Koelever Gerookt Spek Natuurboter Hugo de Grootstraat 99 ROTTERDAM. ders zou men het doel niet bereiken. Dus enkel met opruiming der kiesdistricten waren wij niet gebaat. Het geheel, de samenhang van de organen voor openbaring van de volksinzichten zoude herzien moeten worden. En dewijl dit vooreerst toch niet te krijgen is, wegens de vele andere dringende werkzaamheden in de Ka mers, zal men zeker wijs doen. zich nog niet druk te maken met het „proportioneel kiesrecht", en bij de stembus vooreerst maar te blijven roeien met de riemen die wij hebben. Ook voortroeien door meerdere voorlichting van de vele nieuwe kie zers, die tegenwoordig meê mogen stemmen. Gemengd Aienws. Plaatselijk Aieuws. Stad a/'t Haringvliet. Tijdens den hevigen storm en het hooge water van Maandag 29 Nov. is een drieinastsehip ge laden met kleiaarde, onder deze gemeente gestrand. Ooltgensplaat. De in de laatste da gen gewoeden storm heeft ook hier «enige schade aangericht. Schoorsteenen werden neergeworpen gaten in daken geslagen. Het m«t reuzenschreden opkomend wa ter liet zich nogal ernstig aanzien en veroorzaakte veler handenwerk wijl bij verscheidene bewoners der Kaaien Slik- dijk het water een voet hoog in huis stond. Oud* Tonge, 1 Dec. Het aandeel in de te leveren manschappen der lichting 1898 voor de Nat. Mil. dezer gemeente bedraagd 8. Nieuwe Tonge. 1 Dec. Met deze zal ik trachten om aan mijne belofte vanjde vorige week te voldoen. Daar het feest echter zoo groot en uitgebreid was, verzoek ik den lezers der M. en Sch. die alles hebben bijgewoond mjj het ten goede zullen hou den ingeval er nog iets aan ontbreekt. Ten eerste stond bij de ingang der gemeente een eerepoort, waarin van boven geplaatst was het woord Klaaswaal, 24 November, De Ge meenteraad stelde heden vast de Begroo ting voor 1898. f28 per ton. 54 cent per Kilo. f 1.20 per kilo ISanrits van Gelder, IPosterajen. iSurcreiyke Stand. STORM EN 'HOOG WATER. Van alle kanten komen thans de be richten in over stormschade en overlast van hoog water. Rotterdam had weer als van ouds ge ducht te lijden. Da in den loop van den Maandagvoor middag van politiewege gedane waar schuwingen dat men zich voor een hoo- gen waterstand had te wachten, kwamen niet tenjjonpas. Nog tijdig werden massa's koopmansgoederen van de kaden ver wijderd, hoewel ook veel moest blijven liggen. Omstreeks halt vijf wees de peilschaal van de sluis op de Vlasmarkt een stand aan van 2.74 -f- R. P. Hoewel minder snel, bleef de was daarna aanhouden tot kwartier vóór zevenen. Te 53 4 usrwas het noodpeil. (dat[ is 3 meter boven R. P.) bereikt. Op dat uur stond het water op de Noordblaak tot aan de rails van de tram. Steeds bleef het gestadig wassen, en ten slotte liep de Noordblaak onder en ston den tegen 7 uren de Leuvehaven, de Wijnhaven, Bierhaven, Glashaven, Nieu- wehaven, West-Nieuwland, de Boompjes en verschillende daartu3schen gelegen straatjes en stegen blank. Dicht langs den huizenkant voortsukkelende, kon men zonder natte voeten te krijgen hier en daar nog vorderen, Eenige oogenblikken later belette het water deze wijze van loopen ook op de Noordblaak en aan het West-Nieuwland, waar het gestegen was tot gelijkvloers met de winkels. Honderden verdrongen zich in den loop van den avond om getuige te zijn van dit schouwspel. Het grootste gedrang was wel nabij de Yischmarkt en rond de sluis op de Yischmarkt, waar belang hebbenden zich om het kwartier angstig heen spoedden om den loop der zaken te vernemen. Tegen 7 uur was het tramwegverkeer gestremd op de Blaak, Nieuwehaven, Steiger, Boompjes, Admiraliteitskade en West-Nieuwland. Niettemin waagden en kele bestuurders van rijtuigen hunne paarden aan een toer door het koude water dat tot aan de buik der dieren steeg. Bij al de drukte in de niet overstroomde, doch bedreigd wordende straatjes en stra ten waren er velen op uit een duitje te verdienen, door, gestoken in ontzaglijk hooge waterlaarzen, lieden over te dragen. Ook kwamen er schippersjongens met hun roebootjes opdagen om de menschen, die van hun kantoor kwamen, over te varen. Gelukkig behield de wind geen gelijken tred met het wassen van het water. Lang zamerhand verminderde hij en ten laat ste ging hij bijna geheel liggen. Nadat de hoogste waterstand te 6*/4 uur bereikt was, namelijk 3.34 M boven R. P. bleef het water tot 8 uur dezen stand on geveer behouden. Daarna trad de eb in en zakte het water merkbaar. Uit Den Haag meldt men ons: Yele residentiebewoners begaven zich Maandagmiddag naar Scheveningen. De meesten keerden echter even spoedig terug, 't Was er dan ook alles behalve aangenaam. Tobden sommigen reeds om uit de Keizer straat te komen en moesten daartoe gebruik maken van handen en voeten, op den strandmuur in de ruime vlakte had men werk op de been te blijven. Hierbij kwam nog dat onophoudelijk regen en zand den bezoeker door de rukwinden in 't gelaat werden gezweept. De zee leverde ee* prachtigen aanblik op. Van den voet van den strandmuur, tot zoover het oog reikte, vertoonde zij één schuimende massa. Volgens de zeelieden, die hier en daar in groepjes zich verdekt achter een schuit of heining hadden op gesteld en in hun eigenaardige zeetaal het weer stonden te bepraten, werd tegen Maandagavond halfzeven zeer hoog water verwacht, omdat de wind van zuid naar noord was omgeloopen. Maandagmiddag half drie toen het water nog niet lang aan het opzetten was, stond 't reeds tot bij den strandmuur. Van Scheveningen zijn nog circa 300 schuiten uit, zoodat er in het dorp ongerustheid heerscht, temeer daar 't volgens de zeelieden door het omloopen van den wind, een „lastige" zee is. Ook Dordrecht ondervond veel last van hoog water heele straten die van het verkeer waren afgesneden,werkplaat sen waar niet gewerkt, winkels waar niet verkocht kon worden, opgestapeld hout dat wegdreef enz., enz. Uit Oud-Beierland meldt men ons Maandagmiddag te 12 uur ontdekte men dat een schip, op korten afstand van hier gelegen, de noodvlag geheschen had het bleek dat het schip door den wind in een griend geslagem,was en in gevaar verkeerde. Onmiddelijk werd een der stoombooten van de maatschappij Oude Maas ter assistentie uitgezonden. Na eenige inspanning mocht het geluk ken het schip uit zijne gevaarlijke po sitie te verlossen en behouden naar hier te brengen. Marken liep onder water. Het water stoöd 's avonds 6 uur, 1.80 meter boven A. P. Te Apeldoorn sloeg Zondagavond de bliksem in het Doorgangshuis, ge sticht door de Vereeniging tot steun van verwaarloosden. De schoorsteen werd van het dak geslagen en onder de verpleeg den ontstond een vreeselijke paniek. Er hadden echter geen persoonljjke ongeluk ken plaats. Door den hevigen storm is Maan dagmiddag het water der Zuiderzee de Eem binnengedrongen, heeft de polders wijd an zijd overstroomd en staat thans onmiddeljjk bij het dorp Baarn. Te Diemen werd Zondagavond door een hevigen windstoot een geheele kegel baan opgenomen, omgekeerd en over een sloot geworpen. Het was een totale ruïne. Behalve deze vernieling werden vele telephoon- en telegraafpalen omvergewor pen, vele kappen van hooibergen afgetild, buiten de gewone schade, die een hevige storm gewoonlijk medebrengt. Door den storm is de dakbedekking van gegalvaniseerd ijzeren platen der ma chinegalerij van de werf de Schelde te Vlissingen over eene lengte van 70 meter afgewaaid. Geen persoonlijke ongelukken kwamen voor. Alle machines staan bloot. Door den hoogen vloed ataan eenige stra ten blank. Boven Zuidland is Zondagavond onder det het hevig onweder een vuurbol neergevallen, welke boven het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente uiteenspatte zonder onheilen te veroorzaken. Nog seint men ons De nachtmailbool !van de maatschappij „Zeeland" is Maandagochtend te 5.50 binnengekomen zonder reiziger of mail oorzaak is een dijkbreuk in Qneensbo- rough, waar alles onder water staat. Alle ongelnkken te beschrjj ven gedoogd onze ruimte niet. Van Noord tot Zuid van Oost tot West komen berichten. Met zoetigheden overladen Bij een geacht ingezetene van Zwolle werd dezer dagen van den banketbakker van Wijn gaarden aldaar circa 4 pond bruine sui ker en St. Nicolaas bezorgd en een kwar tier later van den banketbakker Kamp huis weer zoo'n partij of iets grooter vervolgens van andere bakkers, geregeld achter elkaar, verschillende soorten sui ker St. Nicolaas en dito bruine met sui kergoed enz., en wel van de hh. Plage- doorn, Yan Kessol, Hollak, Meuleman, Voskeul, Bosch en Dalenoord. Yan al deze hh. werd ongeveer ren gelijke hoeveel heid bezorgd, uitgezonderd van den heer Dalenoord, van wien 80 taartjes kwamen. Al deze bezendingen werden op een dag ontvangen, met uitzondering van die van den heer Bosch welke een paar dagen later kwam. Al dat lekkers werd direct teruggezonden, daar er niets van besteld was. Aan de politie word van een en ander kennis gegeven, doch uit een inge steld onderzoek bleek alleen, dat bij al de bakkers 2 meisjes, fatsoenlijk gekleed, van ongeveer 12 a 14 jarigen leeftijd, de be stellingen gedaan hadden. Bij den heer Hollak was maar een loopmeisje geweest. De bakkers zijn de dupe geworden van een flauwe grap. De geheel» partij zal een waarde vertegenwoordigd hebben van f 16 k f20. Sommelsdijk. Den [ingezetenen wordt bekend gemaakt dat Vrijdag a.s. vóór des middags 12 ure alle straten in de Gemeente moeten worden geschuurd. Burgemeester en Wethouders hebben bekend gemaakt, dat de eerste zitting van den Militieraad voor deze Gemeente zal gehouden worden te Dirksland op het Raadhuis op Donderdag 16 Decem ber a.s. des voormiddags 10 ure. Naar men uit goede bron verneemt, is Mej. A. E. Vrolijk, onderwijzeres aan de O. L. School alhier, als zoodanig be noemd te Oostburg. De Gemeente- en Onbezoldigd-Rijks- veldwachter dezer Gemeente. P. M. de .Vos is aangesteld tot rijksveldwachter- lachtopziener te Oijen, doch heeft voor deze benoeming bedankt. Bij den dezer dagen gewoed hebbende storm zijn in deze gemeente geen noemens waardige ongelukken gebeurd. Eenige sohoorsteenen, dakpannen, en gooten zijn naar beneden gevallen, zoodat de daardoor veroorzaakte schade gering is. ültddelharnis. Da met groot verlof alhier thuis beboerende Miliciens der verschillende lichtingen, Johannes Don, Hendrik Langbroek, Ar ij Hartog cn Herrit van den Niouwendijk die heden zomer geen deel konden nemen aan de gehouden inipectio alhier, zijn nu voor dat dool opgeroepen tegen den 16en Deoamber a.s. voor- middags 8,30 uur op het Kerkplein alhier. Op Vrijdag 3 Dec. zullen alhier volgansjaar- lijksche gewoonte alle straten, sloppen en plei nen zoo door de inwoners als van gemeentewe ge worden schoongemaakt en geschrobd. STORM. Door de hevige storm, die Maandag woedde, werden verscheidene schoorsteenen van wonin gen naar omlaag geworpen, ook zag men ver scheidene dakpannen op de straat nedervallen, aan de Kaaidreef werd een populierboom ont worteld. De Stoomboot „Onderneming" kwam vanwege de storm alhier niet aan, de Kapitein aohtte het beter, in het Spui terug te keoren, waarmede hij de passagiers groot genoegen deed. Burg. en Weth. dezer gemeente maken bekend, dat sollicitanten voor helpster bij de nuttige handwerken aan de Openb. School, hunne stukken voor, of op 15 Dec. moeten inzenden. Tot Ouderlingen in de Ned. Herv. Kerk alhier zjjn herkozen de H.H. Cs. Hartmans en L. van Nieuwenhuizen en tot Diaken dhr. M. van Oostenbrug ;e. Op de fairbank alhier werden 8 mil- loen K. G. suikerbieten gewogen. WELKOM, vervolgens stond voor het gemeentehuis een poort met versierde kronen en het opschrift HULDE AAN DEN BURGEMEESTER benevens aan beide zijdsn een lauwerkrans waarin de herinneringsdag van 24 Nov. '97 werd aangegeven; ten einde de voorstraat stond nog een groote eeiepoort dewelke 's avonds tot muziektent was ingericht, van af deze poort tot het gemeentehuis was het aangevuld met groen gemaakte palen en bogen, welke des avonds geheel met lam pions werden verlicht, uit alles wa3 genoeg te zien, alhoewel het groenmaken hier zelden voorvalt, de ontwikkeling ook hier steeds doordringt, want nimmer is het zoo prachtig geweest als thans, daarbij inacht- nemende dat de kas niet al te rijk gevuld was dus dat met de talenten nog veel moest gewoekerd worden. Om 9 uur des morgens begon de optocht beginnende met de Heraut, daarna de wa gen met de Commissie gevolgd door de muziek, dan 50 ruiters te paard, alle paar den met groen en rozen versierd, de rui ters met witte overhemden en oranjesjer pen, daarachter de wagen waarop al de ambachten werden vertegenwoordigd, be nevens nog eenige soldaten tot het sluiten der gelederen, zoo ging de optocht langs de Battenoordsche dijk, en kwamomstreeks 11 uur langs de Duivenwaardsche dijk weer in de gemeente terug, en ging daarna de molendijk op langs de langeweg tot Luchtje om de Burgemeesteraf te halen. Omstreeks half een uur kwam de Heraut verkondigen dat de burgemeester in aan tocht was, waarop de meisjes die groenge- maakt hadden de komst stonden af te wachten. Zoodra de Burgemeester bij de poort was aan den ingang der gemeente, werd er halt gehouden, en werd hij door de meisjes hartelijk toegezongen, daarna ging de optocht voorwaarts onder het muziek en zang van: lang zal hij leven door de geheele gemeente, aan het gemeen tehuis gekomen zijnde werd hij doorde- voorzitter van de feestcommissie verwei komt, daarop gat de muziek weer een stukje ten beste en ging de burgemees ter op het gemeentehuis waar elk in de gelegenheid werd gesteld om hem te feli- citeeren. Nauwelijks kwam dit tot rust of de onderwijzers kwamen met de school jeugd, die de Burgemeester mooie liederen toezongen, daarna gingen de onderwijzers met de kinderen door de gemeente onder het zingen van lang zal hij leven enz. in de school kregen zij allen speculaas, ver volgens stond hun iets aangenaams te wachten, er waren n.l. voor de kinderen al naar dat hun krachten toelieten vermake lijkheden georganiseerd, bestaande uit hard loopen met hindernis, zakloopen, ga- renwinnen, de allerkleinste zakjes afknip pen met lekkernei enz. Uit aller gezichten was tevredenheid en blijdschap te zien. Omstreeks half vier uur kwam het zanggezelschap de burgemeester een serenade brengen, onmiddellijk ge volgd door de muziek, daarna nam het zanggezelsschap de muziektent in en lie ten zich ook niet onbatuigt met eenige lie deren te zingen. Omstreeks 6 uur nam het muziekgezelschap' haar plaats weer iu waardoor de geestdrift onder de menschen steeds grooter word. In kort kan er van gezegd worden dat er hier nimmer zoo'n feestdag vanaf 's morgens tot middernacht geweest is. Heeft Nieuwe Tonge door dit feest getoont dat zij haren burgemeester in het eerste zevenjarig tijdvak heeft leeren kennen, er blijkt uit al wat voorviol dat zij dankbaar is, moge het daarom gege ven zijn dat alle wenschen dien toe gezonden zijn in vervulling moge treden en het „lang zal hij leven" voor Nieuwe Tonge verhoord worde. Herkingen. Het aandeel in de te le veren manschappen voor de lichting der Nationale Militie van 1898 bedraagt voor deze gemeente 1 zijnde N. 3 A. W. Korvink. Door de Ned. nerv. Kerk albier is beroepen A. Yan Veldhuizen te Rotter dam. cand. Olrkslantl. Indien de gegevens juist zijn, dan zijn hier uit de haven, nog al wat minder Suikerpeeën vervoord dan verleden jaarin 1896 zijn niet minder dan 28 millioen K.G. vervoerd tegen 17 millioen in 1897. De opbrengst werd in 1896 beraamd op f290.000 a 300.000 gulden en dit jaar bedroeg het slechts 136.000 gulden. Behalve de onheilen, die den storm van Zon dagavond (welke gepaart ging met onweder en hagel) aan daken, heiningen enz. hier aanga- bracht heeft, trof zeker J. de Koekoek die ongeveer op een afftand van 10 minuten buiton het dorp woonde, hot ergste. Als op een gege ven teeken word het dak van hel huis ge rukt, en de daaraan grenzende schuur werd let terlijk tegen den grond geslagen, zoodat de be woners een goed heenkomen door de ramen moesten zoeken. Stellendam. Vrijdag 1.1. had de Heer Goed koop van Goedereede nabij het dorp, het ongeluk met paard en wagen in de sloot te rijden, de oor zaak was, dat zijn paard schrok van een kruiwa gen, die aldaar op de weg stond. Met eenige schade aan zijn wagon en een nat pak kon hij zich naar Goedereede begeven. De storm van Maandag hoeft hier weder, hoewel geen ernstige, toch schadelijke gevolgen had. De Soharrezeepolder liep weder vol water, de Bospol der onderging hetzelfde lot, tot groot ongerief van den huurder de hoer Bezemer die het lot op 19 Juni dezes jaars ook trof dat zijn geheele oogst door het water overstroomd werd, ds Nieuwe pol-" der can het Haringvliet, eigendom van den Staat, welke van de zomer bedijkt is, werd grootendeels door de zee weggeslagen. De gebouwen bleven ook niet gespaard, van eenigen woeien pannen af, van de Meestoof woei een schoorsteen af zonder ongelukken te veroorzaken. Een binnenmuur van een woning in de straat Elve ontzette en scheurde zoo, dat de bswoners zoolang de storm duurde, niet in hun woning durfden blijven. Ook sloeg de hoogaarts SL. 8 van zijn touwen en kwam boven op de Poekade terecht. Met do vloed van 22 Dec. 1894, teekondo het water volgens peilschaal 3,60 M. boven A. P., met de vloed van 29 Nov. 1897, was het volgens Peilschaal 3,23 M. boven A. P. dus 37 centimeters lager dan de vloed van 1894. De heer van Hoogdalen vroeger onderwijzer te Bolnes is met 1 Dcc. alhier in functie getreden. Na, de vaststelling van de notulen der vorige vergadoring zeide de Yoorzitter, de heer D. Kiuifhoofd burgemeester, al we der, te moeten protesteeren tegen de No tulen, wegens de daarin vervatte onwaar heden. (De Yoorzitter had reeds in de vorige raadsvergadering protest aange- teekend tegen al do leugenachtige notu len die hier door den Raad zijn vastge steld, zoolang Lommelaars secretaris der gemeente is, en die, reeds vóór de vast stelling er van, in de couranten als waar- beid worden verbreid in zoo goed als de zelfde bewoordingen, die naderhand bij het voorlezen der notulen worden gehoord). Aan het slot der zitting, nam de Voor- zitterphet woord en droeg het volgende voor Yoor dat ik deze Vergadering sluit, gevoel ik behoefte nog iets mede te deolen. Ik sta |beden aan den voor-avond van den dag waarop het Z. M. Koning Willem III behaagde mij, vóór 25 jaren, te he noemen tot Burgemeester ook van Klaas waal. Dit vereerend mandaat werd herhaal delijk vernieuwd, laatselijk, bij besluit van HM, de KoninginWeduwe Regentes van het Koninkrijk in November 1896. Ik aanvaardde mijne functie 1 Dec. 1872 en het was mij steeds een genoe gen, zooveel ik dit maar kon, met voile toewijding de belangen ook der gemeente Klaaswaal te behartigen. In die 25 jaren is veel gebeurd, veel veranderd. Er is hier wel zooveel gebeurd, dat er bijna geen Gemeente in Nederland mede is te vergelijken. Er is ook veel ver anderd. Bij mijne optreding in 1872 wa ren hier raadsleden P. Mast Jz. A. Ros molen, R. v. d. Waal, K. Van Vliet A. Herweijer, L. Quartel Cz. en B. Schelling, (de eerste 2 Wethouders). Al deze man nen zijn achtereenvolgens van het ws- reld-tooneel verdwenen. Ons is het gege ven te staren op al het goede dat zij eendrachtig, in aangename verstandhou ding, hebben gewrocht in het belang der Gemeente. Ons voegt het hunne goede voorbeelden na te volgen. Wat mij zelf betrefr maa: ik met groote dankbaarheid terug zien op da afg-legde baan. Ik ben onder alles vroolijk en gezond gebleven en het zal mijn streven zijn, op dezelfde wjjze als ik tot hiertoe deed, voort te gaan om, zonder aanzien des persoons, onpartijdig, onafhankelijk, te doen wat ik zal termeenen te zijn in het belang der Gemeente, waartoe de ervaring, opgedaan in het haengevloden vierde eener Eeuw, mij kan bemoedigen, steunen en sterken, Onze stadhouder Willem III, Koning van Engeland, vergeleek zijn geduld bij dat van een Ilollandschen schipper, die tegen stroom en tegen wind toch zijn schuit weet vooruit te brengen, al is het dan ook enkole meters in het uur. Schoone vergelijking voorwaar Ik sluit hiermede de Vergadering. Reclames, Mededeelingenenz. 20 cent per regel. bekroond tentoonstelling Dordrecht 1897 zilveren medaille, lste qualiteit en vet, gegarandeerd zuiver voor de levering waarvan zich minzaam aanbeveelt Geen betaling wordt verlangd vóórdat de deugdelijkheid mijner waar gebleken is. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelharnis en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand November ingelegd f3769.60 terugbetaald f2860.30. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 1417. In de maand September werd in het gansche Rijk Ingelegd f 2.530.586.911/i Terugbetaald f 1.866.374.251/., Het gezamenlijk tegoed der verschillen de inleggers bedroeg aan het einde dier maand f 58.690.501.88. Gedurende die maand werden 7215 nieuwe boekjes uitgegeven, en 2557 boek jes geheel afbetaald. Ultimo September waren er in omloop 611.085 boekjes. Tot 30 September is voor f120 571.17® aan inschrijvingen in het Grootboek der N. W. S. aangekocht ten behoeve van 188 inleggers. Corres g&ondentic. Onzen berichtgever te Den Bommel vroeg ons, op verzoek van den betrokkene te melden, dat zijn bericht van jl. week niet vrij te pleiten was van overdrijving. Gaarne voldoen wij daoraan bij deze, doeh nemen de gelegenheid te baat, om onze correspondenten er nogmaals op te wijzen en dringend te verzoeken om toch vooral te zorgen dat hunne berichten waar zijn. Men ga niet op gezegden af, maar informeere. fleSissant, 4 30 Nov. Geboren: Bertus Coinelis, z. van Jacomina Frederiks. Hendrik, z. v. Klaas van Heukelen en Aaltje Grootenboer. Adrians d. v. Laendert de Ruiter en Suzanna Molenaar. Oude Tonge 1 Decembor. Geboren Jaoobus Hendrik, z. v. Hendrik de Leeuw en van Geertrui de Yos. Merkingen 1 30 November. GeborenMarinus Anthony z. v. Jacob Me lissant en van Johanna Lena Aupperlae. Overleden: Cornelia van der Volde jd. 63 j. Pieter Soeteman 42 j. man van .Elizabeth Kor vink. i&erkmieuw*. Predikbeurten Kondag 5 Becember, GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vin. en 1 av. en Dondei dagavond 6 uur Ds. Boss. Stad aan 't Haringvliet, leeskerk. Den Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, zie hier onder. Stollendam, vm. en 's av. leeskerk. Ouddorp vm. e» 's av. Dhr. Basoski. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Voorm. 9 uur nm. 2 uur en Av. uur Ds. AMaokerzo. OUD-GEREE. GEMEENTE. Melissant vm., nm. en avonds ds. J. Hartkamp. OOLTGENSPLAAT. Aanstaande Zondag 5 Deo. hoopt Ds. Ruijs des avonds zij no intrede te doen na des voormiddags bevestigd te zijn door Ds. Rudolph van Leiden. STAD AAN 't HARINGVLIET. Op Zondag 12 Dec. hoopt Ds. Polhuijs bij de Ned. Herv, Kerk zijne intrede t» doen.

Maas- en Scheldebode | 1897 | | pagina 2