li III Tweede Blad. Vrijdag 19 Februari 1897. Elide Jaargang N o. 59*1. Antirevo lutionair Orgaan ts, \1 H m HOC SIGN O VINCES OPLOSSING OLIOGRAPH1ËN, MUIZENVAL Maas- en Scheldebode. Étagère. V T BOEKHOVEN. comstig roorzien Ie eigen tn naai- winke- ksels, eigen engen. dijk. T. 1896. Deze Courant verschijnt eiken Trijdag. Abonnementsprijs per drie maanden franco per post 50 Cent. Amerika bij vooruitbetaling f 3,50 per jaar. Afzonderlijke nummers 5 Cent. uitgever: SOMMmj&DBJH. Advertentiën van 1 5 regels 50 Cent elke regel meer 10 cent en 3/2 maal. Boekaankondiging 5 Cent per regel en 4/s maal. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 50 Cent pei plaatsing. G-roote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte die zij heslaan Advertentiën worden ingewacht tot Donderdagmorgen 10 uur. Alle stukken voor de Redactie besterad, Advertentiën esa verdere Administratie fraaie© toe te zendeis aasa desa Uitgever. Dit nummer bestaat uit twee bladen. Prijsraadsel No, 14 LANDBOUWWERKTUIGEN NAAIMACHINES. [Vis Q. v. d W. - H v. d. M. J. S. D. v. d. D. en S. V. allen te Sommelsdijk. L. Y'. A. S. V, en J. v. E. allen te Middelharnis. A. K. M. in 't V. en A. v. d. T. Jz. allen te Ooltgensplaat. J. L. ta Oude Tonge. J. H. te Nieuwe Tonge. H. C. B. en A W. K. te Herkingen. D. S. en J. d. K. te Dirksland. E. B. te Melissant. W. W. Pz. J. B. Pe. en A. v. N. Az. allen te Ouddorp. Z. K. te Oud Beierland. J. L. Roodzant, Nieuwe Tonge, een briefbevochtiger. Automatische zelfwerkende L. VROEGINDEWEIJ Prijsraadsel No. 15 Zaterdag 13 toot hal. 65 24 99 10 72 03 ;elök ïgids, fc. enz. |12nrs. Ipost f 1.40. post f 1,90. t 6e no. tjpost f2.65. jjokleurd post f3,25. iFANTE, te 100—102. laak en is RSQOEK. roedereede. r Helleroettluis ade Octobw m oetolui» (gedurende Oe- ur.) harnis. nde Ootober en stellendam, •adam. Maart 4.li unr. ityd opgegeTen) en Waterstaat te AXG. trdam, uur. r. t-rdam, 45 uur. uur. terdam S0 ure. r. ndam, BUI». ag rm. S, uur ;e dagen 8,S0. 1IIÜ6. larnii rm. 8,IS uur. nm. 1,30 uur. OMJ1KL." erdam. morg, 4,30 uur MO terdag nm 1,45. I 'i®.! VI rfe J Evenals de vorige maal was de inzending talrijk. Een zaaimachien, een eg en ploeg, Is voor den landbouw niet genoeg; Een kluitenbreker, bot en spa, Komt ook den landman goed te sté. Een naaimachien voor 't huisgezin, J. Vis drijft hier ook handel in. Sommelsdjjk. J. H. Roojj. Machines ziet men in deez' dagen Allengs een grooter plaatsje vragen: Waar mtnschen eerst te werken stonden, Ontwaart men zwarte schoorsteenmonden. En 'k raad u haal als 't noodig is, Uwe machines bij J. Vis. Sommelsdijk. J. C. van Gent. J. Vis C. zoon, van Sommelsdijk, Gij zijt in deugd en geld gelijk Als aandeelman, beveel ik mee Te plaatsen dan, 'een weegbrug twee In onze plaats, Sint Maartensdijk, We zien nog naar een goede wijk. St. Maartensdijk. S. C. van Noord. Landbouwwerktuigen voor boerenbedrijf, Naaimachines in huis tot gerijf. En zooveel andere nuttige zaken, Daar kunt gij voor billijke prijs aan geraken. En vraagt gij waar het adres er van is, Het is Sommelsdijk in den Ring bij J. Vis. Sommelsdijk. J. C Jens Gz. Wie om machines is verlegen, Voor land en huiselijk gebruik, Die moet zich tot Jan Vis begeven, Daar is alles even puik; Heeft een magazijn zeer rijk, Woont aan de ring te Sommelsdijk. Dirksland. Lt. Bossohieter. De uitgever van Maas- en Scheldeblaan, Houdt steeds vol ons te laten raan. Hij gaf prijzen flink en goed, Dat geeft leven, hoop en moed. Thans is weer Sommelsdijk, J. Vis, De naam die op ieders lippen is. Nieuwe Tonge. J. L. Roodzant. Landbouwwerktuigen, Naaimachines, Zeer solide, en fijn van soort, Kan men hier zeer goed bekomen, Voor een prijs zoo het behoort. Maar nu vraagt men: waar dat is, Sommelsdijk, de Heer J. Vis. Melissant. J. van der Sluif. J. Vis Cz., Sommelsdijk, Verkoopt voor arm en rijk: Machines om te naaien, Machines om te maaien, Werktuigen om te ploegen, Te veel om er bij te voegen. Stellendam. D. Tan Gelder Az. Ik raad u aan als 't noodig is, Koopt uw naaimachine bij J. Vis. Kachels, oliestellen en fornuizen, En alle soorten landbouwwerktuigen. Ijzerwaren en nog meer, Kan men koopen bij dien heer. Sommelsdijk. Th. Boekhoven Junior. Die kan lezen en verstaan, Behoeft niet uit vragen te gaan. Landbouwwerken voor de boerenstand, Ook naaimachines voor voet en vrouwenhand. Te Sommelsdijk bij J. Vis Cz. die is de man, Daar u dit alles goed en goedkoop krijgen [kan. Oud Beierland. C. P. Bison. Zoodra de Scheldebode kwam, Begon ik dadelijk te lezen. Ik vond er werktuigen voor 't land, En een nuttig ding voor vrouwenhand, Ook bruggen om te wegen, Bij J. Vis Sommelsdijk is 't magazijn gelegen. Dirksland. L. J. Reodzant K. Pd. Bij J. Vis Cz. te Sommelsdijk, Kan bekomen arm en rijk: Landbouwwerktuigen, groot en klein, Naaimachines, keurig en fijn, Weegbruggen en wat niet al, Ijzerwaren in duizendtal. Middelharnis. L. Tan der "Vliet. Uw raadsel heb ik opgezocht, En nu heb ik het uitgedocht. Landbouwwerktuig is er veel, Voor arbeid en voor boer nog meer. En ik kan hier alles toch niet noemen, Want op den arbeid is niet te roemen. Sommelsdijk. Klaas Grootsnboer. Naaimachines, werktuigen, Kan men koopen bij J. Vis. Ijzerwaren en weegbruggen, Wat tot gebruik van landbouw is. Middelharai». C. Bresijn. Bij Jan Vis, in Sommelsdijk, Heeft landbouwwerktuigen. En heeft ook Naaimachines staan, Waar ieder voor moet buigen. Dus vrienden, zoo 'k mij niet vergis, Het best adres is bij Jan Vis. Ooltgentplaat. Herman Vogelaar. Landbouwwerktuigen om te bouwen, Naaimachines voor de vrouwen, Die koopt men bij den heer Jan Vis. Ik meen althans, dat hij het is. Kom neem een kijkje in 't magazijn, Alles in 't groot, maar ook in 't klein. Sommelsdijk. p. t. d. Sloot. W anneer het werk der vrouw, wat volhandig is, Koopt dan een naaimachine, te Sommels- [dijk bij J. Vis. Ook meer Machinerieën, zijn daar voor [de hand, Zoowel voor de schuur als voor het land. Ooltgensplaat. J. Hobbel Lz. Het is zeker en gewis, Dat bij den heer J. Vis: Veel goeds te koopen is. Zijn Landbouwwerktuigen, Naaimachines, Ook d' andere ijzerwaren zijn zeer schoon. Te Sommelsdijk bij den heer J. Vis C.zoon. Middelharnis. A. C. Paulussen. Landbouwwerktuigen, Die vindt men naar de kunst, Bij J. Vis te Sommelsdijk Verzoekt een ieders gunst. Ook Naaimachines naar den aard, Is voor de huishouding alles waard. Stad uan 'tHaringrliet. Dingena Maria van Rumpt. J. Vis die woont te Sommelsdijk, Hij verkoopt aan arm en rijk Ijzerwaren, groot en klein, Het is uitstekend sterk en fijn. Dirksland. Leendert san der Groef Cz. Bij den smid J. Vis, Ring, Sommelsdijk, Is veel te koop, en ook veel te kijk. Machinerieën en Landbouwwerktuigen Naar d' eischen des tijds, komt u overtuigen. Ook weegbruggen en ijzerwaren, Men hoeft er niet voor uit te varen. Sommelsdijk. jb. Joppe Cz. De Naaimachines van J. Vis Zijn overal geprezen. En landbouwgereedschap, dat is gewis, Kan er geen beter wezen; Is uw gereedschap niet te best, Aan bovenstaand adres kunt gij 't best terecht. Sommelsdjjk. Pietje t. d. Vlagt. Te Sommelsdijk bij den heer J. Vis, Bekend en vermaard als hij reeds is Om zijn weegbrug en andere toestellen, Levert landbouwwerktuigen en naaimachines [in alle modellen. En ook in het koude en donkere jaargetij Zorgt hij voor licht en brandstof er bij. Dirksland. D. Nachtegaal. Een landbouwer heeft veel benoodigdheden,, Wil daarom bij J. Vis de winkel binnentreden De dames kunnen ook gerust eens daar een [kijkje nemen Naar haard of naaimachien en 'k wed zij [zijn tevreden. En dan het hoefbeslag, zijn knecht Marinus [Breur, Laat komen hit of paard, die stelt geen mensch [teleur. Middelharnis. Aaltje Tan Heemst. Heb ik het geraden, Of heb ik het soms mis, Naaimachines, landbouwwerktuigen Bij den heer Jan Vis. Zijn verkrijgbaar voor arm en rijk, Aan de Ring te Sommelsdijk. Melissant. Catharina Becbton Jd. Bij J. Vis Cz. te Sommelsdijk, Vindt men landbouwwerktuigen En naaimachines tegelijk. Ieder kan zich overtuigen, Zoowel van hunne nuttigheid, Als van hunne soliditeit. IJselmondö. J. Ph. Kievit. Wilt gij machinen of landbouwwerktuigen [koopen? Gij behoeft er niet ver voor te loopen, Bij J. Vis te Sommelsdijk Koopt men dit alles voor geringe prijs, Zijn waren zijn overal bekend, Een nette bediening is zijn Middelharnis. talent. H. Yillerius. Veel roem en lof heeft Vis te Sommelsdijk, Voor 't stellen van zijn weegbrug, aan zuiver- [heid zoo rijk. Ook is bij hem te krijgen van de nieuwste [soort Zoo landbouwtuigen en naaimachines, en [zoo voort. Wil iemand soms een proef, hij ga expres Naar 't dorp Sommelsdijk, aan bovenstaand [adres. Nieuwe Tonge. Jan Breur Gz. Van alles wat tot landbouw op] Flakkee [behoort, En voor de vrouw is daar gewis wat haar [bekoort. Een naaimachien en veel meer ijzere zaken, Zijn bij Jan Vis te koopen en te maken. MiddelharnisPieter Piegee. 6al uiste werktuigen voor den landbouw, an een puike qualiteit, W is na jaren ondervinding, teeds verkrijgbaar naar den tijd. ft ilinder-mangels, Naaimachines, SS ijn yoorhanden bij J. Vis. C. M. van Driel. Als gij goedkoope ijzerwaren wilt koopen, Dan moet gij te Sommelsdijk bij J. Vis [aanloopen, Daar kunt gij zoeken van alleriei aard, Dat naar uw zin is en van zeer veel waard. Ouddorp. Klaasje Mastenbroek. Met landbouwwerktuigen en naaimachinen. Daar kan J. Vis de menschen mee bedienen, Ook dames kunnen er gerust binnentreden, Hij stelt ze gaarne met "naaimachines te- [vreden, En goede waar voor weinig geld, Daar gaat de koop ook mee verzelt. Middelharnis. "W". Yijfrinkel. Ik keek het raadsel zoo eens aan, En zag daar al die letters staan. Ik zocht en vond, dat is gewis, Dat het betrof den heer J. Vis, Omdat die allerlei soort machien, Aan iedereen ons aan komt biên. Sommelsdijk. Kaatje Yerbrugge. De heer J. Vis te Sommelsdijk, Levert naaimachines door 'theele rijk. Hij heeft ook machines van andere soort, Zijn naam is bekend van Zuid tot Noord. Hij kan tegen elke prijs concurreeren, Gaat er heen, de ondervinding zal 't u leeren. Onder Middelharnis. T. Yerdonk. Te Sommelsdijk, bij Johannis Vis, Koopt ge een weegbrug, goed, dat is gewis. Een naaimachien naar de eerste mode, En daarmee eindig ik mijn methode. Achthuizen, Ooltgensplaat. "W". C. Tan Kempen Wz. 6* a bij Jan Vis kari men terecht, 4f< oor weinig geld koopt g' uw machien, n ieder bedrijf blijken zijn werktuigen echt. chier alles krijgt men bij hem te zien. ft orneliszoon plaats de weegbruggen per soonlijk, ES ie ook de prijzen enmen verbaast zich [gewoonlijk. Sommelsdijk. Klaas Dijkema. Als 'gij een mooi naaimachien wilt koopen, Moet men naar Sommelsdijk toe loopen. Daar verkoopt men machines in 't groot en [klein, Bij J. Vis daar moet men zijn. Nieuwe Tonge. Neeltja Sara Tan Zielst. Vis Cz., in Ijzerwaren, oor boer en burger,ied're soort IN s bij hem sedert vele jaren, 58 teeds ruim in voorraad zoo 't behoort. Sommelsdijk. A. Noordermeer. Landbouwwerktuigen in allerlei soort, Levert de heer J. Vis zooals 't behoort. Ook Naaimachines in allerlei prijs, Vraag hem er naar en ge ziet z' als bewijs. V laar dingen. P. Kastelein Ed. De Heer J. Vis te Sommelsdijk, Verkoopt Naaimachines aan arm en rijk, Landbouwwerktuigen kan men daar bekomen Zooals men in raadsel 14 heeft vernomen. Ooltgensplaat. H. C. Metaal Mz. Bij J. Vis te Sommelsdijk, Is voor 'n landman veel te kijk. Landbouwwerktuigen voor 't veld, Naaimachines voor weinig geld, En nog vele ijzerwaren, Die deugd aan goedkoopte paren. Dirksland. M. P. Lokker "Wd. Jan Vis te Sommelsdijk verkoopt landbouw werktuigen, Ook pompen, om het water naar boven te [zuigen, Pannen om in te bakken, bijvoorbeeld een vis, 'k Bedoel niet de verkooper, want dan denkt [u mis. den Braber. Dan Bommel. Jb. Ik ben geen boer toch keek ik alras, Wat de oplossing van het raadsel was. Landbouwwerktuigen vallen goed in smaak, En Naaimachines, naar de laatste maak. Bij J. Vis te Sommelsdijk, Is dit alles te koop en ook te kijk. Ouddorp. G. Tan Koppen. Wilt u een naaimachien gaan koopen, Dan kunt gij het beste bij J. Vis aanloopen; Hij verkoopt ze van d' eerste soort, Haarden en kachels zooals het behoort. Heer Boekhoven, 'k geloof, 'k heb er genoeg [van gezegd, Denk eens aan mij, ik doe altijd mijn best. Rotterdam. Cornells Yogel. Als ik het raadsel No. 14 goed bekijk, Dan moet ik zijn bij J. Vis Cz. te Sommelsdijk. Ijzerwaren en Machineriën, Die zijn daar te bekomen voor iedereen. Landbouwwerktuigen en Naaimachien, Die wil hij door deze Advertentie aanbiên. Dirksland. Jacques ran Broekhoven Az. Zoodra ik het raadsel las, Kwamen de 301etters al vlug van pas, Uit d' advertentie van J. Vis te Sommelsdijk, Daar staat 't alles te kijk; Van Landbouwwerktuigen en Naaima- [chinen, Daar men veel goeds mee kan beginnen. Onder Melissaut. Teunis Kats. Bij J. Vis te Sommelsdijk, Vindt men alles even rijk. In werktuigen en machinen, Zeer goedkoop, dat is gewis. Landbouwwerktuigen, Naaimachines, Meen ik dat het raadsel is. Stellendam: J. van der Vlugt. Al blijft thans de Advertentie achterwege, Toch heb ik op uw raadseleen antwoord [gekregen. Ik verwijs heeren landbouwers naar den heer Te Sommelsdijk, waar alle landbouwgereed schap te bekomen is. Ook levert hij weegbruggen in Flakkee, Er is er ook een in werking in Goederee. Goedereede. Dirk v. Gelder. Goede oplossingen kregen we voorts van j-TDe Hoofdprijs bestaande uit twee keu rige in 22 kleuren gedrukte geëncadreerd in rijk gouden lijsten met kroon, voorstellende H.H. M.M. onze ge- eerbiedigde KONINGIN en H. K. MOE DER viel bij loting ten deel aan: HllTJfi'I VfiRBIMTGGE te Sommelsdijk. terwijl de extraprijzen werden toegewezen aan J. H. Rooij, Sommelsdijk, een potlood sigaar. J. C. van Gent, Sommelsdijk, „De oude Schoolmatres". L. Bosschieter, Dirksland, een Japansch Breibakje. M. P. Lokker, Dirksland, een School- taschdrager. P. v. d. Sloot, Sommelsdijk, De leerjaren van T. Breedvelt. Tevens kunnen heer J. VIS Cz., staand prijsraadsel, toezond, die bij loting ten deel viel aan te Middelharnis. De prijswinners worden beleefd verzocht hunne prijzen af te halen bij den drukker van dit blad, die zich met de aflevering heeft willen belasten. Hierbij Vorm uit onderstaand woord zooveel goed Hollandsche woorden als u weet, b.v. Leen - - Dam enz. doch "met dien verstande dat iedere letter maar ééns ge bruikt mag worden. De Hoofdprijs is ditmaal een prach tig, grooteu, massief notenhouten terwijl voor hem die de meeste zuivere Hol landsche woorden daarvan maakt extra wordt beschikbaar gesteld: Een in prachtband gebonden boek deel. Alle nieuwe Abonné's, (ook zij die zich abonneeren) kunnen aan dit Prijs- wij mededeelen dat de in verband met boven- ons een heden raadsel deelnemen. Oplossingen uiterlijk Maart aan ons Bureau.

Maas- en Scheldebode | 1897 | | pagina 5