B IJ VOEGSEL Vrijdag 11 Januari 1901. No. 795. BEHOORENDE BIJ fUt de Hamers. Plaatselijk Nieuws. Stad aan 't Haringvliet. De Heer L. J. Elvé alhier is benoemd tot tijdelijk.- brievengaarder te Ooltgensplaat. Ooltgensplaat. Tot tijdelijk brieven gaarder alhier is aangesteld, den Heer J, C. Elvé van Stad aan 't Haringvliet. Oude Tonge. 27 Dec. Heden avond hield de afd. »Oude Tonge en Omstreken^ van de schippersvereeniging »Schuttevaer« in 't Ko ffiehuis van A. T. Waare hare eerste bijeen komst in dezen winter. Er waren tegenwoor dig 34 leden, benevens 4 gasten waaron der 2 bestuursleden van jde zusterafdee- ling Sommelsdijk de Heeren M. van Kas sei en A. I. Hoek. In een boeiende ope ningsrede heele de Voorzitter de heer J. van Schouwen allen hartelijk welkom in 't bijzonder ook nog de bestuursleden van Sommelsdijk wie hij namens het bestuur uitnoodigde aan de bestuurstafel plaats te nemen. Volgens gewoonte las de Secretaris de notulen voor welke goedgekeurd en ge- teekend werd. Onder de ingekomen stuk ken werd voorgelezen eene hartelijke dank betuiging van den algemeenen Secretaris den heer Varenkamp te Amsterdam voor de hem in hare op 9 Februari jl. gehou den bijeenkomst gebrachte hulde en Sym pathie ter gelegenheid van de herdenking van zijne i o jarige Ambtsvervulling als alge- meene Sercetaris van s.Schuttevaer« Voorts nog een schrijven van het Bestuur van den polder >Klinkerland,<s: behelzende de mede- decling dat aan het verzoek van onze af deeling om in 't belang der schippers een licht te plaatsen op den havendam te Bat- tenoord, voldaan was, zoo zelfs, dat er 2 lantaarns met rood licht geplaats waren die reeds met 1 Oct. 11. ontstoken zijn. Hoezeer de welwillendheid van het polderbestuur op prijs werd gesteld bewees wel het aplaus waarmee hare kennisgeving werd beant woord. Alsnu deed de penningmeester de heer H. J. C. van der Snoek rekening en verantwoording van zijn beheer over de geldmiddelen in 't afgeloopen jaar nadat inmiddels de Voorzitter een Commissie had benoemd van drie leden nl. de heeren P. van Schouwen, J. B. v. d. Vliet en J. Oomens Pz. 0111 de desbetreffende beschei den en kwitantiën na te zien het bleek dat het batig saldo, a f5,22l/2 bij den aanvang op 't eind van dit jaar geklommen was tot f16,59 verklaring van de genoemde Nieuwe Tonge. De loop der bevolkin.g bedroeg in Dec. 1899:768 m. 727 vr totaal 1495 in Dec. 1900 782 m. 761 vr. totaal 1543, alzoo vermeerderd 14 m. 34 vr. totaal 48. Geboortes 26 m. 26 vr. totaal 52. Overlijden 13 m. 7 vr. totaal 20. Gevestigd 54 m. 63 vr totaal 117. Vertrokken 53 m. 48 vr. totaat 101. Dirksland. Vanwege de IJsclub alhier werd Woensdagmiddag op den Boezem een ringrijderij op schaatsen georganiseerd voor meisjes en jongens van 12 tot 15 jaar, welke opgeluisterd werd door het mu ziekgezelschap »Amiticia". Onder vele toe schouwers werden de daarvoor bestemde prij zen behaald. L. Bosschieter, een tijgerdoek A. Kleinod, een paar pantoffels L Struik, een paar schaatsenP. C. Groenendijk, een wollen muts. Melissant. De loop der bevolking in deze gemeente was over 1900 als volgt Aantal inwoners op 1 Januari 1900 1572; vermeerdering door geboorten 47 vestiging in de gemeente 153. Daarentegen verminder de de bevolking door sterfte met 12 en ver trek uit de gemeente met 187, zoodat het aantal inwoners thans 1573 bedraagt. Stellendam. De wintervorst laat zich IN HOC SIGNO VJNSES Het was den 16 Oct. 1900, dat de proclamatie verscheen van Harer Mujes- teita verloving met Zijne Hoogheid, Her tog van Mecklenburg Schwerin. Reeds sinds Hare Troonbestijging werd over deze mogelijke en door ieder rechtgeaard Nederlander verlangde verloving gedacht ja, de wenaehen reikten verder en men hoopte, dat een jonge apruit den zegen zou zijn over dit huwelijk uitgegoten. En nu spoedig reeds ia de tijd gekomen, dat onze geëerbiedigde Koningin als echt- genoote naast Haren Gemaal zal plaats nemen. Het Koningskind werd Maagd, en als zoodanig leeft Zij nog geheel in onze herinnering aanstonds zal Zij, wat God geve, ten huwelijksa.ltaar geleid wor- ijen om daarna het vreolijk kleed der jeugd te verwisselen met het stemmig gewaad der vrouw. En 't was met't oog op die gebeurtenis, op dat huwelijk, dat de 2e Kamer een 4-fal wetsontwerpen te behandelen had op 3 Jan. jl. Ze waren le Goedkeuring van Harer Majesteit.s huwelijk en regeling vrn de wijze vgn voltrekking en van eenige gevolgen van dit huwelijk. 2e Naturalisatie van Zijne Hoogheid Hendrik. Hertog van M. S. 3e Regeling van het inkomen van den Gemaal der Koningin gedurende Hoogst- deszelfs weduwnaaretaat. 4e Vei'hooging van het 6e Hoofdstuk (Marine) der S taats- begrooting voor het dienstjaar 1901 met 1500 gld. Omtrent het eerste wetsontwerp werden bedenkingen in 't midden gebracht door de heeren Troelstra, Kuyper, Pijtersen en van der Zwaag. Troelstra beweerde, dat art. 18 onzer Grondwet, welk arti kel den Staten Generaal medezeggen schap toekent bij het sluiten Van het hu welijk der Koningin, in de practijkniet veel heelt te beteekenen, omdat de ver loving geboodschapt werd met de hand- teekeningen der Ministers eronder, zoodat de Regeering, nog vóór de zaak in de Staten Generaal ter sprake kwam, dit huwelijk feitelijk reeds had gesanc tioneerd. De beer Kuyper maakte eene aanmerking op het woordje »goedge- keurd", hij meende, dat dit woord noch juist, noch hoffelijk, noch conform de Grondwet, noch in overeenstemming is met het burgerlijk recht. Hij wilde het aldus vervangen Ons voorgenomen hu welijk met Zijne Hoogheid enz. kan vol trokken worden. De Min. v. Jusiitie zag in dat woord niets onhoffelijks of onkiesch, omdat het wetsontwerp door Hare Ma jesteit zelf is ingediend, en bovendien volgde de Regeering hier de traditie! en het zou misschien een bewijs van onhof felijkheid zijn geweest, wanneer de Re geering niet gebruikt had dezelfde uit drukking, die ook bij het huwelijk van den doorluclnigen vader der Koningin in de wet is gebezigd. Daarbij, het. hu welijk van H. M. kan voltrokken worden zonder goedkeuiing der Staten Generaal, luusief-u/jfmi'* jams (vriit Eau de Cologne, Ta? Ontbijt-, Sucade- e Borstel werk Kruidei jn, ue ÜOOlDglQ iUaoauv*j van de Kroon. Van anderen aard was" het bezwaar van den heer Pijtersen, het gold art 4, nl dat ten aanzien van Zijns Hoogheid niet zullen gelden de wettelijke voorschriflen betreffende den leeftijd, waarop men tot eenige landsbediening benoembaar is. Deze bepaling is gemaakt, blijkens de Memorie van Antwoord met 't oog op den Raad van State. Om in dit college zitting te hebben moet men 35 jaar oud zijn, en Zijne Hoogheid, aan wien men de gelegenheid wenscht te geven in dit hooge College zitting te nemen is veel jonger. In de eerste plaats, zoo meende de heer Pijtersen zou door die afwijking de indruk gevestigd worden, dat de betrekking van lid van den Raad van State toch niet zoo gewichtig is, als ze wel lijkt, want als iemand, zij hij ook van honge maatsch ppeljjke positie, op betrekkelijk jongen leeftijd zitting neemt in zulk een college, dan ligt het vermoe den voor de hand, dat de betrekking toch niet zoo groole beteekenis heeft als wel lijkt, dat een jonge van jaren, al ia hij nog tamelijk onervaren, en al mist hij kennis en wetenschap, en beleid en doorzicht en bedachtzaamheid en gema tigdheid om aan de hooge plichten to voldoen, door 't lidmaatschap van den Raad van State opgelegd, toch oud ge noeg is voor zulken arbeid. Maar in de weede plaats was die afwijking onnoo- dig, omdat art. 2 van de wet van 1861 de gelegenheid geeft den toekomstigen Prins-Gemaal de plaats in den Raad van State te geven, die gewensekt wordt. De heer v. d. Zwaag klopte op 't zelfde aanbeeld, ook hij meende, dat zulk eene afwijking niet moest geschieden. Bleek het later, dat de Hertog door zijn op treden, door zijn handelingen, het vertrou wen van het volk weet te winnen, en dat hem, met 't oog op zijn antecedenten en op de ondervinding met hem opge daan, hem gerust 't lidmaatschap kon worden opgedragen, dan was dat over een jaar of twaalf nog vroeg genoeg. Meer prikkelend was het debat bij bet derde wetsontwerp, waaraan deelnamen de heeren van Gilse, Troelstra, De Sa- vornin Lohman, Ketelaar, Yeegensende Ras. Minister Heemskerk zei bij gelegen heid der jongste Grondwetsherziening, dat elk debat over geld tusschen de Kroon en de volksvertegenwoordiging moet zijn afgesneden, en voorzeker, wie de onverkwikkelijke taal van den heer Troelatra leest, moet tot het, besluit ko men, dat wijlen Heemskerk eene groote waarheid heeft uitgesproken. Geldzaken en debatten over geld, zooals in dit ge val, waarin de Kamer te besluiten bad over toekenning van wedawnaarsgeld, weduwnaarsinkomen, gesteld dat Hare Majesteit eer sterft dan Zijne Hoogheid, raken dadelijk den meerderen of minde ren luister van de Kroon, brengen U aanstonds uit het rijk der poëzie in dat van het koude proza, het is een schudden aan de blaadjes van den lauwerkrans om 't Koninklijke hoofd gevlochten. Het brengt U aanstonds uit de wereld van vorstelijke hoogheid in de platvloersche omgeving van den voor zooveel loon ar beidenden handwerksman Het ware wel licht beter geweest, als dat derde wets ontwerp maar was weggebleven. Is het waar, dat uit de Grondwet van zelf volgt, dat Zijne Hoogheid als weduwnaar in komen moet ontvangeD, goed, 't is nog zoo na niet, en we willen hopen, dat het vorstelijk paar de gouden bruiloft vieren mag, en komt daarna do noodlottige slag, dan is 't nog tijds genoeg. Of is het niet waar, dat 't uit de Grondwet volgt, maar dat het bij afzonderlijke wet moet wor den beslist, goed, zoo'n wet is er binnen één maand, en komt dus de Kamer voor 't feit te staan, dat Z. H, weduwnaar is, dan is er nog spoedig genoeg in te voor zien; maar om nu al, nu de brnidsdagen aanstaande zijn, over eenige duizenden guldens te gaan deiibereeren, die gege ven zullen worden aan den man van de gestorven Koningin, 't is wat vroeg, om den Hertog al in geldkwesties te betrek ken en een speldeprik van Schaper te doen ontvangen over 's Hertogen mede werking voor harddraverijen. De Kamer is op reces gegaan tot hoogstwaarschijn lijk 12 Eebr., wanneer aan de orde bomt bet wetsontwerp op de toelating als schipper, de motie vau Raalte betrekke lijk 't consulaatwezen, de legerwetten, en die, weke betrekking hebben op de volks gezondheid en volkshuisvesting. fjJeaiaesag-sl IWieaiws. Men schrijft ons uit Krimpen a/d Lek Toen L. Gtoenevelcl aangifte kwam doen van de geboorte van zijn zevende zoon, en deze gaarne de voornamen wilde geven van Hertog Hendrik, dacht hij, dat bij nier de goedkeuring van de Koningin voor van noode had. De burgemeester wist echter beter, üp diens aanraden heeft hij toen den volgenden briet gezonden Aan Zijne Hoogheid den Hertog van Mtcklenburg-Schwerin, te 's-Gravenhage. De onderge,teekende Leendert Groene- veld Tz., van beroep Schopmaker, wonen de te Krimpen a/d Lek, geeft met ver schuldigde eerbied te kennen, dat zijne Echtgenoofe Adriana de Boom, heden is bevallen van haar zevende zoon. Dat hij gaarne dezen zevende zoon de voornamen zoude geven van Uwe Hoog heid. Reden waarom hij Uwe Hoogheid beleefd verzocht hem hiertoe de toestemming te willen verieenen 't welk doende, L. Giioenevet.d Tz. Krimpen a/d Lek, 28 Deo. 1900. Hierop ontving hij het volgende schrij ven 's-Gravenhage, 30 Dec. 1900. Naar aanleiding van uw brief van den 28 Dec. jl heb ik de eer u te berichten, dat Zijne Hoogheid er geen bezwaar tegen heeft, dat door u de voornamen van Hoogstderzelven aan uwen zevenden zoon worden gegeven. De Adjudant van H. M de Koningin dienstdoende b. d. Hertog IJ. van Mecklenburg, B. vam Tets. Aan den Heer L. Groeneveldt Tz. Krimpen a/d Lek. De kleine Hendrik is een flinke jongen wel waard cm de vier namen te dragen. We merken hier nog bij op, dat de oudste en eerstgeborene van het gezin 8 jaar oud en gelijk m-1 de Koningin jarig is. DRAMA TE VLISSINGEN. Zaterdagavond kwart over negen heeft de Belgische zeeloods A. J. M., wonende in de Nieuwslraat te Vlissingen, in een vlaag van drift, wijl zijn kinderen reeds sedert een aantal dagen niet tegen hem spraken en nu ook weder thuis waren gekomen zonder tegen hem ^iets te zeggen, op zijn 24-jarige dochter een re volverschot gelost en haar levensgevaarlijk aan den hals verwond. De dader werd onmiddelijk gearresteerd en in zijn broekzak werd het wapen gevonden, dat nog met twee scherpe patronen geladen was. De man, die, bij het plegen van deze ver schrikkelijke daad, vermoedelijk onder den inv.oed van sterken drank verkeerde, staat als een oppassend huisvader en als een goed. aardig man bekend. Zijn gezin is nogal talrijk naar wij vernemen heeft hij 12 kinderen. Zondag werd hij per rijtuig door rijksveld wachters naar het huis van bewaring te Mid delburg overgebracht. Het meisje werd Zaterdagavond op advies van den arts onmiddelijk naar het gemeente ziekenhuis vervoerd, na alvorens door een E. K. geestelijke te zijn bediend. De toestand van het meisje was ook Zondag nog zeer zorgerlijk, en, volgens gistermiddag ontvangen berichten, steeds dezelfde. De kogel was nog niet verwijderd. Het treurig drama is een gevolg geweest van de minder heusehe wijze, waarop de dader M door zijne kinderen werd behandeld. Wanneer hij n.l. thuis kwam en goeden dag zeide, kreeg hij geen antwoord. Zoo ook Zaterdagavond hij ging toen naar beneden en schijnt dit zich zoo te hebben aangetrokken, dat hij in woede naar boven terugkeerde, met een revolver bij zich. Hij vroeg toen wie zegt er nu geen goeden avond. Zijn vrouw raadde aan, zulks wèl te doen, waarop een der dochters zeide //hij durft toch niet te schieten.// Onmiddelijk trok hij af, met het ongelukkig gevolg, dat een zijner dochters doodelijk werd getroffen. Sommelsdijk. Burg. en Weth. dezer Gemeente noodigen de lotelingen, welke Maart a.s. zullen moeten opkomen, uit, zoo zij bij de zeemilitie wenschen (e dienen, zich daartoe voor i Febr. a.s. ter secreta rie aan te melden. Het kohier der Pers. Bel. No. 5 over het dienstjaar 1900, is afgekondigd en invor derbaar verklaard aan den Ontvanger ter hand gesteld. IJS VAN EEN NACHT. Zelden is in zeo'n kort tijdsbestek zoo veel ijs in het water gekomen als thans. Was de Maas Oude en Nieuwe jl. Zondagmorgen Dog vrij van drijfijs, Maandag reeds was het zo» vol dat ver- ichillende sioombooten niet meer konden komen daar waar zij wilden. De „Middelharnis" volbracht de reis, meteen paar hindeinissen enaanvaringen. Eerst, een sleepboot, die voor overgingen daarna weder over wilde loopen kwam onder het berghout van de „Middelhar nis" dermate in de klem dat zijne ver schansing enz. op het dek werd gesmeten en de boot haast vervolde. Daarna, en ten gevolge van dien kwam de „Middelharnis" tegen een aakachip terecht die hem een der davidsen op dek boog. De Steilendamsche boot bleet 's middags liggen en zoude Dinsdagmorgen, buiten om naar huis toe. De Bommelsehe boot kon niet verder dan de Leuvehaven en vertrok weer van daar. Alleen de „Onderneming" die kleine guit volbracht de reis in orde en kwam zelfs Dinsdag weder naar Hellevoet waar zij haar groote partij goederen op de „An toinette" scheep deed, die dit op haarbeurt weder op het hoofd te Middelharnis bracht. Zoo zitten we dan weer geïsoleerd. Wanneer het weder zoo blijft, zal zelfs de post ons óf laat, óf eens in de twee dagen bereiken. Gelukkig dat de „Maas- en Schelde- bode" weer hare Bulletins uit gaat ge ven, dan zitten we dus van het boeren- nieuws, dat zoo in tressant kan worden, niet versloken. MiddeShai'nls, 9 Jau. De Rijkaveerboot heeft wegens ijsgang den avonddienst naar en den morgendienst van Stellendam gestaakt. Wegens ijsgang zal van af heden de veerdienst uitsluitend worden uitgeoefend tusschen Helle- voetsluis en Middelharnis op gewone diensturen en 11 uur van Hellevoetsluis direot naar Mid delharnis. Maandagmorgen zakte een jongen door het ijs op de Sommelsdijksche haven en werd door eenige mannen met een touw gered. In de op Woensdag 9 Jan. te Middolharnis gehoudenver gadering, der Oentr A R kiesvereeni- ging zjjn tot bestuurders gekozen of herkozen d» heeren L. Korvink, A. van Oversteeg, J. Timmerman en J. v. d. Waal. Overzicht van den loop der bevolking over het jaar i900. Het getal geboorten bedroeg 126, en dat dor verledenen 44. Er vestigden zich 186 personen terwijl 360 per sonen de gemeente verlieten. De bevolking bedroeg op 1 dezer 4074. Er werden 31 huwelijken voltrokken. In het 4e kwartaal van i900, zijn alhier binnengekomen 359 vaartuigen met een gezamen- 1 ij ken tonneninhoud van 21863, en uitgegaan 382 vaartuigen met een Jtonneninhoud van 23279. Daaronder zijn niet begrepen de in geregelden dienst varende Stoombooten' Aan O. Jongejau die wegens desertie 7 dagen gevangenisstraf moet ondergaan is door den heer Officier van Justitie uitstel verleend tot einde April a. s. DEN BOMMEL. De 10 jaiige A. Woud- slra had 'verleden week bij het klimmen het ongeluk schier eene heining met een zijner voeten te blij Een hangen, waardoor hij, naar men verneemt, een lichte kneu zing bekwam. Geneeskundige hulp werd voor hem ingeroepen. De Nieuwjaarscollecte heeft in deze gemeente opgebracht f 124.75. Geen verschil gerekend naar vorige jaren 1 De Stoomboot //Den Bo s mei// heeft 11 Maandag (voor het eerst) den dienst tusschen deze plaats en Rotterdam door het vele drijfijs, mosten staken. Vele winkeliers (ook beurtschippers er onder begrepen) maakten van deze gele genheid gebruik om hunne winterprovisie in te slaan, ofschoon, naar men verneemt de oliehandelaars hiermede (wat meer ge beurd) geena rekening hebben gp.houden. Burgem. en Weth. dezer gemeente noodigen, ter voldoening aan art. 150, le lid der militiewet de lotelingen dezer gemeente voor de lichting van dit jaar uit, om, zoo zij verlangen bij de zeemili tie te dienen zich daartoe voor 1 Februari a.s. ter gemeente-Secrel arie aan te meldenl Aantal zielen op 31 Dec. 1899 1612. Ingekomen door vestiging 66 m. en 62 v. is 128. Ingekomen door geb oorte 22 m. en 22 v. is 44. Totaal 172. Uit de gemeente vertrokken 82 m. en 58 v. is 140. Overleden 12 m. en 13 v. is 25 Totaal 165. Aantal zielen op 31 Dec. 1900 dus 1619. Er werden 13 huwelijken voltrokken. -Was de reisgelegenheid met de Stoom boot alhier eenige dagen gestremd, ten gevolge het zware drijfijs, thans kan zulks weer voorloopig als opgeheven beschouwd worden wijl men nu de Stoombooten weer bereiken kan. Dezer dagen werd door de Landbouw- vereeniging enz. „Landbouw-belang" alhier 111 de plaats van den Heer J. van Nieuweu- huizen tot Voorzitter gekozen den Heer J. van den Tol en in de plaats van den Heer Jobs Donkersloot Jzn benoemd tot Secretaris den Heer L. Donkersloot Jzn. leden dat ze de stukken in orde hadden gevonden, werd de rekening door de leden eenstemmig goedgekeurd en door den voor zitter den Penningmeester dank gebracht voor zijn gehouden beheer en hem de be langen van onze schatkist opnieuw toever trouwd, welker woorden door de aanwezi gen met toejuiging werden bezegeld Hierna werden de door de beurt van aftreding zijnde heeren, J. van Schouwen en P. Oomens nagenoeg met algemeene stemmen herkozen als leden van het bestuur deraf- deeling. Nadat nu den Secretaris nog een korte geschiedenis had gegeven van de lotgevallen en de handelingen der afdeeling in het al- geloopen jaar, was men nu genadert tot het voornaamste punt der Agenda nl. de voorstellen die men wilde indienen op de eerlang te Dedemsvaart te houden algemeene vergadering daartoe werden na breedvoerige besprekingen met algemeene stemmen aan genomen. 1 e. Bij het Heemraadschap van Mark en Dintel met klem aan te dringen op eene algeheele verbetering van de buitenhaven van Dintel. ze. Te verzoeken aan H. M. de Konin gin en aan HH. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland om eene eventueele nieuwe veroidening op de heffing van bruggeld aan de Wilhelminabrug te Sommelsdijk niet goed te keuren. 3 e. De Hooge Regeering opnieuw te vragen, de zoo hoog noodige vluchthaven op de rivier het Krammer te maken. 4e. Nogmaals de Suikerfabrikanten ernstig op het hart te drukken aan alle suikerfabrie ken toch zuiver drinkwater verkrijgbaar te stellen. 5 e. Bij Z.Ex. den Minister van Waterstaat aan te houden op het doen maken van een tweede doorvaartopening aan de spoorbrug te Vlake Bij de behandeling van punt 1 gaf de heer van Kassei te kennen dat in den loop van den zomer eene converentie over die zaak was gehouden te Rotterdam in 't Poolsch Koffiehuis en daar bleek dat het 't Heemraadschap ernst was met de toe gezegde verbeteringen, daarom achtte de vergadering het nuttig dat dit punt door de algemeene vergadering levendig gehou den werd. Van den Heer Van Kassei ver namen wij mede dat ondanks den tegenstand der schipperij en ondanks de herhaalde vertoogen door de Afdeeling Sommelsdijk aan het Gemeentebestuur er geregeld geld geheven wordt. Maar daar de concessie daarvan in den loop van dit jaar teneinde loopt, i s het zaak nu spoedig stappen te doen, opdat eene eventueele nieüwe conces sie niet worde goedgekeurd, wat betreft de vluchthaven op het Krammer kan de lange lijst van schipbreuken en strandingen die tengevolge van het ontbreken van een vluchthaven plaats gevonden hebben noch met drie versche feiten worden vermeerdert nl. het stranden van den Herkingschen beurtschipper D. de Korte en van de Oude Tongsche schippers Lt. van den Oudenen E. P. van der Vliet. Moge dit de Regeering aanleiding geven eene vluchthaven niet op de lange baan te schuiven. (Slot in het volgend nummer.) Op 27, 28 en 29 Dec. 11 zijn in verschillende polders ondei deze gemeente door 7 schutters 104 hazen en 1 faisant geschoten Door de Landb. Vereen, alhier is aanbesteed het leveren van plm. 200,000 kilo superphosphaat met 14 pCt. phosphor- zuur. Minste inschrijver was G. v. d. Boogaard alhier voor f 2,58 per 100 kilo, loco hier. Door de Vereen, tot verbetering van het Paardenras op oostelijk Flakkee, is een prachtigen hengst aangekocht van twee en een halt jaar oud. Heden is '.van de wert van de Heer v. Duijvendijk te Bruinisse van stapel geloopen de Lemmerboot »Nooitgedacht» gebouwd voor er kening van "Verschoor veer man alhier. De beurtschipper W. v d. Linden die Zatermiddag zijn gewone reis van hier naa Rotterdam wilde volbrengen, zag zich daarin teleurgesteld, daar er op 't onverwacht een kleine reparatie aan zijn „Motor" kwam. Toen dit hersteld was, moest hij (door het ijs) een eindweegs in de haven blijven liggen. De lotelingen dezer gemeente, lichting 1901die bij de zeemilitie wenschen tekoinen, kunnen zich daartoe voor den 1 sten Februari aanstaande ter gemeente-secretarie aanmel den. Woensdag heeft in de Ned Herv. Kerk alhier voor dit seisoen de laatste winteravond godsdienstoefening plaats gehad. De lotelingen dezer gemeente van de lichting 1901, worden uitgenoodigd, om, zoo zij bij de zeemilitie wenschen te dienen, zich voor 1 Februari a.s. ter gemeente-secretarie aan te melden. M. Struik, zoon van den veldwachter C. Struik alhier, is tegen 1 Febr. a.s. aangesteld als politieagent te Maassluis.

Maas- en Scheldebode | 1901 | | pagina 3