BIJ VOEGSEL Vrijdag28 Juni 1901. No. 819. Binnenland. Gemengd iliieuws. Plaatselijk üleuws. BEHOORENDE BIJ IN HOC S1GN0 VJNSES Uit <le Pers. ZIERIKSEE. De Zeeuw schrijft Door middel van de disirictenschaar sneed Thorbecke jaren geleden Plakkee van het antirevolutionaire Dordrecht af en voegde het bij het overwegend libe rale Zieriksee. Dordt werd hierdoor liberaal en Zie riksee kon 't blijven. Eene politieke oneerlijkheid. De kiezers van Flakkee, die Dordt antirevolutionair maakten, hebben jaren lang gewerkt om, in goeden zin, dezen faux coup te wreken. Zij deden het door nu ook Zieriksee antirevolutionair te maken. Mooier nog. Hier komt het beeld van het zuurdeeg tot zijn recht, dat aan het Dordt cho deeg onttrokken, na jaren lang werkens, eindelijk het gansehe Zie- rikseesehe meel doorzuurd heeft DE STATEN VAN ZEELAND. Onze partij in de provincie Zeeland is door den uitslag der herstemmingen met een lid versterkt. In de plaats van den heer Huvers, die niet meer in aanmerking wenschte te komen werd door het district Middelburg een liberaal gekozendoch twee liberalen werden in het district Vlissin- gen uitgeworpen. De nieuwe Prov. Staten van Zeeland zullen nu samengesteld zijn uit 19 anti-re volutionairen 16 liberalen 6 r.-katholiken en W. A. Graaf van Lijnden, die tot geen dezer partijen behoort. DE MOORD TE TILBURG. Meu herinnert zich den afschuwe.ijken •moord, gepleegd op een 12-jarig meisje. Die moord geschiedde in een kerkgebouw. Lang is deze zaak bij de rechtbank in behandeling geweest Eerst werd de koster verdachtdaarna eeu schildersknecht, Mut- zaers gelieeten, die toen de moord ge schied e in het kerkgebouw aau het werk was. De zaak bleef duisteren ook nu nogi.schijnt ze dit voor velen te zijn, ook na openbare behandeling van verleden week, waarbij onderscheidene getuigen werden gehoord. De officier van justitie concludeerde tot schuldig verklaring van den schildersknecht en stelde den eisch levenslange gevange nisstraf. De verdediger van den schilder echter, Mr. Pels Rijcken, verklaarde den beschuldigde voor onschuldig en wees den koster als den moordenaar aan. Weer iets nieuws! Mevrouw H. W. E. van Hasse t, weduwe van J. H. W. Veenhoven, te Vlieland, is met ingang van 1 Juli 1901, benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Texel. Zóó meldt het de "Staatscourant» Door den schoolopziener in het ar rondissement Purmerend zijn tegeu èèn- zelfden vader te Landsmeer reeds drie processen-verbaal opgemaakt wegens over treding der Leerplichtwet. Aan de dtur gewauweld. Gister ochtend is in de Hobbemasstraat in den Haag een kind van vijf maanden met wieg en al uit een raam van de tweede verdieping gevallen. De moeder stond aan de deur te praten, terwijl een kind van drie jaar alleen met den zuigeling boven was en vermoedelijk het wiegje uit het venster heeft laten kantelen. De moeder bracht het kin'd zelve naar het Ziekenhuis waar het is overleden. Zondagmiddag vond men te Ommen de kleeren van twee jongens aan de Vecht liggen. Het vermoeden lag voor de hand dat hier een ongeluk had plaats gehad. Spoedig werden de lijken van de beide jongens H. J. B. oud iz jaar, en E. H. H. oud 15 jaar. Men vermoedt dat de oudste, een goed zwemmer, bij de pogingen om zijn jongen kameraad te redden, mede verdronk. Troost aan een gehangene Volgende brief ia door een bleeker ver zonden aan eene| dame, die bij hem klaagde over het lang wegbljjven van haar wasch Mefrouw, Neemt uw me nietes verkwalijk, dat ik u zoo gefopt heeft. U hangt wel maar u is nog niet droog. Als u droog is zal ik u afnemen en opzenden, geachte me vrouw, die zich noemt, uw bleeker Bij een opstootje te Oud-Beïerlaud werd Zondagmiddag de burgemeester door een steen aan het hoofd getroffen. Tegen d:n vermoedelijken dader is proces- verb- ai opgemaakt. Dure paarden. De Winseh. Crt. schrijftHet aantal paarden, dat voor Engeland in de noordelijke provinciën wordt opgekocht, is zeer groot en wordt een zegen voor onze landbouwers genoemd, wijl zij tegen prijzen van f 300 a f330 puarden met of zonder gebreken gemakkelijk en tegen contante be taling van de hand kunnen doen. Van deze paarden voor Zuid-Afrika bestemd, hebben onze boeren al zeer weinig verwachting, omdat deze dieren, hier zelfs voor het land- bouwwerk ongeschikt, geen voldoende kracht voor den oorlog kunnen ontwikkelen. Vol gens deskundigen zullen van de 4000 paar den niet meer den 25 pCt. in goeden staat aankomen en komt ieder paard dan op ruim 1200. ZIELVERKOOPERS. Te Brussel zijn 2 mannen Goosens en Mi- chiels, die in Belgie meisjes overhaalden naar Londen te gaan, waar zij in slecht befaamde inrichtingen werden verschacherd, veroordeeld reps, tot gevangenisstraffen van 6 jaar en 18 maanden. Michiels is nog niet meerderjarig. PEST OP EEN STOOMSCHIP. Aan boord van het Britsche stoomschip «Carlisle City», dat te San Dego (Califor- nie) is aangekomen, zijn op de reis van Hongkong naar die stad, 6 personen aan pest overleden. 200 K. M. PER UUR. Het heet, dat in het begin van Augustus op den militairen spoorweg tusschen Ber lijn en Zossen proeven zullen genomen worden met een nieuwe electrische loco- metief, waarmede men een snelheid van ongeveer 200 K. M. per uur hoopt te be reiken. SOMMELSDIJK. VERSLAG van het verhandelde in de vergadering van den Gemeenteraad op 25 Juni vm. n uur. Afwezig de heer M. Born. Na opening door den Voorzitter worden de notulen gelezen, goedgekeurd en ge- teekend. ie. Ingekomen een schrijven van de Commissie tot wering van schoolverzuim dat zij allen hun ontslag nemen. 2e. wordt overgegaan tot het benoemen eener nieuwe Commissie, waarin worden benoemd de HeerenBijleveld, Hoek, Bens, van Es en J. v. d. Wende Jz. Daarna werd besproken om aan de ouders, die hunne kinderen veldarbeid wil len laten verrichten, vacantie te geven en weleen w e e k in de maand Apr i 1, een week in Mei, twee weken in September en twee in October, mits zij niet door vroeger schoolverzuim daarvan zijn verstoken. Voorts d it herhalings- onderwijs zal worden gegeven op Maandag Dinsdag. Donderdag en Vrijdagavond vanaf half zes tot half acht uur. Werd besloten dat leerlingen op de Open bare lagere school niet op zes maar reeds op 5 Y2 jarigen leeftijd kunnen worden toe gelaten. Eindelijk werd door den Raad besloten f 10.toe te staan voor het eventueel tekort voor een plezierreis met een ge deelte der schoolkinderen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de Vergadering. MIDDELHARN1S. In de heden ge houden raadsvergadering is aan den Heer 3. H. Birkhoff, als geneeskundige, belast met de armen praktijk, en aan Mej. D. J. Loeff als ODderwjjzeres aan de openbare meisjes school, eervol onslag verleend. -- De Muziekvereeniging „Sempre Crescendo" zal Donderdag 4 Juli a. s. deelnemen aan het concours voor Har monie en fantare gezelschappen te Velp bij Arhem. Bij de op 25 dezer gehouden candi- daatstelling voor 3 leden van den Ge meenteraad zijn gesteld de heeren J. C. Born, J. Kardux, aftr. C. Kolff, G. C. Mz. (aftr.) K, J. Mejjer, A. Struik, L. van der Weide. De stemming is bepaald op Dinsdag 9 Juli a. s. Verleden week Donderdag was er alhier vergadering van de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen van het eiland Overflikkee. In deze bijeen komst nam men afscheid van de Voor zitter den heer J. Zaaijer Pz. burge meester van Dirksland, Melissant en Herkingen. die met 1 Juli dit eiland gaat verlaten. (Met een treffende toespraak van het oudste lid, den heer Breen, werden de heer Zaaijer namens de vereeniging een paar staalgravuren in lijst aangeboden als bewijs van de sympathieke gevoelens ran de veroenigiog jegens den scheiden den Voorzitter, die lange jaren hare ver gaderingen heeft geleid. Op verzoek is eervol ontslag ver leend aan den heer D. Hartogs Jz. als lid der commissie tot wering van schoolver zuim in deze gemeente. STAD AAN 't HARINGVLIET. De Burg. maakt bekond. dat voor jongelie den van 16 tot 24 jaar, da gelegenheid wordt opengesteld tot het kosteloos ont vangen van voorbereidend militair onder richt. Zich aan te melden gsdurenrlede maand Juni, iederen werkdag,'s morgens van 1011 ur.e ter secretarie. De opbrengst der collectie gewapeu- den. dienst in deze gemeente bedraagt drie guldeD. De Burg. maakt bekend, dat de bij hem ingeleverde opgaven van candida- ten voor de verkiezing van 2 leden der Gemeenteraad ter visie liggen, welke caodidaten zijn: A. Braber Pz., J.van de Gevel, J. Braber, en I. van Es. VERSL A.G DER LEZING VAN DES HEER C. PLUKHOOIJ. Zaterdagavond 22 dezer, trad in de zaal van dhr. G. Smits als spreker op dhr. C. Piukhooij, een boerengovangene uit de Transvaal. Na door dhr. J. C. Elvé ingeleid te zijn begon spreker te vertellen, hoe hij, na vroeger uitgezet te zijn uit Transvaal, later daar weder naartoe trachtte te gaan, maar te Lorenzo Marquez weder gepakt werd, om terug gezonden te worden naar Portu gal. Keurig was de beschrijving van den toestand in Afrika, vooral hoe spreker zelf het daar beeft gehad en wat hij daar heeft ondervonden, hoo hij is lijdende geweest aau de beefkoorts de aanwezigheid van verscheurend gedierte, zooals leeuwen eu krokodillen, in zijue nabijheid, hoe de kaffers door de Eugelsoho worden ge wapend, enz. Daarna schetste spreker zijne reij naar Portu gal, zijne aankomst te Lissaba", zijn verblijf te Caldas de Reinja (Radplaats der koningin), steeds in gevangenschap, zijne vlucht van daar met de gtva-eu die daaraan verhouden waren, tot hij eindelijk van eeu kapitein van een schip vrijheid kreeg om zich aau boord te verschuilen en mee te varen naar Genua, zijne aaukom3t aldaarziju verdere reis door Europa waar hij overal warme sijmpathio voor de Boerenzaak ontwaarde, tot hij eindelijk te Amsterdam aan kwam, alwaar ook thans ziju tehuis is ia „Het Afrikaander te huis." Vervolgens schotste spreker enkele gruwelen die vooral do vrouwen en kinderen der Boeren, in kampen opgesloten van de Engelsehen heb ben te verduren gehad. Na de pauze begon spreker over den oorlog zelf en verklarende dat de Boeren zich nimmer zullen overgeven, al ware 'took dat Mevrouw Botha hierheen was gekomen om den vrede tot stand te komen brengen. Op oeno karateris- tieke wijze schetste hij den gemoedstoestand van iemand, dia ten oorlog gaat eu zijue hondiug gedureude den strijdhoe 't hem bang om 't harte is, eer hij in den veldslag is eu welke leeuwenmoed hem bezielt, wanneer hij merkt, dat hij eenige vijanden verslag n heeft. Verder verhaalde hij eenige avonturen in den Vrijstaat, die hij daar heoft ondervonden als Cimmandant eener Boerenafdeeliug. Ook deelde hij mede welke gevareu er verbonden zijn aan 't brievenvervoer van Transvaal naar Holland, heild eene beschouwing over de vraag wanneer er vrede zal kunnen komsn, om te eindigen met een aardig vertelsel in de Traesvaalsche taai. Üe gansohe rede werd met de meeste aan dacht door het talrijko publiek aangehoord. Na dat door deu inleider in hartelijke woorden den dank aan den spreker was gebracht, werd op gevoelvolle wijze iu staande houding het Transvaalsche volkslied door het puphek go- zongen, waarna eeu ieder tevreden huiswaarts - keerde. DEN BOMMEL. De collecte voor den ge wapenden dienst heeft in deze gemeente f 8.81 opgebracht. Dinsdag 25 dezer had alhier de caudidaatstelling plaats voor 2 leden van dea gemeenteraad. Daar slechts 2 personen als candidaten waren opgegeven, n.l. de heeren P. G. Jacobs en Jan Mijs (aftr.) zijn deze ook gekozen. Blijkens ontvangen bericht van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegra- phie wordt de heffing van bestelgoed van telegrammen, toegestaan bij Koninklijk besluit van 12 October 1899 (Stbl. No 217) iugetrokken. De telegrammen zullen dus, met ingang van 1 Juli a.s. kosteloos den ingezetenen worden uitgereikt. OOLIGENSPLAAT. Maandag trad op uitnoodigiug der Antirev. Kiesv. N. en O. in het hotel Hobbel alhier de Heer Vegtel op. De heer Johs. Braber opende de verga dering en sprak een kort inleidend woord waarna hij het woord gaf aan den heer Vegtel. Allereerst betuigde spreker zijn welge- meenden dank, voor de vele stemmen in deze gemeente op hem uitgebrachtdoch spr. had ook voor de Vergadering eene teleurstellende tijding namelijk dat de heer Wisse verhindert was om mede met spr. de beginselen te komen uiteen te zetten. Spr. begon met te zeggen dat hij geen uitgebreide rede zoude houden, wijl er an ders geen tijd voor het debat zoude zijn; ook zou hij zijn standpunt nietveel te ont vouwen dewijl dit al door velen gedaan was, ook door den heer de Wilde. Spr. waarschuwt o.m. voor het Libera lisme, welke afvoert tot het anarchisme voortvloeiende uit de Godverzaking. Spr. protesteert tegen vele uitlatingen in het weekblad «Vooruit» en waarschuwt het publiek voor zulk een blad, en waar de heer Goedkoop zoo opgehemeld wordt wil hij zijne daden eens even bezien. Hij stemde voor Leerplichtwet en tegen school- vosding ;stemde ook tegen dat de kost winners vrij zoude zijn van de Nat. Militie. Dit ophemelen in «Vooruit» en circu laires is dan ook niets anders dan Boe renbedrog De heer Goedkoop is volgens zijne da den beslist conservatief, doch in de laatste dagen voor de herstemming geheel bekeerd. Hu legt spreker den kiezers zelf voor te kiezen de vooruitstrevenden volksman Vegtsil of den conservatieven heer Goedkoop. Verder wenscht spreker als dat de strijd eerlijk zal gestreden worden en geeft pauze. Voor het debat melden zich aan de HH. de Jong van Sommelsdijk, Van Weel en Wolters van Ooltgensplaat. De Jong is tegen godsdienst in den Staat, volgens zijn meening kunnen Antirev.. Kathol, en Chr. Hist, nooit samen gaan, waarvoor hij dan vele citaten van verschillende personen aantoont. Goekoop had zijn redeu, om niet voor kiesrechtuitbrieding te zijn, de Jong ver dedigd «Vooruit», (natuurlijk en ook het aanplakbiljet onderteekend door Van Weel en Goedkoop. Het aanplakbiljet der Antirev. is niets als verdraaiing en leugen, dit zal hij dan zelf Woensdag nader bespreken. De Jong is het eens met den heer Vegtel aangaande de ongevallenwet (arbeiders en visschers» pensioen regeling) en neemt niet alle daden der Liberalen voor zijn rekening De Jong is voor het afschaffen van het Benefitiestelsel, herziening van het pacht- contract, is tegen protectie ook met bewerkte artikelen wijl hij meel ook onder bewerkte artikelen rekent, en is ook voor verzach ting der Leerplichtwet, spreekt ook nog over de neutrale school, verdedigt deze sterk en zegt dat zij het hechtste bolwerk is voor de volksontwikkeling, bespreekt ook nog Goekoops werklust, benevens zijn gou den hart, beveelt Goekoop ten sterkste aan en dankt deu voorz. voor het hem verleende woord. Daarna werd aan Mr. A. J. C. van Weel het woord verleend. Daar zijn naam genoemd werd in zake het verkiezingsbiljet wil hij zich verantwoor den, doch daar de Jong dit reeds gedaan heeft wil hij daar weinig aan toe voegen, alleen sprak hij nog van het wegmoffelen vati protectie van het Antirev. program. Volgens van Weel weten de kerkelijke partijen nog niet wat hun te doen staat en dit is spelen met de belangen der kie zers. Hij toept daarom die kiezers toe houdt wat ge hebt, en laat het woord wederom aan den voorzitter. De Heer Vegtel beantwoord breedvoe rig beide sprekers, zeide ook tegen van Weel als dat de Antirev partij niets weg moffelt, maar ridderlijk uit hun vaandel weg neemt en beveelt zijn candidatuur aan met de eigen woorden der debaters. De Jong schijnt echter niet tevreden te zijn Hij bestrijdt de Heer Vegtel's denk wijze, waarna de Heer Vegtel hem beant woordde. De Heer de Jong vroeg wederom het woord, dat hem werd verleend. Nadat de heer Vegtel den heer de Jong nog kortelings geantwoord had sloot Joh. Braber KLz. de vergadering. De heer Wolters had zijn verzoek tot debatteeren ingetrokken. Gisteren, Woensdag, hield de Heer de Jong uit Sommelsdijk, op uitnoodiging van de lib. kiesvereen. alhier, in het Hotel Hobbel een politieke lezing. Van het debat werd gebruik gemaakt door den Heer J. v. d. Waal uit Middelhar- nis, terwijl de Heer J. Braber zich verant woordde voor woorden in de vorige ver gadering gesproken. Ook Ds. Verweij sprak nog een kort woord. Het debat dat zeer humaan en beslist werd gevoerd, duurde tot laat in den avond, zoodat uw verslaggever geen gelegenheid meer heeft dit meer uitgebreider toe te zeuden. Naar v.ij vernemen hebben 40 jonge lingen zich aangemeld om zich vrijwillig g; oefenen in den wapenhandel. Door de lib. kiesvereen. alhier zijn tot candidaten gesteld voor den gemeente raad de altredende leden A. Hobbel en H. Schilperoort, terwijl van Antir. enKath. zijde zijn gesteld de Heeren Johs. Braber KLz; en J. Jacobs Jz. OUDE TONGE. Bij het bouwen eener landbouwschuur voor den heer \V'. Witte- koek, had de werkman P. van Loon het ongeluk van een ladder te vallen, welke val van zoodanigen aard was dat hij per rijtuig huiswaarts gebracht moest worden. Hoewel het zich in het begin ernstig liet aanzien, bleek het later, na geneeskundig onderzoek, dat hij geen bijzondere letselen had bekomen en dus weer spoedig zijne werkzaamheden zal kunnen hervatten. Jl. Vrijdagmorgen had het zoontje van den heer J. Pulleman alhier het ongeluk in de kaai te vallen. De zoon van schipper J. Schouwenaar, welke met zijn vaartuig in de onmiddelijke nabijheid lag, mocht het gelukken het kind spoedig op het droge t te brengen, zoodat het er met een nat pak en den schrik afkwam. Bij de op 25 Juni jl. plaats gehad hebbende verkiezing van twee leden van den gemeenteraad alhier, zijn herkozen de heeren D. van Es en Dr. W. J. Arends. 25 Juni. Hit eu kar en knecht van I. de Winter zijn onderste boven in de bermsloot terecht gekomen onder den Molendijk. Eenige schade was biervan het gevolg. Persoonljjke ongelukken had- d enniet plaats. 25 Juni. A. van den Doel, knecht bij den Landbouwer L. Slis alhier heeft van diens paard een klap tegen zijn been gekregen, dat zich ernstig laat aan zien. Per rij uig werd hij thuis gebracht. NIEUWE TONGE. De gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft opge bracht de som van f5,16. Tot leden voor den gemeenteraad- zijn herkozen de altredende leden de Heeren, A. Breesnee en J. Houtaar. Door den gemeenteraad is in hare vergadering benoemd tot onderwijzer met hoofdacte den Heer L. J. Pireë van Stolwijk. DIRKSLAND. De Antirevolutionaire Kiesvereeniging heeft als candidaten voor. leden van den gemeenteraad gesteld de Hee ren D. v. d. Sluis en H. Kooman Lz. terwijl van liberale zijde de Heeren W. v. d. Linde Sr. en D. Roodzand Sr gesteld zijn. In de plaats van de Heeren J. Zaaijer Pz. D. de Graaff en F. O. Vervoorn, die- op hun verzoek eervol ontslag Verleend zijn,-' is tot Dijkgraaf van den polder Oud-Kraaijer,' den Heer D. de Graaff, tot Gezworen, den Heer L. W. Zaaijer en tot Secretaris den- Heer J. Rooij benoemd. - Woensdagavond had de vróuw van* J. Slis alhier het ongeluk voorover in de* Kerkgracht te vallen. Daar zij reeds in: zinkenden staat verkeerde, werd 7ij nage-' sprongen door M. Langejan, die met behulp van anderen 't genoegen mocht smaken haar op 't drooge te brengen. HERKINGEN, Tot leden van den Gemeenteraad alhier zijn de beide aftre dende Heeren A. Munters en E. Kaste lein weder herkozen. MELISSANT. Da stemming; voor 3 leden van den Q-emeenteread wegena periodieke aftreding van de heeren L. van Beek, L. Driendijk Wz. en H Koijman zal plaats hebben op Woensdag 3 Juli a.s. Behalve bovengemoemde zijn candidaat gesteld de heeren D.' D. Kastelein en T. Kooman. De gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 2.20. STELLENDAM. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van leden der Ne der Hervormde Gemeente alhier, werd tot Predikant beroepen de heer D. van dei- Horst cand. te Amsterdam. Ten overstaan van den Notaris A. van Schouwen te Goedereede zijn op Don derdag zo Juni des voormiddags 9 uur ifl het logement van Frans Troostte Stellen dam in het openbaar verkocht: De Lucerne klavers in den Adfiana- polder ter gezamentlijke grootte van 9,66,43 Hectaren (21 G. 13s r.) voor f.833.—'- den koop. De Lucerne klavers in den Een- drachtspolder, ter grootte van 4,4891 H. (9 G. 233 r) voorf437-De Roodeklavers aldaar, groot 5.6528 H. (12 G. 296 r.) voor f 581. De Lucerne klavers, gelegen in den Halspolder, groot 4,4472 H. (10 G. 087 r.j voor f392. Aldaar de roode klavers tér grootte van 5.2944 H. (11 G. 159 r.) voor f 256 alles om eens te maaien, zondéi kanthooi. Tot Candidaten voor den gemeentel- raad zijn gesteld (alpbabetische volgorde de Heören A. Jansen, T. Meijer, J NagtegaaJ en J, van Seters Verslag van het verhandelde in den Gemeenteraad van Vrijdag 21 Juni 1901. Alle leden zijn tegenwoordig, uitge zonderd P. Biemond. De notulen worden gelezen en gearres teerd. Ingekomen is een hartelijke dankbe tuiging van de bij het huwelijksfeest der Koningin fungeerende feestcommissie voor de verleende hulp uit de gemeente kas tot dekking van het feestelijk tekort. Voorts is ingekomen een stuk van Gedep. Staten in antwoord op het ver zoek, om hier een Paardenmarkt op te richten, waarbij gevoegd waseen bezwaar schrift van de gemeente Dirksland tegen het houden van een Paardenmarkt alhier. Gedep. Staten verzoeken den Gemeente raad deze bezwaren zoo spoedig mogeljjk op te lossen. De Voorzitter meent ook, dat, de Paardenmarkt alhier niet dringend noodig is, aangezien in de omgeving genoeg paardenmarkten zijn, maar acht, dat het wel 't meest om een feestje in deze gemeente te doen is, en stelt daarom voor op 31 Aug. en waar deze op een Zondag valt op 1 September een Paar denmarkt toe te staan. De raad stemt hiermee in. Vervolgens wordt voorgelezen een staat van inkeeringen en uitgaven van de Ge meente, welke goedgekeurd wordt, De Voorzitter vraagt wegens eene verklaring van den Hoofdonderwijzer, dat in school geen bergplaats is vqor schoolmateriaal, dit te verleenen. Wordt aangenomen. Nagtegaal stelt voor het slootje bij de school te laten dempen, daar het zoo vuil is. De heeren Zaaijer en de Voor zitter merken op, dat de polder alleen zeg gingskracht heeft over het slootje en achtte het ook wenschelijk, dat indien de polder het wilde toelaten, tot demping te besluiten. V. d. Vlugt wijst op de groote kosten die daaraan verbonden zijn en C. Lokker merkt op het paardenwérk aan te besteden, indien het gedempt mocht worden; vermits voor de gomeente steeds één man rijdt en een ander zoodoende niets verdienteveneens is het met de grint. Maar de Voorzitter acht het beter dat zoo een man het een jaar lang goed gedaan heeft, het dezen eenige jaren achtereen te verleenenmaar heeft er ook niet tegen het aan te besteden. Nagtegaal vraagt of de,Voorz. nog niets vernomen heeft van Bet begrintèn van den weg naar Elve onder den dijk. De Voorzitter antwoordt, dat het polder bestuur hierover eerst nog eene verga dering moet beleggen. Nagtegaal dringt nog eens aan op het dempen van het slootje, maar de Voorz.

Maas- en Scheldebode | 1901 | | pagina 3