Advertentien. Verf! a a <§e l li Verf VERFWAREN. Lanen en Vernissen, pHOT Een ieder zorgt voor zijn levensgeluk. Attentie s. v, p. t„ Cllaiiiverf I sa Ï*H Schol Bedi Bede In Kii r©J Hips' De Oorlog-. ilecêames, Mededeelingen enz. tteinengd Sieiïws. KLOOSTER IULSEM, Koniny dei' Italsems QJ I Bij allo hoven kwam de Keizer aan kloppen ooi bemiddeling. Maar nu er geen kans meer schijnt te zijn, de vreemde troepen te Tientsin te houden, probe^t men het met be dreigingen. Li-hoeng-sjang heeft trou wens vroeger al gezegd dat de vreem delingen te Peking de slachtoffers zon den worden van het oprukken der vreem de troepen naar de hoofdstad. Wat zeker wel waar kan zijn, maar deGhineesehe re geering niet ontheft van de verantwoor delijkheid, en evenmin de besehuldiging te niet doet dat zij de mogendheden voortdurend om den tuin heeft zoeken te leiden. Want wat de Chineesche gezant te Londen ook moge beweren, de kei zerlijke mededeeliugen zijn leugenach tig gebleken, op dit eene punt na, dat de vreemdelingen te Peking, de meesten ten minste, een week geleden nog in leven waren. Zelfs Li-Hung Chang moet nu gezegd hebben dat de vreendelingen in Peking als gijzelaars beschouwd worden en om gebracht zullen worden als de troepen Peking naderen. Te Sjanghai worden de ChiDeezen weer onrustiger. Zij verlaten in menigte de stad, wat zeker óók geen goed teeken is. Intusschen komt er uit Shanghai een telegram waarin gemeld wordt dat Li- Hung-Chang zelfmoord zou hebben be dreven. Allereerst rijst de vraag of dit be richt waar is. Er wordt zooveel gelogen. Zoo het waar is, wat heelt dezen in vloedrijken Chinees daartoe dan bewogen? Heeft men hem het beruchte zijden koord" toegezonden, de keizerlijke bood schap, dat hij zich van het leven beroo- ven moe^t P Of heeft wanhoop over den stand der zaken den ouden onderkoning aangegrepen." Niemand die het zeggen kan. Sommigen zagen in Li den man, die de vreemdelingen wilde helpen, en hun wel gezind was. Anderen vertrouwden hem niet, en vooral de vreemde consuls te Shanghai hielden den stuwen Chinees in 't oog en waren hem niet genegen. JtJlijkt het bericht waar te zijn, dan schijnt de toestand daar ginds nog veel erger dan men vreesde. Reeds komen er geruchten dat Li, niet dood is. Wat zullen de mogendheden doen, om hier met eere uit te komen 't Allerbeste zou zijn wanneer zij maar eerst eensgezind werden maar daarvan is 't nog ver af. Yan de troepen op weg naar Peking marcheeren de Russen en Japanneezen vooropde Engelschen komen achteraan met de Amerikanen. Ook is er weer een telegram dat er naar Peking niet wordt opgerukt. Doch nemen we aan dat or werkelijk opgerukt wordt, zullen de ver bondenen Peking bereikenzullen ze de gezanten feddenWel vragen, maar geen antwoord, De politie zoekt nog steeds naar de medeplichtigen van den moordenaar van Koning Umberto van fitalië en er zijn tal van berichten, die aan zulke medeplich tigheid doen denken. Die berichten komen voornamelijk uit Amerika, waar heel wat anarchisten huizen- Misschien zijn ze ook de wereld ingezonden om schrik te verspreiden. Zoo wordt gemeld dat niet minder dan 30 anarchisten naar Europa zijn vertrok ken, om verschillende gekroonde hoofden te treffen, en is als eene, die op de lijst staat, koningin Victoria genoemd. De heeren van «de daad» schijnen dus hun werk der duisternis voort te zetten. Gelukkig de vorsten die in nederigheid, gelooven, dat hun zonder den wil van hun hemelschen Yader geen haar zal worden gekrenkt. De Koning van Servië is dan nu gehuwdtegen den zin van zijn vader en den zin van velen zijner Staatslieden, maar gebeurd is het, en we hopen dat Z. M. meer echtelijk geluk moge beschoren zijn dan hij in het huis zijner ouders heeft gekend. De vorst heeft op den trouwdag, zooals behoorlijk is, zijn bruid van haar woning gehaald en reed met haar, gevolgd door de beide getuigen, den Rus Mansoeroff (in plaats van den Czaar) en Nestorivits, den voorzitter van de Skoepsjtina en an dere officieele personen, o. aeen buiten gewoon gezant van Frankrijk, naar de kerk. Mevrovw Masijn, zegt een correspondent, scheen aangedaan. Zij was zeer schoon. Aan den ingang van de kerk wachtte de metropolitaan het paar op, zegende ze en ging hun voor de kerk in, waar de bui- tenlandsche diplomaten stonden. Na de huwelijksinzegening werden de Koning en de Koningin buiten, door het volk met gejuich ontvangen, 's Middags was er feest maal en daarna ontvangst van de vreem de gezanten. Het jonge paar is thans naar Semendria, om er eenige dagen door te brengen, en zal daarna een reis door Servië doen. De telegrammen uit Zuid-Afrika zijn bij zonder weinig en laten ons raden. Hier geldt het ongetwijteld: «geen tijding goede tijding« want uit alles blijkt, dat er heel wat gébeurt, hetwelk de Engelschen voor ons verzwijgen. Het barre optreden van de Britten doet trouwens zien, dat zij zich in het «veroverde gebied« zeer onbehagelijk gevoelen. Tegen verschillende inwoners van Pretoria zijn verbanningstraffen uitgesproken omdat zij zich gedurende en voor den oorlog «wreed of onbeschaamd» hebben gedragen. Vooral dat «onbeschaamd* is aardig. Men mag zich immers tegenover een En- gelschman nooit onbeschaamd gedragen, daarvan heeft hij het uitsluitend gebruik voor zich geëischt in heel de wereld Dat het met Baden Powel in en bij Rus tenburg niet al te best geschapen staat is zoo duidelijk als de dag; alleen w,eten we er nog niet het fijne van. Toch is er een zeer bemoedigend Boerenbericht, dat aldus luidt: De Daily Express verneemt uit Lorenco Marquez, dat de Boeren volgens berichten van hunne zijde, bij Rustenburg 3 24 wagens met proviand vermeesterd heb ben en eenige Engelschen gevangen hebben gemaakt. Baden Powel zou daarbij gewond zijn (Zie voorts onder de later gekomen telegrammen. Dat zou dus een vriendelijkheid van De la Rey zijn, die hier de Boeren met veel succes aanvoerteen mooie overwinning, die niet wordt opgewogen door een klein nadeel, dat de Boeren zouden hebben ge leden bij Kliprivier, waar een Boerenhuis werd verbrand en 150 runderen werden buitgemaakt. De groote Vraag is nu hoe het met De Wet staat. Daarover zijn twee berichten. Het eene zegt dat hij bij Reitzbnrg ge heel en al is ingesloten en er nu stellig en zeker niet meer uit kan. Dat zullen we zienDe Wet en omsingelen zijn er twee. Het andere bericht, dat over Lorenco Mar quez komt vertelt intusschen dat De Wet de Vaal reeds over is en goed en wel zich zou hebben vereenigd met de mannen van Botha. Laat ons dat laatste hopen. De Wet zal dan vandaag of morgen wel weer in den Vrijstaat verschijnen en daar een paar convooien oppakken, patrouilles overrompelen enz. Daar staat Olivier ook nog, dien men nu van alle kanten tracht in te sluiten. De Boeren ten oosten van Pretoria schij nen het niet zoo heel kwaad te hebben, en nog alle gegevens te bezitten 0111 de En gelschen te staan. Zij moeten een fabriek van krijgsvoorraad bezitten, waarin Fran- schen en Iralianen bezig zijn met het aanma ken van amminutie. Het schijnt, dat de Boeren nog vele voor raden ontvangenover de Portugeesche gren zen, tenminste dit wordt berichtmaar dat kan ook een kwaadaardig verzinsel van de Engel schen zijn om Portugal te noodzaken nau wer toe te zien op den invoer en doorvogp naar Transvaal. LAGE HANDELWIJZEN. Uit een brief uit Machadodorp van 24 Juni Zag m«n wel iets rechtvaardigs gebeuren van wege de Enge soheD, tijdens den oorlog De kwesties der witte vlaggen en de menigvuldige gevallen welke de Roode Kruis-aldeelingon wer den aangedaan enz. enz., daar zal men nu over zwijgen. Andere dingen, andere onrechtvaardig heden worden door de Eugolsohen, zelfs dooi de opperhoofden der Britsohe macht gepleogd, om de Boeren te tergen en ter neer te slaan. Ik zal enkel eenige onder de vele opnoemen welke men heeft aangelegd om onzen veldheer Louis Botha te vangen. lo. Eenige dagen na de inname van Pretoria door de Engelsohon, werd door Lord Roberts bewerkt dat mevrouw L. Botha een brief aan haar man schreef, waarin zij vroeg, dat deze laatste op zekere aangewezen plaats zou komen om haar te spreken. Natuurlijk vond generaal Botha dit bedrieglijk en in plaats van in de val te loopen (waar een zeker aantal Engelsche soldaten zich bevonden om Botha, te vangen) antwoordde Botha, dat zijne vrouw tot bij hem kon komen, indien [zij hem wilde sprekon. Eerste mislukking van Lord Robert's plannen om L. Botha te Vangen. 20. Gij weet reeds van vroeger sohrijven hoe Roberts aan L. Botha en 1 an anderen eene rente van 10,000 p. s. per jaar aanbood, indien hij do wapens wilde neerleggen en zich neutraal hield. Dit tweede plan dat wel het schan delijkste van alle mag genoemd worden, mislukte evengoed, en de krachtdadigheid en manmoodig- heid van onzs oommandant-generaal's ijzeren wil was bestand tegen het aanlokkelijke annbod van Engelands legermaarsohalk. 3o. Door de moeialijkheden welke Roberts ondervind sedert hij in en rond Pretoria is en ook zioh verder langs de oostlijn wil begeven door het gebrek aan voedsel en misschien ook wel aan ammunitie, heeft Lord Roberts een wapenstilstand gevraagd aan oomdt.-genoraal L. Botha van vijf dagen. Het antwoord luidde dat onze oomdt.-generaal dit kon aannemen, indien de wapenstilstand heersohte overde gansohe veoht- linies. Lord Roberts was hiermede niet tevreden en de oomdt-generaal antwooidde ontkennend op de vraag van Lord Roberts, die misschien er op had gerekend, dat terwijl hij stil lag, generaal Bulier den tijd had om L. Botha van achter te komen aanvallen. Het nummer drie mislukte den valsohen Brit evenals de twee yorige. Ue schrijver noemt er nog enkele maar deze dunkt ons, zijn voldoende om te doen uitkomen, hoe beschaafd en chris telijk de Engelschen tegenover "de on beschaafde Boeren" handelen. HOE VERSCHRIKKELIJK DE OORLOG IS Wil men weten hoe verschrikkelijk de oorlog is een oorlog in een christenland gevoerd Jdoor een christenvolk, omdat ja, omdat Uitlanders over vijf jaar en niet over vier jaar het stemrecht zouden verkrijgen men leest wat een dagblad correspondent uit Zuid-Afrika schrijtt. De correspondent is bij Rundle's leger dat lijdt, dat gruwelijk verwaarloosd wordt door den staf, die het van voedsel voorzien moet. E11 het «kleene hoopskc/, dat zijn land verdedigt, omringt zich met een woeste nij van verbrand gras om der Britsche ruiterij het optrekken te bemosilijkeu. Welk een beeld vin den oorlog de vol gende schets van brand op het veld Yer weg op onze linkerflank bezet de vijand de hoogten en waakt. Tusschen hem on ons rekt zioh mijl aan mijl een golvende lijn roode vlammen uit. Hij heeft het dorre gras op het veld in brand gestoken om onzen muildieren en ossen geen voedsel te laten. „Zooala een zwaaid uit de sohede getrokken, schittert in het zonlicht, blinkt het licht van 't vuur tussohen hot gras dat kniehoog groeit tot bijna boven aan do kopjes. lCrijsehond vlie gen vogels op hazen spiingen op van hun leger in haastige vlucht. Hier en daar een spring bok met achterover gebogen kop, de gespikkelde huid uitkomend tegen het naderend roode vuur. Do wind maakt ieh meester van de vlammen. Zij jagen over het veld. „Uier en drar springt een poel of plas in het leven tot nu onziohtbaar verscholen in 't hoogo gras blinkt ze eensklaps als een schitte rend zilversohild uit de zwartgebakerde kale vlakte. „Een kudde veo kijkt roerloos toeze snuffeld de lucht vol rook op.plotseli g gaat een heete ademtocht over hen zij ont waken voor 't naderend gevaar, en niet de hoornen als bajonetten vooruitgestoken, en wet de staarten onbuigzaam steil achterwaarts ge houden springen ze over door alles wat hun in de wog staat, en hun woedend geloei buldert over het ve.d. De vlammen rollen aan. Daar is een kraal van kaffers. Een paar oogonblikkon en uit de rieten daken stormen do voDkcn om hoog. Gekraak en geknars en mot de kinderen in de armen vlieden de negervrouwen naar do heuvels. „Desolatie,groote verlatenheid, duisternis, wan hoop, dood vee, lijken bouwvallen, weeuende vrouwen en kinderen dat is oorlog. „Op onze reohterflank grijnzende skeletten van wat eenige uren geleden vroolijke, kleurige boerderijen waren. „Ze glimlaohen nu niet meer die tehuizen van werkers ze grijnzen als de doodskop pen op hot vorschroeide zwarte veld ter eere van den oorlog, den edelen, schitterenden oor log, den heerlijken, eervollen oorlog, het speel tuig van vorsten en van volken, in de hel uit gevonden en in alle tempels der smart gevierd 20 Cent per regel. Een ieder zoekt zijn leven et zjjn bestaan volgens zijn beste goeddunken in te richten en te vetlengen. De regeling is evenwel onzeker en aan een hoogeren wil onderworpen, waar tegen de menseh niet kampen kan. Diegenen die den grooten broeden levensweg glanzend voor zich zien, betreden dezelve met vasten tred evenwel hoevele hindernissen doen er zich niefc voor en de slimste dezer hindernissen is zekerlijk wel het verlies der gezondheid. Een plotselinge ziekte kan voor immer de rust onzer dagen storen, en smalt en pijn is daar waar vreugde moest heerschon. Wat is er kost baarder dan de gezondheid? Vermogen, gelukkig familieleven of vriendschap ver liezen hunne waarde, wanneer het door ziekte verzwakte lichaam lijdt. Het middel daar tegen in te gaan en het bestaan weder aangenaam te maken is thans onder een ieders bereik, men moet het slecht kennen en te dien einde, tot verspreiding, tot bekendmaking, zijn deze regelen geschreven. De eerste eisch voor eene krachtige gezondheid is een zuiver en krachtig bloed. Door verschillen de oorzaken verliest het bloed die zui verheid en kracht. De Heer J. v. d. Eng te Akkersloot Noord Holland, wiens zoon waarvan het ingezonden portret hier boven, bad een zie'ite die men eigenlijk geen naam kon geven, hij was lusteloos en ging van dag tot dag achteruit. Thans schrijft hij ons, is mijn zoon door het gebruik uwer Pink Pillen v. Dr. Williams krachtig en levens lustig, hij heeft zijne gezondheid aan Uwe pillen te danken. Deze Pink Pillen geven door hunne werking genezing en kracht aan de zie ken. Bloedarmoede, Bleekzucht, Zenuw ziekten, Rboumatiek en algemeene zwakte bij man en vrouw, welke de oorzaak ook zjj, gaan door bun gebruik voorbij Prijs 1,75 de doos; f9per 6 doo- zen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabiliê. Steiger 27, Rotterdam, eanig depothouder voor Nederland en alle apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Het bloed zijne kracht hernemende, geeft nieuwe sterkte aan het organisme, door de spieren te versterken gaa t men deze storingen tegen die de oorzaak zijn van zooveel lijden. Vele ziekten zijn ver schuldigd aan de verzwakking der spieren en van het bloed en worden genezen door een spier versterker zoo werkdadig als de Pink Pillen Ook echt verkrijgbaar voor Sommels dijk en omstreken, bij DIJKEMA DOORNBOS. Nog nimmer nam den verkoop der Or gels uit de Fabriek van den Heer BR F11- BAART zulk een vlucht als thans. Mn geen wonder. Al meer en meer loopt het in het oog, dat deze orgels cie te sSoi* wereltl zijn. Zij worden dan ook om strijd geroemd, en reeds meer -dan 400 malen -be kroond. Vraag prijscourant (ge- ïllustreera) met prijsopgaaf en de gemakkêlgjke betaliligsconditiën aan bij onzen Hoofd-Agent voor Overfiakkee en Goede reede den Heer W. BOEKHOVEN, SOM melsdijk. Door den storm overvallen. Men schrijft uit Nieuwediep, dd. 5 Aug. Achter de Koog op Texel is aangedi even het wrak van de alhier thuisbehoorende bla zerschuit H. D. 60, gevoerd geweest door schipper F. Blaatsman. De schuit is gisteren in zee door den storm overvallen en ver ongelukt, waarbij ongetwijfeld al de opva renden, de schipper, zijn 14-jarige zoon, een Urker knecht en iemand van Schagerbrug, die voor zijn genoegen mee naar zee was, om het leveti zijn gekomen. In het wrak is geen spoor van hen gevonden. Storm. Zaterdag heeft het gewel dig gestormd aan onze kusten en over heel ons land. Wegens het ruwe weder en de onstui mige zee waren te Scheveningen de baden ge sloten. Het materieel van de beide badgele- genheden, ook de stoelen en tenten, wer den op den strandmuur in veiligheid ge bracht. De zee leverde een prachtig schouw spel op, waarvan een groot aantal vreemde lingen genoten. De stoomboot Harlingen-Enkliuizen, die van Enkhuizen was vertrokken, moest met averij aan de raderen terugkeeren. Een jacht werd op den leidam geslagen, maar is later weder vl t gekomen. Een aantal vis- schersvaartuigen, die aan de revue hadden deelgenomen, zijn wegens den storm te Enkhuizen binneiigeloopeu. Tengevolge van den storm zijn Zater dagmiddag gaten geslagen in de kade aan de oostzijde vin de haven te Waalwijk. De Waalwijksche polder werd geheel onder water gezet, zoodat de boeren met over haasting het vele vee hebben moeten red den. De aangerichte schade is groot. De weg van Besoyen naar Drongelen staat onder water, zoodat de gemeen: chap met het Land van Altena verbroken is. Ook te Zwolle heeft de storm zich geducht doen gelden. Door den hevigeri storm, zoo meldt men uit die stad die Zaterdag bijna den geheeleu dag alhier gewoed heeft, hebben de kermistenten en kramers een groote schade geleden, daar zij met uitzondering van een enkele wegens het slechte weer den geheelen dag en avond moesten gesloten blijven. De storm was tegen den avond zoo hevig, dat in het Terpelkwijkpark een paar dikke boomen omver woeien, waarvan een ter dikte van ruim 70 eM. diameter circa 5 M. boven de gwnd door midden brak. Een andere nog dikkere bralc onder aan den grond zóó, dat lnj gevaarlijk stond en gekapt is moeten worden. Door het opstuwende water liepen de buitenpolders langs het Zwarte Water en Almeloschekanaal onder. Uit Kampen meldt men ons nog Zaterdag was het te Kampen stormachiig wederdoor den krachtigen N .W. wind is de TJsel tot bijna 2 M. boven A P. gewassen: aan den rechteroever stonden vele laaggelegen landerijen onder water. De stoomboot '/Holland/' van Deventer op Rotterdam, kapt. J. R. Slot, vertrok Zaterdagmiddag half drie, maar keerde Zondagmorgen 8 uur met averij daar uit zee terug. Ter hoogte van Urk door den zwaren storm overvallen, was men genood zaakt bijna den geheelen bovcnlast, waar van al een gedeelte door de golven was meegenomen, over boord te gooien. Aan doorstoomen was geen denken, daar de machinekamer vol water was geloopen en de vureu waren uitgedoofd, den geheelen nacht moest men voor de ankers blijven liggen. Droef. Te Winsuni had Vrijdag een treurig ongeval plaats. Bij het ver diepen van een put bij de tramremisie, viel een der werklieden door bedwelming in den put Ken ander, hem willende helpen viel mede. Toen ze opgehaald waren, was de eerste reeds overleden, terwijl bij den tweede met veel moeite de levensgeesten weer zijn opgewekt. Twee gered. In de nabijheid van 't dorp Oosterlittens (Fr) viel het zoon tje van den kapitein der stoomboot van llarlingen op Sneek overboord. Terstond sprong de vader hem na, maar wijl deze niet kon zwemmen, verkeerden beide dren kelingen spoedig in doodsangst. Zonder beraad begaf zich toen F. Postma van Baard (Fr.) die zich op do boot bevond, te water, aan wien het (bij kort zwem men) gelukte eerst het knaapje, dat reeds zinkende was, en daarna den vader van een gewissen dood te redden. DE BLIKSEM IN EEN SCHOOL. In de nabijheid van Drammen, aan het Kristianafjord, sloeg voor eenige da- geu de bliksem in een school, terwijl de onderwjjzer en ongeveer 30 kinderen aanwezig waren. Toen et onweer losbrak, hadden de kinderen juist hun vrij kwartiertje, en waren irt de verschillende klassen ver strooid, bozig met bet spelen en het nuttigen hunner boterhammen. Plotseling werd een hevige knal gehoord en tege lijkertijd vulde de kamer zich met roet, asch, een sterk biauwachtigcn rook en een eigenaardigen scherpen geur. Door den rook kon de onderwijzer duideljjk zieD, hoe alle kinderen als bij hypnos verstijfde.! en de vingers uit spreidden. Daarna vielen zij allen met een slag tegen den grond, gedeeltelijk dood schijnende, gedeeltelijk ook in stuip trekkingen. De ouderwijzer, die zelf door den ge weldigen luchtdruk halt verdoofd was, zag het voorgevallene in de klasse als op een grooten afstand Daarop volgde een oogenblik een doodelijke stilte als vau een kerkhof. Deze seconden brach ten hem tot het gevoel zijner verant woordelijkheid. Met moeite sleepte hij zich naar de deur en deed die open. In hetzelfde oogenblik stieten eeDige der kinderen een vreeselijken gil uit. Toen hulp opdaagde, bevonden all kinderen zich in een merkwaardigen toe stand. Aan allen waren duidelijke spo ren achtergebleven van den bliksem. De meesten konden niet hoorenanderen waren den verstikkingsdood nabij, daar zij op het oogenblik van het ongeluk, juist een mondvol brood genomen had den. Kleeren en schoenen waren vaneenge- seheurd, velen hunner hadden donkere vlekken op armen en beenen het gelaat, vooral in de omgeving van den mond, was blauw. Hoewel hieruit bleek dat alle kinderen door den bliksem waren getrof fen en velen eerst na urenlange zorgen weer tot hun volle bewustzijn konden worden terug gebracht, herstelden merk waardigerwijze allen naar verhouding in betrekkeljjk korten tijd en zonder eenig nadeelig gevolg voor hun gezondheid. Hierdoor geef ik aan mijn geachte cliëDtele kennis, dat ik mij zoo als vo rige jaren aanbeveel tot de levering van droge en gemaakte öoncurreerende prijs naar kwaliteit. Prima Bruine- en Koolteer-Blakvarnhie, Carbolineum, Oliën, Kwast en Borstelwerk enz. enz. Prijscourant op aanvraag franco. Neemt proef en overtuigd u Aanbevelend, UEd d*w. dn. Oude Tonga. J. de KORTE Sz in alle soorten tegeu lage prijzen bij Voorstraat Sommelsdijk Zuiver gemalen onvervalscbte in blikke bussen tegen concurr erende prij zen bij W. N1EUWLAND Middelharnis.- EFFEGTEN C0UPGN5 EN WISSELS- Verstrekt gelden op Saantlerffen fjJeÜMissawea» en S'lfleefen. Hoofdagent van Assuranie- Maaschap- pijen tegen brandschade sterfo van paar den, Rundvee enz. uit het Klooster Santo Paulo te Car- thagena geneest zeker waar alle middelen gefaald hebben, Rheu- mariek, Jicht, Lendepijn, Spierver- rekkingen, oudeen nieuwe wonden. Ilonderde attesten van hen die ge heel hopeloos waren en totaal ge nezen zijn. Prijs per pot f 0.35, f 0.75, f 1.20, f 2.50. Gen. AgeDt L. J. AKKER, Alkemadestr. 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij Firma Dijkema &Doornbos, Sommelsdijk; Van Ees teren, Nieuwe Tonge; G. Visser, Middelkarnis; G. Visser, Dirksland; Wed. Breesnee, Stad a/h Haring vliet, Wed v.d. Sluis, Den Bommel Jacob Scherpeuisse Herkingen Goedegebuuren CJzn. Melissnnt F. den Eerzamen, Goedereede; K. van Ree, Ooltgensplaat. Het zoowel vj Dames-C LAARZI LAARZI Velen ik met h| handel in Ik le Een Tv Twee kussj 8/4 gevuld alles fonki Een ditd fonkelnieul Een Tv Kussens tant, franc Yoor hq naai gesel De groc het spreke mijner kl; Ai Y isschertit HANG Ook De fir SoMMELS hlttutli HAAlN, Haan, stuks, it onder Dr. vai bekuinen Erti? (Ut banti Ai s:

Maas- en Scheldebode | 1900 | | pagina 2