Reods gekozen Sommelsdijk. Burgemeester en Wet houders van Kommelsdijk hebben bekend gemaakt dat door den raad dier gemeente is vastgesteld eene verordening ingevol ge art. 65 dor Kieswet, en welke veror dening is aangeplakt geworden. De caudidatuur-Van Kerkwijk. OudeTonge, 2 Juni. In een perceel weiland onder deze gemeente, van den landbouwer M. den Boer onder Middel- harnis is vee lijdende aan mond- en klauwzeer. Ouddorp. Evenals op andere jaren heerst hier weder bij verschillende land bouwers de bloedurine onder het vee. voor feestvieren allerminst aanleiding vonden. En nu heeft gisteren de Iersche parlementaire partij een vergadering ge houden,'j waarin een motie werd aangeno men, opsommende de grieven van Ierland, en besloten, niet deel te nemen aan de feesten ter viering van de regeering van koningin Yictoria. 'tWas bij het debat over do begroo ting van uitgaven, dat John Redmond, in het Lagerhuis, tot de orde werd ge roepen, omdat hij, de betrekkingen tus- schen Engeland en Ierland besprekende, punten aanroerde die buiten de orde waren. Hij weigerde intusschen zich aan het besluit van den president te onder werpen zette zijn redevoering voort, en toen werd met 238 tegen 52 stemmen de schorsing over hem uitgesproken. Dadelijk stonden twee geestverwanten klaar, om voort te gaan waar Redmond was blijven steken. 'tWaren de heeren Clancy en William Redmond. Zij kregen bevel de zitting te verlaten, maar weiger den en werden daarop door den Sergeant at arms naar buiten geleid. Om dezelfde reden werd ook den heer Eield gelast de zaal te verlaten. HQ even wel onderwierp zich aan dit beeluit, met het doel, naar hij zeide, om door deze houding te kunnen blijven prote*- teeren tegen de onrechtvaardige behan deling, Ierland in financieele aangelegen heden aangedaan. Gemengd IVie n ws. Sprekende feiten. Een goudsmid in Friesland ruilde in de week voor 12 Mei van 8 boerinnen de gouden oorijzers in, tegen koperen, om het overblijvende te besteden, voor het betalen der pacht som. Overreden. Zaterdag zijn nabij het station 's-Hertogenbosch door een trein welke 8.10 v.m. van Utrecht vertrekt, twee arbeiders overreden en gedood. Door den bliksem gelood. Te Val" termond is zekere Jan Klinken, op weg naar huis, door een onweder overvallen en door den bliksem getroffen. De jonge man werd onmiddelijk gedood. Hij laat een vrouw en twee kleins kinderen on verzorgd achter. Een arbeider, die K. ver gezelde, werd in de vaart geslingerd, maar door een schipper gered. Roeien. Zes jongens waren aan 't bootje varen in de Trekvliet bij Den Haag, en werden door andere jongens van den walkant at met steenen gewor pen. Om de steenworpen ta ontgaan weken de knapen uit naar éóne zijde van het schuitje juist op het oogenbiik dat een stoombootje passeerde. Door de deining sloeg toen het roeischuitje om en gingen de jongens te water. Yier hunner werden gered, maar twee werden levenloos opgehaald. Een veearts te Brussel is door het hof van cassatie aldaar met een vorde ring naar den rechter te Konstanti- nopel verwezon. Hij had den hond be handeld van den militairen attaché van het Turksche gezantschap en daarvoor 45 fr. in rekening gebracht. De Turk vond de rekening te hoog, maar werd door den kantonrechter tot betaling ver oordeeld. Hij kwam van dat vonnis in cassatie en het hooger college oordeelde, dat de vroegere gedaagde, als lid van een gezantschap, niet aan de jurisdictie van België jis onderworpen De Britsohe regeering schijnt in de bevindingen van pr. Koch vertrouwen te stellen. In 't eind van April zijn uit Engeland tien veeartsen te Kaapstad aangekomen, die terstond naar Kimberley zijn vertrokken om de inenting met se rum toe te passen, volgens de voorschrif ten van Koch. Ook de Transvaalsche regeering zal het middel toepassen. Daar toe zijn 500 spuitjes in Pretoria aange komen, waarvan 150 naar Johannesburg zijn verzonden ter verdeeling onder de landdrosten. Yolgens oen regeeringistuk van do Kaap kolonie ontvangt prof. Kooh behalve vergoeding van reiskosten en 200 p.st. voor zijn uitrusting, voor eiken dag dien hij in Afrika doorbrengt 10 p.st. De verschillende regeeringen van Zuid-Afrika zijn met elkaar overeenge komen, Zondag den 13n Juni eea plech- tigen vastendag door geheel Zuid-Afrika te houden, wegens de onafgebroken ver spreiding van de runderpest. Laaghartig. In Zeeland is even als hier aan elke woning een regen-water bak, waarin het hemelwater als drink water wordt opgevangen. In tijden van droogte zijn de bakken, die aan de open bare gebouwen gevonden worden, zooals kerken en scholen, voor velen een toe vlucht. Te Oud-Vosmeer heeft een schen dende hand het Maandag gewaagd de bak, die zich aan het gebouw der Geref. Kerk bevindt, geheel te bederven, door er eene groote hoeveelheid petroleum in te gieten. Verdwaald. Dinsdagavond jl. werd in eene drooge sloot in de onmiddelijke nabijheid van de spoorlijn te "Worth Rheden (Gelderl.) een jong reetje gevon den dat aan den bek bloedde. Aangezien het volstrekt niet schuw was, werd het in de stal van mevr. de wed. Ketjen al daar gebracht, waar het melk en ander voedsel ontving. Een fiets gestolen. Gisterennamiddag terwijl de dokter de Kok te Halfweg een patient behandelde is door een Duitscher, diens nieuwe fiets, die in de gang stond gestolen. Do buren hadden den dief aange zien voor een vriend van den dokter, en hebben hem ook in volle vaart weg zien rijden. De politie doet onderzoek. Jhr. Mr. Alexander Ver H u e 11. Ta Arnhem is in den ouderdom van 75 jaar overleden de bekende teeke naar en schrijver Jhr. Mr. Alexander Willem Maurits Carel Ver Huell. Bij het jongere geslacht is Ver Hnell, de man van Zijn er zoo en Zoo zijn er, de illustrator van Klikspaan niet zóó bekend; toch heeft menigeen de bekende breedebundels tee- keningen in blauwe omslagen zeker wel ontmoet. Ver Huell was 7 Maart 1822 te Does burg geboren, studeerde te Leiden, waar hij in 1848 promoveerde en woonde sedert te Arnhem. Hij teekendeniet alleen, maar schreef ook dikwijls in tijdschriften en dagbladen en er kwamen bovendien van hem uit: Schetsen uit de pen, De mensch op en buiten de aarde, Volken kunst, Cor nelia Troost en zijne werken enz. Beter laat dan nooit. Circa 5 jaar geleden verloor een ingezetene van Delden een gouden ring met diamanten steen. Thans is de ring bij het omspitten van den tuin teruggevonden. Ha ongeveer een jaar krijgsgevan gene van koning Menelik te zijn geweest, is generaal Albertone te Rome terugge keerd. Met den minister van oorlog heeft hij een lange conferentie gehad; men merkte op, dat de generaal bij 't verlaten van het kabinet aan hevige gemoedsbe weging ten prooi scheen. De minister heeft gezegd, dat hij voor een raad van onderzoek zou verschijnen wegens zijn aandeel aan den slag van Ab'oa-Garima. Door zijn te ver voorwaarts rukken heeft hij zijn divisie aan 't gevaar van geheel vernietigd te worden, blootgesteld, daar hij buiten 't bereik van twee on dersteuningsbrigades gekomen was. New-York is op weg de tweede stad in grootte ter wereld te worden. Op 1 Januari 1898 treedt de nieuwe grensregeling in werking. Het gebied van de reuzenstad wordt dan zoo groot als een behoorlijke pro vincie. Een groot deel van de oppervlak te wordt eohter door water ingenomen, en wie een reis om de stad wil maken, moet vier-vijfdeD van den afstand per boot af- leggen De bevolking zal zijn 3,312,000 personen tegen Londen 5,600,000 en Pa rijs 2,440,000. Het record van Londen zal wel geen stad ter wereld ooit slaan. Ofschoon men toch een heel eind ver zou komen, wanneer men, als nu met New-York geschiedt, opeens 1,500,000 burgers aanwinst krijgt; want New-York heeft op het oogenbiik slechts een be volking van 1,820,500 zielen. De nieuwe gemeente zal hebben 56 postkantoren, 1150 kerken,351 openbare scholen, 250 bijzonderescholen, 7000 acres park, Met z'n veertienen. Voor eenige we ken vertrokken uit de Friesche gemeente Opsterland, J. J. Klooster en Echtgenoot® met 12 kinderen, waarvan de oudste 16 jaar oud was, naar Amerika. Uit een gisteren van J. J. K. ontvangen brief blijkt, dat dit talrijk gezin bij aankomst te Newyork zeer de aandacht trok, zoo dat eenige heeren van 't Gouvernement, nadat het gezin in Castel Garden was goedgekeurd, het echtpaar met de 12 kinderen lieten photografeeren, welke groep eenige dagen daarna in Ameri- kaansehe bladen verscheen. Een paniek in een kerk. Zaterdag heeft in de kathedraal te Pisa tjjdens eene ceremonie ter eere van de „madonna Sotto Di Organi" een incident met noodlottige gevolgen plaats gehad. Kort na den aan vang der ceremonie, die door een groote menigte en de meeste stedelijke autoritei ten werd bjjgewoond, ontstond door het omvallen van een waskaars een begin van brand in het deooratief van het altaar. Hoewel het vuur onmiddelijk gebluscht werd, maakte zich zulk een hevige paniek van de aanwezige meester, dat aan de uit gangen der kerk zeven personen doodge drukt en zeventien anderen inwendig gekneusd werden. De kathedraal werd onmiddelijk gesloten. In de stad heerseht groote ontsteltenis, terwijl het kerkfeest, dat verscheidene dagen moest duren, is uitgesteld. De teleurgestelde bruidegom Te Nijmegen deed half April een 51- jarige aangifte van zijn voornemen om met zijne 42-jarige aanstaande een huwe lijk aan te gaan, dat op 1 Mei zon wor den voltrokken, doch in de bruidsdagen zag de bruid er evenwel van af. De bruide gom wist zij no bruid weder tot andere gedachten te brengen en het huwelijk was nu vastgesteld op Maandagnamiddag 3 uur. Het werd kwart over drie, doch noch bruidegom noch bruid lieten zich zien. Bij onderzoek is gebleken, dat de bruid des morgens hare woning had verlaten, zonder dat men weet waarheen, en dat de bruidegom daar tevergeefs op de terugkomst zat te wachten. Een wielrijder in brand. Zondag avond omstreeks 6 uur reed een wielrijder in volle vaart langs den sterk dalenden weg van Esysses naar Villeneuve sur Lot, zonder te bemerken, dat de lucifers, die hij in zijn zak had, in brand waren ge- gaaD en het vuur aan zijn kleederen medegedeeld hadden. Aangewakkerd door do snelheid van zijn vaart, stond hij weldra in volle vlam en toen hij afstapte, had hij reeds zulke hevige brandwonden bekomen, dat hij onmiddelijk naar het hospitaal te St. Cyr moest worden ver voerd. De linkerborst van den man was deerlijk geblesseerd. Misdaad Zaterdagmiddag werd, op last van den rechter van instructie, het lijk van de we duwe Den Haan, in de HoogeKieuwstraat te Dordrecht overleden, naar het gasthuis aldaar ter sectie overgebracht, daar er volgens de D.Ct. gegronde vermoedens bestaan, dat zij niet aan een natuurlijken dood zou gestorven zijn. De 72-jarige weduwe woonde alleen en toen Zaterdagmorgen haar deur na den gewonen tijd gesloten bleef, zijn de buren gaan zien en vonden haar dood op haar bedde door de gewaarschuwde politie ge roepen arts Admiraal, constateerde aan den hals kneuzingen. De machinist van trein 39 der II. IJ. S. M., komende van Amsterdam, bemerkte gisteravond te kwart voor ach ten, dat zich op de spoorbaan, nabij den overweg aan den Beukelsdijkschenweg, een man voor den trein bevond. Onmidde lijk liet hij de stoomfluit werken en remde hij, hetgeen echter niet verhoedde, dat de man door een der wagons werd gegrepen en een eind weggeslingerd werd. De machinist stopte en nu werd de man, die behalve wonden aan het hoofd, ook inwendige kneuzingen had bekomen, door het treinpersoneel in een bagagewagen gedragen en door een docter, die zich in den trein bevond, voorloopig verbonden, waarbij de verbandkist uit den postwagen goed te stade kwam. Bij aankomst aan het station werd de gewonde, die bleek te zijn de 31-jarige polderwerker Reindert Meyer, wonende te Gaast in Friesland on thans werkzaam aan de nieuwe ceintuurbaan, door de politie per brancard naar het Ziekenhuisgbracht. Zondagnamiddag was het bij de muziekuitvoering in net park te Rotter dam vrij rumoerig. Bij een vechtpartij, die aldaar tussthen vier jongens ontstond, werd een der vechtenden meteen boksbeu gel een gapende wond aan het hoofd toe gebracht. De dader ging op de vlucht, werd echter door de drie andere jongens achtervolgd en op den Westzeedijk gegre pen en geducht afgeranseld. De politie arresteerde ten slotte den dader en bracht hom onder hevig verzet van de zijde van het publiek waarbij een agent van den dijk rolde, naar het bureau aan de Witte de Withstraat. De verwonde werd in de Officieren Sociteit verbonden. Later werd onder een grooten toeloop van volk naar het politiebureau in da Witte de With straat gebracht een logementhouder uit de Schavensteeg, die zich op hoogst onbeta melijke wijze tegenover een fatsoenlijke vrouw gedragen had. Procesverbaal is hiervan opgemaakt. Gevreesde huisnummers! Een huis in een nieuwe buurt te Haarlem, dat het nummer 100 droeg, bleef geruimen tijd onbewoond en werd eerst betrokken, nadat de eigenaar op het gelukkige denkbeeld was gekomen om het nummer in 98a to laten veran deren Zóó behoort 't Den voerman van Sc'aijndel op 's-Her togenbosch, een man, die door zuinigheid en vlijt het zoover had weten te breng en dat hij, nu eenigen tijd geleden, den ezel, die zijn kar trok, voor een paard had kunnen ruilen, trof Woensdag j.l. do ramp, dat zijn paard te 'sïlertogen- bosch een been braken kort daarop stierf'. De man was radeloosgelukkig kon dit niet van de bewoners der Minder broederstraat gezegd worden. Dezen, die hem jaren achtereen daar tweemaal in de week zagen uitspannen, brachten binnen een half uur ruim f 25 bijeen, welke som door anderen voldoende word gesuppleerd om onzen voorman een an der paard te kunnen koopeu, hetgeen dan ook geschiedde en nog wel dienzelf den dag Geven op straat. Zondagavond werd te Rotterdam op aanwijzing van burgers door een politieagent naar hot bureau in de Lange Torenstraat gebracht een 61-ja rige vrouw die des Zondagochtends aan Krattenbrug geregeld haar vaste plaats heeft omspeculeerende op de goed- geefschheid der kerkgangers onder den schijn van lucifers te verkoopen te bedelen. De politie, die naar de levens omstandigheden der vrouw een onderzoek instelde, werd gewaar, dat haar man als stukadoor geregeld een tamelijk week geld verdient en thuisbrengt. Hedenmorgen om 10 uur bracht da politie por brandcard naar het Zie kenhuis Hendrik van Gameren, werkman aan de machinefabriek „De Maas", en wonende Keldermakerswarf. Do man, die werkzaam was op een stoomschip te Katendrecht, had het ongeluk in het ruim te vallen waardoor hij een schedel breuk bekwam en in levensgevaarlijken toestand verkeert. Door de politie worden Zaterdag avond te Rotterdam op de Grcote Markt aangehouden twee beschonken mannen, die ieder een wagen met sinaasappelen bestuurden, vermoedelijk door hen aan de Mosseltrap ontvreemd. Verkiezingen In districten waar Dinsdag slechts één candidaat is opgegeven, kan natuurlijk op 15 Juni niet gestemd worden. Die ééne candidaat itper se reeds gekozen. Dit geval heeft zich Dinsdag in enkele r.-k. districten voorgedaan, nl. WEERT. Benoemd den heer J. T r u y e n aftr. lid. HELMOND. Benoemd dr. Ver meulen, aftr. lid. ROERMOND. Benoemd dr. Everts aftr. lid. EINDHOVEN. Benoemd de heer, SmitsvanOyen, aftr. lid. VENLOO. Benoemd Dr. Nolens, aftr. lid. GRAVE. Benoemd Mr. Harte, aftr. lid. VECHEL. Benoemd majoor Van V 1 ij ra e n, aftr. lid. IPlaatsetijk IVieuws. De herziene lijst bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud van krijgs volk in aanmerking komen, is gedurende 14 dagen ter Secretarie ter inzage neder- gelegd. Inlichtingen omtrent het indienen van bezwaren tegen de lijst zijn ter Secretarie te bekomen. Vrijdagavond vergaderde de Liberale Kiesvereeniging te Zieriksee ter behande ling van het schrijven van het bestuur der Liberale Unie waarbij protest werd aange- teekend tegen het candidaat stellen van den heer J. J. V&n Kerkwijk. Do voorzitter deed mededeeling van een schrijven, door hem gericht tot het bestuur der Liberale Unie, ter verdediging van de houding van het bestuur der kiesvereeni ging, met verzoek dat thans door het bestuur der Liberale Unie, nu het beter ingelicht was, een ander schrijven aan de Liberale Kiesvereeniging of'haar bestuur zou worden toegezonden. Van het bestuur der Unie is daarop bericht ontvangen dat ook al ware de toe dracht der zaak meer in bijzonderheden bekend geweest, dat het niet tot een andere opvatting zou geleid hebben, omdat het feit blijft bestaan, dat de gewraakte over weging, zijnde de verklaring van den heer J. J.van Kerkwijk, dat hij zich totop zeke re hoogte wel met graanrechten zou kun nen vereenigen, zonder discussie en zonder eenig protest aan de voorloopige candidaat- stelling- is voorafgegaan. De volgende motie werd ten slotte aan genomen „Do Liberale Kiesvereeniging te Zieriksee, gehoord de mededeeling van haar bestuur, verklaart volledig goed te keuren de houding van het bestuur der Liberale Unie, en gaat voorloopig over tot de orde van den dag." Deze motie wordt mot algemeeno stemmen aangenomen. Middelliarnis. Blijkens achterstaande advertentie zal D. V. de Hr. H. de Wilde Hoofdredacteur van de „Hollander" op Maandagavond 6 uur in hetZondagschool- gebou een politieke rede houden. Dringend raden we onze lezers aan den «preker te gaan hooren, vooral daar van alle zijden don „boeman" zoo wordt uitgespeeld met het „duurdere brood." Stad a/'t Haringvliet.Donderdagavond (Hemelvaart) hield de zangvereenigiDg „Volkskoor" eene openbare les in de school. Vele ingezetenen der Gemeente waren uitgenoodigd, waarvan ook door velen gebruik werd gemaakt. Een ieder ging zeer voldaan huiswaarts. Vrijdag 28 Mei jl. is voor de leden van de Onderafdeeling Oudo Tonge de Libe rale Kiesvereeniging O verhak kee en Goe dereede opgetreden de heer C. J. H. van den Broek van Middelharnis met eene rede over „Vrijhandel of bescherming." Herkingen 28 Mei. Uitslag aanbeste ding Chili-Salpeter. per 100K.G. 1. A. Snelleman Dinteloord f 9,0772 2. T J. v. Ardenno Dordt f 9,04. 3. Mij. t. Verk. v. Hulpm. Dordt f 8,99. 4. Mij. Nederland Dordt f 8,99. Laagste inschrijver gegund. Dirksland. Als een bewijs dat de paardenloterij te Dirksland burgerrecht begint te krijgen diene dat alle loten (en dit jaar zijn [er 1000 meer als het vorige) op Woensdag reeds uitverkocht waren. Woensdagavond hoorden wij nog f2 (het dubbele bedrag dus) voor oen lot bieden. Melissant. Door Stemgerechtigde inge landen van den polder Roxenisse en van den Gabriellina polder is als eersten candi daat Gezworen van die polders verkozen de Heer L. van Beek. Bleehtzaken. ARRONDISSEMENTS- RECHTBANK. Kamer van Strafzaken. Zitiing van Dinsdag 1 Juni. Heden werden de volgende vonnissen gewezen W. van B., 18 jaar, koopman, zonder vaste woonplaats, wegens eenvoudige bo- leediging van een inwoner van Brielle, tot f 5 boete, subs. 5 dagen. De rechtbank vernietigde twee vonnis sen, gowezen door den kantonrechter te Sommelsdijk, waarbij C. H., 27 jaar, com missionair te Sommelsdijk, wegens jacht- deliehten tot geldboeten werd veroordeeld. De rechtbank sprak hem vrij. f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis te gen J. S. Wz. 19 jaar, en K. P. 19 jaar, schipperknechts te Oudorp, die uit een aardigheidje den 24en April een bejaarde vrouw, de wed. K. de Vogel aldaar, ge welddadig aangegrepen en tegen een muur gedrukt hadden. KIND BETOUVERD. Zoetje Van der M., huisvrouw van J. Van "W., oud 40 jaren. Hendrik W., 24 jaren oud, arbeider, Frans Van den Tol, 34jaren oud, arbeider Leen- flert It 32 jaren oud, arbeider, allen te Oud- Beierland, waren beschuldigd te zamen en in vereeniging Bastiaantje Groenevreg, huisvrouw van C. Mijnater, opzettelijk to hebben geslagen. Uit de behandeling dezer zaak ter tereehtzitting te Dordrecht bleek dat hot bijgeloof hier een groote rol in speelt De stiefdochter van do eerste beklaagde was „betooverd" door do wed. Mijnster, althans zoo liep het gerucht in de huurt waar het meisje woonde, om nu het kind weer onttooverd te hebben, moest die weduwe bij het kind komen en het zegenen. Dit nu was zoo gemakkelijk niet, men durfde niet, eindelijk uoodigde men haar uit om eens naar de zieke te komon zien. Zij, niet het minste kwaad vermoedende ging ®r des avondb- ongeveer 8 uur heen. Zoodra zij binnen was, werd de deur aohter haar gesloteu eu haar door de le beklaagde terstond gelait dat zij het kind moest zegenen. Heenonde dat het niet ernstig bedoeld was, vroeg zij nog, waarmee mot een schakel of een net, daarop werdzij door de weduwe en nog 3 andere personen, die zich in huis bevondeD, aangevat en bij het kind geduwd, waarbij haar werd bedreigd, „zegen haar, zoo niet, dun blijf je dood in miju handenToen de weduwe, nadat zij door het viertal roods was geslagen en gestooten, er eindelijk aan too gaf uit vrees voor nog zwaardere mishandeling, werd haar, op de doer hare gedane vraag wal ze zeggen moest, geantwoord, dat zij over liet kind de woorden moest uitspreken. „Als God u zegent, dan zegen ik u ook". Dit word door haar geduan. Terwijl zij van angst en schrik op een stoel nederviol, kwam de gemeenteveldwachter binnen (die op het zien van een menigte volk voor de deur der woning van hot „botooverde kind", zich daarheen had begeven), die de weduwe aantrof met hangende bareD, zonder inuts op, terwijl op haar hoofd een bloedende wond aanwezig was. Met behulp van dien veld wachter is zij toen uit de woning gegaan. Zaterdag op de zitting verklaarde de weduwe, dat zij nog met het volle gebruik van hare ledematen heeft tengevolge van de haar aange dane mishandelingen. Do beklaagdon no. 1 en 2 bokendon do mishandeling te hebben gepleegd, de beide anderen hadden de weduwe bij den Behouder gevat en haar vastgehouden. Eisch ieder dor beklaagden 3 maanden gevangenisstraf. Verkoopingen cbik. Op Donderdag 10 Juni 's avonds 61/2 uur, in het Logement Hanson te Som melsdijk, inzet van het huis, met achter huis, schuur eu tuin te Sommelsdijk, hoek Langeweg en Kortewegje, genaamd „Even Buiien"grootlö aren 40 centiaren. Notarissen Selsmuwea,4 Slitl- Skert te Rotterdam en .8. <C. van !Èergef]jkte Middelharnis. Op Woensdag 16 Juni 's nam. 2 uur, bij de weduwe D. Roodzant te Middelhar nis ruim 26 hectaren (ongeveer 62 geme ten,) beste lioode en Lucerne hlaversin den van Pallantspolder. Notaris »B. CL vkei l&ergefjk. Op Donderdag 17 Juni 's avonds 6y2 uur in het Logement Spee <eSommelsdijk, afslag van: het huis met achterhuis,schuur en tuin te Sommelsdijk, hoekLangeweg en Kortewcegje, genaamd „Even Buiten" groot 19 aren 40 centiaren. Notarissen S§eüait*sa.uwcin tik Slinkcrt te Rot terdam en Jiï. CL vaaBcrgcijk te Middelharnis. Bureel Uke $tand? EESdUïeüiariüs, 20 26 Mei. Ondertrouwd Cornelis Buurveld, 27 j. met Martha Verhage, 26 j. Gehuwd Pieter Hotting, 22 j. met Elizabeth Van Wezel, 23 j. Adam Van der Sluis, 27 j. mat Jobjo Van den Hoek, 25 j. Gcrrit Onderdelinden, 40 j. met Gijsjo Klaasje Koper, 23 j. Philippus Cornelis Van Dijk,'24 j met Angenietje Verhage, 25 j. Geboren Leendert Jacob, z. van Thomas Kik on Johanna Cornelia Wiolhouwer. Jannetje d. van Hendrik Van Boek on Aria Driethelm. Overleden. Pietertje Radomaker, 82 j. weduwe vau Marinu3 Vun der Slik. Sta»! a/'t Haringvliet, 24 Mei. Geboren. Baiten z. van Johannis Maüpaard en AnDii Verkerko. Gude Tiwgc, 2 Juni. GeborenSimon z. v, Willem de Berg on van Jannetje Kik. Roeland Waterman z. v. Loendert Kieviets en van TanDotje de Korte. Ondertrouwd Krijn Kik jm. 27 j. en Anna Jacobi van Drieljd. 22 j. Kieuvve Tongc, Mei. Geboren Hoster Bastiaantje d. v. G. Sohilperoorten Willemina Marina Duijn. OverledenWillem Aal bert van Alphen 6 mnd.

Maas- en Scheldebode | 1897 | | pagina 2