B IJ VOEGSEL Vrijdag 21 Juni 1901. No. 818. BEIIOORENDE BIJ IN HO C SIGN0 WSES Uil «Ie Pers. ZIERIKZEE. In zake de blijde verrassing die Zie rikzee gaf, zijn de volgende feiten en cij Iers merkwaardigIn het kiesdistrict Zierikzee werden Vrijdag 5170 stemmen uitgebracht, waarvan, zooals gemeld, 2462 op den liberalen heer De Brujjneen 2708 op den heer Pompe van Meerdervoort, antirevolntionair. Van die 5170 stemmen werden er op Schouwen uitgebracht 2699, verdeeld als volgt: 1606 op den heer De Bruijne en 1093 op den heer Pompe van Meerder voort. Daartegenover stemden op Flakkee van de 2471 kiezers, die een geldig biljet inleverden, 856 op den heer De Bruijne en 1615 op den heer Pompe van Meer dervoort. Van Flakkee begint dus de Zierikzee- scke victorie. Ëtinsienland. DE NIEUWE KAMER. Omtrent de nieuwe Tweede Kamer valt definitief nog niet veel te zeggen. Doch dit althans: Nieuwe leden zijn de volgende heeren: Mr. Th. Heemskerk, wethouder van Am sterdam, oud-Kamerlid, (Amsterdam VII) P. Van Vliet, voorzitter van Patrimo nium te Arnhem,(Doetinchem), Mr. R. Van Veen lid van den gemeenteraad te Groningen, (Dokkum), N. Sluis, (Enkhui- ïsn, lid van de Prov. Staten van Noord- Holland, Mr. H. Okma, (Sneek), F. L. Duymaer van Twist (Steenwijk,) te Gouda Ds. A. Talma (Tietjerksteradeel), Jhr. Mr. J.J. Pompe van Meerdervoort (Zierikzee) en Dr. Mr. J. Schokking (Harlingen). En voorts de heeren J. W. Bergansiu3, (Eist), oud-Minister, gep. luit.-generaa!, Karei Haymakers (Helmond), lid der Prov. Sta ten van Noord-Brabant, Jhr. Mr. O. van Nispen tot Sevenaer (Nijmegen), M. J. G. Arnoldt (Sittard) en Jhr. Mr. Victor De Stuers (Weert), refendaris van Kun sten en Wetenschappen aan het minis terie van Binnenlandsche Zakenallen Rooinschen. Gemengd nieuws. MOORD TE AMERSFOORT. Uit Amersfoort meldt men Gisternacht is de 22-jarige huzaar J. S. S., van het depot-escadrou ie reg. huzaren te Amersfoort door twee messteken in den rug vermoord. Het is een vrouwenkwestie. Een vrouw en twee mannen zijn in hech tenis genomen. Een der vermoedelijke da ders is een berucht recidivist. Nader schrijft deze correspondent Er kunnen nog niet veel bijzonderheden worden m egedeeld omtrent den moord. De aangehoudenen weten natuurlijk van niets en de vermoedelijke dader, die reeds meermalen met de justitie kennis maakte, ook wegens .diefstallen, wordt zeer gevreesd. Ontijdige berichten in de bladen zouden er zijn vriendinnen en handkgers toe bren gen, alle verdere bewijsstukken te verduis teren. Reeds zijn zeer ernstige getuige nissen en stukken van overtuiging in han den der justitie. De 22-jarige verslagene, een overigens ^eer oppassend huzaar, werd kort na mid dernacht door twee agenten in burgerklee- ding, die hun ronde deden, op straat lig gend gevonden, een 30 pas van het huis fan den vermoedelijken dader. Hij kon n et meer antwoorden op de hem gestelde fragen en toen de agenten hem in een vlakbij staande handkar tilden, gaf hij den Een meseteek onder het schouderblad had de longen geraakteen andere de nieren. Het mes waarmede de daad is gepleegd, lag naast de verslagene. Zeer vermoedelijk heeft de kuzaartwist niet den vermoedelijken dader gehad over Je vrouw met welke deze leefde. Haar manteltje lag op de plaats vau de misdaad. //Achter de Kamp//, een beruchte buurt. De commissaris] van politie, die terstond verwittigd werd van het voorgevallene, stelde aanstonds een onderzoek in, dat aan leiding gaf tot het aanhouden van G. V.. diens bijzit en een vriend. Het parket te Utrecht is telegrafisch ont boden. Plaatselijk Nieuws. Vrijdagmiddag a. s. zal de bond van Fakkeesche landbouwvereenigingen, hare jaarvergadering hou- den iu het Logement „De Gouden Leeuw" te Goe dereede. MIDDELHARNIS. Tot helpsters ain de Bewaarschool alhier zijn benoemd M. Tiggelman en J. van der Meer. -- De loting der Schutterij voor deze gemeente zal plaats hebben op a. s. Vrijdag des avonds ten 6 ure op het Raadhuis. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat op a.s. Maandag 24 dezer in het Gasthuis alhier gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente maken bekend dat jongelieden van 16 tot 24-jarigen leeftijd die wen- sehen deel te nemen aan den cursus voor voorbereidend militair onderricht zich kunnen aaimelden gedurende de maand Juni ter Secretarie dezer gemeen te van des voormiddags 9 tot 12 ure. Vau den landbouwer D. Slis onder deze gemeente is in de weide plotseling een paard doodgevallen. De collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft alhier opgebracht f 17,20. STAD AAN 't HARINGVLIET. De heer C. Piokhooij, een Boerengevangene uit de Transvaal, die later weder daar naar toe zoude gaan, doch op de grenzen werd gevangen genomen, en later naar Portugal werd gestuurd, daarna een groot gedeelte van Europa heeft afgezworven, zal Zaterdagavond 7 ure eene lezing houden bij den heer G. Smits alhier, waar een ieder tegen eene kleine entree zal worden toegelaten. Ook voor dame* toegankelijk. DEN BOMMEL. De Burg. dezer Ge meente maakt bekend, dat op de secre tarie formulieren zijn te bekomen tot het aanvragen aan den heer arrondisse mentschoolopziener om verlof gedurende zes wekeD, tot het uitoefenen van veld arbeid der schoolplichtige kinderen, ouder dan tien jaren. De milicien-verlofganger P. Kauff- maD, lichting 1897, behooreade tot het 3de Reg. Inf. garnizoensplaats Bergen- op- Zoom, is tegen den 29sten Augustus a.s. in werke'ijken dienst opgeroepen, om in den wapenhandel te worden geoefend. Jongelieden, die wenschen deel te nemen aan eene cursus voor voorberei dend militair onderricht, worden uitge- noodigd zich daarvoor aan te melden op de Gemeente secretarie, gedurende de maand Juli van's morgens 1012 uren. De vorige week is de heer E. Mast voor het eerst met zijne nieuwe motor boot deze haven binnengeloopen. Zij is, zooals wij reeds in een onzer vorige nummers mededeelden, gebouwd 6p de werf van den heer Van der Giessen te Krimpen aan den lJsel. De machine werd geleverd door den heer van Ren- nes te Utrecht. DIRKSLAND. M.deGraaff, beurtschip per van hier cp Rotterdam kwam Woens dag voor 'teerst met zijn nieuwe petro leum motor binnen. Het schip ziet er keurig uit en doet den bouwmeester de heer Boot te Alphen a. d. Rijn, en de heer Rennes te Utrecht aller eer aan. H. Grootenboer Az.had het geluk dat op de gehouden verloting een paari. zijnde de 2 prijs op zijn lot viel. Aan den heer Johs. Zaaijer Pz., burgemeester dezer gemeente, is op zijn verzoek tegen 1 Juli a. s. eervol ontslag verleend, met dankbetuiging voor de be- wezo diensten in die betrekking. GOEDEREEDE. Jl. Zaterdag is aan het Noorderstrand aangespoeld gevonden het lijk van een onbekend manspersoon gekleed in oude gelapte zwarte broek, met kousenbanden aan de knieën dicht gebonden, 3 paar kousen, blauw gekleurd, waaronder 1 paar geletterd in dezelfde kleur, E. T., blauw drilhemd, daarover een bruin buisje, rond die met onderbroek waaraan sluiting met 2 beenen knoopen. De linkerarm was aan de binnenzijde g-tatouneerd met „EmileTermote", waar onder de letters T. Vermoedelijk door de krabben waren de onbedekte lichaams- deelen van het vleesch ontdaan. Naar gissing is de leeftijd tusschen de 2030 jaar. Uiterlijke teekenen van geweld zijn Diet geconstateerd. HELLEVOETSLUIS. Dinsdag had hier een volksmeeting plaats belegd door N. en O. Als spreker trad op de heer Wisse. In een kernachtige rede zette spreker voor een tot berstens toe gevulde zaal het standpunt uiteen van de liberale en antirevolutionaire partij, waarna gelegen heid tot debat werd gegeven. Van deze gelegenheid werd alleen gebruik gemaikt door den Voorzitter van de S. D. A. P. die op zeer humane wijze werd beantwoord. De liberale heeren die uitgenoodigd waren om de houding van Mr. Goekoop te verdedigen, lieten niets van zich hooren. Bij het uitgaan der Vergadering kwamen nog een drietal heeren die aan eenige omstanders hun spijt te kennen gaven, dat de vergadering reeds geëindigd was om reden zij de spreker hadden willen afkammen. Zoodra de Voorz. van N. en O. dit vernam heeft hij het volgende schrijve» gericht aan bovenbedoelde heeren. Met leedwezen vernam ik dat U en nog eenige heeren gisteravond te laat kwamen om met de heer Wisse in debat te treden. Ik acht mij gelukkig U te kunnen mede- deeUn, dat dezelfde spreker heden avond spreekt te Nieuwen hoorn bij Boukan. Waarschijnlijk is een gang naar Nieu- wenhoorn voor de heeren wel wat ver. In dat geval, en ik hoop dat do hoeren mij dit niet ten kwade duiden, deel ik U mede dat voor onze rekening een rijtuig kan genomen worden. Met hartelijke groele, Hoogachtend, Uw dw. Dienaar D. L. DE GOEDE. De Vergadering had een prachtig ver loop en had ongetwijfeld succes. DE KUNST IS DE WERELD NIET UIT. Heette het vroeger een kunst om een te kort schip na dagen van arbeid langer te maken. TbaDs is men »oo ver om in één oogwenk een lang schip een kortere af meting te doen aannemen. De torpedoboot „Cijcioop" arriveerde 11. Maandag alhier van den Helder, liep met volle kracht tegen het havenhoofd en was direct een voet of drie korter, doordat de steven geheel werd ingedrukt. De oorzaak zal wel wezen, dat de één oog niet zien kon. Telegrammen. LONDEN, 16 Juni. Lord Kitchener seint uit Pretoria van 15 dezer Nabij Witmansrust, 20 mijlen ten Zuiden van Middelburg in Transvaal, zijn j. 1. Woensdag 250 man van de Victorian Mounteo Rifles, uitmakende een afdeeling van generaal Beaton's co lonne, in hun kamp aan de Steenkool- spruit verrast door een overmacht van den vijand. De Boeren kropen tot dichtbij en openden een doodelijk vuur op het kamp, waardoor sneuvelden 2 otficieren en 16 man en gewond werden 4 officieren en 38 man. Twee otticieren en 50 man ont snapten naar Beaton's kamp, de overigen werden gevangen genomen, maar later weer losgelaten. Twee pompons werden door den vijand veroverd. LONDEN, 17 Juni. Aan de Daily Mail wordt uit Norvalspont van Zater dag gemeld, dat het aantal Boerenop- standelingen in dat district steeds toe neemt, doch dat er niets is gehoord van aanrandiDg van inwoners door de Boeren, die zich in hoofdzaak in de heuvels op houden en, zoo dikwerf de gelegenheid zich aanbied, op militaire posten schieten. Hechtxaken. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 19 Juni. Heden werden de volgende vonnissen gewezen L. S., 21 jaar, arbeider te Sommelsdijk. wegens mishandeling tot een maand gevangenisstraf. DIVERSE FEITEN. Nog werd geëischt 14 dagen gevangenisstraf voor J. B., 36 jaar, arbeider te Heenvliet, die op 20 April door den veldwachter A. Rood- zand, op heeterdaad betrapt op het in gesloten vischtijd, te water brengen en uit water halen van een werpnet, zich bij het inbeslagnemen tegen genoemden ambtenaar zou hebben verzet. 10 dagen gevangenisstraf voor M. V. 33 jaar, werkman te Jaarsveld, die op 15 April L. v. d, Berg aldaar zou hebben mishandeld. Uitspraken over 8 dagen. Vraagbaak. Vragen en Antwoorden worden k»s- telots geplaatst. Antwoorden of meded delingen zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragenwaarop ze betrekking hebben Ingezonden StuKlien. Zaterdag jl. werd aan het strand een drenkeling gevonden. Nu is het feit, een drenkeling te vin den, op zich zelf afschrikwekkend zou men zeggeD, doch niet voor onze jeugd. Wat toch is het geval. Een jongen van 11 a 12 jaar die bij bovengenoemden drenkeling kwam, visiteerde het lijken haalde een knipmes uit den zak van den broek, die de drenkeling aanhad. Daar na deed hij een touw om zijn beenen en sleepte zoo het lijk naar een meer hoogere plaats op den duin. Vrage Is het niet afschuwelijk, dat met een lijk, dat toch ook een mensch is ge weest, zoo worde geleefd Heb dank mjjnheer de R. voor de plaatsing. UEd. Dienaar. Goedereede. T. Red.] Aanbesteding. hitslag Aanbesteding De uitslag der Aanbesteding op 17 Juni jl. te 's Gravenhage (grintweg Sas van DirkslandHerkingen) is als volgt Raming f 2030 per jaar. Ingeschreven werd door: C. Both Dirksland. f2019. H. Kooman 1999,26 Corn. Tiel*man Melissant 1988. OlScieeï gedeelte. De Standaard schrijft in haar nummer van j. I. Dinsdag STATEN VAN ZUID-HOLLAND. In de a.s. zomerzitting van de Zuid-Hol- landsche Prov. Staten moeten alle 6 leden van Gedeputeerde Staten aftreden de hee ren Goekoop, Crena de Jongh en Evers volgens rooster, de heeren Blusse, graaf van Bylandt en Mr. D. van Weel omdat zij als Statenleden dit jaar periodiek aftre den. De nieuwe meerderheid die door het omgaan der Staten is gekomen, schijnt het plan te koestereu vier gedeputeerden uit hare geestverwanten te kiezen en twee der aftredende leden in het colleg'ie te laten, ver moedelijk de heeren Goekoop en "Van Bylandt. Zoo althans meldt ons het Haagsche correspondentschap. SOMMELSDIJK. De miliciens-verlof gangers D. de Mooij, P. Kievit, J. Groe nendijk, M. de Bruin en P. van Aalst, allen van het 4e regement vesting artillerie lich ting 1899, zijn tegen 24 Juli as. in wer- kelijken dienst opgeroepen om in den wapenhandel te worden geoefend, terwijl de miliciens-verlofgangers B. van den Berg en M. Breur, lichting 1897 en 1898 van het regiment Grenadiers en Jagers, tegen S Augustus zijn opgeroepen; en tevens zijn ook opgeroepen tegen 29 Augustus a.s. de miliciens-verlofgangers L. van der Sluijs en K. Schilperoord. De collecte voor den gewapenden dienst gehouden op 18 Juni j 1. he*ft in deze Gemeente opgebracht f 8.531/2. Voor de aanmelding tot deelneming aan het voorbereidend militair onderricht bestaat gelegenheid gedurende de maand Juni 1901 op alle werkdagen des voormid dags van 9 tot 12 uur ter secretarie, al waar ook verdere inlichtingen kunnen worden verkregen. Op Dinsdag 25 Juni a.s zal plaats hebben, de verkiezing van twee leden van den Gemeenteraad en zulks tengevolge de periodieke aftreding van de heeren Maarten Born en Klaas de Graaft', De alphabetische lijst der ingeschre venen voor de schutterij over dit jaar ligt gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage; terwijl tevens is bepaald dat de loting zal plaats hebben op Zaterdag 29 Juni a.s. des voormiddags 11,30 uur ten Raadhuize alhier. Voor lid van den gemeenteraad alhier zijn van Antirevolutionaire zijde Candidaal gesteld de heeren M. Bom (aftr.) en D. Kieviet. Tot Candidaten v*or den Gemeen teraad alhier zijn van Antirevol. zijde gesteld de Heeren J Born, A. Struik en L. v. d. Weijde. OUDE TONGE Jl. Maandagmorgen had alhier een begin vair brand plaats bij de kin deren C. Prinse Daar het spoedig door de* heer D. den Rooijen die daar juist voorbij kwam werd opgemerkt, kon men den brand nog bijtijds mees'er worden. NIEUWE TONGE. J.l. Woensdag zou den eenige milciens naar afloop der Inspectie bij de herberg van den heer J. van Zielst een hartversterking nemen. Onderling moet daar een verschil ontstaan zijn, waardoor de herbergier hun liet verwijderen en de deur sloot. Daarmede schenen zij ech ter niet te vreden, althans zij wisten met eenig geweld binnen te komen, waarop de herbergier, hun houdmg aanziende, het raadzaam oordeelde zich vlug te verwijde ren, om 11a hun vertrek eerst terug te komen. Het oude uurwerk uit den toren is publiek verkocht bij opbod voor f 12,73 HERKINGEN. Aan den heer J. Zaaijer Pz, Burgemeester der gemeenten Dirksland, Melissant en Herkingen is met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend als Bur gemeester dier gemeenten. MELISSANT. Uit deze gemeente is *en van vele handteekeningen voorzien adres verzonden aan LI. M. de Koningin, waarin wordt verzocht om in de plaats van den heer J. Zaaijer Pz., aan wien op zijn ver zoek met ingang van 1 Julia s. eervol ont slag is verleend, tot Burgemeester dezer gemeente te benoemen de* heer T. Lodder, Secretaris der gemeente Ouddorp. OUDDORP. Dmderdag 27 Juni zal het 50 jaren geleden zijn dat Aart de Graaff met Jacuba Korteweg iii den Echt zijn getreden. (Zie advertentie.) Een niet alledaags geval, dat velen onzer lezers, naar wij hopen, niet zullen vergeten 1 Behoeven wij het waaromdaarvan op te lossen Wij twijfelen niet of iedereen zal ons begrijpen, enzorgen dat het die oud jes aan niets ontbreke 1 VERSLAG van het verhandelde in de vergadering van den Gemeenteraad op 19 Juni. Bij afwezigheid van de Burgemeester, opende de waarnemende Voorzitter dhr. J. Voogd, de vergadering met gebed. Hierna werd door den Secretaris de notulen voorgelezen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Ter tafel kwam het volgendeeene af- en overschrijving der gemeente begrooting over 1900. Vervolgens las de Secretaris de verordenin gen welke waren gemaakt voor de invordering en heffing van kaai- en havengeld Het bedrag voor suikerbieten aan kaaigeld daarin gemeld, zijn de leden het allen ee*s dat het te hoog is 10 ct. per 1000 K.G. de helft van het bedrag wordt voorgesteld. Op havengeld wordt door van der Klooster aan merking gemaakt, nl. voor schippers welke voor buitengewone gevallen, aan wal, slechts eenige 00 gen blikken moeten vertoeven. Maar dit bezwaar werd opgelost, doordat de veror dening daaromtrent nog iets daarvan bevatte. Hierna komt de ingekomen goedkeuring voor de schoolgeldverordening tot 1902 waarover nog al een woordje viel maar niets tot uitslag had, omdat het een zaak is voor later order. De heeren Lodder en Mastenbroek beklaag den het dat de heffing door de raad gewild, niet was ten uitvoer gebracht. De Voorzitter openbaarde zijn gevoelen over de schoolgeldquestie in de volgende bewoor ding Het schoolgeld moet m. i. g e 1 ij k staan, het overige kan bij den hoofdelijken omslag gevonden worden. Hierover was Ha- meet eman met den Voorzitter ten deele eens. Voorts kwam ten slotte voor de openbare vergadering, een toelichting op de verordening hoofdelijken omslag en gaat de vergadering in gesloten zitting over. Hoogeachte lieer! Vragen. 109. Wat wordt bedoeld met een pal injecteur Ik las>men gebruikt een pal injecteur om inspuitiDge nin den bouw te doen.. K. 110. Mijn erwten zien er onooglijk uit. De bladeren lijken wel alle aan gevreten. Wat kan hiervan de oorzaak zijn Een landbouwer. ui. Heeft turfmolin ook waarde als voedsel. 112 Ik heb eenige malen een kip te broe den gezet, welke kip door de groote hoeveel heid vlooien (geen luizen) niet ten einde toe kon blijven zitten. Wie weet een middel om dezelve te verdrijven Middelharnis. Een Lezer. Antwoorden en mededeelingen. 106.De waarde van houtasch als mest bestaat vooral in 't gehalte aan k al i.Deze voor alle planten onmisbare stof komt in hout in vrij groote hoeveelheden voor en dus ook in houtasch want bij t' verbranden ver vliegt ze niet. 107. Hebben uwe kippen soms ook last van luizen, (kleine roode insecten.) Let er eens op en zoo ja, maak dan vooral 't hok (nachtverblijf) schoon met carbolop- lossing. Daarna met kalk bestrijken. De kip pen zelt wasshen met aftreksel van tabak beviel ons goed. Een kippenhouder. 108. Begiet een kluitje aarde met wat zoutzuur. Als het weinig of niet opbruischt is uw grond kalkarm. Bruischt het veel op, dan is er meer kalk. Raadpleeg Conculent. Red. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer d» Redacteur. Mynheer de Redacteur. U heeft zeker ook wel gelezen het inge zonden stukje in Vooruitvan jl. week, waarin hetbericht van de Candidaatstelling der Lib. Kiesvereeniging. onjuist werd geheeten. Ik stel er prijs op, dat U verklaart, dat niet ik dit heb ingezonden. Aan uwe bereidwilligheid niet twijfelende, Hoogachtend, Dirksland. UW BERICHTGEVER. [Met genoegen geven we hierbij de ver zekering dat het bovenbedoelde bericht een particuliere correspondentie is geweest. Door drukte aan de zetterij werd dit vergeten er onder te zetten. Of nu evenwel die inzender onwaar is geweest zullen wij alsnog tegenspreken. Wij geven ook gaarne de verklaring dat dit bericht wel degelijk waarheid is, en herhalen, dat de Heer M. Kooman Hz., namens de lib. Kiesvereeniging van Dirks land, de Candidatuur als lid voor den Gemeenteraad is aangeboden. Of de Heer Binkhorst, Secretaris dier Vereeniging, nu al zegt dat het niet waar is, is nog geen bewijs. Of de Kiesvereeniging eerst jl. Maandag avond vergadering heeft gehouden tot stel ling van Candidaten is ook geen bewijs. Het gebeurt wel meer met familie- regeeringen in kiesvereenigingen, dat de zaak al beklonken is eer de Vergadering begint. O die Antirevolutionaire hondenneus 1 STAD AAN 'T HARINGVLIET. De aanbesteding van den verbouw der redoute tot polderkamer zal plaats hebben op Don derdag 27 Juni e. k onder leiding van den architect C. J. Mosterdijk, terwijl de aan- wijzing zal geschieden op Dinsdag 25 Juni, des nam. 3 ure op het terrein. OUDE TONGE. Op Vrijdag 14 Juni, heeft plaats gehad de aanbesteding: het bouwen van een woonhuis, op een perceel tuin nabij de O.L. S. voor den heer Jacob Duijm alhier, en zulks naar het plan ge maakt door den heer H. van den Bergh, timmerman. De drie laagste inschrijvers, en aan wien het werk is toegewezen waren, als volgt: J. Karduks het metselwerk voor f 100,—, H v. d. Berge het timmerwerk voor f914 en A. C. Maliepaard het verfwerk voor f 95. SOMMELSDIJK. Burg. en Weth. dezer Gemeente maken bekend dat gedurende veertien dagen ter visie is nedergelegd, de herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van in kwartiering en onderhoud aan krijgsvolk in aanmerking komen. Burg. en Weth. dezer Gemeente maken bekend, dat zij op Woensdag 26 Juni a.s. zullen houden, eene schouw over de wegen, voetpaden en kunstwerken, binnen het grond gebied dezer gemeente gelegen en dienende tot hoofdverbinding tusscher. de verschillende gemeentekommen.

Maas- en Scheldebode | 1901 | | pagina 3