15 li schappij aan de orde komen. En daarom, als er wel eens ge klaagd wordt, dat sommige „recht zinnige", maar tevens „synodale" leeraren zoowat niets aan de politiek doen, of zelfs de antirevolutionaire partij tegenwerken, dan is dat wel te betreurenmaar te verklaren tevens. Helaas echter, alleen te ver klaren uit menschelijk gebrek. "Want iemand, die in de kerk de revolutie verdraagt, en in het revolutionair gezelschap blijft meêdoen, is geen consequent antirevolutionair. Hoe men het dus wendt of keert, er is altijd verband tusschen iemand's kerkelijk en burgerlijk leven. Zij er dan onzerzijds, lezer, maar een streven naar beslistheid. Zwartewaal f 53208,21 f 3256,92 f 49951,29 Soramels Ooltgens bij de Gerc voor bet bi Dirk sl ar Melissa! geheerscht jaarling k onder Sti gedood. Stellen Goeder ■PT' «m mmi-Y I r E I Ij Kw. I V VOLKEREN OER I Telkens worden nog verschrikkelijke bijzonderheden bekend over de moordtoo- neelen, die de vorige week Woensdag en Donderdag te Konstantinopel hebben plaats gehad. Het geheele aantal slachtoffers schat de Times-correspondent nu op 5000. Nauwelijks een enkele Arme niër moet in de wijken van Kassim Pasja en Haskoi aan den dood ontkomen zijn. In eerstgenoemde wijk hadden 45 vrouwen en kinderen de vlucht genomen naar een plat dak, maar men ontdekte hen, en de een na den ander werden zij op straat te pletter geworpen. Joden moeten bij het aanwijzen der Armeniërs en bij het plunderen een handje meege holpen hebben. De Servische gezant in Konstantinopel, Dr. Tladan Georgewitsch, heeft aan zijn regeering een rappert gezonden over de jongste gruweles. Hij verklaart daarin dat, ofschoon hij door zijn vroeger beroep als geneesheer wel gehard is tegen het zien van akeligheden, zijn zenuwgestel den laatsten tijd geschokt is door al de vreeselijke dingen waarvan hij ooggetuige is geweest. Hij deelt daarin feiten mede, die te erg zijn om in een blad beschre ven te worden, en dia alles overtreffen wat men tot dusver van de beestachtig heid der Turken gelezen heeft. Maandag, den gedenkdag van des sultans troonbestijging, zijn geen ernstige inoidenten voorgevallen. De politie ging de huizen rond om te zeggen, dat niemand meer iets te vreezen had. Langzamerhand waagden de vluchtelingen op de schepen het, naar hun huizen terug te keeren maar de Armeniërs wier middelen het toelieten, maakten van de betrekkelijke rust gebruik om naar het buitenland te vluchten. Dinsdagmorgen heerschte er evenzoo rust. Op de straten bewoog zich veel volk, waaronder ook Armeniërs, die echter niet lastig gevallen werden. Alleen aan h«n sombere gezichten en aan de onophoudelijk passeerende wagens met lijken bemerkte men den waren toestand. Alle Europeesche winkels waren open, maar die der Armeniërs en ook der Grieken bleven gesloten. De Ottomaanscho Bank heeft besloten al hare Armenische beambte te entslaan. Dit beluit is in hoofdzaak genomen, omdat onder de hoofdtrap van het gebouw een hoeveelheid dynamiet i3 gevonden, die daar vöor den aanval op de Bank moet geplaatst zijn en men verdenkt Armenische beambten van medeplichtig heid. Terwijl &pmije reeds twee opstan den, op Cuba en op de Philippijnen, moet bedwingen, komt nog de tijding van onlus ten, die op het eiland Porterico zjjn uitge broken. De regeering spreekt het bericht evenwel tegen. De heer Canovas, die onlangs geïnter- vieuwd werd, verklaarde, dat er wel vrijbuiters getracht hebben het eiland te bewerken, maar dat hun psging weinig of geen resultaat hoeft opgeleverd. Een transatlantische stoomboot is iutus- schen bewapend en naar Portorieo gezon den om het eventueel landen van vrijbuiters te beletten. Yolgens een telegram uit New-York aan de Impartial, is oen boot der opstandelingen, de Laurada naar gezegd wordt bij ongeluk, op de kust van Portorieo gestrand. Waarschijnlijk is dit echter met voorbedachten rade gebeurd, om zoodoende vrijbuiters te kunnen landen. Canovas, de Spaansche premierheeft ook gezegd, dat indien de rust verstoord werd, hij onverbiddelijk tegenover de leiders zou zijn, en dat hij onmiddelijk de noodige versterkingen zou zenden. De welvaart, die op het eiland heerscht, en de goede inrichting van het bestuur doen evenwel hopen, dat indien werkelijk pogingen gedaan worden, om het eiland in opstand te brengen, deze spoedig onder drukt zullen zijn. De gezanten te Konstantinopel hebben aan de consuls te Kandia geseind, dat de opstandelingen niet moeten hopen op het inwilligen van verder strekkende eischen, nu de Porte de handen vol heeft te Konstantinopelde consuls moeten de revolutionaire Kretenzers aan het verstand brengen, dat zij tevreden mogen zijn met hot verkregene. Onder de Mohammedaansehe bevolking op Kreta circuleert een manifest, waarin de veorgestelde hervormingen worden gewraakt en alle trouwe geloovigen worden aangespoord, zich er tegen te verzetten. De consuls hebben aangedron gen op het nemen van maatregelen om de openbare veiligheid te verzekeren, maar de militaire gouverneur heeft geantwoord dat hij de troepen niet kan gebruiken tegen de Mohammedaansehe bevolking Het blijkt niet waar te zijn,dat het sohip met de Armeniërs door den commandant- van het fort aan de Dardanellen is aange houden. De boot wordt vandaag, of morgen reeds te Marseille verwacht. Het stoomschip G i r o n d e is Donderdagnaoht met 17 Armeniërs, het overschot van de bende welke den aanval op de Otfcomaanschs Bank te Konstantinopel uitvoerde, te Marseille aangoko men. Het zijn allen pootige klanten, die tot den besohaafden stand soMjnen te behoorende jongste is 18, de oudste nog geen 30 jaar oud. Terstond na hun aankomst zijn zij naar de gevangenis Saint Pierre gebracht, waar zij zullen blijven, totdat er is beslist wat er mot han zal worden gedaan; men zegt, dat zij binnenkort naar New-York zullen worden vervoerd. De Tuvksche regeering heeft hun uitlevering gevraagd aan do Fransche. Maar mon gelooft niet, dat die toegestaan worden. Uit Canea wordt gemeld, dat de Kretenser Landdag, na vooraf met het Revolutionairs Comité raad gepleegd te hebben, dofinitiaf de i r a d des Sultans, betreffende de horvormingen voor Kreta, heeft goedgekeurd. De Kretenser- quaestie kan dus voorloopig als geregeld be schouwd worden. Schijnt men hieruit te kunnen afleiden, dat ook de Revolutionairen, de met het zwaard in GEMEENTEN. Abbenbroek. Den Bommel. Brielle Dirksland Geervliet Goedereede Heenvliet Hekelingen Hellevoetsluis Herkingen Melissant Middelharnis. Nieuwenhoorn Nieuwesluis Nieuwe Tonge Nieuw Helvoet Ooltgensplaat. Oostvoorne Ouddorp Oudenhoorn Oude Tonge Rockanje Rozenburg Sommelsdijk Spjjkenisse Stad a./'t Haringvliet. Stellendam Zuidland Saldo op 31 December 1894. Vermeerde- Verminde ring in 1895. ring ïu 1895. Saldo op 31 December 1895. 2418,82 2184,61 61591,435 10837,475 3209,89 10564,405 3289,29 2347,65 144254,18 1763,82 902,26 9895,26 1126, 9837,65 7583,245 5356,37s 6948,82 4019,84 1710,23 1957,53 22238,76 1927,89 5819,71 1322,38 8063,82 5584,79 276,46s 858,60 8051,69 f344225,69 1769,90 2256,12s 3683,15 1651,97 2305,72 3762,08 912.29 13369,28 767,88 912,27 203.30 1086,02 80,94s 6509,83s 1454,87 1820,22s 359,22 998,59 281,33 3119,78 2276,88 3627,05 f 807,07 7,20 83,78 1345,48 789,33 159,36 64,70 4188,72 1377,54 63847,56 14520,62s 4861,86 12870,12s 7051.37 3259,94 157623,46 1756,62 1670,14 10807,53 1329,30 10923,67 7664,19 11865,71 8403,69 5840,06s 1626,45 2316,75 20893,28 2926,48 5030.38 1603,71 11183,60 5425,43 211,76s 1418,28 11678,74 f394176,98 RECAPITtLlTIK. Het totaal bedrag einde 1894 wasalzoo Vermeerderd in 1895 met f53208,21 Af vermindering in 1895 f 3256,92 Totaal vermeerderd met Eindcijfer - f344225,69 f394176,98 de vuist strijdende Kretenzers, voldaan zijn over do concessies van de Porte, van andere zijde wordt die opvatting bevestigd. De Revolutio nairen blijven wèl aan hun ideaal vereeniging met Griekenland vasthouden, maar zij leggen toch voor het oogonblik bovred gd do wapens neer, en straks wordt hun oomitó ontbonden. 'Zoo is alles dan pays en vree op het eiland. Alles is er als met een tooverslag veranderd, zegt do altijd optimistische correspondent van do Herald. De christelijke gouverneur hooft niet langer den zorgelijken trok die hot gevolg ia van zware verantwoordelijkheid: de consuls, die hard goworkt hobben om de zaak das vrodes te verzekeren, zian er verheugd uit, als mannen die hard gestreden hebben en wier pogingen zijn bekroond met da overwinning. De Christe lijke afgevaardigden vortellon hot heuglijke nieuws aan de bergbewoners, die vreugdeschoten afvuren #n geheele schapen aan bat spit steken, om ziohzelven en hunne trouwo vertegenwoor digers te onthalen, wier taak om do heethoofden binnen de perken te houden, gaan gemakkelijke was. Van Konstantinopol en Athene brengt de telegraaf voortdurend geluk wenschen, dat da gruwelen van den oorlog gedaan zjjn, en moeders eu vrouwen zenden dankgebeden op, dat het leven van haar zonen en echtganooten gespaard is gebleven. Maar hoe is do stemming ondar do Mohame- danon De berichten zijn niet eensluidend. De correspondent van de Herald zogt, dat ook zij in hun schik zijn, omdat de vrede nu verzekert is; on dat is ook de meening van don Ti mes berichtgcvsrmaar van anderen kant heet hot, dat de muzelmannen met eischan'oij den 5 ultan zullen komen, daar zjj in ongunstiger positn gaan verkeeren dan de christenen. Ze dreigen zelfs het land te verlatsn. Atjeh. Uit Batavia ontving de N. li. C. Zater dag het volgends telegram„Morgenavond vertrekt een bataljon naar Selimoon". „De laatste berichten uit Atjeh, merkt de N. R. C. hierbij op, geven con duidelijk antwoord op de vraag wat wil m»n daar toch Kolonel Stemfoort treedt in de voetstappen van generaal Van der Heijden en brengt zijn troepen even ver en mis schien nog verder dan zij n voorganger deed "Wellicht zal hij daardoor bereiken, wat de laatste verkreeg, namelijk de overtui ging bij de hoofden en de bevolking, dat verzet onmogelijk is vol te houden en er niets beters voor hen overschiet dan te bukken voor het onvermijdelijke. Als dat standpunt woder bereikt zal wezen, dank zij ons dapper on onvermoeid leger,en men kan blijven voortgaan die overtuiging levendig te houden on te versterken, dan zal het eindelijk licht worden aan den Atjeh-horizon." Bij het Departement van Koloniën is ontvangen het volgende, van 5 dezer gedagteekendo telegram Uit het bivak te Samahani vele kam pongs bezochttwee stukken geschut, wapens en munitis buitgemaakt. Drie militairen boneden den rang van officier gewond. Bevolking begint terug te komen. Gemengd Nieuws. Dinsdagavond liap te Delfthetgeruckt dat een 7-jarig knaapje vermist werd de school was reeds lang uit eu hij kwam maar niet te huis. De ouders deden onder zoek doch vonden niet alleen geen spoor, doch werden zelfs verontrust door de inededeeling van een makker van het knaapje, dat hij hem met een man had gezien. Natuurlijk volgde aangifte bij de politie, doch ook deze bleef in het duister rond- tasteu, t»tdat eindelijk Woensdagmorgen het raadsel werd opgelost. Do knaap zat opgesloten in de schoolWat er gebeurd was De jongen had stralwerk gekregen en moest dit na schooltijd afmaken. Om de een ot andere reden wilde hij zich aan het oog der suiveilleerendeonderwijzeres onttrekken en verborg zich in een aan grenzend lokaal met het voor hem noodlot tig gevolg dat hij, toen do anderen vertrokken, opgesloten werd. Daar bedoelde school vrij eenzaam staat en het hootd op vrij verren afstand er vandaan woont, is het gemakkelijk te begrijpen, dat hoe de jongen ook ge schreeuwd heeft, niemand dit opmerkte. Een soheepsloper van Bolnes, die met eenige keunissen in het café Fricschy aan de Geldersche kade te Rotterdam zat, bemerkte eensklaps dat ziju portefeuille, met ongeveer f 2000 aan bankpapier, weg was. Dadelijk daarop zag men een man zioh snel verwijderen, het café verlaten en op de tram springen. Doch even vlug ren den hem de kennissen van den bestolene na en grepen hem teen hij reeds op de tram stond. Hij bleek een Belg te zijn,die, toen hij zien ontdekt zag, de portefeuille op straat wiarp. De eigenaar vond hot bankpapier er nog in. Politie werd te hulp geroepen, de zakkenroller gearresteerd en naar het bureau aan de Pauwensteeg gebracht waar hij thans ia bewaring zit. De man had een medeplichtige die even wel ontkwam. Deze medeplchtigo was tegen don soheepsloper aangaloopen, terwijl hij met zijn vrienden stond te praten. Hierdoor ging zijn jas open, waarvan de zakkenrol ler fluks gebruik maakte om de portefeuil le er uit te kapen. Nu er in deu laatsten tijd in den omtrek van het station Beurs meermalen dergelij ke diefstallen zijn voorgekomen, mag deze aanhouding een belangrijko vangst ge noemd worden. Eenpetroleumbron. Omstreeks drie weken geleden ontdekte de winke lier G. J. Kuiper te Oud-Loosdrecht, dat er werking begon te komen in een stee nes vloer van zijne schuur. Om de oor zaak op te sporen, liet hij dat gedeelte van den vloer opgraven, en het bleek toen dat daaroider een put was. Het zand, dat daaruit gegraven werd, rook sterk naar petroleum, en nadat het bui- tengoworpeu was, zakte er tamelijk veel olie uit. Na eenige dagen was de geledigde put voor een deel gevuld met eene vloeistof, welke er olieachtig uitzag en ook naar petroleum rook. De bovenste laag werd toen door K. afgeschept, in een pstroloumtoestel gedaan, en waarlijk de pit brandde uitstekend. Dit alles werd echter nog niet vol doende geacht om do veronderstelling te wettigen, dat men werkelijk met bron- olie te doen had, wijl in diezelfde schuur jaren achtercon met petroleum gevulde vaten waren geborgen geweest. De ei genaar besloot daarom den put geheel te ledigen. Wijl hijzelf echter geen ton in voorraad had, groot genoeg om don put te kunnen ledigen, bleet dit werk tot Dinsdagmiddag achterwege. Woens dag was er echter opnieuw ongeveer 2 decimeter van dezelfde vloeistof in de put aanwezig, en ook dit bleek evengoed te branden als het vorige. Het gevoelen begint nu meer veld te winnen,"dat men inderdaad mot een oliebron te doen heeft. Wel komt in de vloeistof water voor en kooit do pit bij het gebruik zoo zeer, dat de olieachtige vloeistof zonder zui vering niet geregeld gebruikt kan wor den, maar toch wat er mede gedrenkt wordt, brand hevig. De vloeistof wordt door deskundigen scheikundig onderzocht. In afwachting van den uitslag van dat onderzoek heeft de eigenaar, in verband met den groo- ten toeloop van nieuwsgierigen, besloten voorloopig niemand meer bij den put toe te laten. Vermist. De 2e luit. W., van het le reg. inf. to Assen, die voor een raad van onderzoek moest komen, wordt sedert eenige dagen vermist. Paardendieven. In de omstreken van Rozendaai werden in den laatsten tijd verschillende paarden gestolen nog j.l. Woensdag een beste merrie van don heer Van Hasselt te Gastel. De rijkspolitie te Roozendaal deed on derzoek te Antwerpen, alwaar een zekere Jan J. uit Nispen met het gestolon paard van den heer V. H. in de Van Schoonho ven straat werd aangetroffen en juistop het punt stond het dier ver beneden de waarde van de hand te doen. J. werd deor de poli tie ondervraagd en aangehouden. Het paard is aan den heer Van Hasselt terugge geven. Spelen met vuur. In een der nieuwe wijken van Nijmegen vermaakten zieh Zaterdagavond eenige kinderen met vuur tje stoken, met het treurige gevolg dat een der kleinen voorover in de brandende massa viel en deerlijk verminkt naar het R. K. Ziekenhuis moest worden overge bracht. Verdronken. Adriana Bakker, van Zwijndrecht, oud 2 1 jaar, is Vrijdagavond uit haar dienst naar Zwijndrecht gegaan en daar niet aangekomen. Zaterdagmor gen is haar lijk in de rivier gevonden. Brandstichting. Acht dagen geleden ontstond te Dokkuin een begin van brand in de voor eenige weken geopende broodfa briek van den heer J. S. Zondagavond j.l. word de eigenaar, na langdurig verhoor voor den officier van justitie, verdacht van brandstichting onder poiitiogeleido naar Leeuwarden vervoerd. Papierfabrieken. Vau de Veluwe meldt men aan hot N. v. d. D. Ongeveer een halve eeuw waren hier dat wil zeggen te Hattem, Epe, Vaas- son, Apeldoorn, Beeckbergen, Loenen, Eerbeek, Laag Soeren, Oosterbeek, Heel- sum en Renkum nagenoeg honderd vijftig papierfabrieken in werking, welke allo door de waterkracht der vele kristal heldere beekjes gedreven werden. Eon aantal handen vonden toen werk in die papiermolens. Dat alles is sedert aanmerkelijk ver anderd. Thans bestaan er op zijn hoogst 25, en'wel voornamelijk te Apeldoorn en te Eerbeek. Do meeste daarvan zijn machinale fabrieken, waarin eiken dag een groote hoeveelheid papier gemaakt wordt In die fabrieken wordt dau ook dag en nacht gewerkt. Het vroeger zoo geroemde en veel gebruikte Oud-Hollandsch goscheptschrijf- papier wordt weinig moor gevraagd het is geheel door het machinale verdrongen. Een modern, doch niet zeldzaam ongeluk had plaats op den weg van Beersel naar Huyssingen. Een wielrijder reed een brug af eu daar hij zijn vaart niet scheen te kunnen verminderen, vloog hij met ongehoorde kracht tegen den gevel van een tegenover gelegen woning. De jongeling werd afschuwelijk verminkt opgenomen zijn hersenpan was vaneengespleten en zjjn handen verbrijzeld. Ofschoon nog levend, was hij tooh reeds voor zijn aankomst in 't gasthuis onder do vreoselijkste pijnen bezweken. De Daily Mail vertelt, dat tijdens hevige aardbevingen, dio in Maart van dit jaar in Chili plaats hadden, het eiland van Robinson Crusoe is verzonken. Het eiland Juan Fernandez op de kust van Chili, dat Alexander Solkrik vier jaren lang tot woonplaats diende, werd tegenwoordig bewoond door een honderdtal visschers. De Chileensche regeering heefteen schip uitgezonden om te onderzoeken of het verhaal waar is. Onder den blooten hemel. Reeds gedurende 4 a 5 weken vertoeft te Harlin- gen een gezin, bestaande uit man, vrouw en 6 kinderen, waarvan het oudste 11 en het jongste nog geen 2 jaren oud is, nacht en dag ouder den blooten hemel. Het gezin heeft zijn bivak opgeslagen in de onmid dellijke nabijheid van een aan de algemee- ne armvoogdij toebehoorend gebouw, het welk bestemd is voor armen, die tijdelijk zonder woning zijn. Ook dit gezin vond tijdelijk een heenko men, maar daar de armvoogdij, naar men zegt, van meening is, dat het hoofd van het geziu, van beroep zeeman, voldoende in staat is, om bij eenigen goeden wil, een woning te kunnen huren, werd verder verblijf in genoemd gebouw verboden. Niettegenstaande de hevige regens der laatste dagen blijft do echtgenoot eu vader, een man van 33 jaar, zijn gezin aan ellende blootstellen de armvoogdij schijnt hij op die wijze te willen dwingen zich hunner aan te trekken. Inbrekers. Op de Nieuwe Haven te Rotterdam is ingobrokea in een magazijn van aardewerk. De dader hoeft een lesse naar opengemaakt en daaruit ƒ175 aan specie meêgenomen, maar sen pakje bankpapier van bijna ƒ4000 heeft hij laten liggen. Dat schrijft men daaraan toe, dat een politieagent, des nachts langs het magazijn komende, zag dat de grondel van de deur af was. De agent probeerde toen of hij ds deur kon openen, doch dat lukte niet, de dief had haar van binnen gesloten, zoodat de politieman,gerustgesteld vertrok. Toch schijnt de dief, verontrust door den agent, zijn biezen gepakt te hebben, zonder naar moer te zoeken dan die 175 die hij reeds had. De politie zoekt den dader. Vermist. Te Rotterdam is de opspo ring verzocht van een vozenhouten reis- nócessaire groot ongeveer 15 en 10 duim, gemerkt met de letters A. M., waarin zich bevinden eenige glazen flesolvjes met zilver gemonteerd eveneens met de letters A. M., voorts son aantal zeer kostbare byouteriën als braceletten, spelden, ringen en broches alle3 rijk mot edelgesteenten versierd. Een en ander is den 17 Augustus jl. in een hotel te Folkestone ontvreemd. Een beloo ning van 600 wordt uitgeloofd voor dengenen die zoodanige inlichtingen geeft welke tot do aanhouding van den dief en de ontdekking van het gestolene aanlei ding geven. In Stettin leeft sedert l1/, jaar een zekere Thiede zonder maag. Thiede is 60 jaar. Zijn maag WGrd door dr. Schuoh- hardt uit zijn liehaam gesneden. Die maag was geheel verschaald en wordt in het ziekenhuis op sterk water bewaard ook bestaan er photografieën van. In plaats van de maag functioneert nu de in den mond van de maag uitkomende darm, die voor het doel wijder is gemaakt. Na de operatie moest de heer Thiede natuurlijk zeer voor zichtig zijn en mocht slechts weinig to gelijk eten maar nu gevoelt hj zich even gezond als andere menschen,die wel een maag hebben, en kan alles gebruiken. Door deze operatie is dus bewozon, dat een mensch ook zonder maag kan leven, want de heer Thiedo is een nauwgezet beambte bij het belastingwozeu en verricht dage lijks een dienst van 8 a 10 uren. Tot nu toe is deze operatie de eenige van dien aard, die gelukt is. VERZOEK OM HEEN TE GAAN. In het district "Winschoten gaat een zonderling adres rond. Dat adres is name lijk gericht aan het Kamerlid Tijdens, die voor Winschoten zit, en houdt het verzoek in, of de heer Tijdens zjjn mandaat als Kamerlid wil neerleggen daar hij niet meer dezelfde is als in 1891. In Nieuw-Zeeland schijnt de manie om alles wettelijk te regelen een zeld zame hoogte bereikt te hebben. Men borieht van daar de indiening van een wetsontwerp, waarbij aan alle dienst meisjes een halve uitgaansdag per week wordt verzekerd. Op dien dag moeten zij va» 's middags 3 tot 's avonds 10 uitgaan. De wetgever verbiedt zelfs, dat zij dien dag thuiskomen om op 't ge bruikelijke uur voor tienen aan den avondmaaltijd in 't huÏ3, waar ze dienen, deel te nemen. De huisvrouw, die haar dienstbode eenig werk laat verrichten als 't uur van uitgaan geslagen heeft, wordt met 5 pond (f 60) boete bedreigd. Intussohen, het ontwerp is nog geen wet. Do echtgeuoote van den oud minister Stout, die zeer voor de rechten der vrouw ijvert, bestrijdt dit ontwerp als verderfe lijk. Zij ziet er een groot gevaar voor de goodo zeden in, omdat de meeste dienstmeisjes, van het land komende, in do groote steden gcenorlei betrekkingen hebben en derhalve aan te veel verlei ding bloot staan. Geen geld in kas. Een jong paartje, dat zich Vrijdag to Zevenbergen in het huwelijk wenschte te begeven, moest on verrichter zake van het gemeentehuis terngkeeren, aangezien noch de bruid noch de bruidegom over eeno som van f 0.85 kon beschikken, welke ten raadbuize nog moest worden voldaan voor het verschaffen van oen der huwelijksbescheiden, De misc de Staten wija Er werden gedurende de 1895) 43,0(1 werden 723 r. 1118 door 1 dood gebrach Het gomië is 7317. i vermeerdert of 357 per r of 875 per n meer dan vei B*laa vrijwillige oi, hebben zicll sonen tusscjj meld. Bij het o losbarstte, drie telegi getroffen. Het logg dezer gem< loopen. IIc verwacht ir van. Ds. H. J Herv. geme een beroep (Koorndijk.) 9 Sept. ontvingen dagen een rooien en i Nieuwe raadsvergac benoemd di die benoem maten der tot leden do beeren Matth. Ka C. v. Es, Schenk Pz M. C. v gemeente onheil. Te was, kreeg en viel vo Tijdens Woensdag) sem eenig Sociteitgel gens een het geboui aan te rio| Ds. A. gemeente voor het bedankt. Wekke, w van aftre ring van stemmen Op den L. E. B schip de 1 het ongel geslagen digheid vt al zwemm niet de se Ter ve periodiek college Vu belastinge en H. Ki een staai bestaande H. Kievi Nagtegaal tot wethoi ROEI Reeds h»t I achsten drol gemeen gew I werkjehet I zonder -veel I de voorwaar spaarbank duidelijke ii het den inh als het wan men in een Alle dag boekje seder Btrjjd aanbe En thans omdat er set Spaarbank i bepalingen 1 NWij hope] werken, dat van eene waarover dt Vjj hoor particuliere teliiko inrjc gen„Vroed thans leer j bjj daarmede Ui

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 2