1 Advertentïèn. Dienstbode Stroo-pomp-pers. (Gemengd Nieuws. Middeiharnis. Vrijdag 29 Juli had de 8 jarige zoon van de Koning alhier het ougeluk in de volle kaai met water te vallen, doch kwam onder zijn val op een aldaar liggende balk terecht, waar door hij het linker sleutelbeen stuk viel. Ooltgensplaat. Dezer dagen werd den Timmerman en Molenaar J. Boets te Achthuizen aannemer van het bijbou wen van 4 schoollokalen etc., voor bet Liefdes-gesticht „St. Jozef" te Acht huizen voor de som van 6060 Gld. Melissant. In de gemeenteraadsverga dering van 28 Juli is de gemeentereke ning over 1897 voorloopig vastgesteld in ontvangsten op f 13692.39 en uitgaven op 12684,06V2 en mitsdien met een goed slot van f 1008,32Yï- De rekening ligt tot en met den 13 Augustus a.s. ter inzage ter secretarie der gemeente. Ouddorp. 2 Aug. In verband met de Unie-collecte, die in deze week langs de huizen gehouden wordt, trad Zondag j.l. in de Chr. School de Weleerw. Heer Ds. K. W. Róssing op voor een vrij talrijk publiek. Na Z.E.W. voerde de heer Kerkhoven, hoofd der School het Woord. Beide sprekers wezen op een nieuw tijdperk van strijd en druk, dat voor de Chr. School aanstaande schijnt, en wekten daarom de voorstanders van het Christelijk Onderwijs op tot vernieuw de liefde en belangstelling voorde school, waarin Gods Woord regel en richtsnoer is. Moge de Unie-collecte er blijk van geven, dat het gesprokene in goede aarde gevallen is. Caraïbische Zee geheel moet eindigen. De schulden van Cuba en Porto-rico worden niet door de Unie overgenomen. De handelsver dragen, eindelijk, tusschen Cuba Porto-rico en andere deelen van het Spaansche rijk worden vernietigd, aangezien het Amerikaansche ka binet besloten is, ze niet te erkennen. In een ander telegram uit Washington wordt gezegd, wat Amerika verstaat onder een «ko lenstation" op de Philippijnen. Bedoeld is zóó veel grond, dat er heel een stad kan gebouwd worden. Misschien, heet het nog, begeert de regeering der Unie wel Manilla zelf. Dat komt ons echter minder waarschijnlijk voor. Hoe de regeering in Madrid er over denkt, zien wij hier onder. Zondag is bij de Hidalgos een dag, dat in moeilijke tijden de raad van ministers bij voorkeur vergadert. De stad Ponce, op Porto-rico, is reeds in het bezit der Amerikanen. Donderdagmiddag heeft zij zich overgegeven. Het laatste telegram van generaal Miles is van daar afgeseind en bevat de volgende bijzonderheden: De bevolking ontving de Amerikanen en begroette onze vlag met wilde geestdrift. De oorlogschepen maakten verscheidene vaartui gen en wel zeventig lichters buit. De telegra fische- en spoorweg-gemeenschap, ten deele ver broken, wordt hersteld. Het Amerikaansche le ger zal weldra in de bergstreek zijn. Het weder is heerlijk De troepen zijn in de beste gezondheid en stemming. Onoverkomelijke moeilijkheden ver wachten we niet. In een andere depêche meldt de opperbe velhebber, dat de Spaansche troepen Ponce zóó haastig ontruimden, dat zij geweren en ammunitie in de barakken, en vijftig zieken in het hos pitaal lieten. De ingezetenen hielden een vrij en dag ter eere van de komst der Yankees. Kapitein Hingginson, die het bevel voert over het eskader dat Miles begeleidde, rap porteert, dat de voorwaarden voor de over gave van Ponce aan de bezetting vrijen uittocht vergunden en de burgerlijke overheid aan het bestuur lieten. Twintig zeilschepen zijn er vol gens hem buitgemaakt. Uit Madrid wordt geseind, dat Spanje bereid is de onafhankelijkheid van Cuba te erkennen. Van de zijde van het leger worden geen moei lijkheden gevreesd. Zoolang mogelijk zal Spanje echter langs diplomatieken weg Amerika het bezit van Portorico betwisten. Tegen den af stand van één der Ladroneneilanden bestaat geen bezwaar. Inzake een kolenstation op de Philippijnen zijn de meeningen der ministers verdeeld. De Miinchener Post maakt een brief openbaar, waarin verklaard wordt, dat tijdens de Duitsche 1 ijkskanselier vor3t Hohenlohe zijn portret liet maken bij den schilder Lenbach, deze hem vroeg, wat de kanselier dacht over de zaak- Dreyfus. Hohenlohe zei toen letterlijk Dreyfus, die onschuldig is, is het slacht: offer van overdreven vaderlandsliefde- Hij zal op het Duivelseiland sterven.. De eenige schuldige is Esterhazy". Len bach vroeg, of hij deze woorden mocht oververtellen, waarop de kanselier ant woordde „Ik heb geen enkele beweeg reden,om u geheimhouding op te leggen". Lenbach deelde dit ouderhoud aan Björn- son mede, en die heett nu het oordeel van Hohenlohe wereldkundig gemaakt. Nieuwerwetsche barmhartigheid Zondagmiddag te 4 uur zou te Toulon een stierengevecht worden gehouden ten bate van de slachtoffers der ramp van de „Bourgogne". Toen te 5 uur de voorstelling nog niet begonnen was, daar de toreadors weigerden in het strijdperk te treden alvorens betaald te zijn, verloor het publiek zijn geduld. Stoelen, tribunes, borstweringen, alles werd kort en klein geslagen en tenslot te op een hoop geworpen en in brand gestoken, tengevolge waarvan ook een deel van het gebouw door het vuur ver nield werd. Verscheidene personen bekwa men lichte kwetsuren. Diefstal in een trein. Maandagmid dag werd in trein 22 van Antwerpen naar Amsterd im een dame, door een me degezellin waarmede zij van Rozendaal in een coupé gereisd had, van haar keffertje, waarin zich een aanzienlijke waarde aan goud en geld bevond, be roofd. Zij bemerkte dit te Dordrecht toen deze den trein reeds verlaten had. Een onderzoek werd ingesteld, maar de vogel was gevlogen. Zakkenrollers aan den arbeid. Om streeks halftwaalf Maandagmorgen be merkten niet minder dan vijf dames, die van Haarlem per spoor naar Zandvoort terug wilden gaan, dat hare portemon- naies gerold waren. Een van haar had haar kaartje in haar handschoen gesto ken en kon dus de reis aanvaarden, de vier anderen was met de portemonnaie het plaatsbiljet ontstolen. Hoewel dade lijk de politie werd gewaarschuwd en een onderzoek ingesteld, is het nog niet mogen gelukken de daders op te sporen. Zonderling. Zaterdagmiddag nam een onbekend man zij n intrek in een volkslogement te Zeist, die zoo het scheen, zich voorgenomen had, niet te spreken, daar hij zijn wenschen schriftelijk be kend maakte. Hij verzocht o.a., dat er een geneesheer ontboden zou worden, maar toen deze verscheen, blies de man reeds den laatsten adem uit. Uit de bij hem gevonden papieren bleek hij genaamd te zijn Bernardus Fredericus Huis, oud 57 jaren, en in het bezit te zijn van een acte als hoofd onderwijzer. Door de politie is een on derzoek omtrent zijn herkomst ingesteld. WAAR IS ZOLA? Er is beweerd, dat Zola zich aan boord van de Capella naar Noorwegen heeft begeven. Ook deze bewering schijnt on juist te zijn. Men heeft een passagier, die veel op Zola geleek, voor den bekenden schrijver aangezien. De brievengaarders der posterijen, over wier toestand zooveel is geschreven, hebben thans een verhooging van trak tement, gemiddeld f 100 's jaars gekregen. DRONKAARDS. Hoeveel alcoholisten zijn er op honderd veroordeelden voor moord Drie en vijftig. Hoeveel alcoholisten zijn er op hon derd veroordeelden voor schandelijke aanslagen en misdaden tegen de zedeu Drie en vijl tig. Hoeveel alcoholisten zijn erop honderd veroordeelden voor brandstichting P Zeven en vijftig. Hoeveel alcoholisten zijn er op honderd veroordeelden voor bedelarij en landloo- perij Zeventig. Hoeveel alcoholisten zijn er op honderd veroordeelden voor slagen en wonden, geweldpleging enz.? Negentig. Deze cijfers zijn verschaft door de griffiers van eenige Parijsehe gevange nissen en medegedeeld door dr. Motet aan de „Académie de Médicine". Als een bijzonderheid wordt vermeld dut bij den heer Z. van Kalfsohoten te Woudenberg een nest met 5 witte zwaluwen is uitgebroed. KRONINGSFEESTEN. Het vuurwerk, dat in den avond van den 31en Aug. te Rotterdam op de westpunt van het Noordereiland ontstoken zal worden, tusschen 10 en 11 uur, belooft zeer mooi te zullen zijn. Voor het opstellen van een en ander wordt de ge- heelo lengto van de westpunt in beslag ger.omen het front van alle vuurwerk zal zijn naar do zij de der Boompjes. Met een luohtvuurwerk van ongemeenen omvang vangt het aan. Tot de hoofd- deooratiën o. a. behooren het beeld van II. M. de Koningin, ten voeten uit, waaromheen twee reuzenlauweren, gevormd door motieven aan de waardigheid8teekeneu van H. M. ontleend. Dit stuk is 10 meter hoog bij 25 meter breed. Voort» een deooratie aan H.M.de Koningin- Regentes gewijd, zijnde de vereenigde wapens van Nederland en Waldeek-I'yrmont, omsloten door een purperen mantelde hoogt e van dit stuk is 12 meter en een breedte van 16 meter. De figade van een Moorschen tempel in brillante kleuren, waaronder honderden vuurpijlen op vliegen de breedte van dit stuk is 30 meter bij een hoogte van 16 meter. De Nigara-water- val, van grooten omvang, in vier etageshoog 30 meter 100 meter breedte. Een decoratie aan den stichter der dynastie gewijd, voorstellende het ruiterstandbeeld van Prins Willem I, tegen een vuurgordijn. Een deooratie aan den handel gewijd, nl. een Mercuriusbeeld, zich verheffende boven de wentelende aardglobe. In de tusschenbedrijven wordt bovendien een luchtballon, verschillend vuurwerk met zich voe rend, in de étages afgestoken, zoomede o. m. een meteorenregen, gevormd door 40 vuurbom- men. Deze bommen worden opgeschoten. Zij hebben dimater van 25 35 centimeter. Het slotstuk van het vuurwerk is een fantassie gewijd aan de Koningin het heeft een breedte van 100 meter. Tot slot zullen 1000 vuurpij len, van de nieuwste typen, opstijgen. Treurig. De politie in de LaDge Torenstraat te Rotterdam werd Vrijdag namiddag verwittigd, dat op een achter kamertje in de Wilde Zeesteeg een vrouw ziek te bed lag, terwijl haar kinderen zonder voedsel waren. Een onderzoek werd ingesteld en toen bleek dat daar werkelijk ziek te bed lag een 28-jarige vrouw, terwijl hare kinderen van 9, 8,5 en 4x/ï jaar bijna naakt in de kamer rondliepen. Geen van allen had dien dag nog iets gegeten en van Maandag af had geen hunner warm eten gezien. De diepste armoede heerschte in het vertrek. De man vertrok bijna een week geleden naar Winschoten om als stoffeerder werk te zoeken. Geruimen tijd is hij buiten verdiensten geweest. Door tusschenkomst der politie werd voor de zieke vrouw een docter geroepen, zij zelf en haar kinderen van warm voedsel voorzien, en het armbestuur met de treurigen toe stand van het gezin in kennis gesteld. DE RAMP TE HILLEGERSBERG. Gisteren namiddag tusschen 5 en 6 uur werden in het Noordelijk gedeelte van de stad Rotterdam enkele geweldige slagen gehoord en weldra vertoonde zich een wijle een breede vuurstraal in de richting van Hilligersberg. Een onderzoek bracht het volgende aan het lichtOp de Bergsche plassen achter den theetuin „Lommerrijk" be vinden zich op de eilandjes op die plas sen 5 a 6 lichte gebouwtjes, in gebruik bij den vuurwerkmaker en pyrotechnicus den heer A. Gall, voor vervaardiging van vuurwerk en bergplaats van buskruit. In een der gebouwtjes, van hout op getrokken, dienende tot magazijn van gereed vuurwerk, canonnades, bommen enz., waren een tweetal knapen, P. van den Berg en J. Hermans, aan het werk, ongeveer 300 Meter verwijderd van den straatweg naar het dorp. Plotseling werd een geweldige slag vernomen, kort daarop gevolgd door een vuurzee en een regen van planken en houtwerk. Enkele moedige mannen, waaronder een werkman der gemeente-reiniging van Hillegersberg, begaven zich er heen en bluschten het vuur, evenzoo een aan grenzend gebouwtje, met gevaarlijken in houd, dat reeds vlam gevat had. Ook waren de ruiten van het steenen huisje, dienende tot bewaarplaats van buskruit, reeds gesprongen. Nabij het gebouwtje vond men den 17-jarigen Hermens levensgevaarlijk ge- kwest in het aangezicht. Hij werd zoo spoedig mogelijk naar het Gemeente Ziekenhuis te Rotterdam overgebracht, alwaar zijn toestand gisteravond 10 uur zeer ernstig werd geacht. Aan de andere zijde van het vernielde gebouwtje, gescheiden door een sloot, vond men den 16-jarigen P. van den Berg; hij was afschuwelijk verminkt en reeds overleden. Hij was blijkbaar door het dak heen geslingerd en over de sloot geworpen Hij werd naar het lijkenhuis te Hille gersberg overgebracht. Een derde knaap ontkwam het onheil. Hij was juist een fiesch bier gaan koopen toen de ontploffing plaats greep. Men wijt het onheil aan speelschheid of onvoorzichtigheid der knapen. De burgemeester van Hillegersberg, de heer Le Févre de Moutigny, leidde het onderzoek. De heer A. Gall was uitstedig wegens het vuurwerk, dat hjj Maandagavond had te Scheveningen. Er bevonden zich juist groote hoeveelheden buskruit en gereed vuurwerk voor de a.s. feesten, dat, dank zij de flinke houding der moe dige blusschers, behouden is. BPlaaiseisjfo Nieuws. Sommelsdijk, 2 Aug. De verjaardag van onze Koningin Regentes werd, waar schijnlijk doordat het haar laatsten ver jaardag als Regentes zal zijn, in deze gemeente feestelijker herdacht, dan men gewoon was, dat op andere jaren te doen. Den geheeien dag wapperde uit verscheidene woningen de driekleur, terwijl de muziekvereeniging „Sempre Cresendo" des avonds eene uitvoering gaf op het Marktveld vóór het Hotel Speé. Begunstigd door het prachtige weer, konden vele menschen genieten van de schoone muziek. Jongelingen, die deel wenschen te ne men aan de vrijwillige oefeningen in den Wapenhandel kunnen zich nog tot en met Zaterdag aanmelden bij den Gemeen teveldwachter. Met het oog op den persoonlijken dienstplicht raden wij voorat jongelingen, die dit en hef volgend jaar moeten loten, aan, daaraan deel to nemen, aangezien het dit later bij eventueele indiensttre ding vele voordeelen kan aanbrengen. Door Ingelanden der Polders Het Oudeland en Everdinaonder Sommelsdijk werd in plaats van wijlen den heer Jb. Breesnee tot dijkgraaf in genoemde pol ders benoemd de heer Klaas de Graaff, gezworen in genoemde polders. De Burgemeester dezer gemeente heeft bekend gemaakt, dat de verlofganger J. Kern op 26 Augs. en de verlofgangers P. Tieleman, P. C. Schippers, J. Doornhein, J. Vroegindeweij en T. Koppenaal op 1 September a. s. in werkelijken dienst zijn opgeroepen, om in den wapenhandel te worden geoefend. In de vergadering der liberale kiesver- eeniging alhier is met algemeene stem men de heer M. de Gast candidaat gesteld voor het lidmaatschap van den gemeente raad. De alhier met groot verlof vertoevende personen, A. Koole, G. Buurveld, G. v. d. Nieuwendijk en A. Hartog, allen Mi liciens van het 3de Reg. Infant, zijn te gen den 1 Sept. a.s. onder de wapenen geroepen, terwijl M. Prins van het lste Reg. Infant, tegen den 5 Sept. opge roepen is. Woensdag 3 Augustus is de heer Birkhoff, geneeskundige alhier, met zijn dochter voor den tijd van 3 maanden per stoomschip „Maasdam" naar het bui tenland, Chicago (Noord-Amerika), ver trokken. De practijk zal door de heer Birkhoff Jr. worden waargenomen. Na herhaalde kennisgeving heeft zich hier één persoon aangemeldt tot het oefe nen in de wapenhandel. Maandagnacht arriveerde alhier uit de Noordzee de viscasloep „Titia Jacoba" sch. W. v. d. Hoek, welk vaartuig zoo danig in zee was lek geworden, dat het 1000 steken water per uur maakte, te veel om op den duur het vaartuig boven water te houdeu. Het zal op de scheeps werf alhier worden onderzocht. Oude Tonge. Alhier is een werklie den vereeniging opgericht „Door eendracht macht". De Vereeniging stelt zich ten doel, door eenparig samen te werken, een beteren loonstandaard te verkrijgen, verbroedering onder de werklieden aan te kweeken, door zich niet langer door politieke of kerkelijke geschillen te laten verdeelen, maar eenparig samengaan voor betere loonen, terwijl ze mede dat doel tracht te bereiken door met andere Ver- eenigingen samen te werken. Ieder werk man, die den leeftijd van 16 jaar bereikt heeft, kan lid van deze Vereeniging worden, mits er op zijn gedrag geen bijzondere aanmerkingen zijn, zij kunnen dit echter niet of houden op leden te zijn indien zij door dronkenschap de Ver eeniging outsieren. Als bestuursleden treden op de Ileeren J. de Berg, Voor zitter, J. Robijn, Secretaris, L. Fluit, Penningmeester, J. Dingenouts en G. van Bergen, Comm. 3 Augs. Ter gelegenheidder verjaardag van H. M. de Koningin Regentes, heeft de Muziekvereeniging „Vooruit" alhier, een volksconcert gege- ven, hetwelk door een talrijk publiek werd bijgewoond. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben bekend gemaakt, dat de rekening dezer gemeentedienst 1897 ge durende 14 dagen ter inzage ligt en tegen betaling der kosten algemeen is verkrijg baar gesteld. SMiiisJaitd. Op aanvraag is aan den Wel. Ed. Achtbaren Heer Joh. Zaaijer, Burgemeester dezer gemeente,, eervol ontslag verleend als schoolopziener in het Arondissement Sommels dijk. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is ter openbare kennis gebracht, dat de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1897 is overge legd aan den raad, en tot den 12 Aug. a.s. ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage ligt, en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar is gesteld. Aan de verlofgangers, Adrianus Bette van de lichting 1894, en aan Abraham Duim van de lichting 1895 beiden van het 3de Reg. Inf. te Bergen op Zoom, is nadere oproeping ge daan, dat zij op 1 Sept. a.s. zich in werkelij ken dienst moeten bevinden. Aan den morgen van den 2de Aug. was het reeds in onze gemeente te zien, dat dien dag meer dan gewone betee- kenis had dan jaren achteruit. En geen wonder, want toen vierde „naar mensche- lijke wijze gesproken" H.M. de Koningin Regentes haar laatste verjaardag in de hoedanigheid als Regentes van dit Ko ningrijk. Schier van huis tot huis was de vaderlandsche driekleur ontplooit, en steeg de geestdrift ten top toen des avonds het muziekgezelschap al spelende in op tocht door de straten trok, en zich pos teerde op het „Hof" om daar eenige nummers ten beste te geven. Onder het opsteken van vuurwerk werd deze ge denkdag gesloten, en zeker is H.M. nog een reeks van jaren toegewenscht. In dezelfde vergadering is wegens perio dieke aftreding met 1 Januari 1899 van de Heeren H. Kooman en L. Driendijk Wz. eene voordracht ter beneeming van twee leden van het college van zetters opgemaakt, bestaande uit de Heeren H. Kooman L. Driendijk Wz. Z. van Beek en J. Sehilperoort. Zuidland. Naar men verneemt zal er tijdens de feestviering alhier van de in huldiging onzer geliefde Koningin, ook een ringrijderii plaats hebben, waaraan tevens van wege de Hollandsche maat schappij van Landbouw, afdeeling Putten, eee schoonrijderij zal worden verbonden. De plaats waar zulks geschieden zal moet nog niet bepaald zijn, daar de commissie naar een geschikte gelegenheid daartoe nog is zoekende. linrgerlUke Stand. SoisaBMeüsdijk. Ondertrouwd Barend Kransse j.m. 22 j.en Johanna Sarelse jd. 20 j. Domis Schellevis jm. 25 j. en Dingena Wielaard j.d. 19 j. Overleden: Lambertus Mastenbroek 38 j. Jan Hollaar, 89 j. wedn. van Adriana Stad. Johanna Pieternella Schoonderwoert, 53 j. van Moordrecht. Dina Lukaart, 67 j. gehuwd met Cornelis Gebuis. MiddeHiai'BiSs, 2127 Juli. Geboren: Jan, z. van Arend Leendert Aup- perléo en Adriaantje Froen. Ondertrouwd: Maarten Varduin, 20 j. en Jan netje Cornelia Albrogts, 23 j.;Teunis van Hof- ten, 26 j. en Kominortje Hartog, 24 j. Overleden: Job Soldaat, 81 j., ongeh.Adri anus Faasse, 17 d. Stad a/'t Haringvliet, 17—23 Juli. Geboren Cornelis, z. van Jan Huizer en Neel- tje Floordiep Willem, z. van Leunis Verschoor en Willempje Peckstok. Overleden Arentje Van Eok, 69 j., weduwe van Christoffel Maliepaard. Nlieuwc TTonge. 16 Juni1 Augustus. Cornelis z v. Pieter Notenboom en Arendje Knops, Lena Huibrina d. v. Krijn Prince en Grietje van den Broek, Cornelia d. v. Teunis de Jong en Boudewijn Mijs. Jobje d. v. Johan nes van der Made en Tannetje Raap. Arendje d. v. Cornelis Knops en Francina van Zielst. Leendert z. v. Hendrik Kats en Jacoba van Vliet. Johannes Valentijn z. v. Johannes Adam Voordijk en Cornelia Anthonia Duijm. Overleden Arij Hartman echtg. van Cor nelia van den Boogert oud 79 j. Arie Keijzer wedn. van Adriana Jiskoot oud 69 j. Pieter Oosterling echtg. van Dina Melissant oud 51 j. Jacoba Holleman oud 6 j. Cornelia de Jong oud 19 dagen. Birksland. Geboren Johanna, d. van Prater de Reus en Neeltje Van Markenstein Anna, d. van Johan- nis Cornelis Van Putten en Pietertje Do Wachter. GetrouwdCornelis Van der Groef, jm. 20 j. en Lena Kalle, jd., 22 j. Stellendam. Geboren Mietje, d. van Jillis Missel en Aagje Willemijntje Van Dam; Johanna, d. van Corne lis Jan De Rooij en Johanua Van der Spoon AlphoDBUS JaD Baptist, z. van Ludovious Dirkx en Adriana Paardekam van Ossendrecht. U /midland. 828 Juli. Geboren: Jacob, z. v. Frans van Gijzen en Elizabeth TrouwJacob, z. v. Willem Jacob van Rij en Neeltje van Gijzen; Jacob, z. v. Cornelis Willem van Driel en Jacomijntje Zoe- teman Arie, z. v. Leendert Plerrewijnen en Maria Troost. GehuwdWillem Hoogwerf en Elizabeth Huijsman. Sierknleuws. Predikbeurten Kondag 7 Augustus GEREFORMEERDE KERKEN. Middeiharnis, vm. en 's av. Ds. Bos. Stad aan 't Haringvliet, leeskork. Den Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en av. leeskerk. Stellendam, via. en 's av. leeskerk. Ouddorp, vm. en 'sav. Dhr. Basoski. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. IC. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. "j Oirksland, vm. nm. en 's av. Ds. A. Mackenze OUDGEREF. GEMEENTE. Melissant vm., nm. en 's av. Ds. J. Hartkamp. CJeref. Kerk. Beroepen: Te Weesp, ds. Oranje Jz., teBer-i kei c.a. Te Andel, ds. Haeringa, te Genderen en Doeveren. Te Wijhe, da. Rispens, te Oenkerk. f Aangenomen Naar Berlikum, ds. Steenhuis" te Blija. lïr Bedankt: Voor Rotterdam (A), ds. van Goor* te Hazerswoude. Voor St. Jacobi Parochie, ds Tromp, te Hylaard. r° ATed. Herv. Kerk. BeroepenTe Ilelenaveen, ds. de Vries, te Hellendoorn. AangenomenNaar Bezooieu,dhr. Unger, cand. Naar Marico (Transvaal) ds. Beyer, te Eemnes- 1 Binnen. Bedankt: Voor Heerenveen, ds.de Kanter, te Zoelen (bij Tiel). Chr. fJcref. Kerk. BeroepenTe Steenwijk, dhr. Sluiter, oand. te 's Gravenhage. IPoslerfjen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middeiharnis en de daar onder ressorteerende, hulpkantoren werd gedu rende de maand Juli Ingelegd f 4626.27Terugbetaald f 3898.82 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekie draagt het nummer 166L Lijst van brieven geadresseerd aan onbe kenden over de eerste helft der maand Juli. Van Sommelsdijk Mej. C. W. Keijzer, Rotterdam. Briefkaart A. v. d. Berg, Rotterdam. ¥erhoopin^en enz. Op Dinsdag 9 Augustus voorm. 11 uur, ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haring vliet liaoer in den Ouden Stadschen polder aldaar, voor den heer C. Slis Czn. - Notaris •F. C. van Kergeijk. flffl a r kt.be r a c li te ia OUDE TONGE, 3 Aug-. Tarwe f 10,40 a f 11,Gerst 7 a 7^ ct. p, kilo. Rogge f5,20 a, f5,80. Hayer f2.90 a f3,40 Karreweij 10,25 a f 10,40. Boter 60 ct. per 5 Ons. Eieren 3 ets. per stuk. BRIELLE 1 Augustus. Boter f 0,52'/2 E;eren 3,00 per 100 stuks. GRAANMARKT. Rotterdam 1 Aug. Binnenlandsohe Granen. TARWE, f 10,50 a 11.per beet. en extra puik nog daarboven, per 100 kilo van f 12.4 IS.Canada af ROGGE f6,— a f6,50 per beet. WINTERGERST p. h. f 6.75 a f 7.25 p. 100 kilo f 7.50 a 1 Chevelier p. 100 kilo f-a f HAVER 3.a f 4.p heet. en 7.60 af8.10p.100k PAARDEBOONEN f tot WITTE BOONEN zijn verlaten BRUINE BOONEN f tot f KOOKEBWTEN 7.25 tot 8.— KANARIEZAAD f 5,00 a f6,50. MEELBERICHT. Gedurende de vorige week werd meel zoowel voor directe leverieg als op latere termijnen iets later afgedaan Heden onveranderd. NOTEERINGEN. Tarwemeel, le qualiteit Inl. f 10,50 Af 11.75, p. 100 k. netto v v f v v v v v V V f Ijf V VVV le Duitsehf f ff w V 1 1 V 1 V v V lep. qual. Ilong. 18,— „f19,— ext. f16,50 „f 17,50 Ordinaire f„fv Prima Amer. f13,50 „fl4,50„ le qual. fll,— f 12, 2e qual. n Zeeuw.Tarwebl. f—„f—,-„ Zeeuw. Tarwem. f„f Franseh Roggebl.ff Duitsche f 10,- „f 10,50 ïnln iidscli f nf v v v v ROTTERDAM, 1 Aug. Ylas. Op 'tland is er in de afgeloopen week een en ander omgegnan in oud spin- vlas, ook werd er eene groote partij fijn draad vlas tot geheimen prijs verkocht. Heden aangevoerd 450 steen blauw Hollandsch vlas doch door de hooge vraagprijzen der houders werd er niets verkocht. ROTTERDAM, 1 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd 157 vette runderen, 290 vette kalveren nuchtere kalveren, 2077 schapen of lammeren 566 varkens biggen, 0 bokken. De prijzen waren als volgtRunderen le qual. 29, 2e 24 3e 20 ct. Kalveren le 34 2e 27 3e 22 ct. Scha pen le qual. 19 2e 15 et. Alles per 1/2 kilo. Varkens le quel. 1972 2e lSl/2$e 17 ct. licht soorta ct, p. half ko. AMSTERDAM 19 Jnli. Aardappelenmarkt De prij zen zijn Rijnburgers f a f Katwijker Zand f3.40.af 4, Katwijker Muisjes f2.40 a 2.50. Andijker Muisjes f2,40 a f2,50. Andijker ronde f af Westlandsche in manden f 2.20 a 2.30. Westlandsche Zand f2.60 a 3.60. Westlandsche Muisjes f2.a 2.20. Aanvoer 14 ladingen Handel matig. EEN FLINKE gevraagd om terstond in dienst te treden bij L. VAN DRIEL, Zandpad Middeiharnis. Te koop gevraagd: een gebruikte en in goeden staat zijnde Aanbiedingen met franeo brieven on der letter D aan L. DONKERSLOOT, Boekh. Ooltgensplaat.

Maas- en Scheldebode | 1898 | | pagina 4