DE PINK PILLEN fiiiii'i ijs*!) Te weinig bloed Het is de bloedarmoede WM sSÊ. De Pink Pillen voor bleeke Personen Piek Pillen voor bleeke Personen Gemengd Nieuw». BSerichienMededeelingen enz. f» Te weinig bloedDaar ligt de rede waarom mannen en vrouwen die sterk en krachtig zouden moeten zijn, integendeel vaal, bleek, zwak zijn. Zij zijn altijd vermoeid, zonder eetlust, on machtig te verteren, uitgeput en ademloos bij de minste moeite, de lippen zijn bleek, het onderste gedeelte der oogleden is wit. Gij moet U verzorgen, anders staat gij aan de ergste der ziekten, aan de kwijning blootge steld, en dus aan de dood. voor bleeke Personen zijn, onder al de gebruikte geneesmiddelen, het middel 't welk de meeste zieken genezen heeft, door hun kracht, moed, eetlust, vroolijkheid, enz. terug gegeven te hebben. Brieven van Dokters. Bleekzucht. - Bloedarmoede Éirf PI VAN Dr. WILLIAMS over de gansche wereld beroemd, worden in alle landen der wereld gebruikt. Betere aanbeveling beslaat er niet. Meer dan 5.000 wonderbare genezingen waar genomen en gepubliceerd door de voornaamste dag bladen bewijzen dat de VAN Dr. WILLIAMS vele en vele malen de kracht en gezondheid terug gegeven hebben aan zwakke personen, zieken, wase- hopigen en als ongeneesbaar verklaarden. Zij zijn werkdadig voor bloedarmoede, rhcumalick, aan- gezichtspijnen, neurasthenie, heupjichl, verlamming, ataxie, locomolrice, zenuwpijn, klieren, enz. acht en vijftig jaar geworden. Onmiddelijk ïs de nationale vergader ring" te Versailles bijeengeroepen om een nieuwe president te kiezen. De stemming was om 3 uur geëindigd en hadden 791 Afgevaardigde en Senato ren hunne stem uitgebracht. Gekozen werd met 488stemmen de Heer Emile ILwïa- l»et, voorzitter van den Senaat. Over de Staatkundige loopbaan van den nieuwen president, die nu zestigjaren telt, valt betrekkelijk weinig te zeggen. Hij werd den 31 December 1838 te Marsanne (dep. Drome geboren.) Sedert 1870 was hij burgemeester van Montélimar en voor zitter van den Algemeenen Raad. In 1876 werd hij tot lid van de Kamer gekozen, in 1885 tot lid van den Senaat. Uit de klimmende meerderheid, bij elke herkiezing bleek, hoe het vertrouwen in zijn eerlijkheid, zijn onpartijdigheid en zijn goede trouw steeds grooter werd. In Kamer en Senaat onderscheidde hij zich door zijn bczadigden en groote kennis. Hij werd o.a. driemalen tot president van de begrootings-commissie gekozen en maakte deel uit van de douane-commissie, waar hij in zijn rapporten over verschillende handelsartikelen zijn uitgebreide kennis deed schitteren. Als republikein is hij on verdacht en behalve door de bent van Qu- esnay en Derouléde, die hem voor Pana- mist en Dreyfusard uitscheldt, wordt zijn rechtschapenheid, zijn integriteit, door niemand in twijfel getrokken. EEK SOCIALIST IN DE PRAKTIJK. Hij was onderwijzer aan de openbare school van beroep en socialist van poli tieke professie. Tijdens de voorbereiding der kroningsfeesten huurde hij een zaal af om op Zondag een paar socialistische sprekers te laten optreden, doch door tusschenkomsi van het Dagelijksch be stuur werd dit voorkomen. Behalve het opleiden der kinderen, aan zijn zorg toevertrouwd, tot alle christelijke en maatschappelijke deugden, hield hij er van propaganda te maken voor zijne po litieke beginselen. Zoo was hij dezer dagen aan de praat met eenige arbeiders, die met veel arbeid een sober stukje brood verdienden. Hij gaf af op de warme huisvesting, de rijkdommen en het voedsel der gegoeden. Die rijken eten eiken dag vleesch en jelui zei hij. Och mijnheer, zei een arbeider, wij proeven het niet in een heel jaar. Nu, zei de onderwijzer, als die rijke boer daar, jelui tien pond vleesch geeft, krijg je er van mij ook tien, Akkoord Een arbeider ziet een poosje later dien rijken boer. Hij gaat naar hem toe en vertelt de zaak. Goed, zegt de boer, ik geef jelui 20 pond vleesch, eerste kwa liteit, zonder beenen, straks komt de slager, die zal het u morgen bezergen. En de onderwijzer-socialist Jongens, zei hij, begrijpt je niet, dat het maar gekheid van mij was Dan is je heele socialisme gekheid, zeiden de arbeiders spottend. En de socialist droop verlegen af. (Historisch.) Trambrug over de Oude Maas Aan den Minister van Waterstaat zal door het Hoofdbestuur der schippersver- eeniging „Schuttovaêr" worden verzocht de eventueel te bouwen tramweg-brug even de Oude Maas bij Spijkenisse, zoo hoog te doen leggen, dat deze ook in een niet al te nabij zijnde toekomst aan de scheepvaart geen hinder zal veroorzaken. In antwoord op het schrijven over de postverbinding tusschen Oud-Beierland en Goeree en Overflakkee, ontving het bestuur van „Oud-Beijerlands Gemeen tebelang" van den Directeur-Generaal der posterijen bericht, dat de brieven enz. voor Oud- Beierland, die 's avonds op de eilanden Goeree en Overflakkee ter post bezorgt worden, reeds 's anderen daags met de tram van 11.30 van Rot terdam naar Oud-Beierland verzonden worden en dus daar in de bestelling van 1.15,8 nam. worden opgenomen. Slechts door bijzondere omstandighe den als mist enz. wordt somtijds de aan sluiting op trein 9,5 uit Vlaardingen gemist, wat in December en Januari jl. viermaal is voorgekomen, dan worden de brieven enz. eerst ,s avonds uit Rot terdam doorgezonden. Verder wordt medegedeeld, dat aan de klacht omtrent het vervoer van de goe deren der pakkefpost met de trams tus schen Rotterdam en Oud-Beierland het noodige gevolg is gegeven. N. H. W. Ter gemeente-seertarie ete Oud- Beierland werd Zaterdag aangifte gedaan van het overlijden van een bewoner van den Zinkweg. Tevens werd daarbij een bewijs van overlijden overgelegd, afge geven door den daar wonenden „won derdoctor" Jongejan, die ook den zieke behandeld had. De seoretaris nam na tuurlijk met dat bewijs geen genoegen, en verwees den aangever naar dr. Hers als in die wijk met de armenpractijk belast. Dr. Hers verklaarde echter alleen op schriftelijk bevel van den burgemees- ster het lijk fe schouwen, maar in plaats van dat bevel te geven, heeft burge meester de zaak in handen gesteld van den Officier van Justitie te Dordrecht aan wien tevens het afgegeven bewijs van overlijden is gegeven. 20 Cent per regel. Su-Sl M VAN Dr. WILLIAMS Ik heb de Pink Pillen voor bleeke personen aan twee zieken voorgeschreven en zij hebben zich met deze behandeling opperbest bevonden i° Juffr.H.C.,i8jaar oud, bleekzuchtig in de hoogste graad, die te vergeefs al de gewone geneesmiddelen gebruikt had 2° Juffr. L. I., erg bloedarmoedig ten gevolge eener lange ziekte. In de twee gevallen heb ik onverwachte uitkomsten kun nen bekomen. Dr. A. Blanc, Gewezen directeur van het gezondheidsbestuur der Zeevaart te Marseille. Ik heb uwe Pink Pillen op twee personen beproefd. De eerste persoon leed sedert jaren aan algemeene verzwakking, veroorzaakt door gebrek en te veel werken. Hij verteerde slecht en veelvuldige pijnen in een gedeelte van het hoofd ver ergerden nog zijnen toestand. De tweede was in hoogen graad bloedarmoedig. Onder den invloed uwer Pink Pillen hebben beiden hunne gezondheid snel zien verbeteren en nu bevinden zij zich in eenen zoo beteren toestand dat het niet dikwijls gebeurt zulke gelukkige veranderingen in eenen zoo noodlottigen toestand te ontmoeten, waar gewoonlijk, de geneesmiddelen zonder werking blijven of maar eene tijdelijke verbetering verwekken. Het dunkt mij dat dit twee geneesge- vallen zijn die geen twijfel laten aangaande de geneeswaarde der Pink Pillen. Dr. G. Ferrua, Geneesheer der Zeemacht te Havre. HERSCHEPPINGEN Attesten van den heer Dr. Fabre, te Astaffort (Lot-et- Garonne, Frankrijk) Zijne dochter, 17 jaar oud, sedert meer dan zes maanden aan he vige bloedarmoede lijdende, veroorzaakte ernstige onge rustheid aan hare omgeving, ondanks den krachtigsten en versterkendsten leefregel, de krachtigste wijnen, ijzerhou dende toebereidingen die het best bekend zijn, zonder te rekenen de glycero-pbospha- ten van verschillende merken, verbeterde baren toestand niet. Zij bleef bleek, kort ademig, zonder eet lust onverschillig voor de afleidingen haren leeftijd eigen en leed op vreesdijke wijze aan schele van hoofdpijn gedurende het grootste gedeelte den dag. De nutteloosheid dezer ge neesmiddelen ziende, zoo schrijft ons de heer Dr.Fabre. besloot ik een geneesmiddel te gebruiken van eene bekende werkdadigheid, n. 1. de Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Williams. Van af de eerste doos verbeterde de toe stand, zij was zoo goed als 't zijn kon. Na drie doozen had zich eene gebeele herschep- tf*§ .49 ping voorgedaan. Ik zou moe ten liegen indien ik niet bij deze bevestigde dat het de Pink Pillen zijn die haar hare gezondheid hebben terugge geven. Bij zoo 'n resultaat heb ik dit geneesmiddel aan andere bleekzuchtige en bloedarmoe dige personen voorgeschreven en heb de zelfde uitwerkingen als bij mijne dochter waarge nomen. ik machtig U bij deze van ganscher harte en met dankbaarheid een dusdanig gebruik van mijn attest te maken als U goed zult oordeelen. Gelijk alle goede prodn kt en worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, een ieder cS' geve dus wel acht dat er in 'tfransch op het omhulsel staat Pilules Pink pour Personnes Pales du DWil liams)). t Omhulsel en het eti ket rjjn van rooskleurig pa pier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs:f. 1,75de doos,fg. per 6 doe \en. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, eenig depothouder voor Nederland ,'n Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. J» S2— Verkrijgbaar tevens vcor Sommelsdijk en Omstreken bij DIJKEMA DOORNBOS. iH'EEN ZELDZAAM VERZOEK. L In Servie moet zich onlangs het zeldza me geval hebben voorgedaan, dat iemand het Gerecht kwam verzoeken onthooft te worden. Het was een boer, Bnkovie ge naamd. Toen hij voor het Gerechtshof te Belgrado verscheen met zijn zonderling verzoek, hield men hem eerst voor krank zinnig. Het bleek echter, dat de arme man wel bij zijn verstand, maar diep on gelukkig was Hij was arm en geruimeu tijd zonder werk en wilde liever maar in eens sterven, dan langzaam omkomen van gebrek en ellende. Slechts met veel moeite bracht men hem aan het verstand, dat het Gerecht niet zooals hij meende iemand, die niets had misdreven, zoo maar op eigen verzoek kon lateu onthoofden En de goed hartige rechters namen ook de beweegreden tot zijn verzoek weg Zij hielden een col lecte voor hem, met liet gevolg, dat de levensmoede heenging met een aardig sommetje geld en een opgeruimd gelaat. Ë*laalseliJSi Nieuws. Middelharuis. Door IIH. aandeel houders der Gasmaatschappij Middelhar- nis-Soinmelsdijk is tot directeur der Gasfabriek alhier benoemd de Heer J. Adriaans, gastechuicus, directeur der Gemeente Gasfabriek te Wormerveer, die zich metterwoon alhier zal vestigen. Voorts is besloten tot uitgiLe der nog nier geplaatste aandeelen tot zoodanig bedrag als dat der uittevoeren werken zal bedragen. De bouw van een directeurswoning op het terrein der gasfabriek alhier is opgedragen aan den Heer A. Verbrugge te Sommelsdijk. Maandagmiddag had de stoomboot Middel- harnis eeu aanvaring met een geladen tjalk schip die gelukkig door gunstige wending, die den sokipper aan zijn sohip wist te geven, goed afliep. Zoowel de boot als het sohip kregen boven water averj. Woensdag 22 Febr. Wie zingt er niet graag en wie hoort niet gaarne een schoon lied De boozen zingen niet, heeft Luther eens gezegd, maar of ze er ook niet gaarne naar luisteren, zou ik toch niet durven beweren. Hoe het zij, de Gereformeerde Kerk alhier was heden avond stampvol; men kwam luisteren naar de Zangvereenigingen van Midd Somm, en Ooltgensplaat, die eenige psalmen of chris telijke liederen zouden zingen; iedere vereeni- ging hare eigen liederen. De vereeniging van Midd. en Somm. zijn een mannenkoor, die van Ooltgensplaat was een gemengd koor. Allen deden hun best, trachten het zoo goed moge lijk te doen, en spanden hunne beste krachten in. Nochthans komt de Zangv. van de Plaat de eer van den avond toe. De liederen zelf waren schoon, en de uitvoering was ook in orde. Ze toonde, dat ze studie maakt voor den zangdoor inspanning tot uitspanning, en zulk een vereeniging moet wat goeds voortbrengen al is 't ook niet 't volmaakte. Waar lust en ijver is, daar zal het goed succes niet achter blijven. En bij deze Zangv. is 't succes dan ook gebleken. Sommige barer liederen werden op verzoek herhaald, en de vergadering was eenstemmig in haren lof. Zij het voor de Zus- tersvereenigingen een prikkel om niet in haren ijver te vertragen, maar flink voort te gaan, opdat bij een nieuwe samenkomst ook haar ijver hetzelfde succes hebbe als de Vereenig. van Ooltg. had, en is er ijver, wij twijfelen niet, of de Zangv. van Midd. en Somm. zullen ook den genoegzamen lof inoogsten. We roepen dan ook de drie Vereenigingen toewerk flink, en kom dan weer eens spoe dig bij elkaar; 't publiek zal u dankbaar zijn. Het was overigens een onprettige gedachte dat de heer P. Koudijzer en zijne zuster, op wiens verzoek de zangers bij elkaar kwamen, beide aan 't ziekbed gekluisterd lagen, zoodat ze van den aangenamen avond niet konden genieten. Het leveren der grint voor Oost- en Westplaatpotder is bij inschrijving aan schip per W. v. d. Heuvel van Sliedrecht voor f 1,38 per M3 DEN DOMMEL. De lijst der lotelingen die op 2 Maart ingelijfd moeten worden zijn Jan Cornelis Boogaard L Kardux, T v d Maden, en Jacob Bogerman. DIRKSLAND. De Heer van den Boogaard onderwijzer aan de bijzondere school alhier is als zoodanig te Amsterdam benoemd. Maandag had hier een groot ougeiuk plaats Terwijl J. v.B. eenige werkzaamheden met een hengst verrichte kreeg deze op het onver wachts een slag van genoemd dier, die den dood ten gevolge had. Nog had een dochter van A G. het on geluk 0111 achterover van den brug in de Kcrkgraeht te vallen. Daar zij al verder en- verder afdreef, eu reeds in zinkenden toe stand verkeerde, zagen 2 a 3 personen zich genoodzaakt te water tegaan, om haar van een anders gewissen dood te redden, wat hen na veel moeite gelukte. HERKINGEN. Door de Ned. Herv. Kerk is tot Kerkmeester herbenoemd den lieer L. Kaashoek. MELISSANT. De lotelingen voor de nati onale militie, der lichting 1899, Abraham Krij ger, Laurus keijzer eu Jacob Poortvliet zijn opgeroepen ter inlijving bij de militie teSeu 2 Maart a. s. te Dordrecht. Oude Tonge. Donderdagavond 16 de zer had in 't lokaal van den Heer L. Kuape de 4e Jaarsvergadering plaats van het sohooifouda voor schipperskinde ren in Zuid-ilo land. Jammer dat niet meer leden (slechts 17) de vergadering bijwoonden. De Heer E. Mast lid en corresspondent te Den Bommel had zich Avel de moeite getroost er voor over te komen. In zijn kort openingswoord wees de voorzitter hierop dan ooken ook op het geen de lieer Mast ten bate der vereeniging gedaan beeft op de Iaats e Algemeene vergadering van „Schutte- vaer" uit het verslag van den secretaris bleek vooruitgang. Het getal ondersteunde kinderen be draagt thans 6, het vorige jaar 2. Yan die zes bezoekt één eene school te Rot terdam, een die te Den Bommel, twee die te Stad a/t Haringvliet terwijl twee te Oude Touge school gaan, van allen kwamen goede berichten in. Natuurlijk nemen met het stijgen van het getal ouderstetinden, ook de behoeften toe. Door de Maatsch. tot Nut van 't Al gemeen is weer steun toegezegd wat van het Rjjk zal verkregen worden is nog niet bekend. De rekening en ver antwoording van den Penningmeester werd onderzocht en goedgekeurd. De aftredende bestuurleden, de beeren II. van Dongen en J. J. de Vos werden herkozen. Eeu opengevallen plaats werd aangevuld door de verkiezing van den Heer J. de Korte Sz. Een middel om in het geldelijk belang der vereeniging werkzaam te zijn, werd uitvoerig bespro ken, en de uitvoering aan het bestuur opgedragen. De Eere-Voorzitter den Heer J. van Schouwen richtte zich daar op in welsprekende woorden tot de aan wezigen, wees er op dat de vereeniging wil ze haar nuttig werk blijven voort zetten vooral ook behoefte heeft aan uitbreiding van haar ledental en wekte allen op, om vooral in dien geest ten nutte der vereeniging werkzaam te zijn. De Voorzitter sloot daarop de vergade ring. 18 Feb. had bij den Heer A. van Es een schoorsteenbrand plaats, die zich ernstig liet aanziendoch werd met eigen hulp gobluschtzonder noemens waardige schade aan te richten. Als iets zeldzaams bericht men mij van onder Steenbergen dat bij Mej. wed. Luikx alle vijf haar melkkoeien tweelingen hebben geworpen, en wel allen vaarsjes. De lotelingen van de lichting 1899 die den 2 Maart a. s. in werkelijken dienst zullen moeten optreden zijn: Adrianus van Dongen. Jelier Ver vloed Adrianus Luijendijk, Daniel Tijl. Petrus Snij der. Hendrik Pieter van Dongen. G overfill Zweerus. Adrianus Cornelis van der Vliet., Dinsdagavond 14 Feb: 1.1 trad voor de werk - mansvereeniging vdoor Eendracht Macht" al hier als spreker op den Heer J. de Berg voor zitter der vereeniging, met het onderwerp Werkmansbelangen". Na een inleidend wojrd van den vic-evoor- zitter, begon spreker als volgt; Mijne Heeren Ik zal niet spreken over vroegere tijden om dat ik daar niet veel van weet, maar ik zal aanvangen met den tijd waarin onze vereeni ging is ontstaan. In 1896 hadden wij een zeer mooie winter, zoodat die voorbij was, zonder dat w» er erg in hadden, maar daarop volgde een koude rare Lente zoo dat het slap van werk was voor den landarbeider, en daar bij kwam nog, dat juist in dien tijd den oorlog van Amerika met Spanje aan gang was, zoo dat de levensmiddelen zeer duur werden, de tarwe klom toen tot f12- en de mais tot f 5.50 en zoo kwam het dat we hier hoorden klagen over werkeloosheid, ginds weer over de dure levensmiddelen, weer een ander die toevallig bij iemand in huis kwam die aardappelschillen at, zoo dat de nood hoog geklommen was, ja ook den bakker en den winkelier begonnen te klagen, want het was nu een tijd dat er van de oude schuld iets afgedaan moest worden. En nu werd er nog nieuwe schuld bij gemaakt dat konden zij niet volhouden. Toen waren er vermoedelijk enkele burgers ie deze ge meente die beter ontwikkeld waren dan den arbeider en die deden strooibij letten drukken om eene vergadering te beleggen, om te be spreken, wat of de oorzaak was van dien slech ten toestand. Die strooibiljetten luidende als volgt, dat het voor den werkman, die het al leen moest verdienen voor vrouw en vier of vijf kinderen voor 70 cent per dag niet langer was uit te houden tegenover die dure levens middelen, en dat in de laatste jaren de amb tenaren politie onderwijzers verhoogd waren van trektamenten, dus moesten wij ook vragen om hooger loon. Want niet uit eigen beweging zouden de boeren het ons nooit geven. Die vergadering werd trouw bezocht, want de een was van gedachte, dat er een spreker uit Am sterdam of Rotterdam zou optreden, anderen dat er een burger uit deze gemeente zou spre ken, en zoo vloeide de zaal vol van nieuws gierige. Zelfs uit Nieuwe Tonge waren belang stellende naar hier gekomen. Het was echter niet zooals men dacht, want A. Schouwenaar trad als spreker op, maar was niet genoeg ontwikkeld om alles goed uiteerrte zette n. Maar de bedoeling was goed en eene werk- mausvereeniging werd gesticht, een Bestuur werd gekozen die terstond hunne taak hebben opgevat volgens het strooibiljet bedoelde, een verzoekschrft werd ingediend bij 't bestuur der Landbouw vereeniging van Oude Tonge en omst eken om 10 cent per dag meer voor de mannen en 5 cent voor de vrouwen, maar de boeren hebben wel zoo roijaal geweest om ge noegzaam geen Nota te nemen van bedoeld verzoekschrift. Toen hebben wij de handen zelfs aan den ploeg geslagen, en den heer de Jong en van Helsdingen van Rotterdam uit- genoodigd, voor ons hier te willen optreden, en onze belangen uit een te zetten. Dien avond gaf veel indruk in 't hart van den werkman, zoo dat wij toen de vereeniging gemakkelijk voortkonden zetten. Zoo heb ik nu uiteengezet hoe die vereeng: is ontstaan, en nu zult ge wel begrijpen dat het kaaipraatjes zijn, die toen zeiden »de boerenbond heeft gejongd en dat jong is een arbeidersbondje. Had zoo iets waar geweest dan hadden die heeren wel gezorgd een strop gereed te hebben om dat jong op te hangen in plaats van hem te laten zuigen, er had nimmer een arbeidersbond be. taan. Zoo lang het zomer was ging het de vereeng: goed en heeft zijne jeugd in aanmerking genomen tamelijk gedragen. Maar toen het herfst werd en in de landerijen de groeikracht minderde, begon de vereengook in groei achteruit te gaan de arbeiders hadden er geen erg in, dat het voor den landbouwer tijd was om te zaaien voor 't volgend jaar, dat 't ook tijd was voor de vereengom te zaaien, wilde men 't volgend jaar maaien. Ik ben er zeker van, hadden zij er op bedacht geweest, we hadden van de zomer meer vrucht van ons streven gehad dan de vorige zomer: daarop werd het winter en kwamen de arbeiders spoedig 5 eent te kort inplaats van die over te kunnen houden voor contributie, zoodat de vereengin ledental nog meer achteruitging en men besloot de vereeng:

Maas- en Scheldebode | 1899 | | pagina 2