tl! llli 1 'J II 1 ai 1 ffij I tri 'fi"l Ooitgensplaat. Zondag namiddag trad alhier in de geheel gevulde Ned. Herv. Kerk op den Heer Frowein, verdrevene uit Transvaal. Naar aanleiding van Jeremia 31 vers 8 a en 13b vergeleek hij het worstelend Boerenvolk met het Oude Israël. Schetste met vele beelden hunne levenswijze benevens hun onwankelbaar geloof in den levenden God, deelde ook terecht mede ho« een beschaafd Christelijk Nederland verre beneden deze republieken staat ook op Schoolgebied, waar Gods Woord hier van Staatswege verbannen is, wordt Hij in Afrika daarentegen als het eenig richtsnoer erkend. In zijn keurige rede deelde ZEd. ook mede hoe de grijze President Kruger altijd een man des vrede; is geweest en Oude Tonge. Donderdag 28 Maart j. 1. had bij den heer A. Fluit, een begin van brand plaats, tengevolge van het droog stoken eener nieuwen oven, ofschoon het zich ernstig liet aanzien, kon de brand nog bij tijds gebluscht worden. Olfieleei gedeelte. Hechtzaleen. Aanbesteding tbètslag aanbesteding. G| tl 1 I v t' i' ii ■v M I ij l| .1 'lij ifwi Hl »j j T\ ijl 1 at» «i 4 f;: l. 11 In den rassenhaat tegenover de meest van Hollandsche afkomst zijnde Boeren en in het begeeren van 't oppermachtig bezit van de schatten in den grond. De Bijbel is bij hen het boek; daar uit leeren de ouders zelfs de kinderen spellen en lezen, want ter school gaan is over 't algemeen ondoenlijk wegens de verbazende groote afstanden van de hoeven van eenig dorp met eene school. Zijn de Boeren niet zoo beschaafd en ontwikkeld als wij in Europa, de oorzaak ligt hoofdzakelijk in hun geïsoleerd wonen, doch alle gezag, wijsheid, leefregelen en wetten zijn geput uit, en gegrond op de Heilige Schrift. Het kostte den voortrefielijken en God- vruchtigen president Kruger heel wat strijd, gebed en tranen, eer hij kon overgaan tot de onderteekening van het goed overwo- gene en voorts vastgestelde ultimatum op io October 1899. Eerst des namiddags kwart over vier van den elfden October onderteekende hij het, met betraande oogen en den Bijbel opengeslagen bij zich uitroe pende «In Gods naam dan, het is Gods wil en kan niet anders,» en liet toen het stuk den vertegenwoordiger van Engeland te Pretoria overhandigen. Deze oorlog is het best te verdeelen, gaf ZEerw. te kennen, in drie tijdvakken, nl. i° van het begin tot Cronjé's gevangenneming 2° van Cronjé's gevangenneming tot Roberts intocht in Pretoria en 30 van dien intocht en de verklaarde inlijving der beide repu blieken tot heden. Het eerste tijdvak kan genoemd worden dat der zegepralenhet tweede dat der algemeene neêrgeslagenheid en zware beproevingen, en het derde dat der herleving en standhouding voor hun heilige strijd om vrijheid en recht. De geachte spreker, te Pretoria door de regeering benoemd als bestuurslid in het Comité tot verzending en regeling van de levensmiddelen en andere behoeften voor het leger, kan goed en zakelijk een en ander verhalen als oor- en ooggetuige van de min gunstige handelwijze der Engelschen. Ook vernam ZEerw. daardoor uit de eerste hand alle oorlogsberichten omtrent de veldslagen bij Dundee en Glencou; 't bezetten van New-Castle, de aankomst van de eerste 300 krijgsgevangen Engelschen te Pretoria, die op eenen Zondag plaats had en heel wat waardiger was dan de aankomst van Cronjé en zijne dapperen te Kaapstad, al waar zij uitgejouwd werden op de meest ergerlijke wijze, terwijl te Pretoria de burgers zich stil en net hielden, en zelfs de Engel schen verbaasd er van opkeken. Bij het hooren van de nederlagen en bij den in tocht van Roberts te Pretoria was er eene algemeene verslagenheid, doch toen kort daarna 27 ambulances met Engelsche ge wonden te Pretoria aankwamen, bemerkte men toch ook het tegendeel van al het opgedrevene goed; en vatte men weder goeden moed, en met goede hope ging men de toekomst tegemoet. De dappere generaals Botha, De Wet, De la Rey en anderen, waren nog met hun ne burgers op het strijdveld en hielden zich dapper en hebben dan ook daden verricht en overwinningen behaald, veel meer dan de telegrafische berichten melden, die dan ook geheel onbetrouwbaar door ZEerw. werden genoemd. De Boeren zullen overwinnen in de kracht Gods, waarop hun geheele ver trouwen is gevestigd, en voor hen geldt ook het woord van Jesaja »God stelt heil tot muren en voorschansen, wij hebben een sterke stad Volkomen vertrouwde de spreker op de zegepraal der Boeren, om dat van het Engelsche volk meer en meer een verlangen naar den vrede wordt geopen baard. De gehouden vredesonderhandelingen waren van Kitchener uitgegaan en van de Engelsche regeering doch zijn afgesprongen omdat Generaal Botha en de regeeringen der beide republieken stellig nooit vredes voorwaarden zullen aannemen zonder vol komen onafhankelijk der Republieken en volkomen amnestie aan de Kaapsche Boe ren die hen bijgestaan hadden. Daarna sloot ZEerw. zijne rede met dank zegging en het laten zingen van Psalm 138: 4. Na het uitspreken van den zegen be dankten de WelEerw. Heer Ds Bruining den spreker voor zijne boeiende rede en wenschte hem dus 'sHeeren onmisbaren zegen toe in zijn ijver voor de. Boerenzaak. De collecte welke dezen avond voor de Boeren gehouden werd bracht ruim f 116, op, waarna aan nagiften nog werdén ont vangen f3.50. Op de op 28 Maart jl. gehouden Provincialen stierenkeuring werden 51 stie ren gekeurd, waarvan p ijzen behaalden lste prijs de 2jarige stier Van J. H. Zeedijk te Middelharnis (prijs van f 150.) 2de prijs de 2jarige stier van T Lodder te Goede reede (prijs van f100.) Van de 46 eenjarige stieren werden prij zen toegekend voor den stier van K. Buth te Den Bommel, prijs van f 100. H. van Dorsser Oude Tonge f100. J. Timmers Middelharnis f 50. J. A. Struik Melissant £50, A. van Weel Den Bommel f 50. Van het recht van visscherij in de kaai en haven der gemeente is huurder geworden P. Peeman voor f23.10 per jaar. Er waren vier biljetten ingekomen. In het afgeloopen driemaandelijks tijdvak zijn binnengekomen 170 en ver trokken 159 vaartuigen, onderscheidenlijk met een tonneninhoud van 9473 en 9286, waaronder de in geregelden dienst varende etoombooten niet begrepen zijn. Maandag werd alhier het treurig be richt ontvangen dat de 25-jarige Jasper van Gelder Bz. alhier, tengevolge eener aanvaring van een loggerschip, is verdron ken. De benoodigde grint voor de ge meente is aanbesteed voor f 1,78 per Ms op den wal. Gisteren, (Woensdagavond) werd het orgel in de Zondagsschool voor het eerst in gebruik genomen en ingewijd door Ds. A. Mackenzie van Dirksland. Voor een goed gevulde zaal sprak Z.Eerw. een boeiende rede uit en deed uitkomen dat een orgel niet in strijd, maar zelfs zeer ten goede komt bij den dienst des Heeren. Het instrument dat zeer goed voldeed werd geleverd door den heer W. Boek hoven te Sommelsdijk. Schoon en krachtig van toon, staat het op een daartoe ge bouwde verhevenheid en versierd het geheele gebouw. Voor deze gelegenheid bespeelt door den heer P. Koudijzer, meer bekend onder de naam van „de blinde Piet" deed deze hare klanken nu eens „krachtig en majesteuzend", dan weder „zacht en liefelijk" ruischen door het grooto gebouw, zoo, dat zelfs den spreker niet kon na laten een woord van dank tot hem te richten voor de schoone accoorden ten gehoore gebracht. Stad aan 't Haringvliet. Bljjkens de opgemaakte kiezerslijsten bedraagt voor deze gemeente het aantal kiezers voor do Tweede Kamer en Provinciale Sta ten 153 en voor den Gemeenteraad 135. De milicien veld. artillerist J. H. F. van Oijen, plaatsvervanger voor L. Braber Bz. en de zee milicien P. G. Diepenhorst, zijn beiden gepasporteerd wegens geëindigden diensttijd. Zaterdag 6 April 's nm. 2 ure zal er gelegenheid gegeven worden tot kos- telooze in- en her-inenting ten raadhuize. Burg en Wethouders maken bekend dat met de uitreikÏDg der beschrijvings biljetten voor de belasting op bedrijf eu andere inkomsten over het diensjaar 1901 1902 een aanvang zal worden gemaattt op 1 Mei a. s. Door de Zangvereeniging „Nut en Genoegen", zal op 2en Paaachdag 'e avonds 7 ure een publieke uitvoering gegeven worden in de Openbare school. DEJN BOMMEL. Onzen EdelAchtb. Heer Burgem. P. van Weel G.Gz., is met ingang van 9 April herbenoemd. Burgem. en Weth. dezer Gemeente brengen ter algemeene kennis, dat de dag, waarop met de uitreiking van de beschnjvingsbiljetten voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten voor het dienstjaar 19011902 zal worden begonnen, zal zjjn Woensdag 1 Mei a.s. Burgem. en Weth. dezer Gemeente brengen belanghebbenden in herinnering, dat alle vorderingen ten laste van het Rijk de Provincie en de Gemeente over het dienstjaar 1900 voor of op den laatsten Juni a.s, bij de besturen en ambtenaren die het aangaat, moeten zijn ingediend. Allo op dien termijn niet ingediende vorderingen worden voor verjaard en vernietigd gehouden. Jl. Zondagmorgen trad voor een tal rijke schare (het kerkgebouw was geheel gevuld) in de Ned. Herv. Kerk op, de heer Frowein, gewezen leeraar aaD eene inrichting van onderwijs te Pretoria. Ge noemde heer was door de Engelschen uit Transvaal gebannen, en houdt thans verblijf in ons vaderland. Spreker schetste de oorlog vanaf het begin tot den tegenwoordigen toestand, zeide dat President Kruger alles in het werk heeft gesteld, de oorlog te voorko men en hoe, niettegenstaande de Boeren het bekend ultimatum hebben gesteld, de Engelsche regeering de verantwoording van dezen vreeselijken oorlog te dragen heeftdat de dorst naar goud de voor naamste drjjtveer van dezen bloedigen strijd was. Spreker ging daarna over op de 3 hoofd personen, nl. De Wet, De La Rey en Botha. Daar evenwel de Boeren reeds veel ontnomen waren, hun vertrouwen op God en den Bijbel ging hun niet verloren, zij zullen het volhouden zoo lang zij nog maar enkele mensehen te velde bij elkaar kunnen brengen en dat kunnen zij vol gens spr. nog lang. Bij het uitgaan der kerk, speelde de organist de heer J. Kleeuwens het Trans- vaalsche Volkslied. Naar men verneemt heeft de gehouden collecte ten voordeele der Boeren ruim f 25 opgebracht. den vrede voor zijn volk gezocht heeft, alles had aangewend om ook dezen bloe digen en gruwelijken oorlog te voorkomen doch dat alle pogingen schipbreuk hadden geleden en zij gedwongen werden het be kende ultimatum te zenden. Na nog vele gebeurtenissen, heldhaftige daden van en Gods besturende en bewarende Hand over het boerenvolk medegedeeld te hebben eindigde spreker met het zingen van Ps. 42 vers 5. Ds. Verweij Herv. Pred. alhier dankte den spreker voor zijne schoone en boeijende rede en verzocht den toehoorders met hem aan te heffen Ps. 134 vers 3. Den heer S. II. Bantema karnbaas in de roomboterfabriek alhier, is als zoo danig benoemd te Oud-Beijerland, Vrijdagmorgen had bij den heer C. den Rooyen havenmeester alhier een begin van brand plaats, welke nog bij tijds kon gebluseh worden. Onze tweede pos'.bode den heer B. J. Dekker, is als brievenbesteller verplaatst naar Schiedam. Heden morgen had de Gemeente veldwachter P. Baart het ongeluk zich met een steekbijtel een polsader af te steeken geneeskundige hulp werd ingeroe pen en bleek noodig te zijn. Heden namiddag bad het 11 jarig dochtertje van A F.uit het ongeluk in een welput ie vallen zonder letsel (behou dens een nat pak) werd zij er uit geliaa d door de 15 jarige C. de Vos Jz. VERSLAG van het verhandelde in de vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 28 Maart voorm10 nar. Present al de leden, uitgezonderd den heer Z. Vreeswijk met kennisgeving. Na opening der vergadering door den Voor zitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Wordt bij loting uitgemaakt, in welke volgorde in deze vergadering de stemmen zullen worden uitgebracht. 2. Worden gelezen de navolgende ingekomen stukken. a. Missive van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, daarbij kennisgevende dat in gevolge Art. 45 der onderwijswet over het jaar 1899 t 2000.aan deze gemeente is uitgekeerd. b. Missive als voren, daarbij toezendende een staat inhoudende het bedrag ad f Zooo dat in gevolge Art. 45 der onderwijswet aan deze gemeente bij wijze van voorschot uitbetaald zal worden. c. Missive als voren, daarbij goedgekeurd terugzendende, een besluit tot het doen van af- en overschrijving op de gemeentebegrooting van 1900. d. Missive als voren, daarbij goedgekeurd terugzendende een besluit tot toevoeging aan de begrooting van inkomsten en uitgaven. e. Missive als voren, daarbij goedgekeurd terugzendende het besluit tot instelling eener vrije paardenmarkt en tot vaststellen van een andei tijdstip vior den aanvang der kermis. f. Missive als voren, daarbij verzoekende zoo spoedig mogelijk te willen overgaan tot het vaststellen eener nieuwe Verordening op den Hoofdelijken omslag ingevolge het nieuw art. 243 der gemeentewet. g. Missive van de Commissie van den ge- meenschappelijken grintweg, loopende van Ooitgensplaat tot Oude Tonge en Middelharnis, daaibij mededeelende dat het bedrag der ad ministratiekosten voor rekening dezer gemeente zijn. De missives sub a tot g worden voor ken nisgeving aangenomen, terwijl omtrent sub g besloten wordt, dit bedrag goed te keuren. 3. Is aan de orde het verslag der plaatselijke schoolcommissie over 1900. Na voorlezing van dit verslag wordt beslo ten in de daarbij aangebrachte aanmerkingen gunstige verandering te brengen. 4. Wordt in behandeling genomen een ont werp eener nieuwe verordening op den Hoof delijken Omslag in deze gemeente. Deze ver ordening wordt artikels gewijze besproken, en waarnoodig gewijzigd en toegelicht en daarna met algemeene stemmen vastgesteld. Dit ontwerp houdt onderanderen in, dat in deze gemeente een Hoofdelijken omslag zal ge houden worden tot een maximum van f 5000 en dat zij zal geheven worden naar het ge schat inkomen der belastingplichtigen. Als on belastbaar wordt afgetrokken f300 voor nood zakelijk levensonderhoud, en f 20 voor elk kind beneden 16 jaren dat geen eigen verdiensten heeft- De belasting zal geheven worden naar een progessieve schaal zoodanig dat het verhou- dings-getal van een inkomen van f 5o, bedraagt 1 pCt. terwiji van f 450, belastbaar inkomen dus i'/.t ma d het bedrag van de som die voor noodzakelijk levensonderhoud wordt afgetrok ken geheven |vprdt, volgens het ver houd ens- cijfer 2-6 pCt. of 1.8 pCt- van het belastbaar inkomen. In verband hiermede het hoogste verhou- dingscijfer dat geheven wordt van toekening van het belastbaar inkomen 3.6 pCt, of van een belastbaar inkomen van f 1000, 2.55 pCt- van f2000, f3.75 pCt. en zoo vervolgens. 5. Stelt de Voorzitter aan de orde de reke ning van weegbrug II. Welke na voorlezing wordt goedgekeurd. 6. Wordt besloten de gedempte sloot bij de begraafplaats niet te verkoopen of te verhu ren voor hei bouwen van varkenshokken of schuurtjes. Niets meer aan de orde zijnde en geen der leden meer het woord verlangde sluit de voor zitter de vergadering. DIRKSLAND. Den EdelAchtb. Heer Johs Zaaijer Pz. burgemeester dezer ge meente is weder als zoodanig herbenoemd. B. en W. dezer gemeente hebben ter algemeene kennis gebracht, dat door den Heer Commissaris der Koningin in deze 'provincie is bepaald, dit met de uitreiking der beschrijvingsbiljetten voor de bedrijfs- en andere inkomsten over het dienstjaar 19011907 een aanvang zal worden ge- maakt op Woensdag 1 Mei a.s en dat de aanslag regeling voor dit jaar den 1 Oct. 1901 moet zijn ten einde gebracht. HERK1NGEN. Door den heer L. A. Klem is alhier op het Gemeentehuis een ver zoek met bijlagen ingediend om vergunning tot het oprichten eener smederij alhier in het perceel kadastraal bekend zonder sectie in No. 448 Door den Heer Kooman is alhier op het Gemeentehuis een verzoek met bijlagen ingediend om vergunning tot liet oprich ten eener zuivelfabriek alhier op het perceel kadastraal zonder Sectie in No. 1107. VERSLAG van het verhandelde in de vergadering van den Gemeen teraad te Ouddorp op 30 Maart jl In tegenwoordigheid van alle raadsleden opende de Voorzitter de vergadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen voorlas, die zonder aanmerkingen worden vastgesteld. Daarna werden de ingekomen stukken door den Voorz. medegedeeld. Het eerste dat ter tafel kwam, was een verzoek van den heer J. Spee, (brievengaarder alhier), die in overleg met den Directeur der Pos terijen, het onnoodig vond, dat het kantoor des Zondags op den vastgestelden tijd van 's morgens 89 uur geopend werd; en of dit de goedkeuring van de Raad kon wegdragen, waarmede deze bewilligde. Vervolgens werd met het oog op de vele a s. verkiezingen de leden voor de stembureau's op de volgende wijze gekozen K. Lodder en T. Hameeteman bij de ver kiezing voor de 2e Kamer K. en J. Mas tenbroek bij die van de Provinciale Staten, J. Voogd, W. Voogden C. v. d. Klooster bij de Gemeenteraadsverkiezing. Daarna deelde de Voorz. den inhoud van een brief mede, die gericht was aan B. en W. en onderteekend door Dr. Crucq, welke behelsde dat de, regenbak van zijn woning niet aan de gestelde voorwaarden voldeed en de schoorsteen van de keuken ook verbetering behoefde. Dit werd door den Raad in over weging genomen, terwijl de heer Lodder aanmerkte, dat in de behoefte van goed zuiver water, vooral bij een docter, moet voorzien worden. De Voorz stelde voor, een regenbak aan de schuur van plm. 600 emmers te plaatsen, hetwelk door de Raad werd goed gekeurd. Nog werd medegedeeld, dat de veldwachters van Noord en van Zuien een request hadden ingediend, aangaande hunne lage bezoldiging in vergelijking van die collega's op andere dorpen in Flakkee. Alle leden uitgezonderd K. Mastenbroek, waren het eens, dat het jaarlijksch inkomen van bovengenoemde personen te klein was, vandaar dat het voorstel van den Voorz. om eene gratificatie van f 40,te verlee- neu, werd aangenomen. Hiervolgens kwam men tot de af- en overschrijving van de gemeentebegroo ting over 1900, waarna ook nog de com missie tot wering van Schoolverzuim eene beurt kreeg. De niet onbeduidende gevolgen der leerplichtwet, zooals den heer J. Mas tenbroek opmerkte, bleken uit het voorstel van den Voorz. om die commissie eene belooning ter vergoeding harer drukke werkzaamheden te schenken. Volgens hem kon de secretaris dier commissie daar vooral aanspraak op maken. Dientengevolge ont- stomd eenige woordenwisseling, terwijl de heer Lodder hier aan toevoegde, dat het Rijk daarin moest voorzien. Hiertegen verklaarde zich echter de Voorzitter. De heer T. Hame- ternan zei daarop dat men dit lichtelijk beproeven kan. De heer K. Mastenbroek openbaarde zijn gevoelens omtient dit on derwerp in de volgende bewoording Voor af had men de te benoemen leden eene belooning moeten toezeggen, doch nu men dit niet gedaan had en de commissie hare taak alrecde had aanvaard, was het voor stel van den Voorz. slechts een toepassing van het spreekwoord De paarden achter den wagen spannen De heer J. Voogd wilde beginnen met den Secretaris alvast te beloonen en wel met f 50, terwijl de heer T. Hameeteman voorstelde het onderwerp eerst in stem ming te brengen. De uitslag dier stemming was, dat voor een belooning aan de Com missie of Secretaris daarvan, de Raad, uit genomen J. V oogd, niet te vinden was, tot verbazing van den Voorzitter. Hierna ging de Raad in geheime zitting over. NIEUW HELVOET. Blijkens de thans ter inzage liggende kiezerslijst bedraagt het aantal kiezers in deze gemeente 384tegen 346 in het vorige jaar. 45 werden afge voerd. 6 2 werden er op geplaatst. HELLEVOETSLUIS Die hebben er ook hun bekomst van. Niettegenstaande de to - stand voor den marine machinist aanmer kelijk is verbeterd blijft het verloop steeds groot. Binnenkort zullen weer 10 machi nisten ontslag uit den dienst nemen. SOMMELSDIJK. Burgemeester en Wet houders dezer Gemeente brengen ter open bar e kennis, dat ter Gemeente-Secretarie kosteloos verkrijgbaar zijn, blanco verzoek schriften ter bekoming van jacht- en visch- akten en van kostelooze vergunningen tot uitoefening der visscherij met een vischtuig voor het aanstaande seizoen van 1901. Telegrammen. TIENTSIN, 1 April Een Indische sol daat is op post staande Zaterdagnacht door een schot in het dijbeen gewond. Hij meldt dat hij tweemaal teruggeschoten heeft. Naar hij meent waren zijn aanvallers vreemde soldaten. Kapitein Barnett van het EngelschIndi sche leger is gisteravond aangevallen en met den sabel gewond door 7 Fransche soldaten. Zijn wonden zijn niet gevaarlijk. KAAPSTAD, 3 April. In het gehee zijn nu 315 gevallen van pest, met 107 sterfgevallen, aangegeven, onder de dooden zijn 22 Europeanen. LONDEN, 3 April. Volgens bericht uit Richmond, bevindt de Boerencom- mandantr Fouche zich met 200 man op 32 K. M. afstand van die stad, zoodat van oogenblik tot oogenblik een aanval verwacht wordt en de burgerwacht on der de wapenen is geroepen. NA AU WPOORT, 2 April. In verband met het hernieuwde optreden van de Boeren, wier toeleg het is de treinen te doen ontsporen, is de nachtdienst in noordelijke rienting weder gestaakt. Een 60-tal uitgewekenen, die met speciale permissie naar het Randgebied zouden terugkeeren, kunnen nu de reis niet on dernemen. Het is bekend geworden dat een groot aantal Boeren, die aan den inval in Kaapkolonie hadden deelgenomen, weder in Oranje-Vrijstaat teruggetrokken zijn, zoodat er slechts kleine verspreide troe pen op het grondgebied der Kolonie zijn achtergebleven. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 2 April. Heden werden de volgende vonnissen gewezen K. J, B., 33 jaar, huisvrouw van G. B. te Zuidland, wegens diefstal van een stuk spek, tot 14 dagen gevangenisstraf. S. P. K., 21 jaar, veldarbeider te Som- melsdijk, wegens mishandeling van den jachtopziener L. van Antwerpen, tot een maand gevangenisstraf. J. O., 20 jaar, arbeider te Zuidland wegens bedreiging tot 14 dagen gevange nisstraf, HELLEVOETSLUIS. 11.30 ure. De directie der marinede levering van pl.m. 2100000 K. G. Engelsche steen kolen (Cardiff); voorw. ter lez. aan het De partement van Marine te 's Gravenliage, te griffie van de directien der marine te Amsterdam, Willemsoord en Hellevoetsluis en van de Provincialle Besturen, uitgez. dat van de prov. Zuid-Holland, alsmede ter secrt tatie van de gemeentebesturen te Rotterdam en te Dordrechtbestek a f 0.20 per exempl. verkrijgb. ter griffie der directie der marine te Hellevoetsluis bilj, inz. ter griffie van de dir. der marine te Helle voetsluis des voorm. te 11,30 uur. Dirksland. Op de alhier den 29 Maart gehoudene aanbesteding- tooi- de in 1901 benoodigde onderhouds grint voor den polder Dirksland, waren ingekomen 5 inschrijvingsbiljetten en wol: Haven Haven Dirksl. Herk. J. den Breejen, Nijmegen perM3 fl.64 f 1.74 R. de Heer, Hardinxveld „1.57 Veimeulen enStruikdaim,Nijmw. „1,52 P. den Breejen en de Bout n 1,48 Koppenhage en Comp. Utrecht 1, 3 (gegund) Het huis, schuur en land, behoorende tot de nalc. tensohap van wijlen den Hoer W. Keur is heden Woensdag afgemijnd. Huis en schnur door den Heer L. Labeur voor f2120. het land voor f 575.per gemet. door don Heer L. v d. Sluis. Verkoopiiigeii. Op Donderdag 11 April 'a avonds 7 uur in het Logement Spee te Sommelsdijk, inzet van: a. Huis met tiiumerwinkelen erf, aan den Enkelen Ringb. Bouw* sctiuur aan den Dorpswegc. Tuin of boomgaard aan den Sint Nicolaas- ot Sto- vendreef aldaar. Notaris J. C. VAN BERGEIJK. Op Donderdag 18 April, 's avonds 7 uur in het Logement Spee te Sommels dijk, atslag van a. Huis timmerwinkel eu erf, aan den enkelen Ring b. Bouw* sctiuur aan den Dorpswegc. Tuin of boomgaard aan de Sint Nicolaas-of Sto- vendreef a'daar. Notaris J. C. VAN BERGEIJK. Op Donderdag 2 Mei, nam. 3 uur, in het Logement Spee te Sommelsdijkin zet van 9 hectaren, 67 aren, 95 centia ren bouwland, weg en watering in Kra-iyeosteia te Sommelsdijk, in 5 koo- pen. Notaris J. C. VAN BERGEIJK. Op Donderdag 9 Mei, nam. 3 uur in het Logement Spee te Sommelsdjjkaf slag van 9 hectaren, 67 aren, 95 centi aren bouwland, weg en watering in Kraaijestein te Sommelsdijk in 5 koo- pep. Notaris J. C. VAN BERG EI JK. fl*osterijen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelharnis en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maart ingelegd f 10504.64 Terugbetaald f6355.24. liet laatste, door dat kantoor uitgege- ven boekje, draagt het nummer 2406. In de maand Februari werd in het gansche Rijk ingelegd f 3436843, terug betaald f 2848824.85. Het gezamenlijk tegoed der verschillende inleggers bedroeg aan het einde dier maand f 8038044.3.57 V2. Gedurende die maand werden 9694 nieuwe bo kjes uitgegeven eu 3151 boekjes geheel afbetaald. Ultimo Februari waren er in omloop 843936. Geb< Kornel Jannet Vol we en Aa Ove echtgf Gel Valk Gel van Gek en J. Onq 24 j. Ovt Oostei Wit. van J 7 m. leveni welijk L. va Ge wijk - nelis O11 en Fr gJ en J Alph' de G Ot Adrit ter wedn Tarn: van G theus Huil Alle. Berg O oud Schi van Scran Midc da (B Stad Den Ooit Oud Nier HerI Dirl Mek P Stel Goe Oud O Niei Bri< Hel HoJ 3to: Hel 8 pij Ooi Roi Zwi Nb Om Bri Ni. Zui Pie Mi St D« O 8t Oi Ni Bi H O H Sl z Zi A •m

Maas- en Scheldebode | 1901 | | pagina 4