De Pink Pillen voor BSeeke Personen NIEUWE HOOP VOOR DE ZIEKEN WACHT U VOOR NAMAAKSELS. De groote vermaardheid der „Pink Pillen van Dr. Williams de groote her- nieuwer van het bloedspierversterkend middelheeft aanleiding gegeven tot talrijke namaaksels welke slechts het voorkomen van dit kostbaar geneesmid del hebben. De zieken die zich hebben la ten bedriegen hebben het waargenomen. De namaaksels hebben nooit iemand ge nezen. Weestop Uwe hoedehet is een grof bedrog. De Pink Pillen worden nooit anders dan in gesloten doozen ver kocht waarvan het omhulsel het gede poneerde merk draagtdeze doozen zijn van hout en gewikkeld in rooskleurig papier met blauw opschrift Pilules Pink pour personnes pales du Dr Willi- ams Olieverf Schilderij, Mahoniehouten Penanttafel. Gemengd Yieuws. Berichten, Mededeelingen enz. van Dr. Williams zijn een zekor genezend, middel daan zij liet lichaamsgestel venster leen, liet bloed verrljlten en de zenuwen versterken. L>e teederste per sonen kunnen liet geneesmiddel verdragen. Tegen Bloedarmoede. Algemeene Zwakte. Kliergezwel. Bleeke of Rheumatiek vale gelaatskleur Onregelmatigheid Verlamming. der Voortbeweging. Heup jicht. VROUWENZIEKTEN (ÉlS De ziekte neemt de frischhéid des aangezichts weg. De Pink Pillen schenken de gezondheid terug, maken de oogen weêr glanzend en de wangen rooskleurig. Plaatselijk nieuws. Oplossing Prijsraadsel Bïn nu Yo. £9, Wei'Stooping-en. den bouw van barakken voor 17000 soldaten, het invoeren van eigen post- en stempelmer- ken en het instellen van een vredesgerecht. bestaande uit Christenen en Mohammedanen onder voorzitterschap van een Engelsman, dat namens Koningin Victoria rechtzal spreken.. Ook Prins George moet door deze maatrege len, die hij als inbreuken opzijn rechtenbe- sebouwt, zeer onaangenaam getroffen zijn. De Pruisische minister van oorlog heeft in de begrootingscommissie de ver rassende mededeeling gedaan, dat uit het buitenland rijk van geld voorziene vrou wen naar Pruisen worden gezonden om de officieren van hot Pruisisshe leger tot het spel te verleiden. Zeker blad brengt nu het haast on gelooflijk bericht, dat deze vrouwen voor namelijk Fransche vrouwen zijn, wier taak 't is, het Pruisische officierenkorps stelselmatig te doen verliezen" Onder de vele thans-atlantische schepen heeft ook de „Makinaw", een veetransportboot, op zijn overtocht van Philadelphia naar Londen zwaar weer te doorstaan gehad. De eerste stort zeeën zetten het tusschendek onder water en een verschrikkelijke paniek brak on der het daar opeengehoopte vee los. Een gedeelte der bemanning moest omlaag, om de proppen uit de spongaten te ne men. Tusschen de doodsangstige dieren hadden de matrozen door het water te waden en omlaag te duiken, om den levensgevaarlijken arbeid te kunnen vol brengen. Na heel veel moeite gelukte het en werd het vee voor verdrinken bewaard. Toen de storm bedaard was, bleek niettemin, dat 320 dieren dood getrapt of verdronken waren. Van de Azorische eilanden wordt geseindDe stoomboot „Weehauken" is met 25 passagiers van den Hamburg Amerikaanschen stoomer „Bulgaria" hier aangekomen. De kapitein meld, datde „Bulgaria" hulpeloos opden Oceaan drijft, op 800 mijlen van de Azoren. Het lot der overige 65 passagiers is onbekend. Hij liet ziohgezeggen. De veldartille rist te 's-Hertogenbosch, die verleden week op zoo'n avontuurlijke wijze het hazenpad koos is naar het garnizoen aldaar teruggebracht door zijn moeder. Valkenjacht. De heer Mollen, valke nier te Valkenswaard, in wiens famile verscheidene geslachten achtereen de val kenjacht van vader op zoon overging, is voornemens dit oude, eens zoo bloeiend bedrijf op de tentoon stelling te Parijs in verband 1900 aanschouwlijk voor te stellen door het africhten van valken en al wat 'daarmede in verband staat. De heer M. levert nog jaarlijks verscheide ne gedresseerde valken naar Engeland. Merkwaardig. Te Schermerhorn, waar sinds 1885 de Herv. gemeente zon der predikant is, kwam bij den kerke- raad het voorstel in om pogingen te doen tot het beroepen van een orthodox pre dikant. De vorige predikanten waren allen van de moderne richting. Over dat voorstel staakten de stemmen. Toen be sloot de kerkeraad de gemeenteleden over de vraag te laten beslissen met gesloten stembiljetten. De uitslag was nu, dat zich 72 stemmen voor een orthodox en 19 voor een modern predikant verklaarden. Aldus verhaalt de Opr. H. Crt. Zware reis. Zaterdagnacht is de Werkendamvan de Holland-Amerika lijnte Rotterdam aangekomen, met ver lies van 4 sloepen, 2 vlotten, afgebroken davids, weggeslagen machinekamerkap, gedeeltelijk verbrijzelde reeling en andere lichtere averij aan dek, een en ander veroorzaakt door zeeën die overgekomen waren bij zwaar stormweder, in den nacht van Donderdag j.l. Bij dit noodweer stond er 70 duim water in de machinekamer en hoofdzakelijk aan de zeemanschap van den gezagvoerder, kapitein Bruinsma, danken de passagiers het, dat zij na een reis van 16 dagen behouden zijn aan gekomen. Ontrouwe dienstmaagd. De dienst meid van een timmerman te Wemeldinge heeft van de gelegenheid, dat de vrouw des huizes zich even verwijderde, gebruik gemaakt om met den sleutel, waarmee een kind speelde, het kabinet te openen en daaruit f 50 aan papieren geld weg te nemen. Door het doen van buitenge wone inkoopen, viel, toen het geld ver mist werd, al spoedig op haar de ver denking. Proces-verbaal is opgemaakt. Ingestort. Vrijdagavond is te Hel mond de watertoren met donderend ge raas ingestort. De toren was dien dag juist afgewerkt en stond voor het eerst vol water. Onder dien last schijnt het gezwaarte bezweken te zijn. Na het zoo strenge vonnis, dat den commandant van Manilla, die deze plaats aan de Amerikanen overgaf, heeft getrof fen, (hij werd gefusileerd) zullen nu nog twee Spaansche officieren moeten boeten voor de nalatigheid der overheid en het bederf in de verschillende takken van be stuur. Admiraal Cervera en kapitein Diaz Moreu (commandant van de //Cristobal Colon") zijn in staat van beschuldiging gesteld wegens de vernietiging van het Spaansche eskader bij Santiago de Cuba. Daar de een (Cervera) Senator, de andere lid der Kamer van afgevaardigden is, moet aan het parlement nog vergunning gevraagd worden om hen te vervolgen. 20 Cent per regel. IË m'jixiiuiuwuii Bewijzende voorbeelden Ik heb U niet willen schrijven alvorens een zekeren tijd te hebben laten verioopen om mij van de weikiug uwer Pillen to overtuigen en zeker te z jn dat de kwaal niet zou wedeikomen. Ik leed reeds lang aan hevige lendenpijnen die mij verplichtten herhaaldelijk mijne bezigheden te verlaten. De Pink Pillen hebben mij liet grootste wel gedaan en ik zal ze zeker aanbe velen. Grousse, Onderwijzer te Loré (Ome). DE WERKMAN Wat is er niet ongelukkiger dan de werkman zonder werk die somtijds een groot gezin heeft te onderhouden en niet weet aan het onderhoud der zijnen te voldoen. Maar nog vreeselijker is het een werkman die werk genoeg kan vinden, maar niet in staat is hetzelve te verrichten ten gevolge van lich aams zwakte, enz., en zich zon der vaste hoop bevindt zulks in de toekomst voor zijn huisgezin te kunnen ver strekken. Ziehier het feval van den eer H. Ver- doorn, n° 8 Prins Alexan- derstraat te Feyenoord, bij Rotter dam, waar heen wij ons gericht heb- endooreven de Maasbrug over te steken en door hem zelf verhaald. Voor ongeveer 16 jaren geleden, zoo zeide hij, had ik het ongeluk mij met eene zware kist te vertillen. Ik raadpleegde verschillende doctoren doch zonder het minste resultaat Zoo sukkelde ik maar voort, totdat ik de Pink Pillen van Dr. Williams, die door een ieder ge waardeerd worden door wie, zij gebruikt zijn geworden, en die zulke wondervolle genezingen te weeg gebracht hebben. Ook besloot ik ze te probeeren, en in het begin der behandeling gevoelde ik reeds verbetering en na het gebruik van 4 a 5 doozen hebben zij mij volkomen genezen van hevige pijnen in rug en lendenen. Verder, zeide hij, maakt het vrij bekend opdat een ieder, die aan eene dergelijke ziekte lijdende is, eveneens de Pink Pillen gebruike en ook vol komen genezen worde. Mijn hartelijken dank. Overtuigender bewijzen zijn, dunkt ons, over bodig. Juffrouw Eudoxie Delalande, modiste te Re- nazé (Majenne), schrijft ons Sedert drie ja ren had geen geneesmiddel mijne pijnen kunnen verzacli- ten en dezen voor eene vrouw zoo pijnlijken toestand kunnen veranderen. Ook is het met een waarachtig ge luk dat ik U het gevolg van het gebruik derPink Pillen kan schrijven. Ik heb vijf doozen ge bruikt en sedert dien tijd is mijne gezondüeid regelmatig geworden en ik gevoel deze korte ademhaling niet meer die mij verhinderde te gaan en in 't bijzonder trappen >e klimmen. Ik gevoel het een plicht de werkingskracht van uwe verpleging uit te spreken en veroorloof U met genoegen mijnen brief openbaar te maken. Als een der meest werkende geneesmiddelen van dezen tijd herkend, zijn de Pink Pillen een krachtig bloedher- vormer en versterker der zenuwen zij gene zen wanneer alle andere middelen gefaald heb ben heupjicht, zenuwpij nen, verlamming, oneven redigheid der voortbe- jk weging, St. Vitusdans, booldpijnen, zenuwziekte, |P kliergezwel, enz. Zij bren- gen de schoone kleuren Uop een bleek gelaat terug p en werken op de verzwak- f kingen bij de vrouwen en genezen bij mannen al de ziekten die door overdre venheden, van natuurlij ken en van geestelijken aard, veroorzaakt zijn. HSIiBIl 'j Dr Williams \l\)\.ES raK ERSONNES A AlsjELS DU Q» w L. L -A, -S Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reedsnagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 't fransch op het omhulsel staatPilules Pink pour Personnes Pales du Dr Williams 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papiermetblauweletters. Menhoede zich voor namaaksels. Prijs f. 1.75 de doos, f. 9.per 6 doozen. Ver krijgbaar bij SNABILIÉ, Steiger 27, Botter dam, eenig depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. He bijval der PINK PILLEN overtreft alle anderen. Zij hebben in alle landen eene algemeene beroemdheid behomen. Verkrijgbaar tevens voor Sommelsdijk en Omstreken bij DIJKEMA DOORNBOS. lj£Het is thans in Amerika buiten gewoon koud. De thermometer daalde op verschillende punten in den Staat New- York van 10 tot 40 graden onder nul. De New-Yorkbaai is met ijs bedekt en de scheepvaart zelfs voor sterke stoom schepen gevaarlijk. "Vele schepen uit Europa zijn over tijd, en zien er, binnenkomend, uit als ijsbergen. Te Chicago wees het kwik dertig gra den beneden nul; een punt dat in dertig jaar niet werd bereikt. Eetbare vogelnesten. Op de Banjak eilanden, zijn in den loop van 1898 grot ten met eetbare vogelnesten ontdekt. Aangezien dit in China zoo gewilde pro duct meer waarde heeft dan de meeste Indische goudertsen, wordt verwacht dat een milde regen van concessie- en erf- pachtsaanvragen op het gouvernement Sumatra's Westkust zal nederdalen. De gelukkige viuders brengen het kost bare banket naar de pasars van Tampat Toean en Singkel, vanwaar het naar Singapore vervoerd wordt. Een kati eerste soort kost f 7,50. Na het lezen van dit bericht zal wel licht deze of gene ondernemende geest van zijn stoel opstaan met de woorden „Vrouw! ik ga met de eerste boot van de Paketvaartmaatschappjj naar Singkel, om vandaar per zeilprauw naar de Banjak- eilanden le gaan". Hij bedenke echter dat de reis nogal kostbaar is en de vogelnesten in den regel niet zoo voor 't grijpen liggen! J.-B Sommelsdijk. 15 Februari. Ter gemeente secretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van J. Bienefelt, broodbakker alhier om verplaat sing der bakoven van de voor- naar dc aohter- kamer. Op Zaterdag 25 Febr. a.s. zal gelegenheid wor den gegeven om daartoe zijne bezwaren in te brengen en deze schriftelijk ol mondeling toe te lichten. Dijkgraaf en Gezworens der polders het „Oude land" en „Everdina" onder deze gemeente maken bekend dat de rekeningen dier polders over het atgeloopen dienstjaar 1898 en de Staten van be grooting over den loopenden dienst 1899 gedu rende veertien dagen van des morgens 10 12 en van des middags 2—4 ure op den Doele te Som melsdijk ter inzage zijn nedergelegd. Middelbaruis. Maandag, bij het laden van vee op de stoomboot Sommelsdijk, geraakte een beest van J. B. bezijde de plank en viel te water. Na een gerui- meu tijd te hebben rondgezwommen, werd het aan de scheepswerf ophetdtfo- ge gebracht. Stad aan 't Haringvliet. Maandag 1.1. hield de Heer Byleveld, Lanabou- Consulent te Sommelsdijk, alhier ter herberge van G. Smits, eene lezing over kunstmeststoffen. Op eene heldere en duide lijke wijze heeft hij voor een belangstel lend publiek het nut dier stoffen aange toond. ffllSJf BOSMEIj. Alhier werd door W. de G. een zoon, dragende de naam van Willem bij den Burgemeester aangegeven, doch kwam een week later melden dat dit kind een jongedooh- ter was, en de naam veranderd zou moeten worden in Elisabeth Johanna. Ooltgeusplaat. De brandweer alhier ontving dezer dagen van de Ned. Maatsch. van Brandverzekering te Tiel (Agent de Heer J. G. van Putten,) eene gratitioatie van f 50,als erkenning voor haar beleidvol optreden bij den brand op 30 Jan. j.l. Dankbaar wordt hiervan bij deze mel ding gemaakt. Tot bestuurslid der Antirev. Kiesver- eenigii g „voor de Waarheid en Oranje" alhier, is herkozen den Heer S. de Ruiter. Ds. J. Verweij, Herv. Pred. alhier, heeft voor het beroep naar den Moerdijk bedankt. Oude Tonge. io Febr: 1899 was het 25 jaar geleden, dat den heer A. van derHeiden werd benoemd als onderwijzer aan de Open bare School alhier. Onder vele blijken van be langstelling gewerdt hem onder eene harte lijke toespraak van den Burgemeester namens den Raad der Gemeente een prachtige stoel, cn van zijn Collega's een keurige Salontafel. Van harte wenschen wij, dat deze dag nog vele jaren in herinnering moge blijven. Zondag 12 Febr. is hier in de mond der haven een partij scheepsinventaris gevischt als schoorhouten, kluiverboomen, haken, hoo rnen, en riemen, een complete barlijn. Zelfs een ijzeren barlijnstoel is op 't strand gevon den. Wel een bijwijs, dat 't Zondag stormde: men denkt hier algemeen, dat een en ander afkomstig is van eene aak of kaan Dinsdag 14 Febr. Door 't springen vaneen brandende petroleum lamp ontstond een begic van brand bij Leon Bouwman. Door de bu ren werd spoedig alles uitgedoofd en is de schade heel gering. Helissint. Ter secretarie der gemeente zijn ingeleverd de volgende aangifteD om op de kiezerslijst te worden geplaatst een als woningkiezer, 5 als loonkiezer, 4 als inwonende zoon en een als exa- menkieser. WEER EEN. Heilevoetsluis. Maandagmorgen over leed alhier den heer P. den Biijker in den ouderdom van 87 jaar. De overledene be hoorde tot de Dog weinig overgeble venen gerechtigden tot het dragen van het Metalen kruis, Woensdagavond had alhier weder in het Hotel v. Engelen een bijeenkomst van het Heilsleger plaats. Hr. M. „Castor" zal naar wij vernemen 29 Maart a.s. in dienst worden gesteld tot het houden van oeleningstochten aan vankelijk op de Zuiderzee, en na voor zien te zijn van een waarloozen kiel, ook buitengaatsch met een gedeelte der jon gens van het tegen dien tijd buitendienst gestelde Instructie korvet, „Nautilus". Ilr. M. pantserdekschip „Friesland" is 1.1. Vrijdag te Port-Said aangekomen en de „Zeeland" is dien zelfden dag van Plijsmouth vertrokken ter voortzetting van de reis naar West Indië. Het in eenige bladen voorkomende be richt als zou Hr. M. '/Alkmaar» in Con servatie op 's Rijkswerf alhier ten dien ste der opleiding naar Amsterdam wor den gediregeerd is in zoo verren juist dat wel het plan heeft bestaan doch waarvan met het oog op de hooge kosten is afge zien. Het plan is nu om een der masten van bovenbedoeld schip voor het zelfde doel naar Amsterdam te zenden en ge tuigd op de wal te plaatsen. Door ongesteldheid van de Heer Veld huizen is de Vergadering in ons vorige nummer vermeld niet doorgegaan. Thans hoopt den heer Veldhuizen a.s. Maan dagavond ten 7,30 uur in de Christelijke bewaarschool op te treden met het onder werp: Een bedekten vijand openbaar gemaa kt door een Chisteu-geheel-onthouder- Wij wekken al onze lezers op dien be gaafden spreker te gaan hooren. ROZENBURG. In onze gemeente worden pogingen in het werk gesteld om ook aan de School met den Bijbel een leesbibliotheek te verbinden. Reeds sijn eenige giften ingekomen. De Bibliotheek zal voorloopig beslaan uit Kerk-, Zending- en Vaderlandschegeschiedenis. Wat de toestand van den arbeider in onze gemeente betreft, daar kan niet over gestofd worden. Als men een wandeling van een half uur door onze gemeente maakt, en men is niet kleurblind, dan zegt men, hun toestand is niet rooskleurig, want dan ziet men in elke buurt soms 20 a 30 jonge gezonde mannen zich bezig houden met niets doen. Maar waarom, zeide mij onlangs iemand, niet ge komen tot de oprichting van een afdeeling van //Patrimoninm", welke reeds in zoo menige gemeente uitnemend werkt? Wij ho pen daar spoedig een antwoord van onze arbeiders op te ontvangen. Zaterdagavond hoopt de nieuw opgerichte Muziekvereeniging hare eerste tonen te laten hooren. De muziek zal geleid worden door den heer Jordaan van Schiedam. SPIJKENISSE. 14 Febr. Heden voormid dag reed de zoon van de landbouwer Crs. Zevenbergen met een volgeladen wagen grint van de kaai. De kerkstraat in willende rijden schoot de wagen wat schielijk toe. Hugo, een flinke jongeling, wilde hem nog tegenhouden door zijn been tegen het huis van den heer de Gilde aan te zetten, doch de aandrang van den zwaren wagen was te groot en brak hem zijn been boven de knie af. Spoedig bij zijn ouders gebracht, werd hem dadelijk genees kundige hulp verleend door Dr. H. J. van Peppinck welke spoedig ter plaatse aanwezig V00RJAARS0PRUIIYIING Goede oplossingen kregen we van B. S. M. de R. Jz. M. G. K. D. B. G.J.z. P. v. d. S J.B. L.B.Md. M. P. Az. L. S. Ph. S. P. A. v. G. C. M. v. D.Pd. H. v. d. M K. V. J. d. W. C. v. R D. v. d. D. K. S. Kz. allen te Sommelsdijk. IJ. v.E. L.K.—M. S.Md. A.M. H.Z. A. Z. L. V. en T. C. N. allen te Middel- li arnis. CL J V. E. v._R.allen te Stad aan 't Haring vliet. J. G. te Ooltgensplaat. G. M. V. J. B. allen te Nieuwe Tonge. C. H. Az. C. v.R. A. W.Z. H.C.B. allen te Herkingen. J. R. Kz. N. T. M. L. Wd. G. d. J. Kz. M. v. D. Pz. P. de J. T. v. d. G. allen te Dirksland. C. v. B.Cz. L.C.K. P.H. A.F.—H. v.d. V. J.F. A.L M. C. B. Jz. A. G. allen te Melissant. J. de G. Jd. L. W. H. Ph. v. O. A. v. d. R. Bz. H. B. allen te Stellendam. C. de M. A. P. C. B. J. Fz. K. M. P. W. Pz. W. K. allen te Ouddorp. G. v. O. te Wissekerke. ■C. 15. te Oud-Beierland. A. N. te Rotterdam. W. V. Dz. te Woerden. De hoofdprijs bestaande uit een keurig voorstellende H. M. onze Koningin (Peinture Bogaerts) in rijk vergulden lijst met kroon, groot 50 bij 40 cM. viel bij loting ten deel aan P. V. SLOOT, te Sommelsdijk. Zoek uit onderstaande woorden een regel, voor komende in een der advertentiën in het num mer van heden. Ham, Os, As, Deze. Zij, die het beste vier of zesregelig versje, hierop betrekking hebbende inleveren, ontvan gen bovendien nog een keurig Cadeau. De hoofdprijs is ditmaal een Alle nieuwe Abonnés (ook zij die zich heden abonneeren), kunnen aan dit prijsraadsel deel nemen. Oplossingen uiterlijk Zaterdag 11 Maart aan ons bureau. Zaterdag 18 Febr, voorm. 10 uur verkoop Sparren aan de Kaai te den Bommel. Notaris van Ispelen. Woensdag 22 Éebr. 1899 nam. 2 uur ver koop van schaarhout langs Duivenw. dijk, weliestrijpe en Oudel. dijk onder Oude en Nieuwe Tonge, bij A.T. Ware te Oude Tonge, Notaris VA Si ISPELEN. Donderdag 23 Februari voorm. 9 uur, ver koop van Paarden, Vee en Wagens op de hof stede van Loon, aan den Oostdijk te Oude Tonge. Notaris van Ispelen. Vrijdag 24 Febr., 's avonds 6,30 uur veiling

Maas- en Scheldebode | 1899 | | pagina 2