frsclmit, Advertentïèn Photographie Hoogaarts, Tuin- en Landtavzadefl L. Nelisse Pastilles Geraudel ÏÏ,E. Landbouwers. Wanhoop der Zieken. Volkeren der Aarde. De Koning-in van Enge land is 22 Januari des avonds om 6 uur 45 mi nuten overleden. S. VAN DEK PLAAT, Uit da hand te koop beeren van varkens, Machinale zuivering en bereiding van Eedveeren. daarvoor is tijd noodig" Onder de verschil lende kunstmeststoffen, die tegenwoordig in den handel gebracht worden, en die in den laatsten tijd in toenemende hoeveelheid gebruik wor den, bekleedt de zoogenaamde Chilisalpeter een eerste en eenige plaats. Chilisalpeter is de eeni- ge kunstmeststof, waarin de stikstof in direct- opneembaren vorm aanwezig is. Zij is tevens, wanneer zij met oordeel en met mate ge bruikt wordt, de goedkoopste en doelmatigste stikstof-meststof. En dat de landbouwers dat langzamerhand begrijpen, bewijzen zeker de volgende cijfers. In het jaar 1870 werden op de westkusten van Zuid-Amerika 850 ton van 1000 K.g. Chilisalpeter ingescheept, terwijl in 1899 dat aantal 1,360,000 ton van 1000 K.g. bedroeg. Ziedaar |het beste bewijs, dat Chili salpeter tegenwoordig gewild is. Heclames, Iftededeelingen enz. 20 Cent per regel. Ik geef hier slechts weer de uitdruk king van wanhoop van den heer Maarten van der Meer op 't Eiland Rozenburg (Zuid Hollend). Onze verslaggever ver nomen hebbende de wondervolle gene zing van zjjn zoon begaf zich persoon lijk daarheen om de patiënt te zien en van hem zelf da beterschap te vernemen. Helaas, hij vond alleen zijne moeder te huis, en op zjjn vraag waar de zieke Maarton v. d. Maer, (volgaas portret.) zoon was, werd hem hier op door haar met vreugde geantwoord, och, mijnheer, mjjn zoon is thans zoo welvarend sedert hij de Pink Pillen van Dr. Williams gebruikt heeft, dat hij gelijk een ander met zijn vader in de drukke hooitijd medewerkt. Vroeger was hij loom en had vreeselijke steken in de zijde, kort ademig, kortom niet in staat zijn werk te verrichten. Het was door het lezen van talrijke genezingen dat wij er ook toe overge gaan zijn en het krachtige geneesmid del heeft onze zoon van een kwijnende ziekte genezen en gered. Wij zijn c'en uitvinder dezer pillen duizendmaal dankbaar en verzoeken u onze dankbaarheid aldus over te brengen. Diegenen die gebruik maken van de Pink Pillen zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, verlamming, ruggemergs- tering, rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, St- Vitusdans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz., zij zijn een her- nieuwer van het bloed en een spierver- sterkond middel. Zij geven schoone kleu ren aan de bleeke gelaatskleuren, han delen in al de tijdperken der verzwak king bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten veroorzaakt door lichame lijke en geestelijke overspauning en door buitensporigheden. Prijs 1,75 de doos; f9per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabiliê. Steiger 27, Rotterdam, hoofd depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Sommels- dijk en omstreken, bij DIJKEMA DOORNBOS. Wacht U evenwel voor de namaak sels, versohaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotter dam of bij de depothouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goedkoo- pere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. On ze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoo- dig te zeggen dat deze personen spoedig, met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft D0S JEfyvSvp nooit iemand genezen. illU W Afbeelding der doos met de echte Pink Pillen. Engeland. 22 Jan. In haar paleis op het eiland Wight, ligt de Engelsche koningin ster vende neer. Plotseling is zij ingestort. Men vertelt dat ze zich al lang niet goed gevoelde wat reeds om haar hoogen leeftijd in Mei van het jaar 1819 is Victoria gebo ren te verklaren zou zijn maar de gebeurtenissen der laatste dagen hadden haar vooral machtig aangegrepen. Een harer kleinzonen stierf op het oorlogs veld, schoon niet „met krijgsmanseer in 't harrenas»; baar beste en oudsle vrien din scheidde kort geleden uit dit leven; en dan de pijnigende gedachte aan dien ontzettenden oorlog, dien zij niet gewild maar tcch niet verhoed heeftZe heeft er in toegestemd omdat het slechts een militaire wandeling naar Pretoria zou wezen, en nu duurt de strijd al een jaar en drie maanden en wordt van En gelsche zijde gevoerd met nietsontziende barbaarschheid, met een bestialiteit die gevangenen, vrouwen noch kinderen spaart. Wellicht is niet meer dan een fliuw gerucht van de gruwelen daarginds tot de oude koningin doorgedrongen, maar dat gerucht reeds moet haar ontroerd geschokt hebben en wordt als de hoofd- oorzaakt van haar instorting aangemerkt. Eerst dacht men nog, dat Victoria langzaam, door afnemende kracht, zou wegkwijnen. Dailij Neios besprak daar om de mogelijkheid, dat de ziekte van langen duur zou zijn en het noodig werd een regentschap in te stellen. Dit kon dan alleen geschieden bij een wet, zoodat daarvoor de bijeenroeping van het parle ment noodig ware. Maar de verschijnse len zijn er niet naar, dat de Koningin het nog lang^ zal maken; en dus hoeft het ook niet tot een regentschap te komen. Ilet bulletin van gisteravond acht ure hield in, dat Victoria reeds den dood strijd was ingetreden. Een later telegram stelde net nog niet als zoo ernstig voor. Wel heette de toestand zeer critiek. De krachten namen af en het wordt der zieke al moeilijker voedsel in te nemen. Een paar weken geleden reeds moet de Koningin een lichten aanval van be roerte hebben gehad en sedert weinig eetlust getoond hebben. Haar omgeving beschouwde den toestand toen reeds als ernstig en liet de leden van het vorste lijk huis waarschuwen. Doch eerst giste ren kwamen al de familieleden aan de sponde afscheid nemen. Ook de Duitsche Keizer is naar Osborne gegaan, om zijn grootmoeder een laatsten groet te bren gen aan deze zijde des grafs. Ifuitschlantl, Het was verleden week Dinsdag twee eeuwen geleden, sedert de keurvorst van Brandenburg, Friedrich III, zich te Koningsbergen tot koning van Pruisen kroonde: 18 Jan. 1701. Met grooten luister is die historische ge beurtenis herdachten zeker mag de koning van Pruisen, Wilhelm II, met trots terugzien op de twee eeuwen, die hem scheiden van zijn voorvader, die als koning Friedrich I den troon van Pruisen besteeg. I*e Oorlog?. Veel nieuws van het oorlogsterrein komt er nog maar nieten Kitchener heeft heele- maal niets te seinen. Doch de weinige be richten die worden doorgelaten, luiden zeer stellig gunstig voor de Boeren. In de Kaap kolonie met name doen ze nog wat ze willen in de districten waar hun commando's zich ophouden. Den 18den Januari is er tuss chen Hen- ning Siding en Maralsburg een schermutse ling geweest tusschen 20 man van Kaapiche politie en ongeveer 80 Boeren. De politie verloor al haar paarden, en verscheidene manschappen werden gewond. Hetoverschot wandelde naar Maraisburg en kwam met doorgeloopen voeten aan. De Boeren deden geen poging om binnen Maraisburg te ko men, en zijn waarschijnlijk in de richting van Molteno getrokken. Bij "Willowmore hebben de commando's van Kreutzinger en Scheepers eenige over gangen vernield van de Giand Junction Railway en enkele gekleurde politie-agenten die buiten het dorp aan het verkennen wa ren, neergeschoten. Later plunderden de Boeren een aamal hoeven langs de wegen en trokken toen op Uninondale en Oudts- hoorn aan. In laatstgenoemde plaats, ten noorden van Aliwal Zu'd, heeft de overheid aan de be volking gelast, alle paarden binnen de stad te brengen. Verscheidene inwoners en boe ren uit den omtrek hebben voorts een maga zijn van levensmiddelen aangelegd, uit vrees dat de handel spoedig geheel zal stilstaan, terwijl een commissie is gevormd tot bera ming van middelen om de stad te verdedi gen. Iu eene openbare vergadering, door 800 personen bijgewoond, wercl besloten de veldwacht, die 300 man telt, te vereenigen met de burgerwacht, waardoor men een corps van 1000 man hoopte bijeen te krijgen Uit Carnarvon wordt nader geseind, dat de spoorweg in de Kaapkolonie op verschil lende punten is afgesneden. Er is echter voorraad van levensmiddelen. Een derde van den graanoogst in Van VVijks-Vallei is in de gouvernements pakhuizen opgeslagen. Rouxviile en Smitfield, in het zuiden van den Vrijstaat, zijn ontruimd en de bevolking naar Aliwal Noord in de Kaapkolonie over gebracht, ook al in verband met Kitchener's concentratie-plannen. Een sergeant van Thornevcroft's ruiterij die door de Boeren van Kruitziuger bij Middelburg was gevangen genomen, doch, na tien dagen bij den vijand geweest te zijn, weer ontsnapte, heeft verteld dat de Boeren in de kolonie geen levensmiddelen bij zich hebben. Zij verlaten zich geheel op hun stamgenooten in de kolonie en worden door deze inderdaad hartelijk en geestdriftig ontvangen. Zoodra de Boeren ich bij een Hollandsche hoeve vertoonen, Ioopen de bewoners hun tegemoet, zingen het Volks lied en gaven den »stroopers» alle mogelijke hulp. De //invallers» commandeeren alle eigendommen van de kolonisten, en deze geven hun bezittingen zeer gewillig af. De Boeren doen overigens geen moeite om de kolonisten over te halen zich bij hen aan te sluiten, maar vele Afrikaanders van invloed spoorden bun //bedienden» aan om zich bij den vijand aan le sluiten. De Boeren zijn gewapend met Lee-Metfords, aan de gevangenen ontnomen, en vullen hun munitievoorraad aan met de patronen die de Engelschen uit hun bandeliers ver liezen, wanneer ze iu draf rijden. Zij trekken voort bij maanlicht, onder geleide van ons gewapende kolonisten, die als verkenner- dienst doen. De verhalen dat de Ka psche kolonisten den inval afkeurenwerden door den sergeant praatjes geheeteu tenminste in de centrale districten ontvangen zij de Boeren met open armen, verklaarde hij. De //Daily Express» verneemt uit Kaap stad, dat de zware regens, de ergste die sedert 1842 in de Kaapkolo tie gevallen zijn,de krijgsverrichtingen belemmeren. Moet dat als verontschuldiging 'ienen voor het nietsdoen der khaki's tegenover de //invallers» In Namaqualand, in het Noordwesten der Kolonie, trekken de Boeren samen om een aanval te doen op de kopermijnen, zegt de correspondent vsn de »Pai'y Mail». Ünmid- delijk zijn daar Engelsche troepen heen gezonden, want voor alles moeten de mij nen ten baat van de kapitalisten beschermd worden. We merkten reeds op, dat Kitchener niets loslaat, liet eenige wal we uit het Noorden vernamen, langs anderen weg, is d it de Boeren Donderdagmorgen een trein hebben aangehouden bij Brugspruit, ooste lijk van Pretoria gelegen, aan de Delagoa- baai-lijn. Een dynamietLnijn was onder de spoorlijn aangelegd, en zoodra de locomo tief boven deze plaats was gekemen, sprong de mijn, waardoor de machine vernield uit de rails werd geworpen. Een tweehon derdtal Boereu die zich in de buurt ver dekt hadden opgesteld, snelden toe, omsin gelden den trein en namen alles wat te vinden was, mede. Zelfs de reizigers en het treinperseneel werden geplunderd vol gens den correspondent van de „Daily Mail" te Pretoria. Blijkt hieruit niet dui delijk, dat de Boeren tot nabij Pretoria vrij kunnen optreden, dat de verbindings lijnen van Lord Kitchener nog steeds be dreigd worden, en dientengevolge zijn toe stand hachelijk moet heeten Men weet hoe ondoeltreüend de bezet ting van de afgelegen punten in de Boeien- republieken steeds is geweest, en dat Kit chener, toen hij in de benauwdheid kwam maar besloten heeft, de kleine, afgelegen garnizoenen weer naar de verbindingslijn te laten komen. Zoo zijn Fauresmilh, Ja gersfontein, Hoopstad en Buitfontein in den- Westelijken Vrijstaat ontruimd. In Zuid-Westelijk Transvaal zijn de Engelsche garnizoenen bijna voortdurend belegerd ge weest. Zeerust en Rustenburg bv. waren voortdurend slechts voor konen tijd met de buitenwereld in verbinding, en het schijnt dat ook deze plaatsen nu ontruimd zullen warden. Ook de -kleine bezetting van Schweizer Renecke bev nd zich in den toestand van aanhoudende blokkade en moest maandelijks door een legermacht ontzet en opnieuw van proviand voorzien worden. Generaal Settle had daarvoor te zorgen en de zich vervelende bezetting onderhield zich met allerlei grappen en noemde de ontzet- en proviand-colonne Hetties Im| erial Circus. In Christiana, een ander van deze kleine bezettingspunten in een nabijheid van de Vaal, was men in een dergelyken toestand gekomen. Ook voor dit stadje hadden de Boeren een goede blokkade ingericht, scho ten waar het ging de Engelsche vooi posten weg, namen zich in acht voor bestormings pogingen, en voelden zich zelf vlkomen zeker, daar de bezetting niet bereden was. De Engelschen verdreven de verveling door naar diamanten te zoeken 1 Er waren een massa B eren-vrouwen en kinderen in de plaats, en met 't oog daarop lieten de belegeraars zich vinden voor een modus viveudi. Proviand-colonnes werden, wan neer zij niet met een sterke troepenbedek king kwamen, door hen aangevallen maar alles wat van handelaars kwam, lieten zij ongehinderd in- en uitgaan Zelfs diamai - ten koopers werden toegelaten, en een her bergier lieten zij rustig met een welkome kist champagne binnen. Zoo gingen de dingen hun gang. Niemand leed gebrek, de diamantenzaak bloeide, en als een Boeren- paartje dringend wenschte to trouwen, vol trok een Eugelsch auditeur het huwelijk Overigens moet men maar raden, wat Kitchener thans uitvoert of wat zijn plan nen zijn. Is hij nog steeds bezig met de concentratie, wacht hij de versterkingen af, of bereidt hij een nieuwe co up voor tegen De Wet, die nog ergens in den Vrijstaat moet zitten (Een naamgenoot van hem was het, die de vaal overtrek om zich met Botha te vereenigenOver drie weken krijgt de opperbevelhebber zijn versche 20000 man, en dan zullen we zien wat die presteeren. Het schijnt oveiigens dat er maar wei nig weerbare helden meer achter zjjn ge bleven in het Vereenigde Koninkrijk of wel, men geeft ir den brui van om, ten plei zjere van de bent ChamberlainMilner Rhodes, ellende en gebrek te gaan lijden in Zuid Afrika, met de kans vroeger of latei den Boeren tot schietschijf te dienen 0p den koop toe. Wel hebben zich een 10,000 man aan geboden op de naar het uiterlijk zoo gun stige voorwaarden tot dienstneming bij de Yeomanry, doch te Londen moest de over- groote meerderheid afgewezen worden nog voordat het kwam tot het voorgeschreven geneeskudige onderzoek, waarmee men het anders ook sinds lang niet eer zoo ernstig neemt. Om het corps scherpschutters vol ledig te krijgen, heeft de c mimissie nu reeds vijf shilling per dag aangeboden boven en behalve de gewone soldij en de premien van vijf pond bij dienstneming en een gelijk bedrag bij het verlaten van den dienst, met en benevens nog een assurantie-polis voor de eventneele achterblijvenden van 100 pond Edoch, spijt dit alles Ioopen de lieden niet hard. Een protest. Het //Stop-the-War comité// heeft in zijn jongste bijeenkomst de volgende besluiten genomen 1. dat afschriften van de drie brieven| van een officier op het oorlogsveld zullen worden gezonden aan den eerste-minister, aan den opper-bevelhebber, aan den minister van oor log, aan diens ambtgenoot van koloniën en aan den gouverneur-generaal voor Zuid-Afrika; 2. dat het eomiiè van oordeel is, dat de bevelen, die de Britsche officier verklaart per soonlijk te hebben ontvangen, en andere be velen die officieel zijn bekend gemaakt, doen zien dat lord Roberts en lord Kitchener een staatkunde hebben aangenomen, welke ten doel heeft de uitroeiing van een heldhaftige natie, door vrouwen en kinderen te laten verhongeren en ongewapende gevangenen met voorbedachten rade te vermoorden 3. dat zulk een staatkunde he t natuurlijk en onvermijdelijk gevolg is van dezen onrecht- vaardigen oorlog, die begonnen is door E- geland's weigering van de arbitrage 4. dat de poging om foutenmakende on bekwaamheid te verhelpen door een staatkunde van berek enende wreedheid, onze beste vrienden in Europa en Amerika heeft doen verklaren, dat Engeland, van verdediger der vrijheid, der onafhankelijkheid en der humanuteit, is geworden de vijand der menschheid. Wij doen daarom, zoo heet 't ten slotte, een beroep op de Regiering om den terugkeer tot de barbaarschheid te doen ophouden en de handelingen van onze generaals te brengen binnen de grenzen van de regels en de ge bruiken van het beschaafd oorlogvoeren om de poging te staken, een geheel volk om te brengen door vuur, honger en moordom den oorlog te beëindigen, nu, door toe te stemmen in de arbitrage, welke de Boeren nooit hebben opgehouden te vragen. UIT EEN BRIEF. De volg inde brief, gedateerd Pretoria 25 Oct. 1900 en geschreven door een ster vend Iersch soldaat aan zijn meisje, dat in South. Graverenland (Ierland) w.oont, is door „Reynolds Newspaper" gepubliceerd. Lieve Marie Ik zal geroepen worden om voor God te verschijnen, eer gij dezen brief zult ont vangen hebben. Wees zoo goed en groet mijne ouders en vrienden van mij, en ik smeek u, bid voor mij en tracht mij te vergeten. Jk geef u uw woord, waarbij gij mij trouw belootdet, terug. Houd Prottz, den kleinen hond, om mijnentwil, daar hij, zooals ge weet, mijn gunsteling was. Het zou mij spijten, als ik hem de doodangsten en de folteringen zag lijden, die ik heb geleden, al is hij maar een hond, want ik ben gepijnigd, sinds ik naar Zuid-Afrika gekomen ben, zijnde van honger gekweld, uitgeput van vermoeienis, en in lompen ge huiden nog steeds vertellende de bedorven lingo-couranten aan de arme, verblinde, dwaze jongelingen, dat het eene eer is voor hun vaderland te strijden. O, beste Marie, de Briische soldaten sterven hier bij duizenden, niet alleen door de bekwaamheid der Boeren, doch ook van honger en ziekten. Al heel in het begin van den veldtocht werd mij de kuit van mijn been geschoten. En toch moest ik nog 300 mijlen (75 uren) marcheeren, 's nachts onder den blooten hemel slapen, en leven van twee beschuiten daags, met wat koffie zonder melk en zonder--suiker. Het bloed sijpelde door mijn verband. Ik smeekte om *aar het hospitaal gezonden te worden Ik was op het punt om voor den krijgsraad te worden gebrachtmijne onmenschelijke superieuren vertelden mij, dat zij mij noodig hadden om te vechten, en niet om te rusten. Zoo ziet gij hoe de Ieren door hunne ofticieren in het front worden vermoord. Ik schaam mij te zeggen dat ik een Ier ben. O, Ieren, de dood zou duizendmaal eerbaarder zijn, dan naar hier te komen om te branden, te moorden en arme wéerlooze vrouwen en kinderen te ontvoeren Ja gewis, indien ik er zeker van ware te blijven leven (doch ik heb geen hoop meer) ik zou de pijnbank of welke andere foltering willen verduren, eer ik voor Joden Kooplui en Engelsche kapitalisten zou vech ten. Onze voorouders hehben al deze kwel lingen gedragen, en nn is men bezig om de Boeren hetzelfde lot te doen ondergaan. Ik laat mijne vervloeking, die ik stervende uit, na, evenals ieder Ier die in Engelsche gelederen dient. Nog een enkel woordje, lieve Marie, en dan ben ik klaar. Op den dag dat we den dapperen Cronjé gevangen namen, verloor ik drie vingers van mijne rechterband, en mijne linkerhand was verbrijzeld door een Boerenkogel. D aarna werd ik met nog dui zenden anderen in een op n goederenwagen geduwd en in een hospitaal achtergelaten waar het koud vuur in mijn been kwam. Wat mijn hand betre ft, deze werd nimmer door een docter ver bonden. Als ik het lijden en het gek reu O in dezen veestal, zooals wij het noem .'en, m oest meêdeelen, zou het u ziek maken. Mijn been werd nimmer verbonden, be halve door een gewenden strijdmakker, wiens medelijden hem bewoog mijn pijn te verzachten, Vaarwel Marie Ik hoop dat mijn gemarteld lichaam het middel moge zijn, waardoor mijn ziel ge louterd zal worden De schrijver stierf een paar dagen daarna. Voorstraat, Middelharnis werkt dagelijks met elke weersgesteldheid Atelier gfljlkvloer». TE KOOPEen goed onderhouden met Boot en Inventaris, groot 50 ton. Te bevragen bij M. STOKER te Ooi/r- gensplaat. Isisterd, lieliipalcn. ESraiul- en idelfpaien, Itoonstaken enx. Te bevragen bij P. DEN BRABER, te Ooi.tgensplaat, vertegenwoo rdiger van D.DË KLUIVER te Sltedkecht. Aardappelen en poters in 't zand geteeld. Inlichtingen verstrekt D. JOPPE Cz. t Sommelsdijk. Er bestaat gelegenheid tot het (zuiver ras), bij A. GROOTENBOER Az. Nieuwe Tonge. TE KOOP aangeboden een dienstig geweest voor het veer Battenoord- overkant. Te bevragen bij de veerman A. VER SCHOOR Uatt.enoord (N Tonge,) De voordeeligste ftBeiigVsielS voor iiisiïstwelfSen onder Contróie. Onovertrefbare *f«tag).jes- eil Bfioode )laage^aad van eigen teelt, en voorts alle andere zijn te bekomen bij Zaad handel en Teelderij. NIEUWE TONGE. W. JS. Vele getuigenissen van goede uitkomsten ten dienste. Groote sorteering veeren- en kapok- Bedden. In 1899 honderd en zeven tien Veerenbedden en zestig Kapokbedden verkocht Oordeelt zelve, hoe komt dat Heel eenvoudig, omdat elk tevreden is die een bed hij mij kochtdus mijne bed den ook recommandeerde. Na jaren van inspanning, door kracht en energie is het mij mogelijk geworden de grootste con currentie het hoofd te bieden. 5Bie Slier Biet iiewfjs. Een twee-persoons veerenbed, peluw en twee kussens, blauw gasrteepte gewaste tijk 8/4 gevuld met 54 pond gestoomde veeren, alles fonkelnieuw, voor f 29. Een dito 9'4 gevuld met 63 pond veeren, alles fonkelnieuw, voor f37,50. Een twee-persoons kapnkbed, peluw en twee kussens voor f 17.50 en hooger, alles d contant, franco door geheel Flakkee. Men profiteer van die gelegenheid en ik ben er zeker van dat U dubbel tevreden zult zijn. Nog voorradig eene partij wilte wollen dekens van af f3.50 en hooger, gewatteerde dekens 2'/t X f2.65 en hooger. Voorts wollen en katoenen Manufacturen enz. enz. UEd. Dw. Dienaar. Israël tie Winter. Oude Tongë «ae> E4.W tstnrr rv liet beste middel testen E7er koudheid, Hoesten enz Alleen echt verkrijgbaar bij F. B- Tan SANTEN KOLF, Rotterdam en bij DIJ' KEMA DOORNBOS te Suinmelsdijt

Maas- en Scheldebode | 1901 | | pagina 2