Bakkersknecht. Mbraak Stieren van Vee, P. J. Ber Ad verten tiën. Jac. de Haas, Haringvliet 69, Botterdam. In^e/iöïiden ^üikkeii. te koop. Adres H. ROSMOLEN te Den Bommel. EXPEDITEUR, Beveelt zicb beleefd aan voor de verzending van Garnalen naar En- gelsche Markten. zoo goed begrepen, dat hij er prijs op stelde, in duidelijke bewoordingen bet recht te doen uitkomen, dat de verdedigers tegenover de aan klagers bezitten. Het is duidelijk, dat de ge dachte van het geheime stuk den rechters van het hoogste rechtscollege voor deD geest heeft gezweefd, en zij konden zonder protest zioh er niet mee vereenigen, dat een man zou veroor deeld zijn op eon stuk, dat hem niet vertoond zou zjjn. Ongetwijfeld is deze vraag hun niet direct gesteld. Maar tooh hebben zij hun gevoe len daarover willen zeggen, om de regeering te waarsohuwen dat or bij de rechtsbedoeling gren zen zijn, die men niet ongestraft oversehreidt." Tot zoover Clemenceau. Of zijn hooge ver wachtingen zullen verwezenlijkt woorden? We durven er niets van zeggon, maarvreezen. In ieder geval gaat de republiek een tijd van nieuwe beroering tegemoet, en dat juist nu de verkiezingln voor de Kamer aanstaande zijn. In de Siecle doet de hesr Casella méededee- ling van hetgeen hij voor het hof van assises zou hebben gezegd, als meu hem maar had willen hooren. Hij zou de hem persoonlijk ge- daDe verklaring van Yon Scharzkoppen hebben overgebracht, dathet borderel niet van Drey fus is. Ruiterlijk heeft de gewezen militaire at- taohè hem dat gezegd. „Persoonlijk zijfc ge dus overtuigd dat Dreyfus niet soliuldig is zoo vroeg Casella nog. „Ja", antwoordde de attache, ik weet dat hij niet schuldig is." En in oen brief aan den Italiaansohen atta ché, door Casella zelf gelezen, kwamsn deze zinsneden voor (het was nog vóór het procos Eiterhazy): „Hoe zal dat oanaille te weten Esterhazy zioh uit de verlegenheid redden Hoe zal hij, vrijgesproken zelfs, in Frankrijk kunnken blijven leven?" Casella belooft nog meer te zeggen als men de waarheid zijner meêdoeliugen betwist. Yve3 Guyot doed intusschen een beroep op dee Duit- sohen kolonel om alsnog de waarheid te zoggen, daar zij die in Frankrijk haar kennen, haar met zoo onbegrijpelijke halstarrigheid terugstoo- ten. Het Brltsch Egyptische leger heeft op Goéden Yrijdagslag geleverd tegen de Derwischen en een volkomen_ overwinning be haald. Het officieole bericht luidt als volgt „Na een naohtmarsoh was de Britsoh-Egypti- sche strijdmacht bij het aanbreken van den dag op een mijl afstand van het kamp der Derwisohen gekomen. Zij naderde de verster kingen tot op een halve mijl en vermeesterde ze onder gesohutvuur, „Drie brigades ondernamen den stormaanval. De Derwischen gaven eerst vuur toen de Biitsch- Egyptisohe troepen dicht bij de versohansing waren gekomen. Hun verliezen waren enorm. Mahmoed is gevangen genomen. De oaialerie en de artillerie zijn de vluchtelingen gaan ach tervolgen. „Twee offioieren werden gedood en veertien gewond. De verliezen aan soldaten zijn nog niet opgegeven." KANNIBALISME De Belgische pater De Deeken schrijft in de Missions en Chine et an Congo over het kannibalisme, dat onder de negerstammen aan den Boven-Con- go nog altijd gevonden wordt. De Bopotos durven aan nun smaak in menschen- vleeseh wel niet zoo openlijk meer vol doen als vroeger, maar in de dichte wouden wordt nog menig gevangene op gegeten. En de Elombos, die meer ia het binnenland wonen, zijn onverbeter lijke menscheneters. Yan Mons, een agent der Boven-Con- gomaatschappij, was er getuige van, hoe op de markt van zeker dorp een man heen en weer liep, gelijk een schild wacht die op post schildert. Allerlei lij nen of strepen, de eene wit, de andere rood, verdeelden zijn lichaam in even zooveel stukken. De man was een krijgs gevangene, en de geteekenda deelen van zijn lichaam waren nog bij zijn leven als spijs aan den meestbiedende verkocht. Alleen de stukken van minder waarde vonden geen koopers. De man werd ten slotte neergeveld, en toen kreeg ieder het deel waarvoor hij betaald had. Het vreemdst is, dat de man zich in zijn gruwzaam lot scheen te kunnen schikken, althans hij wendde geen pogingen aan om te ontvluchten, hoewel hij vrij rond liep en het dichte bosch niet ver af was. Pater Angouard deelt een nog ijselij- ker verhaal ineê. Hij heeft een man ge zien, die geheel bij levenden lijve verkoeht was en wien juist de keel werd afgesne den. Verschijnt de kooper van het hoofd niet het eerst, dan is het lot van 't slacht offer zooveel te gruwzamer de koopers van armen en beenen snijden hem dan zonder omslag deze lichaamsdeelen af. Rechter de Saegher heeft gezien, hoe een man, wiens voeten iu een blok za ten, in allen vorm gemest werd, om ver volgens opgegeten te worden. Het was een inlandsch „ambtenaar" van den Congo-staat, die op zijn terugreis, na af loop van zijn diensttijd, door menschen eters gevangen genomen was. Zoodra de reohter den ongelukkige zag, bood hij hem zijn hulp aan, om zjjn vrijlating te bewerken. Maar de man wilde er niets van weten. Hij had nooit zoo goed ge geten als thans en kreeg alles wat hij maar wenschte. Maar man, zei de rech ter, weet je dan niet wat er met je ge beuren zal? O, dat maakt niets uitwas het antwoord. Het is nog niet zeker of ik gedood zal worden; wel zeker is, dat ik het nooit meer zoo goed zal krijgen als thans. Pater de Decken voegt aan deze ijse- lijke bijzonderheden nog toe,dat deze barbaarsche gewoonten «ader den invloed van de blanken hoe langer hoe meer verdwijnen en dat de tijd niet ver meer af is, dat ze geheel uitgeroeid zullen zijn. Maar zijn vertrouwen daarop schijnt toch weer niet zoo héél groot te wezen, want hij merkt er bij op: ten minste in de nabjjheid van stroomen en rivieren en in de omgeving der zendiugsstations. Volgens deHeraMisde stemming der massa in Amerika zeer oorlogszuch tig. In alle kringen haakt men naar den strijd. Leden van de deftige clubs, zooals de Union Knickerbocker en Metro politanstellen alles in het werk om aan boord van het een of ander oorlogschip te komen. De maritieme reserve te New-York en Boston is voor een groot deel samengesteld uit yachtsmen. Zeke re bekende persoonlijkheden leggen de grootste geestdrift aan den dag bij het vooruitzicht om eens actieven dienst te zien, terwijl de lagere klassen een even groot enthousiasme toonen, in de hoop, eindelijk eens handgemeen te geraken met de „Dagos" zooals de Spanjaarden ia het algemeen worden genoemd. Van het oogenblik af, dat het Congres kalm den president een som vaD vijftig milli- oen dollers toekende, greep het volk een sterk gevoel van nationale kracht aan. Als het tot een oorlog komt, wordt er verder gezegd, beschikt de schatkist over genoeg fondsen (225 millioen nu.) Bovendien word er nog voorgesteld, een leening te sluiten van 100 millioen dol lars, welke het karakter eener nationa le leening zal dragen. Kapitein William T. Sampson zal de vloot commandeeren, die tegen'Havana moet opereeren commodore Windfield Scott Schley zal optreden als bevelheb ber van het vliegend eskader tegen Por to Rico en comodore George Dewey van het Aziatische eskader, dat moet agee- ren tegen de Philippijnen. Admiraal Bunce zal voorts commandant zijn der „Brooklyn Navy Yard", de voornaam ste stapelplaats van de marine in tijd van oorlog, ea generaal Nelson A. Miles, opperbevelhebber van het leger, zal zijn hoofdkwartier vestigen te Atlanta. Hot is echter nog niet zeker of hij het bevel zal krijgen over de troepen, die voor Cuba bestemd zijn. Misschien zal het bevel daarover worden opgedragen aan generaal Wesley Merritt. Gemengd Nieuws. Boosdoeners. Donderdag 31 Maart j.l. wor den de gebroeders Van Dommelen, schoenma kers te Sprang, in voorloopige hechtenis ge steld, als rerdacht van Zondag 27 Maart een aldaar wonende alleen ongehuwde winkelier ster bestolea en mishandeld te hebben. Zater dag zjjn in verband met dit feit alsnog in verzekerde bewaring gesteld Hendrik Cornelus M en Lambertus van D., beidon iusgelijks te Sprang woonachtig en schoenmaker van hun ambacht. Ejn der Van Dommelems, Busti- aan, is, na te hebben bekend dat hij den dief stal had gepleegd en de gestolen gelden vor- borgon, Zaterdag onder behoorlijk geleide naar Sprang getransporteerd, om daar tor plaatse aan don offioier van justitie en den rechtercommis saris bij de rechtbank to 's-Hertogenbosch aanwijzing te doon van de plaats waar het geld geborgen was, bij welke gelegenheid bleek, dat een som van ongeveer f 160 onder het dak van zijn woning was weggestopt Een groot deel der bevolking van Sprang gaf van zijn belangstelling oftewel nieuwsgierigheid blijk, door zioh bij dit onderzoek in Tooo op straat en in de nabijheid van de woning dor Van Domme- lcns te vertoonen. Treurig geval. Men moldt uit Leeuwarde- radeel De gevangennemiag van onzen gemeente-ont vanger G. wekt in onze gemeente algemeen beweging. Niemand had ooit kunnen donken, dat zijne administratie en kas niet iu orde waren. De ontdekking der valschhsid, om het tekort van pl.m. f 6800 te dekken, geschiedde toevallig. De burgemeester, een der wethouders en de secretaris, die de gemeente waren opgogaan, te Stieus gekomen waar de ontvanger woont. Er was nu, meenden zij, weder eens eene ge schikte gelegenheid, om de boeken en kas op te nemeD. Terwijl men er mede zou beginnen, was de ontvanger aan het werk gegaan, om den eersten cijferpost, saldo van de vorigs veri ficatie, te veranderen, zóó, dat het tekort niet kon worden ontdekt. Eon van de drie aanwezi gen had het echter al spoedig bemerkt en de ontvanger in het nauw gebracht, bekende ter stond. De burgemeester legde de hand op hem en verklaarde als hulpofficier vaa justitie den ODtvanger als zijn gevangene. Deze werd onder bewaking in zijne woning gesteld en 's avonds naar het huis van bewaring overgebracht. De man heeft vrouw en kinderen, en was algemeen geacht is de gemeente. Het schijnt, dat hij reeds lang achteruit was geraakt, zioh telkens met de kas heeft gered, en dit door valschc boekingen heeft verborgen. Elf millioen te wachten Uit Zeist wordt aan het U. D. gemeld: Naar men verneemt, is hier onder een aantal familieleden met uiteen- loopende vertakking sprake van een voor hen in Duitsehland uitstaande erfenis, die, zoo het gerucht loopt, niet minder dan li millioen groot zou zijn. Met een vertegenwoordiger vau een in Duitsehland wonendeu advocaat had Zondag j.l. alhier een familieraad plaats, waarbij aan deze vertegenwoordiger volmacht werd gegeven de noodige stappen tot het verkrijgen der erfe nis te doen. Uit Opsterland. De offioier van justitie heeft persoonlijk een onderzoek in Opsterland ingesteld. Geen sprake van malversatiën. Onze oorrespondent was dus ditmaal niet zeer juist ingelicht. Een zonderling galantIn het begin van dit jaar maakte zekere H. G. P. te Utrecht kennis met een jonge dame, met wie hij zioh verloofde. Hij was in een sigarenwinkel daar ter stede in dienst gekomen, maar vertelde eigenljjk hor logemaker van beroep te zijn. Da grootvader, de vader en de broeder der jonge dame lieten hem daarom ieder een horloge zien, welke uur werken alle stil stonden. O ja, de jonge man kon ze snol repareeren, het was heel gemakkelijk, maar hij moest ze een paar dage.i bij zich houden om ze te oontrolee- ren. De gouden kettingen kon men er welaan- laten. Daarna bracht hij ze terug, maar geheel waren ze nog niet in orde en dus zou hij ze nog weer meenemen. En.... nu had hij ze verpand. Donderdag had hij zioh daarom wegens verduis tering voor de rechtbank te Amsterdam te ver antwoorden. Eón horloge heeft hij aan een loge menthouder in betaling gegeven voor kosten van logies en twee verpand. Het O. M., waargenomen door den subst.- officier van justitie, Mr. d'Hanges d'Ivoy, eisohte tegen beklaagde een gevangenisstraf van zes maanden. Uitspraak over 8 dagen. ZEDELIJKHEID. Vaa offioiëele zijde werd op het dorp Diaxperlo het verbod uitgevaardigd, te gen het droogen van onderkleeren over de heggenniet uit het oogpunt van overlast voor anderen, maar enkel en alleen, omdat het zien van de meeat noodige kleedingstukken, allicht onzede lijke gedachten zouden kunnen opwekken. Waarlijk men zou zoo denken, dat onze tijd het al een heel eind gebracht had, op zedelijk gebied I En dat zoo iets aantrekkelijk werkt, toont wat hier volgt Een manufacturer te Doeticbem, aan het publiek bekend makende dat hij een opruiming van borstrokken en onderbroe ken houdt, voegt daaraan toe, dat hij ze niet in zijn etalage uitstalt met het oog op de goede zeden. ANTI-CLERIOAAL. Een zonderlinge ontploffing heeft in een klooster te Kursk plaats gevonden, waar een tot nu toe onbekend gebleven persoon een helsche machine onder het Mariabeeld gelegd had. De kerkramen en alle ornamenten rondom het beeld werden verbrjzeld, het beeld zelf niet. Uit hit ingestelde onderzoek moet ge bleken zijn, dat do machine van een uurwerk voorzien was. Iets uit AmerikaDe heer Par ker van Cleveland heeft bij de wetgeven de vergadering van den staat Ohio een ontwerp ingediend, bepalende, dat alle peisonen, die een huwel jk wenschen aan te gaan, zullen worden onderworpen aan een geneeskundig onderzoek door een specialen geneeskundigen raad van drie dokters in elk gewest. Geen huwel jk zullen mogen aangaan zij, die in hun famiüie krankzinnigen, drankzuchtigen, 1 jders aan erfeljke kwa len enz. hebben, De trouwlustigen zelf zullen worden onderzocht en ook wegens onvoldoende geestvermogens kunnen wor den afgewezen, evenals teringljders en lieden met bloedziekten behept. Wie wordt goedgekeurd, betaald der tig gulden voor zjn certificaat; wie wordt afgekeurd kan in hooger beroep gaan Het Eransche departement der Op- perPyrenèeën is het land der langduri ge processen. In het jaar 1882 werd daar een proces beslist tusschen de gemeenten Cauipan en Bagnéres de Bigorre, dat in 1254 werd begonnen, en er is thans nog altjd een proces hangende, dat in 1255 werd aan gevangen en dus al zes honderd vier-en- veertig jaren duurt. De patjen in dit proces zjn de gemeente Cainpan en de vier dorpen, welke bekend zjn onder den naamLes quatre Nézian d'Aure. Hot geding betreft den eigendom van bos- schen en landerjen. EEN GOED VOORBEELD. Eenigen tijd geleden richtte zich de Nederlandsche Vereeniging tot Afschaf fing van Sterken drank, per adres tot II.M. de Koningin Regentes verzoekende Haren invloed aan te wenden, opdat bj de aanstaande ichuldigingsteesten geen overmatig alcoholgebruik, de vreugde vei'duistere en dat geen militair het zj te land, het zj ter zee, in Haar naam eenig bedwelmend vocht werd geschon ken. In aansluiting daarmede stelde de fir ma BLOOKER onmiddelljk gratis eene voldoende hoeveelheid van hare bekende bussen cacao met de daarbj benoodigde suiker ter beschikking van de ministers van Oorlog en Marino om alle militairen beneden den rang van officier daarmede op den feestdag te onthalen. Beide ministers hebben dit royale aanbod bj vleiend schrjven dankbaar aangeno men. Veredeling van comestïbels in Amerika. De kunst om comesiibels te verbeteren, gaat in Amerika met reuzenschreden vooruit. Zoo worden daar b. v. tegen woordig op gepatenteerde wjze uit de haver de verdouweljke gedeelten afge sloten, zoodat deze haverpraeparaten, die onder den naam „Kwaker Oats" in den handel koinen, zeifs aan de strengste eischen voor zieken, aanvankeljk gene- zenden en zuigelingen voldoen, voor laatsgenoemden ook in plaats van koe melk, die zooals men weet, niet altjd en overal in goede hoedanigheid te ver- kr jgen is. De consumptie van „Kwaker- Oats" is overigens ook in Duitsehland steeds toenemende en wal hoofdzakeljk daardoor, dat ook de gezonden dikwijls liever haverbrj gebruiken, als koffj. De grootste consumptie is echter in Engeland en Amerika. De voedzaamheid van het „Kwaker-Oats" is door voornoemde veredeling buitengewoon groot. Door de analjse werd zjn inhoud aan eiwit op 16°/0 bepaald, en kan het alzoo bj- kans met die van het vleeseh wedjveren, terwjl de voedzaamheid alle overige graanpraeparateD overtreft. Ongeval. De vrachtr jder Willem van Rjn van Noordwjk aan Zee, kwam met paard en wagen in flinken draf aanr jden van de volle baan, toen op eens de stoomtram aankwam. Het paard schrikte en rukte deu wagen dwars over de railsde voerman wilde zijn paard red den en sprong van den wagen vlak voor de locomotief; het paard werd gered, maar hjzelf struikelde en viel tusschen de rails. Hoewel de machinist terstond remde, kon hj niet voorkomen, dat de ongelukkige eenige meters door de tram werd voortgesleurd. Zwaar gewond werd hij bj een bewo ner van de Zeestraat binnengedragen. Een geneesheer,! die terstond hulp ver leende, vermoedt dat de ruggegraat gebro ken is, althans zwaar gekneusd. De rech terarm is gebroken. Ongeduldig. Een vrouwtje, dat voor de Haagsche rechtbank terechtstond, omdat zij iemand, die haar zoontje eene welverdiende tuehtiging had toegediend, met een vuurtest een gat in het hoofd had geslagen, kreeg ran den president eene te rechtwijzing, die haar blijkbaar wat te lang duurde. Plotseling valt zj den presi dent in de rede met de woorden „Hou je nou 's stil meneer en laat m j nou's spre ken." „Neen," luidde het bedaarde ant woord „Hou j j je nog wat stil en laat mij eerst uitspreken." Het kostte het vrouwtje niet weinig moeite om den pre sident den voorrang te laten. Buiten verantwoordelijkheid van Redaetio en Uiigever. Mijnheer d°- Bedacteur! EEN AFGELUISTERD GESPREK. jan. Goeden avond Piet. Wel heb ik geen woord gehouden Ja de oude Hein vroeg mij of ik met hem meeging naar het gezelschap, maar ik zeg tegen hem „Neen hoorIk heb Piet beloofd bij hem te komen stoppen, en ik houd er niet van om wat ik eenmaal beloofd heb te ver breken. Piet. Nu, je ziet Gerrit is ook weer ge komen, en dat ge uw woord houdt als ge iets beloofd dat prijs ik zeer. Het was wel te wenschen dat zulks meer geschiedde. Ik denk bijvoorbeeld aan wat de ouders bij den doop hunner kinderen aan God hebben beloofddat zij namelijk hun kin deren zouden onderwijzen en laten onder wijzen in de volkomene leer der zaligheid, zooals die in de „drie formulieren van Eenigheid" wordt voorgesteld naar Gods Woord. En toch is mij bekend dat op de vergadering van een christelijke- Schoolver- eeniging werdt voorgesteld om de onder wijzers in hun onderwijs zich aan die belij denis te laten verbinden, en dat dit voorstel heftig bestreden werd door twee derden der leden, dat toch allen nagenoeg vaders waren die eenmaal voor God de bedoelde doopsbeloften hadden afgelegd. Als ik hoor spreken van „woord houden" dan denk ik aan zoo vele predikanten en ouderlingen die beloofd hebben voor God, dat zij alles zouden helpen Weeren wat te kort deed aan de eer van God en van Jezus Christus als eenigen Koning zijner gemeente; en die het toch maar lijdelijk aanzien dat de Christus in Zijn Koningschap over Zijne Kerk wordt gesmaaden bo vendien vervolgen en verdrukken allen die voor de eer des Heeren opkomen. Predi kanten en ouderlingen die beloofd hebben God te zullen gehoorzamen ook daar in, dat zij het aangezicht hunner schapen zou den kennen, en die toch zoo goed als nooit één huisbezoek brengen noch bij kranken noch bij gezonden. Maar ik denk in de laatste dagen als ik hoor van „woord houden" ook nog al eens aan de politieke partijen. Wat hebben zij toch een schoone belofte afgelegd bij de laatste verkiezingen. Het was alles vóór het volk. O man handjes geven vriende lijk knikken, in sommige kringen scheen het of alle grenzen van verschil in standen wa ren uitgewischt. Zóó lief waren de heeren tegen de arbeiders. Vooral de liberalen dat waren de echte de heuselijke vrienden van den arbeider. Hun partij lag wel verscheurd in allerlei brokstukken als socialisten, radi calen, liberalen (behoudend) en dan weer vooruitstrevend, maar dit was niets. Dat zou wel terecht komen. Er was uitzicht op herstel. Dominé Bronsveld predikant in de Neder landsche Hervormde Kerk (afdeeling Utrecht) had ééne groote paraplui laten maken in den vorm van een soort progam. En al wie het land had aan de gereformeerden, die kon zich van de bescherming van dien Utrecht- schen Dominé verzekerd houden. Nu, dat de liberalen het land hebben althans aan de Ge reformeerde belijdenis dat is genoeg bekend uit de jaartallen r 834 en 1886. Zij aanvaard den dus dankbaar den steun die Dominé Bronsveld hen bood, om de antirevolutio naire partij te bestoken. Als die partij maar overwonnen was, dan konden zij ons volk weer een poosje met hun liberalistische tiran nie verdrukken. Maar van dat laatste moest nog niets blijken. Daarom begonnen zij zich aan te dienen als „reddingsmaatschappij" van de Neder landsche natie. Nu was dat geen schande want zij hadden ons volk geleerd om God los te laten op elk levensterrein dat buiten de kerk lag. De anti-revolutionaire partij had door al haar organen, en daaronder ook de „Maas en Scheldebode" gewaarschuwd, dat dan het volk ten gronde ging. Maar jawel, zoo dachten zij, roep maar, wij zitten aan het laadje en daar zullen wij uithalen watnoo- dig is om het volk ongodsdienstig te maken in jullie oog. En nu, de profetie der anti-revolutionairen is uitgekomen. Het zou dus billijk zijn dat de liberalen die ons volk in de moeras deden zinken nu als reddingsmaatschappij zouden optreden om er het volk weer uit te verlossen. Nu zouden zij mogelijk dat wel gewild hebben, maar ge begrijpt, dat kon niet. De liberale partijen met al hun vertakkingen heb ben als partij God en Zijn Woord losgelaten en daarom is zij met machteloosheid gesla gen. Jan. Hoor eens Piet. Ik wil je wel zeggen dat ik thans heel anders gestemd ben dan de vorige maal toen ik je ontmoette. Ik moet ook ze'ggen dat ik verkeerd oordeelde om de Maas- en Scheldebode te helpen verbannen. Nadat ik nog eens kalm heb nagedacht moest ik zeggenDie stukken uit die krant zeggen toch eigenlijk niets te veel. Bovendien heb ik gehoord dat de uit gever niet eenzijdig is, maar zelfs de te genstanders toelaat om de anderen te be strijden. Dat is zelfs met de laatste verkiezin- gennog gebeurd dathet Bestuur eener liberale kiesvereemging een heel stuk mocht plaatsen. Nou, dat vindt ik royaal. Maar ik begrijp niet dat onze mannen dan ook niet eens een stuk plaatsen. Waarom bijvoorbeeld, doe jij dat niet eens Gerrit. Je hebt nog al wat te zeggen je wordt overal voor gekozen het heele dorp weet en gelooft dat je bekeerd ben. Neen maar, als ik in jou klompen kon staan, dan zou ik iedere keer een stuk terug schrij ven als die Nico of een van die lui had den geschreven. Je hebt bovendien een vrouvr die ook knap is en je veelal zegt hoe je houding hier en daar moet wezen als je naar een vergadering moet, Zij zal je dus ook wel zeggen hoe je schrijven moet. Gerrit. Dat is waar! als ik mijn vrouw niet had dan was ik zelfs niet te gebru iken vooral die eerambten die ik bekleed. Maar juist zij heeft ons aangeraden om net te doen als of wij van al dat kranten geschrijf niets merken. En dat vind ik ook maar het best. Te genspreken kunnen wij het toch niet. Daarbij moet ik onze oude Heintje gelijk geven dat het heel wat aangenamer is om elkander te vertellen hoe wij aan onze geestelijke kwi tantie zijn gekomen, (op zijn maag wijzende). Het zal er toch maar op aankomen of het daar goed is. Ik kan me ook niet begrijpen hoe Piet zich voor die wereldsche dingen zoo druk maakt Maar ja zoo gaat het, (ik hoop niet dat je boos wordt Piet) als wij een bekeering hebben die een voet te hoog zit. Dat praat dan maar over het Woord en weer het Woord, en dan weer over des Christens roeping naar dat Woord en wij moeten buigen voor dat Woord, en ten slotte weten ze je niet eens te vertellen hoe ze veranderd zijnwat voor strijd of ze daar kennen (weer op zijn maag wijzende). Kortom van het bevindelijke leven hebben ze. geen kennis. Het eenige wat zij weten, is om te spreken van de breuke der Kerk, de zonde van het volk en dan roepen zij maar om Kerkherstel om toepassing der beginselen naar Gods Woord in het huis gezin, in de School, in de Maatschappij enz. maar van een roepen uit de diepte hoort men niet. jan. Nou Piet! wat zeg je er van. Als jou volkje zulke taal nou nog eens hoorde, wat zouden ze dan wel zeggen Piet. Zij zouden net doen als ik. Niet hoos worden. Gerrit stil laten houden als hij het niet kwijt wil, wat hij heeft en ver volgens op de ingeslagen weg voortgaan. Maar ik zal nu eerst eens antwoorden op wat gij mij hebt gezegd. E (Werdt vervolgd.) Heden overleed tot onze liepe i I droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder de I in dan ouderdom van ruim 67 jaar. Uit aller naam M. DE HAAS. Sommelsdijk, 8 April 1898. Volstrekt algemeene kennisgeving TERSTOND GEVRAAGD een aan komend of Halfwas Adres: D. J. VAN GENT, MiDDEL- IIARNIS. Nog eenig Bij H. VAN ROSSUM, landbouwer onder Ooltgensplaatbestaat gelegenheid tot het bij den gestationeerden Rfjksstam- boekstïfcr, h 70 cent per keer.

Maas- en Scheldebode | 1898 | | pagina 2