EOOPT BEEHE MME CiAOOTE OS'lSüimi'G ALBERT ran, Sten 1617 HotMai J Hoeveitaars van Litk van de SINGER-MAATSCHAPPIJ. BIJ doedereede, Pirksiand enz. is niet één verkooper van naai- Zie de Ealage. 16 Spotprijzen. merdiscussie, al is het niet dadelijk, vruchten zal dragen voor de vrije beoefening der geneeskunde. Zóó al leen is ten slotte eenigermate uit te maken, in welke opzichten de allo pathie recht van bestaan behoudt, en in hoeverre de homoeopathie bestendi ge toepassing verdient. ATJEH. Gemengd Nieuws. Tentoonstelling te Dordrecht. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk. De gasfabriek alhier, „de Nieuwe Middelharnis- en Sommels- dijksche Gasmaatschappij" genaamd, is tegen Maart a.s. in andere handen over gegaan en aangekocht door den Directeur van de gasfabriek te Wormerveer, (N.-H). Middelharnis, 22 Januari. In een ge houden raadsvergadering is de hear J. J. Westhof, commiss der rijks directe belas ting alhier, benoemd tot ambtenaar der plaatselijke belasting voor deze gemeente. Stad aan 't Haringvliet. Benoemd tot Notabel bij de Ned. Herv. Gem. alhier, de heer G. van Wageningen. Ooltgensplaat. Dezer dagen werd door een milden gever, onder de behoeftigen van elke gezindte alhier geldelijke gaven verstrekt. Het laat zich begrijpen hoe deze uitreiking in dit seizoen dank baar werd aanvaard. NieuweTonge. Donderdag 4 Febr. a.s. zal de Heer J. Admiraal hoofdonderwijzer te Hellevoetsluis in 't logement Nieuwen- huizen een spreekbeurt vervullen. Wij kunnen het muziek gezelschap Appollo geluk wenrchen met deze keuze, immers de heer Admiraal heeft reeds getoond zijn hoorders een aangenamen avond te kunnen bezorgen. Melissant 26 Jan. Tot het opnemen der huurwaarde voor de personeele belas ting, is door het college van zetters dezer gemeente aangewezen, de heer M. Rooij secretaris der gemeente. Ouddorp. In enkele huisgezinnen doen zich hier gevallen van mazelen voor. MursreBijfe® SJastci. ilechtsaken. larfeJbericBiten. Ingezonden Stukken BE FLAKKEESCHE TRAM. alvorens eene EfHTE SIMGEB op proef ontboden te hebben. Men wachte zich voor naaimachines, welke niet uit eene fabriek van de Singer-Maatschappij afkomstig zijn, wanneer deze werktuigen toch onder de benaming van Singer-machines aangeboden wordenwant dftgftillk fabrikaat behoeft niet onder vreemde vlag te zeilen. Elke echte Singer-machine draagt den naam „SIWQEB" op beide zijden van den arm, en de firma „The Singer Mnnniaetnring Company" boven op den arm. Buitendien moet zij voorzien zijn van bovenstaand fabrieksmerk. Te ROTTERDAM zijn de echte Singer-naaimaehinei uitsluitend verkrijgbaar in de eigen winkel van de Singer-Maatschappij, welke aldaar gevestigd is: Cul.DAMASSEÉ van /1.90 voor Zwart 1.75 AMSTERDAM, Januari 1897. Te Middelharnis, de *T- De Generaal-Agent cALs AUe kleuren MERVEILLEUX van/-1.60 voor Halfzijden qq Extra koopje Zwart MERVEILLEUX voor" Zwart GUT-GARNITUREN vanaf GITVE8JES met zijde Coulier GIT-GARNITUREN vanaf. Git en Zijden FRANJE voor KANTFN en ENTREDEUX van af STROOKEN voor Rokken Breed LINNEN voor Japonnen PAARDENHAAR, alle kleuren GAAS van af 1.20. 95 ct. ,1.10. 50 ct. ƒ1.10. 50 ct. 36 60 10 S 16, 18 en 24 15 In de Sohoonmagazijnen ran De J.-B. schrijft ia haar mail-overzioht „Uit Atjeh kwamen in den laatsten tijd geen tijdingen van eenigszins belan- rijke krijgsondernemingen, hoewel het verzet volstrekt niet gebroken is en roekoe Oemar zich nog altijd niet in onze handen bevindt. De weersgesteldheid belemmert in dezen tijd van het jaar dekrijgsope- ratiën en buitendien zou het de vraag zijn of men thans nog van de troepen hetzelfde zou kunnen gedaan krijgen als een paar maanden geleden, al ware het alleen omdat de gezondheidstoestand niet gunstig kan genoemd worden. Over de gezondheidstoestand onder de troepen sohrijft men aan de J.-B. Deze i» van dien aard, dat men hem bepaald ongunstig moet noemen. Sinds lang komen veel choleragevallen voor en meestal met doodelij ken afloop. Van een bepaalde epidemie zal nog wel geen sprake kunneD zij n, maar zoo langzamerhand zijn er reed» heel wat mensehen, die tot de militaire bezetting behoorden, bezweken, terwijl het bij de Atjehers zeiven nog veel minder pluis schijnt te zjjn. Behalve aan cholera lijden de menschen aan vreeselijke koortsen, die aan typhus doen denkon. Laatstbedoelde patiënten zijn onrustbarend talrijk, vooral onder de Europeanen. Verder hebben wij nog dysenterie en een lange lijst van andere ziekten. Dit alles is wel op zioh zelve erg naar, maar wanneor de verhouding tusschen het cijfer van gezonden en zieken in het algemeen gunstig was, dan zou er nog geen reden zjjn om aan het zeel van alarmklok te trekken. Thans wel. Het ziekenoijfer is in den laatsten tijd bepaald zeer ongunstig. Dit zal iedereen moetan toestem men die zioh eenig denkbeeld kan vormen van he' volgende. Te Panteh Perak worden in het hospitaal verpleegd ruim acht honderd, meerendeels zeer zware zieken. Voeg hierbij hen, die in de verschillende ziekenzalen verpleegd worden en de kwartierzieken, dan ligt voor de hand, dat, een onevenredig deel der militaire bezetting en van wat daartoe gerekend kan worden te behooren, ziek is. Dat dit reeds lang het geval moet zijn, blijkt uit het binnenkomstcijfer te Panteh Perak, dat sinds 1 Januari van dit jaar reeds ver boven de 14,600 gestegen is. Hoe velen er van die 14,600 menschen gestorven en geevacueerd zijn, kunnen wij bij gebrek aan juiste gegevens moeilijk opgeven. "Wij betwijfelen eohter niet dat sterfte en evacuatiecijfers samon 8000 verre te boven mostsn gaan. Zulke oijfers zijn welsprekend. Gelijk men weet, denkt men eene Nationale Tentoonstelling van Nijverheid en Kunst, in Juni, Juli en Augustus te Dordrecht te houden, ter herdenking van het 10-jarig bestaan der vereeniging „Voor Vak en Kunst" aldaar. In 1892 werd bij de tentoonstelling door dezelfde vereeniging een historische en oudheidkundige afdeeling georgani seerd. Ook ditmaal besloot het hoofdbe- «tuur eene soortgelijke tentoonstelling van oude nijverheid en kunst aan de tentoonstelling te verbinden en tot bereiking van dit doel, wil men trachten uit alle deelen des lands belangrijk© oudheidkundige voorwerpen en kunst schatten bijeen te brengen. Vele belang rijke voorwerpen zijn verscholen in particuliere verzamelingen. Welke schat ten van kunst en smaak zijn hierdoor niet aan het algemeen nut onttrokken, of kunnen althans door eene nationale tentoonstelling van oude nijverheid voor de bezoekers een veredeling zijn van den •den «maak en een voorwerp van stndie voor kunst-industrieel en oudheidkundige. Ten einde van vele streken het belang rijkste bijeen te kunnen brengen, heeft het bestuur zich gewend tot verschillende personen van naam op dit gebied, om provinciale sub-eommiasies te vormen, en van nagenoeg allen kwam een gunstig antwoord op deze uitnoodiging. Toch richt de commisaie van deze afdeeling der Dordrechtsche tentoonstel ling zich ook nog tot allen, di® in het bezit zijn van kostbare verzamelingen. Met de grootste zorg zal over de ingezonden voorwerpen gewaakt worden. Reeds zijn doeltreffende inrichtingen getroffen, die een nauwlettend toezicht verzekeren, terwjjl eene speciale commis sie is benoemd, om tegen brandgevaar te waken. Daar de tentoonstelling geen financieel® speculatie beoogt, doch slechts de bevorde ring van vak- en kunstnijverheid, doet het bestuur onbevreesd een beroep op aller medewerking. De secretaris der afdeeling „Ouds Nijverheid en Kunst" der nationale ten toonstelling is de heer P. Bos, te Dordrecht, bij wien men zich voor 15 Februari schrif telijk kan aanmelden. IJS. De rivier voor Rotterdam tot aan zee was Dinsdag over ongeveer de helft harer breedte met broos ijs bedekt, dat vooral voor de zeilvaart hinderlijk is. De stoombootdiensten op Zaeland, op Doidt en Gorinchem hebben geregeld plaats. In Kil en Noord was heden nogal drijf- ijs, echter zeer zacht. De stoombooten „Onderneming", „Oude Maas III", en „Maasnymph III", welke vau Rotterdam in de richting Schiedam vertrokken, konden niet verder komen dan het Park. De rivier was daar bezet meteen breiachtige massa, waarin de booten ondanks het herhaaldelijk achteruit en weder met volle kracht vooruitstoomen, zich muurvast liepen. De booten waren dus gedwongen naar de aanlegplaats terug te keeren. De stoomboot „Maasnijmph II* heeft in het ijs de schepraderen stuk geslagen en is door twee stoombooten van de reederjj P. Smit naar Rotterdam gesleept. Gevonden. Door de bom K. W. 58, schipper J. v. d. Plas, werd Woensdag op de hoogte van Noordwijk een in vergevorderden staat van ontbinding ver- keerend lijk opgevischt. Het bleek te zijn het lijk van den 26-jarigen matroos C. Haasnoot, die den 13en November van het vorige jaar met de overige beman ing van de overstoomde bom K. W. 6 het leven verloor. Het Mohamedaansche Kamerlid, Dr. Grenier bljjft den Parijzenaars stof tot onderhoud en vermaak verschaffen. Dinsdagnamiddag tegen 4 ure ging hij bij de brug „de la Concorde" in de Seine zijne voeten wasschen met al den ernst van iemand, die nauwgezet zijne gods dienstplichten vervult. Ten aanzien van een menigte volks trok hij zijne laarzen nit 'en dompelde de beenen tot aan de knieën in het ijskoude water, en stak vervol gens, of hij een volgeling van Kneipp ware, de voeten onafgedroogd weer in de laarzen. Daarop knielde of hurkte hij naar het oosten gekeerd neder, deed zijn gebed en keerde naar de Kamer terug van waar hij gekomen was, door wel twee duizend menschen gevolgd. Eerst wilde Dr. Grenier zijn voeten wasschen in het gebouw der kamer, in de kommen waar de heeren leden handen en gezicht verfrisschenmaar toen stak er een halve storm tegen hem op en moest hij zijn biezen pakken. Dan maar naar de Seine, zoo dacht hij. Voor de lichting der Nationale Militie van 1898 hebben zich 24 personen ter inschrijvingaangemeld, waaronder 10 met redenen van vrijstelling. De zeemiliciens van da lichting 1895 uit deze gemeante zijn opgeroepen om zich onder de wapenen te begeven. S. Smit op den 1 April a.s, te Amsterdam, A. Booger- man 2 April a.s. te Willemstad en W. van Dongen den 8 April te Willemsoord. Zaterdagmiddag brak een schoorsteen brand uit, bij J. Breeman op de Oostdijk alhier, die door behulp van buren, met water werd gebluscht. Ten huize van Mej. de wed. J. Verolme alhier had een algemeen® vergadering plaats tot stemming voor een lid van het bestuur van het Algemeene begrafenis fonds alhier, aftredend de heer C. Boeter. Uitgebracht 169 stemmen; daarvan ver kregen de Heeren A. Struik 86, G. Visser 54, L. Stapel 24 en C. Boeter 5 steujjnen. Ds. G. de Braai Geref. Predikt te Oosterbeek heeft voor het beroep als zoodanig naar deze gemeente bedankt. Dirksland. Op Donderdag 11 Februari (vorst voorbehouden) zal de Chr. Jonge- lingsvereeniging Jonathan alhier haar 10-jarig bestaan in 't openbaar vieren. Het bestuur der polder Oud Kraijer, Nieuw Kraijer, Kraiënisse Dirksland en Diederik doen te weten dat een lijst van stemgerechtigde ingelanden isopgemaakt, en in 5 Feb.'97 dagelijks (Zondagen uitge zonderd) van das voormiddags 9 12 uur ter visie van ingelanden ten kantore van ds secretaris F. O. Vervoorn gelegd is. Het bestuur van de gemeene uitwatering van Dirksland brengt ter kennis van inge landen der polders in de haven van Dirks land uitwaterende, dat de rekening over 1896 dien aangaande, in de begrooting over 1897 van 22 Jan. gedurende 14 dagen ten kantore van de Secretaris ter inzage zal leggen, en op Woensdag 10 Februari des n. m. ten 2 ure in het gemeentehuis aan de goedkeuring van ingelanden zal onderworpen worden. Het aantal ingeschrevenen voor de nationale militie voor de lichting 1898 bedraagt 15. Het aantal der op 1 Januari 1.1. in deze gemeente aanwezige kinderen van 6 12 jaren bedroeg 225, dat der schoolgaande kinderen 213. Er waren alzoo 12 kinderen die geen onderwijs genoten. €MffilcieeI CJe«SeeSge. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Ssmmelsdijk maken bekend, dat de staat vermeldende de kinderen boven de zes en beneden de twaalf jaren, die zich op 1 Januari in de Gemeente bevon den en niet voorkomen op de lijsten der sohoolgaande kinderen of van hen, die huisonderwijs genieten op de Secretarie der Gemeente ter lezing is gelegd. Zij herinneren hierbij, dat ouders of verzor gers van op dien staat voorkomende kinderen geen ondersteuning, geneeskun dige hulp uitgezonderd, vanwege de Gemeente verkrijgen, tenzij zij aantooneD, dat hunne kinderen ten onrechte op dien staat zijn gebracht of het niet schoolgaan van deze aan hen niet te wijten is. Sommelsdijk 27 Januari '97. de Secretaris de Burgemeester w.g. Jb. Breesnee l.s. w.g De Graaff. gcmiaelstiijk. Geboren Adrianus Jan Wouter z. van "Wouter van Geest en Jacomina van der Vliet. Arend z. van Beschier van dor Veer en van Kaatje Springvloed. Overleden te Rotterdam Hooite Jan Muller jm. 4mnd. Een levenl. aangeg. kind van Adrianus Nelis en Sietje van Wezel. Middelharnis, 14 20 Jan. Geboren. Arnoldus, z. van Cornelia Van Wezel en Jannetje Van der Sluis. Marinus, z. van Gerrit Zoon en Keeltje De Berg. Ovorlelen. Maria Wilhelmina Van Rosgum, 5 m. Sijbrand De Koning, 22 m. #©ltgeaï»plaat, 20 Jan. Ondertrouwd. J, Huibregtse, 20 j. en J. De Koning, 21 j. Geboren. Johanna Maria Catharina, d. van J. Boets en P. F. K. Van den Bosch. Adriaantje d. yan Teunis Troost en M. J. Nattekaas Overleden. Maatje Zeedijk, 82 j. vrouw van A. Tiggelman. Maria Pipping, 38 j. vrouw van W. De Gast. een levenloos kind van W. De Gast en M. Pipping. Klaas van Putten, 77 j. man van A. Van Den Balsem. Elizabeth VanOosten- bruggo, 72 j. wed. D. Braber. Adriaantje Van Veen 19 d. Men Bommel, Geboren. Cornel™ Iman Laurens, z. van E. C Lodewrk en M. Van WeBten. Geertrui Elizabeth, d. ven K. Van Dijk en E. De Bakker. Bii'ksiand. Ondertrouwd. Herbert Herbertse Grootenboer, wedr. van Johanna Van Es, 55 j. en Aientje Zaaijer, jd. 35 j. Overleden. Krijn Poortvliet, z. van Oornelis Poortvliet en Leentje Bakker, 6 d. Oude TTomgc., 27 Jan. Geboren Jeanna Maria d. van Pieter Campfeus en Johanna Winkels. Ondertrouwd. Marinus Adrianus Jacobs jm. 26 j. en Cornelia Johanna Waare j. d. 26 j. Adrianus Wils jm. 27 j. en Jacoba Johanna van Vugt j. d. 23j. Overleden. Jeanna Maria Campfens oud 1 dag. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Kamer van Strafzaken. Zitting van Dinsdag 26 Januari. Heden werden de volgende vonnissen gewezen Gerrit Z., 23 jaar, schoenmaker, te Middelharnis, wegens wederspanBigheid, tot 7 dagen gevangenisstraf. Klaas B., 32 ja ir, arbeider te Den Bom mel, wegens diefstal van 1 '/2 H.L. koo peen, tot 1 maand gevangenisstraf, Eeleedigiug der politie. Ten slotte eischte het O. M. tegen F. J., 45 jaar, koperslager te Oude Tonge, die op den openbaren weg aldaar den surveillee- renden gemeenteveldwachter Johannes Hage, in dronkenschap had beleedigd, omdat deze hem op een overtreding attent maakte, een geldboete van f 5, subs. 5 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. ISS®e!Assank©B»tlsgïng. «9alien of liet einde eener eeuw, door Felix Bungener. Volksuit gave- Tweede druk. Compleet in 14 afl a 10,25, met Prachtband a f 0,75. Rotterdam, I. M. Bredée. "Wie in dit tot lezen gelegenheid gevend peizoenop boeiende historische lectuur gesteld is, die schaffe zich spoedig dit leerzame werk aan, hetwelk een diepen blik doet slaan in Frankrjjk's toestand op het einde der vorige eenw. Reeds het feit, dat dit omvangrijke werk van bijna 700 bladzijden in eene volksuitgave moest hordiukt worden, is eene aanbeveling. De vertaling als zoodanig die onder toezicht van Dr. W. G. Buil plaats had, is ook keurig netjes. Sierknieuw Predlktseurleu SondagSUanuari. GEREFORMEERDE KERKER. Middelharnis, vm. en 'a av. dhr Basoski van Ouddorp. Stad aan 't Haringvliot, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, geen opgaaf ontvangen. Oeltgensplaat, vm. en 's av. dbr. Hoogland oand. aan de Y. U. Stellendam, geen opgaaf ontvangen. Dinsdag avond 6 uur dhr. Basoski var. Ouddorp. Ouddorp, vm. en 'sav. ds. Sieders van Vlaar dingen en Woensdagavond 6 uur dhr. Basoski. DOOPSGEZINDE KERK. Oaddorp, Yoorm. en 's av. Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Yoorm. 9 uur nm. 2 uur en Av. 6 Hur Ds. A. Maekep.ze. OUD-GEREF. GEMEENTE. Melissani vm., nm. en avonds ds. J. Hartkamp. fteref. Herken, Beroepen Naur Mondekerke (Zeel.) ds Hanla, te Oosterbierum. Ned. Herv. Kerk. Beroepen. Naar Loon op Zand ds. van der Plasscbe, te Gouderak. Naar Neede ds. de Boer, te Britswerd. Naar Zeerijp (toez.) ds. Broekers, te Molkwerum. Aangenomen. Naar Gouda, ds. Deur, te Zetten. Bedankt. Voor Eittem, door ds Sonlijn, teFoud- gun e. a. Voor Standdaardbuiten, door ds. Deen mans Sr., te Oosterwijk bij Gorinchera. Voor Goes, door ds. ten Kate, te Amerongen. Voor Garstbuizen (Gr.) door ds. Rodenburg, proponent te Hooimerts. Voor Zuilichem en Nieuwwaal, door ds. Gobius du Sart, te Eemnes-Buiten. OUDE TONGE, 20 Jan. Tarwe f6,a f6,60. Gerst 6r/h a ct. per kilo. Haver f22,0 a f2,75. Rogge f3,90 a f 4,25. Aardap pelen f 1,70 a f 1,90. Ajuin f 1 de 60 kilo. Poters ct. het mud. Boter 60 ct. de 5 ons. Beieren 4 ct. per stuk. BRIELLE, 18 Jan. Boter f 0,55 Eieren f4,per 100 ttuk«. GRAANMARKT. Rotterdam 25 Jan. Binnenlandsche Granen. De Ingevallen vor»t die zich streng liet aanzien, verhinderde de vaart niet alleen, doch ook enkele stoombooten vonden daarin aanleiding de gewone wekelijksche reis niet te maken. Derhalve nagenoeg geen aanvoer en weinig handel waarom besloten werd de gewone wekelyksclie noteering bij gebrek aan ge gevens, niet op te maken. AJUIN. Aanvoer 4000 HL. Wegens de hooge eischen door de houders gesteld hebben echter geen afdoeningen plaats gehad. AARDAPPELEN. Spuische Jammen f2.10 a 2.30 Geldersche Blauwe f 1,70, a f 1,80 dito Kralen f 0 f 0.Flakkeesche Jammen f 2.10 f 2,20. Orermaasche Jammen f2,30 a 2,60, Poten 10.90 al.li. Champion f 1,25 a 1,50. Geen aanvoer. AMSTERDAM, 26 Jan. Aardappelenmarkt. De prjjzen zijn: Friesche Franeker Jammen f 1,80 a 2,10. Friesche Zaaiers f 1.50 a 1.60. Zeeawsche Spuische Jammen f2.20 a 2,70. Zeeuwsehe blauwen f 1.60 a 1.70. Flakkeesche Jammen f2.10 a 2.40. Geldersche blauwe f 1.40 a 1.60. Geldersche Champions fl.50 a 1.60. Pruisische Hamburgers f2.90 a 3. IJpolder Blauwen f 0.a 0. IJpolder Jammen f0,a 0. Andijker Blauwen fl.40 a 1.50. Aanvoer ladingen. Handel stli. MEELBERICHT. De Meclbendel was de vorige week be perkt, doordien de expeditie door sneeuw 6d ijs werd bemoeilijkt. Heden prijshoudend. Noteeringen on veranderd. ROTTERDAM, 25 Jan. VLAS. Gedurende de vorige week is er op het land in alle soorten weinig omgegaan. Heden bedroeg de aanToer ruim 21000 steen waarvan de helft sleepen d koopers vond. LIJNZAAD stil doch onveranderd. Rotterdam, 18 Jan. Op de veemarkt vrarem aange veerd: 275 vette runderen, 75 vette kalveren, aueh- teren kalvoren, 316 «ehapen ef lammeren, 435 var kens, biggen bokken. Heden waren de prijzen als veigt: Runderen 1ste qual. 65 ets. 2de qnal. 90 ets. ïde qual. 59 ets. Kal veren 1ste qnal. 86 ets. 2de qnal. 70 ot. Se 90 et. Scha pen 1ste qual. 54 ets. 2de qual 48 ets. Alles per kilo. Verkent le qnal. 20, 2a qual. 19'/,' Se qnal. 19, ot. licht seort a ct.per halvekile. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Mag ik u beleefd verzoeken, het volgende in uw eerafc verschijnend blad te willen opnemen. Hoewel niet door een minderen afzet daartoe genood zaakt, dan wel tot geruststelling van onze geachte afnemers, spreek ik het gerucht als zou deroomb. fabriek „de Eendracht" bij Dirksland voor een aanzienlijk bedrag beboet zijn wegens het in den handel brengen van verralschte boter voor natuurboter, beslist en als uit de lucht gegrepen tegen. Heeft de ontwerper gemeend in 't algemeen belang t® handelen, hij zal dan ook mij „het genoegen wel willen doen, in 't openbaar en onderteekend op te geven watr vervalsching onzer boter is gecontateerd en door wien boete is opgelegd. Mocht hierop het antwoord achterwege blijven ben ik zoo vrij het als laster te beschouwen en er verder geeue nota van te nemen. Met voorloopigen dank voor uwe plaatsing M. do R verblijft gaarne, Uw Dienaar, de beheerder der Roomb.fabr. „De Eendracht," KOOMAN. Mijnheer de Redacteur! Zooals bekend is, heeft de Rotterdam- sche Tramweg-Maatschappij concessie aan gevraagd voor den aanleg van een stoom tramweg over Flakkee. Zie hier in hoofdzaak in welke richting die weg op Flakkee zal loopen. De tram weg van Oud-Beierland wordt doorgetrokken langs Nieuw-Beierland, Piershil en Koren dijk, alwaar op het einde van den Groenen weg, dat is tegenover de Westput van de Tien Gemeten een aanlegplaats zal worden gemaakt. Van hier zullen de reizigers per boot worden gebracht naar het Middelhar- nissche havenhoofd. Hier vangt de tramlijn aan en volgt den Oosthavendijk tot aan den Heuvehveg in den Oostplaatpolder, buigt zich daar achter Middelharnis heen, om zich even voor den Steenweg te splitsen in een lijn voor Oostelijk- en een voor Westelijk Flakkee. Achter Middelharnis is ook een verbindingslijntje aangebracht om de treinen gemakkelijker van de eene lijn op de andere te kunnen brengen; zoo dat de gezamenlijke lijnen daar een driehoek vormen. Van achter het dorp Middelharnis loopt de baan iets rechts van Boomgaard-, Middel-, van Zanten-en Donkereweg; snijdt zou

Maas- en Scheldebode | 1897 | | pagina 6