Vrijdag 14 Januari 1898. Twaalfde Jaargang No. 639. voei* tie Zuiil-llollanilKclie en Zeeuwsclie Eilanden. Tweede Blad. of een Toeverlanfaarn, Antirevolutionair IN HOC SIGN O VINCES Oplossing 4 Luxe lMjes Eau de Cologne T BOEKHOVEN. Zilveren SafEnet Horloge, Afzonderlijke nummers 5 Ceut. uitgever: Advertentiën 10 cent per regel en 3/2 maal. Reclames 20 cent per regel. Boekaankondiging 5 Cent per regel en 4/3 maal. Dienstaanvrageu en Dienstaanbiedingen 50 Cent pei plaatsing. Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advcrienliën en verdere Administratie franco toe te zenden aan den Uitgever. Dit nummer bestaat uit twee Bladen. Prijsraadsel Ao. 21. Iu tien Hieuwen Gaper. A. MOESTER nu Ao. 22. a.a.d.d.d.e.g.i.k.l.l.m.m.n.o.o.o.p.s.s.ij. Deze Courant verschijnt eiken Vrijdag. Abonnementsprijs per drie maanden franco per post 50 Cent. Amerika bij vooruitbetaling f 8,50 per jaar. SOMMELSMJK. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan Advertentiën worden ingewacht tot Donderdagmorgen 10 uur. ET De inzending vooral van de versjes was ditmaal vrij groot. Van drie inzenders moes ten wij hun versje ter zijde leggen als zijnde te groot. Voor alles wat in 's menschen leven Verdriet of overlast kan geven, Kan Bijsterveld een middel vinden Ik raad u daarom allen aan, Die kreupel, krom of scheef moet .gaan Gaat naar hem toe mijn vrinden. Middelliarnia. Abraham Zaaier. Bleekpoeder, potlood, gèle w%^. Dat komt bij menigeen te pas. Ook specerijen, kogelblauw, Het laatst bedekt het grootste grauw. Veel meer als hier nu wordt vermeld, Verkoopt A. W. van Bijsterveld. Sommelsdijk. J. H. Rooij. „Ik ben niet ziek maar ben zoo raar, 'k Voel dunkt me pijn en weet niet waar. Maar stildaar zie ik in de krant Dat Bijsterveld heeft een zaak ter hand, Voor alle ziekten en voor kwalen, Mits men contant maar wil betalen." Ooltgemsplaat. "W. van Kempen Wz. Vlekkenstiften, drogerijen, Kogelblauw en gele was, Levertraan en specerijen, Komen ieder goed te pas. 'tBest adres, dat is gewis, Is Bijsterveld Middelharnis. Bommels-lijk., J. C. yan Gent. In den „Nieuwen Gaper" vrinden, Is het best adres te vinden Van allerhande kruiden, Voor ziek- en zwakke luiden. Bijsterveld stelt niemand te leur, Dat is de opgaaf van A. L. Breur. Sommelsdijk. Wel Neef Kees wat zie je bleek Je ziet dat al de heele week Ach Jan, ik hen niet al te wel Gij kunt 't wel zien aan mijn gestel Wel kerel gaat naar Bijsterveld Daar zijt gij klaar voor weinig geld. Middelharnia. L. Hartoff. Bijsterveld's Geneesmethode Is op 't eiland in de mode, Op Herkingen en Melissant, Heeft hij meen'gen vasten klant, Ik raad daarom een ieder aan Die ziek is, naar hem toe te gaan. Middelharnis. L. Vroeglndeweij. De heer A. W. van Bijsterveld, Levert steeds voor weinig geld Allerlei Medicamenten. Hij maakt gezond, ja 'tis gewis, Van alle kwalen, wat 'took is, En overtreft zijn concurrenten. Middelharnis. yy. Vijfvinkel. Hebt gij Jicht of Reumathiek, Hebt gij kiespijn zijt gij ziek, Vervoeg U dan bij Bijsterveld, Hij heeft een winkel vol belaan, Met allerlei receptjes staan Zeer deugdzaam en voor weinig geld. Sommelidjjk. M. d« Ruiter, Kinadruppels van Dr. de Vrij, Medicijnen wat 't ook zij, Levert Bijsterveld goedkoop, Niet in 't klein maar bij den hoop. En wat hij niet verkoopen mag. Dat wist hij reeds de eerste dag. Sommelsdijk. T. Jtoekhoven. Gaat in den Nieuwen Gaper zien, Daar wordt voor weinig geld, Voor Kiespijn, Jicht of Rheumatiek, Voor Bloedzweer, Steenpuist of Koliek, U alles voorgesteld, Bij A. W. van Bijsterveld. Herkingen. A. Heijblom. Heeft men Kiespijn of iets dergelijks Gaat dan naar Middelharnis, In de Nieuwstraat bij Bijsterveld, Die helpt u voor een beetje geld, Bleekpoeder, Potlood en geele was, Dat komt ons ook wel eens van pas. Sommelsdyk. T. t. d. Wende. A. W. van Bijsterveld is een drogist, Hij verkoopt kogelblauw en Winterhanden- [stift. In den Nieuwen Gaper te Middelharnis, Daar moet gij wezen, dat is zeker en gewis. Dirksland. E. Slis Pz. Wil men van kiespijn vlug zijn genezen, Dan moet men in den nieuwen Gaper wezen. Men kan er ook koopen de beste levertraan, Het is 't goedkoopst adres waar U heen [kunt gaan. A. W. van Bijsterveld te Middelharnis daar [moet ge zijn, Alwaar alle soorten specerijen te verkrijgen [zijn. Middelharnis. Klaas de Jong Bz. In den Nieuwen gaper daar kan men krijgen, Drogerijen, Chemicaliën en Specerijen, Haarlemmerolie, Jopha Tandpoeder enz. En alles wat tot het drogistenvak behoort. Middelharnis. A. Haagens Bd. Ik kwam eens door de Nieuwstraat heen, Ik zag en bleef verwonderd staan, Den Nieuwen Gaper zag ik aan, En daar was ik ook mee tevreên. Daar kan je koopen specerijen, En alle soorten cramerijen. Sommoladijk. Klaas Grootenboer. Gapen en slikken moet men doen voor Medi cijn, Daar voor moet men in den Nieuwen Gaper [zijn. Gapen en Happen zijn twee woorden, Die mij als kind toch zoo bekoorden. Voor Gele was, Vlekkenstift en Stalewijn, Moet men te Middelharnis in den Nieuwen [Gaper zijn. Sommelsdijk. C. L. Moelijker. In den Nieuwen Gaper Bijsterveld, Daar kan men koopen voor zijn geld, Wat een Drogist heeft zaamgesteld, Maar dan eerst met de bel gescheld, Dan komt hij loopen als een held, En dan de duiten neergeteld. Sommelsdijk. p. y. d. Sloot. In den Nieuwen Gaper te Middelharnis, Daar is het goedkoopst adres dat is gewis, Van Drogerijen, Chemicaliën en zoo voort, Specerijen en Cramerijen in alle soort, Bleekpoeder, potlood, kogelblauw en gele [was, Die komen bij de huismoeder zeer juist te pas. Dirksland. Jacques yan Broekhoven. Afgaande op het doel om voor zeer weinig [geld, Voorzien te zijn van kruid, van zalf of dro- [gerij, V ervoege men zich bij A. W. van Bijsterveld. Er is geen stand bekend of vakken die bestaan, Of in den nieuwen gaper moet ieder 't zijne [halen. Wil welvaart van het vak met gezondheid [zamengaan. Ooltgensplaat. L. J. Schilperoort Hz. In den Nieuwen Gaper te Sommelsdijk, Daar kan ieder koopen 't zij arm of rijk, Ook voor zieken is er voorraad zooals ge [in d' advertentie ziet, En wat de gezonden noodig hebben dat [ontbreekt er zeker niet. Goedereode. Dirk yan Gelder Cz. In den nieuwen Gaper, Bij den heer van Bijsterveld, Waar hij woont komt later, Zegt men dat voor weinig geld Zeer veel te verkrijgen is, Is 't niet waar, dan is 't mis. Dirksland. Leendert Bosscliieter Gz. „In den Nieuwen Gaper" te Middelharnis, Verkoopt men wel niet alles wat lekker is; Maar het is toch bij A. W. van Bijsterveld, Dat men voor de beste medicijnen zijne [centen telt. Dirksland. A. J. van der Poel. In den Nieuwen Gaper, Bij van Bijsterveld Daar koopt men droge kruiden, Of nat voor weinig geld, Bleekpoeder, potlood, kogelblauw, Dus vrienden, spoedt u nu eens gauw. Ooltgensplaat. Herman Yogelaar, Waar het mij ook haper lk ga naar den Nieuwen Gaper, Koop daar ook mijn kramerijen, En voor 't lichaam specerijen. Stellendam. B. yan de Ree Az. Als men goedkoop wil medicineeren. Ga dan naar Middelharnis henen. In den Nieuwen Gaper, bij A. W. van [Bijsterveld. Daar koopt men veel voor weinig geld. Sommelsdjjk. L. Kaetelein Cz. In den nieuwen Gaper Bij A. W. van Bijsterveld, Is alles te koop Wat tot Chemicale waren behoort. Den Bommel. Klaag Buth Kz. In Middelharnis woont een heer, Die* adverteert zoo menig keer, Drogerijen en wat tot dit vak béhoort, Het Goedkoopste adres van alle soort, 't Is goede waar voor weinig geld, Zijn naam A. W. van Bijsterveld. Dirksland. Maatje de Jong Pd. «In den Nieuwen Gaper." Bij Heei Bijsterveld, Koopt men Chemicalen Veel voor weinig geld. Hij beveelt zich minzaam aan, AVilt dan ijverig tot hem gaan. Middelharnis. J. p. Nieuwland Az. Bij A. AV. van Bijsterveld, Koopt men voor weinig geld, AA il men zuivere Stoomlevertraan Dan naar den nieuwen Gaper gaan Haarlemmerolie Exteroogenpleister en [winterhandenstift, Te Middelharnis bij van Bijsterveld de [drogist. Dirksland Dingeman Soldaat. Het beste en goedkoopste adres van elke [soort, Gele was, kogelblauw, Bleekpoeder en [potlood, Vindt men zeker en gewis, Bij A. W. van Bijsterveld in den nieu- [wen Gaper te Middelharnis. Zoowel de wederverkooper als de particulier Geniet groot rabat alhier. Ouddorp. P. den Ouden Kz. Te Middelharnis in den Nieuwen Gaper Daar woont van Bijsterveld, Daar koopt men Specerijen Tot zijnen roem vermeld. Ouddorp. Klaasje Mastenbroek, Vaseline Wit of Geel, Kan men koopen bij Bijsterveld Voor weinig centen of voor veel, Daar ben ik nogal op gesteld. Middelharnis. c. Bresijn, Ik zag even naar uw Raadsel heen, De Nieuwen Gaper naar ik meen. Spoedt u naar Bijsterveld nu maar Voor weinig geld, en goede waar, 't Zij kiespijn of voor wat gebrek, Hij helpt zoo lang de voorraad strekt. Stad a/'t Haringyllet. Dingena Maria v. Rumpt. Bd. Als gij komt te Middelharnis AVil naar den Nieuwen Gaper dan gaan Daar kunt gij van alle soorten Drogerijen en Chemicaliën zien staan. A. W. van Bijsterveld is de man Die u dat alles verkoopen kan. Nieuwe Tonge. M. Kievit. Nieuwstraat Middelharnis Daar woont ook een Drogist Hij is bij velen goed in tel En raad eens wien hij is, Den Heer A. W. van Bijsterveld Als ik mij niet vergis, in den Nieuwen Gaper. Dirksland. C. van Rumpt Bz. Te Middelharnis is er raad Voor kiespijn in de Nieuwstraat, Voor exteroogen en wintervoeten, Ook zeere handen, zomersproeten. Nu heb ik u alles nog niet verteld, Gaat in den Nieuwen Gaper bij A. W. [van Bijsterveld. Rotterdam. Jacobus Vogel Jz. In den Nieuwen Gaper is De Nieuwstraat Middelharnis, 't Goedkoopste adres voor Drogerijen. Men koopt er veel voor weinig geld, Bij Heer A. W. van Bijsterveld Komt gaat, hij zal u niet verleien. Sommelsdjjk. J0hs. de Wit. In den Nieuwen Gaper te Middelharnis [woont een man, Die exteroogen genezen kan. Zijn naam is A. W. van Bijsterveld Denk er omdat u daar „Odaleska" besteld. Sommelsdijk. m. Sneep. Zijt ge ziek, of hebt ge pijn, Dan,„Zn den nieuwe,n Gaper" [zijn Daar de Scheldebode meldt Dat bij den Heer van Bijsterveld N ieuwstraat,Middelharnis, Medicijn en zalf voor is. Melissant. c. D. yan Eek. „In den Nieuwen Gaper" Is 't raadsel van weleer, Ik heb het dan gevonden Na zoeken, menig keer. Zoo er dus iets van noode is, Vervoeg UNieuwstraat Middelharnis. Middelharnis. Boon. Zoodra ik het raadsel las, Merkte ik dat het de Gaper was, De Heer Bijsterveld is de man, Die ons van veel pijn verlossen kan. Voor niet veel geld, en goede waar Staat die Heer toch altijd klaar. Ssmmelidjjk. pieter Kievit Jz. Goede oplossingen kregen we voorts van A. N J. C. J. L. W. D. v. d. D. H. v. d. M. en M. A. V. te Som melsdijk 1 A. M. en J. v. E. te Middelharnis. A. v. d. T. te Ooltgensplaat. L. K. te Nieuwe Tonge. A. AV. K. en N. V. te Herkingen. D. S. M. P. L. C. v. E. V. en A. B. te Dirksland. E. B. te Melissant. K. d. L. te Stellendam. J. M. en C. B. te Ouddorp. K. S. te Charlois. A. J. te Rotterdam. M. F. te Vlaardingen. M. B. te Assendelft. C. B. y. B. te Goes De hoofdprijs, zijnde een viel bij loting ten deel aan Middelharnis, terwijl nog 3 prijzen bij loting ten deel vielen aan DINGENA »M. van RUMPT, Stad a/'t Haringvliet, 1 doos Postpapier. J. C. JENS Gz., Sommelsdijk, 1 doos Postpapier. J. P. NIEUAVLAND, Middelharnis, van Lummel „De Oranjestam." De extra prijzen werden toegewezen aan A. L. BREUR, Sommelsdijk, 1 Roelants Almanak geb. L. HARTOG, Middelharnis, 1 Potloot- Sigaar. J. C. v. GENT. Sommelsdijk, 1 Notitie boekje. A. ZAAIJER, Middelharnis, H. H. Mid del, eenvoudig verhaal geb. J. H. ROOIJ, Sommelsdijk, 1 doos Post papier en Enveloppen AV". van KEMPEN AVz., Ooltgensplaat, een ex. van Lummel „De Oranjestam." Tevens kunnen wij mededeelen, dat de heer A. AV van BIJSTERVELD te Mid delharnis, ons toezond, die bij loting ten deel zijn geval len aan L. VROEGINDEWEIJ, Middelharnis. K. GROOTENBOER, Sommelsdijk. L. AVESDIJK Az., Sommelsdijk. K. SCHILPEROORD, Rotterdam (Char lois.) uncu verstond. Dn blijkt het nu aai de geweldige aanval van Zola ook op niots dan r indrukken steunt, d*n, ja, staat de zaak van i Dreyfus er sleohter dan ooit aan toe. De moed ten om niet meer op zjjne ooren te ver- w eg kw ei i a i onbeweeglijke gedaanten staan, die ais een paar zwarte standbeelden tegen het De Hoofdprijs is ditmaal L. naar verkiezing, varuutisu uouuou upgezien, ais men hem gezegd had, dat deze weinige woorden eene openbaring waren geweest voor iemand, die hem langs de heggen volgde, maar aan den anderen kant daarvan. „Alles wel vroeg D'Escos. „Uitstekend Maar hoe zijt gij toch te weten gekomen, dat ik dezen kant ben opgegaan P" Gerrit heeft het spoor gevolgd, en ik heb Gerrit gevolgd Dat was toch niet noodig geweest, waarde vrienden „Gij bleeft zoolang uit, oom Wie zal den brief brengen P" „Christiaan." (Wordt vervolgd.)

Maas- en Scheldebode | 1898 | | pagina 5