f 1 (Vrijdag 25 Februari 1898. An tirevo hi tionair voor de Zuid-IIollaiidüelie em Zeeuu^elie fflilanileife. IN HOC SIGN O VINCES Tweede uitgever: Alle- stuBUien vo«sr «Be Redactie Bestemd, AdvertentSeia eia verdere AdiMliaisBraiie tfB'anco fee te aais «leii Uii^ever. Dft iisaiaasiier toestaat uit twee toiaslesa. Oplossing Prijsraadsel Mo, 22. A. PALINfiDOOD, SOMMELSDIJK. cafe i Deze Courant verschijnt eiken Ynjdag. Abonnementsprijs per drie maanien franco per post 50 Cmt. Amerika bij vooruitbetaling f >,50 per jaar. Afzonderlijke nummers 5 Cent. T BOEKHOVEN. Advertentiën IÖ cent per regel en 3/2 maal. Reclames 20 cent per regel. Boekaankondiging 5 Cent per regel en 4/3 maal. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 50 Cent pei plaatsing. Groote letters en vigneven worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan Advertentiën worden ingwacht tot Donderdagmorgen 10 uur. De inzending vooral van de versjes was ditmaal zeer groot. Mijn knol blijft ieder uur haast staan, Hij wil bijna geheel niet gaan, Dus 'k zit er nogal in. Maar wacht, ik ga naar Palingdood, Die helpt een ieder uit den nood, En maakt hem naar mijn zin. Middelharnis. W. Vijfvinkel. Harmonica's in 't groot en klein, Van bouw zeer mooi, van klank zeer rein, Bijzonder hecht en sterk, Kan ieder wie ze heeft van nood, Verkrijgen bij A. Palingdood Voorzien van 't echte merk. Sommelsdijk. Lena Breur Md. Als de klokken zijn in nood, Gaat dan maar naar Palingdood, Hij adverteert ook in deez' krant Verkrijgt daardoor ook menig klant Horloges, wekkers goed gesteld, Koopt men bij hem voor weinig geld. Sommelsdijk. J. de Korte Az. 'tls Palingdood ditmaal. Voor wien wij reclameeren, Gebrek aan de spiraal, Of wat ook mag mankeeren, Hij repareert zeer net, De prijs is laag gezet. Sommelsdijk. A. Noordermeer. Gaat uw horloge niet? Ik weet een handig [man ('t Is Palingdood) die 't uurwerk vlug herstel- [len kan. Wilt gij een nieuw Ook goed hij is voor- [zien Van duur en van goedkoop, voor rijke en [arme liên. Voorts stoom- en luchtmobiel, van allerhan de soort, Harmonica's en cithers en zoo voort. Sommelsdijk. J. 0. van Gent. A. Palingdood te Sommelsdijk, Levert zoo aan arm als iijk, Gegarandeerde klokker.. De prijs kan nergens lager zijn, Zijn etalage, keurig fijn, Zal vele koopers lokken. Sommelsdijk. M. de Ruiter. „Weet u mij ook een hiis te wijzen Waar men voor redelijke prijzen, Zijn horloge ziet gerepareerd „O, ja mijnheermet veel genoegen, Wil u dan bij Palingdood vervoegen, Die verkoopt ook nieuwe als men ['t begeert. Ooltgensplaat. "W". C. van Kempen "Wz. Hoe moet het als de weerprofeten Voor goed verlaten 't aardsche dal? Dan kan men ach helaasniet weten, Welk weer men morgen krijgen zal. Dan zal de Barometer weer Zijn plaats innemen van weleer. L. Vroegindeweij. Middelharnis. Op 'uw verjaardag lievelTrijn. Krijgt ge een horloge van mijn, Mijn beste Hein waar koop je dat, Bij Palingdood Sommelsdijk mijn schat. Stad aan't Haringvliet. Dingenian Huizer, Jz, Al is zijn adjertentie klein, Bij Palingdocd in 't magazijn Kan men v.n alles koopen. Hij etaleert zer fijn en net, De prijzen zijl Zijn winkel Middelharnis. er op gezet, steeds open. Abraham Zaaijer. Die Heer Palingöod te Sommelsdijk Dat is een kirppe man, Die maakt de dode levend, Geen dokter <.e dat kan. Bezorgt uw klok de man staat klaar, En maakt dan blijk, uw defecte waar. Dirksland. A. C. de Graaff. Harmonica's v'or mond en handen, Afkomstig zijn' uit vreemde landen, Staan dagelipclï te kijk Bij Palingdood in t magazijn, Vindt men ze jpurig, net en fijn, Pin wel te Smmelsdijk. Middelharnië. H. Visser. Laatst liep ik eerlijk in de war, Met mijn horige remontoir, Omdat hij jlkens stil bleef staan. Dacht ik wag zal ik henengaan, En ik, nu eeihaal uit den nood, Mijn uurwerk tracht bij Palingdood. Ooltgensplaat. Abram de Vos. Is soms uw hrloge stuk Dat is voorwar een ongeluk. Maar als je i.ar Sommelsdijk toegaat, Weet A. Pingdood wel raad, Hij repareertiet dan met spoed, Voor weinig eld maar toch heel goed. Dirksland. Trijntje van der Groef Md. Daar ik nu Dg geen enk'len keer Een prijsj heb gewonnen, Zoo dacht i: toch zoo als weleer, Nog maaleens flink verzonnen. Maar 'k hel het weer gevonden, kijk 'tls Palingiod te Sommelsdijk. Dirksland. Maatje de Jong Pd. Ik kocht onlrjgs een oud orloos, Dat niet wou fan geen mensch die 'tkoos. Mij dacht fen heer A. Palingdood, Die maaktée gangbaar klein en groot. Dus vriendeifik ben goed voldaan, En nu naar Smmelsdijk gegaan, Ooltgentplaat.. Herman Vogelaar. Hebt gij fct in uw kamer staan Een uurvfk dat niet meer kan gaan; Breng jfet dan bij Palingdood, Die hi)t u zeker uit den nood. Stellendam. Joh. van Gelder Az. Bij A. llingdood op den dijk, Daar vfkoopt men voor arm en rijk Horlgies, Pendules, Reg'lateurs, Vooi billijken prijs en groote keus. Sommelsdijk/ Leenderfc Kastelein Cz. A./Paligdood te Sommelsdijk. Mén vadt zijn weerga niet gelijk, Want nichtje uurwerk soms mankeeren, Hij kan het netjes repareeren, Hij iriakt ook kleine stoommachien Die lm je dagelijks bij hem zien. Sommels&k. Kaatje Verbrugge. Bij ien Heer A. Palingdood. Vekoopt men alles klein en groot, Ook larmonica's eerste soort. Ook larometers enz. Ei ook mooie slingerldokken, Dé vele getrouwde lieden lokken. Sommisdijk. G. v. Boek. Als U uurwerken wil laten repareeren, Ka/ik A. Palingdood recommandeeren, Of wilÜ er een koopen hoewel mij onbekend. Hoort: van mijn vrienden het is een flinke vent. Midielharnis. C. Bresijn. 'A. Palingdood te Sommelsdijk, /Beveelt zich zeer beleefdelijk Aan alle menschenarm of rijk, Plet zij uit welke straat of wijk, Te maken klok of reg'lateur, Of wat men ook begeert na keur." Jommelsdijk. P. v. d. Sloot. Hebt gij een uurwerk dat niet wil gaan, Dan beveel ik u Palingdood aan, Die maakt het dan zoo als 't behoort, Ook zeer goedkoop, wat u bekoort, Hij levert ook nieuw voor weinig geld, En daar is iedereen op gesteld. Sommelsdijk. J. C. Jens. Zeg Vriend waar is zoo'n klok te koop Te Sommelsdijk bij Palingdood, Hij is daarbij nog zeer goedkoop, Daarom heeft hij aldaar de loop, Nu daar wil een ieder aan, Dan zullen zijn zaken zeker gaan. Her kin gen. Keeltje Voordijk. KomtPalingdood is 't raadsel thans» Ik zal dus eens probeeren, Ook voor hem volgens ouden trans, Een versje te formeeren. Horloges, klokken en zoo voort, Vind men bij hem van alle soort. Middelharnis. W. Jongejan. Wat zal ik nu gaan beginnen, Ik kan mijn uurwerk niet opwinnen, Ik weet wat ik nu zal voortaan, Ik zal naar Sommelsdijk toe gaan. A. Palingdood, dat is de man, Die horlogies maken kan. Nieuwe Tonge. D. v. Don. A. Palingdood te Sommelsdijk, Maakt uurwerken voor arm en rijk Hij doet dat zeer goedkoop en sterk, Daarom heeft hij altijd veel werk. Dirksland. A. J. van der Poel. Menheer A. Palingdood, Die verkoopt solied en groot, Horlogies o zoo fijn, In 't groot en ook in 't klein, En hij kan ze ook repareeren, Nu ik zal het eens probeeren. Dirksland. L. Voordijk. Op het gebied van kunst, Vraagt Palingdood uw gunst; Horloges repareeren, Die zelden meer mankeeren En 't leveren van goede waar, Vermeerdert steeds zijn klantenschaar. Sommelsdijk. B. Scheek. Eerwaarde Vrienden mocht uw horloge [defect soms wezen. Die het raadsel vatten mocht kan het zeer [duidelijk lezen, A. Palingdood beveelt zich beleefdelijk aan, [te leveren en te repareeren, Zeer nette Nieuwe zakuurwerken, en maken [zonder te bezeeren, Dus spoedt u naar Sommelsdijk als ge [hem uw gunst wilt schenken, De Maas- en Scheldebode gaf het voor, [thans wilt men het hem toedenken. Den Bommel. "Willem van Gelder. Ik kwam eens over den dijk te gaan, Toen bleef ik daar verwondert staan, Ik zag daar Citers mooi en net, Pendulen kosten niet veel geld Een Regulateur die zag ik staan En daar was ik ook mee voldaan.! Sommelsdijk. Klaas Grootenboer. In Sommelsdijk daar woont een man, Die uurwerken repareeren kan. Barometer, Termometer hangen voor de [raam, A. Palingdood dat is zijn naam. Dirksland. D. Soldaat. Te Sommelsdijk bij Palingdood, Daar kan men koopen uurwerken, 't zij [klein of groot. Indien ge klokken of horloges hebt te re pareeren. Dan kan ik gerust dit adres recomman- [deeren. Goedereede. D. van Gelder Ez. De heer Palingdood te Sommelsdijk Die staat steeds klaar voor arm en rijk- In 't maken van horloges klokken enz. Van alles wat tot, dat vak behoort, Als men dan maar contant betaalt, Wordt er licht een jaar garantie mee behaald. Nieuwe Tonge. L. Kats. Nu ik voor 't eerst aan uw raadsel wil [probeeren Zag ik dat A. Palingdood uurwerken deed [repareeren, Zijn woonplaats is te Sommelsdijk Dus daar heen zoowel arm als rijk, Zijn winkel is vol gloed en glans, Mijn naam is Roeland Tielemans. Ooltyensplaat. Als gij komt in Sommelsdijk, Wilt dan naar A. Palingdood gaan, Daar staat van alles te kijk, En ziet men Pendules en weerglazen [staan, Veel meer nog als hier wordt vermeld, Gaat daar heen en besteedt er uw geld. Middelharnis. S. Goudswaard. Zoodra ik in de Maas het raadsel las, Merkte ik dat het A. Palingdood Sommels- [dijk was, Die handelt in instrumenten van allerlei [soort. In klokken en pendules klein en groot, Sommelsdijk. J. Dijkers Mz. Toen ik in de cour apt uw raadsel las, Toen keek ik eerst hoe laat of 't was Al op de klok van Palingdood, Die houdt niet op al eet je brood. Ik raad dus alle menschen aan, Naar Aren Palingdood te gaan. Melissant. Johan ileinrioh Bechtum. Horlogemaker Palingdood, In Sommelsdijk, Die maakt horloges klein en groot, Voor arm en rijk. Zijn waar is puik, heel net solied, De prijs is bijna half voor niet. Sommelsdijk, Johs. de Wit Op den Oostdijk voor de raam Gelijkt het wel een uurwerkkraam. A. Palingdood is de man, Die alle uurwerk repareeren kan, Hij heeft daar geen leermeester voor gehad, Maar heeft het zelf bij onderzoek opgevat. Sommelidijk. P. Kievit Jz. t A. Palingdood Sommelsdijk, Repareert uurwerken voor arm en rijk, Hij is er handig meê voorwaar, En staat voor alle menschen klaar. Dirksland. B. van Rumpt Cd. Het uurwerk op onzen grooten toren, Gaat steeds nog immer naar behooren, Vaders horlogie en moeders pendule, je [kunt het gelooven, Hebben nimmer gewaagd, hun een kool te [stooven. Maar/ zijn ze defect ze gaan ter reparatie, Naar A. Palingdood te Sommelsdijk. Dirksland. I. P. Nieuwland Tz. Naar Sommelsdijk moet men thans voort, Wil men een uurwerk zoo 't behoort Ook daar verkoopt men Tooverlantaarns [in allerlei soort, Barometers, Harmonica's en Horlogekoord, Komt men er voorbij dan ziet men zijn naam A. Palingdood op een bordje voor de raam, Middelharnis. L. Etartog. Als uw horloge stil blijft staan, Moet ge er meê naar de horlogemaker gaan A. Palingdood is de man, Die het weer in orde maken kan. Niet duur, is iets wat mij lijkt, Maar goedkoop, hij woont te Sommelsdijk. Rotterdam. C. Donkersloot. In de winkel van Palingdood mijn vrinden, Zijn de beste instrumenten te vinden. Ook van Klokken, Wekkers en regulateurs, Als u maar geld mee brengt in de beuis. Sommelsdijk. Jan Beeriïs. Wie 's morgens vroeg op wil staan, Raad ik naar Sommelsdijk te gaan En koope daar bij A. Palingdo Een wekker, 't zij een klein of groo En staat uw uurwerk soms eens st: Hij repareert 't naar uw wil. Sommelsdijk. D. D. Kaste'- De Heer A. Palingdood, Hij maakt horloges, klein en groot. Da; maakt hij ze voor de menschen TT-.un v Nnt te Sommelsdijk. maak J voor arm en weinig geld, op gesteld. Hij Nieuwe Tonge. rijk. *ie Sara van Zielst Ad. Als uw uurwerk van de Bezorg het dan spoedig ma®. °aat raien> bommels- Bij A. Palingdood, die zal het mal^ Ook is die heer verscheiden nieuwen Of dat geld kost dat heb ilr niet gelezen, Maar dat zal, denk ik. zeker toch wel wezen.| Ooltgensplaat. M. E. Sorber. Als uw wekker gaat mankeeren, Of hebt ge een klok die niet meer gaat Gaat dan s.v.p. mijn heeren, Naar Palingdood, die 't werk verstaat. Die ook verkoopt in 't groot en klein, Horloges en klokken extra fijn. Middelharnis. J. P. Nieuwland, A^ Wilt gij een goed uurwerk koopen, Dan moet gij bij A. Palingdood aanlooper En weet gij hem niet te vinden Hij woont op de Oostdijk mijn vrinden, En daar hij niet van de duurste is, Bevalt hij voorzeker u gewis. Sommelidijk. D. Buth GJz. Hebt gij een uurwerk dat weigert, Wil dan niet langer dreigen Gaat dan naar Palingdood te Sommelsdijk, Die maakt goedkoop voor arm en rijk, Wit gij niet brengen hij haalt het gewis Doet wat voor u het makk'lijkste is. Dirksland. Cornelis van der Groef. Ik raad een ieder die geen klok is rijk, Te gaan bij Palingdood te Sommelsdijk Heeft hij uurwerkeu te repareeren, Hij biedt er zich voor aan, door 't adver- [teeren, Hij werkt soliede voor weinig geld, Mij dunkt dat een ieder daarop is gesteld. Middelharnis. A. Monster. Blijit uw oude uurwerk staan, Wil even die kan, naar Palingdood gaan, En zooals zijn Edle adverteert, Wordt bij hem oud gemaakt en nieuw gere- [pareert. Zijn Edele woont te Sommelsdijk, Maar er staat niet bij welke straat of wel- [ke wijk. Goes. E. B. van Beek. Wel buurvrouw staat je klok weer stil, Ja buurman 'kweet niet wat ik wil, O, dan weet ik nog een adres, Met soliditeit en goed succes, Bij A. Palingdood, Sommelsdijk Concurrentie onmogelijk. Oud-Beierland. G. Voordijk. Wil u een goed uurwerk koopen, Dan naar Palingdood geloopen, Hij woont voorwaar te Sommelsdijk, Hij helpt voor weinig geld zoo arm als rijk Daar kunt u zeker gerust op aan, Dat uurwerken van hem op tijd zullen gaan. Ooltgensplaat. A. van den Tol Jz. Als p.W Weni uurwerk soms mankeert m^xt tot Palingdood die het repareert Eni^i-afevens sterk concurreert, Is u het repareeren soms te duur Kcbn bij hem een nieuwe, Hij garantie dat gaat sekuur. Oude Ton^^c J. de Kort. Sz. WiJssuw klók niet gaan, men kan hem laten [maken.

Maas- en Scheldebode | 1898 | | pagina 1