Vrijdag 11 December 1896 Elfde Jaargang No. 582. Antirevolutionair Orgaan Bijvoegsel. m HOC SIGN O VINCES T. BOEK HOY EN. OPLOSSING Deze Courant verschijnt eiken Vrijdag. Abonnementsprijs per drie maanden franco per post 60 Cent. Amerika bij vooruitbetaling f 8,50 per jaar. Afzonderlijke nummers Cent. uitgever: Alle stukken voor de Redactie bestemd, Advertentiën en verdere Administratie franc© toe te Kenden aan den UHjgever. Prijsraadsel Mo 12, W. BOEKHOVEN, Sommelsdijk. lil E»rï$8a*aadsel No. 13 a.e.e.h.l.l.n.n.ii.o.o.o.s.8.t.t.u.v.v.y. A. NEIMBItVEIjl» Pasl pa pier mei Enveloppen. Gemengd Nieuws m ns ui mwwiiai is msmm wlbbbm Advertentiën van 1 5 regels 50 Cent elke regel meer 10 oent en 3/2 maal. Boekaankondiging 5 Cent per regel en 4/j maal. Dienstaanvragen en Dienstaanbiedingen 50 Cent pei plaatsing. G-roote letters en vignetten -worden berekend naar de plaatsruimte die zij beslaan Advertentiën worden ingewacht tot Donderdagmorgen lO uur. hhsSBB De arbeid is achter den rug. Het was aan de inzending van [de versjes te zien. Enkelen moesten wij weder ter zijde leggen en wel één omdat het te groot was, eeni- gen die niet onderteekend waren en enkelen die de naam van versje onwaardig waren om te dragen. De drukker van deze courant, Is bekend in 't heele land. 'tis W. Boekhoven Sommelsdijk, Met een etalage schoon en rijk. Zijn winkel loop er even in, Gij vindt er alles naar uw zin. Stad aan 't Haringrl. Dingena Maria v. Bumpt. Indien gij eens iets moois wilt koopen, Dat goed naar uw genoegen is, Er is een mooie winkel open, Niet duur en goed,"dat is gewis. Spoed u dan heen en wilt gelooven, 'tls Sommelsdijk bij W. Boekhoven. Den Bommel. M. D. Mijs. Bij W. Boekhoven, Sommelsdijk, Daar koopen er veel, zoowel arm als rijk, Want goede waar voor weinig geld, Daar is ieder op gesteld. Ooltgeneplaat. D. Mjjs Ad. 'k Dacht zoo onder 't courant lezen, Wat zou het raadsel nu weer wezen? 'kGing aan het zoeken, en ik vond 'tGeen ik hieronder nu in zond, Bladzij drie, hoek van boven, Sommelsdijk W. Boekhoven. SommelBdjjk. Jb. Joppe Cz. Bij Boekhoven te Sommelsdijk, Is de etalage schoon en rijk. Kalenders, hoeken en ook wel Visitekaart en weegtoestel. En nog veel meer, maar gaat er heen, Gij kunt vrijmoedig binnentreên. Sommelsdyk. J. H. Boojj. Als ik het raadsel goed bekijk, Bij W. Boekhoven te Sommelsdijk. Vindt men Sint Nicolaascadeaux zeer fijn. Voor arm en rijk, voor groot en klein, Wilt men boeken, visitiekaartjes en papier, Een vriendelijke behandeling vindt men hier. Sommelidjjk. Pieter Kievit Jbz. 'k Zag in de courant Sint Nicolaas staan, En sprak daarop mijn vader aan. 'k Zei vader, je bent wel niet rijk, Doch koopt bij Boekhoven Sommelsdijk, Een klein geschenk; en wees gij Degene, die denken wil om mij. Ouddorp (Z,-H.) Aren van Noord Az. In de schoolstraat moet men wezen, Bij W. Boekhoven moet men zijn. Daar kan men voor de ramen lezen, Hier is te koop voor groot en klein. En koopen kan hier ieder mensch, x Mijn naam alleen is J. C. Jens. Sommelsdijk. Sinds fietsenrijden kwam in zwang, Maakt het een opgang van belang, Zoowel hij Dames als bij Heeren; Met al wat thans genoegen bied, kan 't rij- [wiel concurreeren. Ze zijn overal verkrijgbaar, zoowel groot [als klein, Ook te Sommelsdijk bij den Heer Boek- [hoven in 't magazijn. Goedereede. D. van Gelder Cz. Bij Boekhoven Sommelsdijk, daar moet men [zijn, Daar vindt men alles soliede en fijn, Prachtige boeken in allerlei soort, Papieren en drukwerk zooals het behoort. Sigaren, Thee en Tabak, En een Rijwiel voor 't gemak. Sommelsdjjk. P. A. v. Gent. Ik ging deez' keer de letters tellen, En ze tevens op hun plaatse stellen; En nu was het spoedig bewezen, Dat het W. Boekhoven, Sommelsdijk [moest wezen. Goes. E. B. Tan Beek. Toen Donderdagavond de krant verscheen, Keek ik eerst naar het raadsel heen; Ik zag ook nommer twaaf staan, En keek de letters ook eens aan. Ik zocht in de advertentierij, En zag W. Boekhoven, boekbinderij. Sommelsdijk. Magaretha Aurelia Boekhoven. W. Boekhoven, Sommelsdijk, Drukt courant voor arm en rijk Hij doet elk in hoope leven, Wijl een raadsel op te geven. Daar een prijs is aan verbonden. 't Lot beslist voor hen die 't vonden. Sommelsdijk. Jelii. de Wit. Wat een gebrobbel van letters in dit blad, Ik ben al aan 't zoeken, maar wordt het al zat. Maar stilIk lees Sommelsdijk W. [Boekhoven, Zijn waar gaat in qualiteit alle» te boven. StNicolaas geschenken, heel sjiek en heel fijn, Ik hoop, dat er een presentje voor mij hij [zal zijn. Middelharnis. H. Tilleriui. W. Boekhoven, Sommelsdijk Is in „cadeaux" zeer rijk. En keurig gesorteerd Hem dus met bezoek vereerd. Dirksland. M. P. Lokker Wd. Den heer W. Boekhoven Sommelsdijk, Levert drukwerk vlug en sierlijk. Is ook uitgever en zoo mee, Van de Beschrijving van Flakkee. Ooltgensplaat. W. J. Donkersloot Lz. W. Boekhoven Sommelsdijk, Bied aan St. Nicolaas-cadeaux zeer rijk. Lectuur van allerlei aard, Om te lezen wel de moeite waard. Ouddorp. Klaasje Mastenbroek. Komt men te Sommelsdijk, Loopt dan bij Boekhoven aan. Hij heeft pas nieuwe geschenken Voor St. Nicolaas opgedaan. Middelharnis. Adriaua Haagens. Boeken, wielen, thee, sigaren, In qualiteit voor arm en rijk, En drukwerk voor trouwlust'ge paren, Bij W. Boekhoven Sommelsdijk. Herkingen. A. W. Koijier. Ik heb het raadsel nu al bij de hand, Sommelsdijk W. Boekhoven, drukker van [deze courant. In zijn St. Nicolaasetalage is veel te koop, Boeken, papier, pennen, en sigaren keurig van [rook. Eenige fietsen, vlugge, om op te roemen, Komt, ziet en overtuigt u, 't is te veel om [te noemen. Sommelsdijk. M. Snoep. Den Heer W. Boekhoven, te Sommelsdijk, 't Geheel publiek, dat kent die man, Bestormt zijn winkel, neemt eens een kijk, Maar koopt dan tevens ook daar van. Papier en boeken, lekkernijen! Gij zult uw geld toch niet beschreijen. Semmelsdijk. p. T. d. Sloot. St. Nicolaas cadeaux ligt voor de hand, Geadverteerd in de courant. Te Sommelsdijk bij W. Boekhoven, Ga maar zien als gij niet wilt gelooven. Ooltgensplaat. A. N. Hobbel Lz. Het raadsel in dit blad, Vond ik niet moeilijk dezen keer, Maar toch las ik het weer En ik zag alras dat ik het gevonden had. B.d.e.e.e.h.k.k.l.m.m.n.o.o. o.s.s.v.w.ij dacht [ik; kijk 'tls W. Boekhoven Sommelsdijk. Willemstad. Cornells Vreeswijk Ji. St. Nicolaasfeest is weer aangebroken Dan wil ieder graag een cadeautje koopen. Ik weet geen beter adres voor arm en rijk Als in de boekwinkel van W. Boekhoven te [Sommelsdijk. Llij [verkoopt grappig en ernstig naar ieder [zijn aard, Voor een beetje geld en voor de menschen [veel waard. Rotterdam. C. Vogel, W. Boekhoven is zijn naam, Ik raad daar alle menschen aa» Die willen adverteeren. In Sommelsdijk zeer goed bekend En ook een groote concurrent In hoeken wie wil leeren. C. Brenijn. Middelharnis, Sommelsdijk W. Boekhoven is de man, Daar men goedkoop St. Nicolaascadeaux [koopen kan. Treed zijn winkel binnen, Ge staat verrukt van zinnen. Zijn drukkerij is wijd vermaard In Flakkee, den Briel en Hoeksche Waard. Oud Beierland. C. P. Bison. Bij W. Boekhoven te Sommelsdijk, in 't [magazijn, Koopt men rijwielen in 't groot en 't klein. Voor f 100 koopt men ras, Een rijwiel van de le klas. En dan cadeaux in 't groot en 't klein, Die bij hem te bekomen zijn. Bruinisse. Johs. v. d. Reest. Bij W. Boekhoven moet men zijn, Sneldrukkerij in 't groot en klein; Een ruime keus vind men vo orhanden, Voor Koning, Vorst, en alle standen. Te Sormmelsdijk 't is alles vaardig 't Bedienen vlug en prijzenswaardig. Dirksland. C. r. Rumpt Bz. Kalenders, boeken en zoo voort, St. Nicolaas-cadaux in velerlei soort Velocipèdes voor iedereen, 't Goedkoopste adres, gaat daar maar heen. Wilt gij weten waar het is, W. Boekhoven, Sommelsdijk dat is 't gewis. Middelhanis. T. Terdonk. Het raadsel komt voor dezen keer, Geheel op W. Boekhoven neer. De naam en zaak daardoor vermeld, Word aan 't publiek ten toon gesteld. Nieuwe Tonge. Jan Breur Gz. W. Boekhoven Sommelsdijk, dat zal het [raadsel wezen, Als U wat te drukken heeft, dan moetje [daar steeds wezen; Of moet je wat papier, of zijn je pennen [slecht, Aan bovenstaand adres, kan men het [best terecht. Sommelsdijk. Kaatje Verbrugge. Evenals vorige jaren, Zal W. Boekhoven t thans weer tijd nog [moeite sparen, Om zijn St. Nicolaasetalage zeer rijk, Ten toon te stellen te Sommelsdijk. Middelharnis. H. v. d. W. Een drukkerij te Sommelsdijk, Staat open zoo voor arm als rijk. En als je gaat de schoolstraat in, Daar kunt gij koopen wat gij wil Papier en inkt en brieveniakjes, Dan.krijg je alles ook in pakjes. Semmelsdijk. K. Grootenboer. Van de tien wederverkoopers van Brands- [ma's thee, Is W. Boekhoven d'eerste op flakkee, Tusschen Amsterdam en Sommelsdijk, Bestaat dus het zuiverste thee vergelijk. Overschie. A. C. Mast. Het twaalfde raadsel in uw blad. Dat had ik waarlijk vlug gevat, 'tls W. Boekhoven te Sommelsdijk, Daar kunnen adverteeren arm en rijk. Ooltgensplaat! A. van den Tol Jz; Niet onaardig was het idee van Jaantje van der Poel hieronder, die in kinderlijken eenvoud haar oplossing inzond. St. Nicolaas goed heilig man, Trok zijn besten tabberd an, Reed er mee naar Sommelsdijk, Waar hij kwam aan schatten rijk, Doch liet zich die ontrooven Door den Heer Boekhoven. Zie de maan schijnt door de boomen, Makkers staakt uw wild geraas, De Heer Boekhoven is gekomen, In Sommelsdijk met St. Nicolaas. Van verwachting klopt ons hart, Wie een boek krijgt wie een gard. Dirksland. Jaantje r. d. Poel. Goede oplossingen kregen we voorts van; S. V. D. v. d. D. en A. N. te Sommei» dijk. J. t. E. j. V. Middelharnis. L. D. te Stad a/'t Haringvliet. D. B. M. H. B. en H. V. te Ooltgens plaat. J. V. te Herkingen. M. v. E. en M, v. D. te Dirksland. L. L. M. B. en E. B. te Melisaant. A. P. A. N. en P. de M. te Ouddorp. I. K. te Oud Beierland. M. F. te Vlaardingen. De hoofdprijs twee keurige fransche 0. Bresijn Middelharnis, een Pen-sleutel A. C. Ma»t Overschie een doos postpapier met Enveloppen. A.Noordermeer, Sommelsdijk een pot lood-sleutel. Klaasje Mastenbroek Ouddorp, een paar portret standaarddijstjee. J. Voordijk Pa. Herkingen, een Verf doos. L. Donkersloot Stad a. 't Haringvliet, •en pot-loodsigaar. M. A. Boekhoven, Sommelsdijk, een luie doosje pennen. L. Vroegindeweij, Middelharnis, een luie doosje pennen. D. Mijs Ad., Ooltgensplaat een paar portret standaard-lijstjes. De prijswinners worden beleefd verzocht hunne prijzen af te halen bij den drukker van dit blad, |die zich met de aflevering heeft willen beiasten. Het deed ons genoegen, dat de belang stelling weder verlevendigde en het is daarom, dat wij voort gaan en u hierbij aanbieden. Vorm uit bovenstaande letters een regel van een advertentie, voorkomende in het nummer van heden. Als iaSt-MdprfjS wordt uitgeloofd: een viel bij loting ten deel aan te Ouddorp terwijl de extra prijzen werden toegewezen aan D. v. RUMPT Stad, Hesba Stretton Door het oog eener Naald. M. D. jMIJS Den Bommel, v. Lennep, Eli zabeth Musch, in prachtband. J. H. ROOY Sommelsdijk, v. Leent, Een Man van Karakter. K. VERBRUGGE Sommelsdijk, Wiens Kind in prachtband. H. VILLERIUS Middelharnis, Louwerse, Moedersdag. A. W. KEIJZER Herkingen, v. Leent, Een Man van Karakter. JAANTJE v. d. POEL Dirksland, Een Poëzie Album. Tevens kunnen we mededeelen dat de heer W. BOEKHOVEN in verband met bovenstaand -prijsraadsel ons een geheele bezending „allerlei" toezond dat bij loting ten deel is gevallen aan C. P. Bison, Oud Beierland, een doos Postpapier met Enveloppen. Z. Koorneef Oud Beierland, een Potlood sleutel. Jan Breur Gz. Nieuwe Tonge oen Pot lood-sigaar. terwijl voor de beste vier- of zesregelige versjes (welk versje op bovenbedoelde regel van toepassing moet zijn), extra wordt beschikbaar gesteld Een in prachtband ge&onden SSoekefeci, en een keurige doos Alle nieuwe Abonnés (ook zij, die zich heden abonneeren,) kunnen aan dit Prijs raadsel deelnemen. Oplossingen aifcrijjk Saterdag 9 «Satnaarl aan ons Bureau. Hoe de stad Spiers (hoofdstad van Rijn Beieren) voordeel trekt van de verkiezing van Mac. Kinley De heer Hilgard, tegenwoordig wonende in Ame rika, doch afkomstig uit Spiers, bracht in het laatst van den afgeloopon zomer eenige weken in zijn geboorteplaats door en vond er al zijn oude vrienden weder terug. Onder hen was ook pastoor Scherer die hem sprak over een bouwplan, ontworpen door het bestuur van een gesticht voor achterlijke en idiote kinde ren. Hiervoor waren de beschikbare gelden echter niet voldoende. De heer Hilgard, die reeds in talrijke weldadig heidsinstellingen zit in den Paltz, zeide hierop tot zijn vriend, den pastoor „Als mijn vriend Mac Kinley verkozen wordt, verbind ik mij alle kosten voor den bouw van het gesricht op mij te nemen." En hij heeft woord gebonden, want den dag na de verkiezing van Mao. Kinley ontving pastoor Seherer een telegram waarin hem werd medegedeeld, dat er spoedig een cheque van 150,000 mark zon volgen

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 5