A. H. l\ VEHEOOPING. Oöpmr 500 F lest 250 Is oïerjarip AdvertentUn. (Bekendmaking. Wind- Koornmolen, Mestvaalt. Het Provinciaal Comité Passage over- en floor de Sasfiriig. Openbare Vrijwillige De Oorlog*. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Telegram men. Burgerlijke Stand. Werkoopingen en». lierknieuws. Ëlechlzaken. larki lieiichtesi. Ondertrouwd Mr. C. P. ZAAIJER RIKA JAC0BS0N. Hruideniers- en Grut terswaren. issakeia tiefcesid Openbare Verkooping1 Woensdag 22 Juni 1898, 10 uur, op We zouden ook heden weer, als elke week licht een paar kolom kunnen vul len met al de telegrammen en beschou wingen over „den oorlog" maar veel wijzer waren onze lezers dan niet. Want de oorlogsfeiten der laatste dagen zijn weinige, en die laten zich kort resumee- ren. De toestand op de zuidkust van Cuba waar do operatien te land straks zullen beginnen, is nu aldus Oervera ligt hoogstwaarschijnlijk met zes oorlogschepen in de baai van San tiago, welke stad door een enkele bat terij beschermd wordt, terwijl de toegang tot de baai door vijf of zes forten en batterijen wordt verdedigd, waarvan de meeste veel geleden hebben onder het vuur der Amerikaansche oorlogschepen. De Spanjaard kan er niet uit, want de „Merrimac" verspert nog altijd den door gang, en er kruist een sterk Amerikaansch eskader in de open zee. Voorts hebben de Yankees zich meester gemaakt van een gedeelte der baai van Guantanamo, nadat de verdediginswer- ken van Cainamere vernield waren door een bombardement. Een Spaansche kanon neerboot ligt nog in het achtereind der baai, maar ook zij kan er niet meer uit, want de kruiser „Marblehead" houdt de wacht. Deze beide punten nu vormen de uit einden van het operatieterrein, waarop de Amerikaansche troepen aan land zul len gaan. Reeds zijn Aguadoresen Daiquiri door de mariniers bezet. In de baai van Guantanamo werd de landing van de zes honderd mariniers gedekt door Ame rikaansche oorlogschepen, die de Span jaarden door hun granaat-kartetsvuur uit de loopgraven verdreven. De bedoeling van den Amerikaanschen bevelhebber is, door het aan wal bren gen van zijn troepen in dit deel van Cuba zich te vereenigen met de opstan delingen in de bergen, om dan met hun hulp Santiago te bemachtigen. En dan zal Cervera eraan gelooven moeten. Men mag betwijfelen, of hij een strijd zal be ginnen, die ontwijfelbaar op zijn neder laag moet uitloopen. Volgens de Temps doch 't klinkt wel wat zonderling heeft Sampson hem laten weten, dat bijaldien hij zijn schepen vernielt, door ze te laten zinken b. v., Spanje later behalve de oorlogskosten ook de waarde van die vier pantserkruiser aan Ame rika heeft te vergoeden. Reeds dagen lang stonden de Ameri kaansche troepen te Key-West gereed om naar Cuba te vertrekkenlag de transportvloot onder stoom, en hield een eskader zich vaardig om de troepen te geleiden. Woensdag eindelijk zou het beginnen. Dien dag werd het legerkorps van ge neraal Shafter ingescheept, op dertig stoom- booten, met ammunitie, levensmiddelen en paarden. Het transport was gereed om te vertrekken, toen de regeering seinde dat het vertrek moest worden verdaagd. Oorzaak het gerucht, dat vier Spaan sche oorlogsschepen waren opgemerkt. In de haven werden al toebereidselen gemaakt, om zich te beschermen tegen den mogelijken aanval van Spaansche torpedobooten. Donderdag werden de paarden weer ontscheept, die het meest te lijden had den van de hitte aan boord. Veertien waren er reeds gestorven. Maar de man netjes bleven op de schepen, waar het verblijf voor hen ook allesbehalve aan genaam was. Zoo dicht opeengepakt en dan die hitte! Volgens de Herald zou het transport Zaterdag beslist op weg gaan maar een officieel bericht dienaangaande ontbreekt nog. Over den toestand in de Oost op de Philippijnen zijn geen betrouw bare berichten ingekomen. Een pariicu- lier telegram van den 8sten dezer, maakte van eenige verbetering gewag. De hoofd stad, zoo heette het is vastbesloten te genstand te bieden tot het uiterste, de bevolking is uitstekend, de verdedigings middelen zijn aangevuld, en er is een nieuw bataljon vrijwilligers georganiseerd. De opstandelingen hebben het dan ook niet gewaagd de stad aan te vallen, waar voor twee maanden levensmiddelen voor handen zjjn. We zouden-aan deze depêche meer geloof kunnen schenken, als ze niet uit Madrid kwam. Nu lijkt ze ons al te mooi. Volgens een Amerikaansch blad was den llden dezer het gevecht tusschen de op standelingen en de Spanjaarden, omjiet bezit van Manilla, begonnen. Dewey, de vlootvoogd houdt er zich huiten. Hij laat te land de zaakjes opknappen door de opstandelingen, die hij maar half ver trouwt. Ze zijn door hem gewaarschuwd, dat ze de Spanjaarden wel mogen be strijden naar hartelust, maar de weer- looze bevolking in de stad geen leed aandoen. In den Spaanschen Senaat heeft maarschalk Primo Ri veira Zaterdag breed voerig zijn beheer van de Phillippijnen verdedigd, en verklaard, dat men hem niet de noodige middelen ter verdediging der eilanden had toegestaan. De Minister van Oorlog en van Ko loniën beantwoordden den maarschalk op hoffelijke wijze, en verklaarden dat hij niet verantwoordelijk is voor den tegen- woordigen stand van zaken. Maar wie dan Daaromtrent wordt niets gemeld Van „vrede zonder eer" naar de Spaansche opvatting wil de regeering in Madrid nog niets weten. Van de mo gendheden zijn geen voorstellen daar omtrent ontvangen, en kwamen ze in, ze zouden worden afgewezen. Spanje is besloten oorlog te voeren tot het uiter ste We zullen wel zien, of men dit in Madrid nog beweert, als straks Santiago of Manilla gevallen is en Cervera heeft gecapituleerd. Zie Tel. NOG BEN DRAMA. IN DEN HAAG. Woensdag is een kraamvrouw in den Haag zoodanig door haarman mishandeld, dat zij in het ziekenhuis moest worden opgenomen, waar zij gisteren overleed. Zaterdagavond was een hoogloopende twist ontstaan in de echtelijke woning tussehen bedoelde vrouw en haar man en dochter over het verpanden van een stuk huisraad. In drift sloeg de man zijn vrouw, die in hoogst zwangeren toestand verkeerde, met een strijkplank op het hoofd. Toen haar toestand over brenging naar het ziekenhuis noodzake lijk had gemaakt, werd zij aldaar ver pleegd, maar is nu reeds overleden. Het lijk wordt ter schouwing naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden overge bracht. Man en dochter zijn aangehou den. Men schrijft daarvan nader Het huisgezin van den 41 jarige van Dijk een loodgieter, en naar het schijnt, een goed werkman in het hofje aan de Hoottkade, getuigde nu juist niet van echtelijk geluk. Eendracht en orde waren daaruit reeds sedert lang gebannen en de drank had daartoe het zij ne bijgedragen. Ook de vrouw - iemand van 38 jaar moet maar al te vaak naar de jeneverflesch hebben gegrepen. Gevolg was dat menigmaal huisraad eu kleederen werden verpand, waarvan de man niets wist. Twisten waren dikwijls hiervan 't gevolg. Een paar weken geleden zijn man en vrouw dicht bij hun woning 's avonds in het water geloopen en toen met moeite door schippers gered. Zaterdagavond, toen de lGjaiige doch ter thuiskwam en baar moeder om hare kleederen vroeg, kreeg zij een weinig vriendelijk antwoord, en het bleek dat het goed te gelde was gemaakt. Een woordenwisseling ontstond, en daarin mengde zich ook de man, die niet ge heel nuchter schijnt geweest te zijn. Men weet dat hij zijn zwangere vïouw met een strijkplank eenige slagen op het hoofd toebracht. Beweert wordt dat de dDchter hare moeder bij die gelegenheid getrapt en met een strijkijzer gedreigd heeft. üonimelsdijk. Omtrent de sluiting der Sommelsdijksche haven en de stremming dei- passage over de Sasbrug nabij de Middehar- nissche haven, wordt verwezen naar de des betreffende advertentie in dit nummer. Burgemeester en Weth. herinneren de in gezetenen aan den dankdag of de godsdienstige viering van de Overwinning bij Waterloo, die volgens Zijner Majesteits bepalingen dit jaar behoort plaats te hebben op Zondag icijunia.s. Blijkens publioatie liggen ter Gemeente Se cretarie alhier ter inzage een verzoek met bij lagen van Brans Antonie Oudenaarde te Rot terdam, om vergunning tot het oprichten van eene bakkerij in een nog ongenummerd perceel aan den Binnenweg, kadastr. bekend in Sectie B. N. 1836. Op Maandag 27 Juni a. s. des vooriniddags te 11 uren, zal op het Raadhuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Fliddeliiarnis, 13 Juni. Hedenmorgen had schipper S. Muller uit deze gemeente, terwijl hij met zijn vaartuig, dat met zout en brood beladen was ten dienste der vischsloepen, het ongeluk op de Bieningen op een anker van de baggermachine te loopen waardoor hij een groot gat in het vlak van het vaartuig bekwam, en hij zoo goed als op de plaats vol water liep, de lading die beschadigd is, moet worden overgenomen. Het vaartuig noch de lading was geassureerd. Zaterdag j.l. is in de vergadering v. d. Ge meenteraad besloten om het havenreglement te wijzigen. Den Bommel. Dinsdag j.l. hield de heer Basoskie alhier een rode over „onze roeping over de staatkundige belangen." Zeer duidelijk is ons dit uitgelegd. De opkomst was gering terwijl het meest nog niet-kiezers waren. De liberale partij schitterde door afwezigheid. Nüieuwe Tonge, 15 juni. Den Heer P, A, de Wilde heeft het eerste gedeelte arts-exa men afgelegd. jaspert de Engelsman heeft zijn benoeming ontvangen als komies. IFtrksland. Het bestuur van den polder Oud-Kraaijer maakt met deze bekend, dat de door hun op den 23 Mei 1898 vastgestelde keur voor dien polder op den 23 Mei 1898 door hee- ren Ged. Staten van Z. H. is goedgekeurd, en dat genoemde keur ter voldoenieg van art: 9 al. 3 van de wet van 20 Juli 1895, S. B. No 139 tot den 12 Juli 1898 op de gewone werk dagen en kantooruren ten kantore van den secretaris van dozen polder te Dirksland voor belangstellende is ter visie gelegd. De loting voor de Schutterij voor deze ge meente zal plaats hebben op het gemeentehuis op Woensdag 22 Juni 1898 des namiddags ten -6'/a ure. Fladrid, 13 Juni. In de Kamer zeide de minister van binnenlandsche zaken Yolgens de officieele berichten hebben, bij de jongste ge vechten om Santiago, de granaten van de Spaan sche batterijen, een kanon van het Amerikaan sche pantserschip „Massachussets" buiten ge vecht gesteld, een groot aantal dooden en ge- kwesten veroorzaakt en zwnie averij aan boord van het schip doen ontstaan. Do kruiser „New- York" en verschillende andere schepen zijn door ernstige schade genoodzaakt geweest den strijd op te geven. De miuister verzekert, dat drie dezer schepen naar de dokken moesten gezonden worden om do schade te doen herstellen. Stew-York, 13 Juni. Bon telegram van Caimamera bericht, dat koloDel Huntinhton van daag besloten heeft do stelling op He geven, welke de Amerikanen eerst bezet hadden, om dat het kamp geep versterking van troepen te waohten heeft en omdat men te weten is go- komen, dat er een grootere Spaansche macht in de buurt van het kamp is. Hierom trekt men op naar een heuvel bij de haven, [welke de oorlogsschepen be. chermen. Middelerwijl houden de Amerikaansche mariniers de schietgraver. en batterijen op de kruin van den heuvel bezet. Sommelsdijk. GeborenEva, d. v. Klaas van 't Hof en Jacomina LooijJan Johannes, z. v. Jacob Bie- nefelt en Aaltje DaleboutHubertje Dingena, d. v. Gilles in 't Veld en Willempje Dupré. Gehuwd Arend Peekstok jm. 27 j. en Adri- ana Prins jd. 28 j. Overleden: Leendert Johannis Hanson 15 mnd. Sliddelllarnts, 28 Juni. G.boren Johannis Pieter, z. v. Gerrit Don eu Anna BroeroJdriaantje, d. v. Jacobus Ne- lis eu Cornelia van den TolMarina, d. v. Jacob Noordjjk en Brancina Spee. Gehuwd Leendert Jorddan, 23 j. met Janna Verburg, 21 j.Jacob van Bek, 21 j. met Neeltje Johanna van Lek, 20 j. Nicoluas Littooij, 28j. met Eva van der Wiel, 25 j. Stad al't Haringvliet, 2 Juni. GeborenLeendert, z. v. Andries J. van dei- Pijl en Adriana Hoedemans. Den Hommel. GeborenAn then ia Cornelia d. v. J. Terhoeve en J. Evenaars. Getrouwd: Thomas Kik, jm-. 25 j. en Lena Doornhe n, jd. 23 j. Overleden Adriaantje De Graaf, 79 j. vrouw van Leendort Meijer. Adriaantje Meijer, 11 j. d. v. Jan Meijer en P. D. Romeijn. Memve Tonge, 1 Mei15 Juni. GeborenWillem, z. v. Klaas Drooger en Dina KlapmutsAngenietje, d. v. Marinus Knops en Lena GrootenboerLaurens en Joost, z. v. Willem Holleman en Pieternella van den OudenTeunis, z. v. Evert Hoogmoed en Leentje van ZielstMaria, d. v. Cornells van der Made eu Machelina MelissantWilhelmina Christina, d. v. Adrianus van der Werf en Willempje van Driel. Gehuwd: Simon van Eek jm. 25 j. en Trijntje den Braber jd. 24 j.Johannes van den Doel jm. 36 j. en Leentje Kievit jd. 34 j. Overleden Twee levenloos aangegeven kin deren van het manl. en vrl. gesl. van Aart Klapmuts en Hendrika van den Hoek Cor nells Lukart 64 j. wedn. van M. van Es Adri ana Viskool 67 j. echtg. van A. KeizerJoost Holleman 10 dagen. Meiissant, 15 Juni. GeborenHendrik, z. v. Hendrik van den Ochtend en van Lidia GoedegebuurMaatje, d. v. Willem van Maastricht en van Cornelia Bakker Dina, d. v. Arend Doornheijn en van Leentje KievietJozina Pietje, d. v. Daniël Dirk Kastelein en van Sibilla de HoogEli zabeth, d. v. Marinus van der Sluis en Klara KievitAdrianus, z. v. Aren Hagens en van Annetje van Hoften. Gehuwd Cornelis van den Nieuwendijk en Jannetje van BruinisseArie, van Oostenbrugge en Cornelia Maria Vellekop. OverledenPieternella [de Bruijn 2 j. d. v. P. C. de Bruijn en K. de Bruijn. Stellendam. Ondertrouwd: Marinus Troost 21 j. en Leuntje Zeedijk 18 j. Getiouwd: Cornelis Klink en Jaoomijutje van SoeBt. ffliide Tonge 14 Juni. Geboren Hendrika d. v. Adrianus Bnkelaar en Neeltje Bruinse. Jacomina d. v. Leendert Ge braad on Lena Bezemev. Gehuwd: J. Walda jm. 33 jaar en L. Snijder jd. 29 jaar. Overleden Maria Cornelia van den Ouden 1 m. Op Vrijdag 17 Juni 1898 's nam. 2 uur, ter herberge van de wed. D. Roodzant te Middel harnis Roode on Lucerne Klavers en grasge was in den van Pallandspolder te Middelharnis. Notaris «5. <D. van Bergeijk. Op Dinsdag 21 Juni 1898 's avonds 7 uur. bij de Wed. D. Roodzant te Middelharnis Klavers in de Oostplaat, de Westplaat, Kraaie- stein en de Oude Plaat, onder Middelharnis en Sommelsdijk. Notaris «F. C. van ESergeifk. Op Woensdag 22 Juui 1898 's nam. 3 uur ter herberge van J. Peekstok te Stad aan't Haring vliet inzet van een huis met vergunning en schuuraan de Kaai aldaar. Notarissen Mr. A. «F. van Weel en J. C. van Bergeijk. Op Woensdag 22 Juni 1898, 's avonds 7 uur, bij de Wed. Roodzant te M'ddelharnis best gratge- was in de polders Noordland en Oostende te Oude Tonge, voor Mej. de Wed. C. v. d. Tol. Notaris «J. C. van Bergeijk. Op Donderdag, 23 Juni 1898 's avond, ten 7 ure, in het Koffiehuis van Avan der Moer te Middelharnis, inzet vaneen kapitale steenen windkoornmolsu met schuur en erf en een dub bel woonhuis, aan den Westdijk te Middelharnis. Not;-ris «F. C. van Bergeijk. Op Woensdag, 29 Juni 1898,'s nam. 3 uur ter herberge van J. Peekstok te Stad aan 't Haring vliet afslag van een huis met vergunning eu schuur aan de kaai aldaar. Notarissen Mr. A. «F. C. van Weel en J, C. van Bergeijk. Op Donderdag 30 Juni 1898, 's avonds 7 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis afslag van een kapitale steenen windkoornmolen met schuur en erl en een dubbel woonhuis, aan den West- dijk te Middelharnis. Notaris «F. C. van lier- geijk- Predikbeurten Zondag 19 <Junl. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm, en 's av. Ds. Boss. Stad aan 't Haringvliet, leeskerk, Den Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Ruijs. Stellendam, leeskerk. Ouddorp vm. en 's av. en Dhr. Basoski. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREP. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm. nm. eu 's av. Ds. A. Maokenze OUD-GEREF. GEMEENTE. Melissant vm., nm. en avonds ds. J. Hartkamp. Cïeref. Kerk. Beroepen: Te St. Jacob Parochie, ds. Sy- brandi, te Mildam c. a. Te Yianen. dhr, de Vries, cand. te Amsterdam. To Zaamslag, ds. van der Vegt te Haren. Bedankt: Voor St. Jacobi-Parochie, door ds. Sybrandi te Mildam. Voor Arnemuiden, door ds. Delfos te Hellevoetsluis. Voor Nichtevecht, door ds Steyling te Axel. Voor Murmerwoude, door ds. Bos, te Opeinde-Nijega. Chr. CJerel. Kerk. BeroepenTe Maassluis ds Schotel, te Haar lem. j IVed. Herv. Kerk. Beroepen Te Scherpenisse, dhr. de Voogt, cand. Te Noordlaren, ds. Hulsbergen, le Sloch- teren e. a. Te Melissant, dhr. Meynink, cand, te Amsterdam. Te Egmond aan Zee, dhr. Vis ser, cand. te Leiden. Te Dirksland. ds. van der Sluis, te Monster. Te ColijDsplaat ds Steenbak ker Morilyon Loysen, te Lexmond. Te Hoog- bloklaud, dhr. Haring, cand te Utrecht. AangenomenNaar Geesteren. (Geld.) door ds. Botermans, te Engelen c. a. Bedankt: Voor Berkel en Rodenrijs, door de. Dippel, te Bilt, bij Utrecht. Voor Barneveld door ds. van Giiethuyzen Az., te Oosterwolde. ARRONDISS E ME NTS -R EO 1ITB AN K. Kamer van Strafzaken. Zitting van Dinsdag 14 Juni. De Rechtbank veroordeelde heden A. K. 24 jaar, arbeider te Ouddorp, beklaagd geweest zijnde van mishandeling van D. Tanis werd vrijgesproken VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. A. B., 30 jaar, bakker te Nieuwe Tonge, was in de eerste plaats ter terechtzitting ver schenen. Hem was ten laste gelegd, als zou hij twee bestellingen van bloem van de firma A. M. v. Dusseldorp Co., bedrieglijk heb ben verkregen door de afzending van twee telefonische berichten, het eerste (van 30 Juni) luidende »Zend heden boot Middelharnis 10/a baaltjes bloem B. Nieuwe Tonge (geteekend) Kanters." Het tweede (van 12 Juli) »Zend heden boot Middelharnis 10/« zakjes bloem B. get. Kanters". Met dezen Kanters werd beide keeren be doeld Ewoud Kanters, agent der firma A. M. Van Dusseldorp Co., te Oude Tonge. Volgens beklaagdes verklaring zou hij door dien agent daartoe gemachtigd zijn geweest dat deze beslist ontkende. De wissels, op beklaagde getrokken, waren wegens wanbetaling geprotesteerd, waarop zijn faillissement 27 Oct. volgde. Alweer volgens bekl. zou hij bereid zijn ge weest met een maandelijksche aflossing van f 20 zijn schuld te voldoen. Het O.M., waar genomen door mr. J. De Jossellin de Jong, aantoonende, dat men bij de quaestie of hier valschheid in geschrifte had plaats gehad, niet langer behoefde stil te staan, wanneer men den aard der berichten en de uitspraken, aan deze en andere rechtbanken in aanmerking nam, was verder van meening dat de telefo nische in schrift gestelde berichten, als begin van bewijs van geschrifte golden en requireer- de 1 jaar gevangenisstraf. O!1 DE TONGE, 14 Juni. Tarwe f9,60 a 110,25 Rogge f4,90 a f 6.00 Haver f 2,85 a f 8,70. Aardappelen f 5,Boter 50 ct. per 5 ons. Eieren 3 ets. per stuk. BRIELLE, 13 Juni. Boter f0,45 E;e en 3,00 per 100 stuks. GRAANMARKT. Rotterdam 13 Juni. Binnenlandsche ^Granen. TARWE, f 8,00 a 10.50 per heet. en extra puik nog daarboven, per 100 kilo van f 12.a 12.50. Canada f8 a f8,50. ROGGE f5,75 a f6,50 per heet. WINTERGERST f9 af 9,35 p. 100 kilo en puike kwal. f 8,25. ZOMERGERST p. h. f 4.— a f 5,— p. 100 kilo f 7,10a 8,-. Chevelier p. 100 kilo f 8,80 a f 9,80. HAVER 3.a f4.p heet. en 7.4o a f 7.80 p. 100 k. PAARDEBOONEN f5,75 tot 6,25. WITTE BOONEN naar deugd tot f9.f 10. BRUINE BOONEN ,f 840 tot f9.—. KOOKEBWTEN 7.25 tot 7.75 per heet. en ver trouwde kook daarboven. RANARIEZAAD f 5,00 a f6,50. MEELBERICHT. Sedert vorige week ging meel dagelijks lager met beperkten handel. De laatste dagen seinde New-York wederom hooge koersen die echter alhier zonder invloed bleven. Heden verliep de markt stil en er werd alleen voor directe behoefte gekocht. NOTEERINGEN. Tarwemeel. Ie qualiteit Inl. f 12,50 kf 14.25, p. 100 k. netto qfi ff V V 1 1 V 1 1 V V V V Qa ff 00 D V 1 7 1 W le Duitschf f D V f lep. qual. Hong. 20,— f21,— exk n n f22, f z3,50 Ordinaire f„f Prima Amer. f 16,50 „f 17,50 le qual. f 13,50 f 14,50 2e qual. f 12,„f 13, Zeeuw. Tarwebl. f f Zeeuw. Tarwem.l „f— Prauseh Roggebl.ff Duitsche f 10,75 „f 11,50 Inlaudsoh f f ROTTERDAM, 13 Juni. Vlas. Op het land werd in de afgeloopen week geen enkel partijtje spin vlas ver kocht tot onveranderde prijken. Heden aangevoeld 3000 steen blauw Hollandsch en 1100 steen Groningcch wegens de zeer slechte qualiteit ging er weinig on? en vond slechts een klein gedeelte koopers. Lijnzaad. Noteering f 8 tot f91/* per H. L. Rotterdam, 13 Juni. Op de veemarkt waren arnge- voerd: 366 vette runderen, 455 vette kalveren, nuch- teren kalveren, 680 schapen of lammeren, 522 var kens, biggen bok. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen lste qual. 29 ets. 2de qual. 26 ets. 3de qual. 21 ets. Kal veren lste qual. 35 ets. 2de qual. 30 ct. 3e 24 ct. Scha en lste qual. 28 ets. 2de qual 20 ets. Alles per l/2 ko Varkens le qual. 18, 2e qual. 17, 3e qual. 15 ct licht soort a ct. per halve kilo AMSTERDAM 14 Jnni. Aardappelenmarkt. De prij zen zijn: Frie8che Franeker Jammen f 3.25 a 3.50. Friesche Zaaiers f a Zeeuwsche Spuische Jammen 5,a 5 10. Zeeuwsche Blauwe 4,25 a 4,40 Flakkeesche Jammen f3.60 a 3.75. Geldersche Blauwe f 4.80 a f - Pruisische Hamburgers f 4.500 a f 4.70 Pruisische Roodenf2.40 at 2 50 Nieuwe Maltha f0,13 a 0,14 per kilo. Aanvoer 7 ladingen. Handel matig. VAN DE in de Prov. Zuid-Rolland, beveelt voor de stemming van twee leden voor de Prov. Staten in het kiesdistrict ifSiddelkarnis op Vrijdag 17 Juni met den meesten aandrang aan en Rotterdam, 16 Juni 1898. 1M Si Namens het Prov. Comité Jhr. Mr. T. A. J. v. ASCII v. W1JCK, Voorzitter. JOH. KRAP, Secretaris. Do ondergeteekende brengt door deze ter kennis aan de ingezetenen van Dirks land en Omstreken, dat hij voornemens is, op Vrijdag 17 Juni a.s. aan de Voor straat te Dirtcslandin het huis vroeger bewoond geweest door wijlen den Heer D. HA AGENS, eene zaak te openen in alle soorten Tabak en Sigaren, Leidsche en Edammer Kaas enz. enz. Daar het zijn ernstig streven zal zjjn steeds prima kwaliteit te leveren, tegen concurreerende prijzen, geschiedtalle ver koop uitsluitend a contant. Bestel lingen worden, zonder eenige prijsver- hooging, gaarne aan huis bezorgd. On der minzame aanbeveling, heb ik de eer te zijn, Hoogachtend, UEd. Dw. Dienaar H. ZAADNOORDIJK Dirksland, Juni 1898. Burgemeester en Wethouders van Som melsdijk dat tengevolge het maken eener nieuwe brug over het Sas nabij de haven van Middelharnisde passage daarover met voertuigen te beginnen met SO «funi 1808 zal zijn gestaakt; dat de passage voor de voetgangers over eene hulpbrug zal kunnen geschieden en dat het mo gelijk zal zijn dat de scheepvaart hier door vertraging kan ondervinden, doch deze zoolang mogelijk zal worden door gelaten dat bovengenoemde stremming waarschijnlijk drie weken zal duren. Sommelsdijk den 13 Juni 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De SecretarisDe Burgemeester C. JOPPE Gz. L. S. DE GRAAFF. ten overslaan van Notaris J. G. VAN BERGEIJK te Middelharnisop Btonderdagen SS en 30 Juni É&9&, 's avonds f Ulir, resp. in Café VAN DER MOER en Hótel MEIJER te Middelharnis van Een kapitalen steenen met ijzeren as en roeden, 3 koppel maal steenen, pet- en huilwerk en toebehooren, als mede een dubbel MVoonhuis in het dorp aldaar. Terstond te aanvaarden. Inlichtingen bij voornoemden No taris. de woning B 28, over de Laan, te Ro zenburg, zal in kavels en in massa's publiek worden verkocht waaronder ongeveer te vervoeren vóór I Augustus 1898. Betaaldag I November 1898 onder borgtocht. Information bij Mr. L. REE- SER, to Maassluis.

Maas- en Scheldebode | 1898 | | pagina 2