Esasa W at BHH J. BOER voorheen A. BOER, HANG 26. HANG 26. I w vouaiinn stout Advertentiën (Aanbieding. J. G. KOOIMANS, Rotterdam, Korenbeurs Male Zuivering en Bereiding van J. A VAN OLFFEN, CAPELLE (Langstraat) OPENBARE VERKOQPING „LogfiiiteiiCaMeiitrar laat. B. Best Wagensmeer F. BB00SHC0FD, Birksland, C. MOELIJKER, ia! ESOQI. IJ. m w ij HANG 26 Groot Meubelmagazijn HANG 26. «OTTERDAM. Bij iedere Gafehouder en Bierhandelaar verkrijgbaar. wofiiSAi^üti^ HEH .-t.-tniM* Gemengd Nieuws, Het adres van Mr. A. J§ is voorloopig te of ten kantore van Mrs. VAN DER HOEVEN en SUERMONDT, Bier haven 8 te Rotterdam. ten overstaan van Nota ris J. C. VAN BER- GEIJK te Middelharnis op Monderdagen 3 en ito Septem ber avonds uur bij A. v. d. MOER aldaar, van Het door nu wijlen A. DOMINE in 1892 nieuw gebouwd en net in gericht waarin vergunning, op zeer gunsti- gen stand te Middelharnis aan den Westdijk. Aanvaarding bij de betaling der koopsom. Inlichtingen bij voorn. Notaris. W\EEM&ËSN HESi, Peluw en Mlussens Bij geeft bij dezen aan belanghebbenden kennis, dat de jaarlijksche DONDERDAG 13 AUGUSTUS een aanvang heeft genomen, Sommelsdijk AGENTUUR Tandarts, J. D. DIJK, boekhandel, Groningen. PHOTHOGRAAF, Mipstraat No. tOÉ. EFFECTEN CQUP6NS EN WISSELS. circa 60 jaren gevestigd. Voorhanden in ruime Keuze: Hang-, Staande-, Luster-, Kroon-, Fantasie-, Piano-, Muur- en Looplampjes, Veiligheids-Petroleumstel, Koffiemolens, Vorken, Le pels, Messen en alle mogelijke soorten van Geëmailleerde Keuken en Huishoudelijke Artikelen, alsmede Cafélampen en Koffiekannen. Door ÏOOO Geneeskundigen aanbevolen. ment allerlei middelen en middeltjes uitdenken, om de dionstneming to bevorderen, zoo lang er feiten als deze straffeloos gepleegd kunnen worden nog wel door een Overste, zóólang zal het geld daaraan bestoed, blijken weggeworpen te zijn. De „mindere man" van onzen tijd, laat zieh niet meer trappen als een hond, óók niet, wanneer men hem voor zulke slavernij rijk wil betalen. Hij begrijpt hoo langer zoo meer, mensch te zijn. Missohien zal men van sómmige zijden wel weel een vraagteeken zetten achter deze ergerlijke mededeeling. Welnu, wij hebben, om zelfs den sohijn van persoonlijkheid te mijden, ons van namen noemen onthoudenintussohen, alle information liggen gaarne ter beschikking. Mooht bv. „De Nederlander*het blad van het kamerlid Lohman, dat in hooge kringen zijne lezers telt, lust gevoelen en moed hebben, zieh mede te interessoeren voor de rechtspositie van den minderen militair, die zoo bitter gesohonden wordt, wij houden ons voor haren stoun zeker gaarne aanbevolen. Maar zij rekene dan op tegenstand. In de hoogere kringen zijn deze gruwelen voelal bekend, doch men traoht ze te verzwijgen en goed te praten. Denk sleohts aan het artikel van den gepensioneerden Overste ICempe. En juist dit feit, verbittert en vervult den kleinen man met weerzin tegen de aristooratie en hare woordvoerders. Over wat in zake Creta z*l gebeuren schijnt het volle licht nog niet onstoken en het wordt weer meer twijfelachtig of Engeland al dan niet aan een mogelijke blokkade van Creta deelnemen zal. De Pester Lloyd, weet zelfs meê te deelon, dat Engeland wel zal meedoen, en dat de mogendheden, ieder afzonderlijk, bij de Porte op het invoeren van hervormin gen op Oreta zullen aandringen. Intusschen borduren de Duitsche bladen op de weigering van Engeland voort. Ziet ge wel, zegt de Kreuz. Zeitung juist als het bericht van Engelands ver anderde houding komt, gaan ze op Creta veel harder vechten. Dit is merkwaardig tusschen het een en het ander moet ver band bestaan. Ons dunkt, dat dit verband nogal voor de hand ligt. Want evenals de Turk, er vast op vertrouwen dat de tegenstrij dige belangen der mogendheden hun naijver zal gaande houden, heel kalmp jes zijn ouden gang gaat en zich aan nota's noch vertoogen stoort, eveneens zien natuurlijk de Cretenzers met be langstelling, dat er van een blokkade vermoedelijk niets komt, grijpen dus een beetje moed, en slaan er wat harder op los, dan voorheen. Toch willen de Duitsche bladen, met of zonder Engeland, de blokkade doorzet ten, ten einde aan den opstand op Creta een einde te maken. De vraag is maar, of het lukken zal. Wat den toestand op Kreta betreft, luiden de berichten tegenstrijdig. De cor respondent van de New-York Herald geeft kalme verslagen van moordtooneelen in Heraelion is geen sprake geweest, en ook te Rethymo blijft de rust bewaard. Geheel in strijd met die rapporten van den heer Stanhope in de Heraldis een bericht, dat de Engelsche bladen ontvan gen uit Athene „Zaterdag had er een bloedig tooneel plaats te AnopoIisPediada,nabij Heraelion. Duizend gewapende Muzelmannen slacht ten daar zegt de berichtgever dertig ongewapende Christenen op het gebied van het klooster van St. Jan, en acht anderen werden ernstig gewond. „Daarna ontheiligden en plunderen zij de kerken van den Heiligen Johannes, Panagia, Profeet Elias, den Aartsengel en Metamorphosis, en verbrandden de heili genbeelden. „Drie priesters, drie kleine kinderen en drie vrouwen behoorden tot de vermoorden, en twee kinderen en een vrouw tot de gewonden. „De priester Jeremia werd levend ver brand op een vuur, dat van de gewijde sohilderijen was aangelegd, nadat hem eerst neus en ooren waren afgesneden, „Een vrouw werd vermoord, nadat eerst haar beide Skin deren en haar man op haar knieën om het leven waren gebracht." De correspondent van de Times te Kandia levert deze bij zonderheden niet, maar spreekt van rooftochten, door de Mohammedaansohe indringers, deels uit gebrek, ondernomen tegen Christelijke dorpen in don omtrek van de hoofdstad. Maar, zegt hij, sommige van die roover benden zijn door de Christenen in de dorpen genoodzaakt, met bebloede koppen af te deinzen. De plunderaars brachten hun dooden en gewonden mee naar Kandia, waar deze aanblik de moslems tot nieuwe bloeddaden prikkelt. Het Turksch bewind sohijnt onmaehtig die daden te beletten Dat de tooneelen van moord en bloed storting voorloopig nog geen eind zullen nomen, wordt van verschillenden kant voorspeld. De benoeming van den Koerdes- overste kolonel Abdullah, officier der gendarmerie in Macedonië, tot gouverneur van Kandia, in de plaats van Hassan Pacha, spelt niet veel goeds voor de Christenen. Hij is vroeger majoor der gendarmerie op Kreta geweest en heeft een allerongunstigste reputatie van wreed heid achtergelaten. Te Athene heeft zijn benoeming dan ook een pijnlijken indruk gemaakt. De oproerige beweging, die in Span je voorkomt, schijat niet veel om 't lijf te hebben hoewel men den omvang er van nog niet kent. De laatste telegram men melden, dat de rust niet verder is verstoord en er gisternacht geen enkele betooging heeft plaats gehad. De twoe oproerige benden, waar sprake van was, hebben zich niet overgegeven, maar schijnen ook niet van zins opnieuw op te treden. Wel is het merkwaardig, dat tegolijkertijd met de beweging, hot republikeinsc'ne dagblad van Madrid een zeer heftig artikel heeft, waarin het de republikeinen tot daden oproept. Te Valencia zijn tot dusver veertien personen gevangen genomen. Men heeft een huis ontdekt, waarin wapenen waren verzameld en een comité zitting hield, dat geld uitdeelde. Ook moeten brieven gevonden zijn uit Amerika, waaruit zou blijken dat de beweging eene is, die gericht zou zijn tegen den strijd op Cuba. Ook zou in do omstreken van Valencia een fabriek ontdekt zijn, waar wapenen worden vervaardigd. Dat is al, wat we dusver weten. Van groot belang is het nietmaar Spanje heeft al zóóveel te doen met Cuba, dat het moeilijk binnenlandsche oneenigheden kan velen. Van Cuba komen weer enkele berichten van Spaansche overwinningen maar die brengen de zaak niet verder. Een telegram van generaal Carrington meldt dat de Engelschen een neef van Umsilikatze, den vader van Lobengula, hebben krijgsgevangen gemaakt. Van dezen vernam men dat de Matabelen geneigd zijn om vrede te sluiten, maar de hoofden niet. De opstandelingen zijn ontmoedigd over de herhaalde nederlagen nu de voorspelling van hun profeet M'Limo, dat al de blanken aan de veepest zouden sterren, niet is uitgekomen, en hun beste krijgslieden, waaronder vijf aan voerders, zijn gesneuveld, wenschen zij den strijd op te geven, hoewel zij nog ruimschoots voorzien zijn van proviand en ammunitie. De gevangene is naar zijn stamverwan ten teruggezonden, om de hoofden aan t» sporen zich over te geven. Atjeh. In een correspondentie uit Batavia, opgenomen in de Arnh. Ct., treft men de volgende opmerking aan Onze troepen hebben op Atjeh groot succes gehad, Anak-Galoeng werd door do onzen omsingeld, en vóór de Atjehors, die er in waren, het hazenpad konden kiezen waren de troepen in de benting, een gevecht van man tegen man ontstond, waarbij aan onze zijde sneuvelden 3 Europeanen en 6 inlanders, gewond werden kapitein Graafland, Luitenants Dijkstra, Wagener, Rijnen (zwaar) en Van Bremen, zeven Europeesche en 24 inlandsche militairen. Volgens den eenen correspondent der J a v a b o de liet de vijand 135, volgens een anderen 188 dooden in onze handen. - Al deze dooden werden gekopt. Do Javabode van Vrijdag zegt dan ook in haar mailoverzicht, dat het niet te hopen is, dat vreemdelingen en Dajaks dit zullen hooren. Het is dan ook unfair, om den gevallen vijand nog te verminken. Deden de Atjehneezen het met de dooden van onze troepen, die in hun handen vallen, dan zou er schande over ge- sohreeuwd worden, nsaar dat eene be schaafde natie tot zulke buitensporigheden overgaat, is minder. De Atjeher doet precies hetzelfde wat wij vroeger tegen de Spanjolen en de Franschen deden hij vecht voor zijn vrijheid, die hem lief is en dat hij niet profiteeren wil van de zegeningen van ons bestuur waaronder ook zijn opium pand- jespacht, koffieplanterij op hoog bevel, on- botaalde heerediensten en zoovele andere weldaden meer, wie zal hem dit euvel duiden Alweer een tram. Toen te 's Graven- hage een officier met een troep van den Waalsdorper Weg kwam marcheereu, liep hij, gelijk gebruikelijk is, eenige meters vooruit om zich op de stoomtram- baan der Staatsspoor, welke langs dien weg leidt, te vergewissen of de baan ook vrij was, ten einde zijn detachement een veiligen voortmarsch te kunnen verzeke ren. Hij zag daartoe eerst naards zeide van Scheveningen waar door hij niet tijdig genoeg ontdekte, dat uit de richting van den Haag een tram kwam. Door laatst bedoelde tram werd hij aangereden, waardoor hij viel en een slag van de machine tegen het hoofd kreeg, aan welk lichaamsdeel hij een wond bekwam. Na voorloopig in het gebouwtje van het schietgezelschap „St. Hubert" te zijn binnengedragen, werd de officier later per brancard naar den Haag vervoerd. Door de hooge mouwen. Een jong meisje geraakte Woensdagavond op den Arnhemschen weg te Amersfoort onder een rijtuig. Het paard van dat voertuig schrikte en sprong zijwaarts, waardoor een der lantaarnhouders vastraakte aan den wijd uitstaanden mouw der jonge dame, die daardoor viel en onder de wielen kwam. Hoewel zij vrij ernstig aan de knieën gewond werd, kon zij toch, nadat haar geneeskundige hulp verleend was huiswaarts keeren. Geen gehruilc van gemaakt. Een bekend fabrikant te Haarlem, die met zijn familie voor eenige weken op reis ging, liet op een tafel op een goed in het oog loopende plaats het volgende briefje achter „Heeren dieven en inbrekersZooals g® weet is hier niemand thuis. Denkt echter niet dat hier iets voor u te halen is. Alles wat waarde had, is in veiligheid gebracht. Go kunt u hier zelf van overtuigen, want zooals ge zult zien, steken alle sleutels op de deuren en kasten. Het is u dus zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt. Doet me daarom het genoegen zon der iets te beschadigen den boel na te zien. De hierbij liggend twee rijks daalders zijn een vergoeding voor de moeite die ge u wel wilt getroosten. Achtend" enz. Er is ongelukkig bij de familie niet ingebroken. (Zie vervolg Bijvoegsel.) Te koop aangeboden een nieuw voor hal ven prijs. Adres motto „Bed" aan het Bureau dezer Courant. te Sommelsdijk, verkrijgbaar tegen f 1,5© de 5 Kilo. Kistjes tegen 3® Cts. LËDËE§MEËR; 3© Cts. per Doos. 5® Cts. per Bus. MORELLEN f 2,40 per 4 Kilo. TOMATEN f 1,80 Franco na ontvangst van postwissel, voorst Meloenen, MandaiiJen, Sn{j- boouen, Slok jirincessc koon en enz. Alles voor den inmaak geschikt. Plantage „de Dolphijn J. GRINWIS J.Kz. Ouddorp, (Z.-H.) in elke hoeveelheid verkrijgbaar. Prijs per kilo f ©,35. Kuipjes van 5 kilo f 1,15. Ledige kuipjes kunnen tegen 3 cent worden terug gegeven. Wagenmaker, Ondergeteekende geeft onder aanbe veling zijner zaak door dezen kennis dat W. C. VAN ZETTEN te Middel harnis is aangesteld als Agent voor het geheele eiland Oveiflakkee en Goe dereede (waar hij niet door plaatselijke agenlen vertegenwoordigt wordt) voor het leveren van alle soorten en vormen van Boomen, Heostars, Bloemen, Woud- plantsoen, Beplantingen van wegen en alles wat tot bet vak behoort. II. DE VLIEGER. Oud Beierland, Juli 1896. <S8> Zio'n houdende aan bovenstaande refe rentie beveelt ondergeteekende zich min zaam in elks achting aan daar hij de plaats van zijn ouden vader heett inge nomen, die door oen zwaren val onge schikt tot werken is geworden en belooft aan elk zijnor begunstigers dat allo be stellingen die hem zullen worden opge dragen spoedig en goed zullen worden uitgevoerd. Bij velen in het eiland is de boomkweekerij van den Heer DE VLIEGER geen onbekende mcor, en wordt elk vriendelijk uitgenoodigd door eene bestelling de kennismaking te ver nieuwen of er kennis mee te maken. Hoogachtend en aanbevelend UEd. Div. Dienaar W. C. VAN ZETTEN. MiddelharnisJuli 1896. aamusbues, Laan van Meerdervoort 180, DEN HAAG. Operatiëapijnloo.4. Conditiën billijk Dagelijks te consulteeren of te ontbie den voor allo ftloildzlekteil en het plaatsen van ÜAmist tanden en liehïtten. is do beste inwrijving tegenlicht, Rheumatiek, Lendenpijnen, kor tom togen pijnen van allerlei aard? Aüker-Pain-Expeller. is met het beste succes aan te wenden tegen Kies pijn, Hoofdpijn en Verkoudheid? AtAsr-Pain-Expeller. Ernstig en Luimig V OORDRACHTENBOEK, ig het beroemdste Voordrachtenboak, dat ieder voordrager moet bezitten. Het bevat 67 ernstigo en luimige stukken, de keur van alles, de beste uit do besten, die beurtelings tranen doen lachen en tranen doen schreien. Dit hoek spant de kroon boven allo andere Voordrachten boekonomdat alleis tukken geschikt zijn om to wordeu voorgedragen, zoodat men 67 boste, degelijke, uitgezochte voordrachten bekomt, tegen den zeer lagen prijs van ƒ1.20. Dit pas verschenen boek van 256 bladzijden met 67 voordrachten vol diepen ernst en opgewokten humor, dramatische en komisohe stukken, biedt ieder voordrager de schoonste en rijkste keuze successtukken. Het geheele boek, 256 bldz. met 67 stukken, wordt goed verpakt franco por post toegezonden na ontvangst van ƒ1.30 por postwissel of in blauwe postzegols door moet dus steeds in ieder huisgezin voorhanden wor den gehouden? Aiiker-Pain-Expeller. Prija 50 c., 75 c. en 1.25 de fleseh. Voorhanden in de meeate Apo theken en biiWULFF, SNABILtÉ en v. SANTEN-KÓLFF. F. AP. MCKTER Cie., Rotterdam. W PM (3 H Hj 2 "2-8 es &0 M J-d O Atelier eerste Etage over de Stadhuissteeg R9TTERDA II. II Verstrekt gelden op Landci'|jeH Gchoawen ei» Effecten. Hoofdagent van A ssuran tic-Maatschap pij en tegen brandschade sterfte van paarden, Rundvee, enz. volgens voorschrift en aanbevolen door Heeren Doctoren, werkzaam bij ieder aan huis! Levering van Tijken, Veereu, Kapok, Zeegras enz., in elke kwaliteit en bij iedere hoeveelheid. Gebruikte tij ken worden ook in orde gemaakt. UEd. Dw. Dienaar fl. B5MÓ H 9TTER, Koopman te Oude Tonge. Stroomatstoelen vanaf f 7,50 dezes stuks, Mahonie Linnenkasten vanaf f28,00. Mahonie Penantkasten „17,50. Geschilderde Kasten 5.50. Rietmatstoelen 9,50 Pransche Kussenst. m. trijp 25.00 de 6 st Fransche Canapé met trijp f3T,50. Groote voorraad Schuittafels, ronde en Salontafels van prima qualiteit, Spie gels, Schilderijen, Regulateurs, Vouwstoelen, Kinderstoelen, enz. enz,, tot on gekend lage prijzen. Let s v p. op ito DE EERSTE EN VAN OUDS BEKENDE LAMPEN WINKEL Lamsteeg No. 1, Gevestigd 1810, hoek Boerenvischmarkt, heeft wederom ontvangen eeno groote collectie van Een groote uitgebreide sorteoring van alle mogelijke soorten van Nikke len Artikelen, als Serviesjes, Bouillards, Doosjes mot blaadjes van het echte merk ADELAAR. Aüeeincrkoop 5a de Lamsteeg. GELIEVE OP NAAM EN NUMMER TE LETTEN. meest versterkende drank voor zwakken, zieken en herstellenden Hoofdagent, ROTTËRDAH, Haringvliet.

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 2