Advertenti'èn. v al G. van Gent. HH. ïïapmata. THEE T li 11'-. een vredebreuk dreigt te veroorzaken. De ellende op het eiland is groot dat staat wel vast, al moet men de .spre kende" cijfers der Yankees dienomtrent misschien met 75 pCt. verminderen. De commissie, uit drie Senatoren en twee Afgevaardigden bestaande, die vnjwillig naar Cuba is gegaan om een onderzoek in te stellen naar den nood der bevolking, heeft ontzettende tafereelen opgehangen van den heerschenden jammer. Zij be weert voorts, dat in de steden Havana en Matanzas, (waar zij hare nasporingen niet mocht doen) van de 1.700.000 in woners, sedert den oorlog er 700.000 a 800.000 om het leven gekomen zouden zijn, en wel hoofdzakelijk van honger! Men begrijpt licht, dat zulke meêdee- lingen de opwinding onder de Yankees niet doen bedaren., Het hart des volks wordt er door bewogen, ontzet, en zoo wint het denkbeeld van een interventie ton behoeve der ollendigen almeer veld, ja, wekt het zelfs geestdrift onder de vrij heidlievende Amerikanen. Hoe Gallinger, ook een Senator, dezer dagen over het lot der Cubanen sprak, hebben we kortelijk3 gemeld maar van meer beteekenis nog was de Senaatszit ting van Donderdag, toen Mr. Turston over dezelfde zaak het woord voerde. In de Engelsche bladen vonden we daarvan het volgende uitvoeriger verslag: Anderhalt uur voor de zitting begon, waren de tribunes reeds overvol. Mr. Thurston, die onlangs van Cuba terug keerde, verklaarde dat de jammer op het eiland niet om af te schilderen was. On der generaal Weyler zijn 400.000 men- schen, meest oude mannen, vrouwen en kinderen, van het platteland naar de steden gedreven, en ruim 200.000 ko men volgens een lage schatting om van ellende. Daar is vorr hen geen hoop op redding, tenzij Amerika die brenge. De Spanjaarden kunnen de opstandelingen niet onderwerpen, en dezen, van hun kant kunnen de Spanjaarden niet uit do versterkte steden verjagen. De akelige tooneelen die hij had bijge woond, werden nu door hem breeder beschreven, en daarna constateerde Mr. Thurston, dat nog geen 60.000 Spaansche soldaten in staat waren om hun plicht te doen, ook hun toestand was treurig en met de krijgstucht stond het er slecht bij. Het ganBche Spaansche leger zou het, in 't open veld, niet kunnen uithouden tegen 20.000 Amerikaanscbe soldaten. Hij zou nooit vergeten de wanhoops kreten van de vrouwen en kinderen, die in stilte verhongerden. Spanje heeft geen cent uitgegeven om die ongelukkigen te helpen, en zal dit ook niet doen. Zij zijn verzorgd en verpleegd door de liefdadig heid der Vereenigde Staten. Wij voeden deze burgers van Spanje, wij passen de zieken op en redden die nog te redden zijn, en toch zijn er nog die zeggen dat we, ja, daar wel aan doen, maar dat wij verder onze handen moeten thuis houden. Ik zeg dat de tijd is gekomen, om ge weren tegelijk met levensmiddelen te sturen. We gaan straks de twintigste eeuw in. Christus stierf negentien eeuwen geleden, en Spanje noemt zich een Chris ten-natie. Maar het heeft mèèr kruisen in mèèr landen onder mèèr hemelstreken opgericht, dan alle volken der aarde te zamen. Europa moge haar bestaan dul den zoolang als bet volk der Oude We reld dat wenschtmaar God geve, dat, vóór den Kerstdagmorgen aanlicht, het laatste spoor van Spaansche dwingelan dij en verdrukking uit de Nieuwe Wereld zal verdwenen zijn. De tijd om te han delen is thans gekomenedoch, niet in verband met de Maine-z&ak. „Het is te hopen dat de regeering die er geheel buiten houde De autono mie van het eiland is mislukt, en Sagasta en Blanco zijn onmachtig om aan het con flict een eind te maken, of het lijden der ongelukkigen te verzachten. Elk uur uit stel voegt een nieuw hoofdstuk toe aan de akelige geschiedenis van jammer en dood. Het is te laat, om de opstandelingen alleen als oorlogvoerende partjj te erkennen. Slechts een gedragslijn mag ons voorge schreven zijn, en dat is: interventie voor de volkomen onafhankelijkheid een tusschenkomst met een leger en vloot, die de Spanjaarden dwingt het eiland te ver laten. „Interventie op Cuba beteekend ge weld, geweld beteekend oorlog, oorlog bloed. Maar het zal het geweld Gods zijn Wanneer is ooit een strijd voor vrij heid en menschelijkheid gewonnen zon der geweld Welke barricaden van on recht, dwingelandij en verdrukking zjjn neergeworpen anders dan door geweld Anderen mogen aarzelen, voor onder handelingen pleiten, die de zaak maar uitstellen, ik ben gereed om nu te handelen, en ben bereid om daarvan rekenschap af te leggen voor mjjn ge weten, mijn land en mijn God. Mijn heer do President! In den keten die mij aan het leven verbindt, zijn de sterkste schakels gebroken, en er is mij nog maar weinig overgelaten om op het altaar der vrijheid te offeren. Maar al wat ik nog bezit.wil ik met blijdschap afstaan. Ik ben klaar om mijn land te dienen, zoo in den Senaat als in het leger. Mijn vurig gebed is, dat als de dood komt, ik hem, evenals mijn dierbaren, kalm en zonder vrees onder de oogen mag zien, in den dienst der menschheid onder de Amerikaansche vlag." Het telegram voegt er bij, dat Thur ston aan het eind zijner rede zeer be wogen was, en hij bracht er niet dan met moeite de zinsnee over het treurig levensloop zijner dierbaren uit. Dat sloeg op den plotselingen dood zijner vrouw tijdens de reis naar of op Cuba. Hij zonk achterover in zijn stoel en bedekte zijn gelaat met zijn handen. Vele personen weenden, waaronder verscheidene Senaats leden, en op iedereen maakte Turstons speech een diepen indruk. Wat zal er nu gedaan worden van de zijde der regeering „President Mac. Kinley geloofr, dat het nog niet te laat is voor een vredelie vende oplossing." Het rapport moet in zijn geheel nog aan het Congres overgelegd werden. Het kabinet heeft er reeds over gediscussi eerd. De minister van marine heeft Zaterdag een millioen dollars besteed om sleepboo- ten aan te koopen, welke bewapend zul len worden. Deskundigen in de Vereenigde Staten vinden dezen maatregel echter geheel onvoldoende tegenover de snelva rende Spaansche torpedobooten, waarvan eenige dagen geleden weer eon eskader naar de West vertrokken is. Dit laatste maakt in Amerika nog al indruk, en de oorlogspartij tracht Mac. Kinley te dwin gen terstond handelend op te treden, ten einde de Spaansche torpedo's te Portorico, waar zij het overwicht der Vereenigde Staten verbreken zouden, vóór te zijn. De Derwischen en Britsch-Egyptische soldaten staan in &OC«k&u thans zoo dicht tegen over elkander, dat men van uit hot Engelsche kamp de bivakvuren des vijands kan zien. Makmoed beschikt over 2000 ruiters, die gekleed zijn in uniformen van natuur-kleurige wollen stof met zwarte tulbanden, zoodat zij op een afstand niet zijn te bespeuren. Ver der heeft hij 8000 man met buksen ge wapend voetvolk. De rest van zijn leger bestaat uit die woeste lied^Di "yner on zwaard voorzien, di9 vroeger de kern van de strijdmacht van den Madhi uit maakten. Als artillerie heeft Mahmoed over zeven messingen negenponders te beschikken. Het Anglo-Egyptische leger heeft zich in slagorde gesteid en is tot den aanval gereed. Als de Derwischen den strijd niet ontwijken, gelijk ze meermalen plachten te doen, lijdt het geen twijfel, of ze zul len verslagen worden. idemesifjd Nieuws. TeNew- York is zekere James Henry Whitolegge overleden, die 60.000 dollars naliet. Up de erfenis maken zes dames aanspraak die allen met recht zijn vrouw beweren te zijn. Hij huwde haar, met langere of kortere tusschenpoozen, allen, zich telkens als weduwnaar voor doende. Men vermoed zelfs, dat hij nog meer „weduwen" achterlaat, in Amerika en Engeland. In verband met de onlangs ontdek te knoeierijen bij de levering van steen kolen aan de Russische vloot te Odessa heeft de opperbevelhebber der vloot een admiraal uitgeuoodigd onmiddellijk zijn ontslag in te dienen. De bezittingen van den leverancier dier kolen, ter waarde van een millioen roebels, zijn voorloopig in beslag genomen. Een statistiekje over Spaansche stie rengevechten :Mazzantini doodde 168 stie ren in 66, Reverti 160 in 71 en Guerrita 147 in 76 gevechten, alles in één seizoen. Zij verdienden daarmede respectievelijk 396.000, 267.000 en 256.000 frs. Men ziet dat het beroep winstgevend is. Onlangs is een juwelier te Berlijn óp zeer slimme wijze bestolen. Er kwam een jongman in ziju winkel en vroeg naar een ring met brillanten. De juwelier kreeg uit de vensteretalage twee kartons, in ieder van welk in de gleuven drie ringen staken. De klant wensehte echter grootere brillanten te zien, die dejuwe- lier toen uit zijn brandkast haalde. Hij moest den kooper even alleen laten, maar teruggekomen overtuigde hij zich, dat alle 6 ringen nog aanwezig waren. De jonge man kocht niets, daar hij zich nog wilde bedenken, en ging heen. Toen eerst, bij het opbergen, bemerkte de juwelier dat een der ringen verruild was voor een met simili (nagemaakte steen), maar zóó kunstig, dat aan den valschon zelfs een etiquet hing met hetzelfde nummer dat de echte had. Blijkbaar was de dief stal met groole zorg voorbereid. De dader was echter niet te vinden. Eenige weken later werd te Stettin een persoon betrapt, die op gelijke wijze daar zijn slag wilde slaan en bij wien men valsche steenen, etiquetten en groene zijden draadjes vond. Hij bleek dezelfde te zijn, die te Berlijn zijn kunsten had vertoond en is nu voor 33/4 jaar onschadelijk gemaakt. St»rm en sneeuw. Van Urk meldt men Donderdagmiddag had de (waarnemende) post- bootvex-eeniging het op de reig Enkhuizen Urk hard to verantwoorden. In het Ki-abbersgat stormde het zoo geducht, dat de passagiers ver zochten terug te keei-en, doch kapitein De Groot hield onversaagd vol en kwam met bijna een uur vertraging dte havon binnen. De postboot kwam na gewonen tijd aan en bleef, omdat door den storm de aansluitende trein te Enkhnizsu zou gemist worden, in de Urkerhaven liggen, oin naar Kampen terug te keeren. "Wegens den storm kon de postboot van Kam pen Yia Urk Enkhuizen niet bereiken. Uit Nieuwediep luidt het: Hot heeft hier hevig gestormd. Eenige in de haven liggende vischsohuiten zijn losgebi'okou en op drift geraakt en leden daardoor vrij belang- ï'ijke schalie. Van de marine zijn enkele sloepen vol water geslagen en vrij belangrijk beschadigd Een baggormachiue is in de Harinesluis gezonken. Tengevolge van den sneeuwstorm is in Friesland zoo goed als overal, de telegrafische gemeenschap verbroken. Vooral de lijnen in de richting Z.O. N.VV. onder anderen BolswardHarlingen hebben ge- duoht geleden. Daar liggen de palen bij tiental- led geveld. Wegens den storm ki-eeg de eei-ste trein van Antwerpen naar Amsterdam geen aansluiting met Frankrijk waai-door de pakketpost en pas sagiers een vertraging van ruim b uur onder gaan. De quaestie in Opsterland. Men meldt ons uit Opsterland: „Bij hot ontslag van onzen geraeenteseci'e- taris den heer Alberti, kwam ook ter sprake de overdracht van een som gelds door de Beet- ster Commissie (die zioh voor eenige jaren con stitueerde tot lenigiug der armoede tengevolge van oversti-ooming, de hulp der landgeuooten inriep, en waarvoor duizenden guldeus inkwa men," o. a. van H. M. de Koninginnen f 1500) aan B. on "VV. ten behoeve van 't Armbestuur gestort. Deze overdracht ging niet volgens de vooi-schriften, maar zulks geschiedde om grooten omslag te voorkomen. Na de beschuldigingen tegen den secretaris ingebracht, stelde deze die ook secretaris was van de Beetster Commis sie Gedeputeerde Btaten met deze onwettige handeling van B. en ~W. in kennis. Nu publiceert de heer M. Lageveen to Beeta „Dat hij nooit eenig geld heeft ontvangen van dan burgemeester Smijter, de Wethouders Van Zind«ren, Bakkor eu Vrijburg van de f 110 die deor den heer Alberti ais secretaris der Beetster Commissie in 1894 voor het Armbestuur zijn gestort." Dit muisje kan nog wel eens een staartje hebben. Vreeselijk. Dezer dagen is in het krank zinnigengesticht te Utrecht een 8S-jarig grijsaard overleden, die de laatste 55 jaren van zijn leven aldaar heeft doorgebracht'. Een geleerde Duilsche dame, die haar tijd wijdt aan de studie der phisio- logie, anthropologie en aanverwante vak ken, is met de bewering voor den dag gekomen, dat er tegenwoordig onder vrouwen veei menigvuldiger snorbaarden voorkomen dan in vroeger tijd. Zij zegt, dat te Konstantinopel bij de ongesluierde vrouwen, die zij gezien had, minstens ééne van de tien een onmiskenbaar begin van dons op de bovenlip vertoonde. Ook in de hoofstad van Spanje.worden on geveer evenveel vrouwen, welke de na tuur dit mannelijk gelaat versiersel schonk, aangetroffen als aan den Gouden Horen, Een Amerikaansche arts beweert, dat te Philadelphia volle 3 pCt. der volwassen vrouwen met zoolanig sieraad prijken en men naar evenredigheid nog veel meer aldus versierde dames zou ontmoeten, indien niet vele vrouwen zioh zorgvul dig beijverden dit geschenk der natuur met behulp van ontharingsmiddelen te vernietigen. Het Ziekenhuis voor minvermogen de long'ijders te Davos in Zwitserland voorziet in een groote behoefte. Er is meer aanvraag dan plaats. Men wil uit breiding, doch daar is geld voor noodig. Ook nu gingen H.H M.M. weer met een ruime gift voor. Buslaud heeft nu reeds, in antwoord op dejougata Turkachs circulaire, laten weten, dal het van de caudidatuur x au Karatheodorypaecha n.ets hebben moot. Alla mogendheden, zegt het Czax-en-gouvernement, ziju trouwens ovei'- eengekomen geen Mehammedaanschen gouver neur op Kreta toe te laten. De antwoorden van .övei'ige leden van het „Conwol" in geeat zijn gesteld. De Russische Nieuwe Tijd blijft aandringen op de benoeming van prins George. Hij ver- eenigt alle qualiteiten in zich, die voor een gouverneur van Kreta noodig zijn. Bij duizen den woi'den de haudteekeningen van ohristelijke Kretenzers geteld op een verzoekschrift, waarin de benoemiug van George wordt gevi'aagd. Generaal Billot, oorlogsminister van Fx-auk- rijk, heeft aan alle Fransche offiecieren brief- - wisseling met hot buitenland verboden om re denen van dienst. Hunne brieven zullen den hiërarchieken weg volgen, en ten slotte, indien zij verzonden mó gen worden, lang3 diplomatischen weg aan hun adres komen. De maatregel baart nogal opzien. De Ploitique coloniale heelt uit Cavenne bericht ontvangen, dat de procureur-genei'aal van Guyana zich in eigen persoon heeft over tuigd, dat alle veiligheids maatregelen tegen een mogelijke ontsnapping van Dreyfus van het Duivelsland werkelijk genomen zijn. In vreeze. Mea meldt uit Terschel ling Yau den botter" U. K. 156, Woensdag van hier naar Emden vertrokken, is sedert niels vernomen. Men is beducht dat een ongeluk heeft plaats gehad. Op het vaartuig bevinden zich als bemanning twee Duitseuers en een Harlinger. De Baarnsche ontvanger. Men meldt uit Baarn De voorloopige hechtenis van den heer B. ontslagen gemeente-ontvanger, is we der met drie weken verlengd. Het onderzoek omtrent de administratie van den heer B,, kan zich slechts uitstrekken over het loopende belastingjaar, daar de registers van inkomsten eu uitgaven betreffende de vorige jaren door den heer B., niet bewaard schijnen te zijn. Volgens de boeking van den heer B., zou tusschen 7 Jan. (laatste kasopnê- ming) 8 Maart (datum van den diefstal) omstreeks f 6000 aan hoofdelijken omslag zijn ontvangen daar het jaarlijksche bedrag slechts 10,000 bedraagt, is er twijfel gerezen omtrent de juistheid dier boeking. In verband daarmee zijn door den burgemeester allo aanslagbil jetten opgevraagd. Ifigrc&osiclen KUikkeii. Buiten verantwoordelijkheid van redacfcio en Uitgever Mijnheer de Redacteur! Mijn schrijven getiteld, Tramweg „Over- flakkee en Goedereede" voorkomende in uw blad vail 11 Maart jl. schijnt onder meer, ook de aandacht getrokken te heb ben van den heer Lokker te Rotterdam. Hélaas echter kan ZEd. volgens zijn schrijven van 18 Maart jl. niet met mij sympathiseeren ja gevoelt zich als 't ware gedrongen eene lans te moeten breken voor Rotterdam, als zijnde volgens hem onze eenige en beste marktplaats. Vooral vindt ZEd. aanstoot daar, waar ik na verzekerd te hebben, dat uit een oogpunt van zuiver landbouwbelang onze verbinding met Rotterdam mij voldoende en reeds zoo goedkoop mogelijk is en na tevens gewezen te hebben, onze verbinding met N. Brabant en Zeeland zoo primitief en slecht mogelijk is tot de conclusie kom, dat eene verbinding van ons eiland met N. Brabant en België via Willemstad van oneindig meer belang is als de iets snel lere verbinding Rotterdam. Na geconstateerd te hebben dat Rotter dam de grootste veemarkt van ons land is en daarom voor ons de aangewezen markt moet zijn, vraagt ZEd. welke markt zou hij toch willen bezoeken doch eilieve mijnheer de Redacteur zou Antwerpen bijv. dan zoo moeielijk te vinden zijn en bedenkt de heer Lokker dan tevens nietware ons e iland van uit België via Roozendaal gemakke lijk per tram te bereiken, wij dan wêer evenals voorheen, voor de bruggebouw Moerdijk, de Brabantsche en Belgische kooplieden op onze stallen zouden zien en ZEd. zal toch wel willen toegeven, hoe meer producent en consument elkaar nade ren hoe beter voor beider en tevens voor het algemeen belang. Op de vraag waarom maken de land bouwers en veehouders in andere streken aan het spoorwegnet verbonden er dan niet meer gebruik van, wil ik met de wedervraag antwoorden. Is het den heer Lokker dan onbekend, dat duizende en nogmaals dui- zende kilo's boter en een massa vee, België van uit Nederland bereiken zonder ooit Rotterdam gezien te hebben. Dit, wat vee en zuivelhandel betreft. Waar het nu meer de suikerbieten aan gaat, schijnt ZEd. wel eenigszins al is het dan schoorvoetend tot mij te willen naderen en juist mijnheer de Redacteur is de suiker bietencultuur een der grootste factoren van de Flakkeesche landbouw en tevens een niet te versmaden artikel voor onze veld- arbeiders; in 1896 werd toch alleen door de veldarbeiders van ons eiland 240000 gulden aan de suikerbieten verdiend. Langzamerhand begint nu ook hier het zoogenaamde participatiestelsel en het ver- koopen op gehalte, als de eenige rationeele wijze om de belangen der landbouwers en die der fabrikanten in overeenstemming te brengen, door te dringen en zullen zoo doende onze bieten ook ten deels voor onze rekening in N. Brabant verwerkt wor den, verwerkt vrorden op plaatsen die wij als 't ware zien kunnen en waar wij toch een dag reizens toe noodig hebben om te bereikenzoodat meest alles de bietencul tuur betreffende tusschen landbouwers en fabrikanten door tusschenpersonen en agen ten moet worden be- en afgehandeld. Het oude spreekwoord zegt, die de koe aangaat staart haar, wij zijn echter genood zaakt haar door anderen te laten staarten. Waarom zou ook het bieten ver voer van uit, op te richten aan de trambaan gelegen dépots op ons eiland niet per tram naar de F abrieken kunnen plaats hebben im mers even zoo goed als de bieten uit het Noorden per spoor op vrij goedkoope wij ze naar de Fabrieken worden vervoerd. Voor die verzending zouden wij nu bepaald niet gaan Zijpe Jacobapoider maar wel via Willemstad en van die laatste route zie ik tot heden de onmogelijkheid niet in. Daar enboven het wachtwoord van onze tijd is gelijkbelanghebbende vereenigt ,i en gaarne zouden zeker de landbouwers van Flakkee, van West N. Brabant en Zeeland als de zelfde landbouwbelangen hebbende zich ver- eenigenindien de middelen van onderling verkeer beter en gemakkelijker waren, want ook wij zijn nog overtuigd dat eendtacht macht maakt en een vast aaneengesloten bond van gelijkbelanghebbenden met meer en beter kracht voor die belangen kan op treden, dan ieder éénling" voor zichzelf. Hiermede mijnheer de Redacteur hoop ik de heer Lokker zoo niet overtuigd dan toch aangetoond te hebben dat eene ver binding van Flakkee omstreeks Ooltgens- plaat met de ontworpen Zeeuwsche tram en verdér via Willemstad en Roozendaal met N. Brabant en België voor den land bouw van oneindig meer belang is als de iets snellere, daarom voor het vervoer van vee nog niet gemakkelijker, verbinding met Rotterdam. Bij voorbaat mijnheer de Redacteur U voor de plaatsing dankzeggende, Hoogachtend Uiv dienaar, J. D. MIJS. Den Bommel 22 Maart 1898. larktberichten. oude tonGE, 23 Maart. Tarwe f7,40 a 18,10. Gerat 73/u a 8 ct. par kilo. Rog-ge f4,80 a f5,00. Haver f2.40 a f2,90. Aar dappelen f3,60 a f4,00. Ajuia f3,50 per 60 kilo. Bot er 50 ct. per 5 ons. Eieren 3 cta. per stuk. BRIELLE, 28 Maart. Boter f0,47Eieren f2.75 per 100 stuks. GRAANMARKT. Rottei-dam 28 Maart. Binnenlandsche Granen. TARWE, f6.75 a 8.60 per heet. en extra puik nog daai-boven, per 100 kilo van f 10 tot 10.50. Canada f6,50 a 16,90. ROGGE f4,30 a f5,20 per heet. W1NTE1GER3T f7 a f8 p. 100 kilo en puike kwal. f8,25. ZOMERGERST p. h. f 4.— a f 5,— p. 100 kilo f 7,10a f8,-. Chevelier p. 100 kilo f 8,80 a f 9,80. HAVER 2.70 a f3.80 p heet.en 6.75 a f7.50 p. 100 k. PAARDEBOONEN f5,25 tot 5,70. "WITTE BOONEN naar deugd tot f7.— f9.—. BRUINE BOONEN f7 tot f8. KOOKEPWTEN 6.50 tot 7.10 per heet. en ver trouwde kook daarboven. KANARIEZAAD f 5,00 a f6,50. MEELBERICHT. De geheelo vorige week bleef meel onvoranderd, met redelijken handel. Heden ter beurze was de toestand dezelfde Op latere levering waren verkoopers gemakkelijker. ROTTERDAM, 28 Maart. Ylas. Op het land was de handel in de afgeloopeu week zeer kalm en werd er weinig verkocht. Heden aan de markt aangevoerd 18,217 steen blauw Hollandseh, 4089 steen wit Zeeuwseh en 8400 steen Gronisch. Yoor het blauwe vlas heerschte nog al vraag en wa3 hierin een vrij redelijke omzet, echter tot gedeeltelijk iets lagere prijzen. In wit Zeeuwseh en Groningsch vlas vond slechti een enkel partijtje nemers tot zeer flauwen prij's. Ljjnzaad. Noteering f8 tot f91/,, per H. L. Rotterdam, 28 Maart. Op de veemarkt waren af nge- voerd:?303 vette runderen, 254 vette kalveren, nuch- teren kalveren, 189 schapen of lammeren, 439 var kens, biggen bok. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen late qual. 28 ets. 2de qual. 25 ets. 3de qual. 20 ets. Kal veren 1ste qual. 49 ets. 2de qual, 43 ct. 3e 37 et. Scha- en lste qual. 27 ets. 2de qual 22 ets: Alles per l/2 ko Yarkens le qual. 211/lf 2e qual. 201/,, 3e qual. 19 ot licht soort a ct.per halve kilo. AMSTERDAM 29 Maart Aardappelenmarkt. De prij zen zijn: Friesche Franeker Jammen f3.30 a 3.60. Friesche Zaaiers f2.60 a 2.70. Zeeuwsche Spuische Jammen 4,00 a Zeeuwsche Blauwe 3, 20 a 3,40. Flakkeesche Jammen f3.80 a 4.00. Geldersche Blauwe f3.30 a f 3.60. Pruisische Hamburgers f3.40 a f3.60 Pruisische Rooden f 2.40 a 1 2 50. Nieuwe Maltha f0,10 a 0,er kilo. Aanvoer 3 ladingen. Handel matig. Voortdurend verkrijgbaar puik droog Ypen- en Essen P'anthout alsmede BOSSCHEN of DOMPEN TAK- IIOUT, EGGETANDEN, enz. enz. Deze laatste zijn altijd nog tot denzelfden prijs als voorheen verkrijgbaar. Gcbr. MOELIJKER. Haemstede, (Zeeland.) i: -G M I -4-9 03 fl O O -4-» a EH o CU c :c& a ^3 wi 9 wi 9 5 6 8 G O o At G p OS H3 fefi o is -A3 M S n ©OW N O o 8>H s s.2 - 03 cö '-a o ho i i BH O O C3 CO .5 a 03 O 03 ^3 ü-iJ o AH bp bD in m •r-x - o rj n p 72 G c3 a st -- flj -T" -OwQ S3 a M 1-5 1—4 Q co S3 a S a a O m w "O g -d 3 a a H OG p «i f? W W P Q ca i a M <o 1 s 2 g3 a a S S g he bi -■ *—4 .-ï 73 T) .5 Co e S o te O T3 umm beveelt zich beleefdelijk aan tot het leveren van nieuwe uurwer ken. Steeds de nieuwste REGULATEURS eu geheel nieuwe modellen WEKKERS voorradig REGULATEURS 1 dag gang met slag, vanat REGULA TEURS 14 dagen gang, met slag vanaf f9,aO. WEKKERS vanat f i.55. 9 S 9 ■8 W "5 9 8 Cf 9 V 9 9 4 9 3 Groudscheweg- 68, H O TT SE Si .IJl, levert met succes Msuike iiojff'ie van 30, 40, 50, 60 ets. en koo-' ger per 1/2 Ko. v«,n 60, 70, 80, 90,100 ets. en hoo- ger per ya Ko. Bij afnamen van minstens 2*(2 Ko. zoowel Thee als Koffie 21/2 ets. per Va Ko. minder. Voor puike kwaliteit wordt ia- gestaan. Aanbevelend, Uw Dw. Dienaar 3 «9 s a «3 S 9 m m

Maas- en Scheldebode | 1898 | | pagina 2