B IJ V O E!G S E L 1IAAS- icmni Vrijdag 7 September 1900. No. 777, I>e Oorlog. Cieinen^d Nieuws. Plaatselijk Nieuws. BEHOORENDE BIJ INHOCSBNO'HSSES Nadat we de rubriek »Oorlog« in ons Eerste Blad schreven, zijn we weer 24 uur later, doch veel nieuws hebben we heden weer niet te vermelden; minder nog dan gister; maar de enkele tijdingen die van het oor logsterrein komen, luiden beslist gunstig voor de Boeren. De Engelschen dachten, na hun over winningen? bij Machadodorp en verderop ('t schijnt toch waar te zijn, dat ze ook "Waterval Onder in hun bezit kregen) een gemaklijke taak te hebben in het Lijden- burgsche. De Boeren waren immers uiteen gejaagd, en natuurlijk ook gedemoraliseerd Snel trok Buller op, om zich nieuwe lau weren te verwerven, na zijn fine perfor in anc e (volgens Roberts zelfbij Bergen- dal. Maar hij had buiten den waard gere kend. Op zijn weg in het bergdistrict stootte hij den kop, precies als aan de Toegela, bij Colenso Buller kon niet verderde Boeren weer stonden hem in een prachtige stellingaan omtrekken viel niet te denkenen zoo zat er voor den 2.veerman? van de Toegela niets anders op dan hulp te vragen aan Roberts. Hij moet mannen hebben. Zal hij het nu met een frontaanval beproe ven? Volgens het telegram uit Badfontein houdt Botha zelf met 2000 man den pas of nek bezet, waar Buller overheen moet. Bij de nadering van de Britsche cavalerie openden de Boeren het vuur met drie „Long Toms" en een snelvuurkanon. De Khaki's bezetten toen een bespannen bat terij aan de rechterflank, edoch, het was hun onmogelijk vóór het vallen van de duisternis terug te trekken. De Engelschen leden, in aanmerking genomen dat zij zich in een vallei bevonden, buitengewoon wei nig verliezen. Als men 't bericht maar ge- looven mag! Er staat ook nog in, dat de Boeren zich in spelonken en spleten hadden opgesteld. Hoe 't zij, veel of weinig verliezen, Buller kon niet verder. Het vuur der Boeren, dat den geheeleu dag voortduurde, was hem te machtig. En toen moest Roberts hem een colonne te hulp zenden, blijkens achterstaand telegram. Daarin lezen we ook, dat de Boeren op de Pietersburg-lijn, ten noorden van Pretoria, een troepentrein hebben doen ontsporen. Lord Roberts zwijgt over de incidenten daar bij. De onvindbare De Wet heet nu, volgens een bericht aan de „Standard" uit Durban, ten Noorden van Middelburg te staan, op een gunstige gelegenheid wachtende om Ro - berts, Buller en zijn front af te snijden van Pretoria. En het feit, dat Baden Powell naar Kaapstad is vertrokken, wordt dus uit gelegd, dat zijn hooggeroemde tocht naar het noorden schromelijk is mislukt. Dus geen capitulatie van Grobler. Bij Pretoria worden de Boeren steeds vermeteler. Gisteren dat werd Vrijdag 1.1. geseind kwamen zij zelfs in het ge zicht der renbaan, en een regiment moest er op af om hen te verdrijven Denzelfden dag werd uit Johannesburg aan de »Daily Maik gemeld, dathetNoord- Staffordshire-regiment, het Oost-Lancashire en 300 vrijwilligers, met een spoorweg detachement, zuidwestwaarts uitgetrokken waren om commandant Theron en zijne mannen op te vangendoch na een kor t gevecht waren de Boeren in den mist ver dwenen, als naar gewoonte De Engelschen hadden 4 dooden en verscheidene gewon den; het lijk van èèn Boer werd op het slagveld gevonden. Ook uit Johannesburg wordt gemeld dat de brug over de Vaal, bij Vereeniging, ge heel hersteld is de eerste trein is er den 31 en Aug. overheen gegaan. De werkzaam heden aan de brug hebben zes weken ge duurd. Uit alles blijkt, dat de guerrilla in vollen gang is en de annexatie van Transvaal door Engeland, met al de gevolgen van dien, de Boeren volstrekt niet afschrikt. Roberts zelf erkent in een telegram uit Belfast, dat eenige kleine commando's, voor namelijk behoorende tot De Wet's collone, zeer actief zijn in de buurt van Johannes burg. Onlangs marcheerde een detachement van de koloniale cavalerie van Zeerust naar Krugersdorp, waarbij deze afdeeling door den vijand zeer »lastig< werd gevallen. Verlies aan Engelschen kant ongeveei zes tig man. Natuurlijk leden ook de Boeren weer »zwaar« De proclamatie van lord Roberts, waar bij hij de Transvaal tot eene Britsche bezitting verklaart, doet de Engelsche Jingo-pers juichen geluskig vindt ze in de pers van het vasteland algemeen af keuring. Slechts èèn klein citaat uit een Duitsch blad, want we hebben niet veel plaats„Nu de veldmaarschalk niet in staat is de hardnekkige Boeren te over winnen, neemt hij tot deze middelen zijn toevlucht. Het is onbegrijpelijk, dat een man van do verdiensten en met het ver leden van lord Roberts, niet inziet, dat hij door zulk een manier van oorlogvoe ren zijn goeden naam verliest. Wat nu de quaestie, uit een recht oogpunt be schouwd, betreft, meende men altijd, dat alleen dèt gebied kon worden ge annexeerd, dat werkelijk veroverd is. Wat voor de bezetting geldt, moet ook voor de annexatie gelden en bij beide wordt op den voorgrond gestald, dat de Staat, die bezet, de materieel9 heerschap pij over het gebied moet hebben, zoodat hij naar willekeur er over kan beschik ken en anderen er buiten houden. Slechts een onder zulke voorwaarde voltrokken bezetting wordt als effectief beschouwd en slechts een daadwerkelijke bezetting is volgens het volkenrecht geldig. Maar wat vraagt Engeland, wat Roberts naar het volkenrecht. Het treedt dit al zoo lang met voeten DE KINDERMOORD TE TILBURG. Aan „de Tijd" wordt uit Tilburg ge schreven, dat het door getuigenissen, die verkregen zijn, meer en moer waar schijnlijk wordt, dat de koster J. van Isterdaal de hoofdschuldige is. Behalve het getuigenis van den oud- brievenbestteller Jongbloed (zie hieron der) wordt medegedeeld de verklaring den heer S. van uit Bergen op Zoom en v. D. uit Tilburg, dat zij, op dezen be- wusten Woensdag-ochtend toen Maria Kessels vermist is, vanaf even na elf tot kwart voor twaalf uur zich bevonden in de Kerk van het H. Hart te Tilburg om deze te bezichtigen. De hoofddeur was gesloten en zij waren door een zijdeur het gebouw binnengegaan. Daar hebben zij niemand aangetroffen ook niet den koster en niet den schilder, die er wel behoorden te zijn. Vemoedelijk bevon den beiden zich toen op de torentrap of in de gewelven. De correspondent van de s-Hertogen- lossche Courant te Tilburg schrijft aan dat blad In de moordgeschiedenis heeft nu de oud brievenbesteller Jongbloeds alhier aan de justitie bekend grmaakt, dat hij op den Woensdagmorgen om elf uur, toen het dochtertje des heeren Kessels vermist is, in de kerk, waar het gruwelstuk schijnt afgespeeld, terwijl hij de deur opende, oen klagend geschrei hooide en hij daarna den koster v. 1. van het koor zag komen. Deze getuigenis zou voor den koster zeer bezwarend zijn. De politie is nog steeds ijverig in de weer en telkens worden nog personen opgeroepen. Zekere De W. te Ourlewater,die een draad sajet tr&k door een blaar aan de voet, stierf aan bloedvergiftiging. Bij 't afgraven van een terp in de Friescho gemeente Baarderadeel zijn ter diepte van 2,75 M. drie geraamten van menschen gevonden. In de onmiddelijke nabijheid daarvan werden nog opgedolven de schedel van een paard en het overblijfsel van een wagenrad. Geen varkenskost. In 't Land van Altena is de opbrengst der pruimen zoo ruim dat wijl men ze niet naar genoegen van de hand kan doen op sommige plaatsen ze aan de varkens voerden. Door den trein, die circa elf uur van Winterswijk naar Borken vertrekt, is in de nabijheid van Ruurlo de vrouw van den sein- wachter overreden. Ze kreeg een gapende wonde aan den hals, waarop ze naar Borken werd vervoerd. Daar aangekomen bleek het dat ze ondertusschen reeds was overleden. Zware brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag, circa halfdiie, werd te Rotterdam brand ontdekt aan de Korte Hoogstraat lioek Steiger, waar een winkel in heerenartikelen van den heer Matthijs Dollée is gevestigd. Het vuur bleek te woeden in den insteek boven den winkel, waarboven zich nog twee verdiepingen en een zolder verheffen. Hoewel de brandweer vlug ter plaatse was de stoomspuit van het oostelijk stoomgemaal was al een kwar tier na het alarm aanwezig en gaf dadelijk water en met veel materieel werkte, kon dit toch niet beletten dat de vlammen zoo snel om zich heen grepen en zich zoo spoe dig over het geheele bovenhuis verspreid den, dat de heer Dollée, een winkeljuf frouw en een dienstbode, die alleen in het pand aanwezig waren, over het dak moesten worden gered, en het geheel, behalve de winkel, (uitbrandde. Waarschijnlijk is dit toe te schrijven aan de lichtontvlambaar- lieid der aanwezige goederen. De heer des huizes had zich voor zijne redding nog kunnen kleeden, zijn beide vrouwelijke huisgenooten werden in negligé in veilig heid gebracht. Zooals gezegd, heeft de winkel niet gebrand, doch al wat daarin aanwezig was is natuurlijk door het water bedorven. De schade zal dus niet onbetee- kenend zijn. SOMMELSDIJK. Den Bisten Au gustus doet, in deze gemeente, zich al meer en meer van andere dagen onder scheiden. Niet alleen dat er meer vlag gen van particulieren worden uitgestoken, doch ook de jeugd gaat zich dien dag meer feestelijk voordoen. De Koningin verjaarden dat is de electische vonk die allea doet gloeien. Honderden kinderen met vlaggen en met oranje getooid zweven over de straten en heffen uit volie borst verschillende oran jeliederen aan. Vooral was het Vrjjdagavoud genoege- lijk toen door de bemoeienis van de Heeren Hollen eenige bonderden kinde ren ieder met een lampion door de stra ten trokken, en in dien tussehentijd de firma Dijkema Doornbos een partij vuurwerk deed afgaan. Tot laat in den avond duurde de feestelijke stemming. Door een nietige oorzaak kregen hedenmiddag een paar jongens twist. Even I als dit meer gaat, kwamen later volwasse nen in het strijdperk om het voor hun kind of vrindje op te nemen. Gelukkig namen eenige burgers een der vechtenden beet en wisten hem te scheiden, zoodat geen bloed vloeide, alhoewel het mes reeds blonk. MIDDELHARNIS. Maandagavond ge raakte een melkkoe van de wed. Both te Sommelsdijk in onze haven. Na veel moeite mocht het M. Dale ge lukken om touwen om het beest te krijgen en er zoo uit te helpen. 5 Sept. Gister liep te Vlaardingen met goed gevolg te water de stalen Visohsloep ge naamd „Paul Kruger" gebouwd voor rekening van sde heeren Wed. C Kolff en Zoon alhier, schipper H. J. Langbroek. Twee porsonen kregen Maandagavond op het Zandpad r uzie, waarbij den een den andor een meststeek in den rug toebracht, die oen hevig blaedende wond ten gevolge had. Tegen den dader is proces verbaal opgemaakt. 31 Aug. Onze KoniDgin verjaarde, en vele kinderen onzer Chr. School kwamen met vlaggen en sjerpen ter klasse, 't Was aardig maar de onderwijzers dachten dat het nog aardiger zou zijn, als de kinderen eens getrakteerd konden worden. Eén ge- biek waser waarmee meer menschen behebt zijn we hadden geen geld genoeg. Doch geen nood. Bijde vrienden van onze School, hoe vaak ze ook voor haar geven, en hoe menigvuldig voor allerlei christelijke doeleideu ook bij hen aangeklopt wordt, bij hen zouden we gian vragen. En de onderwijzers gingen er op uit, en ze ont vingen veel, zeer veel, boven verwachting veel. We konden de 160 kinderen roijaal trakteeren. Voor we dit deden, gingen we eerst ons dorp en Sommelsdijk door wat nog al bijzondere belangstelling trok. Om 4 uur waren we terug, en toen aan 't snoepen Koek,suikergoed, chocola de en amandelen. Wat waren die kinderen toch verheugd! En wij niet minder. Om 6 uur gingen ze naar huis, om zoo ze hoopten het volgende jaar de vlaggen weer te ge bruiken en weer feest te vieren. We danken den milden gevers hartelijk voor hun flinke bij dragen ook den heer W. Boekhoven die nog gratis de liederen drukte. Gij, waarde vrienden, hebt kinderen en onderwijzers een heerlijk feest bereid. Leve de Koninginne Ingezonden. STAD AAN 'T HARING VLIET.Ko- ninginne verjaardag 81 Aug. is hier ook niet onopgemerkt voorbijgegaan, 's Avonds hield de jeugd een fakkeloptocht rond het dorp, terwijl de Zangvereeniging „Nut en Genoegen// eene uitvoering gaf in de kaai en haven, waartoe de veer man J. Peekstok zijne booten en zich zelf evenals J. v. d. Gevel hadden be schikbaar gesteld. Dinsdagmiddag had het dochtertje van Joh. Maliepaard het ongeluk lusschen de achterdeelen van een in beweging zijn- den wagen te geraken. Gelukkig werd dit bij tijds opgemerkt door den Heer G. Smits, die door zijne bemoeiingen het kind van een wissen dood wist te redden. In deze gemeente vertoeft hier bij zijne familie de Heer C. Plukhoojj, eer tijds onderwijzer in de Transvaal, die in den oorlog verscheidene slagen 0. a. bij Elandsiaagce heelt meegemaakt. 'Ge noemde Heer heeit hoop, dat de Boeren eindelijk nog wel winnen zullen. DEN BOMMEL. Jl, Zondagmiddag om streeks half vier stoomde het Duitsche Stoomschip //Heimfeld" uit Dordrecht ko mende, nabij deze gemeente aan den grond. Ofschoon het toen geruimen tijd heeft lig gen malen, om zich los te werken, het mocht evenwel niet baten. Ook bij het volgende tij hoog water bleef het nog zitten, en woei steeds door den noordenwind nog verder den oever op. Maandagmorgen arriveerde ter plaatse de sleepbooten //Gier» uit Hellevoetsluis mi '/llermine// uit Dordrecht, om te trachten, het vlot te krijgen, doch zonder gunstig gevolg. Maandagavond verlosten 2 sleepbooten (waarschijnlijk '/Gier» en "Lauwerzee") het uit zijn neteligen positie. Ter gelegenheid van de verjaring onzer Koningin gaf het Muziekgezelschap "Kunst en Genot// 11. Vrijdag in den tuin van den Heer Joh. van Weel (welke wel willend was afgestaan) eene uitvoering, welke als goed geslaagd mag worden be schouwd. Het schoolverzuim aan de le O.L. School bedroeg over de afgeloopen maand 36.19°/o tegen 37.09°/o over dezelfde maand van het vorige jaar. Van de 219 ingeschreven leerlingen verzuimden er 65 geen enkele maal, 59 de geheele maand, en 29 uitslui tend wegens ziekte. Burgem. en Weth. brengen ter open bare kennis, dat de Wemeentebegrooting dienst 1901 veertien dagen ter inzage ligt, en wel van den 7 den tot den 21 sten September en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Vrijdagavond 5 uur daalde in de weide van den heer Job Mijsjz. onder deze gemeente, neder, een met gas gevulde lucht ballon, atkomstig uit Zierikzee, welke aldaar des middags was opgelaten. Een briefje en een brietkaart waren er aangehecht. Op het briefje verzocht de af zender den vinder bijgevoegden briefkaart te willen afzenden, onder vermelding van naam en woonplaats van den vinder, de plaats waar hij gevonden is, en wanneer. Naar men verneemt zijn in Flakkee meer dergelijke ballons komen neerdalen. Burgem. en Weth. brengen ter al- gemeene kennis, dat dit najaar voor het nederleggen van suikerbieten op de kaai albier, alleen vergunning wordt gegeven, onder voorwaarde, dat alle suikerbieten voor dezelfde fabriek bestemd, bij elkander aan één hoop worden ontvangen, en noodigen agenten en sub-agenten derhalve uit vóór 1 s September a. s. opgaaf te doen van het aantal Hectaren door ieder hunner gecontracteerd, naar welke opgaven aan de plaatsruimte, voor iedere fabriek dispo nibel zullen worden aangewezen, op den 15 dezer maand des voormiddags io1^ uur op de secretarie dezer gemeente te houden loting. Volgens de regenmeter viel hier over de afgeloopen maand Augustus 82.1 mM. regen over 13 regendagen, tegen de maand Augustus van het vorige jaar 31.9 m M. over 5 regendagen. De normaal bedroeg over Aug. 81.1 m.M. Op de 1.1. Zaterdag gehoudenaanbeste- ding van kolen en petroleum voor de scho len, raadzaal, secretarie en straatverlichting was de minste inschrijver voor petroleum, G. Keuvelaar alhier a 91/2 cent per Liter. De kolen zijn aan niemand gegund. OOLTGENSPLAAT. Aan de Unie of Aug. Collecte werd door de vrije Geref. gemeente alhier de som van f 1.68 toe gevoegd. MELISSANT. Voor de betrekking, van gemeente-vroedvrouw alhigii, op een jaar wedde van f400, hebben ziqh 14 sollici tanten aangemeld. NIEUWE TONGE. De verjaardag van onze koningin werd ook hier feestelijk herdacht. Van vele particulieren hing de driekleur uit en "s avonds gaf ons muziekgezelschap een uitvoering. Een en ander liep keurig van stapel. Jammer dat het onhandige optreden der politie op het laatst nog een incident ver oorzaakte. Integenstelling van het bericht voor komende j. 1. in de Zierikzeesche Nieuws bode van Zaterdag jl. kunnen we hier con- stateeren dat de gezondheids toestand gun stig is. Behoudens enkele gebrekkigen zijn er schier geen zieken van eenig aanbelang. Hoe de fantasie iemand parten kan spe len, bewijzen zulke berichten door den be richtgever van bovengemeld blad van uit deze gemeente ingezonden. Voorzeker, het spreekwoord is niet te- vergeefsch 100 schoolmeesters enz. OUDE TONGE. A. van Markensteijn is benoemd als lantaarnopsteker alhier voor het seizoen 1900/1901. Ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, op Vrijdag 31 Augustus jl, zou het muziekgezelschap "Vooruit" alhier eenige muziekstukken ten gehoore brengen. Op de kaai was daar voor een muziektent opgeslagen. Nadat de leden van het muziekgezelschap de tent hadden beklommen en voor het meerendeel gezeten waren, zakte de tent plotseling in een. Dat de teleurstelling zoowel voor h 't publiek als voor de werkende leden van "Vooruit» groot was, behoeft geen betoog. Door de welwillenheid van den veerschipper P. J. van Dongen alhier, die tot vervan ging van de verbrijzelde tent zijn veer schuit afstond, is evenwel de uitvoering kunnen doorgaan, en gaven de leden van "Vooruit" in weerwil van het voorgeval lene alle blijken van ijver en last in de hun opgedragen taak, doordat zij alle stuk ken netjes en goed afspeelden. DIRKSLAND. De verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin is ook in deze gemeente niet onopgemerkt voor bijgegaan. Reeds vroeg in den morgen wapperde uit de meeste huizon onze zoo geliefde driekleur, en trok de schooljeugd voorzien van hunne vlaggen," en getooid met oranje door de straten dat hierbij de feest- en vaderlandsche liederen niet vergeten werden behoeft zeker geen be toog. Des avonds om half zeven deed het muziekgezelschap een optocht door het dorp, en brachten tevens aan enkele personen een serenade. Op het „Hof" werd hen ter eere van H. M, den wijn aangebiden, van waar zij al spelende, en gevolgd door een groote menschen- masaa naar do openbare school mar cheerden. Van 8 uur tot half tien gaven zij noch eenige stukken ten beste. Voor dat doel was voor het Raadhuis een tribune opgericht, welke verlicht door lampions geen onaardig gezicht opleverde. Dat de genegenheid voor H. M. niet ver zwakt was, bewees wel de orde die on der het volk heerschte. De geestdrift duurde tot laat in den avond. Zondagmorgen hield den Heer Leen hart van Amersfoort eene rede naar aan leiding van Genesis 221 en 2 in de Ned. Herv. Kerk alhier. Het doel dier rede was om het nut der Militaire Te huizen te doen uitkomen, waarvan ZEd. eenige voorbeelden schetste. Ook wij kunnen die inrichtingen niet te veel aan bevelen, GOEDEREEDE. II. M. de Koningin Moeder heeft den burgemeester f 250 doen toekomen ten behoeve van de gezinnen en personen alhier, die tengevolge van de dysenterie epidemie hunne inkomsten der ven. Het aantal aan de ziekte gestorvenen is met twee vermeerderd, en alzoo tot tien geklommenoverigens is de toestand vrij wel dezelfde gebleven, Van «en drietal lijders is de toestand nog zeer bedenkelijk. BRIELLE. Maandag jl. arriveerde alhier per stoomboot Vlaardingen VI ongeveer 160 man genietroepen. De ongewone ver schijning der troepen leverde een eigen aardige drukte in onze stille veste. Zij zul len oefeningen houden in het leggen van een brug over het Spui en het kanaal. De troepen zijn gekampeerd in Rokanjes dui nen. Bij de op jl. Dinsdag plaats gehad hebbende herexamens der H B. S. alhier, slaagden H. Verbrugge, D. Langhorst, J. Kianenburg, J. v. Pelt, L. C, Gooris M'. A. de Klerk, P. v. d. Reijden, J. v. Rij, P. Cordia en P. Veenenbos. Voor Ne- derlandsche taal slaagde daarenboven nog G. Pols. NIEUW-HELVOEF. Op het terrein waar de vorige week de kinderen feest vierden was 's nachts de versiering aange bracht en had men onder de vele vlaggen daarvoor gebruikt cok een Engelsche ge bezigd. Dit was echter niet naar de zin van feestvierenden en toeschouwers. Fluks werd door eenige heeren een Hollandsche driekleur gehaald en daarmede de Engelsche bedekt, een andere Nederlandsche vlag spoe dig in een Transvaalsche verandert werd onder daverend «Leve de Boeren» aan een der vlaggestokken geheschen. HELLEVOETSLUIS. Met vele andere werd de zilveren medaille der orde van Oranje Nassau toegekend aan de opzichter der magazijnen op 's Rijkswerf J. F. Schoof en de torpedomaker-majoor B. B. H. Tor- tike. De divisie, bestaande uit de „Cerberus" „Reinier Claess.n", ,,Hadda'' „Hefring" en „Brak" kwam Woensdagmiddag, komende van Vlissingen, hier ter rede. Aan den heer K, W. Asmus, eervol ontslagen commies van 's Rijkswerf alhier is een pensioen van f 1543 toegekend. Woensdag 5 Sept. De torpedoboot „Goentoer" kwam 1.1 Donderdag van Dordrecht. Ter hoogte van de Willemstad gekomen liep dit vaartuig met hoog water op eene plaat Met groote inspanning is het gelukt het vaartuig weer vlot te krijgen. Hr. Ms. „Nautilus" komende van Santa-Cruz kwam 30 Augustus hier bin nen, gesleept door de Eugelsche sleep boot „Cauntlet." Bij het op de haven komen liep het schip door verleiding va a stroom tegen het havenhoofden maakte aan dat hoofd belangrijke averij. KRENTERIG. Hr. Ma. torpedoboot „Goentoer" was Woensdag 11. ten 8.30 uit de Waterweg naar hier vertrokken. Te vergeefs zag men hier al naar bedoeld vaartuig uit, maar het kwam niet opdagen. De ka nonneerboot Hefring werd gelast, bedoel de boot te gaan zoeken en kwam ten 4 nm. met bedoelde boot binnen. De oorzaak van dat oponthoud was dat op zee een vlampijp in de ketel was lek- gesprongen. Om die te repareeren moest men de ketel leeg spuien. Een stokjr werd gelast in die warme ketel te gaan, en omdat hij dit niet zonder bedekking aan zijn voeten kon doen, hield de man zij n schoenen aan die ge heel verbrand waren toen het karwei was afgeloopen. Ons dacht, zoo'n man komt een belooning toe De commandant schijnt er anders over te denken, die man krijgt niets, Diet eens vergoeding voor zijne verbrande schoe nen en weloin reden, dat dit buitenmodel schoenen waren. Zoo iets noemen wij bepaald krenterig. PIERSHIL. Vrijdag 31 Augustus werd de verjaardag onzer Koningin ook hier nog eenigzins gevierd, bestaande in het plaatsen van een vijftal brandende teertonnen op onze dorpstraat. Toen de vlammen de voorraad verslonden had, keerde men rustig huiswaarts-

Maas- en Scheldebode | 1900 | | pagina 3