Kaas r mhei niet Gras en Klaverzaden. Rheumatiek, Keupjicht en Zenuwpijnen Prijs-Courant Dk Breesnee. Kleine 20 Cent per regel. PINK PILLEN VOOR BLEEKE PERSONEN WACHT U VOOR NAMAAKSELS De groote vermaardheid der „Pink Pillen van DrWilliamsde groote her- nieuwer van het bloedspierversterkend middel9 heeft aanleiding gegeven tot talrijke namaaksels welke slechts het voorkomen van dit kostbaar geneesmid del hebbenDe zieken die zich hebben la ten bedriegen hebben het waargenomen Gewetenloozeapothekers hebben deze na maaksels per dozijn en per honderd aan geboden. Weest op Uwe hoedehet is een grof bedrog. De Pink Pillen worden nooit anders dan in gesloten doozen ver kocht waarvan het omhulsel het gede poneerde merk draagtdeze doozen zijn van hout en gewikkeld in rooskleurig papier met blauw opschrift Pilules Pink pour personnes pales du Dr Willi ams" Advertentïèn. Aanbesteding. van TOUWWERK, J. Vroegindeweij, A. PALINGDCOD. Gemengd nieuws. iieclames, Mededeelingen ens. Bleekzucht, bleeke Kleuren, algemeene Zwakte Verlamming, St. Vitusdans, chronische luchtpijptak ontsteking Brand en Knobbels Van Dr Williams Geen enkel geneesmiddel heeft zulke verrassende uitwerkingen getoond KRACHT AAN ZWAKKEN ZULKS IS SLECHTS EEN BEGIN DE PINK PILLEN schenken de gezondheid terug in de Wanhopigste gevallen. TWEE YÖOREEELBEN ÖNDES DUIZEND DE PINK PILLEN geven aan de grijsaards de kracht en de gezondheid der jeugd terug INK V [ER5°ONNE$ IzaiicS- en Tuinbouw. Sommelsdijk. De Dorpsvereeniging „Mi idelharnis-Sommelsdijk" besloot in hare vergadering van 11 Jan. j.l. o.m. voor de in Juli te houden tentoonstel ling der Holl. Maatschapij van Land bouw, vier medailles besctiikbaar te stel len, n.l. één verguld zilveren voor ak kerbouw één verguld zilveren voor veeteeltéén verguld zilveren voor nia- chinerien en één bronzen voor Kippen- teelt. Herkingen. 13 Jan. De heer Bijlevelt, landbouwconsulent te Sommelsdijk hield hedenavond zijn eerste voordracat over de „bemestingsleer". Oudanks 't zeer on gunstige weer waardoor vele buiteuboe- ren wettig verhinderd waren was de zaal zeer goed bezet, met een zeer aan dachtig publiek dat na afloop zeer vol daan was, zoowel over den spreker als over 't gesprokene. Den spreker bracht onze vereeniging 't eeresalunt voor 't door haar genomen initiatief waar zij voor zoover Z Ed. bekend was de eerste vereen, is in Nederland die op 't voor beeld van Belgie, in meerdere voor drachten of beter nog in zoovele voordrachten als zedelij ker wij ze daarvoor noodig zijn een zeker onderdeel van 't landbouwbedrijf laat uil wet ken of bespre ken, tengevolge hiervan is beknoptheid om alles in èèn woord of voordracht te kunnen behandelen niet noodig elke oorzaak en de daaruit voortvloeiende gevolgen kunnen worden aangestipt en besproken evenals de middelen om zoo wel't een als -t ander in ons vooideel te leiden, en zoo moet deze 1ste voordracht worden beschouwd als dn inleiding qp't omvangrijke werk de* berm "iugsieer. Spreker behandelde achtereenvolgens perpbospliaat. Voorw. bij en in schrijvingsbiljetten franco in te zenden voor of op 26 Jan. a.S. aan den Secretaris der Vereeniging A. W. KEIJ- ZER, te Dirksland. G. P. KOOPMANS, Kampenzendt onder rembours franco door geheel Neder land een eehie Friessche Boeren Nagelbaasi 13 ct. p. p. Grijze Winket zakken Sommelsdijk (overeenkomst) die zoo den ganschen mtnsch aanpakt en zijn lot bepaalt". Uit dit oogpnnt bezien acht Mr. Drucker de regeling der arbeidsovereen komst van dringend belang. Ie ter weg neming van bestaande rechtsonzekerheid, en 2e ter bescherming van zwakkeren tegen al te drukkende voorwaarden. Wie zal den heer Drucker in zulke redeneeringen ongelijk geven Zeker niet de antirevolutionairen die bij monde van hun hoofdleider reeds in 1874 om een wetboek op den arbeid riepen. Destijds echter werd er weinig acht op geslagen. Van die zijde wilden de libe ralen liefst geen sociale hervormings- middelen aannemen. Doch toen later hetzelfde werd ingezien en betoogd door eigen partij gen ooten, o ja, toen was het goed. Zoo ook nu weer bij het verschijnen van Mr. Drucker's arbeid. De Nieuwe Botterdamsche kan schier geen woorden genoeg bijeenlezen ter verheffing van den schrijver. Zie eens wat zij van Mr. D. zegt zij verklaart dat hij „de wetenschap van het privaatrecht volkomen beheer8cht, een man is van degelijke studie door aanleg en beroep, begaaft met een wakkere werkkracht als weini gen, vrij van doctrinair star zien, door drongen van de rcëele behoeften van zijn tijd, waren voelend voor de nooden van hef nijvere volk". Wat hiervan nu ook zij wij ont kennen volstrekt niet, dat de heer Druc ker een bevoegd deskundige is ten zeerste verheugt het ons, dat de tijd nadert waarop de rechten van den ar beider in hoofdzaak zullen beschreven staan in de wet, Niet dat daardoor alles gered is. Dat scheelt zeer veel. Het ware integendeel te wenschen, dat de wettelijke regeling van het werkcontract eigenlijk niet noodig werd geacht; want juist dat sterker wordend verlangen naar dat stuk van wetgeving wijst op het verdwijnen der zedelijke drogredenen voor het be stendigen van vreedzame verhoudingen. Nochtans waar deze ontbreken, is de Overheid geroepen om de zwakken te beschermen, en kan de wet tevens dienst doen om menigeen het plichtsbesef op te wekkeu. Gelijk van zoo menige regeeringsop- dracht aan commissies of bijzondere per sonen is het resultaat geheel onzeker. Eu wat het lot zal worden van Mr. Drucker's ontwerp, kan ook niemand zeggen. Maar in elk geval blijft meê door zijn werk de zaak aan de orde. De Minister kan nu, alvorens te beslissen in hoeverre hij het ontwerp zal over nemen, de openbare critiek opvangen, en er zijne winst mede doen. Op deze manier komt de beoogde wet allengs tot genoegzame rijpheid. M STORM. Bulderend uit het Noord-Westen gierde de storm Donderdagavond en naoht over straten pleinen graohten, cn veld terwijl kille regen kletterend neer viel. Op sommige oogenblikken was het werkelijk noodweer. Allerlei storm-en waterberickten komen in. Zoo meldt men ons De laatste trein van Antwerpen naar Amsterdam vertrok 30 minuten te laat, de trein kon niet laDger wachten, vandaar dat de Engelsohe post via Oostende benevens de passa giers voor Holland den nacht in Antwerpen moesten doorbrengen. Het stoomsohip Spaarndam van de Holland Amerika lijn is aan den hoek van Holland tengevolge van den storm aan den grond ge raakt, dook is bij hoog water en behulp van vier sleepbooten weder vlot gekomen en kon de reis vervolgen. De stoombootdierst van Hellevoetsluis naar Ylaardingen heeft door den storm en hooggaand water den dienst gestaakt. De rei zigers en de post van eilanden zijn te Helle voetsluis achtergebleven. De Harwichboot naar Hoek van Holland kwam nietegenBtaande door den storm een schoorsteen was weggerukt op tijd de haven binnen. Uit Kampen berioht men ons Het IJselwater is door den kraohtigen wind uit het W. en NV. sterk gewassen. Het water Staat van dijk tot dijk. Het Kampereiland is nog vrij. De DroDtherdijk liep over. Uit Zwolle sohrijft men ons: Door den Noord-Westen storm is het water aanmerkelijk gewassen zoodat heden morgen bij een water stands van 1.12 M. pi. m. N. A. P. de keer sluizen der Willemsvaart zijn gesloten De bui tenlanden langs het Zwartewater en Almeloseke kanaal zijn reeds geruïneerd. De Buitenkant en een gedeelte der Thorbeoke gracht staan reeds onder water, zoodat men druk in de weer is met het ingereedheid brengen der damplanken. Het U. D. meldt: Tijdens den hevigen storm werd v. L., wo nende in de Abrahamdoelensteeg te Utrecht, plot seling uit den slaap wakker geschrikt door een gewledig gekraak. Onmiddelijk daarna volgde een zware Blag, veroorzaakt door het neder- vallen van een balk. Haastig opstaande begaf hij zioh naar den zolder en bemerkto toen tot zijn niet geringen schrik, dat een gedeelde van zijn dak was ingestort en dat de rest weldra zou volgen. Nauwelijks had hij dan ook den tijd om vrouw en kinderen in veiligheid te brengen, toen opeens het gebeele dak instortte, een gedeelte van den aohtergevel in zijn val medeslepende. Y. L. met zijne vrouw en 7 kin deren begaven zich onmiddelijk naar het poli tiebureau aan de Ganzenmarkt, waar zij het overige van den nacht doorbrachten. Uit Culemborg wordt gesohreven Door den hevigen storm, die gisternaoht woed de, is het sohip van schipper Meeuwsen, gela den met oud ijzer, en „bestemt naar Kuhrort, ter hoogte van Korternoord nabjj Culemborg in de rivier de Lek gezonken. Met zeer veel moeite kon zioh de sohipper met vrouw en twee kin deren in het bootje redden. Naar wjj vernemen waren sohip en lading verzekerd. gelijk al de ziekten die uit een arm en onzuiver bloed voortkomen, worden genezen door de M. G. Teyssier, onderwijzer te Labarthe-BIeys (Tarn), zegt dat zijne dochter, nu 23 jaar oud, seb-rt meer dan zes maanden pijnen in de lendenen, in de schou ders, in de maagholte cn in het hoofd gevoelde. Ilare eetlust was ver dween en hare krachten vermind 'rd n Nadat zij eenige doo zen l'ink Pilleng-nom n had kwamen hare kl ach ten geheel t rug. Geene pijnen, geene maag krompen meer ue eetlust is uitmuntend de krachten zijn terug gekomen en dtzen too- •tand blijft sedert langs reeds voortduren. fes men voor eenigen tijd in de Hollandsche dhgbladen. Zeer zeker hebben de lezers en lezeressen van dit blad op deze zelfde pliats in de laatste tijden met nieuwsgierigheid en belangstelling de wonderbare genezingen gelezen van verlamden, bloedarmoedigen, enz. enz. en hebben zich zeker afgevraagd zou zulks alles waarheid wezen, al die getuigschriften komen uit 't Buitenland en als gewoonlijk wordt er dan gezegd van iets dat in 't Buitenland voorvalt, o! dat is ver weg, dat is niet gebeurd inaar de feiten doen zich ook hier te lande voor en ofschoon slechts sedert korten tijd in Nederland ingevoerd, weten wij reeds dat onder de talrijke peisonen die gene zen zijn of die zich oneindig veel heter gevoelen eenigen reeds getuigschriften opgezonden heb ben wij willen spreken over de Bink Pillen van D' Williams. Ziehier slechts een voorbeeld onder velen wat de Heer Hyman, H lterstraat, ons uit Zutphen op den 22 Mei 1898 geschreven heeft Mijnheer, ik zal U h^t resultaat mede deelen van de Pink Pillen door mij gebruikt. Ik had al verscheidene maanden pijn in de horst nabij het sleutelbeen en die pi:n werd allengs hevi- ger. Ik had alle mogelijke geneesmiddelen bepioefd, zonder eenig resultaat. Toen las ik in de Nieuwe Zutphensche Cou- rant ingezondene artikets over de Pink Pillen t Ik besloot om eens een doos te probeeren dat mij best beviel Vervolgens nam ik een tweede doos en na hot gebruik dier doos was de pijn verdwenen. Nu heb ik slechts eenmaal weer pijn in de borst gehad maar in zeer lichten t graad. Mocht de pijn soms weer komen, dan neem ik weer een doos. Ik kan dan ook een ieder aanraden om deze Pillen te gebruiken. Overal waar ik kom, recommandeer ik uwe Pink Pillen van Dokter Williams, want zij helpen flink. Zoo U wilt kunt U van dit schrijven gebruik maken. De wijze en voorzienige moeders zullen aan hunne dochters do Pink Pillen doen nemen. Is uwe dochter bleek, zwak, of door niets ver moeid, heeft zij hoofdpijnen, ondervindt zij len denpijnen of zenuwpijn tusschen de ribben, is er vertraging in hre maandtlijksche zuiveringen of hebben zij moeilijk plants i Dan moogt gij geen tijd verliezen. Gij moet U de l'ink Pillen vn Dr. Williams aanschaffen. Zij zult en het lica-m helpen zie regelmatig en natuurlijk te ontwikkelenzij zullen het bloed verrijken en o}i de wangen den blos der gezond heid terug roepen. - Brief van een dokter. Ik ben gelukkig, zoo schreef de H' Parod, Dokter van de Faculteit van Parijs (7, place de la Mothe, te Limoges! in een brief geiicht aan den H' Gablin, U te zeggen welke gelukkige resul taten bij verscheidene mijner zieken Uwe Pink Pillen voor bleeke personen van Dr Williams hebben opgeleverd. Ik verzorgde eone jonge vrouw waarvan de ouders aan long-tn- berculose gestorven waren, mijne ciient was door ecne zeer gevorderde bleek zucht aangetast. On der den invloed van deze uitstekende Pil len, zijn de kleuren teruggekomen, als mede den eetlust en de zieke verkeert thans in den besten gezondheidstoestand. Een ander mijner clienlen was door een hevige heupjUht angetast, welke weer stand had geboden aan al de gewone behan delingen. Eene enkele doos Pink Pillen hebben hem bevrijd van deze vreeselijke ziekten en hij beveelt het gebruik er van aan, aan al!e personen die hij ontmoet. Wat mij betreft kunt U van mijn brief een dusdanig gebruik maken als U goed zult vinden. Daar de grondregel dezer verpleging is de hernieuwing des bloeds en de versterking der zenuwen, spreidt hare werking zich tot vele ziekten uit: bloedarmoede,rheumatiek,heupjicht, zenuwpijn, verlamming, onregelmatigheid der voortbeweging, St. vitusdans, hoofdpijnen, zenuwziekte, kliergezwel, enz. De Pink Pillen geven aan een bleek gelaat zijne scboone kleuren terugwerken tegen alle verzwakkingen en hebben eene krachtige werking tegen al de ziekten die door natuurlijke of geestelijke overdrevenheid voort komen. Gelijk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds nagemaakt, eene ieder geve dus wel acht dat er in t fransch op het omhulsel staat: «Pilules Pink pour Personnes Pales du Dr Williams v. 't Omhulsel en het etiket zijn van roosklehrig papier met blauwe letters. Men hoede zich voor namaaksels. Prijs ƒ.1.75 de doos; 9.—per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Vooral Rotterdam had veel te lijden. Zoo werd in den Zwaauhais oen tot de tweede verdieping opgetrokken in aanbouw zijnd huis, staande naast de vyienfabziek van de firma Watsou Zoon, met den grond gelijk gemaakt. Omstreeks 1 uur 's nachts stortte hot met don derend geraas ineen, een daarnaast staande hei machine onder puin en balken bedelvende. in de Maas tor hoogte van IJ seimonde, sloeg de behippeisknecht J. v. d. Wind, berende den boter van de tirma Van Klaveren, bij het op halen van het akker ovei boord eu verdronk, Zijn lijk werd nog niet gevonden. Het noodweer veroorzaakte tegelijkortijd een hoog getij hetgeen bijna al de havens ton zui den van de Huogstraut gelegen voor een deel deed overloopen. riet station Maas was niet meer bereikbaar. Op de Leuvebaven en de Blaak stond het water tot aan de trotoirs, bet West Nieuwland was halverwege ondergeloopen enz. Uit Haarlem meldt men: De storm heelt hier groote schade aangericht. Y an de in aunbouw z, ud remise van de eleo- trisohe tram aan de Leidsone vaart staat zoo goed als geen stetn meer. IJzeren bulkeu van z dM. leggen als hoepels gebogen, pilaren idem, iu èèn woord: alles is daar vermeld. Ook de z. g. centrale, die zoo goed als geheel gereed was, is vernield. Daar zijn muren van drie steeuen dik ingedrukt als bordpapier. Alleen de gevels zijn blijven staan. Aan het Zuider Buitenspaarne woei een twin tig meter hooge schoorsteen om en kwam neer op de tabriek van de heereu Gebr. Merens. Daardoor werd dat gebouw zóe goed als geheel vernield en bekwamen do machiuerien ernsti ge Bchade. TROMMELEN. In verschillende bladen heeft dezer dagen het verhaal de ronde gedaan, dat in Hoogeveen in plaats van klok luiden de zonderlinge gewoonte bestaat, om met slaande trom naar de kerk te worden geroepen, wel te verstaan, naar de Nederl. Herv. kerk; want de andere zijn niet onder de trom begrepen. Dit zal voor velen iet3 nieuws geweest zijn meerderen echter zullen niet weten, dat deze gewoonte reeds zeer oud is en al dagteekent van vóór 1652. Hoogeveen toch was toen nog niet in bezn van een berk; doch op pl. m. 1 uur afstand bevond zich ia de nabij heid van de Heerlijkheid Echten een kapel. De eigenaar hiervan, de jonkheer Van Echten, oud-militair, liet des Zon dags op zijn trom roffelen, om de lieden uit de buurtschap aan te sporen in ge noemde kapel hun godsdienstplichten te veruilen. In 1652 werd alhier de kerk gesticht en de eigenaardige gewoonte om vóór ie dere godsdienstoefening te trommelen bleef tot op den huidigen dag bewaard. Mormonen. Thans zijn er ook Mormonen te Sliedrecht. De heele familie W. v. d. G. aldaar is tot deze seote toegetreden. Yader en zoons hebben op een zandplaat bij de spoorbrug do onderdompeling ondergaan. Moeder en dochters zijn yooi' deze ceremonie naar Dordreoht ge weest. (D. C.) Een honderdjarige. Te Oud-Gastel (N.-B.) is de landbouwer M. Banen honderd jaar oud ge worden. De man is zoo kras, dat hij op het veld of in de sohuur nog lichten arbeid ver rioht. Vreeselijk. Te Geul (L.) zijn Vrijdag drie lijken komen aanspoelendat van een meisje, dat herkend is als de achttienjarige dochter van den heer A. uit Beek (L.) en twee andera lijken, van een man en een vrouw, aan eikan der gebonden. Toen men den man op het dro ge haalde, brak bet touw en verdween de vrouw in de diepte. Het lijk van den man is nog niet herkend; naar zijn kleeding te oor- deelen was de man mijnwerker. Een snoekje l Door den vissoher Spruit, te Loosdrecht, is in den Loederveenschen polder een snoek gevangen ter zwaarte van 20 pond. Toen het reusaohtige dier in do kaar was ge daan, spuwde het een ander snoekje uit, dat nóg anderhalf pond woog. a. De plant in 't algemet in haar organisch samenstel. b. De wijze waarop en de voorwaar den waaronder dit organisme wordt ge vormd. c. Licht, lucht, warmte en water als eerste voorwaarde dezer vorming, en d. De verschillende stoffen welke noodig zjjn om deze organen te voeden behalve de onder C. genoemde. Dit alles werd door den spreker op een vertrouwelijke wijze en in een aangena- men vorm, opgehelderd door vele prao- tisehe voorbeelden medegedeeld, en zeker wordt den geachten spreker met genoegen door zijn geheele publiek terug verlangd om in nog 3 k 4 voordrachten de middelen, de wijze der aanwending, de samenstelling, de tijd enz. enz. te hooren bespreken, de volgende lezing zal D.Y. worden gehouden op Vrijdag 27 Jan. des avonds 6 uur. H. K. 't Bestuur onzer landbouwvereeniging had tijdens de lezing een inteekenlijst nedergelegd voor de vereeniging „Land bouwonderwijs" waarop door 3 leden werd geteekend zoodat 't aantal leden van landb. onderwijs in en onder deze gemeente 10 dodraagt. De landb. Ver. „DE EENDRACHT" wenscht op 28 Jan. e.k. publiek aan te besteden de levering; van plsn. MO. Su- Iedere Kaas weegt ongeveer 30 pond. H.H. Wederverkoopers 11 Indien „Erven's" keurige Poeder-Chocolade met Suiker en Vanielje (verkoop 16 cent per ons) niet met groot, groot succes van de hand gaat, zoo zend u ons dezelve direct terug. Op elke plaats leveren De Erven A. VAN PERNIS te Spijkenisse, (bij Rotterdam), deze Poeder-Chocolade maar aan één verkooper met minstens 2l/2 Küo franco na ontv. v. f 2,75. Zware Stalrepen per stuk f 0,20 dito lichtere soort 0,15 Een bos Habtertouw 1,30 paar Strengen0,65 bos Zware Neerlijn 1,80 dito lichtere soort 1,30 Versteekljjn1,40 kluw driedraads zakkeband 0,50 halster met gebreide oorsloppen 0,20 Koptouwen van af0,05 Achterlijnen 1,30 Alles eigengemaakt werk. Voor goede kwaliteit wordt ingestaan, Bestellingen worden door het geheele eiland ten spoedigste zonder prijsverhoo- ging bezorgd, Middelharnis. Touwslager. a i5 cent per Kilo (minimum 10 kilo gesorteerd) wit, java, goudronné, perka ment enz. enz. naar evenredigheid. W. BOEKHOVEN Sommelsdijk. Handel in NIEUWE TONGE. Stoommachines, Fonteins, Pompjes, Pons en Boormachines, verder alle onderdeelen voor kleine stoommachines, zooals: Os- cele«rendo cylinders, enkel en dubbel w rkende, vaststaande met stoomschuif- kast, afsluitkranon, stoomfluiten, vlieg wielen, stoombuis enz. enz. Verder Too- verlantaarns, glazen, beweegbare sterren- Cm andere figuren voorde tooverlantaarns, lantaarns van 4 tot 8 centimeters in voorraad. Harmonica's, Mond-harmonica's met en zonder bel, groote keuze in Ther mometers voor de kamer, venster en bo- terfabrieken, Melkweger met en zonder thermometers, Alcobolwegers, Koorts thermometers in nikkel hulst gecontro leerd. Verkrijgbaar hij

Maas- en Scheldebode | 1899 | | pagina 2