X Sommelsdijk. Als een zeldzaam geval van groote groeikracht zij gemeld,dat door Ben Bommel. Op de Maas voor Viaardingen had Donderdagochtend een aanvaring plaats tusschen de stoombooten DenBom mei en Maassluis. Eerst genoemde boot beliep schade aan voor steven en verschansing. Oude Tonge. Vrijdag j. 1. ontstond alhier brand, bij den landbouwer Thomas Winkels, wiens huis en schuur met don geheelen inboedel werd in asch gelegd; slechts weinig werd gered. stellendam. Naar de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen den lieer Posthummes Meier, Predikant te Heinenoord. Ingezonden Stukken. Postesijere. Bni'gelijSie Stand. Sierkfiieiïw«. SfiarktbeiicSiteii. Bclien de beide bladen, omdat de Midd. Ct. nog altijd de oud-liberale hebbelijk heid heeft van Voltaire afkomstig om de liberalen er radicalen godsdienstig te maken en met die onwaarheid het volk te bedriegen. Godsdienstig zijn de liberalen, zooals de heele wereld weet, alleen bij de verkiezingen, en dan zit heel hun godsdienst in hun witte das. „De Protestantenbond godsdienstig, is grooter onzin denkbaar „De liberale bladen godsdienstig, is grooter onjustheid mogelijk? Onlangs gaf iemand in een sociëteit hier ter stede een rondje, omdat het op dien dag 25 jaar was geleden, dat hij in de kerk was geweest. Wat God en Gods dienst onder dat rondje te lijden hebben gehad, weet God alleen zij die aan de pret niet deelnamen, walgden er van. Maar laat nu dien man in de courant gaan schrijven, dan is hij evenzeer gods dienstig als de Midd. Ct. en verkondigd op even hoogen toon den lof van den godsdienst. „O, die liberale waarheidsliefde (Stand.) OMGEDRAAID. Men herinnert zich dat tijdens de ver kiezingen, van „Carisfelijk-Historische" zijde vooral tegen Rome gewaarschuwd werd. „Rome voor de poorten" onder dit opschrift vulde Dr. Bronsveld het Nederlandsch Dagblad met allerlei vrees- aanjagende artikelen, en wat diens wel versneden pen niet vermocht, dat werd niet onverdienstelijk aangevuld door de heeren Quast en Chiniqui, benevens an dere mindere goden. Thans, nu de verkiezingen voorbij zijn, is de stemming van de Christelijk-histo- rischen blijkbaar minder vreesachtig. Nu schijnt Rome weer geen gevaar van eeni- ge beteekenis op te leveren. Wij lezen tenminste Men neemt alleen maatregelen tegen gevaren, die men vreest, maar het ge zag van den Paus is niet moer zoo groot, dat wij zijn uitspraken in staat achten om ons kwaad te doen. De Roomschen hebben de afschaffing van het placet altijd als een groote overwinning be schouwd, maar van ons protestantsch standpunt was het juist een bewijs dat de pauselijke macht sterk was gedaald. Wat nu veilig kon geschieden, zou vroeger, toen de pauselijke macht nog onverzwakt was, niet straffeloos zijn gebeurt. Sterken moeten gebonden worden, aan zwakken kunnen zonder gevaar de handen worden vrijgelaten. Naarmate dus het recht van placet verdwijnt, mag mon aannemen, dat de macht van den Paus vermindert. De T ij d, van deze woorden melding makende, merkt dan ook op Zóó blijkt du3 wederom dat er niets veranderlijker is dan de mensch. Heeft men gedurende een verkiezings periode de alarmklok geluid en onder de leuze „Rome voor de poorten de goê gemeente doodelijk beangst gemaakt voor Rome's overhoersching en Rome's juk, met brandstapels en schavotten in het verschiet bij kalmer getij slaat men over tot. een ander uiterste, en maakt men zffih-zelven en zijn lezers diets, dat de macht des Pausen eigenlijk van geen beteekenis meer mag heeten Waaruit dan zou volgen, dat men bij dien stembusstrijd „maatregelen nemende tegen de gevaren die men niet vreesde", eenvoudig een dwaas figuur geslagen heeft. Of moot wellicht de gevolgde verkiezings- taktiek meer beschouwd worden als een schandelijk onwaardig comediespel, waar bij niet waarachtige vrees, maar enkel de meest demonische aller hartstochten de haat, als regisseur is opgetreden En waarbij men om de menschen op te hit sen er geen bezwaar in zag, hun zand in de oogen te strooien Hoe men 'took neme dergelijke po litieke en journalistieke manoeuvres schijnen ons van zóó min allooi, dat een rechtschapen man, van welke staatkun dige richting of godsdienstige overtuiging ook, daarvoor slechts medelijdend de schouders kan ophalen. E9E5& De jongste rede van minister Cham berlain in het Engelscha Lagerhuis, waar in hij als het voornemen der regeering aankondigde, Cecil Rhodes verder niet te vervolgen, heeft in de Transvaal een zeer slechten indruk gemaakt. Men legt het daar zoo uit, dat men het beschouwd als een beloouing, die aan Rhodes beloofd was omdat hij het stilzwij gen heeft bewaard over zekere geheim zinnige, zeer compromitteerende omstan digheden, die op net complot der Chartered Company betrekking hadden. Daily News weet nog te vertellen, dat de „groote" Rhodes spoedig te Londen zal terugkomen, waar zijn tegenwoordig heid wordt vereischt tot het regelen van eenige moeielijkheden, ten aanzien van het afstaan van grond aan Rhodesia. Hieronder volgt de beschrijving van een tooneeltje in de BSeïgiseSie Kamer, Donderdag, bij de behandeling van de wet op de burgerwacht Demblon stelt voor den „eed van trouw aanden Koning" te doen verval len. Hij zelf mocht wel eens een eed van trouw aan de Belgen doendie stom genoeg zijn om hem vet f-o mesten. (Langdurig lawaai.) De rechtorzijde roeptTot de orde 1 Tot de orde De president (Tack) luidt woedend mot de schel. Tack Ik roep u tot de orde. Demblon De koning heeft pas een benoeming tot Duitsch admiraal aangeno men. Ik vind dat verdacht. (Tot de orde Eigenlijk ben jullie het ook met me eens. (Nee 1 Nee 1) Ik voeg er nog aan toe dat het belachelijk is te eischen, dan men een eed van trouw aan iemand zweert, die zelf zoo weinig trouw is. (Geweldig lawaai. Tot de orde Tack. Voor de tweede maal roep ik u tot de orde. Minister Scbollaert. Wat meneer Dem blon gezegd heeft, is grot en beleedi- gend. De Koning vertegenwoordigt het vaderland (Toejuichingen aan de rech terzijde). De Koning is do verheven (auguste) personificatie van onze instel lingen. Furnémont. Hij is niet verheven. Minister Schollaert. De Koning is de hoogste vertegenwoordiger van het gezag. Destreé doet opmerken, dat de uiterste linkerzijde geen eed heeft afgelegd. (Lawaai rechts.) Meneer Tack, leg dien schreeuwleelijk (minister) het zwijgen op. De Traoz. WatSchreewleoljjk Destreé. Liefst zou ik u nog anders noemen. (Lawaai). Demblon. De Escaut heeft den Ko ning grof beleedigd. Niettemin zou deze nu wel eens eenige proeven kunnen geven van een waardig en zedelijk ge drag. (Lawaai.) De voorzitter Tack wil de Kamer raadplegen over het opleggen van de censuur. (Lawaai). Furnémont. Men wil hier de vrijheid van spreken opheffen. Stem rechts Yan beleediging. Demblon. Ik heb wel veel gebreken, maar ik ben tenminste eerlijk. Woeste. Weet meneer Demblon (a-'t il conscience) wat hij zegt Demblon. Altijd meer geweten (consien- ce) dan een clericaaldat is bovendien zoo niet Demblon. Ik wil van mijnheer Core- mans noch van mijnheer Woeste leeren hoe men zich gedragen moet. Meneer Woeste heeft aan Diana Vaughan ge loofd il est l'élu des Saucissons d'Alost. Als mijn kiezers ontevreden zijn, dan weer zullen ze mij wel afzetten Meneer Woeste heeft van beleediging gesproken het eenige wat ik vrees is, door hem geprezen te worden. (Teeke- nen van afkeuring). Ik heb gezegd dat de koning niet erg trouw isdat verteld men in geheel Europa elkaar. Maar ik ga niet, zooals de heeren, bij den Koning dineeren (Langdurig geweld). Ik heb den spijker op den kop ge slagen en zal zoo voortgaan. (Lawaai.) De censuur wordt tenslotte aangeno men met 74 tegen 17 stemmen en 6 onthoudingen, en het artikel inzake den eed onveranderd goedgekeurd. BSinncnland. ZINGENDE OVERWINNAARS In een correspondentie uit Middelstum aan de N. Gron. Crt. 1 ezen we het volgen - de 0p den 91en JuH 1.1. had de stemming plaats van 3 leden voor den Gemeente raad. De beide partijen, die hier bestaan de liberale en de antirevolutionaire hadden zich krachtig ingespannen, om haren candidaten de overwinning te be zorgen. Met ongeduld werd de uitslag ver beid. Een aantal nieuwsgierigen, waarbij vele schoolkinderen, hadden zich voor het gemeentehuis opgesteld. Eindelijk, onge veer half zeven, had de stembus gesproken. Twee der liberale candidaten waren verkozen en de derde kwam in herstem ming. Een verbazende roering kwam in het liberale kamp. De gesmoordo geest drift moed zieh uiten. De oudste leerlin gen der openbare school, blijkbaar vooraf geïstrueerd, zetten zich op een gegeven tee- ken in bewegingen marcheerden door velen gevolgd het dorp door, met klimmend enthousiasme zingende Hebt gijde vreugdekreet gehoord Al van een liberaal De nederlaag van dc Koksiaan Is voor hen een schandaal. Maar 'z hebben hun verdiende loon Voor bedrog en schelmerij En nimmer laat een liberaal) Zulke scheinheiligen vrij. Dus overwinnaar nu gezongen Hiep, hiep, hoera Hiep, hiep, hoera De liberalen hebben 't overwonnen Hiep, hiep, hoera Hiep, hiep, hoera Ondertusschen gingen do predikanten, onderwijzers en andere liberale leiders naar het logement van Van Lacum, dat vlak tegenover do pastorie der Gerefor meerden gelegen is, met het kennelijk doel om Ds. Nederhoed, die zich volstrekt niet met de verkiezingen had ingelaten, te ergeren. Tot laat in den nacht hield het straat bis. rumoer aan en konden de rustige burgers op hunne legersteden profiteered van het zingen van boveogeuoemd hartverheffend lied. Intussehen, de blijdschap van de liberale Middelstumers is niet onvermengd. De herstemming op 22 Juli bracht den anti revolutionair in den Raad. Toen hebben de liberalen niet gezon gen ook de antirevolulionairen hielden zich kalm. 't Is toch altijd goed geen heite roepen voor men over de brug ts. Gemengd Nieuws. Tragisch. Zondagmiddag vermaakten zich eenige kinderen aan den Overtoom, gemeente Sloten, met het spelen op de zandbakken, die aldaar in de vaart la gen. Een jongen en een meisje raakten daarbij te water. De eerste werd gered, doch het meisje, 13 jaar oud, verdronk. De ouders waren metdepleizierbootuit. Over een kat. Te Giesenkirchen kre gen twee personen, B. en onder het drinken van een potje bier twist over een katje, die zoo hoog liep dat B. naar zijn huis een groot klompenmes ging ha len, waarmee hij G. afwachte. Nauwelijks was zijn tegenstander hem op korten af stand genaderd, of hij plofte hem het scherpe mesin het lichaam. De toegebrach te wonde was helaas doodelijk, want een paar minuten nadien gaf de ongelukkige G. don geest. B. werd onmidelijk gear resteerd en naar de gevangenis overbracht doch toen men hem 's anderen daags in verhoor wilde nemen, had hij door ophan ging een einde aan zijn leven gemaakt. En dat alles ter wille van een katje Te Dantzig heeft Dinsdag een mi- litarie patrouille in het drukste gedeelte der stad een 21-jarigen werkman, Albert Zarewki, doodgeschoten. De jongen moest naar de hooldwacht gebracht worden, doch ontvluchtte. Groote verbittering heerscht onder de burgerij over wat nu volgde. Den vluchtenden werkman werd driemaal halt nageroepen, en toen hij nog niet stilstond, legde de scherpschutter Satzkowski aan eri verbrijzelde hem, op 100 M. afstand, met een geweerkogel het hooft. Men wijst terecht op het onverantwoordelijke van een geweerschot, midden in een druk be gane straat, en dringt aan op maatregelen tegen herhaling, Krantenstatistiek. E8n Italiaan heeft berekend dat er elk jaar 12 milliard dag bladen gedrukt wordendaarmee zou men een oppervlakte van 30.000 vierkanten kilometers kunnen bedekken. Het gewicht van het papier zou 781.240 ton bedragen. Indien al die bladen op een pers gedrukt moesten worden zou dit één exemplaar per seconde rekende, 333 jaar vorderen. Op elkander gelegd, zouden zij een hoog te bereiken van 80.000 M. Als elk mensch 5 minuten per dag be steedt aan de lezing van een blad, gebruikt de bevolking der geheele aatde 400.000 uur per jaar voor het lezen van kranten. Vreeselijkl Een 25jarig meisje, in de gemeente Vries (Overijsel) woon achtig, heeft, na een urenlang verhoor, voor den rechter-commissaris te Assen bekend dat zij haar levend kind in het varkenshok had geworpen en dat het door het daarin aanwezige varken werd verslonden. Aangename verrassingEen Delftenaar werd op den verjaardag zijner vrouw verrast door de geboorte van zijn 24e kind. De uitslag der herstemming voor den gemeenteraad te Opsterland heeft een verrassing bezorgd. Tegenover mr. Baron Van Harinxma Thoe Slooten, grif fier bij 't kautongerecht te Beetsterzwaag, die aftreden moest, is gekozen S. Westra, boerenarbeider te Lippenhuizen, die be kend sta it, dat hij in 't wildstroopen geen vreemdeling is. Ingestort. Op den hoek van de Wijnhaven en de Geidersche Kade te Rot terdam is men bezig een Amerikaansch" huis te bouwen van tien verdiepingen hoog. Bij denaanvang van dit werk was men reeds niet gelukkig, want bij het in slaan van de eerste der 600 palen, welke daar geheid moeten worden, brak de as van de heimachine en Zaterdag begonnen de re uren van het aangrenzende huis aan de Wijnhaven, bewoond door den genees heer H. W. van Loon, een zoodanige neiging tot omvallen te vertoonen dat het heien voorloopig gestaakt moest worden. Evenmin als andere daar staande huizen op palen gebouwd, kon het den bestendi gen dreun van het heiblok niet weerstaan. Men begon het pand, dat metinstorten bedreigd werd, te schoren met groote ster ke palen en stutten, hetgeen niet belette dat er tegen den avond een belangrijke werking was waar te nemen, en Zondag middag is het gedeeltelijk ingestort. Inmiddels had de bewoner met zijn ge zin zijn huis verlaten en elders intrek genomen. Onmiddolijk werd door de politie het geheele terrein afgezet, terwijl verschillen de wankelende brokken werden afgebro ken. Vermoedelijk gal heden tot verdere sloopiug moeten worden overgegaan. Latere berichten melden dat ook het volgende pand ernstige werking laat zien. 9*1 aufseHjk Nieuws Soinmolsdijk.De Burgemeester dezer Gemeente heeft bekend gemaakt, dat we gens veranderingen aan de deuren van de schutsluis in het Sas van Middel harnis, in den tijd van Donderdag 5 Augustus tot Vrijdag 20 Augustus, over de eb niet kan geschut worden en het water in de binnenhaven dus niet kan worden opge houden. Dat alzoo gedurende voornoemden tijd geladen schepen tijdens laag water op de vaart in de binnenhaven te Middelhar- nis en Sommelsdijk stremming kunnen ondervinden. Dat gedurende het uitnemen, het op en van den wal brengen en weder in- hangen der deuren eveneens kan voorko men, dat de scheepvaart door de sluis eenigen tijd geheel gestremd zal zijn. De Burgemeester dezer Gemeente heeft bekend gemaakt dat de volgende ver lofgangers in werkelijken dienst worden opgeroepen, om in den wapenhandel te worden geoefend Mattheus Groenendijk, Cornelis Lodder en Adrianus Schol allen van de lichting 1894 om op 25 Augustus bij hun korps te 's Gravenhage en Abraham van der Veer, Huibrecht Roetman en Krijn Kie viet, allen van de lichting 1893 om op 24 Augustus a. s. bij hun korps te Bergen op Zoom tegenwoordig te zijn. A. van Es alhier een varken verkocht is, dat 10 maanden oud, niet minder dan 440 halve kilo's woog. Volgens achterstaande advertentie zal de heer Kuipers in verschillende plaat sen van ons eiland een lezing houden over Amerika en Amerikaansche toestan den Zij die met dat land nader bekend willen worden gaan vooral den heer K. hooren daar hij bij ondervinding weet te verhalen. Middelharnis. 3 Augustus. Door de liberale kiesvereeniging alhier is tot can- didaat voor den gemeenteraad gesteld de heer I. Mosselman. Dirksland. Dat men met het wielrijden niet altijd op den weg blijft, werden J. B, en Joh. v. d. H. alhier gewaar, die met hunne fietsen in een sloot terecht kwa men, deze waren er echter spoedig uit, doch een zoontje van den Heer Groenendijk uit Sommelsdijk, die met zijn rijwiel aan de z. g. n. Krommepad te watet geraakte zou het hard te verantwoorden gehad hebben waren op zijn geroep geen per sonen toegeschoten die hem van onder de modder hadden gehaald. Terwijl den Heer Binkhorst Dinsdag avond omstreeks 91-/2 uur in een aan grenzende Kamer was, ontstond er in zijn keukentje een begin van brand. Gelukkig dat een paar politiebeambten voorbij kwamen, het huis binnengingen en het vuur bluschten. Woensdagmiddag hield de Heer Kui pers uit Rotterdam in het logement van P. Brooshoofd eene lezing over het be handelen van ajuin eer die ter markt gebracht wordt. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever. Geachte Redactie. Do verkiezingen belmoren weer tot de geschiedenissen,doch de naweeën nog niet, ten minste niet voor ondergeteekende. Zooals U bekend is, heeft er in nommer 612 van Uw veel gelezen blad een ingezon den stuk van Stad aan 't Haringvliet ge- Btaan: „Rare dingen te Stad aan 't Haring vliet enz, enz.'', waarvan men beweert ondergeteekende den inzender te zijn. Nu is het U zoowel als ondergeteekende ton vollen bekend, dat die bewering op dwa ling berust. Derhalve verzoekt onderge teekende dit schrijven in zijn geheel in het eerstvolgend nommer van uw blad een plaatsje te geven. Zoo verklaart ondergeteekende bij deze dat hij den inzender niet is, dat er ook nie mand door hem is geïnspireerd, dat hij liet stuk voor niemand nog in zijn geheel nog gedeeltelijk heeft gedicteerd. En geeft U bij deze volkomen vrjjheid indien U het tegendec-1 kunt bewijzen zulks to doen. Bij voorbaat dank voor do verleende plaatsruimte. Met alle achtirg, TJEd. dw. dienaar W. G. VAN REE. Stad aan 't Haringvliet, 2 Aug. 1897. Aan het postkantoor Middelbarnis en de daaronder ressorteerende, hulpkanto ren werd gedurende de belfc der maand JuliIngelegd f7222,13 Terugbetaald f 2484.95. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven, boekje draagt het nummer 1325. Lijst van brieven geadresserd aan onbekenden. Van Middelharnis W. Kamp, Brielle. Van Oude Tonge Wed. Dame Rotterdam. llack!iankun<lig;iiig;. Vorstenhuis en Vaderland Gedenkboek voor de kroning van Hare Majesteit KONINGIN WIL HELMINA, door R. IIusen, A. A. Klein, P. J. Kloppers, H. B. van Lummel en G. Schutte. Uitgave van A. H. TEN BOKKEL HUI- NINK, Utrecht. Compleet in 12 afl. h 40 ct. per aflevering' betaalbaar na bet verschijnen dar 6o en derlaatsto afl. Dit werk zal bevatten de levensboschrij vin gen van Prins Willem I de stadhouders Maurits, Frederik, Willem II, Willem III, Willem IV" en Willem V. do drie Koningen. H. M. de Koningin Regentes en H. M. Koningin Wilhelmina, met beschrijving der kroningsfeesten. Hot wordt geïllustreerd met twaalf portretten en platen, voorstellende historisohe tafereelen. Bij voldoon- de deelneming zal er gratis een premieplaat aan toegevoegd worden. Ongetwijfeld zal deze uitgaaf veler sympathie hebben en veler modewerking ondervinden. Ook H. M. de Koningin vereerde ze met hare intee- koning. De namen der sohrijvers doen een degeljjken inhoud verwachten. Waar de wereld- sche lieden op feestdagen zooala wij tegemoet gaan, hun geld vaak nutteloos wegwerpen mogen wij zeker onzen geestverwanten' wel raden om liever iets af te zondoren voor het aanschaffen van oen gedenkboek van dat. doorluchtig vorstenhuis, waarvan nu do laatste telg eorlaug, zoo God wil, don troon zal beklim- ra en. Hechlzaken ARRONDISSEMENTS- RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 3 Augustus. EEN HORLOGE GESTOLEN. Beklaagd van in don nacht van 29 op 30 Juni j. I. te Sommelsdijk ten nadeele van zijn patroon Jan "Van Gent aldaar een gouden horloge te hebben gestolen, stond terecht J. V., 18 jaar bakkersknecht te Herkingen. De knaap, die moer van oneerlijkheii verdacht werd, bekende het horloge uit de bakkerij te hebben wegge nomen, waartoe hij de3 nachts opzette lijk was opgestaan. Op zijn slaapkamertje werd het horloge teruggevonden. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Sommelsdijk. Geboren. Jaoob zoon van Jacob Dubbold en Maatje van Hoften. Gehuwd. Pietor Adriaan van Buurenjm 30j, Catharina Adolfina de Graaff j. d. '25 jr. Overleden. Een levenloos aangegeven kind van Teunis Buurveld en Willemtje Groenendijk, Aart Hoogzand, 4 maanden. Adrianus Jar. Wou ter van Geest 6 maanden. Middelharnis, '22 28 Juli. Ondertrouwd Carl. Franz. Ileinou, 24 j. en Anna Suzanna Kolff, 22 j. Geboren Hendrik, z. van Hendrik Helmstrijd en Jacoba Van Dijk. Abelina Fokoliena, d. van Cornelis Janssonius Do Boer en Cornelia Jacoba ITendrika Maria Kalishoek. Geertje Adriana, d van Marinus Willem Bazen en Jannetjo Wilhel mina Van Oost. Stad aan '/t Haringvliet. Overleden: Bastiaantje De Lange, 1 j 4 m. d. van Daniël de Lange on Elizabeth de Hoop. Oude Tonge- 4 Augustus Geboren. Johanna Adriana doekter van Wil helmus Corneiis Teijen en van AUegonda Mulder. Willem Marinu3, zoon van Mattheus da Korte en van ICoramertje Schilporoort. Gehuwd. Wouter Ouwens 'j-m. 22 j- en Corne lia do Bruinse jd. 19 j. Overleden. Pieternella Maria Akkormmsoud ■f) mnd. Joanna Goverina Nijsse oud 7 mnd. Qirhsland. Overleden: Adrianus Baart, 64 j. eohtg. vau Wilhelmina Van den Hout. Hendrik Johannes Polderman, 1 ra z. van Marinus Pieter Polder man en Maria Geelhoed. Meïissant. Geboren. Cornelis z. v. Reije Bith on Eva Grootonboer. Paulis Kommor z. v. Jan Nagtegaal en Neeltje Bogord. Krijntje hendrika. d. v. Paulis Zorge on Teuntjo van der Spaan. Adan Corne lis. z. v. Adam van Gilst en Maria van Baukelen. Overledon. Johannis van der Werf. 60 jaar echtgenoot van Tannetjo Paasse- Dina Tieloman 3j. d. v. D. Tieloman en W. C. Rooij. Jannetjo Poortvliet,77 j. echtgenoot van Cornelis Oorbeek Stellendam. Geboren. Marinus, z. van Stoffel Keijzer en Hendrika van Driel. Overleden. Krijn van Es j 81 jaar. Pietertje Sehcllius, 16 dagen Maarten van Donge 4 weken. Ondertrouwd. Leendort Kocso 29 jaar on Maria Elizabeth Bilkes '22 jaar. Predikbeurten Zondag 8 Augustus. GEREFORMEERDE KERKEN. Middolharnis, vm. en'sav., dhr. Punt van Rotter dam Stad aan t Haringvliet, leeskerk. Den Bommel, leeskerk. Ooltgonsplaat leeskerk. Stellendam, vm. on s 'av. dhr. Basoski. van Öuddorp Ouddorp. vm. en s'av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksiand, Voorin. 9 uur nm. 2 uur on Av. 6 uur Ds. A. Mackenze. OUD-GEREF. GEMEENTE. Molissant vm., nm. on avonds ds. J. Hartkamp Chr. Cleref. Kerk. Beroepen. Te Marken dhr. Haeres, oand. dor V. U te Idsegahuizen. Te Almkork ds. Bouraa, te Emlonkamp (Pruisen). Te Dirkshom ds. van der Wal, te llillogom. Bedankt. Voor Heemse (O di. v.d. Vogtte HarOn (Gron.). Voor Middolharnis. Ds. Boss to Hoogevoen. OUDE TONGE, 27 Juli. Tarwe f6,50 a 16,85 Gerst 6 a6'/2 ct. por kilo. Haver f 2,10 a f2,.70 Rogge f8,80 a f 4,25. Aardap pelen f a f Boter 55 ct. de 5 ons. Eieren 4 ets. per stuk. BRIELLE, 2 Augustus. Boter fO,55 Eieren f8 per 100 stuks. GRAANMARKT. Rotterdam 2 Augustus. BinaenlanJsche Granen. TARWE. Per 100 kilo extra puik f 8,40 a f 9,— overigens f 6,40 a f 7,35. per heet. Canada f 6,30 a f 6.50, ROGGE f4,40 a f475. Wintergarsfc van het nieuwe gewas bracht in de f

Maas- en Scheldebode | 1897 | | pagina 2