Verloren Advertentien. Als men leukweg doordenkt, zegt hij, dan bevindt men vooreerst, dat de zaak der verkiezingen in geenerlei op zicht met eenigen godsdienst te maken heeft. Zelfs de Vaderlander acht zulk een liberalistisch doordraven stuitend op pervlakkig. Het komt altijd weer op hetzelfde neer de godsdienstige lie den zullen geen recht hebben in Ne derland 't Is wat moois Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Stad a/'t Haringvliet. Tot Dijkgraaf van den polder de „Nieuwe Stad" is geko zen de heer C. Koert Jbzn. Melissant. 26 Mei. Volgens do van kracht geworden kiezerslijst bedraagt het aantal kiezers voor leden van do Tweede Kamer en van do Provinciale Staten 214 en voor leden van den Gemeenteraad 210. Goedereede. Tot Heemraad van den polder „Rooklaasplaat" is benoemd de heer C. A. Vogel en tot Heemraad van den „Kleinen Zuiderpolder" de heer J.Lodder. Nieuw Beierl and, 22 Mei. De gemeen teraad heeft met algemeene stemmen besloten adhaesio te betuigen aan het adres der vereeniging Hoekschewaards Belang in zake de tramverbinding van Oud-Beier land met Flakkee. Hellevoetsluis 23 Mei. Op een hoogst tragische wijze verloor heden de matroos le kl. v. c. B., van het waehtsehip alhier, het leven. liet Goereescho gat was binnengevallen H. M. gaffelschoe ner „Argus" komm. de luit. ter zee le kl. J. M. Noorduyn, onder controle heb bende een Engolsch visschersvaartuig, dat op de eene of andere wijze de bepalingen omtrent de visscherij op de Noordzee had overtreden. Dit moest de commandant rapporteeren aan den schout bij nacht, en om nu den heer Noorduyn van Stellendam te halen, was de stoom- barkas uitgezonden. Op de terugreis moest B. aan eene kleine behoefte voldoen, waarvoor men hem nog waarschuwde met het oog op wind en deining, daar men binnen enkele minuten de Hella- voetscho haven zou binnenstoomen. Hij luisterde echter niet en koos uit kiesch- heid eene onzichtbare maar lastige plaats. Door het schokken van de barkas sloeg hij over boord hij greep een touw, dat hij echter moest loslaten, zWom nog een oogenblik en verdween toen in de diepte. De barkas was onmiddelijk gekeerd maar niemand kon hem redden, want een ander matroos, die gereed stond over boord te springen, werd door den commandant teruggehouden mat het oog op het groote gevaar voor zijn leven. Somruelsdijk. Burgemeester en "Wet houders brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeen te-Secretarie ter visie ligt een verzoek met bijlagen van Jacob de Haas, vleeschhouwer te Sommelsdijk, om vergunning tot het oprichten eener slachterij in het perceel op den Oostelij ken Achterweg genummerd Wijk B. No. 77 kadastraal bekend Sectie B. No. 577. Op Zaterdag den 5 Juni 1897 des voormiddags te elf uren, zal tan Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Sleehlsaken. Burg'eBËjke Stand. Marktberichten. 2® f fff—M ff TI ff „De Staten-Generaal vertegenwoordigen het geheele Nederlandsche volk, zegt de GrondwetDerhalve, wie gekozen wordt, hij zij Jood of Christen, of onder beide recht- of vrijzinnig, of onder een kruis of een dubbel kruis, het doet er niet aan toe de gekozene moet het geheele volk vertegenwoordigen, ook overeenkomstig zijne af te leggen eeden of beloften. Hoe er dan ook antirevolutio naire of katholieke kiesvereenigingen kunnen bestaan om candidaten in haren geest, den geest van uitsluiting, van beperking voor te staan, verklaren we eenvoudig niet te begrij pen. Zij staan op den grondslag van een bij zonder kerkelijk inzicht, wat vierkant in strijd is met het zoo even aangehaalde uit de Grondwet. Juist de vrijheid van godsdienst, allen in den lande gewaarborgd, eischt, dat niemand zich op een dergelijk bijzonder standpunt plaatst." V©IiBiSSHfiSW OS» A JL U UBS Vrjjdag is officieel de wapenstilstand in het geteekend, op de volgende voorwaarden: 1. Het Bestand is voor on- bepaalden tijd geldig. 2. Binnen twee dagen moeten de stellingen, door de beide legers ingenomen, en de onzijdige strook daartus- sehen, door een gemengde commissie van hoofdofficieren afgebakend worden. En 3. Het Turksche leger mag geenerlei flank beweging uitvoeren. Nu is die gezegde commissie dadelijk aan den arbeid gegaan, en het resultaat daarvan wordt in een telegram uit Athene medegedeeltDe legers zijn van weerskan ten teruggeweken, opdat de breedte van de zone 800 meter woide. In plaats van Geghs zullen de voorposten door gere gelde troepen worden bezet. De passen zijn in de onzijdige strook begrepen, be halve den Phurkapas, dien door de Turken is bezet. De Porte heeft aan de ambassadeurs officieel laten weten, dat wapenstilstand heerseht langs de geheele linie in Thes- salië en Epirusen daarop hebben de gezanten besloten om, alvorens zich ver der met de Porte in betrekking te stel len, hun r-egeeringen te vragen of zij daarbij moeten optreden als bemidde laars, als onderhandelaars, of als bood schappers. De bedoeling daarvan is zeker deze, dat ze willen weten wie de onder handelingen leiden moeten zij de ge zanten zelve, óf de hooge regeeringen, die dan eenvoudig hun ambassadeurs als commissionair gebruiken, om uitte- voeren wat hun stuk voor stuk wordt opgedragen. Of nu beide partijen zich zoolang het Bestand duurt, geheel rustig zullen hou den, zonder te trachten elkaar een voordeeltje af te snoepen, moet men afwachten. Da Grieksche kroonprins heeft naar Athene geseind, dat de Tur ken zijn voortgetrokken na het sluiten van den wapenstilstand, hetgeen hun voordeel geeft ingeval de vijandelijkhe den hervat worden. Hij hoopt nu maar dat de commissie, die met het afpalen van de neutrale zone belast was, de Turken zal noodzaken tot de oude stel lingen terug te keeren. De vredesonderhandelingen zelve kun nen overigens nog moeite genoeg baren. Althans als het waar is, dat de Grieksche minister van buitenlandsche zaken in een onderhond met de hoofden van het corps diplomatipue gezegd heeft, dat de regearing nooit zal toestemmen in een oorlogsschatting of een andere regeling van de grenzen. Het is haast niet aan te nemen, dat de minister zich zoo heeft uitgelaten. Want hij begrijpt toch wel, dat Grie kenland zal moeten batalen en de mogendheden niet zullen of willen belet ten, dat de Porte de kosten van den krijg op Hellas verhaalt. Dat moge hard zijn voor de arme Grieken, maar het geval ligt er eenmaal toe, nu zij de nederlaag hebben geleden. De opstandelingen op Kreta moeten door de Grieksche regeering zijn aan gemaand om de zelfregeering te aanvaar den, onder voorwaarde dat eerst de Turksche troepen het eiland verlaten. Zij schijnen, heet het nu weer, wél ge neigd, dien wenk ter harte te semen. De berichten dat de Porte wel wat wil laten vallen van haar eischen, worden be vestigd. Op het stuk der oorlogsschatting wil de Sultan iets toegeven en over de quaestie der annexatie van Thessalië is hij wel te spreken, doch de afschaffing der faciliteiten, oftewel intrekking der privilegies aan de Grieken in Turkije verleend, moet doorgaan. Het is echter de vraag, of de mogendheden hierin kunnen komen. De Standaard komt nu weer ver tellen dat de Grieksche oorlogsschatting 8 millioen Turksche ponden zal bedragen, waarvan er 2 millioen aan de Turksche regeering zouden worden betaald en 6 millioen aan Rusland op rekeniug der nog door Turkije verschuldigde oor logsschatting van '78 dagteekenend. Het respijt, den Grieken in Turkije gegeven, is Zondag verstreken. Zaterdag hebben de gezanten echter de Porte drin gend verzocht, het verbanningsbesluit, dat tijdens den wapenstilstand geen zin heeft, nogmaals te schorsen en te zorgen, dat in de provincie alle strenge maatregelen tegen de Grieken ophouden. De Porte zou er over beraadslagen. Volgens een telegram van Edhem pacha heeft het Grieksche leger in Thessalie in het geheel buitgemaakt17 vuurmonden, 84,318 granaten, 95 munitiewagens, 96 treinwagens, 3169 geweren, 12,334 kisten met patronen enz. Het verlies van de Turken bij Domokos wordt nu op een 3000 man geschat. In Athene is de ontevredenheid over den loop der zaken zoo groot, dat men, volgens Engelsche bladen, zich over een omwenteling, die een proclameeren van de Republiek ten doel heeft, niet zou hebben te verbazen. Als de mannetjes er voor te vinden waren, was de Republiek er alHet moet een feit zijn, dat de gezanten tot de m i n i s t e r s zeiven ver- toogen hebben gericht over hun weinige ge trouwheid aan den koning. Het feit, dat aan een Oostenrijksch oor logsschip bevolen is, onmiddelijk van Saloni ka naar Phalerun op te stoomen, wordt met de anti-dynastieke beweging in verband ge bracht. Moet koning George het land ontrui men, dan ligt het schip klaar om hem en zijn familie dadelijk op te nemen en naar veiliger oord te brengen. De kroonprins acht het, om de verbitterde volksstemming in Athene, niet geraden daarheen terug te keeren. Aan de Daily Graphic wordt uit Corfu gemeld dat kolonel Manos, de voormalige aanvoerder van het Grieksche leger in Epirus getracht moet hebben zich in de gevangenis van het leven te berooven en dat hij te Athe ne voor een krijgsraad zal terechtstaan. In zekere kringen te Ij»aa«iera verze kert men, dat minister Chamberlain aan dr. Leyds bepaalde voorstellen gedaan heeft om in de quaesties, die tusschen Engeland en de Z.-A. Republ. hangen, te komen tot een vergelijk, dat beidepartijenbevredigen kan. Ook Daily Chronicle beweert, dat de kansen vooreen schikking gunstig staan aangezien men van weerskanten tot toe nadering gezind is. De Times, heeft ook gunstige berichten uit Johannesburg gekregen. Algemeen worden de zaken hervat, in de overtuiging dat het ergste nu geleden on de gezichtein der opgehelderd is. Volgens Havas zal Dr. Leyds in het begin der volgende week een conferentie hebben met den Eranschen Minister van Buitenlandsche Zaken, Ha- notaux. Dit is, wordt gezegd, sedert zijn aan komst ia Europa, het eerste] onderhoud dat Leyds zal hebben met een minister van een groote mogendheid van het vas teland. Vóór zijn reis naar Parijs was hij alleen te Londen geweest; hij zal eerst naar Berlijn gaan als het bezoek aan de Fransehe hoofdstad achter den rug ligt. Een vreeselijke mededeeling wordt in de Popoio gedaan.nl.dat van de 890 kinderen, die in twee jaren in het von delingsgesticht „Santa Annunziata" te Napels zijn ingeleverd, nog maar drie te vinden zijn; de overigen zijn allen ge storven of spoorloos verdwenen! Een der bladen van Napels bevestigt het schier ongelooflijk feit en voegt erbij, dat de dagelijksche fp) sterfte in het gesticht 85pCt. van het aantal aanwezige kin deren bedraagt. Er dreigt een groot schandaal, waarbij ook politieke perso nen, zoo men zegt, betrokken zijn. De regeering heeft de zaak in onderzoek ge nomen. Vorst Bismarck is thans weer zoo ge zond, dat hij zijn voornemen heeft to kennen gegeven de tuinbouwtentoonstel ling te Hamburg te bezoeken in de da gen dat de rozen inzendingen daar zijn aangekomen. Om hem niet al te zeer door ovatiën te vermoeien, heeft het be stuur echter besloten, dat de tentoonstel ling tijdens zijn bezoek niet voor het pu bliek zal toegankelijk zijn. Een wielrijder heeft te Terneuzen een 7-jarig knaapje overreden, dat daar door een boen brak. In waanzin. In een vlaag van waan zin is een 66-jarige vrouw uit het zolder raam van een panb in de Roentgenstraat to Rotterdam gesprongen. Zij viel nagenoeg te pletter op de straat en bleef op de plaats dood. Treurig. Gisteren is tusschen Venloo en "Velden door een visscher het lijk opge haald van een net gekleede onbekende vrouw een gouden horloge en een flesch melk werden bij haar gevonden. Teruggebracht. Een banketbakkers- bediende van 18 jaren, die het ouderlijke huis te 's Gravenhage ontloopen was en sedert 8 dagen onder den blooten hemel rondzwierf, is door de politie aldaar naar zijn ouders teruggebracht. In de war\ Een der bladen is blijkbaar met het Pinksterfeest in de war. Het annonceert n!., dat het Maandag a. s. niet zal uitkomen. Zie vervolg tweede Blad. Middelharnis. Het aantal kiezers voor de Provinciale Staten in het kiesdistrict Middelharnis bedraagt 3421 tegen 1702 in 1896. De heer L. Korvink heeft zijn ont slag gevraagd als lid van den gemeen teraad. In de op Vrijdag j.l. gehouden raads vergadering is besloten, eene commissie te benoemen belast met het toezicht op de bewaarschool. Aan mejuffrouw I. Vorenkamp is met ingang van 1 Juli a.s. wegens benoeming elders, eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de Meisjesschool alhier. Er zijn in dez9 gemeente zeer vele gezinnen, waar de mazelen heerschen, evenwel niet van ernstigen aard. "Woensdagavond 1.1. hield de heer De Klerk in de zaal bij den heer G. Smits eene politieks rede, waarin hij in een voudige en nette bewoordingen don toe stand der regeering schetste. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik ge maakt door Mr. C. v. Mens, waarop door spreker zeer net werd gerepliceerd. Oude Tonge, 26 Mei. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, maken be kend dat het onderzoek van alle in deze gemeente gevestigde verlofgangers der Mi litie te land, die voor den lsten April dezes jaars in het genot van onbepaald verlof zij n gesteld en niet in de maand Juni in werke- ljjken dienst moeten komen, zal worden gehouden te Dirksland op Dinsdag den 22 Juni a. s. des voormiddags te 10 ure. De Burgemeester dezer gemeente brengt ter algemeen® konnis, dat vanaf 18 Mei tot en met 1 fJuni ter Secretarie der ge meente kasteloos verkrijgbaar zijn, formu lieren voor de opgaven van Candidaten, bedoeld in art. 51 der kieswet. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente brengen ter algemeene kennis dat de van kracht geworden kiezerslijst voor 1897/1898 ter Secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage is neder- gelegd, en dat aldaar afschriften of afdrukken der kiezerslijst verkrijgbaar zijn tegen betaling der kosten. Dirksland. Voor een paar dagen in den laten avond werd het dorp door het hollen van een paard van de heer Bezemer in opschudding gebracht gelukkig zonder persoonlijke ongelukken. Doch de wagen kwam met zulk een kracht tegen het brandspuithuisje terecht, dat de burrij brak en nog eenige sohade aan genoemd huisje veroorzaakt werd. Een kind van H. de Hollander kwam ongemerkt in een watering (de Gooi) terecht. Zeker zou het verdronken zijn, indien C. van Zuuren het niet bemerkt had, die dan ook niet aarzelde te water te gaan en den kleinen drenkeling van een anders gewissen dood te redden. P. Guldemeester had alhier het ongeluk terwijl hij aan het grint lossen was, door het uitglijden der trap te vallen en naar men zegt een zijnor ribben te breken. Zooals uit de reeds uitgegeven loten blijkt slaagt de Commissie voor de paarden markt alhier dit jaar weer goed in het plaatsen der loten, en zal de Commissie behalve vele nuttige landbouwartikelen, weer verscheidene paarden kunnen ver loten, die allen op de paardenmarkt worden aangekocht. De landbouwers hebben dus goede gelegenheid eenige jonge paarden te verhandelen. Bovendien hebben, naar we vernemen eenige paardenkoopers aan de Commissie toezegging gedaan op de markt te zulLen komen, 't Is dus te hopen dat de landbou wers hun eigen belang zullen begrijpen en de paardenkoopers geene vergeefsche reis zullen laten maken. De Heer P. Human alhier, is door stemgerechtigde ingelanden herbenoemd als Gezworen van den polder Oud-Melis sant. Stellendam. Hetvolgende werdt ter plaatsing in de N. Rolt. Courant toege zonden: „Het dorp Stellendam, vroeger eer der eene landbouwende gemeente, is te genwoordig gansch en al in een visschors- dorp verkeerd. Er wordt een uitgebreide handel met Engelsche huizen gedreven in gepelde garnalen. Die arbeid het pellen is het juist, die in menig gezin eene vroeger nooit gekende welvaart doet heerschen. Volwassenen verdienen minstens f 1.50, en kinderen 12, 14en 16 stuivers daags. Giücicel Gedeelte. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie dagen vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schriften. Sommelsdijk 22 Mei 1897. de Secretaris de Burgemeester C. JOPPE Gz. L. S. de GRAAFF. ARRONDISSEMENTS- RECHTBANK KAMER VAN STRAFZAKEN. Zitting van Dinsdag 18 Mei. Het O.M. requireerde: 7 dagen gevangenisstraf tegen J. De R., 22 jaar, arbeider te Goedereede, die den llen April 1897 aldaar den gemeente veldwachter Klaas Kievit had uitgeschol den. 10 dagen gevangenisstraf tegen L. O., 27 jaar, arbeider te Oostvoorne, die den 21en Januari jl. te Nieuwe Tonge op de slikken van den Battenoordschen polder mosselen had geraapt, die aan Dingeman Van den Berg toebehoorden. 5 dagen gevangenisstraf tegen J. Van S., 34 jaar, arbeider te Stellendam, die den 9en Maart jl. onder Stellendam een derge lijk feit ten nadeele van Jan J. Wemmers had gepleegd. JACHTDELICTEN. Ten slotte vroeg het O.M. bekrachtiging van twee vonnissen, den 2en April gewe zen door het kantongerecht Sommelsdijk, waarbij C. II., 27 jaar, commissionair, we gens het vervoer van een haas buiten de openbare wegen en voetpaden zonderjacht- acte of eenige machtiging tot vervoer van dat wild, en wegens het jagen zonder acte of vergunning van den rechthebbende, was veroordeeld tot resp. f4 boete, subs. 4 dagen hechtenis, en f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis, en waartegen H. in appél was gekomen om dan heeren te betuigen, dat hij met de rechtspraak van den kanton rechter niet tevreden was. Uitspraak in de eerste zaken over 8 dagen, in de beide appélzaken over 14 dagen. Zitting van Dinsdag 25 Mei. Heden werden de volgende vonnissen gewezen J. de R., 22 jaar, arbeidor te GoeJeree- de, wegens beleedigirig van den gemeen teveldwachter Klaas Kievit, tot 7 dagen gevangenisstraf. J. Van S., 34 jaar, arbeidor te Stellen- nam. wegens oen dergelijk feit, tot 5 dagen gevangenisstraf. Sommelsdijk. Geboren. Jacob z. v. Abraham Vroegindewei^ en Arendje Cornelia Both. Jan Cornclis z. v. Jan Lodder en Gerritje Koote. Ondertrouwd. Leendert Doornhoin jm. 21 j. en Bastiana Springvloed jd. '20 j. MMdeiSiarnis, 13 19 Mei. Geboren. Jobjo d. v. Leendert Koudijzer en Maria Jaooba Bartelse. Adrianu z. van Dauker Peenian en Wilholmina Brabor. Ondertrouwd. Johannis Kagchelland 24 j. en Adriaantje Witvliet, 26 j. Gehuwd. Arie Grootenboer, 28 j. en Cornelia Iiartog, 21 j. Overleden. Comalia Koert, 49 j. echtg. van Hester Romijn. Sttasï a/'ê SSarïiigvIiet, 16 Mei Geboren. Krijntje, d. van Leendert Van Dijk on Johanna Huizer. Steil Dommel, 19 Mei. Geboren. Leendert, z. van L. Melissant en L. Bakker. Theodorus, z. van A. Van de Klundert en P. Stoop. Getrouwd. Bart Wesdijk, jm. 24 j. en Gijsje Verkerko, jd. 21 j. Oude Tonge, 26 Mei. Geboren. Johanna Mariii d. v. Theodorus van Vugt en van Jacoba Segers. Willem z. v. Jan Kopper.aal en vau Adriana van der Madeu. Overleden. Johannis van don Koord oud 1 jaar en 2 mnd. Dirksland. Getrouwd. Jan Zoon, jm. 23 j. on Maria Dolkjd. 25 j. OUDE TONGE, 14 Mei. Tarwe f5,80 a 16,25. Gerst act. par kilo. Haver f2,10 a f2,70. Kogge f3,60 a f 4,00. Aardap pelen f2,25 a f2.50. Boter 50 ct. de 5 ons. Eieren f3, per 100 stuks. BRIELLE, 24 Mei. Boter f 0,43 Eieren geen handel. GRAANMARKT. Rotterdam 25 Mei. Binntnlandsche Granen. tarwe. P«r 100 kilo extra puik f 7,20 a f 8,— overigons f 5,40 a f6,40. per heet. Canada f 5,50. ROGGE f8,75 a f4.20 per heet. II AVER per heet. f2.75 a 1.80 p. 100 kilo f 7,20 a f 7,40 GERST. Winter en Zomer als voren. Winter f3. a 3.75 Zomer 3.25 a f3,75. Chevalier was onbegadigd. PAARDENBOONEN alt voren f4,50 tot f 5,80 p. h. WITTBBOONEN puike soort 8,50. a 9. BRUINEBOONKN f5,— a f7,25. BLAUWE ERWTEN prijshoudend. Kookaoort f 6, f 6,75. niet kokende f5,a f5,25. KANARIEZAAD onveranderd f4,a f6,75. AMSTERDAM, 25 Mei. Aardappelenmarkt. De prijzen xjjn: Jfriesch© Franeker Jammen 1,70 a f 2, Zeeuirsehe Spuische Jammen f2.50 a 2,90. Zeeuwtoh© blauwen f3.a 3.20. Flakkeeache Jammen f2.30 a. 2.60 Geldersche blauwe f a Nieuwe Malta f0.12 a 0.13 per kilo. Aanvoer 5 ladingen. Handel matig. MEELBERICHT. Gedurende de afgeloopen week verkeerde meel voort durend in vaste stemming met redelijken handel. Heden ter markt vast, voor dispinobel wasgereade vraag Noteeringen onveranderd. NOTEERINGEN. Tarwemeel, lo qualiteit Inl. f 10,50 Af 11,— p. 100 k. netto ff n 1 n L 9 n le Duitschf—„f— le p. qnal. Hong. f 12,50 f 13,50 ext. f 13,75 „f 14,75, Ordinaire f—„f— Prima Amer. f 12,75 „f 13,25, le qual. f 10,75 f 11,75 2o qual. f 9,50 f 10,25 Zeeuw.Tarwebl. f 11,50 „f 12,50, Zeeuw. Tarwem. tf—,— FranschRoggebl.f—f Duitsche f 7,75 f 8,25 jiilaudsch f 11,„f12, ROTTERDAM, 17 Mai. VLAS. In do vorige week was er te lande nog al vraag naar de middel en gemeen© draadvlassen, welke tot overanderde prjjzen werden op geruimd. Op de markt van heden wasgoed vlas gozoeht doch ontbrak geheelhet aangevoerde was vau zeer slecht» qualiteiten waarvoor weinig vraag heerschte, ©nkele partijtjes werden tot een stuiver verlaging por steen verkocht. Rotterdam, 24 Mei. Op de veemarkt waren aange voerd^'^ vette runderen, 257 vette kalveren, nueh- teren kalveren 372 «ehapen of lammeren, 589 varkens, biggen 1 bok. Heden waren de pryzen als volgt: Runderen 1ste qual. 28 ets. 2de qnal. 25 ets. 3de qual. 20 ets. Kal veren 1ste qual. 36 ets. 2de qual. 30 et. 3e 25 ct. Soha- pen 1ste qual. 271/t ets. 2de qual 22 ets. Alles per 1/ak. Varkens le qual. 19, 2e qual. 18, 8e qual. 16'/a ct. licht soort a et.per halve kilo. Sierfejiieuws. Ê*redikï>c«rten SKondag 3® Mei. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vra. en 's av., dhr. Basoski van Ouddorp. gtad aan 't Haringvliet, vra. nra. leeskerk. Den Bommel, vm. en 'sav. leesktrk. Ooltgensplaat, vm. en 'av. leasker k. Stellendam, vm., nm. en 's av. dhr. Koster v»n Zegwaard. Ouddorp vm. en 's av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 's av. Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Voorm. 9 uur nm. 2 uur en Av. 6 uur Ds. A. Mackerze. OUD-GEREF. GEMEENTE. Melissant vni., nm. en avonds ds. J. Hartkamp Gerei. Kerken. BeroepenTe Genemuiden, ds. Wielinga, te Katwijk aan do Rijn. Te Raamsdonk o. a. en Streien, ds. Yoigt, te Fijdanrt o. a. Oud Geref. Kerken. Aangonomon Naar Kampen, ds. Gras pred. te Rij ssen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Ter Aa, dhr. Weenen, cand. te Zuilen. Te Ankeveen, dhr. Hellemans, cand. te Utrecht. Te lteitsum, Genum en Lichtaart, ds. Antink, te Parrega. Te Streefkerk (cl. Dordt) dj. de Visser, te Brakcl. Te Varsseveld (ol Zutphen), ds. Picrson, te Hall. Te Niekerk, (toez dhr Ste- genga, cand te Oud Loosdreoht. Te Warfum o. a., ds. Postma, te Zaandam. Te Veldhoven (tooz.), ds. Mulder, te Oost en West Graftdrjk. Te Geervliet (toez.), dhr. Schallenberg, cand. te Kralingen. Te Ritthem en Z waag WeBteinde, dhr. Stegenga, cand. te Assen Te Grootogast en Doesum, dhr. Knaap, cand. Harderwijk. Te Nearlangbroek. dhr. de Leeuw, cand. to Eist (bij Amerongen). Te Eerbeek, dhr. vau Hoogstraten, oand. te Bussum. Te Sloten (Fr.), dhr. Hannema Bz., cand te Hantum bij Dok kum. Te Nootdorp, dhr. Loeff Az., cand te Dordrecht. Te Jerseke (toez), dhr van Uoogen- huyzo, caud. te Nijmegen. Te Zwartewaal, dhr. Schallenberg, cand. te Kralingen. Te Noordeloos, dhr. Wolfensborger, oand. Te Rotterdam ds van der Giesen, te Leusdon. Bedankt: Voor Niienga en Elahuizen, (toez.), dhr. Kleijwegt, cand'. ta Utrecht. Voor Wouters- ■woude, ds. Warmoltz Jr., te Ternaard. Voor Kruis land ds. Oldeman, to Ouwerkerk in Duiveland. Voor Serooskerke (Schouwen), ds. Reedo te Castricum. Voor Harlingen, ds. Groeneweg, te Westterschelling. Voor Haaften, ds. Bokma, te Gorinchem. BedanktVoor Zuidzande en voor IJtens en Hinnaard, dhr. van Hoogonhuijze, cand. te Nijme gen. Voor Nicuwpoort, dhr. Hoekzama cand. te Groningen. een tasje, me-t deszelfs inhoud, van een 55 reEoeljpedc" 77 u De vinder wordt beleeft verzocht bier van kennis te geven aan "W. BOEK HOVEN te Sommelsdijk waardoor een belooning niet zal uitblijven.

Maas- en Scheldebode | 1897 | | pagina 2