten, welke stappen door u zijn gedaan. Met kameraadschappelijke groeten, enz. enzoovoort. Dat handelend optreden houdt natuur lijk niets anders in, dan een man, die om geldige redenen voor het lidmaat schap van den Bond meende te moeten bedanken, zoo mogelijk uit zijn werk te stooten en met zij a gezin aan hon ger en gebrek prijs te geven. Zbo eer biedigt men de Vrijheid', zoo vat men de Gelijkheid opzoo brengt men de Broederschap in toepassing. Heil, heil den socialistischen toekomst staat Zegt het voort. PROEFVELDEN VI. Proefnemingvanden heerL. de Geus te S t o u tj es d jjk. Het was eene bemestingsproef, welke door den heer De Geus genomen werd. Hoewel er sprake ia van eene bemestingsproef op haver, was het doel tocli niet enkel, om de werking van zekere meststoffen op dit graangewas na te gaan, Men beoogde hier meer. Op vrjj zwaren kleigrond wilde men nagaan, wat voordeeliger wasde gebruikelijke hoeveel heid stalmest, half stalmest plm. half kunstmest of wel uitsluitend kunstmest met groenbemesting wikken. Reeds in 1897 was met deze proefneming een begin gemaakt, in '98 en '99 voortgezet en in 1900 besohouwde men haar als geëindigd. Gedurende dit laaste jaar nu was haver het proefgewas en vandaar, dat men zou kunnen spreken van een bemestingsproef op haver. Uit het voorafgaande zullen onze lezers stellig kunnen opmaken, dat wjj dergelijke proefnemingen hoogst belangrijk achten. Hoewel het gebruik van kunstmeststoffen en groen bemesting hand over hand gaat toenemen, zjjn er toeh ook in onze omgeving nog altijd wel landbouwers die er biet aan willen. Stalmest en straatmest zjjn voor hen de meststoffen. "We herinneren ons nog levendig hoe groote oogenze opzetten, toen we voor een jaar of drie op eene bijeenkomst gewaagden van den tijd, dat stalmest minder gewaardeerd zou worden, dat men de voorkeur zou geven groenbemesting en hulpmeststoffen, vooral daar waar men sti lmest zou moeten koopen. En nu r wij hebben voor ons liggen het resultaat van de hoven aangehaalde proefneming. En dit resultaat het is juist zooals we vermoed hebben. Kunstmest met groenbemesting winnen het verre. Er waren zes pereeeien gemaakt. Bij onze beschou. wingen komt het vooral op vier daarvan aan. Perceel 1 kreeg in 1897, 60 voer stalmest a 2.50 g. is 150 g. In 1898 niets. Dit bljjft dus 150 g. aan onkosten En nu de opbrengsten: Tarweoogst 1898 f 359,80. Aardappeloogst 1899 400,20. Haveroogst 1900 256,44. Totaal in 3 jaar f 1016,44. Af onkosten 150, Rest f 856,44. Perceel II kreeg in 1897 #0 voer stalmest 42,50 g. is 75 g. en verder 300 KG. superphosph. en 100 KG. chili; alles met elkaar voor f 94.30. In 1898 en '99 gaf men niets. De opbrengsten bedroe gen Tarweoogst 1898 f 365.17. Aardappeloogst 1899 397.75. Haveroogst 1900 223.96. Totaal in 3 jaar f 986.88. Af onkosten 94.30. Rest f 892,58. Perceeel iii bleef zoowel in 1897 ais in 1898 on- b e m e s 8. Bemestingskosten had men derhalve niet. De opbrengsten waren: Tarweoogst 1898 f 311.98. Aardappeloogst 1899 373,25. Haveroogst 1900 218,80. Totaal in 3 jaren f 904,03. Perceel IV eindelijk werd in 1897 bemest met 600 KG. superphosphaat en 600 KG. chilisalpeter. samen voor 56.60 g. als men daar nog bjjvoegt de onkosten voor de groenbemesting in 1898. De opbrengsten beliepen hier: Tarweoogst 1898 f 353,28. Aardappeloogst 1899 425,65. Haveroogst 1900 250,22. Totaal in 3 jaren f 102 9,15. Af onkosten 56,80. Rest f 972,55. Vergelijkt men nu dit resultaat met dat van onbe- Eflest, dan bljjkt, dat de meeropbrengst na aftrek der onkosten nog 68,52 gld. heeft bedragen, terwjjl de beide andere peroeelen op een tekort wijzen. Bjj 't met stalmest bemeste perceel bedraagt di t zelfs 37,79 g. en bjj 't andere 11,45 g. "Wjj herbalen dus met gerustheidKunstmest metgroenbemestingwonnen'thierverre. S0MMELSDIJK. Door 't hoofdbestuur van den bond vanFlakk.Landb. vereen, werd op 12 dezer het schrijven verzon den aan hh. Notarissen waartoe besloten werd in de Algemeene Vergadering van 21 Juni 1901. Wij hopen in staat gesield te wordenden tekst ia 't vervolg te kunnen plaatsen. We willen niet verhelen, dat de Boeren in Zuid-Afrika opeen tweetal plaatsen een echec hebben geleden, dat niet van beteekenis ont-1 bloot mag heeten. De goedgeslaagde aanva op het lager van Scheepers is, nu de in vallers en de rebellen zooveel succes hadden den laatsten tijd, een bepaalden tegenvaller maar erger nog dunkt ons de verrassing van Reitz in den Vrijstaat, waar de zetel der regeering was gevestigd. Wel is, zoo wordt althans gezegd, ook ge neraal De Wet te Reitz geweest en slechts ternauwernood ontsnapt, maar onder de ge vangenen zijn niet minder dan negen-en- twintig Vrijstaatsche regeeringsambtenaren, terwijl een groot aantal diplomatieke beschei den enz. mede in de handen der Engelschen viel en. Onder de bekendste gevangenen worden behalve Wessels en De Waal, ook nog ge noemd comm. Chonne, veldkornet; Steyn broeder van den president Fraser, De Villiers en Brain. De verrassing had plaats op 11 Juli des ochtends, bij het aanbreken van den dag. Er schijnt geen gevecht te hebben plaats gehad, zoodat men inderdaad kan spreken van een overval door Broadwoods troepen, waarop de Boeren heel niet gerekend had den. Daarop wijst ook het ontsnappen van Steijn in zijn hemdsmouwen. Gelukkig, dat hij nog ontkomen is, en De Wet met hem. Zoolang die beiden niet zijn gevangen genomen, is elke juichkreet der Engelschen te vroeg geslaakt. Zij kunnen elders een nieuwen zetel vestigen of nieuwe afdeelin- gen Boeren vormen, om den heldenstrijd tegen de Khaki's voort te zetten. Doch een ernstig echec, dat vooral moreel zijn be teekenis heeft, blijft de verrassing van Reitz. En wat nu de >nedeilaag« van Scheepers betreft, zoo seint Reuter van Desolationskop via Graafï Reinet d.d. 14 Juli, dat veertien dagen geleden door vier colonnes een plan tot aanval werd opgemaakt. De colonnes maakten schijnbewegingen naar verschillende kanten, en op het beslissend oogenblik, toen kolonel Scobell die den aanval leidde, de Cape Mounted Rifles uitzond, met last de vijandelijke stellingen van den Oostkant aan te vallen, ging hij zelf met het 9e regiment Lanciers en eenige Yeomanry recht op de Westelijke stellingen af Scheepers ontsnapte langs eenige steile paden met de hoofdmacht, doch Scobell nam het lager maakte 25 ge vangenen, en een buit van 5 6 paarden en 25 geweren met ammunitie en voorraad. De Engelschen hadden geen verliezen. Bijna al de gevangenen waren rebellen. Ook Schee pers adjudant, Liedenberg, en luitenant Luy werden gevangen genomen. Dat ziet er, zoo oppervlakkig, niet erg bemoedigend uit. De regeering vau den Oranje-Vrijstaat gevangen genomen, behalve Steyn, die in zijn hemdsmouwen ontsnapte het schijnt wel teleurdstellend. Evenwel, het is nog de vraag, of alles zich nu werkelijk zoo zal hebben toegedragen, en bovendien, de ge vangen genomen leiders zullen natuurlijk door andereu worden vervangen. Elk volk brengt in tijden van beproeving op het juiste oogenblik de mannen voort, die het noodig heeft. Zeker, de wisseling van lei dende staatslieden op een oogenblik, dat ieder beproefd strijder er één is, wiens ver lies zwaar weegt, kan niet anders dan een tijdelijke ontmoediging teweegbrengen. Maar ook zelfs de val van Cronjé en diens leger, noch de zegevierende intocht van Roberts te Bloemfontein en te Pretoria heeft den tegenstand der Boeren kunnen doen ver zwakken. En dan President Steyn is in ieder geval nog vrij man. Hij liet den Engelschen behalve een moreele overwinning slechts zijn jas. President Steyn ontvlood in hemdsmou wen; hijzelfs zal blijven voortgaan met zijn machtige persoonlijke gaven in dienst van de zaak der Republieken te stellen. Alleen zijn jas is althans door debrigada-Baoadwood onschadelijk gemaakt. Pas hadden we bovenstaande geschre ven en pers-klaar gemaakt, toen weder een andere lezing door de telegraaf ons gebracht werd. Het is weer precies als altijd, eerst een hemelhoog opgegeven succes der -Britsche wapenen en dan een nadere lezing die som wijlen de overwinning in een nederlaag doet veranderen. Bij nadere beschouwing komt men nu tot de conclusie dat noch generaal Broad- wood in het gevecht bij Reitz (in den Vrij- start, ongeveer 120 K.M. ten oosten van Kroonstad), noch generaal French bij Deso- lationkop of Cambdeboo (ten zuiden van Graaf Reinet in Kaapkolonie) hun doel bereikt hebben. De eerste had het gemunt op president Steyn, de tweede op Scheepers, die de Kaapsche districten zoo brntaal mogelijk afloopt. Maar zoowel Steyn als Scheepers zijn ontkomen, zoodat de voor deden der Britten van zuiver platonischen aard zijn gebleven. Zachtzinnig als de En- gelsche oorlogscorrespondenten zijn, waar 't geldt de eigenliefde hunner landgenooten niet te kwetsen, hebben zij het gevecht bij Reitz opgeblazen tot een overwinning van belang, waarbij de Vrijstaatsche regeering is gevangengenomen. Die Vrijstaatsche re geering bestaat uit een Uitvoerenden Raad van 7 leden, president Steyn er bij gerekend. Een ander lid van den Uitvoerenden Raad, de Heer Abraham Fischer, vertoeft in Ne derland, terwijl blijkens de Engelsche te legrammen een derde lid met president Steyn heeft weten te ontkomen. Er zijn dus gevangen genomen 4 mannen, die door de Britten als de Vrijstaatsche regeering worden aangeduid, uit ergernis, dat zij Steyn niet te pakken hebben kunnen krijgen. VOORTZETTING VAN DEN OORLOG. Heel de wereld staat van zulk een Boerenmoed tegenover het machtige En geland versteld. Lees b. v. eens wat een Duitsch blad dat nog nooit erg Boeren-achtig geweest is, ja soms de Engelschen voorsprak er van zei De bijeenkomst van de voornaamste Boerenleiders, met Botha, De Wet en en De la Rey aan het hoofd, heelt het besluit genomen den oorlog tot het uiter ste te voeren en geen vrede te aanvaar den waarvan de onafhankelijkheid der republieken of de belangen van de me destrijdende Kaapsche Hollanders den prijs zouden wezen. Er is dus geen twij fel, dat de hardnekkigheid van de Boe ren, in weerwil van de meedoogenlooze middelen van het Engelsche legerbestuur, die nu niet meer vatbaar zjjn voor ver scherping gren zier is verminderd. De onbuigzaamheid van dezen kleinen volks stam schijnt inderdaad geen grenzen te kennen. Zoo zal dan den Engelschen, daar zij om hun eer niet kunnen toe geven, niets anders overblijven dan den oorlog voort te zetten tot de laatste man van deze taaie tegenstanders gevallen ot gevangen genomen is. Vragen en Antwoorden worden kos teloos geplaatst. zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen, waarop ze betrekking hebben. Vragen. 121. De schilder Mutsaera werd vrij gesproken. En nu verneem ik, dat de zaak weer voorkomt. Hoe kan dat Een vrijgesprokene gaat toch niet in hooger beroep Z. 122. Laatst hoorde ik beweren, dat gepensionneerde ambtenaren dit pensioen niet van den staat genieten. Hoe moet ik dat begrijpen R. 123. Is de Ooatindische kers een één jarige plant P Kan ze ook in potten ge kweekt worden P 11 te N. 124. Zou men nu nog een kip kunnen laten broeden P B. H. Antwoorden en mededeelingen. 118. Eiwit en amide. Om nauwkeurig het verschil tusschen deze twee stoffen aan te geven, zouden we genoodzaakt zijn te geleerd te worden voor de „vraagbaak" Daarom stelle B zich tevreden met het volgende. Ia plantenorganen vindt men eiwit. Vooral in sommige deelen en in vele zaden zelfs vrij veel. Dit moet daar gebracht zijn. Maar eiwit zelf is niet vervoerbaar door de plantenorganen. Zoo lang het dus nog niet is, waar het wezen moet, is het nog geen eiwit. En dan heet het amide. Amiden zijn dus voor vormen van eiwit. In jeugdige planten- deeien komen veel amiden voor. Jonge klavers bevatten er veel van en zijn juist daarom een weinig gevaarlijk voor de gezondheid van 't vee. Red, 119. Suiker is zeer voedzaam en uiterst licht te verteren. D. 120. Melk bevat twee soorten eiwit. Men duidt die wel eens aan met de namen kaaseiwit en eiereiwit. Dit laatste eiwit stolt in kokend water. Bij 't koken van eieren heeft dit immers ook plaais En dat gebeurt nu ook bij 't koken van melk. Het weinigje eierwit stolt en drijft boven op als een vliesje. De lezer zal na de lezing van dit antwoord wel inzien, dat hem van 't gebruiken van 't „velletje" niets kwaads zal overkomen. Ook een lezer. Te koop aangeboden licslc inlandsche van 3 '/2 maand oud. Adres: J. C. ALBREGTS te Middel- harnis. Prima kwaliteit gegarandeerd, per stuk f 1.60, twee stuks voor f 3.00, na ontvangst van postwissel, franco thuis. Dirksland. H. ZAADNOORDIJK. De Notariëele trekkiugslijst van de Scheurkalender van W. BOEKHOVEN te Sommelsdijk, met meer dan 280 prijzen, waaronder gouden en zilveren Dames- of Heeren Horloges, Dames of Heeren Rij wielen, Phonograaf, Naaimachines, enz. enz is voor iedereen (er inzage, (men zie de achterzijde van het schild.) Wie heeft no. 14457? Hij zendezijn schild over en ontvangt een zilveren Horloge naar keus, no 18998 een Heeren - of Dames Rijwiel, no. 13529 een gon den Heeren- of Dames Remontoir, enz. enz. Sommelsdijk. W. BOEKHOVEN. Voor deelneming aan den met October 1901 aanvangenden Twee-jarigen Cursus, gelieve de JONGELUI zich schriftelijk aan te melden bij den Consulent den heer M. W. V. van BIJ- LEVELT of bij den Ondergeteekende viór 20 Juli 1901. De Secretaris der Vereeniging, A. J. de GRAAFP. Sommelsdijk, 1 Juli 1901. J. O. ROODZiANT Dordrecht levert o verheerlU ke voor f].85 p. k. van 100 st. Bij bestelling van meer dan een kistje voor fl.80 p. k. Wederverkoopers gevraagd. fin -MP*- °h(j O". W E S T DIJ K B. 2 lJIIDl»ELlIlMi§. AV op VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1901. Prijs per lot f 50 ets. 11 loten voor 5 tèr waarde van f2500.- of f2250 - in con tanten. Voorts prijzen van f1000. f750.f500.f300.enz alsmede: rfj- en voertuigen, paarden, vee en landbouwwerktui gen enz. enz. Loten verkrijgbaar bij J. TIEMAN, Lotendebiet Sommelsdijk, en bij zijne be kende wederverkoopers op alle plaatsen in Flakkee. gevallen bij J. TIEMAN Sommelsdijk. te Dinteloord: op No. 7572, Een LUXE PAARD off500.— te Steenbergen: op No. 2550, Een 3-jarige GRIJZE VAARS, benevens nog vele an dere prijzen van behoorlijke waarde. Let s. v. p. op 't adres. Wenscht u goede waar voor lagen dan onderstaand adre3. het beste en tevens het goedkoopste. Handel in Koffie, Thee en Kruidenierswaren» Tabak en Sigaren. Artikelen voor de wasch (Xeepstyisei, Blauwsel, Soda, enz.,) en meer andere artikelen. Verkrijgbaar bij A. WATERMAN,Middelharnis kunnen zij hun goederen niet stellen dat spreekt nu wel vanzelf, maa. tocl kunnen wij, om de billijke pri,zen, de zeer soliede bediening en wijl men bo vendien nog 5% korting a contant- bekomt, het onderstaande adres met ver- trouwen aanbevelen. Ieder die dus iets noodig heeft in Gouden, Zilveren, Diamantwerken of Horloges raden wij ernstig aan voorziet U daarvan Juweliers, Binnenrotte 174 Rotterdam Ook voor het repareeren van alle kunts- voorwerpen en Horloges kan men nergens beter terecht. Een staalmiddel met een aangename smaak. Zeer verzwakte menschen en ook kinderen, die moeilijk staalpillen kunnen innemen of verdragen, kunnen niet beter doen, dan dit zeer versterkend staalmid del te gebruiken. Hetwerkt zeer spoodigen zeker. De fleseb fl in beele en halve portiën om zeep te maken. Deze maakt in korten tijd de wasch helder zonder die eenigszins aan te doen en het daarmede gewaaschen goed blijft steeds helder wit. Verkrijgbaar bij A. TEEPE, Apotheker, Middelharnis.

Maas- en Scheldebode | 1901 | | pagina 2