/ssr Advertentiën 1 IB Bedden! Stoomen! Betrcttiip voor Vrouwen. V J. Wesseling ti Bedden, Dekens, Matras sen ens. s V /-• li H I •if 0 j '1 "i. a: Bf i -ï I 1. geeft, ligt aan den hoop, te wachten op een beteren prijs dan op het oogenblik besteed wordt. Was dit het geval, dan kon het voor velen de geringe opbrengst der aardapijelen nog goed maken. Met het rooien en vervoeren der suiker peeën is reeds een aanvang gemaakt. Door de droogte valt de wicht niet mede, doch de peeën schijnen veel suiker te bevatten. Er zijn er althans aan de Gastelsche fa briek geleverd van 16.3 en 16,6 pCt. ZUIDLAND Begunstigd door hetschoone weder is de vlascompagne weder afgeloo- pen. In geen jaren is er bij zulk een hoe veelheid als er thans ia, zoo weinig vlas »afgeregend«, zooals de vlasboer dikwerf placht te zeggen. De prijzen van het lijn zaad zijn tamelijk goed, als nu de vlasprij- zen ook zoo zijn mogen aanstaande winter, dan is er reden voor vlasboer en arbeider om tevreden te zijnaangezien bij de duurte der steenkolen menigen arbeider het afval van het vlas, liemen oi ook wel scheven genoemd, zeer te stade zal komen De aardappeloogst valt over het alge meen zeer tegen. De vroege hebben nog beschot gegeven, tenminste als er niet te veel door het kwaadzijn weggenomen, maar van de late soorten wordt niet veel gedolven, van 10 tot 70 HL. per halve bunder. De prijzen zijn echter nog al tamelijk hoog; men besteed voor vroege soorten van f 3,50 tot f 4,terwijl de late van f 3,— tot f 3,50 gelden. Oe OorB^p-. Eerst waren het een paar Engelsche bla den, die ons kwamen vertellen dat de Boeren bij hoopen de grens overtrokken. Zeven honderd man was de eerste bezending sterk, die Lorempo Marques bereikte en onder hen bevonden zich veertien officieren, terwijl ze door 300 Portugeesche soldaten werden be geleid. De «Express" wilde ons zelfs wijs maken dat Botha en Viljoen, den strijd moe, ook een schuilplaats hadden gezocht op Portugeesch gebied. Pin bij die 700 bleef het niet. Nog 800 man stonden te komen, en reeds had de Portugeesche regeering het verlangen uit gesproken, dat de Transvaalsche regeering voor het onderhoud der Boeren zou zorgen. Ja, een Reutertelegram maakt het nog veel erger. Drieduizend Boeren zouden zich in 't geheel aan de Portugeezen hebben overge geven Ze wilden den Engelschen, die nu de geheele spoorwsglijn naar Delagoabaai beheerschen, niet in handen vallen, en van daar hun uitwijken naar Portugeesch gebied. Drieduizend man «haveloos, mager, en blij dat het vechten gedaan is." Het bericht luidt tamelijk stellig, vooral daar er bij staat, dat de geheele troep naar Lorenzo Marquez is gezonden. En toch zijn we nog een weinig sceptisch gestemd, want, het bericht komt uit Engelsche bron en er moet stemming in Engeland gemaakt worden. Men wil ons op alle manieren doen gelooven, dat de oorlog uit is («Central News« zegt zelfs, dat over een paar dagen de strijd officieel voor geëindigd zal worden verklaard) maar is Botha er dan niet meer, De Wet niet, en voeren deze niets uit De vraag is nog niet opgelost, werwaarts de hoofdmacht der Boeren zich terugge trokken heeft. Tot Spitskop heeft men ze kunnen volgen, en daarna zijn ze verdwenen, spoorloos. Maar ze zitten nog ergens ten noorden van Lijdenburg, dat staat wel vast en de dappere Louis Botha staat nog aan hun hoofd. Want dat h ij zou uitgeweken zijn, gelooft niemand. Men wil wel aannemen, dat de restanten der vreemdelingencorpsen, vermengd met een aantal Boeren, die een strijd langs de spoorlijn voeren, de grens zijn overgetrok ken toen Komatiepoort door de Engelschen werd bezetmaar de commando's uit het Lijdenburgsche, onder aanvoering van Botha kunnen er niet bij zijn. En dan De WetDat hij »uitgeweken" zou zijn, beweert zelfs geen Eagelschmandoch hoe komt het dat men niets van hem hoort Mag hij niets doen van de Engelschen, om de stemming niet te bederven Reuter seint alleen uit Pretoria, dat gene raal De Wet nu door een sterke troepenmacht wordt achterna gezet,-omdat zijn gevangenne ming noodzakelijk wordt geacht voor den vre de in de ^Oranje-Rivier Kolonie" (de Vrij staat), „welker inwoners zeker de Engel sche 1 hem gaan beschouwen als nog meer te vreezen dan de Engelschen1'. Enfin, dat achterna zetten kennen we. Me- thuen, Kitchner, Broadvvood en hoe ze meer mogen heeten, hebben het al zoo lang gedaan, maar zonder succes. Doch hoe komt het, dat we dan niet hooren, wat De Wet tegenwoor dig in den Vrijstaat uitvoert Lord Roberts heeft een nieuwe proclama tie uitgevaardigd, ten einde eiken twijfel aan hun verder lot weg te nemen bij de Burgers, die zich vrijwillig overgeven. Daarin staat dat zij zullen worden gevangen gezet in de kam pementenbij Bloemfontein en niet naar Ceylon gezonden. Bezitten zij vee, dan zal dat van hen worden gekochtof enkelen van hen, die daartoe door de bevelvoerende officieren worden uitgezocht, zullen het onder hun toe zicht op het veld mogen weiden. De ^Standard1' verwacht van deze procla- m atie, dat zij zal bijdragen „tot het voorgoed dooven van de smeulende puinhoopen van den oorlog.1' De correspondent inPretcria van hetzelfde blad wil ons zelfs doen geloo ven, dat er geen vooruitzicht op verdere ope raties bestaat. President Steyn voert het be vel over den eenigen georganiseerden troep Eoeren, en die is zeer klein in het cijfer. »Met dat al kan Roberts toch nog niet weg. Dc cor respondent van de 2-Daily Express11 spreekt het bericht tegen, dat de Lord voornemens zou zijn den 3 den October naar Engeland terug te gaan. Hij verzekert, dat dit bericht op verkeerde inlichtingen berustte en tot dus ver geen schikkingen zijn getroffen voor den terugkeer van den veldmaarschalk. Het feit, dat Kitchner niet met Roberts naar Pretoria teruggekeerd, maar aan het front achtergebleven is, heeft ook wel iets te beteekenen, Waren French, Pole Carew en Bulier boven hen, niet knap genoeg om de ,,stroopende benden1' in te toornen Al meer en meer begint de oorlog op onze tachtigjarige wosteling te gelijken, zegt de ^Hollander" en wij zeggen het hem na. De Boeren staan op het punt, vogelvrij te worden verklaard, en zullen worden neer geschoten als het wild van het veld, terwijl Paul Kruger als een andere Willem de Zwijger tijdelijk zijn volk verlaat. Er zal wel meer dan ééne reden zijn voor dat vertrek. De Boeren moeten thans de wijk nemen in de bergen en spelonken in het noordoosten, in een ongezond klimaat, dat op Pa'J Kruger, die aan een nierziekte lijdt, waarschijnlijk een noodlottigen invloed zon vitoefenen. Ook kan hij thans, nu hij naar Europa gaat, een uiterste poging wa gen, om de mogendheden tot tusscheukomst te bewegen in dezen onmenschelijken en afschuwelijken oorlog. Hoe is deze man de laatste dagen door de Engelsche pers met schimp en hoon overladen Die vuige lasteraars Maar God laat zich niet bespotten, en aan Engeland zal het woord in vervulling gaan»Die Mijn volk aanraakt, raakt Mijn oogappel aan Paul Kruger is en blijft intusschen een der merkwaardigste mannen dezer eeuw, en meer dan eens heeft zijn oog een profetisch gezicht ontvangen in de toekomst. De heer L. Penning schrijft daarvan in de Drie Provinciën het volgende Toen Kruger als kommandant een Kaf feroorlog medemaakte, verlangden de bur gers naar huis, terwijl het scheen dat de oorlog nog vele maanden zou duren. Op zekeren dag nu verwijderde Kruger zich van het lager, zocht de eenzaamheid en kwam eerst 11a uren terug. Wat hem in die eenzaamheid was geopen baard, was merkwaardig. Hij zeide tot zijn burgers »Over twee dagen gaan wij allen naar huis, indien gij heden nacht giuds bosch omsingelt." Met de hand wees hij hun het bosch. Zij verwonderden zich en vraag den hem, waarom dat bosch moest om singeld worden. »De Kaffers zullen er een krijgsraad houden," antwoordde Oom Paul, en hij zeide dit met een klem en stelligheid, dat de burgers het zeiven begonnen te ge looven op zijn woord. Zoo omsingelden zij in dien nacht het bosch en namen de geheele krijgsmacht van Kaffers gevangen. Doch voor Paul Kruger was er niets verwonderlijks inhij zou zich veel meer verwonderd hebben, zoo de Kaffers er niet waren geweest. Bij de laatste presidentsverkiezing, een paar jaar geleden, was Paul Kruger te Klerksdorp. Zijn tegen-candidaten waren Piet Joubert en de tegenwoordige (thans Paul Kruger vervangende) vice-president Schalk Burger. Men vraagde hem waarom hij niet evenals Piet Jonbert en Schalk Bur ger op vele plaatsen redevoeringen ging houden, 0111 zijn verkiezing te verzekeren. Het antwoord van den grijsaard was in de hoogste mate merkwaardig. »Ik behoef het niet te doen«, zeide hij; »ik zal toch gekozen worden, ja ik zal met een overgroote meerderheid gekozen worden. Ik heb namelijk nog een taak te vervullen. Ik zal mijn volk nog door een bloedigen oorlog moeten heenvoerendan zal het waarlijk vrij worden en daarna zal ik sterven.» Gedeeltelijk is deze profetie reeds in ver vulling gegaan moge het slot eveneens in vervulling gaan Ook had hij (ik meen in dien verkie zingstijd doch in elk geval voor het uit barsten van den oorlog) een langen droom waarin de hoofdinhoud deze was Het Airikaansche volk zou in een zwarenvree- selijken oorlog worden gedompeld, en bit ter lijdentienduizend Afrikaansche men- schenlevens zouden dóór dezen oorlog wor den afgesneden; hij, Paul Kruger, zou het volk door dien jammer heenleiden, en na de overwinning zou hij graafwaarts gaan, terwijl de tegenwoordige Vrijstaatsche pre sident Steyn president zou worden van het s-Vereenigd Zuid-Afrika. Terwijl wij vurig hopen dat het laatste gedeelte van dezen droom in vervulling moge gaan, hopen we toch niet minder vurig, dat deze zware prijs het leven van tienduizend strijdbare Afrikaansche burgers er niet voor zal behoeven te worden betaald. PROTEST VAN DE ZUID-AFRIKAANSCHE DEPUTATIE TEGEN NIEUWE ENGEL SCHE MISLEIDING, Te onzer kennis is gekomen dat in een proclamatie van lord Roberts, den opperbevel hebber der Britsche troepen in Zuid-Afrika, wordt gezegd, dat president Kruger da gren zen der Republiek is overgetrokken en daar door formeel het presidentschap heeft neer gelegd en zijn afval van de zaak der Boeren da burgers moet overtuigen dat het noode» loos is den strijd voort te zetten. Wij voelen ons verplicht tegen deze nieuwe insinuatie onze stem te doen hooren en te verklaren dat als de Staatspresident derZuid- Airikaansche Republiek de grenzen van zijn land heeft overschreden, Z. H. E. zulks heeft gedaan om gevolg te geven a'an eene opdracht van den Uitvoerenden Raad, welk lichaam volkomen bevoegd is krachtens speciale mach tiging van den Volksraad in zijn zitting van 1899 den Staatspresident te machtigen zich buitenslands te begeven voor het een of ander doel. Volgens constitutie treedt in zoodanig geval de Vice President onmiddellijk op als Staats president en blijft de regeering alzoo in alle opzichten voortbestaan. Van nederlegging van het presidentschap is dus geen sprake, van afval van de zaak der Boeren evenmin. De proclamatie heeft dus weder geen ander doel dan om door onware voorstelling van zaken afbreuk te doen aan den vijand dien men zelfs door toepassing van tegen alle recht en ge rechtigheid indruischende maatregelen niet kan ten onder brengen. De Deputatie der Zuid-Afrik Republieken A FISCHER. C. H. WESSELS. A. D. W. WOLMARANS CflCmengcE fticuws. TE KRAS? Verachtelijk tuig van Engelsche couran tiers Zoo noemt de N II. Ct. in haar num mer van 14- September j.l. de Engelsche Journalisten, die, nu de oude Kruger. die straks 75 jaar wordt, nog eens de zee oversteken en de hoofdsteden van Europa afreizen zal, niets dan spot en smaad over hebben voor deze zwaarbeproefden, steeds zoo heldhaftigen en veerkrachtigen grijs aard. Verachtelyk tuig van Engelsche couran tiers „Zij hebben" aldus de N. R Ct. .zij hebben den oorlog opgetrommeld door hun aanhoudend lasteren, hun behendig ophitsen. Zij hebben den vijand, die de meerdere der Engelschen was in krijgs voering, in krijgsbeleid, in humaniteit, ge smaad, toen lnj overwon en weer gesmaad, toen hij onder het wicht der overmacht ging bezwijken. Zij hebben de g- oote man nen onder het Boerenvolk beleedigd en uitgejouwd, Kruger zoowel als Steijn, Reitz en de anderen. En intusschen zat een Cham berlain en een Milner en een Salisbury en Prins van Wales wie willen wij meer noemen rustig in Engeland buiten schot. Maar de voormannen der Boeren vochten mee of trokken met de comman do's op en leden met hun burgers samen." Verachtelijk tuig van Engelsche couran tiers 't Is kras. Maar niet de kras! Van 13 October 1899 tot 29 Juni 1900 kwamen onder de Engelsche troe pen in Zuid-Afrika voor 13,057 gevallen van typhus. Van deze hadden 3174 of 24,3 procent een doodelijk verloop. Op 6 Juli lagen to Bloemtomein 4487 ty- phuslijders, waarvan er 878 stierven. Te Waterval Onder is, volgens een depêche van Roberts, een betreurens- waardigongeiukgebeurd.LuilenantClarke van de Royal Warwick ging de posten rond onder een zwarcn storm. Het schijnt dat hij het aanroepen van den schild wacht niet boorde of deze zijn antwoord niet vernam, maar de schildwacht schoot op eon paar meter afstand op hem. De kogel drong bij bet sleutelbeen in en kwam aan den rug uit. De wond staat gunstig en wordt niet als ernstig be schouwd. Naar gezegd wordt, heeft minister Chamberlain den Advokaat Westlake, een erkende specialiteit op het gebied van volkenrecht, geraadpleegd over de vraag, ot Engeland zich op Portugeesch gebied kon meester maken van den per soon van president Kruger. Chamberlain dorst het best aan, maar die rechtsge- 'eerde heeft het onrechtmatige daarvan overtuigend aangetoond, en zoo durfde de regeering, in haar geheel, zich niet aan' een dergelijke misdaad wagen. De commissie die uit Groot-Brit- tanje naar Z.-Afrika gezonden is, om een onderzoek in te stellen naar degegron- heid der zware beschuldigingen, welke door Burdett Coutts in het Lagerhuis zijn uitgebracht tegen bet beheer van de Britsche veldhospitalen, zet haar arbeid voort. Aanvankelijk scheen het alsof de beschuldigingen goeden grond misten maar een telegram uit Pieter Maritz- burg, waar de commissie zich op het oogenblik bevind, komt nu het legen- deel bewijzen. Uit de voor de commissie in Natals hoofdstad afgelegde verklaringen blijkt inderdaad dat het in sommige hospita len aldaar wemelde van weegluizen en dat de ziekten, tengevolge daarvan on uitstaanbare kwellingen leden. De voor raden verscho melk waren onvoldoende er was gebrek aan schoon linnen en de lakens voor de zieken waren soms in staat van walglijke smerigheid. Het aan tal ziekenverplegers was onvoldoende. De voor de zieken bestemde brande wijn werd door de verpleegsters opge dronken en de aankomst van levens middelen en medicamenten vertraagd door de langzame administratieve maat regelen. Het water drong door tot in do tenten, waaronder de zieken lagen geen enkele greppel was rondom de tenten gegraven om er hen voor te vrijwaren. Twee onderofficieren van het Natalsche politiekorps zitten op het oogenblik in de gevangenis, omdat zij zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal ton nadeele van de zieken. De Tempsmeldt, dat in de afge- loopen week het verzoekschrift voor dc on afhankelijkheid der Zuid-Afrikaansche Re publieken in het Transvaalsche paviljoen op de Parijsche Tentoonstelling, door 30,000 bezoekers is geteekend Styeit, de gouverneur van Texas, geeft in een officieel rapport over de uitwerking van den jongsten orkaan een heel wat ergere raming, dan de bijzon dere commissaris, dien de regeering kort na de ramp naar Galveston gezonden had. Hij schat het aantal slachtoffers langs de geheele kust op 12,000. De Haarlomsche Raadsleden J. Klein en Dr. Johan Winkler hebben b.j den Raad aldaar een voorstel ingediend, om in het reglement van orde voor den Raad eene bepaling op te nemen, dat de Raadszittingen met gebod beboeren ge opend te worden. V r e e m d. De ingezetenen van Leidschen- dam worden sedert eenige dagen verontrust wijl 's avonds bij verseliüiende geachte inge zetenen met groote keisteenen de luiten wor den ingeworpen, wat wordt voorafgegaan door een dreigbrief. Gisterenavond was de politie met rijksveldwachters uit de omliggende ge meenten versterkt. En toch, trots alle waak zaamheid werden in het bijzijn der politie weel de ruiten van een kruidenierswinkel vernield, zonder dat men kon nagaan, waar de projec tielen van daan kwamen. Vreemd. Men meldtons Het pantserschip //Gelder land" zou onmiddelijk naar Lorengo Marqués de reis- vervolgen zoodra de commandant zich in het bezit gesteld had van de noodige zee kaarten, die met het oog op de veranderde bestemming van h t schip uit den aard dei- zaak niet aan boord voorhanden waren en waar van men zich vermoedelijk te Aden kon voor zien. Ongeval. Te Kerkrade is gisteren in de steenkolenmijn Vockart de arbeider P. Paffen onder een neerstortende massa steenkolen be dolven geraakt. De man was dadelijk dood. Een anders werkman werd gewond. GROOTE BRANDEN. Maandagochtend half 4 werden de bewoners van het zoo rustig Brakel door de brand klok uit hun slaap gewekt. Een begin van brand, ontstaan in een kleine arbeiderswoning, nam spoedig zoo in hevigheid toe, dat aan blusschen geen denken was. De belendende gebouwen stonden weldra in lichte laai. De brandweer was, hoewel het optreden allens- zins flink is te noemen, niet in staat den voortgang van den brand te stuiten. Geen wondsr, daar de meeste woningen er nog rieten daken hebben. In korten tijd, ongeveer 2| uur, stonden 21 woningen in brand. De meeste woningen en inboedels waren verze kerd, doch laag. Aan redden viel niet te denken. De voortgang van het vuur was zoo hevig, dat de slachtoffers niet in staat waren de meest noodige behoeften te redden, liet gemeentearchief is ge ed. Van de gebouwen die zich te midden van den brand bevonden, zijn i.lleen het gemeentehuis, dc dokterswo ning en een particulier huis gered. De oor zaak van den brand is onbekend. De Nederlandsche Onderwijzers Propa- gandaelub heeft het Septembernummer van haar maandblad Het //Cluborgaan" gezon den aan alle Ministers, Kamerleden, leden van 's Rijksschooltoezicht en voorts aan allen, die in Nederland met het geven van eenig schoolonderwijs belast zijn. In dit nummer zet bet hoofdbestuur uiteen, wat naar zijn meening door de Nederlandsche Onderwijzers kan gedaan worden in het belang der jeugd in zake het nieuwe ontwerp drankwet. Het wekt daarop allen, die aan het lager, mid delbaar en hooger onderwijs verbonden zijn, op, hun handteekening te plaatsen onder een aan de regeering te zenden adres, waarin het volgende gevraagd wordt 1. het onder controle stellen van den bier verkoop 2. bepaling, dat de houders van loealiteiten met vergunning tot verkoop van alkoholhou- dende dranken, gehouden zijn: a. niet toe te laten, dat personen beneden 18 jaar zonder geleide van ouderon in hun lokalen aanwezig zijn. b. niet toe te laten, dat personen beneden 18 jaar onder zu,lk geleide in hun lokalen aanwezig, alkokolhoudende dranken ge bruiken, en c. de bepaling, dat geen personen, beneden 18 jaar als werkkracht in bedoelde loka len mogen gebruikt worden. Blijkens de ingekomen handteekeningen heeft dit streven van het hooftbestuur de al- gemeene sympathie der Nederl. onderwijzers, zoowel van drankbestrijders als van niet drank- bcstr. Tevens verzond het bestuur in haar blad lijsten ter onderteekening door ouder die met bovenstaande bepalingen instemmum Deze lijsten zijn verder voor hen, die, het Wj van het bestuur wenschen te steunen, aanvraag te verkrijgen bij den heer T. W. v' Woude, Houtmankade 99 Amsterdam. 'n6U Een erfenis quaes Lie. Uit llaar schrijft men dat binnenkort een nieuw pro verwacht kan worden over de nalatensch van Pieter en Elizabeth van Jer Hulst, d hun zeer aanzienlijk vermogen in 1785 aan h: neef Pieter Teyier, te Haarlem, nalieten, or de voorwaarde 't oij kinderloos overlijden aanuur naaste bloedverwanten zou komen. Zoou.ls 1 weet, zijn er over dat bijzonder groot verm; n onder beheer van Teylers Stichting!- Haarlem meermalen processen gev i waarbij zelf vorst Bismarck cn rechtsgelee/tion. van naam betrokken waren. Sedert gebleken, dat Pieter Elizabeth en Maria vai^j. uit Hulst (Teylers moeder) een jongere halt zi hadden, wier nakomelingen zich na den 'Mam, van Teyier (die kinderloos overleed) i1^®^ Utrechtsche bevonden, maar waarschijnlijk YOor onbekendheid geen werk van de erfenis halelder, gemaakt Thans echter schijnt eene fa i antee- v. B. te Culenoorg, hare rechtstreekse stamming van die halve zuster te k.p. Y. d. bewijzen, en is reeds een bekwasm ad Kruik, in de zaak gemendom de quaestie nu tot een spoedig einde te brengen. Velen zijn nog onbekend met het feit dat ik met het grootste succes sedert jaren handel in: Ik lever; Een Twee-persoons Veerenbed, Peluw en Twee kussens, blauw gestreepte gewaschte Tijk 8/4 gevuld met 54 pond gestoomde Veeren, alles fonkelnieuw vanaf f 34. Een dito 9/4 gevuld met 63 pond veeren, alles fonkelnieuw, vanaf f 37.50. Een Twee-Persoons Kapokbed, Peluw en twee Kussens voor f 20.enhooger, alles h con tant, franco door geheel Flakkee. Yoor het stoomen van bedden dat machi naal geschied, houd ik mij beleefd aanbevolen De groote omzet, waarop ik mag bogen, is het sprekendste bewijs, van de tevredenheid mijner klanten. Aanbevelend, Wed. P. R00IJ, V issclur straat, Middelhami Bij L. J. Veen te Amsterdam, ver schijnt DOOR Manna wan Woude. Prijs per deeltje f 0,30. Deel I. Stenographic. 11 II. Ziekenverpleegster, 11 III. Apotheker. 11 IV. Leerares in de Nederland- [sche en vreemde Talen. 1/ V. Geneesk. Gymnastiek en [Massage. VI. Accoucheuse. Klerk aan [een ministerie. -VII. Phologr, Letterkundige. 1/ VIII. Posterijen, Telegrafie en [Telephonic. IX. Bewaarschoolhouderes en [Kinderjuffrouw. X. Type-Writing. XI. Journaliste. 11 XII. Toneelspeelster. Gymnas- [tiek-Onderwijzeres L. A en M. O. XIII.XIV. Boekhoudster ^P s XV. Pianostemster Geagreëerde ^p [op een registratiekantoor. [Rijksklerk. J 11 XVI. Notaris Adjunct-Inspectrice 4P [van den Arbeid. Bibliotlie- caris Archivaris, 11 XVII. Architecte. Kapster Boek- J [handelaarster en ^P [Uitgeefster, in alle soorten tegen lage prijzen Voorstraat lie werkerk Wereld osterland blauwe Keet Bruiüjsse Zijpe ü,zi 8,io 10,33 2,33 ij.i.SDIJK 6,26 8,31 10,38 2,38 4,r 6,28 8,33 10,40 2,40 5,— 8,'f 6,33 8,38 10,45 2,45 5,5 6,44 8,49 10,56 2,56 5,16 8J 6,46 8,51 10,58 2,58 5,18 8,4 6,51 8,56 11,3 3,3 5,23 6,54 8,59 11,6 3,6 5,26 7,4 9,9 11,16 3,16 5,36 9,11 k 7,8 9,13 11,20 3,20 5,40 9,9 Vertrek ran Zijpe, met de boot ten 7,20 uur, die^ te 11,20 our te Rotterdam arriveerd. Anna Jaeoba Goh. a. d. Noordw. St. Philipsland Wi.F. K. Polder Nieuw Vosmeer V 7,27 11,42 7,35 11,50 7,49 12,4 7,58 12,13 8,9 12,24 6,7 6,15 6,29 6,38 6,49 Notendaal 8,19 12,34 6,59 Hoaldijk (de Hee») 8,27 12,42 7,7 Zwarte Ruiter 8,33 12,48 7,13 Steenbergen A 8,40 12,55 7,20 Van STEENBERGEN naar BROUWERSHAVEN. Steenbergen Zwarte Ruiter Hooidijk (de Heen) Notendaal Nieuw Vosmeer W. P. K. Polder St. Philipsland V. 9,20 - 4,— 9,27 - 4,7 J? 9,33 4,13 9,41 4,21 9,51 4,31 10,2 4,42 JJ 10,12 4,52 10,25 5,5 A 10,34 5,14 Anna Jaooba Vertrok van Rotierdam met de boot ten dio te 7,20 uur te Zijpe arriveerd. 3,20 Zijpe Bruinisse Blauwe Keet Oosterland De Wereld Nieuwerkerk Capelle Tivoli Zierikzee Sas Zlerikzeo Sihuddebeurs Noordgouwe Zonuemaire Brouwershaven V 7,40 11,20 1,15 5,40 7,43 11,23 1,18 5,43 7 7,53 11,33 1,28 5,53 7 7,56 11,36 1,31 5,56 7 8,1 11,41 1,36 6,1 7 8,3 11,43 1,38 6,3 7 8,14 11,54 1,49 6,14 8 8,20 12,— 1,55 6,20 8 8,22 12,2 1,57 6,22 8 8,31 12,11 2,6 6,31 8 8,42 12,22 2,18 6,42 8 8,54 12,34 2,30 6,54 8 9,2 12,42 2,38 7,2 8 A 9,12 1252 2,48 7,12 Het goederenvervoer zal later bij afzonderlijke kennisgeving worden geregeld. B zaai echt de krod min van van arig reed\ te 6 man' over Alpj dagej der den tege: BÖLSWARD. IJaes*aar«ie bmiasen- EN Uraisieei'bmssen-fabriek, L, G. VAN DOORN. Messen- Scharen- Wapenmagazijn. f Oppert «44 te ROTTERDAM- Jaclitbeuoodigdheden en Patronen Achterlaad jachtgeweren van af 10, K "VTs- i .-J. collect kaansc opgebt -C I. de spoort acte El OUI een w van d schrikt in de hebben bij plat kelijk I a'gemee Zal plaal middags I NIEll der Neil het Kiel Nieuwla noeming V- JL1-

Maas- en Scheldebode | 1900 | | pagina 2