11 taaien (rlansierfi! IETS NIEUWS. A d ver ten ti'èn Kinadruppels AROMATISCH STAALTICTÜ1 van doorzicht en plichtbesef." En na dit nog nader te hebben toegelicht, na er nadruk op gelegd te hebben dat het materieel belang der verongelukte arbeiders de Eerste Kamer niet mocht weerhouden om de moreele bezwaren te laten gelden, vervolgt het blad „Zal de Regeering, zullen haar voorstanders in de pers onaandoen- lijk blijven voor de argumenten aan het. verantwoordelijkheidsgevoel ont leend Zullen zij nogmaals beproeven de Tweede Kamer eene regeling op te dringen, waarvoor de meerder heid dier Kamer, het isten duidelijkste gebleken, geen de minste sympathie heeft Het schijnt inderdaad, dat deze vrees niet ongegrond is. Uit de aan kondiging der Regeering kan men wel niet anders afleiden, dan dat zij in hoofdzaak dezelfde wet zal indienen, doch eenigszius gewijzigd naar de amendementen van de heeren Lohman en de Beaufort. Aldus denkt de Regeering „te doen wat in haar vermogen is." Alleen door toekenning van zekere bevoegdheden aan de werk gevers in betrekking tot de Ryksvev- zekeringbank denkt zij te zullen slagen, en alsnog eene wet tot stand te brengen, waarbij zoovelen belang hebben. Met haar gewone scherpte van blik en cordaatheid van uitspraak heeft de Standaard-redactie er echter terstond op laten volgen, dat de Re geering zich niet moet inbeelden, dat nu straks alleen over de gewijzig de artikelen te redeneeren valtwant dat zoodoende indirect het recht van amendement voor de Eerste Kamer zoude ingevoerd worden, maar dat er over al de bepalingen der nieuw in te dienen wet mag worden gehan deld. Nemen \tij nu in aanmerking, dat de Minister van Waterstaat zelf in de zitting der Eerste Kamer van 1 Juni heeft gezegd, dat de inlassching van een gewijzigd amendement Lob man slechts aan de bezwaren van twee of drie der opponeerenüe leden van de Eerste Kamer zoude tegemoet komen, alsmede dat er volstrekt niet op te rekenen valt, dat de Tweede Kamer, nu zij de stemming van kaar zustercollege kent, zich andermaal om politieke redenen even meegaande zal betoonen. dan kunnen wij niet anders zien of er moet meet toeschiete- li.kheid door de Regeering betoond worden, en zij moet alsnog het dwin gende van de wettelijke organisatie beter verzachten dan zij eerst voor nemens was. Wil zij hare zaak redde dan er- kenne zij ongelijk en toone zij bekee« ring tot beter inzicht, door alsnog ruimte te laf en voor de particuliere verzekering. Ook nu nog geldt voor haar beter goed bezonnen dan links begonnen. Ttiiïi- eia giandbosiw. Mi sela, mes, MeéedeeUmgea ens. De aanhouder wint. lèe Ooriogr. CSemeii^d Nieuws. l DROGE VERFWAREN"! ULO Bi. Hofdijk 56. ROTTERDAM NON PLUS ULTRA. BiMWS i PROEFVELDEN DER VEREENIGING „LANDBOUW-ONDERWIJS". (Slot.) Proeve tot regelmatige verbetering van liaai- gemeten. Het ligt voor do hand, dat, waarvan eono proeve tot regelmatige verbetering sprake is, deze niet in eon jaar kan zjjn afgeloopen. Het zal dan ook niemand verwonderen, dat behalve de boven afgedrukte naam der proefneming, in 't verslag van den Consulent ook nog do duur er van wordt uitgedrukt en wel door de toevoe ging iste en 'tde jaar. Hot doel der proef? Neen, nog niet, lezer. Vooraf oen klein stnkje geschiedenis. Want daarmede hangt dat doel nauw samen. We zijn het in dezen geheel met den heer Van Bijlevelt eens. Ook bij vangt daarmede aan. Zooals reeds bij vele lozers bekend zal zijn, liggen er bij Ouddorp vele met natuurgras on allerlei onkruiden begroeide duingronden. Deze zijn bekend onder den naam van haaigemeten. 't Zijn over 't geheel dorre en schrale gronden, die niet veel gras opleveren. Verscheidene dezer haaigemeten zijn in zoogenaamde moten ver deeld. Deze zijn van elkaar gesoheiden door hakhout. Om de 7 of 8 ja en wordt dit gekapt en gewoonlijk worden de tengevolge daarv. n meer voor hot licht toegankelijke gronden de nu volgende twee jaren in cultuur gebracht. In den regel verbouwt men dan het eerste jaar aardappelen en het tweede rogge. No het oog sten van het laatste gewas laat men do stoppels aan .ach zelf over en langzamerhand ontstaat dan weer een weide, welke, zooals licht te be grijpen is, van niet heel uitmuntende kwaliteit kan zijD. Heeft het hakhout zioh weer voldoende ontwikkeld, dan wordt de daareven geechotste handelwijze herhaald. Doch en de aardappeloogst en de roggeopbrengst zijn meestal zoo schraal, dat men er tot heden zelden aandacht de bedoelde haaigemeten nog een derde of zelfs een „vierde jaar te „bebouwen." De proef nu, welke natuurlijk onder toe zicht van den Consulent genomen werd door den heer T. Grinwis te Ouddorp, had ton doel om na to gaan, of hot door middel van groen- bemesting on kunstmest niot doenlijk was, de bewaste gronden gedurende langoren tijd on met meer voordeel als bouwgrond to gebruiken. Eu dit dool werd bereikt. Het is mogelijk geweest, eene conclusie, een besluit to trekken uit genoemde proefneming. Eu oin d®u belangstellenden lozer eau ploizier to doen, willen we maar dadelijk die conclusie neerschrijven. Zij is deze: ft» groenbemesting én kunstmeststoffen kunnen op de bekende schrale gronden veelzeer veel voordeel opleveren. Thans willen we nagaan, hoe de hoor Van Bijlevelt tot deze conclusie gokomeu is en te dien einde de eigenlijke proefneming wat nader beschouwen. In het voorjaar van 1898 werden enkele meten op do gewone manier geploegd en mot aardap pelen bepoot. Eéu er van, die ais proefveld zou dienen, en met het oog daarop in 't vorige na jaar 75 KG. kaioiet en 50 KG.TIiomasslakken- meel had ontvangen, kreeg nu ook 50 KG. Su- perphosphaat en werd verdeeld in 3 gelijke stukken. Deze bezaaide man: A mot lupinen, B met serradella en C met een mengsel van beide. Ofsohoon er in het begin tusschen deze drie perceeltjes nog al wat onderscheid tvas, bleek dat toch later niet meer zoo duidelijk. Toch leek porceel O de grootste groene massa te dragen eu perceel B de minste. Da op do andere moten groeiende aardappelen stonden de omstandigheden in aanmerking genomen, vrij goed. Ze werden ia October gerooid en brachten op (por Voorusch gemet) 30 IIL. eet- uardappolen 6 HL. poters en 14 HL. kriel. Een maand vroeger waren de groene massa's onder- geploegd. Van het proefveld was dus geenorlei voordeel getrokken. Wel had man 75 KG. kainiet. 50 KG. Tkomasslakkonmoel en 50 KG. Superpkos- phaat uitgestrooid. Het is te begrijpen, dat deze meet, dus heel wat meer moest opbrengen, om dit een en ander weer in te halen op de andore, die bovendien nog aardappelen hadden geleverd. Ter vergelijking mat do resultaten van groen bemesting werd de naastliggende meet na het roeien der aardappelen bemest met 75 KG. Kai niet en 50 KG. Thomasslakkenmeel. In Eebr. 1899 strooido men nog 50 KG. superphospkaat uit. Vervolgons werd op alle meten Rogge ge zaaid. Aan do percoolon, wolko als proefveld dienden, gat mon later nog 3O KG Chili-salpeter in tvvoe keeron toegediend. En nu bet resultaat Reeds begin April, toon de plantjes dus nog niet lang bovou den grond waren, bleek perceel I (rogge op groenbemesting) heel wat beter te staan dan perceel II (rogge op kunstmest). Dooh dit laatste porooel muntte verre uit boven do anders stukken (rogge op oubemest land). Deu 28sten April stond het gewas op porooel I beter, dan eonig ander stuk in den omtrek Peroeel II was ook heel goed Perceel III bleef ver achter. In Augustus werd geoogst. Van peroeel ver kreeg men 183 sohoven, van peroeel 2 164 eu van perceel 3 slechts 72. De opbrengsten per gemet beliepen achtereenvolgens 1844,64 K. G. stroo, 1653,12 K. G. en 839,36 K. G. 12,72 H. L. rogge, 11,82 H. L. en 4,32 H. L. Dat alleen met kunstmest derhalve heol wat gedaan kan worden blijkt hieruit duidelijk. Dooh dat ook groenbemesting niet te versmaden valt is even waar. Want het is vrij zeker, dat deze laatste nog niet uitgewerkt had. Do rogge pro fiteerde or eleohti gedurende ruim vijt maanden van. Daarom zou het dunkt ons niet kwaad zijn, de vergelijking minstens nog oy'n jaar Voort te zetten. De verschillende opbrengsten van de drie dea len van poroa9l 1 (rogge op Lupinen, Serradella eu een mengsel van die twee) zijn niot gecon stateerd, wijl het den proefnemer wat moeilijk viel, ze afzonderlijk te houden. En hiermede kunnen we onze bospreking vau de proefvelden der Vereenigiug Landbouw On derwijs eindigen. We hopen, dat zo met belang stelling worden gelezen en ook, dat ze er een weinig toa hebben bijgedragen, om hst streven der Vereeniging Luadbouw-Onderwl s in ruime ren kring te doen waardeeren. M. 20 Cent per regel. Ziellier eene briefwisseling die voor onze lezers van groot gewicht is en gevoerd met den Heer J. Roof Mzn. •Yerveener te Am stelveen Kerkplein 45 a ZEd. schrijft//In verband met mijn vo rig schrijven omtrent het gebruik der Pink Pillen van Dr Williams, is het mij een waar genoegen u te kunnen mededeelen, dat mijne echtgenoote 11a een negental jaren lijdende te zijn geweest aan bloed armoede met al de treurige gevolgen aan die ziekte verbonden, door het gebruik vau eenige doosjes der .Echte Pink Pillen, op regelmatige wijze gebruikt geheel eu al hersteld is en thans eene goede gezond heid geniet, was zij vroeger lusteloos, pijnlijk enz. thans is dit alles verdwenen en verrichi zij met opgewektheid hare be zigheden volgaarne brengen wij bij deze aan Dr Williams onzen innige 11 dank, met de verzekering dat wij de Pink Pillen zoo veel mogelijk zullen aanraden. Reeds eerder zou ik U geschreven hebben, doch ik wil de eerst eens zien of de genezing van duur zon zijn, en hiervan zijn wij thans ten volle overtuigd, desgevraagd zullen wij aan hen, die dit mochten wenschen, volgaarne de noodige inlichtingen verstrekken en geven wij U de vrijheid aan dit schrijven de noodige publiciteit te geven.» Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr Williams zich in een houten ko kertje bevinden, met rooskleurig papier om wikkeld waarop met blauwe, letters gedrukt staat: Pilules Pink pour Personnes Pales du Dr. Williams. Verder moet ziob op ieder uitwendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der étui ge plakt waarop staat: Prijs 1.75 Grid., de doos 9. Gld. per 6 doozen. Eenig depothouder voor NederlandSnabilié, Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruikswijze raad plege men de ingeslo'ene hollandsche Cir culaire. Andere ziekten welke dezelfde oorzaak hebben zooals rheumatiek, huidziekten, al- gemeene zwakte, beenziekte bij liet kind en somtijds de tering zijn door hun ge bruik genezen geworden. Door de maag het opnemen van het voedsel te vergemakke lijken en door hef bloed te zuiveren ge nezen de Pink Pillen alle ziekten. Ook echt verkrijgbaar voor Sommelsdijk en omstreken, bij DUKE.VIA DOORN BOS. Van het oorlogsterrein ia Zuid-Afrika we hebben er thans nóg oen van beteskenis, in het verre Oosten Ook beden weer geen berichten die op nieuwe krijgsbedrijven betrekking hebben. Ro berts stuurde een enkele depêche, waaruit we dan vernemen dat bij doende is om den „ex" Oranje-Vrijstaat geheel af te snijden van de Transvaal. Daartoe strek ken dau verschillende legerbewegingen, die het telegram hierachter ons doet kennen. Doch dat is alles nog theorie. Het grootste deel van den Vrijstaat heette al laag gepacificeerd te zijn, maar tot be noorden Kroonstad wisten de Boeren met goed gevolg de vijandelijkheden tegen de Rooineks te heropenenen in het Noord Oosten, de eigenlijke bergstreek, houden de Boadgenoofcen nog onverzwakt stand, tegenover heel een Britsche armee in vie; stukken verdeeld, die probeert den vijand in de engte te drijven. Den 15en Vrijdag 11. dus is de prolamaiie v.tn Roberts van kracht geworden, waar bij de Vrijstaters die doorgaan met vech- teu, tot rebellen worden, 't Is schande lijk, geheel in strijd met het internatio- 0 tie recht, aangezien de Vrijstaat onaf- 1 ïokeiijk was Maar zulke maatregelen zullen er zeker niet bijdragen om de pacificatie te bevorderen Brittinje ver zwakt op die maaier zijn bloedschuld en wakkert den haat tegen de Rooineks er slerxor door aaa bij alte rechtgeaarde Afiikaanders. Naar de „Daily Telegraph" meldt, kwam generaal Rundie met zijn staten een deel vaa zijn divisie den 12en Juni bij Scheepers Nek aan om de brigade van generaal Campbell te versterken. De Boeren moeteu, met een aanzienlijke macht, een paar malen noordwaarts staan. De politie der Britsche troepen heet vol muien veilig, maar hot is bijna on mogelijk aanvallend op te treden wegens de moeilijke natuurlijke gesteldheid van bet terrein, dat door de Boeren bezet is en de noodzakelijkheid om den vijand te beletten naar het zuiden door te breken. Rundie is volkomen bij machte de Boe ren tegen te houden, doch een aanval op hun stelling moet van het Noorden komen, waar het terrein open is. De correspondent van de „Daily Mail" seinde ui; Winburg van den 15en Een gedeelte der troepen van het garni zoen van Winburg beeft twee dagen gele den een patrouille van dertig Boeren die liier in den omtrek zwierve aangevallen en verdreven. Gisteienochtend o tdekre men een andere Boerenpatrouille die aan den spoorweg bij Welgelegen, aan dezen kant van de Zandrivier, bezig was. Dat troepje had een stuk van de lijn op gebroken en ook de telegraaflijn afgesne den. Toen de Engelschen het verrasten maakte het zich in oostelijke richting uit de voeten eu ontsnapte. (Volgens //Cen tral News*» waren de Boeren aanvallers, maar werden zij na een kort gevecht afge slagen. De Engelschen leden weinig verlie zen, doch Majoor Seymour, de bevelhebber van het korp, sneuvelde). Zes voorname inwoners van Winburg worden nog steeds aansprakelijk gesteld voor de veiligheid van den spoorweg van Smaldeel naar Winburg. De lijn wordt echter sterk bewaakt. Generaal Rundie dit ten slotte heeft voortdurend kleine schermutselingen met troepjes Boeren. Van den grooten slag, dien Reuters correspondent te Maseroe ieder oogenblik verwachtte, hoort men nog maar niet. Sommige correspondenten willen het doen voorkomen, alsof het verzet in den Vrijstaat als gebroken moet worden be schouwd, daar de Boeren ingesloten zijn en spoedig gebrek aan voedsel moeten krij gen m i&r wij houden het met de „Tirnes"- speeiaüteit, dat oen „besliste" zegepraal voor de Engelschen noodig is, zuiieu ze in den Vrijstaat victorie kunnen kraaien. De „Cape Times" geeft een verhaal van het laatste gevecht ten noorden van Kroonstad, waarbij de Derbyshire door De Wet gevangen genomen werden. De eerste divisie onder Lord Methaen had ten noorden van Kroonstad geopereerd, on had bericht ontvangen dat de Wet zioh verlangde over te geven. Dit was slechts een voorwendsel om zijn listige bewegin gen te bedekken. Eanige dagen tevoren had hij Lord Methuen van den spoorweg weggelokt, en bezette toen door ean slim- mea zet do spoorlijn 24 KM. ten noorden van. Kroonstad, liet e8U brug springen en vernielde de lijn over een afstand van e:te- iijko KM. De Wet's strijdmacht telde 2500 man met zes kanonnen. Ilij nam twee com pagnieën City Imperials en yeomanry ge vangen die de lijn bewaakteD. Slechts twee oatkwamen en keerden te Kroonstad terug, om het den bevelhebber nan te zeggen! Daarna verliet Methuen Kroonstad om do Boeren aan te vallen. Do Wet ontweek hem woer, en wachtte zes compagnieën van de Derbyshire af die Lord Methuen met een trein noordwaarts gezonden had. Z j werden gevangen genomen toen zij uit den trein stapten. De Boeren beschoten de militie eenigen tijd metzwarekanonnen. De Derbyshires hadden zelf geen zware stukken, eu waren daarom genoodzaakt zich over ie geven Later dat wilde Roberts ons tenmin ste doen gel00yen beett Methuen wraak genomen door de Boeren uiteen te jagen en bun lager te nemen. Maar sinds ontvin gen we uog geen opgave van wat vermees tei'd is noch van eeoig verlies aan Bóeren- zijdezoodat wij van de overwinning het onze denke-Ze zal wel „gemaakt" zijn 1 Baden Powell, oio op den dag van het ontzet van Mafekiug,dat hij zoo kranig maanden lang wist ie verdedigen, van ko lonel tot generaal-fnajooi' werd gepromo veerd, is thans tot luitenant-generaal be vorderd. Zie vervolg Tweede Blad. EEN ERANSCHMAN OVER DEN OORLOG. Paul de Cassagnae verwijt in de Auto rite Europa en in het bijzonder Prankrijk, dat zij geen hand hebben uitgestoken om paal en perk te stellen aan Engelands han delingen tegen de Boeren. Van de wijze, waarop deze oorlog geverd wordt, zegt hij Wat is schandelijker dan de wreedheid waarmede de Engelschen, niet tevreden met het vee en de paarden van de hoeven te stelen, bij Bloemfontein deze hoeven ver nielen? wanneer gebeurde het, dat in oor logstijd de woningen van de ten strijde ge trokken mannen te vuur en te zwaard ver woest werden, terwijl er zich vrouwen en kinderen in bevinden? Het is laaghartig, het is afschuwelijk! Wilde volken zouden geen ellendiger wraak bedacht hebben. Ais de Engelschen er mg maar genoe gen mede namen met een tienmaal sterke re macht tegenover een vijand te staan, een verhouding die huu all» eer vaneen over winning ontneemt, als het hun nog maar voldoende was het geheele rijk en al zijn schatten er bij te pas te brengen om een ongelukkig klein volk te bestrijden, dat te gen driehonderd duizend aanvallers nauwe lijks twintig dmzend verdedigers kan stel len, grijsaards, kinderen en zwakken, die ternauwernood een geweer kunnen dragen inbegrepen. Reeds dan zou de oorlog ont- eerend zijn. Maar zij laten het niet bij het mis bruik mak 11 van zulk een wanverhouding van krachtenhet is hun niet genoeg de zen oorlog begonnen te zijn om een on eerlijke, schelmachtige reden, een waanzin nige roofzucht, een gewoonte om te stelen. Neen, zij gaan verder eu bedienen zich van weerzinwekkende, verachtelijke middelen, waai voor ieder ander volk zou terugdeinzen. Bovendien roepen zij de hulp der zwarten in, zij wapenen de Kaffers en tien duizend van deze vreemde boudgenooten worden gebruikt om de spoorlijnen te bewaken, teiwijl de Boeren zich met bewonderens waardig plichtsbesef onthouden hebben een eukei geweer aan de Basoeta's te geven en dezen, op rechtschapen en ridderlijke wijze buiten den strijd hebben gehouden. BOUFFANTES EN POLSMOFFEN. Van verschillende zijden ontving het Christelijk Nationaal BoereuComilé de vraag, of de door zijn tusschenkomst ver zonden bouffantes en polsmofien goed zijn aangekomen. He£ Comité kan, naar wij geïnformeerd hebben, daarop een gunstig antwoord geven. Hot heeft aile goederen verzonden aan den beer Pot, den consul te Delagoa- baai en hem da vrijheid gegeven zezeo te verzenden, dat ze aan het juiste adres kwamen. Uit niets ble9k, dat de goederen voor de Zuid-Ahdkaansche Republieken waren bestemd, en het Comilé beett ge meend dat bet zeer verstandig was geen adressec,, v .n welke personen in dc Re publieken, ook te gebruiken, daar inden zeer ouzekeren staat van zaken deze adressen niet blijvend konden worden ge acht. Van de groofe activiteit, door den heer Pot ontwikkeld leu behoeve onzer vrien den in de Republieken, versvachte het Comiié de beste hulp. Daar de booten alle zijn aangekomen heefc dus de heer Pot de goederen ont vangen en bet Comité beett alle reden aan te nemen, dat in goede banden is gekomen wat het langs dezen weg ver zond Ergerlijk. Dezer dagen kwam in de N. it C. de volgende ongelooflijke me- dedeeliDg voor Iemand zig op den weg van Beek naar Kleifi Overveld, ongeveer 500 meter ten zuiclen van den spoorweg Breda Rotter dam, een (roep militairen stil houdoD, en hoorde een 2en lui', een grooten man commandeeren „Dat doe je niet goed, ia staat niet stilen als uit één adem liet hij daaraan volgen „Wacht we zuilen je fusileeren." De luitenant voegde de daad bij t' woord en ons soldaaija die niet wist, wat er met hem gebeur de werd dour een sergeant ongeveer 50 passen voor 't iront van den troep geleid De luitenant gelaste een sergeant het vonnis ten uitvoer te brengen. Daarop hoorde ik den sergeant iets commandee ren en spoedig daarop hooide ik een salvo. Toen de rook der patronen was opge trokken zag ik den ai men soldaat bleek verschrikt staan. Oogenblikkelijk hoorde ik den luitenant sereeuwen Nog eens hij is nog niot dood." Een tweede salvo werd gegeven, en hiermede had de exe cutie plaats gehad. //Nu vraag ik u, geachte lezer, zou het te verwonderen zijn, als deze soldaat, in dien nij wat driftig van aard was geweest, insubordinatie pleegde tegen zijn meerdere Zulk een handelwijze verwachtte ik wel van iemand, .die ontsnapt is uit 't gesticht Mee- renberg, 1 «ch verwacht men toch allerminst van een man, wien in tijd van oorlog een hoogst ernstige taak wacht u Een nader bericht bevestigt thans deze mededeeling. Alleen heet het nu, dat de gefusilleerde» heel niet geschrikt wasWat er natuurlijk absoluut niet toe doet. Toch gehoord. Men meldt uit Dinxperlo aan de A r n h. Ct Pogingen zijn gedaan en een groot be drag moet geboden zijn, om de aanklacht van het meisje tegen den burgemtester, wegens ondergane mishandeling, in te trekken. Deze week zijn het meisje en de beide veldwachters door den rechter van instructie gehoord. De vermoorde agent. De Ge meenteraad van Den Helder heeft in een Zaterdag gehouden buitengewone zitting besl ten aan de weduwe van den onlangs rermoorden agent van politie Cupido tot den dag waarop zij eventueel hertrouwd, boven hetgeen haar toekomt volgens de bestaande pensioen-verordening (nl. een vierde van liet door haren echtgenoot ge noten traktement, of f 175) een jaarlijksche toelage van f 325 te verleenenmet in gang van 1 Juli a. s. -Een windhoos. Bij het onweder, dal in de vorige week in Friesland woedde, is door een windhoos de watermolen v: n den heer F. Flokstxa in Weststellingwerf ge heel opgenomen en op eenig»n afstand in ontredderden toestand neergesmakt, terwijl een 12jarigen knaap, aldaar van 't voetpad werd opgenomen en ov«r een hek tegen een muur geworpen. wordt weder als vorige jaren, geleverd a cents per Kilo p in alle kleuren. Hermetische Bus- ft «si sen gratis. De kwaliteit dezer Verf is onovertrefbaar om hare stand- es houding, glans en snelle droging Ook ruim voorzien van alle zooüls Loodwit, Zinkwit, Chromaat- g«el, Geeloker, Tonnen- en Los g» nt zwartsel, Ultramarijnblauw. Chro- ft maatgroen Menie [Jzermenie Doodskop, Lakken Vernissen §g Standolie,Siccatief,Ljjnolieenz.enz. g] Alles van prima kwaliteit en con- 0 curreerendeprijzen. Vrasgt Staal ft kaart mijner (flansverf en Prijs- SS Q courant mijner droge Verfwaren Lakken en Vernissen, onmiddelijk rj volgt franco toezending. Van ouds bekend. (Laatst gewoond Botersloot 179.) beslist mooier dan elk bestaand brons, en geheel gelijkend op echt bladmetaal. Voorwerpen met dit Brons behandeld, blijven jaren lang mooi. Per Yi koker 50, per V2 koker 30 ct. met gebruiksaanwijzing. Verkrijgbaar bij DIJKEMA DOORN BOS te Sommelsdijk. moeten v e r s c h b e r e id worden inge nomen. Oude pillen zijn schadelijk en krachteloos. VERSCH BEREID 1000 Pil- en voor fa,3^. Wil men telkens ver- sche en dus betere werking, bestel dan 500 pillen voor f fi. Een versterkend staalmiddel van een aan- genamensmaak. Uitstekend voorkinderen per flesch f 1 van I8j\ «Ie VRIJ. Niet de door Dr. de VRIJ afgekeur de weike vorkocht worden in vierkante verzegelde flacons, maar bet echte soort, dat mer goud werd bekroond en in zelf- gevuide fleschjrs van 50 en 80 cents. De brief van ÈSs*. Wr« waarin de vierkante verzegelde flacons Kina druppels, alsmede de losse van hetzelfde maaksel vrorden afgekenrd en de verkoop alleen aan Apothekers wordt toe vertrouwd ligt bij mij ter inzage. Bij opgave met postwissel franco toe zending. Verkrijgbaar bij A. TEEPE, Apothe ker Hiddeliiarnis.

Maas- en Scheldebode | 1900 | | pagina 2