Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Soiunielsdijk. Volgens publicatie van den heer Burgemeester dezer gemeente, worden de volgende verlofgan gers in wer- keljjken dienst opgeroepen om 15 Augus tus o.s. in hun korps te komen. Adrianus Nelis, Pieter Volwork, Cornelis Coolber- gen, Abram van der Veer, Huibrecht Roetman en Krijn Kievit. Stad aan 't Haringvliet. De steur- visschers zijn voor dit jaar wederom van hier vertrokken. maar hij wordt beter en heopt weer naar Zuid-Afrika te reizen. Ik heb geen telegram ontvangen van Engelscbe ingèzetenen te Boeloewayo sinds het ontslag van Rhodes is aangeno- men, maar ik ontving een telegram van 200 Transvaalache immigranten in Rhodesia, die hhn vertrouwen in Rhodes en zijn politiek uitspraken. Ik vermoed dat de bedoeling daarvan is, den wensch te kennen te geven dat hij in zijn functie zal hersteld worden. Doch uitdrukkelijk gezegd wordt dit niet. De herkiezing van Porfirio Diaz tot president der republiek is te Mexico met groote geestdrift gevierd. Er was een optocht van duizenden, waaronder vele bewoners van de naburige dorpen, met banieren on vlaggen. De klokken hebben een ganschen dag geluid en 's avonds werd veel vuurwerk ontstoken. Yeertig banden met een half millioen handteekeningen ten gunste van de herbenoeming van president Diaz waren ingeleverd. Hij had feitelijk geen oppositie. Dit stemt verblijdend, omdat men hier uit mag afleiden, dat de binnenlandsche rust in het vroeger zoo vaak felberoerde Mexico zal bestendigd blij ven. Het bestuur van Diaz heeft zich gekenmerkt door voor uitgang des lands in elk opzicht, en dus is het te hopen dat hij zijn „lastigh ampt" tot 's lands „oirbaar" nog lang bekleeden zal. Het is begrijpelijk, dat de verschillende staten van Europa Eii-Hiiug-Chang net meer dan de gewone beleefdheid, tegenover hooggeplaatste gasten vereischt, ontvangen en hun beste beentje bij die gelegenheid voor zetten. Het bezoek van dezen grooten staatsman van bijna het grootste rijk der aarde aan Europa draagt toch eenigzsins het karak ter van een inspectiereis. Het beste van wat Europa bezit, wil hij naar het Hemelsche Rijk overbrengen. De Europeesche Staten bevinden zich tegeno ver hem zoo ongeveer in de positie van exposanten op een wereldtentoonstelling (in den volsten zin des woords) tegenover de jury. Deze Chinees toch kan onpartijdi ger dan eenig Europeaan over onze legers, vloten en groote instellingen oordeelen. Daarom wordt Li-Hung Chang's verkla ring, dat Duitschland's leger het boste der wereld is, dan ook met zooveel smaak in de Duitsche pers gecommentarieerd Trouwens deze verklaring van den Chineesohen onderkoning verkrijgt ook grooter beteekenis dan eeD gewone beleefd heid, daar vermeld wordt dat het geheele Chineesche leger naar Duitsch model hervormd zal worden Daartegenover kwntechter uitEngeland het bericht, dat Li ook aan lord Salisbury een bezoek te Hartfield zal brengen en daar de gevangenissen, arsenalen en dergelijke inrichtingen zal bezoeken, teneinde een voorbeeld aan Engeland te kunnen nemen voor China. "Waaraan zal de groote Chinees in Hol land de palm reiken De Gemeenteraad van Hoorn heeft goedgekeurd het voorstel van B. en W. om aan te koopen en te herstellen een perceel aan de Slapershaven, waarop in beeldhouwwerk de herinnering wordt bewaard aan den zeeslag van 11 October 1573 op de Zuiderzee, waarin een vol komen overwinning behaald werd op den graaf Yan Bossu. Dit huis is het middelste der drie, waarin de oude basreliëfs te zien zijn. Het eerste basreliëf toont de nadering van de vijandelijke vloot met deze versregels er onder „O loffelijke daado schoone gulden tijden Wie dat er aan gedenktdie moet hem nog verblijden Het land dat schut en beeft, de vyand die komt aan Hij wil met Amelek gantsch Israël verslaen. Hij komt met groote magtmaar God heeft ons gegeven Ook Arons ende Hurswiens namen zijn geschreven. De tweede gevelversiering toont den Zeeslag zelf met deze regels Tot eer van haar geslachttot lof van deze daet Die klampen hen aan boortdie weten nog wel raedt, Hier is een Hoorns hop, daar gaet het op een veghten Daer siet men 't eene schip vast aan 't ander hechten Daer siet men reghte liefdedaer doet men onderstant, Daer veght men sonder geldt, voor 'f lieve vader lant.u En het derde basreliëf toont de stad en hare inwoners, biddende om de over winning, met het onderschrift: „Êm sonder twijffel ditdaer synder ook in 't midden Daer synder op het lant, die Godt met Mozes bidden, Totdat mm overwint, gelyk het is geschiet, Waervan men huyden nog een klare teeken ziet.u Op tal van scheepstimmerwerven in Engeland worden op het oogenblik voorde Britsohe marine niet minder dan 48 torpe- dobootvernielers gebouwd. Al deze vaar tuigen krijgen een snelheid van 30 knoopen per uur, terwijl de Express zelfs 33 knoo pen loopen zal en het snelste schip ter wereld zal zijn. Beecher Stowe. De bekende schrijfster van de wereldberoemde Aeger- hut, is op 85-jarigen leeftijd overleden te Hartford in Connecticut (Amerika.) Haar naam zal in gezegend aandenken blijven, vooral bij de slaven en hun kinde ren, voor wier vrijheid zij zoo bezielend heeft gepleit. De Negerhut verscheen in meer dan 20 talen. Voor een groot publiek, waaronder ook vele studenten, heeft de heer Maril- lier te Parijs een lezing gehouden over de moorden in Armenië. Volgens hem waren er 70,000 Armeniërs geslacht. De redenaar maakte, naar de voornaamste bladen zeg gen, een diepen indruk door de kalmte en helderheid van zijn betoog en de bewijzen, waarmede alle door hem medegedeelde feiten werden toegelicht. Dat het aantal zwaluwen elk jaar minder wordt, behoeft niemand te verwon deren, als men weet, dat in het Departe ment der Rhónemondiag langs de kusten machines werden opengesteld, waaraan verschillende draden verbonden zijn, welke met electrische batterijen in verbinding staan. Vermoeid van hunne reis uit Afrika, gaan de zwaluwen op de draden zitten en vallen dood neder, waarna zij in groote korven naar de modemaaksters te Parijs verzonden worden. Ook in Italië pleegt men op deze wijze te werk te gaan. Daar werden in één maand te Brescia alleen 473,000 trekvogels op de markt verhan deld. De vrouwen hebben het middel in de hand (door eenparig te besluiten geen hoed meer te koopen met een vogel er op) aan dezen gruwel een einde te maken. De commissaris-generaal van de Parijsche wereld-tentoonstelling in 1900 heeft nu reeds meer dan 3500 aanvragen gekregen voor betrekkingen in de bureels. En er zijn slechts 25 te begeven In de gemeente Sohoterland doet zich het volgende niet alledaagsche geval voer De jongeling, die bij de loting voor de nationale militie no. 88 heeft getrokken (een nummer dat is gebleken dienstplich tig te zijn) is geboekt als eenige zoon, omdat hij die reden van vrijstelling had opgegeven. Wat is nu echter gebleken De ouders van den jongeling leven van elkander gescheiden, ofschoon het huwelijk niet door de wet is ontbonden. De vader is woonachtig te Johannesga, terwijl de moeder te Utrecht woont en daar leeft met een broeder van haren wettigen eohgenoot. De vrouw heeft bij haren zwager te Utreoht vier kinderen, waaronder een jongen is. Daar de ouders van den loteling niet wettig zijn gescheiden, kon hij niet als reden van vrijstelling laten gelden eenige zoon te zijn. De zaak is bij Ged. Staten van Friesland in onderzoek. Volgens het Hbl. is in de 2de Boomdwarsstraat te Amsterdam, een kind met twee hoofden geboren. Eenwoestaard. Tusschen Wassenberg en Wildenrath, twee Pruisische dorpen nabij de Limburgsche grenzen, is de vrouw van den grenskommies T. door eau onbe kenden vagebond aangerand en daarna zóó mishandeld dat men voor haar leven vreest. De aanrander heeft haar met een zwaar stuk hout de hersenpan stuk geslagen. Een nauwkeurig signalement van den ellendigen dader, die naar Limburg zou gevlucht zijn is verspreid. Vrouw T. is moeder van 6 kinderen en verwacht het zevende. Oplichting. Door de politie te 's Gra- venhage is procesverbaal opgamaakt, wegens oplichting, tegen een jongmensch, die de vensterruiten van ingezeteneu tegen schade verzekerde bij een niet bestaande maatschappij, die hij zelf gedoopt had als Haagsche Glas verzekeringmaatschap pij De door hem verstrekte polissen, waarop hij de premies in ontvangst nam, waren door hem geteekend in de hoedanig heid van directeur der voorgewende maatschappij. De vervolgde persoon is voortvluchtig. Bij de verkoop van paarden uit de stoeterjj van baron Hirsch bracht het be kend renpaard „La Flèche" f 151.000 op. In het geheel bracht de verkooping 44.870 pond sterling op. In Bulgarije moeten op hevige wijze de pokken heerschen. Men zegt, dat zij zich van do naburige Turksche grensplaat sen in 't vorstendom hebben verspreid Nu is bepaald, dat alle reizigers, die uit Turkije op 't Bulgaarsche station Hermandy aanko men terstond moeten worden ingeënt. Dit geeft tot zonderlinge tooneelen aanleiding. Baardige Turken, Joden, vrouwen, allen zonder uitzondering worden uit de rijtui gen gesleept en ondanks vloeken en ver- wenschingen gevaccineerd. Zoodra dan de klok weer wordt geluid, stopt men 't heele gezelschap, waarvan de meesten gelooven dat zij vergiftig zijn (mischien te recht) weder in de waggons. De politie te Parijs heeft eene prachtige vangst gedaan. Een bende van 21 dieven en inbrekers is door haar gearresteerd. Reeds sedert een jaar was men den hoofden der bende op het spoor en werden zij door eenige rechercheurs, telkens in andere vermommingen, gevolgd. Zoo kwam men de adressen van vele anderen te weten, en op een gegeven oogenblik had tegelijkertijd de arrestatie der een en twintig en huiszoeking in hun verschillende verblij ven plaats. Daarbij werden de volmaakte stellen loopers, valSche sleutels, breekijzers en andere instrumenten gevonden. Een had een operatourskistje waarmede hij gewoon over de straat wandelde men zag hem dan voor een dokter aan, maar het kistje was vol kunstige inbrekerswerktuigen. Een ander had een bepaalde studie van brandkast-sloten gemaaktgeen slot, beweerde hij, hoe kustig ook, of hij zou het binnen drie uren openmaken. Boven dien werd een heele garderobe van de meest verschillende kleedingstukken, benevens valsche baarden, pruiken, snor ren gevonden, waarmee de dieven zich onkenbaar maakten. Men meent in hen de daders van minstens 200 diefstallen, in de laatste jaren gepleegd, ontdekt te hebben. Alleen in 1893 maakten zij een waarde van fres. 338.000 aan geld en kostbaarheden buit. Zij waren medeplichtig aan den bekenden diefstal bij Cordewener te Brussel. Een rijtuig vol byouterieën, kerkver- sisringen, kostbare stoffen, goud en zilver werken is door de politie naar het hoofdbureau overgebracht. Men vreest dat de bende internationaal is en men er slechts een onder-afdeeling van te pakken heeft. Het centraal-bestuur, vermoedt men, bevindt zioh in Amerika een eminente dief moet er het hoofd van zijn. De leden der bende leefden er goed van een had een villa laten bouwen, waar het vaak lustig toeging. Een hekschegeschiedenis. Uit Utrecht wordt het volgende geval aan het Hbl. gemeld In een slop, dat uitkomt in de Gast huissteeg, die den Wittenvrouwensingel met de Biltstraat verbint, woont een arbeidersgezin, man, vrouw en een half jarig kind. De huiselijke vrede en het geluk van het kleine gezin werden voor eenigen tijd door niets verstoord, totdat plotseling de kleine begon te sukkelen en, trots alle in 't werk gestelde pogingen, met den dag achteruitging. De ouders wisten niet wat te beginnen. Familie, vrienden en buren kwamen er bij te pas, maar zonder dat iets hielp. Doch, als een reddende engel, hakte een buur vrouw opeons den knoop door „Het kind is behekst," Het was zoo eenvoudig, dat men zich niet kon begrijpen er niet eerder aan gedacht te hebben, 't kwam er nu maar op aan, om te weten wie de toover- heks was. Maar dat zou dezelfde slimme buurvrouw wel uitvinden. Op haar verzoek liet men haar alleen, zij sneed het zeegras sen matrasje van het kleine kind open en vond daarin o, schrik het model van een kip, een staart en zwarte rozen. Nu wist de buurvrouw meteen ook, wie dien gast had binnengeloodst. Het was een gewezen buurvrouw, een knap oudje, dat met haar man een handel in bloemen dreef en van wie men zich herinnerde dat ze naast een gezin had gewoond, dat bijna geheel was uitgestorven. Het geen kwaad denkende oudje werd op listige wjjze bij den zieken zuigeling gebracht. Toen ver telde men haar dat zij de tooverkol was, die het kind had behekst, en dat ze het kind weer moest zegenen, of 't zou niet best met haar afloopen. De buurvrouwen dreigden in koor mee, en het onthutste vrouwtje bezweek voor de overmacht. Driemaal sprak ze tot het kindGod zegen je Niet zonder moeite liet men haar toen gaan. Het kind stierf denzelfden avond en is Vrijdag begraven. Reensbeklaagd van opzettelijke beleediging van buitenlandsche regeeren- de vorsten, in casu van den koning der Bel gen en den Duitsehen keizer, is veroordeeld door de rechtbank te Amsterdam tot eene gevangenisstraf van drie maanden. Een lichtkroon. De prachtige ouder- wetsche koperen kroon, die vroeger in de Herv. Kerk te Barneveldt hing en daar reeds veler attentie trok, doch sedert vele jaren op de raadzaal aldaar bij andere oudheden prijkte, is voor een som van 3000 verkocht, voor het Rijksmuseum tc Amsterdam. Dit bedrag komt ten goede aan de Herv. Kerk, doch bij den verkoop is bedongen, dat de kooper aan de gemeente een nieuwe koperen kroon moet leveren van eenzelfden vorm, om die in de plaats van de andere ten raadhuize op te hangen. Onzindelijkheid. Bij het verhuizen liet een huurder te Arnhem zijn woning in zulk een verregaanden toestand van ver vuiling achter, dat de eigenaarde trap zelfs moest afbreken. In de kelders was afval verborgen, ook vergane overblijfselen van geiten en schapen, die volgens deskundigen wel een kwart eeuw daar moeten gelegen hebben. Sneeuw, In de nabijheid van Twello heeft het, naar men aan de Zw. Ct. mededeeld, Donderdag gesneeuwd, zegge op den 2den Juli. Een landbouwer onder de gemeente Biervliet, C. genaamd, had meer dan een kwarteeuw de liefstede „ÜeGemethoeve" gepacht en ging dien toen verlaten. De eigenaar, een heer in België wonende, moest hem bij dit vertrek, volgens contract, uitkeeren een zekere som voor mestvaalt, hagen, aalput enz. De landeigenaar scheen evenwel niet veel lust te hebben de bepaalde som te betalen en diende daar om een togenrekening in, voor waarde vermindering van den grond, bedragende ongeveer f 14.000. Hierover werd een procedure gevoerd, die gunstig voor den pachter is afgeloopen. De onzinnige bijgeloovigheid, die op het einde der negentiende eeuw nog in 't hartje van een groote st id heerscht, heeft te New-York een paniek veroorzaakt waarbij één kind overreden is en zos gewond zjjn. De speelplaats van een der scholen is op de plek, waar vroeger een kerkhof was, en do kinderen vertelden elkander fluisterend van al do spoken, die er rondwaarden. De ouders, in plaats van de kinderen die dwaasheid uit het hoofd te praten, sterkten hen en werden zelf ook bang. Eindelijk ontaarden de losse praatjes in een vast geloot, dat de duivel in persoon het gebouw in bezit had geno men. Op zekeren middag waren de meisjes aan het spelen, toen plotseling een der kleinsten schreeuwde „Ik zie den duivel, daar is de duivelDit was het sein voor een paniek, allen drongen in doode- ljjken ang3t naar de deur, die de concierge haastig sloot, doch niet vóór een der kinderen de straat opgavlucht en door een kar overredoD was. Terwijl de onderwijzeressen hun best deden de verschrikte kinderen tot bedaren te brengen, hadden de ouders zich voor het schoolgebouw verzameld, om hun dochter tjes roepend, en dreigementen tegen de schoolautoriteiten uitend. Het duurde langen tijd, eer de menigte uiteen gedreven en de orde hersteld was. De hoofdonderwijzeres verklaarde, dat zij de bijgeloovige praatjes der kinderen zooveel zij 'con was tegengegaan, maar dat de ouders haar hierin tegenwerkten. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt dat de afzonderlijke jachten op water wild voor dit jaar zullen worden geopend op Zaterdag 1 Augustus a.s. Middelharnis, 7 Juli. Ter aanvulling van het bericht in het vorig nummer dezer courant voorkomende, doet het mij genoegen nog le kunnen melden, dat Sempro Crescendo volgens het door de jury (deze bestond uit de hoeren H. Götz, Jos. W. Wensink en J. Martin Heuckeroth,) uitgebrachte verslag, niet alléén den dag van haar optreden, doch van den geheelen wedstrijd op Maandag en Dinsdag 29 en 30 Juni te Velp ge houden en waaraan twintig vereenigin- gen deelnamen, met het hoogst aantal punten uit het strijdperk trad. De grootste mededingster van S. O., de schutterij muziek van Enkhuizen, be haalde elf punten minder. Schitterender overwinning heeft S. C. tot nog toe niet behaald. Was het prettig voor haar, tijdens den wedstrijd, een der voornaamste ingezetenen van Middelhar nis de heer S. op het terrein te ontmoe ten, die, alsof hij zelf belanghebbende was, den geheelen strijd met de meeste aandacht volgde en toen de uitslag be kend was zich even gelukkig gevoelde als Directeur en leden van S. C. Genoemde heer gaf daarvan blijk door allen hartelijk geluk te wenschen en liet deze door een stoffelijk belangstellingsbewijs vergezeld gaan. De ingezetenen van Middelharnis be tuigden eveneens op zulk eene aangename wijze hunne deelneming. Werd S. C. den avond van hare thuiskomst door den heer K. J. Meijer op zeer royale wijze ont haald, niet minder was dit het geval op de gisterenavond gehouden repetitie, waar eenige heeren met hunne dames tegenwoordig waren en op de meest har telijke wijze een glas wijn aanboden, na door den loco-Burgemeester op zeer waar- deerende wijze te zijn toegesproken. De president van S. C. beantwoordde den spreker op eene goede en gepaste wijze, hem altijd eigen; hij sprak zjjn leedwezen uit dat de Edelachtb. Heer burgemeester U. J, Mijs, die voor eenigen tijd op reis is, niet tegenwoordig kon zijn, want had Z.Èd.achtb. zich niet bizonder geïnteresseerd voor S. C. zij Ware niet naar Velp kunnen gaan. Voor Directeur en leden van S. C. is het zeker een aangenaam gevoel zoo gehuldigd to wordenhaar vaandel zoo rijk door goud en bloemen gesierd, wijst haar den wegSempre Crescendo Dat zij, voorgegaan door karen ij veri- gen Directeur en haar Bestuur, den "in geslagen weg volgen en nog andere jon gelieden of gehuwden zich zullen ge drongen gevoelen, om zich onder zulk een banier te scharen, dan is voor S. C. een nog schooner toekomst verzekerd en zullen de ingezetenen van Middel harnis en Sommelsdijk steeds nog meer blijken geven van hunne waardeering, door de vereeniging in alle opzichten te willen steunen. Dit hoop ik van harte (Niet van onzen gewonen Correspondent.) De heer E. H. de Ruiter alhier, hoeft om gezondheidsredenen eervol ontslag als orderwijzer aangevraagd. Den Bommel, 8 Juli. Dezer dagen had M. v. d. P. alhier, het ongeluk met zijn rijtuig (een dogkar) den dijk af te tuimelen. Het ongeluk had zijn oorzaak, doordat de hit schrok, waardoor hij op hol sloeg en in vliegende vaart den dijk afreed. Persoonlijke ongelukkon kwamen ge lukkig niet voor, doch het rijtuigje be kwam zeer veel schade. L. Brceman alhier, had dezer dagen het ongeluk, bij bet vastmaken van den z.g.n. ponderboom op een voer hooi, achterover en van het voer af te vallen, met het gevolg, dat hij ruggelings op don weg neerstortte. Wel mag het een wonder worden genoemd, dat hjj hoegenaamd geen letsel bekwam, alleen klaagt hij over pijn op de borst. De herijk van maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag den 10 Juni van des voorm. 10 ure tot des nam. 3 ure in een der lokalen van de openbare lagere school al hier. Ooltgensplant, 7 Juli. Door het bestuur van het musschengilde werd tot heden alhier aangekocht 1200 musschen en 3500 eieren. Gisteren morgen geraakten drie in de wei loopendo paarden van Mej. de wed. A. M. zoodanig in den drank en in de modder, dat een van de beesten zijn poot brak en een ander ontg. aven moest wor den. Hedenmiddag ontdekte men in den schoorsteen van den heer J. v. d. Tol een hevig gegons, alsook dat er enkele bijen door de kamer vlogen. Toen men heden avond da schoorsteen onderzocht, bleek dat zich daar een zwerm bijen genesteld had, welke men spoedig ver wijderde. Dirkslaud. Den herijk van maten en gewichten voor deze gemeente zal plaats hebben op Dinsdag 21 en Woensdag 22 Juli. De varkensziekte (vlekziekte) begint zich ook hier uit te breiden, en hare offers te ei8chen. Een zoontje van Ds. Makkenze had de onverzichtigheid om op een voertuig te willen klimmen waardoor hij viel, en een gedeelte van het wiel over zjjn hoofd kreeg, waarbij hij zich nogal verwonde- Op de Rijkspremie veulenkeuring zjjn alhier premiën toegekend aan het paard „Sara" van de Heer M.v.d.Baan. „Ras" v. d.Heer Johs.Zaaier Pz. „Cerus"en „Juno" van de Heer J. C. Roodzant, en „Moor" van de Heer D. D. Kastelein. Melissant. A.s. Zondag zal D. V. da. J. Hartkamp in de oud Gereform. gem. alhier, zjjn intrede doen, na in de v.m. godsdienstoefening bevestigd te zjjn door ds. de Beer van Delft. Ouddorp. J.l. Zaterdag is in de gemeen teraad besloten om een oproeping te doen voor een tweede geneesheer. Onze dorpsgenoot den heer F. Hamee- teman Johz. te Leidon is geslaagd als Arts Candidaat. Naar men van goede zijde verneemt zullen wij waarschijnlijk een nieuw dorps- en poldershuis krjjgen alsmede ook een nieuwe brandspuit. De opperbrandmeester Job. Hameete- man heeft als zoodanig ontslag aange vraagd en in diens plaats is benoemd dhr. D. Voogd. De brandbluschmiddelon zullen Zater dagavond te zes uur beproefd worden. De herijk op maten en gewichten zal op Woensdag 15 Juli plaats hebben. Op de paardenkeuring waren 106 panv- den aanwezig waarvan er 27 zjjn goedge keurd. Ds. Fijkens van Dordrecht heeft voor het beroep naar de Herv. gem. alhier bedankt. Den heer Basoskie godsdienstoaderwjj- zer te Delft is bjj de Ger. Kerk alhier beroe pen en heeft die beroeping aangenomen. Zondag j.l. hield hjj zjjne intrede naar aan leiding van 1 Cor. 1:17. De prjjzen der zwarte aalbessen liepen vau 16 tot 22 ct. per Kilo en worden waar schijnlijk nog hooger. filurgelijke Stand. Soinmelsdljk. Gehuwd: Jacob Aupperleo jm. 23 f. yan Middelharnis en Jacomina .Verbiest j. d. 19j. Overleden Adriana van der Valk 84 j. en 10 innd. wed. van Frans van der Sluis. Jan Korte- weg jm. 20 j. en 6 mnd. Middelharnis, 25 Juni l Juli. Geboren Bartholomeus, z. van Jan Snijders en Hendrikje Voordijk. Marinus Cornelis, z. van Marinu3 Den Boer en Maria Johanna Gast. Overleden Coenraad Dirk Jan Vlasveld, 23 m. §tad a'/t Haringvliet, 25 27 Juni. Geboren: Aart, z. van Gerrit Smits en Marina Do "Wachter. Overleden: Maatje Kievits, 11 mnd. 4 d., d. van Hendrik Adrianus Kievits en Lena Breesnee. Hen Bommel, 1 Juli. Overleden Cornelia Van der Heiden, 80 j. wed. vsn Joh. Hameeteman. Oude Tongc. 8 Juli Geboren .Jannetje d. v. Philippns Kievit on van Stina Hartman. Anthonie Wilhelmus Reinier z. v. Gorardus Krouwer en van Maria Bouwens. Joannis Baptist zoon van Jacobus Marinus Swagonmakers on van Elizabeth van Kampen. OverledenDina Oosterling. 44 j. ongehuwd te Delft.

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 2