IJ VOEGS E L Vrijdag 13 Juii 1900. No. 769, BEHpORENDE BIJ IN HOC SIGNO WSES Cdeniengd Nlenws. Plaatselijk Nieuws. Vfssclierij. tjilsiag Aanbesteding. illoekaankoiidigtng, tiechlzaken Telegrammen. DE STAKING TE ROTTERDAM. De toestand te Rotterdam heeft in de laatste dagen een zeer ernstig karakter aangenomen. Yan een bootwerke: sstaking kan sinds Zater dag geen sprake meer zijn. Ook de sleepers hebben er het werk bij neevgelegd. De toestand wordt daardoor veel verwikkelder, omdat ter- Wijl der bootwerkerstaking tamelijk wel do sympathie der burgerij verbeurd heeft, onder de sleepers grooter en gewettigder grieven bestaan naar welker verbetering jarenlang vergeefs ge streefd is. Ongelukkigerwijs is de sleepersver- eeniging, welke nog zeer kort geleden is op gericht, geheel in sooialistisoho handen, en zoo zal ook wel de beweging dezer weiklieden evenals die de stakende bootwerkers, uit dien hoek worden geleid. Yele sleeper» w. ren volstrek niet ingenomen met het besluit tot staking en wilden rijden, 't Werd hun eohter met geweld belet. Op de Scheepsmakershaven werden van een sleepers wagen de strengen doorgesneden en een andere sleeper werd mishandeld, omdat hij niet van den bok wilde komen. Sleepersbazen, die zeiven wilden rijden, wer den gonoodzaakt af te spannen. Men dre f het geweld zoo onredelijk ver dat men gewone vrachtwagens aanhield en op de Soheepsma- kershaven zelfs een mestrijder bemoeilijkte De laatste werd door vier of vijf man politie ontzet. In de binnenstad kon de politie niet zoo krachtig optreden, als missohien wel wensche- lijk was, omdat er zulk een groot contigent politie op de Boompjes en in de overige haven kwartieren noodig was. Alles ligt er stil. Ofschoon hot zich zoo niet liet aanzien en duizenden op de boen waren had Zaterdagavond echter alles aan den Maaskant een rustig ver loop. Alleen viel een standje voor en moest de politie handelend optreden bij het in de Boom pjes liggende stoomschip Seagull dat voor hot vertrek nog een partij fruit overnam met behulp van een vijftal Westlanders. Dank zij der hulp van de openbare macht, kon dat verder ongehinderd plaats hebben. Verder wat er nog op de rivier een relletje. Een groot deel der werklieden die de vorige week op het Btoomsohip Rotterdam gearbeid en thans geheel gelost hadden, zouden gisteren avond vertrekken. Te dien einde werden zij op den tender Columbus overgebraoht, doch dat vrij snol loopende vaartuig was spoedig aohter haald er omringd door een Rijnsleepboot en andere sleepbootjes vol stakers. Deze flotielje Btevende naar Delfshaven waar de arbeiders onder bescherming van politie en mariniers aan land gezet en deels naar de stoomtram gebraoht werden, waarmee zij naar Sohiedam vertrokken De anderen bleven te Delfshaven waar zij te huis behoorden. Een detaohement bereden po litie verleende daarbij mede adsistentie. Het terrein der Holland Amerikalijn blijft door mariniers omringd. De Rotterdam is ver haald van de Rijnhaven naar de Wilhelmina- kade, waar zij Maandag zal beginnen met het innemen der uitlading waarbij dezelfde arbeiders behulpzaam zullen zijn. Ook de Gravezanders die op de koffieboot Trier hebben gew i aar huis gegaan doch komen heden weor. By die boot zijn de mariniersvoorloopig teruggetrokken. Intussehen is de werkstaking der bootwer kers gevolgd door een lockout der werkgeve s. In eene Zaterdagmiddag gehouden bijeen komst is namelijk besloten, dat de stoomvaart diensten op Glasgow, Hew-Oastle Grimsby, Hull, Liverpool, Maohester, Ha ei bug, Loith, Middles- bro, Dublin, en Belfast, Havte en Gothenburg voorloopig tot nadere aankondiging worden ge staakt. Ook de stoombootdien8t op Antwerpen, Brussel en Gent is tijdelijk opgeheven. De Burgemeester van Rotterdam heeft het noodig geaoht, daartoe aangezocht door ver schillende werkgevers, thans kraohtig handelend op te treden. Inderdaad heersohte er op de Maas een waar terrorisme van de stakers. Men had booten ge huurd, die om er naar de sohepen voeren, die geladen zouden worden en dreigden overal met geweld. Rotterdam is nu in staat van beleg verklaard en heel wat gewapende macht is er reeds ont boden. Zondagavond kwamen uit Amsterdam aan, het derde bataljon van het 7e regiment infanterie onder bevel van majoor A. J. Yetter. De troep is te zamen groot 14 offioieren en 211 onder officieren en manschappen. Zij marcheerden van het station naar de Wilhelminakado, waar de officieren hutten kregen i p het stoomschip Rotterdam der Holland- merikalijn, terwijl de mansohappen zijn ondergebracht in de barakken en het landverhuizers-hotel dier Maatschappij. Ternauwernood waren zg binnen, of het beken de hoorngesohal kondigde de komst der oalvale- rie aan. Het was hot 2e eskadron, groot honderd man van het 3e regiment uit Den Haag, onder bevel van den ritmeester H. Mathon. Deze troep was van 's Gravenhage kamen rijden. De loodsen op het terrein der Amorikaansohe waren inge richt voor de opname van de manschappen en de paarden, terwijlde offioieren mede op de Rotterdam zijn ingekwartierd. De troepen werden verwelkomd door den gar- nizoens commandant overste Cembier der mari niers, waarvan ook een detachement aan de Wilhelminakade aanwezig waB onder bevel van kapt. J. P. A. ter Maat. De kanonneerboot „üufa„ is voor de spoor- haven, de „Havik,, voor de tweede[Katendreoht- sche haven gelegd. Heden wordt nog een pant- sersohip verwacht. Reeds bewogen zich gewapende barkassen op de reede, waar blijkens een Zaterdagnaoht voor gevallen feit een dergelijk toezicht meer dan noodig is. Toen toch hebben enkele sleepbooten bemand met een honderd-vijftig stakers een aan val trachten te doen op .een voor de maatschap pij De Maas liggend groot Rijnschip, dat tot logementschip was ingericht. Er waren geen ar beiders aan boord, dooh wel politie, even wel sleohts een 12 man, die tegen dien hoop niets vermoohten uit te richten. Er werd onmiddelijk alarm gemaakt, mariniers op een boot gezet en terstond derwaarts gestoomd. Op het zien dier gewapende macht kozen de stakers het hazen pad. In de stad zelf was het gister rustig geweest. Reeds vroeg zou hoden de gewapende macht verschillende havens afzetten, waardoor aan hen die werken willen do noodige bescherming is gewaarborgd. Hedenochtend 't is Maandag nu we dit sohrijven is eene proclamatie verschenen van den burgemeester van Rotterdam waarbij „sa menscholingen" van moer dan vijf personen wor den verboden. Intussohen wordt er zoo reeds op éénen dag aan duizenden schade geleden in de groote koop stad aan de Maas, dat beboeft geen betoog. Uit Konstantinopel wordt gemeld dat de Sultan van Turkije, gebruik makende van het oogenblik dat de aandacht der gan- sche wereld op China is gevestigd, Emir pacha, die een belangrijk aandeel heeft ge had in de moorden op de Ameniers te Diar- bekir in 1895, tot vaii van Aleppo heeft benoemd. De gezanten hadden tot dusver bewerkt, dat hij geen staatsambt bekleedde. Toch doorgegaan! Men schrijft uit Apeldoorn aan de Ned Ondanks het ernstig protest van den ker- keraad der Ned. Herv. gemeente e. a. is de openbare muziekuitvoering in het Oranjepark te Apeldoorn Zondagavond doorgegaan. In het anders zoo rustige park was een ongekende drukte, terwijl bovendien gele genheid gegeven was tot den publieken ver koop van bier en andere dranken. Bur gemeester en Wethouders verleenden ten vorigen jare tijdens het verblijf der Konin ginnen geen vergunning tothet houden van een concert in een speeltuin aan den Amers- foortschen straatweg nabij het Loo, naar men zegt, omdat zulks der Koninginon-l aangenaam washet uitdrukkelijk beve van den Koning der Koningen schijnt niet te gelden Moderne wijsheid. Mevrouw E. te 's Gravenhage, (de echtgen. van een onzer eerste literatoren) die de vorige week over leed, had zoo zegt de Haagsche kouter van de »Prov. Gron. Crt.« eene kwaal, die haar dokter alleen door eene operatie meende te kunnen genezen. Doch de patiente raad pleegde een somnabule en volgde den raad der valsche profetesse, in plaats van het advies der wetenschap. Men schrijft ons uit Utrecht In de Biltstraat is Maandag in den laten avond een misdaad gepleegd. Daar woonde sedert een paar maanden een 72jarige mejuffrouw B. met hare dienstbode vóór dien tijd had ze in de Weistraat gewoond. Te half elf kreeg zij bezoek van een heer eenige oogenblikken later kwam de dienst bode met opengekrabd gelaat gillende naar buiten, en riep dat hare mevrouw vermoord was. De dader vluchtte het huis uit, de deur achter zich dichtwerpende. Hij schijnt eerst de tegenoverliggende Poortstraat te zijn ingesneld, doch heeft zich daarna, terug gekeerd, door de Kerkstraat in de richting van de Nagtegaalstraat verwijderd. Door het openbreken der ramen en blinden heeft men zich toegang tot de woniug verschaft, waar de bewoonster lag, blijkbaar geworgd. Ofschoon de verklaringen van de meid zeer verward waren, heeft de politie toch aanleiding gevonden den geheelen nacht, en ook heden nog, de woning te bewaken van zekeren S. in de Donderstraat, een familielid van de vermoorde, die daar met zijn moeder woont, doch niet te huis was en is. S. is van goede familie, doch achteruitgegaan, daar hij het beroep van Sigarenmaker uitoefent. Een zuster van hem woont te Schalkwijk en is daar gehuwd, men vermoedt dat hij zich in den nacht daarheen begeven heeft om met den eersten trein vandaar te vluchten, Omtrent de beweegredenen van de daad is niets bekend. Doch ontvreemd is er niets tengevolge van het spoedig om hulp roepen der dienstbode. De politie is natuurlijk druk in de weer. Het Haarlemscbe Comité voor Zon- dagrust heeft besloten aan alle werkge vers te verzoeken de uitbetaling van de weekloonen voortaan te doen op Vrijdag avond of Zaterdagmorgen vóór 12 uur, ten einde de vrouwen de r werklieden in de ge legenheid te stellen de inkoopen voor den Zondag te doen. Ongeval. Hedenmorgen had op den Morschweg bij Leiden een treurig ongeluk plaats. Een knecht van dhr. C. Dieben reed een zwaar beladen wagen, deze kwam te kantelen, waardoor de voerman er onderen in de sloot terecht kwam. De ongelukkige stikte bijna onmiddellijk. —De fietsziekte. Zondagmiddag werd een jongmensck van 15 a 16 jarigen leef tijd bewusteloos aan den Deventerweg gevonden op ongeveer 10 minuten van Lochem, naast hem een fiets, In het tram station gebracht bleek uit papieren die hij in zijn zak had, dat liet een zoon was van den heer E. alhier hij zou eenige dagen te Lochem logeeren en was smorgens per fiets van Amsterdam vertrokken. Het laatste gedeelte van de reis van Deventer had hij nog eens kranig willen rijden door de stoomtram bij te houden met het gevolg dat hij bijna aan het eind van zijn tocht, door overgrootle inspanning bewusti loos neerstortte. Ge lukkig bleek uit het geneeskundig onder zoek dat hij geen lichamelijk letsel had bekomen zoodat hij binnen een paar dagen weer hersteld kan zijn. En dan maar weer opnieuw zich afjak keren aan zoo'n ding. EEN GEVAARLIJK HEER. Voor eenige weken werd door commis sarissen der IJslandsche Vischmaatschap- pij te IJmuiden, waarvan de hoofdzetel is gevestigd te Londen, de directeur Carl Hermami ontslagen eu deze diende toen een actie tot schadeloosstelling ia van 9000 p. st. Nu is hij onverwacht 's nachts te IJmuiden teruggekomen en heeft zich, door de deur te laten opensteken, toe gang verschaft tot de kantoren der Maat- sohappij tegenover het hotel Willem Ba- rentz, en weigert nu die kantoren te verlaten. Ieder die daartoe een poging doet, krijgt een revolvertje te zien. Bij Koninklijk besluit is goedge keurd, dat de heer J. 8. Korteweg, burge meester van Abbenbroek en Heen vliet, is benoemd tot secretaris dier gemeenten. De Belgische sleepboot „John Buil" is Maandag in de haven van Vlissingen gekomen met twee dooden en twee zwaar gewonden aan boord. De bemanning had een bom gevonden aan het strand ta Dnngeness, welk projec tiel, dat men blijkbaar niet kende en waar mede men onvoorzichtig omging, aan boord ontplofte. De gekwetsten werden te Vlissingen on middelijk onder geneeskundige behande ling gesteld. De herten in de Baarnsohe bosschen, afstammelingen van een ontsnapt paar uit den voormaligen Hertenkamp aebter Soestdijk nemen in de laatste tijden zeer in aantal toe, zoodat zij herhaaldelijk ge zien worden. Zaterdagavond werd er zelfs een door een trein overreden, op korten afstand van het sution te Baarn. Een paniek in de kerk. Terwijl Ds. Deur Zondagmorgen in de groote St. Janskerk te Gouda de godsdienstoefening leidde, ontstond onder den tusschenzang een ware paniek. Opeens deed zich een ontzettend gekraak hooren ieder meende, dat een ge deelte van het dak instortte. Alle toehoor ders rezen ontsteld van hunne plaatsen op om te zien, wat er gaande was. Al zeer spoedig bleek het, dat de planken, waar mede men wegens restauratie, een open kerkraam had toegespijkeid, gedeeltelijk door den wind bezweken waren. De gods dienstoefening was eohter zóó verstoord, dat de predikant genoodzaakt was voor eene bijna leeggeloopen kerk, den zegen uit te spieken. Bij een aantal leden van een gezin in de Engelenburgstraat te 's Gravenhage hebben zich na het gebruik van varken- vieesch verschijnselen van vergiftiging voorgedaan. De toestand van den man was Zaterdag zeer bedenkelijk en die van vrouw en kind bevredigend. Ook bij an dere gezinnen, die van vleesch bij denzelf den winkelier gekocht hebben genuttigd, hebben zich dezelfde verschijnselen ver toond. Te Katwijk a/Zee is een jongen van 12 jaar, die zich al spelende te dicht bij het Prins Hendrik-kanaal waagde, erin gevallen en verdronken. Op het geroep van „moord" verza melden zich Zondagnacht een aantal be woners vau de Poeldijksche straat te 's Gravenhage voor een woning in die straat, waar „de heer des buizes", zijn vrouw en kinderen met een mes gewapend, te lijf ging. De woesteling, die zich nog even op straat vertoonde, dreigde ook de omstanders met een pak slaag. Een nadeelig zaakje. De koopman in scharren Pieterse bevond zich gisteravond tegen donker met een vol- beladen wagen in de Oranjeboomstraat te Rotterdam. Terwijl hij een der vele omstanders veel kijkers, weinig koopers bediende, fut selde een jongen vijf bosschen scharren tus- schen zijn jas en ging daarna been alsof er niets gebeurd was. De koopman werd echter ge waarschuwd, zette den jongen na, kreeg hem ook te pakken en diende hem een paar oorvijgen toe, Eenige personen die niet wisten wat er gebeurd was, maar den jon gen hoorden schreeuwen, pakten nu den koopman beet, gaven hem eenige opstop pers en wierpen hem ten slotte op den grond Toen het standje afgeloopen was en Pieterse ontdaan naar zijn wagen terug keerde, waren daarvan meer dan wel twin tig bossen scharren verdwenen. Valsch beschuldigd. Verdacht van zich wederrechtelijk een bankbiljet van f 100 te hebben toegeëigend werd Don derdag te Winschoten door een politie-be- ambte uit een naburige gemeente een dienstbode voor den officier van justitie gebracht. Het meisje ontkende de diefstal, doch werd naar het huis van bewaring overgebracht, Donderdagochtend kwam de landbouwer wiens dienst ze voor een paar dagen had moeten verlaten per rijtuig naar Winschoten om het parket mee te deelen dat 't vermiste biljet door hem in een trommel was teruggevonden. Wat die boer zal doen, om het leed dit het verdachte meisje ondervond te herstellen, zal de tijd leeren. ginder en verbrand. De heer en mevr, Van M. te Aalst waren naar liet paardenspel, na drie hunner kinderen, van 4, 5 en 7 jaar, te slapen gelegd te hebben. Zij hadden in de slaapkamer een kaars laten branden en eenen werkman gelast, //op net huis te passen.* Toen zij thuis kwamen, werden zij op een sterken brand- reuk gewaar. Zij snelden naar boven en en vonden de slaapkamer in brand. Be kinderen waren gestikt. Buren hielpen den brand blusschen en de man, die on het huis moest passen, heeft als zindeloos de vlucht genomen. Men weet nog niet, waar hij gebleven is. Bij het vertrek van de oorlogsdivi sie naar China heeft keizer Wilhelm weer een redevoering uitgesproken, ditmaal een kleinere doch niet minder //pikant'/ dan de twee vorige. Hij sprak"Gij zijt de eerste pantserdivisie die ik naar het buitenland zend. Bedenkt dat ge met ge slepen, met moderne wapen toegeruste tegenstanders hebt te strijden en wreekt het vergoten Duitsch bloed, doch spaart vrouwen en kinderen. Ik zal niet rusten tot China ter aarde geworpen is en alle bloed- daden gewroken zijn. Gij zult met de sol daten der verschillende naties tezamen strijdenbehoud steeds de goede kame raadschap." SOMMELSD1JK. De milicien-verlof- ganger B. van den Berg, van het regiment grenadiers en jagers en JT. A. H. Spee, van het 3de Regiment infanterie zijn tegen 20 Augustus a. s, in werkelijken dienst op geroepen om in den wapenhandel geoefend te worden. MIDDELHARNIS. Zaterdag had het 4-jarig dochtertje van A. K. alhier het ongeluk in een sloot met water aan de kaaidreef te vallen, en zou zeker zijn ver- drouken, zoo het niet door M. v. I). was opgemerkt, die zich te water begaf en het genoegen had het kind op het droge te brengen. Dit was, zoo klein en groot, de 17 e, die door genoemde persoon op verschillende wijze uit hef water werd ge haald, en aldus het leven aan zijn hulp te danken hebben. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan- gez;en de vangst op de steuren zoo gering is, zijn de visschers voor dit seizoen meeren- deels vertrokken. Het mond- en klauwzeer dat op de buitengorzen is uitgebroken, heeft zich ook al vertoond bij den landbouwer L. Braber. Mz. DEN BOMMEL. De milicien-verlofgangers Pieter Holleman lichting, 1896, Pieter Kar dux en Pieter Kauffman, lichting 1897, zijn tegen 20 Augustus a.s. in werkelijken dienst opge roepen, om verder in den wapenhandel te worden geoefend. Tot gezworen van den Polder //Den Bommel//, is benoemd de heer Joh. van Weel alhier. OUDE TON GE. De B, dszer gemeente maakt bekend dat de verlofgangers ,P. van Loon en E. van Peperstraten van de lichting 1897 tegen 6 Augustus a. s. in werkelijken dienst zijn opgeroepen. B. en W dezer gemeente zullen op Zaterdag 14 Juli bij enkele inschrijving aanbesteden het maken van een steenentrap, in den dijk voor de Openbare Lagere School in deze gemeente. Bestek en teekening liggen op de Secre tarie ter inzage. De inschrijvingsbiljetten moeten voor des middags 12 ure van den dag der aanbe steding bezorgd worden op de Secretarie. DIRKSLAND. Naar men uit goeden bron verneemt heeft J. Slotemaker en diens vrouw, thans vader en moeder in het diaconiegasthuis alhier, ontslag gevraagd. Van iemand die onbekend wenscht te blijven, heeft de diaconie armen over eenige dagen, een geschenk ontvangen dat bij verkoop de waarde van 3 6 gulden opbracht. Moge dat navolging vinden. Een koe die naar de slachtplaats van Hamelburg alhier gebracht werd, wist uit de handen te komen, liep in enkele tuintjes (zeker niet zonder schade aangericht te hebben), kwam vervolgens op een weide terecht en was zoo woedend, dat een aantal personen met veel moeite en door het werpen van een strik het dier pas tot staan konden krijgen, waarna het in de weide afgemaakt moest worden. HERRINGEN. J. 1. Maandag had hef zoontje van K. van Putten het ongeluk zijn heen te breken door dat hij achter een wagen liep waardoor zijn voet tusschen het wiel raakte. BRIELLE. De kermis alhier heeft Za terdagavond weer een offer geeischt. Vrouw van T. die zich op het kermistenein De- vond, zakte plotseling in een. Na spoedig ingeroepen geneeskundige hulp, kon slechts de dood geconstateerd worden, tengevolge van hartverlamming. Hoogst treurig is dit voorval voor weduwnaar en kinderen, dubbel treurig voor des gestorvene, van het ker misterrein ter vierschaar. De onder wijzers vergadering in het Arrondissement //Vlaardingeu„ zal gehouden worden op 21 Juli in de Rotterdamsche diergaarde. Sedert eenige dagen ligt alhier een stoom torpedoboot gereed, om onmiddelijk te vertrekken naar Maassluis, zoodra hulp ingeroepen wordt tegen de stakende boot werkers. Bedankt voor het beroep naar de Chr.' Ger. gemeente alhier, door ds L. Spoel te Poortvliet. HELLEVOETSLUIS. De //Das/., iustr uctie- schip voor de opleiding van leerlingen-machi nist, komm. de luit. ter zee le kl. A. J. Goos- zen, is Zaterdag hier teruggekeerd van Vlis singen, waar de leerlingen een bezoek aan de Fabriek //De Schelde// gebracht hebben. Hiermee zijn de reizen naar de fabrieken af geloopen. ROZENBURG. Tengevolge van de werkstaking onder de bootwerkers te Rotterdam, heerscht er op de rivier voor onze gemeente een niet onaardige bedrij vigheid. Enkele booten keeren hiereen terug naar andere havens, maar ook wor den ei enkelen gelost onder toezicht van de politie, die reeds een paar malen do handen vol hadden om de werklieden tegen een stakersaanval te vrijwaren. In deze en de volgende maand zullen zij, die nog wenschen te buigen voor Gods "Woord, gelegenheid hebben om dit in hun gaven te tooneu. Ia deze maand zullen de Commissarissender A.-R. Kiesvereeniging, volgens reglement, de leden-coitributie innen. En dat dit nu inzonderheid een verdubbelde contributie moet zijn, begrijpt ieder die weet, wat ons een volgend jaar bij verkiezing voor Kamer en Staten te wachten staat. En Augustus? Onze Uniegift zij niet min der groot, want zij moet zijn, een protest *üoor personen van Cbristelijken huize is hier tegen 1 Augustus een boot tocht naar Nijmegen georganiseerd. Rei zigers zullen te Maassluis en Vlaardingen aan boord worden genomen. Wij twijfelen niet of velen zullen van deze schoone gelegenheid gebruik maken. De toestand van Ds. Dijkman die zich onlangs zeer ernstig liet aanzien, is gelukkig iets beter. PIERSHIL. Al spelende geraakte het 1£ jarig zoontje* van G. v. d. H. alhier in een onbewaakt oogenblik te water. De moeder die het bemerkte nam een kloek besluit, sprong fluks in de sloot en mocht het genoegen sma ken de kleine van een wissen dood te redden. ZIERIKZEE. Op Woensdag 1 Augs. zal op de hofstede van de Heer A.J. van Schelven nabij deze gemeente de eerste Noordelijk-Zeeuwsche Zendingsdag gehou den worden. Deze week zijn van hier vertrokken naar zee de sloepen „Burgem. 's Jacob" st. J. de Jong en „Gualtherie van Wee zei" st. M. Roobol. Alhier is aangekomen de sloep „Zeven sterren" st. J. v. d. Steen met 5 ton zoute visch en de besomming aan versche visch bedroeg f250. MELISSANT, 11 Juli. Bij de op heden gehouden aanbesteding van een te bouwen woonhuis voor den Heer J. Mijs alhier, werd ingeschreven als volgt; H. M. Roodzant van Dirksland f2065. J. Kapteijn van Ouddorp 2028. C. P. Tieleman van Melissant 1995. G. van Koppen en S. de Ronde van Goedereede 1960. Het werk is gegund aan Corn. Tieleman alhier, ofschoon deze geen inschrijvings- biljet had ingeleverd. loevende beelden, door D. L. Moody Ermelo Zendings- diukkerij. Een keurig leerzaam gemakkelijk te lezen boekje, eene verzameling van stichtelijke snip pers als het ware, zeer aan ta bevelen. „Beelden zijn als vensters,« zegt de heer Moody in zijn voorwoord tereoht die het licht op het onderwerp lafen vallen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Vrijdag 6 Juli. Heden werden de volgende vonnissen gewezen C. W., 17 j., veldarbeider te Stad aan 't Haringvliet wegens diefstal van eenig hout, tot f 3 boete, subs. 3 dagen hechte nis. H. V., 22 j veldarbeider te Sommels- dijk, wegens beleediging van den rijksveld wachter J. S. Frederiks, tot 5 dagen ge- vangenistraf. PARIJS, 10 Juli Het Boeren gezant schap is om vijf uur rp het Stadshuis ontvangen. Er stonden veel nieuwsgierigen op het plein. Grebauval zeide, uit naam van den gemeenteraad het woord voerende, dat de stad Parijs prijs had gesteld op de eer, een groet te brengen aan de vertegen woordigers der Zuid-Afrikaansche republie ken die de wereld verbazen door hun held haftigheid. Hij dronk op Kruger en Steyn en op de strijders en het volk der zuster republieken. Zijn rede werd toegejuicht. Eischer dankte met warmte drong aan op arbitrage en betreurde den dood van Ville- bois-Mareuil. Daarop hadden de voorstel lingen plaats. Bij het vertrek der gezanten

Maas- en Scheldebode | 1900 | | pagina 3