v«iui Sflare Majesteit tie phocl i wriTifi van den 3t Augustus I80§, betreffende de aanvaarding tier re geering door Hare Majesteit ii on i agist iLHiEi,MI\A tmemengd Nieuws. Plaatselijk N ieuws, Mélissant. De heer H. de Hullu, onder wijzer aan de openbare school alhier, is benoemd tot hoofd der openbare schooi no. 2 te Nieuw-Beijerland. Posterijen. RIJKSPOSTSPAARBANK. daarna zal de raad opnieuw bijeenkomen Tijdens de vacantie van het Italiaan- ache Parlement zijn alle prefecten naar lloillC gekomen om den minister-pre sident in te lichten omtrent den juisten stand van zaken en den staat der gemoe deren in hunne districten. Als gevolg van die mededeelingen moet het minis terie besloten hebben tot de invoering van eenige dringende hervormingen op staathuishoudkundig gebied. Welke die zullen zijn, wordt echter niet gemeldt. Een vredeboodschap van buitengewone beteekenis komt uit B^CtCI'sibllï'g. Als de zaak niet van zoo hoog ernstigen aard was, zou men haast gaan denken, dat de Czaar van Rusland er in dezen komkom mertijd meê voor den dag was gekomen om den politici en der pers stof te geven tot allerlei breede beschouwingen over den gewapenden vrede en de beste manier 0111 dien te beëindigen. Die vredeboodschap van Keizer Nicolaas II houdt niets minder in dan een voorstel aan alle mogendheden om tot een algeheele ontwapening te komen, langs den weg eener internationale conferentie. In de Russische «Staatscrt." staat de desbetreffende kennisgeving afgedrukt. Ze luidt als volgt »Op bevel des keizers overhandigde graaf Murawjeff aan de buitenlandsche vertegen woordigers die te Petersburg verblijf houden, de volgende mededeeling »De handhaving van den algemeenen vrede en de mogelijke vermindering van de overmatige krijgsuitrustingen zijn tegenwoor dig 'bét ideaal der geheele wereld, waar naar alle regeeringen streven. »In de overtuiging dat dit hooge doel in overeenstemming is met de waarachtige belangen en de rechtmatige wenschen van alle mogendheden, acht de keizerlijke Re geering het oogenblik gunstig, langs den weg van de internationale beraadslaging de middelen op te sporen 0111 alle volke ren de weldaden van den vrede te verze keren en een eind tc maken aan de tegen woordige krijgstoerustingen. »Het behoud van den vrede is het doel van de internationale staatkunde, en in den naam van den vrede hebben de groote staten machtige bondgenootschappen geslo ten. Om den vrede te handhaven, heeft men de militaire macht in een totnogtoe onbekende mate ontwikkeld. De lasten zijn zoo hoog gestegen, dat de volken ze nog slechts moeilijk dragen kunnen. Honderden millioenen worden uitgegeven voor vernie lingswerktuigen, die weldra hun waarde ver liezen ten gevolge van eenige nieuwe ont dekking. »Indien deze toestand blijft voortduren, zou hij tot een ramp leiden. Daarom heeft de Keizer graaf Moerawjeff bevolen aan alle te Petersburg geaccrediteerde vertegen woordigers der mogendheden een conferentie voor te stellen, welke zicli zal bezighouden met de vraag, hoe een eind is te maken aan de onophoudelijke uitrustingen, en een onheil te voorkomen dat de geheele wereld bedreigt. »Deze conferentie zal met.tfodes hulp der komende eeuw een gunstig voorteeken zijn." Heer wordt dienaangaande uit Petersburg niet gemeld en het bericht is nog te kort bekend dan dat reeds eenige commentaar daarop zou zijn verschenen. We houden het er voor, dat keizer Nicolaas nu met zijn vredeboodschap, of wil men, met zijn voorstel tot algemeene ontwapening, voor den dag is gekomen, nu pas door de ont hulling van een standbeeld de nagedachte nis is geëerd van keizer Allexander II, een der grootste voorstanders van den wereld vrede» Diens zoon moet eens hebben gezegd, dat elke mogendheid, die het zou wagen dien vrede te verstoren, met hem te doen zou krijgen. Zeker heeft Nicolaas gedacht, dat hij aan de gedachtenis van den over ledenen geen beter hulde kon bewijzen dan door het belangrijke voorstel te doen boven vermeld. Hit het verre Oosten weinig of geen nieuws. Men weet alleen, dat de betrekkin gen tnsschen droot-Britailllie en China erg gespannen zijn, tengevolge van de krasse maatregelen der Britsche regee ring, om pressie op het Tsung-li-Yamen te oefenen ten aanzien van de consessies, die Engelsehe syndicaten van China hebben gekregen, met name wat den Peking-Han- kau spoorweg betreft. Engeland staat er op, dat de Chineesche regeering volledige voldoening geeft althans in deze zaak, en vandaar de vlootdemonstratie op de Chi neesche kust. Deze oorlogsdreigementen van Engeland tegenover China vat men echter in Berlijn niet bijzonder ernstig op, naardien tuéschen Engeland en Rusland overeenstemming schijnt voorbereid te zijn door de verplaat sing van den Russischen gezant Pawlof van Peking naar Korea, Het heet dan ook, dat tie onderhandelingen tusschen beide landen over de regeling hunner belangen in China, „geheel in vriendschappelijken geest" wor den gevoerd. Maar de arme Langstaarten moeten weer het gelag betalen. Want dat ze aan Engeland de geèischte satisfactie zullen geven, is wel buiten kijf. Een vertegenwoordiger van de 'IVüJHS- vaalselte Rand Post heeft een onder houd gehad met den president lvruger. De president verkeert blijkbaar in den besten gezondheidstoestand en verklaarde zelf zich uitstekend te gevoelen voor een man van zijn jaren (73). Hij had een blauwen bril op en deelde den verslaggever mede dat de ontsteking der oogen, die onlangs op de verkoudheid volgde, nog niet over was. De geneesheeren, die de oogen onderzochten, verklaarden dat de oogappel zelf nog ge heel gezond is. De president kijkt dan ook nu en dan over de blauwe glazen heen, en ook het gehoor is nog uitstekend, zoodat men op matigen afstand zeer gemakkelijk een gesprek met hem kan voeren ook de borstaandoenfug is weer geheel hersteld. Een particulier correspondent te Bïar- CCloua van de Matin verteld bijna on gelooflijke dingen omtrent de stemming dei- bevolking in de Spaansche provincie Cata- lonië. Zoo heeft hij zelf tot invloedrijke personen "hooren zeggen, toen er sprake was van de komst van een Amerikaansch eskader in de Middellandsche ZeeLaat de Yankees maar komen wij zullen ze te gemoet gaan en begroeten. Men moest de haven maar voor hen openzetten, de stad overgeven zonder het eerste kanonschot af te wachten en de treinen onder stoom bren gen om de Yankeés naar Madrid te ver voeren. Een landeigenaar zeide hem Spanje heeft de Antillen verloren het heeft voor zijne generaals en gouverneurs nog eene prooi overCatalonië Misschien zal er nog een Moret komen om ons autonomie aan te bieden, maar dan zal het te laat zijn Alle vrienden van Spanje hopen dat de tegen woordige prisis het sein zal zijn voor èen algeheelen schoonmaak van dén Augiasstal, zoo besluit de correspondentzoo niet, dan mag men zich op ernstige dingen in deze provincie voorbereiden. .MAI N l lfc N l>K%« SioEiiiigiii-Wetliiwc, Kegentes. In naam van Hare Majesteit WIL- RELMINA, bij de gratie Gods Ko ningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz enz., enz. Wij EMMA, Koningin-Weduwe', Regent's van het Koninkrijk, Lanclgmooten De taak, die Mij in 1890 werd toevertrouwd, is weldra geëindigd Mij valt het onwaardeerbaar voor recht ten deel,Mijne beminde Dochter den leeftijd te zien bereiken, waarop Zij naar het voorschrift der Grondwet tot de regeering wordt geroepen. In dagen van smart en rouw trad Ik op als Regentes van het Koninkrijk, thans schaart zich het geheele Volk in vreugde om den troon zijner jonge Koningin. God heeft Mij in deze jaren gesteund, Mijn dierbaars e wensch is vervuld. Aan allen, die Mij met raad en daad hebben ter zijde gestaan en die Mij gesteund hebben door hunne liefde en gehechtheid, breng ik Mij nen dank. Moge het 011s Luid met zijne Be zittingen en Koloniën onder do re geering van Koningin Wilhelmina wel gaan, liet zij groot in alles, waarin ook een klein volk groot kan zijn. Ik treed af van de hooge plaats, die Ik in ons Staatswezen heb be kleed, met den diepgevoelden wensch, dat op Koningin en Volk te zamen, door de nauwste banden vereenigd, Gods zegen blijve rusten, Gedaan te 's Gravenhage, op he den den 30sten Augustus 1898, EMMA. Wij WILREEMINA, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje Nassau, enz., enz., enz. Aan mijn volk Op dezen voor U en Mij gowich- tigen dag gevoel Ik Mij gedrongen eenige woorden tot U te richten. Allereerst een woord van warme dankbaarheid Sedert Mijne vroegste jeugd hebt Gij Mij omgeven met Uwe liefde. Uit alle deelen van het Ko ninkrijk, uit alle kringen der maat schappij, van ouden en jongen, ont ving Ik steeds de treffendste blijken van gehechtheid. Nadat Mijn beminde Vader Mij was ontvallen, werd al Uwe aanhankelijkheid aan mijn Stamhuis op Mij overgebracht. Thans, nu ik gereed sta de schoone, doch zware taak, waartoe Ik geroepen ben, te aanvaarden gevoel Ik Mij als gedra gen door Uw trouw. Ontvang Mijnen dank Hetgeen Ik tot dusver mocht ondervinden liet onuitvvischbare indrukken bij Mij na. Flet js Mij een waarborg voor de toekomst. Mijne innig geliefde Moeder, aan Wie Ik onuitsprekelijk veel verschul digd ben, gaf Mij het voorbeeld van een edele en verhevene opvatting der plichten die nu op Mij rusten Ik stel Mij tot levensdoel dat voor beeld na te volgen, te regeeren zoo als van een Vorstin uit het Huis vm Oranje wordt verwacht. Aan de Grondwet getrouw wensch Ik den eerbied voor den Nederlandschen naam en de vlag te bevestigen. Ik wensch bj het Opperbestuur over de Bezittingen en Koloniën in OoM en West rechtvaardigheid te betrach ten, en naar Mijn vermogen bij te dagen tot verhooging van Uw gees telijk en stoffelijk welzijn. Ik hoop en verwacht, dat IJ aller steun, in welken ambtelijken of maat- schappelijken werkkring binnen of buiten het Koninkrijk Gij zjt ge plaatst, Mij daarbij nooit ontbreken zal. Op God vertrouwende en met de bede, dat 11 ij My sterke, aanvaard Ik de regeering. Gedaan te 's Gravenhage, op he den den Sisten Augustus 1898. WILHELMINA. Set officieele portret van H. M. Dezer da gen zal tor herinnering aan do troonbestijging van Koningin Wiliielmina ean portret van Hare M.ijesteit worden aangeboden pan alle gemeente besturen, de scholen voor bijzonder en lager onderwijs en do ziekeninriehtingen. Omtrent dit portret, dat ter Landsdrukkerij 13 uitgevoerd op zwaar papier, geeft het Vacl eonige bijzonderheden. [Iet is met toe,tem ning van de Koningin voor gezegd doel vervaardigd door den hoer Zimmer man te 's Gravenhage en stelt de koningin voor 111 het toilet dirt zij b;j do inhuldiging zal dragen wjt satijn, mat zijden kanton overkleed. Het lijfjo, zier eenvoudig van snif, is vierkant uit gesneden aan den hals en daar met kant afgezet. Aan do voorzijde zit oen sluitstuk van diaman ten, niet groote parels als hanger.), terwijl het ove.kleed hier en daar mot parels op het satij nen onderkleed is vastgehecht. Los om de schouders, het lijf vrijlatend, draagt II. M. don koninklijken met hermelijngevoerden roodfluweeleo mantel, waarop in g-oud klimmende leeuwen zijn geborduurd. Een lange hermelijnen kraag hangt vin d; schouders af. Om denhals lieelt do Koningin oen ooiier van diamanten, in het haar ean 'vijfguutige diadeem in kroonvorm. Het portret stelt H. M. voor en face. De golijkoui) is misschien de beste van alle portretten die in de laatste jaron zijn uitgekomen. IJet is 11 jet in den liandel. Do Koningin staat voor een draperie, die ge deeltelijk pilaren verbergt, waarvan er een zicht baar is, Rechts van If. 5f. staat een.metfluwees len kleed gedokt tafe tje, waarop de kroonsiera den oon fjuweeleu kussen met de kroon, daar achter de deels zichtbare Rijksappel, daarvoor de sohoptor, waarop If. M. mot de rechterhand steunt, De Koningin had de welwillendheid haar hand- teekoniug orider het portret te plaatsen, zoodat hot onderschrift luidt: „"Wilhelmina, Koningin der Nederlanden", hot woord "Wilhelmina in de groote letters, waarmede de Koningin gewend is haar naam te schrijven. Een Neerbosscher weesjongen verdronken. Voor de eerste maal in 35 jaar is een jongen van de Weosinriohting to Neerbosch verdronken. De hoer Van 't Lindenhout deelt daaromtrent het volgende mede: Een onzer weosjongens, Gerrit Johannes van Burk, geboren 20 Mei 1882 te Nijmegen, en sedert 1888 in de Weesin richting vertoevende, heeft Zoihlag met nog vijf van zijn kameraden, ni.ttegoustaaade herhaalde ernstige waarschu wingen van niet to gaan zwemmen, heimelijk do Weesinrichting verlaten om met zijn kame7 raden to gaan baden achter een krib in de Maal, Hij is door den stroom ipedegesleept en, door kramp in het water bevangen, naar de diepte gevoerd en verdronken. Zijn kameraden, ODder wie or een was dio goed zwemmen kan, hebboD al het mogelijke gedaan om hem te redden doch tevergeefs Hij was juist uit het Ziekenhuis ontslagen, waarin hij enkele dagen had vertoefd. Wij hebben reeds alle maatregelen genomen om ziju lijk terug te vinden. Het dompeit ons in gioote droefheid en vooral ook zijn zuster, die 's middags om 5 uur hem nog bij zich had,juist na afloop van de inspectie, die gehouden werd 0111 to zien of.ailo weezen zich op de Inrichting bevonden en waarbij niemand gemist werd. Om 7 uur kwamen zijn kameraden terug met do droevige tijding, dat hij was verdronken. De afstand van de Weesinrichting tot de plaats, waar het ongeluk 'gebeurde, is drie kwartier gaans. Het hade.t wordt aan onze weesjongens alleen toegestaan onder geleide van een of meer der medearbeiders. Kor.0 vrugd lang berouw! Tijdens mevrouw atwezig was, nam een dienstmeid te Zutfen de gelegenheid I waar, om zich in do kleeding barer meesteres te steken, daarna een schrijf bureau open te breken, t 200 aan munt- papier en eenige gouden en zilveren voorwerpen te ontvreemden en daarna naar Amsterdam te vertrekken. Deze dievegge, nog in het bezit van de mees te door haar gestolen goe leren, is kort' daarop te Amsterdam aangehouden en naar Zutfen overgebracht. Van een onbekende is f1000 ont vangen voor de kosten van den kerk bouw der Remonstrantsche gem een ie in den Haag. Nachtvorsten In den nacht van Donderdag op Vrij dag heeft het iu het zuiden van Noord- Hoiland dermate gevroren dat het in den vroegen morgen zeer goed zichtbaar was. Eon merkwaardigheid Als merkwaardigheid dient vermeld, dat de oudste der inwoners van lJsel- muiden,een nog zeer krasse vrouw van bijna 92 jaren, P. Konz genaamd, die dus Lodewijk Napoleon als Koning van Holland en na de inlijving (1810) Napo leon als keizer heeft gekend, na Novem ber 1813 achtereenvolgens Koning Wil lem I, Willem II en Willem III als 't ware heeft zien kronen, zal ook nu na 't8-jrrig regentschap van Koningin Em ma, Koningin Wilhelmina ingehuldigd zien worden. De 100,000ste inwoner van de ge meente Utrecht is thans geboren. De gehuwde vrouw een afschrik Nachtwacht op een dorp bij Rotter dam (een troepje beschonkeueri aanhou dend De ongehuwden gaan met mij mede naar de wacht, do gehuwden gaan voor straf naar huis Hendrik de Jong. Men schrijft aan de N. R. Ct. D) justitie te Gent blijkt op grond van het s'gnalement overtuigd te zijn, dat de in de rue Plateu a'daar gepleegde dubbele moord is toe te schrijven aan Hendrik de Jong. Zij heefteen circulaire verspreid, waarin de te Arnhem en in onze gevangenissen vervaardigde portretten van de Jong zijn opgenomen. Den 7en Augus tus moet hij nog te Ostende gezien zijn en den 3en Aug. te Brugge overnacht hebben onder don naam F. Famar. Een brutaal „Koopman". Bij mej. Vorst man aan den Schotersingel te Haarlem kwam een als heer gekleed persoon, die voorgat' han delaar te zijn in antiquiteiten. Op zj-n vraag of zij het een of ander te verkoopen had, kreeg hij een ontkennend antwoord. Op een tafeltje evenwel was een kerkboek met kostbaar gou den slot en zonder iets te vragen of te zeggen scheurde hij het slot en er af en stak die in zijn zak en legde een bankbiljet van f25 op tafel. Hoewel mej. Vorstman protesteerde en ver klaarde hot beslag niet te hebben willen ver koopen, kreeg zij het niet terug en is de on bekende koopman er mede heengegaan. Een geheel nieuw idééDe heer A. M. Reens te Londen zendt aan het Volksdagblad het volgende schrijven „Ik hoop dat ik mij vergis maar het komt m'y voor dat zij, die hopen dat de gebr. Hoger huis bij de a.s. kroning gratie zullen krijgen, bedrogen uit zullen komen. „Er moet meer dan ooit geagiteerd worden en nu meent ondergeteekende dat wanneer de gebis. Hogerhuis candidaat gesteld werden voor de Tweede Kamer hun zaak meer dan ooit op den voorgrond zou treden. Laten dè heeren Troelstra, Van der Zwang en Van Kol hun mandaat neorlegg-on en in hun plaats zouden de gebrs. geoandideerd kunnen worden, 't Is een vluchtig idee van me, het overlatende aan de sympathiseerenden met de gobrs. Hogerhuisin de respectievelijke districten of het in practijk ge bracht kan worden." DE VLOOTREVUE. Uit vertrouwbare bron weet de Dordr. Cf. mede te deelen, dat voor de gasten van Hare Majesteit de Koningin, die do vlootrevue op 15 September zullen bijwonen, de navolgende schepen zijn aangewezen. 1. H. M. stoomschip „Bellona", liggende aan boei 1 2 bij het Mallegat, de Indische prin sen en ambtenaren van koloniën. 2. II. M. stoomschip „Dolfijn, liggende aan de Handelskade, de Ministers en voorzitters dor Eerste en Tweede Kamer. 3. Stoomschip „Nederland" der maatschappij Zeeland, liggende aan de Handelskade, do leden der Eerste en Tweede Kamer. 4. Stoomschip „Stad Zwolle, liggendo aan de Marinewerf, de buitenlandsche journalisten, 5. H. M. stoomschip „Frans Naerobout, lig gen le aan do Handelskade, de particuliere genoodigden van den minister van marino, 6. II. M. stoomschip „Ooertzon", liggende aan de Handelskade, do genoodigden van den directeur en commandant te Willemsoord, 7. H. M. stoomschip „Schelde, liggende aan de Handelskade, do inspacteur-geuerual van het loodswezen en zijn genoodigden. 8. H. M. stoomschip „Buyskes, liggende aan de Handelskade, de officieren van het departement van marine. DE „KOETEI" Volgens Het Vad. zal Hr. Mo. flotillovaai-tuig „Koetei", dat ook aan de vlootsohouwing deel neemt, na afloop er van op een wenk van H. M. de Koningin hot anker lichten en oumidde- lijk de reis naar Oost-Indië aanvaarden. Donderdag is liet schip alhier iu dienst ge steld. Het vaartuig is gebouwd op de werf van do Nederl. Soheepsbouw-Maatschuppij, hot is geheel van staal, hoeft twee schroeven en h bewanend rpot 10 stukkon gosohut, waarvan 2 van 10.5 cM, Met het bevel van den bodom is belast de luit. ter zee le klasse S. F. T. Bik; mede zijn aan boord geplanlst de luit. ter zee 2e klasse W. F. Gaymans (tevens oudste-officier), Jhr. J. H. O. van den Bosch en J. H. Coininijs, de offic. van gezondheid le klasse Dr. J. Bijl (arts) en de officier van administratie 2e klas e J. 11. M. Nitto). Middelharnis. Gistoren was 't hier feest. Overal zag mon vlaggen ei illuminatie. Enkele punten waren zeer mooi 0. a. het buis vari den heor Burgemeester maakte een keurig effuot. Te druk om alles in't bijzonder te behandelen, komen wij a. s. week D. V. hierop terug. Stad aan 'i Haringvliet. Aangezien de Ilerv. kerk verbrand is, sprak Ds'. J. Polhuijs zijne feestrede op 31 Aug. uit vooreen talrijke schare in de schuur van den Heer Adr. Braber. I Naar men verneemt zijn de onderhandelin gen met de assurantie-maatschappij Zutfen, aangaande de kerk afgeloopen, zoodat weldra tot aanbesteding etc. zal worden overgegaan. Ilei'kingcn. Bij verhuring van plm. 6 Hectare Bouwland alhier waren niet minder dan 20 ini chrijyers. Men zou zoo zoggen dat de lief hebberij groot is Dnddorp. Het is feest in Nederland, ook heden wenschen wij het feest onzer Geliefde Koningin te vieren; heel het dorp is prachtig versierd zooals het nog immer is geweest. Over al waar hoofden van gezinnen zijn is de vlag uitgestoken, het raadhuis is voorzien met een mooie eerepoort en voorzien van glazen en lampions, van binnen is de buste van H. M. met levende bloemen versierd een boog is er op den hoek geplaatst, aan de eene kant het opschrift: Hulde aan de Koningin en aan de andere kantGod Nederland en Oranje, de huizen van de EdelAchtb. Heer Burgemeester, met vele andere gegoede ingezetenen zijn allen prachtig, ook een heele nette muziektent is er geplaatst, de beide koffiehuizen hebben tegen elkander gewedijverd, die van den Heer Caron was keurig, ik zou haast zeggen het mooiste, voorstellende, transparant der Koningin Wil helmina en »de liefde voor haar volk zij haar kroon" daarbij weder een eerepoort, aan de eene zijde «Vreest God. eert den Koning" aan de andere «Eendracht maakt macht", enkele plaatsen waren verlicht maar de wind was nog te sterk. De volgende week hopen wij een-ver slag van het feest te geven. Sicrknieuws. Predikbeurten Zondag 4 September GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Boss. Stad aan 't Haringvliet, loeskork. Den Bommel, leeskork. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Ruijs. Stellendam, vm. en 's av. leeskerk. Ouddorp, vm. en 's av. Dhr. Basoski. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Oirksland, vm. nm. en 's nv. Ds. A. Maekeuze OUDGEREF. GEMEENTE. Melissant vm., nm. on 's av. Ds. J. Hartkamp. Cleret. Iierk. Beroepen: To Zuamslag ds. Meijer Jr, Lan- geslag (Ov.). Te Buiteupost 0. a. (Fr.) ,ds. Bos nia, te "Wommels. Te Moritfoort en Linschoten, ds. Brouwer, te Rood. Te Spijk prov. Gron.), ds. Bulder, te Ten Post. Te Oostkapolle, ds. Vis ser, te Ridderkerk. To Nieuw-Loosdreeht, ds. Teerink te Amersfoort. B)dankt: Voor Aalst, ds. van der Bijl, to Doornspijk. Voor Kookengen, ds. Elshove, te Schipluiden. Voor Assen, ds. Oudkerk te Kra- lingeu. led. Mesrv. Kerk. Beroepen: Te Aalzum 0. a (Fr.), ds. Limpers, te Akkrum. Aangenomen Naar WissoKGrke, door ds. Vor- weijs, te Burgh. Bedankt: "Voor Aalsum, door ds. deMolMon- court, te Drogeham. Yoor Makfcum, door ds. Norel, te "Wons. Voor Ransdorp en Schelling- woude, door ds. Bierens do Haan, te Hoogland. Chr. Geret. Kerk. Aangenomen: Naar Steenwijk, door dhr. Sluij- ter, catid. te Tietjerk. Siiarg'criijEiC itaiHl. Middelharnis, 18—24 Augustus. Geboren Francina, d. v. Leendert Klapmuts en Sijgje van Eek Bastiana, d. v. Jacob van Eek en Neeltje Johanna van Eek; Maatje d.v. Hendrik Krijtenberg en Aaltje KievitTeuntjo Elizabeth, d. v. Mattheus Tijl on Jannetje Cor- nolia BuvensAdriaantje, d. v. Doris Ververs en Ida van Antwerpen. Stad a/t Haringvliet, 20— 22 Augustus. GeborenJan z. v. "Willem Heikoop en Ma ria Baan. OverledenJan Maarten van Ree, 5 j., z. v. Wigman Gerrit van Ree en Gerritje Kreeft; Jacob van der Valk, 63 j., echtg. v. Aaltje Ka meraad. Den Bommel. GeborenElizabeth Cornelia, d. v. P. van üravik en M. Gootjes. Ondertrouwd: Neoltje Both, jd. 28 j. on Leen dert Snijders, jm. 30 j. Overledeneen levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van H. J. Terhoeven en F. Broeders. Dirksland. GeborenJan Cornells, z. v. Frans Bruinsel en Maatje van der Meij, Overleden: Cornelia Peeman, 50 j., eohtg. v. Pieter Kaslander Johanna De Reus, 5 w., d. v. Pieter De Reus en Neeltje van Markunstein, Stellendam. Getrouwd; Jaoob Klink, 25 j. en Janna van Rossum, 21 j, Aan het postkantoor Middelharnis en de daaroneer ressorteerende hulpkantoren werd gedurende] de maand Augustus ingelegd f2569.54, terugbetaald f5214.22. Het laatste door dat kantoor uitgegeveu boekje, draagt het nummer 1681. In de maand Juni werd in het gansche lijk ingelegd f2.838823.25r', terugbetaald f'2.124036.495. Het gezamenlijk tegoed der verschillen de inleggers bedroeg aan het einde dier maand f 64. 714281.29", VerkoogmijK'en enz. Woensdag 7 Sept. 1898, 's avonds 7 uur bij de wed. G. Kanters te Oude Tonge. Veiling van 1. E'en huis en erf A 6 aan do Voorstraatlijen schuur en erf aan den Molendijk A 19Q alles te Oude Tonge. Notaris «f. van Ispelen. Woensdag 14 Sept. 1898 'savouds 7 uur bij de wed. G. Kanters te Oude Tonge Afslag van 1 Een huis en erf A 6 aan de Voorstraat, 2 Kon schuur en erf aan den westachterweg, 3 Een huis en erf A 190 aan den Molendijk alles te Oude Tonge. Notaris .fvan Ispelen. Op Maandag 29 Augs. 1898,'s nam. 6 uur, op het molonerf. aan den Westdijk te Middelhar nis Afbraak van den molen, halken, plquken, bascule, slijpsteen enz. Notaris .4 CL van Ber- geijk. Verhuring voor don Heer C. Slis Cz. van 8 6980 hectaren bouwland in den Ouden Stad- schen polder te Stsd aan 't II tringvliet. Voor 10 jaren, terstond ingaande. In 4 perooelen. Inschrij- vingsbiljotten voèr of op 3 'September 1898, ton kantore van Notaris J C. van Berae- Ijk. Vrijdag 9 Sept. 1898 voorm. 9.30 uur, bij do

Maas- en Scheldebode | 1898 | | pagina 2