n Gemempi JXiewws. Etecht&aken. Ingezonden Stukken. 4* lauiaelijfc iïiewws. »ruchtelooze poging gedaan om het blokhuis Tan Malaxa door middel van dynamiet te vernielen. Later pro- beerden zij ook de versterking van Keratidi in de lucht te doen springen, maar alleen lukte dit hun met het zuideljjk gedeelte. 1 Daarbij zijn 3 Nizams gedood en 9 ge- wond. De berichten over een en ander hebben onder de Muzelmannen groote opgewondenheid veroorzaakt. Turkije, om op alles voorbereid te zijn, rust zich krachtig ten oorlog uit. De regeering beschikt over één milliuen Turksche ponden en heeft reeds 32,000 Mausergeweren verzonden. Dosr de ad miraliteit is de reserve der marine op- Huisgeroepen. Zevea eompagnieen sapeurs en ademooniers zijn naar Elassona (aan de te, Boieksehe grens) vertrokken om de ver in de ligingiwerken aan te leggen. De spoor- onz., isgbrug tussohen Monastir en Salonika neeft men met dynamiet laten springen. Dagelijks vertrekken contingenten uit Anatolie naar Rodosto aan de Zee van Marmora. Men houde echter in 't ©og, dat dit bericht uit Konstantinopel komt en dus, wellicht, een te goeden indruk geeft van de voortvarendheid der Turken. Yolgens berichten uit Berlijn komen de Turksche antoriteiten feitelijk met niets klaar en is er aan alles gebrek. In Albanië komt het volk bovendien tegen de militaire pliehten in verzet. HET ANTWOORD. Het besoheid is uitgevallen zooals men gedacht had. Wel is de officieele tekst nog niet in zijn geheel bekend, maar de strekking blijkt in hoofdzaak uit de tele grammen aan de groote bladen. Het ant woord is slechts ten deele weigerend en komt hierop neer, dat Griekenland er in toestemt, op zekere voorwaarden zijn vloot terug te roepen, maar dat het zijn troepen vooralsnog op het eiland wensoht te laten om mede te werken tot herstel der rust. Varder wordt voorgesteld, de Kretenzers zeiven door een plebisciet te laten uitmaken, welken vorm van regee ring zij verlangen. Aan een Fransch blad wordt uit Athene het volgende resumé van Griekenlands antwoord overgeseind De Regeering verklaart, dat zij het betreurt hare troepen niet uit Kreta te kunnen terugroepenzij wordt daarvan teruggehouden door de vrees voor har- haling der gebeurtenissen, die tot het zenden der traepen aanleiding gaven. Zij betuigt verder geneigd te zijn tot maatregelen, dia de mogendheden in de gelegenheid zullen stellen om het onder zoek te hervatten over de punten in hare nota vervat, zonder af te wijken van de beginselen, die zij hebben aangegeven om tot eene oplossing te geraken. Op die manier zou aan het verlangen der mogendheden worden voldaan en de Grieksche regeering van hare zijde in de gelegenheid worden gesteld, rekening te houden met dit verlangen zonder het nationaal gevoel van Griekenland te kwetsen. Overgaande tot de twee hoofdpunten in de nota der mogendheden, geelt de Grieksche regeering te kennen dat zij hare schepen wil terugtrekken, als de mogendheden zieh verbinden om Turkije te beletten, versterkingen af te zenden. Wat de Grieksche troepen betreft, dezen kan het Grieksche gouvernement niet te rugroepen, zonder de veiligheid der Chris tenen ernstig in gevaar te brengen. Bij dezen stand van zaken moge het den mogendheden rechtmatig voorkomen, dat van de Grieksche troepen worde gebruik gemaakt, in vereeniging met die der mo gendheden, tot herstel van de rust op het eiland," Wat betreft de difinitieve organisatie van Kreta doet de regeering van Athene een beroep op de gevoslens van racht- vaardigheid der mogendheden. Zij richt tot hen het dringend verzoek, een vorm te vinden, waardoor de Kretenzers in de gelegenheid worden gesteld over hun eigen lot te beslissen door middel van een volksstemming. In het telegram uit Parijs wordt er bij gevoegd, dat in Griekanland èn publieke opinie èn pers haar bijzondere goedkeu ring hechten aan den geest, die in dit antwoord doorstraalt. Men is in hot algemeen eens, dat Griekenland eene houding aanneemt, die met de waardig heid van het land strookt, ook al moohten betreurenswaardige dingen daarvan het gevolg zijn. Wat zullen nu de mogendheden doen De admiraals der schepen om Kreta schijnen liever vandaag dan morgen met de blokkade en wat er aan vastzit te willen beginnenze vragen nog meer schepen aan, en staan voor een aanvallend optreden klaarmaar 't is best mogelijk, dat zij instructies krijgen, waarin hun wordt beduid dat ze zich wat langzamer moeten haasten. Want de onderstelling is niet ongewettigd, dat er van dwangmaatregelen nog niets komt en het tusschen Griekenland en de mo gendheden thans den weg opgaat van onderhandelingen. In gelijkluidende nota (door de Porte dadelijk welwillend be antwoord) is wel verklaard, „dat de mogendheden onberoepelijk besloten wa ren, voor geen maatregelen van dwaug terug te deinzen", doch de publieke opinie in de verschillende landen heeft zich daartegen zoo beslist uitgesproken, dat de regeeringen wat in hun nopjes zullen zijn, als zij niet in de noodzakelijk heid behoeven te komen om Griekenland te dwingen. Merkwaardig is, wat Dinsdag in het Engelsche Lagerhuis minister Balfour verklaarde, dat de nota aan het adres der Grieksche regeering niet den vorm van een ultimatum had. Natuurlijk, hij zal't wel weten maar de heele wereld dacht toch niet anders of 'twas een ultimatum. Moet deze verklaring nu misschien dienst doen om den aftocht der Britsehe regeering te dekken 't Ware zoo onmogelijk niet, als het bericht van de Foss. Zeil. waarheid bevat, dat het Britsehe kabinet geneigd is, eoncessiën aan Griekenland te doen en van onmiddellijke dwangmaatregelen af te zien. Van andere zijde wordt beweerd, dat door Frankrijk pogingen zijn gedaan om door een compromis het standpunt der Grieken met dat der mogendheden te verzoenen, en nu Griekenland, ja, wel weigert, maar in zoo bet.tmeljjken vorm, is er veel kans op, dat dia pogingen zullen slagen. De ïijntescorrespondent te Athene werpt het balletje op, om den dapperen en overal geachten en beminden prins George vau Griekenland aan het hoofd der zelfregee- ring van Kreta te plaatsen met den titel van prins. De Grieksche regeering en de geheele natie zouden er in berusten, en de Kretensers er eveneens mede ingenomen zijn. Op het eogenblik roepen zij wel om aansluiting bij Griekenland, doch dat is, volgens den correspondent, slechts onder oen voorbijgaande opgewondenheid. Als zij m»ar zelfbestuur hebben, zijn ze tevreden. Autonomie onder een Turkschen paoha willen zij niet, maar autonomie met een Griekschen prins, dat zou hun idiaal zijn. Bij de mobilisatie van het Turksche leger moeten onrustbarende dingen aan het licht zijn gekomen. Zoowel de ar tillerie als de cavalerie hebben gebrek aan paarden en tuigen. De nieuwe stuk ken veldgeschut, sdie enkele jaren geleden van Krup werden ontvangen, zijn nog niet eens uitgepakt, zoodat niemand met hun bediening vertrouwd is. De noodige projectielen liggen wel te Konstantinopel, maar zo zijn nog ongevuld en de kruit magazijnen zijn bijna leeg. Geweren voor de infanterie zijn wel besteld, maar nog lang niet in voldoenden getale aanwezig. Dit wat do bewapening betreft. Wat de mansohappen aangaat, deelt een bekend militair tijdschrift mede, dat bij de oproe ping der redifs in 1895, bij gelegenheid der onlusten in Armeuie, van het 4de legercorps 28,000 man en van het 5de 20,000 man wegbleven en dat van de opgekomenen later nog resp. 7000 en 5000 man deserteerden. Uniformen waren lang niet genoeg voorhanden, evenmin als thans, en met de voeding was hot zoo treurig gesteld, dat geheele afdeelingen zich aan plunde ring en muiterij sohuldig maakten of hunne wapenen verkochten. Ook nu werd aan de in de goederenwagens naar de Grieksche grons gezonden troepen bij hun vertrek niet eens voedsel uitgereikt. Meer dan de helft der officieren waaronder 2140 kapiteins, 426 majoors en verscheidene kolonels en zelfs generaals, kunnen lezen noch sohrijven, en wie deze kunsten wel verstaan, maken er doorgaans ruimschoots misbruik van, om zich te bevoordeelen en hun superieuren of de regearing om den tuin te leiden. En weet men nu, dat de legerorgani- satie nog een model werd genoemd, ver geleken bij den jammerlijken toestand der marine, dan zal men toegeven, dat het navolgend bericht echt-Turksch is. Da minister van marine heeft een rap port aan den Sultan gezonden, waarin hij verklaart dat de vloot tegen die vau elke mogendheid van den tweeden rang is opge wassen. Twee vice-admiraals hebben ech ter geweigerd dit rapport mede te onder teekenen. In een nader schrijven aan den Sultan heeft de minister zich nu bereid verklaard, persoonlijk het bevel over de vloot op zich te nemen. Mocht dit laatste gebeuren, dan, arme schepelingen Ook de Manchester Guardian komt met onrustbarende berichten over de verhou ding tussohen ISngeltmsl en Transvaal voor den dag. Het blad bsweert, dat de betrekkingen zeer gespannen zijn. Minister Chamberlain zou het met Rhodes eens wezen, dat de Boerenrepubliek tot rade moet gebracht worden. De meaning vau generaal Wolseley, dat 20,000 man vol doende zijn om de Z.-A. Republiek te veroveren, versterkt Chamberlain in zijne plannen. De minister heeft aan president Kruger laten weten, dat de vreemdelin genwet wordt beschouwd als een inbreuk op ds Londensche conventie, en dus moet worden ingetrokken Een soort ultimatum dus, dat ernstige gevolgen kan hebben. Voegon we er even wel bij, dat officieel hiervan niets bekend is. Te Almkerk zijn twee zoons uit een arbeidersgezin plotseling krankzinnig ge worden. De oudste dezer twee beklagens- waardigen was 1.1. Zondag in de kerk en toen de voorzanger een vers uit Psalm 42 begon te lezen, zeide hij overluid Ps. 811 op. Onder de preek begon hij hardop te praten, waarna men hem de kerk uit bracht. Vrouw G., die de vorige week te Baarn haar man wilde vermoorden en zioh zelve trachtte te verbranden, is Woensdag- voormiddag aan de bekomen brandwonden overleden. Op Woensdag 3 Maart zou oen paartje van Bolnes gaan trouwen. Alle toebereidselen waren gemaakt, de genoo- digden waren present, rijtuigen besteld, het uur bepaald waarop de kerkelijke inzegening moest plaats hebben, enz. Waar kan de wind al niet de oorzaak van zijn Onder de bestelde rijtuigen waren 9r twee van Slikkerveer, die trots den sterken wind, den tocht naar Bolnes aanvingen. Na een eind weegs te zijn voortgereden, werd er een boom ontworteld en ter aarde geworpen, zeker zeer tot schrik der koet siers, daar de boom tussohen hen beiden in viel zij besloten beiden om niet te rijden, en, daar nog een huurkoetsier zich met dit besluit vereenigde, was men genoodzaakt de huwelijksvoltrekking een dag later te doen plaats hebben. Liaghartig. In den nacht van Za terdag op Zondag is to Tiel oen politie agent op laaghartige wijze aangevallen. Surveilleerende nabij de gevangenis, werd hij onverwachts aangegrepen en tegen den grond geworpen, waarna de aanran der onder bedreiging tegen het leven van den beambte, een mes te voorschijn haalde. Door oen makker werd daarbij een handje geholpen. Gelukkig waren nog twee politieagenten in de omgeving, die op net hulpgeroep van hun collega toeschoten en hein ontzetten, door de aan vallers met huuae sabels te lijf te gaan intusschen wareD er meerdere vechtersba zen bijgekomen, zoodat de politie van hare vuurwapens moest gebruik maken, ten einde schrik onder do vechtenden te krijgen. De hoofdaanvaller is gearresteerd. Een pioeftrein, met nieuwe machine, bestemd voor den dienst Oatendo St. Petursburg, heeft 120 KM. in het uur gereden, de grootste snelheid, die ooit op het vasteland van Europa werd bereikt. Te Maassluis is door den zeillogger KW 45, schipper Allard, binnengebracht de Ostender logger Carl, gemerkt O 132, schipper Pierre Neut. In den storm van Dinsdag des avonds omstreeks 11 uren verloor dit Ostender viscbvaartuig, bij vliegend woder in het gezicht van Ostende het grootzei!. Het stuurboordsanker weid daarop gepresenteerd, doch |de ketting brak hetzelfde gebeurde met het bak boordsanker. Mot schipper Allard in de nabijheid zeilende, werd toen mondeling accoord gemaakt voor f300 en de Water weg als noodhaven gekozen. In de haven van Maassluis gekomen eisohte schipper Allard evenwel een hooger bedrag hetgeen vermoedelijk de tusschenkomst van den rechter ten gevolge zal hebben. Inmiddels is de vangst van den Ostender logger Carl verkocht ec daarvoor netto besomd f 139. Schandelijk. Zondagavond is een varkenskoopman te Barnoveid, terwijl hij zich bij zijn meisje bevond, door een paar personen, voorzien van knuppels, zoo ernstig mishandeld, dat het zeer de vraag is of hij in hot leven zal blij ven. Na door een geneesheer verbonden te zijn, is dade lijk aangifte aan de politie gedaan, aan wie het reeds gelukt is de daders op te sporen. Twee knuppels, waaraan zich nog bloed bevond, zij a door de politie ia beslag genomen. Minnenijd schijnt de oorzaak der mishandeling te zijn. Een meisje vermist. Sedert ruim twee weken wordt te Leiden vermist de 14jarige Anna d9 Vries. Nadat zij op Donderdag den 181en Februari 'smorgens van 9 12 en saamiddags van halfdrie tot 4 uur als gewoonlijk naar school was geweest kleedde zij zich, op de klok in de huiskamer ziende tegen halfzes weer aan, ten einde, naar verondersteld werd, zieh naar de naaischool aan den Ouden Rjjn te begaven. Zij verliet dan ook tussohen halfzes en zes uur de ouderlijke woning aan da Haarlemmerstraat No. 178, om er echter tot nu toe niet weder te keeren. Bovendien bleek, dat, toen zjj den avond na zeven uur uog niet thuis kwam en er aan de school omtrent haar wegblijven geïnformeerd werd, zij er toen in het geheet niet geweest was. Er bestaat niet het minste vermoeden of de geringste aanwijzing om te weten in welke richting een onderzoek aangaande deze duistere zaak kan worden ingesteld. Het meisje heeft donkerblond afhangend haar, zwarte kleine oogen en is klein van stuk. Toen zij de woning verliet, was zij gekleed in een grijs manteltje, met rood en zwart gestreepte blouse en zwart rokje, alles noch van korte klesren. Zij droeg lederen rijglaarzen. Een onderzoek, bij elders wonende familieleden ingesteld, leidde ook tot geen resultaat. Twee Haarlömsche lotelingen zijn, om den militiedienst te ontgaan, daags voor de inlijving uitgeweken naar het buiten land, vermoedelijk naar België. Een vreeselijk spoorwegongeluk heeft in da nabijheid van Moskou plaatsgehad. Een passagiers trein stortte van een helling en weid verbrijzeld van de reizigers wer den er 19 dadelijk gedood en 8 gewond. ARRONDIS8EMENTS-REOHTBANK. Kamer van Strafzaken. Zitting van Dinsdag 9 Maart. Iledsu werden de volgende vonnissen gowezen C. van der S., 26 jaar, arbeider te Middelharnis, wegens diefstal van een partij manufacturen, toebehoorende aan .den koopman L. Van der Weide aldaar, tot 5 maanden gevangenisstraf. II. Do L., 15 jaar, F. K., 15 jaar en en 8. T. K., 15 jaar, arbeiders tc Sorn- melsdijk, wegens te zarnen en ia veree niging gepleegde mishandeling van Jacob Do Graaff aldaar, tot 2 dagen gevan genisstraf ieder. L. II., 21 jaar, en P. Van II., 23 jaar, arbeiders te Ouddorp, wegens verzet tegou de politie aldaar, resp. tot een en drie maanden gevangenisstraf. Voorts uitspraak doende in de zaak door den Hoogen Raad naar deze rechtbank verwezen veroordeelde de rechtbank den 37-jarigen landbouwer C. B., te Middelharnis, wegens overtreding van art. 1 van hot Provinciaal reglement betreffende de paardenfokkerij in Zuid- Holland, tot f i0 boete subs 2. dagen hechtenis. Ten slott® W9td gevorderd tegen J. Van den T., 54 jaar, slachter te Nieuwe Tonge, die den 19on Januari j 1. aldaar Johannes Valentijn Duijm eenige beleedigende woorden had toegevoegd, een geldboete van f3 subs. 2 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever Heeren Landbouwers en Bietentelers Onderstaand ingezonden stukje door mij 4 Maart j.l. aan de Standaard en de Nieuwe Rotterdamsche Courant ter op name aangebodenwerd door laatstge noemd blad onder da opmerking, het voor het biad ongeschikt was, niet opgenomen. Mij dunkt de Nieuwe Rolterdamer hier mee duidelijk toont, wat wij in 't algemeen bij het bepleiten onzer belangen en in onzen strijd tegen de suikerfabrikanten van dit zich teekenend conservatief ka pitalistisch blad te wachten hebben. Onze strijd is toch ook in zooverre een strijd tegen het misbruik van het kapitaal, daar het on3 landbouwers meer en meer blijkt, ook wij staan tegen het groot en vast aaneengesloten kapitaal der suiker fabrikanten. Het stukje, op zichzelf gematigd ge noeg, luidt als volgt Meeren Landbouwers an Bietentelers Werd bij de behandeling der Suikerwet in de 2de kamer steeds op den voorgrond gesteld dat de voorgestelde premie, voor namelijk ook werd verleend met het oog op den treurigen toestand van onzen land bouw en hebben velen onzer, zooniet allen toen ter tijd in spanning verkeerd omtrent de hoegrootheid der te vetieenen préinie Het blijkt ons helaas nu de suikerfibri kanten met hunne onmogelijke contracten komen om het land te huren, dat wij zoo wel als de loden dar 2de kamer buiten den waard cf juister in die geval buiten de fabrikanten hebben gerekend en het ver trouwen iu de loyaliteit dier heeren totaal misplaatst is geweest. Da prijsbepaling en de voorwaarden in het beruchte contract vervat, zijn toch van dien aard, dat niemand dan gedwongen op die bepalingen suikerbieten kan telen de fabrikanten bekend met den helaas trauri- gen finautiëelen toestand der boeren en tevens bekend met de inkrimping van den korenbouw, waardoor dit jaar nog moer land beschikbaar is als vorige jareD, irach- ten nu hun slag te slaan. Welnu dit jaar zal het hun misschien ten deele gelukken, do geheele suikerpré- mis alleen op te strijken en de bieten te krijgen op voor hen de beste en goedkoop ste doch voor den landbouwer de meest slechtste wijze. Mij dunkt heeren landbouwers, dat do fabrikanten hiermede helder en duidelijk toonen niet de mannen te zijn om langs en door hunne zakken den landbouw van staatswege met eenige protectie te steu nen. Daarom mijne heeren als dat zoo is, zou het dan geen overweging verdienen, om te trachten nu reeds eene beweging in het leven te roepen om zoodra de nieuwe 2de Kamer zitting zal hebben genomen, zich met een algemeen adres tot de regeering te wenden, waarbij verzoent word totale afschaffing der euikerprémio en als èqui valent voor den landbouw tevens te ver zoeken een matig invoerrecht op granen te willen heffen. Dat de landbouw, om de concurrentie tegen het meer bevoorrechte buitenland, vol te houden, steun behoeft, wordt door bijna alle partijen erkend, maar het betreft hier nog meer als de landbouw; de bietencultuur moet op deze handel wijze der fabrikanten zoo niet geheel dan toch bepaald v< het grootste deel weg; het gevolg daarvan zal en moet zijn nog rroofer toevloed van de plaiteiand sche werklieden (die alleen de veld- arbeiders gerekend gep. jaar plus-minus 2400000 gulden aan de bieten verdienden) naar onze groote steden, die daar hunne medewerklieden eene onmogelijke eoncu- reniie zullen aandoen zeker iD het belang der groote kapitalisten en werkgevers maar ook zeker niet in het algemeenbelang. Mecht nu echter graanbouw weer wor- den uitgebreid, zoo werd aan dien trek der werkcloozen eenigermate paal en perk ge steld, doordat zij dan op'c land hun brood konden verdienen en niet gedwongen worden hun toevlucht tot de steden te nemen. Mijne overtuiging is dan ook, dat een© dergelijke beweging, niet alleen den land bouw, maar het goheole platteland en ook den werklieden in de steden zou kunueu ten goede komen. Gaarne geef ik echter de door mij hier in grove trekken aangewezen weg, voor een beteren, mits die laatste niet loept dooi de kleverige zakken der suikerfabrikanten. Uw üw. dienaar J. D. MIJS. Den Bommel, 3 Maart 1897. LANDBOUWERS Binnen een paar dagen zal de bond van Nederlandsohe Suikerfabriknnteu nog maals vergaderen, om over de voorwaar den en het nieuwe contract te beraadsla gen. Houdt dus voi met niet te contrac tearen en weet, dat, de open brief aan den Nederlandsohe landbouw," dezer dagen door den h«er Joh. C. Veennuizen ver spreid, en getiteld: „Wat zou men dan toch willen absoluut niets te maken heeft met het door ©na gezonden adres aan de Suikeifabrikanten en dus geenszins als een antwoord op voornoemd adres be schouwd mag worden. J. v. d. KOOGH. Middelharnis 10 Maart 1897. Sommelsdijk. Aangezien er geen opgaven, iugevolge de artt. 1. 13 en 27 der Veiligtieidswet werden ingeleverd, heeft de Burgemeester dezer gemeente teu tweeden inale de aandacht van belang hebbenden gevestigd op den inhoud dier artikelen. Vrijdag a.s. des namiddags ten 2 ure zal ten Raadhuize de gelegenheid zijn opengesteld tot het ven ichten van koste- looze in- en herinentingon en voorts zoo dikwijls het noodig geacht wordt. In deze gemeente heeft zich weder een geval van vlekziekte bij een varken voor gedaan met doodelijken afloop. Middelharnis. Kort ia hetaflrukken van ons vorig nummer, had alhier een treurig ongeluk plaats. Het 3-jarig zoontje van A. Kactestaart had het ongeluk in een sloot met water aan de Kaaidreef dicht bij zijn woning te vallen, terwijl het water in die sloot nog in trekkende beweging was. Het kind raakte in de sluis en bleef voor de sluisdeur hangen, waardoor niet tijdig genoeg hulp kon worden verleend, zoodat, toen bet kind werd gevat, Dr. Kuöps die terstond aanwezig was, niet anders kon eonscateeren alg dat het leven reeds was geweken. Door schipper A. Langbroek alhier is de levering van grint, a 500 Meter voor Oost en Westpiaatpolder aangenomen voor f 1,56 per Meter. Op de gehouden stieronkeuring op 10 Maart al nier waren 39 stieren ter keuring gebracht, de daarvoor gestelde premiëu zijn ten deel gevallen als volgt Een tweejarige van den landbouwer L. M. Born eerst© premie d 150 gld. Een één jarige van den landbouwer Bresijn en een éénjarige v. d. landbouwer Timuiers 100 gld. allen wonende te Middelharnis ea een éénjarige v. d. landbouwer van Schouwen uit Oude Tonge, eveneens 100 gld. Stad aau 't Haringvliet. Bij konink lijk besluit is op zijn verzoek eervol ont slagen de heer L. Braber Mz. als dijk graaf van den polder „de Nieuwe Stad." Na eene ontbinding van de oude liberale kiesvoreeniging is er eene nieuwe opgericht onder den naam van „Volksbe lang." Ooltgensplaat. Den heer H. van Kem pen tuinman alhier ODtving jl. 6 Maart na ingelevei d Proefschrift het diploma A. van de Nederl. 8 enographiscbe Vereeniging Stolze Werij te 's Gravenhage voor de zuivere toepassing en vertrouwdheid met het systeem van 't 8tenographisohe Cor respondentie. Dirkslaud, 5 Maart. Bij de heden ten raadiiuize alhier gehouden aanbesteding voor cle levering van 1930 M3. onder- houdsgrïnt is het laagste ingeschreven door A. J. Vermeulen te Nijmegen voor f 1,25 per M4. in de havens van Dirksland en Stellendam en f 1,45 per M3. in de havens van Goederoede en Ouddorp. De lotelingen dezer gomeente zjjn in gedeeld als volgt 8. v. d. Heyden, Grenadier (den Haag), P. Hamete, Vesting (Willemstad), J. Poortvliet en W. Boks, Infanterie (Ber gen op Zoom). Stellendam, 9 Maart. Bericht van inzet van do gehouden veiling van den Molenpolder en Buitengronden door No taris van schouwen. 1 perc. 5 gem. 89 r. O. A. Vogel 14800. 2 5 180 r. J.v. Oostenbr. f4700. 3 6 70 r. P. Taais f3600. 4 4 228 r. L>. Boogormau f3000. 5 4 8 r. K. Grinwis f1200. 6 2 167 r. P. de Vos f 550. Buitengronden. 7 perc. 15 Hectaren O. A. Vogel f 6000. 8 59 D. Boogerman f 8500. 9 ongek ist. gr. O. A. Vogel f 500. Melissaat. De heer J. P. Beniak onder wijzer met hoofdakteaandeopenbare school k 2 mnd. Meliss

Maas- en Scheldebode | 1897 | | pagina 2