JLdvertentïèn. BARBARA AL1BA BB GRAAFF, Brood-, Beschuit- WOON- en WINKELHUIS, MAATKNIPPEN COSTÏÏUMMAEEU, C. MOELIJKER, BANKETBAKKERIJ. Plaatsvervangers Nummer verwisselaars Gemengd Nieuws. Gevaar voor oog en. Voor eenigen tijd had de vervener en koemelker M. P. S., van Terwispel (Fr.), terwijl hij bezig was met hat opsteken van hooi, het ongeluk dat hem eenig hooizaad in de oogon viel. In den beginne werd hierop weinig acht geslagen, doch toen de oogen erg ontstoken werden, bleek het maar al te zeer hoe noodzakelijk het was geweest, om direct geneeskundige hulp te raadplegen. Kleine oorzaken hadden hier groote gevolgen. Spoorwegongeluk. Naar gemeld wordt, zijn Zondagmiddag ongeveer vijf uur te Salzbergen, nabij de Nederl. grens in Pruisen, twee goederentreinen tegen elkaar geloopen. Drie personen behooren- de tot het spoorwegpersoneel werden licht gekwetstde materieele schade moet aanzienlijk zijn. Daily Chronicle heeft uitgerekend, dat Lord Salisbury in de Guildhall veertig minuten gesproken heeft, en dat volgens de verslagen de hoorders vijftien maal gelachen hebben, het onwaarschijnlijke geval aangenomen, dat de verslaggevers geen gelach overgeslagen hebben. Onge veer om de 21/J minuut dus zijn de hoor ders aan het lachen gebracht, en dat terwijl Engeland's eerste minister sprak over de moorden der Turken, den vreese- lijksten gruwel dezer eeuw, en over Engeland's verantwoordelijkheid er voor. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk. Burgemeester en Wet houders van Sommelsdijk hebben bekend gemaakt, dat de gewijzigde bepalingen van het Reglement op de Wegen en Voetpaden in deze Provincie, voor zoo veel betreft de voorschriften op het rijden met Hondenkarren, van af 1 December 1896 tot 1 Januari 1897 voor belangheb benden op eiken werkdag van 912 en van 24 ure ter secretarie ter lezing zullen worden gelegd. Middelharnis. De aanvoer de suiker- Siechtizaken. Meineed. iSaaa'g-eïijke Stand. Bierl&nieuwR. Marktberichten. Posterijen. Wïsselierij. V Tt yi P Uit aller naam G. DE GRA.A.FF. Sommelsdijk, 16 Nov. 1896. Notaris KUIPERS te Dirksland is voornemens, krachtens rechterlijke machtiging en ten ver zoeke van de erfgenamen van den Heer J. DE GAST, te Dirks land, op 9>BBisclag> 24 No vember 1§96, ter herberge van P. BROOSHOOFD, bij veiling, en op 993ii§(lag* i öecember Cl a.V., ter herberge van D. GE STEL, bij afslag, telkens 's na middags 3 II111*, in het openbaar te verkoopen Een goed onderhouden en geriefe lijk ingericht met BAKKERIJ en (linke BERG- PLAATS voor hout en turf, to Dirkslandaan den Straatdijk, groot 99 cenfiaren. In voormeld pand is sedert SO jaar met gun stig gevolg uitgeoefend eene BSAMHWÏHEJ van brood,, beschuit, en ban ket met een groot debiel van het laatstgenoemde artikel. Aanvaarding op 3 December 1896. Betaling der koopsom bij aanvaar ding of 6 weken daarna, mits in het laatste geval 2 soliede borgen stellende en met bijberekening eener rente h 5% per jaar. Meerdere inlichtingen geeft ge noemde Notaris. Ondergeteekende bericht dat zij vanaf 25 November a.s. eene CURSUS zal openen in het volgens de nieuwste methode. B. M. VAN ZUUREN. Sommelsdijk. Tegress lioov loon to Sommelsdijk. handelen over de Oubaansohe quaostie. De Bondsregeering in Washington is van meening, dat zij op Cnba tusschenbeide moet komen en niet langer de dingen daar rustig mag aanzien en geworden laten. Zij schijnt zich dan ook reeds voor te bereiden op ernstige gebeurlijkheden. Te Brooklyn, op de groote scheepstimmerwerven, wordt dag en nacht gewerkt aan de voltooiing van verscheidene kruisers, die het eskader inden Atlantisohen Oceaan zullen verster ken. Andere oorlogsschepen worden in allerijl met de meeste zorg uitgerust voor zeegevechten en landingen. Men beweert en het behoeven niet alleen lichtgeloo- vigentezijn, die dit aannemen men beweert, dat deze dingen in verband staan met eventueele maatregelen betreffende Cuba. Onder uitdrukkelijk voorbehoud geeft het bureau van Reuter ruchtbaarheid aan de volgende dépêche uit Washington van Vrijdagmiddag Canovas, de Spaansohe minister-presi dent, moet in een nota aan de vertegen woordigers der mogendheden gevraagd hebben, hoe de regeeringen het zouden opnemen, als Spanje zich beleedigd toonde door de houding der Voreenigde Staten. De gezant van de Unie (dit vernemende) noodzaakte Spanje de nota in te trekken, onder bedreiging dat hij anders zijn paspoort zou vragen. 't Zal de vraag zijn, of het waar is Maar het toont toch dat er iets broeit; voor het minst, dat de verhondingen tnsschen Spanje en de Unie nu niet meer zijn, wat ze vóór enkele maanden gezegd werden te wezenzeer vriendschappelijk. Het is dus wel te verklaren, dat de Spaansche regcering alle middelen in het werk stelt om met de opstandelingen klaar te komen dooh dezen geven haar handen vol werks. Ze hebben wel eenige nederla gen geleden, maar hun hoofdkracht is nog ongebroken. Dat de Spanjaarden het anders hadden voorgesteld, moet aan hun gewo nen bluf en bekende snoeverij worden toegeschreven. Officieel wordt nu uit Havanna gemeld, dat de stad Guaimnco, in de provincie Puerto Principe, zich aan de opstandelingen onder Carcia heeft overgegeven. En de Times verneemt uit Havanna, dat zestigduizend Spanjaarden een maand lang vruohteloos tegen Maceo hebben geopereerd in Pinar del Rio. Maoeo's hoofdmacht bleefzelfsonaangetast. Volgens de laatste berichten heeft in de zelfde provincie een belangrijke botsing plaats gehad tusschen de opstandelingen en de regeeringstroepeD, die door generaal Weyler persoonlijk aangevoerd werden. Deze laatsten zouden aan de winnende hand zijn. Er gaan nog steeds versche troepen uit het moederland naar Cuba. De minister van oorlog maakt nu weder een detachement van 20.000 man gereed. De stoomboot Cadix is Dinsdag naar Havanna vertrokken met wapens en minutie aan boord. De chef van den geneeskundigen dienst op het eiland heeft dringend om uitzending van artsen gevraagd. Hij heeft slechts 51 officieren van gezondheid tot zijn beschik king, maar het aantal zieken in da hospi talen en ambulanoes bedraagt 13,650 of 13 pCt. van de effectieve strijdkrachten. Daaronder zijn slechts 755 gewonden do overigen lijden aan gele koorts, dysenterie, typhus, enz. 't Kan verkeeren De „Consolidated Gold Fields of 9outh Africa" hield te Londen een jaarvergadering. Hoorde men vroager van die heeren allerlei klaohten en aanvallen op de domme Boeren, nu was de stemming gansch anders. De voorzitter der Maatschappij, de heer Davies, hield een lofrede op Presi dent Kruger en zijn raadgevers, die „met hun gewone scherpzinnigheid" alles deden tot bevordering van de mijnindustrie. De heer Charles Rudd verklaarde na drukkelijk, dat men ten onrechte had beweerd, dat de TransvaalscheReg. vijan dig gezind was tegen de goud-industrie juist 't omgekeerde was het geval. In de Kaapkolonie had het vijf jaar gednnrd eer de Regeering maatregelen nam tot beperking van drank verkoop aan inboorlingen, maar de Transvaalsohe Regeering was ongevraagd daartoe over gegaan, zeer in het voordeel der mijnindus trie. Bovendien had zij haar krachtige medewerking verleend, om het loon voor deinlandsche mijnwerkers te verminderen, waardoor de Simmer and Jackmijn Alleen 1500 p. st. per maand minder onkosten had. De Transvaalsohe Regeering had in alle opzichten hun belangen behartigd, en de heer Rudd besloot dan ook met de verzekering, dat de Transvaalsohe mijn industrie nooit in gunstiger toestand had verkeerd dan tegenwoordig. Wij herinneren hierbij, dat het kantoor van genoemde Maatschappij te Johannes burg tijdens den inval van Jameson het militair hoofdkwartier was vande muiters, die wilden, maar niet durfden! Mark Hanna, de verkiezingsagent van de Republikeinsche partij,jheeft verklaard, dat het republikeinsche natio nale comité de volgende vier jaren zal blij ven bestaan. De zilverketterij, gelijk hij het noemt, is nog niet volkomen dood. Gesehriften moe ten het volk voortdurend inlichten, om aan de zilvermannen bij de volgende verkiezing voor het presidentschap een nog grooter nederlaag toe te brengen. Edoch, ook van de andere zijde geeft men intussohen den strijd ni9t op. Eene firma te Chicago, die getracht had Bryan, den verslagen candidaat voor het presi dentschap, aan zich te verbinden als reohtsgeleerde tegen een salaris van 25.000 dollars, ontving een weigerend antwoord, omdat, zei hij, het bimetallisme hem in de volgende 4 jaren veel te doen zou geven. Men zal, zegt de „Prov. Noordbr. Crt.", iets anders op de loting voor de nationale militie moeten vinden, want te Vlijmen is het verleden week gebleken, dat er een talisman, om vrij te loten is, van onbetwistbare macht. Het valt niet meer te ontkennen een der Vlijmache lotelingen is er deor vrij, zoo vrij als een vogel in de lucht, welken geen militiecommissaris ter wereld bij macht is te grjjpen en vast te houden. Nu, er was moeite genoeg gedaan door den broeder van deD betrokkene. Overal in de gemeente, waar sterfgevallen geweest wat en, had dezelfde vraag weer klonken, doch op de meeste plaatsen kreeg hij een ontkennendjantwoord.Eindelijk. eindelijk daar heeft hij ze Hij hechte ze met het volle vertrouwen van den bijgeloovige aan zijns broers, des lotelings, jas. Deze kwam met het toovereniddel aan zijn jas gestoken te Heusden, trok in volle gerustheid zijn nommer en was natuurlijk vrij. Tegen een naald, waarme de het doodskleed van een overledene is vervaardigd, helpen de beste voorzorgen van een heelen militie-raad niet. Nóg heel w a t t e ver r i oh te n Circa 2400 r.-k. kinderen zoeken te 's-Gravenhage nog altijd te vergeefs een plaats op bjjzondere scholen, zegt de Residentie-bode. En het blad voegt er bij „Er valt dus voor onze liefdadige stadgenooten nog heel wat op dit terrein te verrichten." Langzamerhand verergerde de toestand en wel zoodanig, dat zich bij 8. blindheid openbaarde. Het eene oog wordt als verloren beschouwd, het andere hoewel erg ontdaan, zal misschien nog zijn te behouden. De patiënt is Dinsdag naar Groningen gereisd, ten einde daar profes sorale hulp in te roepan. De minister van oorlog in Duitsch- land heeft bepaald, dat voortaan geen militaire honneurs mogen worden bewezen aan officieren die zelfmoord hebben gepleegd, en dat hun namen zullen worden openbaar gemaakt. De Yolkaraad van Transvaal heeft een beslissing genomen in zake den Zondagsarbeid in de mijnen. Er is bepaald dat de machinerieën mogen doorwerken maar dat niet meer dan 5 pCt, van het personeel mag te werk gesteld worden. Daar er slechts 4 pCt. noodig is om het toezicht te houden op de machinerieën zijn de maatschappijen zeer tevreden over de beslissing van den Volksraad. Het schijnt nu toeh bepaald te wezen, dat het eindstation van den Trans- Siberischen spoorweg Port Arthur zal zijn. In 1899 moet de lijn gereed komen. Yan Mosceu naar Port Arthur, een afstand van 6050 Engelsche mijlen, zullen passagiers en goederen vervoerd worden. De reis duurt 7 dagen en 10 uren, met een snelheid van 34 mijl per uur. Yan Shangai naar Port Arthur is 50 uren. En als men das rekent van Parijs naar Moscoa 60 uren, dan zal men van Amsterdam naar de hoofdstad van China in minder dan 12 degen kunnen rijden En de reis duurt nu, door het Suez- kanaal enz., 23 dagenDe reis zal ongeveer ƒ300 kosten, eten en drinken niet in begrepen. Alle dagen zullen er treinen gaan, terwijl men nu maar één keer per week kan vertrekkennet biljet is 3 maanden geldig, maar onder weg mag de reiziger zich hoogstens 1 week ophouden. Geen verdrag kan meer doen voor de opleving van China dan deze spoorweg. De heer F. Graat van Bylandt te s-Gravenhage heeft tot heden voor de arme christenen in Armenië aan giften ongeveer f 10,000 ontvangen. In eene herberg in de stad New York is een met zilveren dollars ingelegde vloer. Het huis dat door een lid van den gemeenteraad is opgericht, is bekend als de Zilveren Dollarsherberg, en heeft een uithangbord, dat eene groote nabootsing van dat geldstuk is. In de marmeren vloersteenen zijn gaten geboord, waarin de dollars, beurtelings kruis en munt boven gemetseld zijn. Dit mozaiëk bestaat uit ruim 700 dollars. In het Palmer House Hotel te Chicago is een barbierswinkel, die dezelfde merkwaardigheid heeft. Bij het binnenko men ziet men een tegelsteenen vloer waarvan elke steen in 't midden met een dollar is ingelegd. De vloer van de drinkzaal 543, in Main Streef to Buffalo, is bij wijze van vloersteenen, voor het groote buffet met ongeveer 300 dollars ingelegd. Naar aan de Lembergsche Dzionnik Polski uit Petersburg wordt bericht, is een Russische hoftrein, waarin zich de Czarina- weduwe bevond, op een rit tusschen de stations Soembatowo en Michajlowo plotseling midden op den weg tot staan gebraoht, nadat de machinist had bemerkt, dat alle schroeven aan de looomotief losgedraaid waren, tengevolge waarvan bij de snelheid, die de trein had, elk oogenblik een déraillement had plaats kunnen hebben. Met het oog op dit gevaar, verlieten de Czarina-wed uwe met de Grootvorstin Olga en de Grootvorsten Miehael en Nioolaas de salon wagens en begaven zich te veet naar het station Michajlowo. Hier werd de geheele hoftrein nauwkeurig onderzocht en na een uur van een andere locomotief voorzien, waarop de trein zich weder in beweging stelde. Daar men meende bij dit ongeval met een aanslag te doen te hebben, is onmiddellijk een streng onderzoek ingesteld en zijn aan het station Soembatowo verscheidene beambten in hechtenis genomen. In een ernstig Belgisch blad komt onder de mededeelingen en beschouwingen over da ministerieele of wel militaire crisis de volgende „advertentie" voor wel kenmerkend voor de toestanden bij onze zuidelijke naburen en teekenend voor de heersehende stemming. „Er wordt gevraagd een minister van oorlog. Salaris 21.000 francs per jaar, benevens Vrije woning. Yuur, licht en bewassching vrij. Geen leertijd vereischt. Alle noodige inlichtingen zal men dagelijks ontvangen. Den eandidaten wordt bericht, dat zij meer moeten hechten aan de bezoldiging dan aan een goede behandeling. Onnoodig zich zonder getuigschriften te richten tot den heer Charles Woeste, lid van de Kamer van Afgevaardigden. Yoor nadere bijzon derheden wende men zioh rue de Napels 15, tusschen 8 en 10 uur 's morgens, Zon en teestdagen uitgezonderd. Tusschenper- sonen komen niet in aanmerking. Reeds eenigen tijd ging het gerucht, dat op de Belgische spoorwegen weer een nieuwe tijdregeling zou worden ingevoerd, en nu blijkt uit een bericht van het officieuze Journal de Bruxelles dat het gerucht waarheid bevatte. In den loop van het jaar 1897 wordt bij die spoorwegen ingevoerd de wijzerplaat van 24 uur, die op de Italiaansche sporen al lang in gebruik is. Men begint te tellen te middernacht, zoodat 4 uur 's middags werdt16 uur enz. De ambtenaren en de beambten zullen misschien eenig gemak hebben van de nieuwigheid maar dat het publiek er „weldra verrukt over zal zijn" zooals de Brusselsche krq,nt gelooft, is in de hooge mate onwaarschijnlijk.Het zal veeleer den bureaucratischen maatregel verwenschen. Dezer dagen had de schipper T. B. alhier het ongeluk, door vallen zijn been te breken. Woensdagmiddag kreeg een schipper ruzie met zijn knecht, die zoo hevig liep, dat de schipper zijn knecht beetnam en hem in de haven wierp, zoodat eenige omstanders moesten toeschieten om hem op het droge te helpen. Door deze gemeente is van mevrouw Mijs-Kolft 715 M2 grond aangekocht in den Achterom, tot het aanleggen van een publieken weg van af de Schoolstraat tot aan den Langeweg. De aanleg van dezen weg mag eene ware verbetering worden genoemd, daar de toegang tot de Gemeente voor vele rijtuigen nu niet door de smalle Oostijk of Krakeelstraat behoeft te geschieden. Naar men vernoemt zal in het voorjaar van 1897 deze weg voor het publiek worden opengesteld en is door de Gemeen te langs dien weg reeds grond in erfpacht uitgegeven ter bebouwing. peëen kan alhier als geëindigd worden beschouwd. De aanvoer zal dit jaar ruim 10.000.000 K.G. bedragen. Tot Kerkvoogd alhier is herkozen de heer J. II. Birkhoff en tot notabelen herkozen de heeren K. v. Schouwen en J. v.. d. Baan terwijl gekozen werd de heer A v. d. Moer. Yoor de Miliciens H. Langbroek en A. Hartog die aan do gehouden inspec tie, geen deel hebben genomen, zal een na-inspectie worden gehouden op Vrijdag den 18 December a.s. des voorm. ten 8 ure op het Kerkplein alhier. De twee vrouwen uit Ouddorp, die verleden week voor het gerechtshof in Den Haag terechtstonden wegens meineed met betrekking tot eene beweerde over treding van de plaatselijke verordening op het schrobben van de straat, 6n die daarvoor door de Rotterdamsche Recht bank tot 6 maanden gevangenisstraf werden veroordeeld, zijn thans in hooger beroep vrijgesproken. Soinmelsdijk. Orerlodsn Barbara de Graaffj. d. 82 j. 9 mild. JMlddelharnls, 5 11 November. OndertrouwdGorus Van den Boogert, 27 j en Maatje Koomen, 25 j. Geboren Arend, z. van Coma Nieuwland en Hester But. Arendje, d. van Jan Van der Wnal en Johanna Vis. Jan, z. van Dirk Van der Slik en Maatje van Gulik. Overleden «en leveni.aang kind van Dingoman Viasar en Adriaantje Van der SIuij 3. Piet«rtjo Van den Nieuwendijk, 84 j., wed. van Cornslis Den Hollander. Stad a,/t fflarlsgvllet, 47 November. Geboren. Maatje, d. van Hendrik Adi'ianua Kieviotg en Lana Broosnee. Engeltje Johanna, d.. van Simon Kornolia Kreeften Lenuije De Keijzor Overleden. Maatje Kieviet», 2 d„ d. van Hendrik Adrianus Kieviets en Lena Breesnoe. Oude Tonge,'l8 Nov. Ondertrouwd L«endert Kieviet» jm. 23 j. en Tannetje de Korte j. d. 20 j. Jobannea van der Veer 47 j. van Gouda en Trijntje Hartog. j. d. 37 j. Birhsland. Geboren: Leontje, d. van Pieter Loendsrt Van der Wckke en Adriaua Bakker. Predikbeurten Ksndag 33 Korenber. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en av. dhr. Vogelaar, theol. student te Kampen. Stad aan 't Haringvlioi, geen opgaaf ontvangen. Den Bommel, geen opgaaf ontvangen. Oeltgenaplaat, geen opgaaf ontvangen. Stellendam, vm. en 's ar. dhr. Basoaki van Ouddorp. Ouddorp, vm. en 'a av. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Onddorp, Voorm. en 'aar. Da. K. ~W. RSasing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirkslend, Voorm. 9 uur nm. 2 uur en Av. 9 nnr Da. A. Maokenz». OUD-GERBF. GEMEENTE. Melisaant vm., nm en avond» da. J. Hartkamp». Oude Tonge, |17 Nov. Tarwe f6,75 a f7,Gerst 6 a 6Yj c. kilo. Kogge f4,a 4 25. Haver f 1,90 a f2.40. Aardappelen fl.80 a 1.90. Ajuin £0.90 60 k. Boter 60 c. 5 ons. Eieren 7 c. p. stuk. Briells 16 Nov. Boter f 0,53. Eieren f 6,a f 6,50 per 100 stuks. GRAANMARKT. Rotterdam 16 Nov. Binnenlandsche Granen. De aanvotr was heden ists ruimer daa de vorige week. TARWE kon 30 eent meer opbrengen. Verkocht van f6,80 tot 7.80, per heot. extra qual. nog daar boven. Per 100 kilo f 9,25 a 9,75. Canada bracht f 6 a 6.50 op. ROGGE 10 cont hooger f4.60 a 5. HAVER vond tot vorige prijzen plaatsing. Verkocht van f 3.a 4. GERST. Winter was iets meer aangevoerd en werd verkocht van f 7,50 tot f 8,10 per 100 kilo. Zomer bracht naar deugd op f4,50 tot f4,80 per heet. Che valier was bijna niet aangevoerd. PAARDENBOONEN waaivan enktle partijtjes ter markt waren, werden verkocht van f5,40 tot f 5,70 naar qual. WITTEBOONEN flauw, zyn 50 tt. lager te notee- ren. Verkocht van f7,tot f 10, BRUINEBOONEN zijn in puike qual. onveranderd verkocht, doch overige soorten zijn moeielijk te plaat sen. Naar deugd f7,50 tot f9,25. BLAUWE ERWTEN als voren. Kooksoort f 6,50 a f7,25 en puike qual. noh daarboven. Voetstoots f5,90 a f6,25. KANARIEZAAD in puike qual. 25 cent hooger verkocht, overigens onverandtrd, naar deugd van f5,50 a f7,—. AJUIN. Aanroer 8000 H.L. Prijs: groote f0,50 kleine f 0,40 per 48 K.G. voor betere qualiteit werd meer besteed. AARDAPPELEN. Spuische Jammen f2.10 a 2,2®. Geldersche Blauwe f 1,70, a f 1,80 dito Kralen f 1,60 a fl.70. Flakkeesche Jammen f 2.f 2,10. Orermaasohe Jammen f2,25 a 2,50. Poters f 0.90 a 1.1#. Tamelpke aanvoer, weiuig vruag. AM8TERDAM, 17 Nor. Aardappelenmarkt. De prijzen zyn: Briesche Franeke? Jammen f 1,6® a 1,90. Friesche Zaaiers f 1.30 a 1.40. Zeenwsohe Spuiacho Jammen f2.a 2,30. Zeeuwsehe blauwen f 1.70 a 1.75. Flakkeesche Jammen f 1.90 a 2.20. Geldersche blauwe f 1.35 a 1.40. Geldersche Champions fl.30 a 0. Pruisische Hamburgers f2.80 a 3. IJpolder Blauwen 10.a 0.—. Aanvoer 8 ladingen. Handel matfg. MEELBERICI1T. Vorige week verkeerde meel bij voort during in vaste stemming met toene mende vraag voor consumtie. Heden onveranderd, noteeringen als voren. ROTTERDAM, 16 Nov. VLAS. Op het land is er de vorige week weder zeer weinig omgegaan. Heden bedreeg de aanvoer ruim 14000 steeD. waarvaD onge veer 1/3 gedeelte tot iets lager© pryzen langzaam koopers vond. LIJNZAAD tot onveranderde pryzen is er iets meer omgegaan. Rotterdam, 16 Nov. Op veemarkt waren aange veerd; 138 vette runderen,99 vette kalveren,nuoh- teren kalveren, 1511 sehapen of lammeren, 597 var kens, biggen 3 bokken. Heden waren de pryzen als volgt: Runderen 1ste qual. 68 ets. 2do qaal. 62 ets. 3de qual. 56 ets. Kal veren 1ste qual. 87 ets. 2de qual. 77 ct. 3e 67 ct. Scha pen lsto qual. 50 ets. 2de qual 44 ets. Alles per kilo. Tarkens le qual. 18, 2e qual. 171/», 3e qual. 17 ct. licht soort a ct.per halve kilo. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbekenden over de 2e helft der maand October. Van Middelharnis Van Leeuwen, Rotterdam. Van Dirksland Wolfers, Rotterdam. Van Melissant P. Klijnman, Rotterdam. Van Ooltgensplaat W. Maepherson, Rotterdam. Van Sommelsdijk L. de Giaaff, Leiden. Van Stellendam Meijer, Schoonhoven. Te IJmuideu binnengekomen de viseh- sloepen Joh. Hendrika. soli. L. Koster met 600 sohv. Ulbo S. de Ruiter 1500 Volharding C. Boone 500 Maria Cornelia W. v. d. Hoek 400 Emma Anna M. don Brabev 500 Vertrouwen C. v. d. Hoek 400 J» Hendr. Adr. J. Koster 800 Onbestendigheid B. Bubbeld 300 Nijverheid J. id. Hoek 700 Ebenhaezer II. Langbroek 1000 Cun-espendenlic. Plaatsgebrek noopt ons veel nieuws, zelfs Plaatse lijk Nieuws achterwege te laten en eenige Adverten- tiën tot een volgend nummer uit te stellen. Heden overloed na een kort stondige ongesteldheid, zacht en kalm, onze geliefde zuster, be huwdzuster en tante Mejuffrouw in den ouderdom v^n ruim twee- en-tachtig jaren. Volstrekt eenige en algemetne kennis geving. EN EN kunnen zich en aanmelden bij

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 2