Atjeh. Gemengd Xjemvs. Plaatselijk Xieuws. Sommelsdijk. In deze gemeente be gint de vlekziekte onder de varkens weer al vele slachtoffers te eischen. Tot op heden deden zich 35 gevallen voor. Middelharuis Sommelsdijk, 1 Juli. Middelliariiis. Do op 18 Juni alhier gehouden collecte ter ondersteuning van den gewapenden dienst heeft opgebracht f 16,52%. Den Bommel, 1 Juli. Tot helpster bij de nuttige handwerken aan deopenb. La gere School No. 1 is alhier benoemd Mej. L. Goemaat. Oude Tonge 1 Juli. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze ge meente opgebracht eene som van f8,73. Melissant 1 Juli. Deze week kwam iemand, reeds in het bezit van meer kinde ren, ter gemeente secretarie de geboorte van een kind aangeven reeds zes dagen te voren geboren, niettegenstaande hij in het bezit was van een trouwboekje waarin de op hem rustende verplichtingen zijn omschreven. Natuurlijk had geene inschrijving plaats en werd van de to late aangifte proces-verbaal opgemaakt. Posterijen. De Kurdische stammen der Hakkiari, Selan en Haimerad, zijn reeds zeer gevreesd. Deze stammen hebben dan ook reeds iu den omtrek gedaan alsof ze zich in eon vijandeljjk land bevonden. Lang was de stad Wan zelf verschoond gebleven maar nu is zij aan de beurt gekomen, en het schijnt, er heet toegegaan te zijn. Het laatste telegram dienaangaande uit Konstantinopel was van dezen inhoud Opnieuw heerscheu ongeregeldheden te Wan. Gisteren zijn een groot aantal Armeniërs gedood. Tal van vluchtelingen zoeken bescherming in het Engelsche consulaat. De orde is hersteld. Het geheele aantal dooden, gisteren gevallen of wier dood het govolg is der reeds vroeger gemelde ongeregeldheden, wordt op vier honderd geschat. De oorzaak van den opstand der Drusen iswraak over het arresteeren en mishandelen van enkele hunner hoofden, die door de Turksche overheid naar Damascus waren gelokt en daar aan den lijve en met opsluiting gestraft zijn natuurlijk zonder onderzoek en zonder vonnis de Turksche rechtspraak De Drusen hebben zich nu met andere opstandelingen verbonden en maken het den Turken lastig genoeg. Een paar bataljons moeten door hen omsingeld zijn. Wat Oost-Rumelië betrelt, geven we hier weer, wat in de Koln. Zeit. gezegd wordt over de groote wrijving tusschen Turken en Christenen. Laatstgenoemden beroepen zich op den vrede van Berlijn, de Turken van Oost-Rumelië op de organisatiewet van Oost-Rumelie en de beslissing der conventie van Konstantino pel van 1886. De Christenen verlangen uitbreiding hunner rechten, de Turken beperking der rechten van den Christe- lijken Bulgaarschen staatDe Turksche Christen heeft daar evenmin datgene gevonden, wat de internationale verdra gen hem hebben verleend, als de Turken gebleven zijn in het bezit hunner rechten, die de organisatiewet hun heeft gewaarborgd. Ook de grensregeling is even onduide lijk. Oost-Rumelie is een Turksche provin cie, Bulgarije beschouwt het als haar eigendomeen deel dezer provincie, het district Kirdjaly, is weer onderworpen aan het onmiddellijk beheer van Tur- kjje. Dat alles kan niet eeuwig du ren maar evenmin kan het langen tijd duren. Aan de oude eischen moet einde- lijk voldaan worden zegt de brief schrijver der Kolnische opdat de wereld rust geniete. Yolgens menschelijke bere kening is een ernstige Oostersche crisis eerstdaags weer aan de orde, want het maakt zeer weinig indruk op de hier wonende volken, wanneer zij worden aan gemaand, om, ter wille van den lieven vre de van Europa, af te zien van hun nationa le ontwikkeling. En eindelijk vraagt Kreta, gelijk haast iederen dag weer een beurt. De Times verneemt, dat de gezanten een krachtige houding zullen aannemen tegenover den Sultan. Ze zullen beginnen te eischen, dat hjj de proclamatie aan de Kretensers ver andert en daaruit de voorwaarde licht, dat de opstandelingen moeten beginnen de wapens neer te leggen een voorwaarde die zij nooit zullen aannemen. De groote vraag blijft het echter, voor en na, of deze eisch en andere met genoeg zame kracht zullen gesteld worden ingewilligd. De Sultan toch gehoorzaamt geheel aan zekere godsdienstige en militaire invloeden, en is volstrekt niet geneigd tot een verzoenende politiek hij wil, zegt men, niets liever dan de op standelingen verpletteren. Doch natuurlijk, dat gaat zoo maar niet Hij moet rekening houden met de mogendheden en dat doet hij ook, op zijn manier. Hij veinst een open oor te heb ben voor de raadgevingen van Frankrijk en Rusland dooh zoolang het bij adviezen blijft, geeft hjj niet toe. Een zeer sterke pressie is dus noodig. Zullen de zes mogendheden daarin kunnen komen Een bericht van hedenmorgen zegt, dat de gezanten hun gezamenljjk vertoog nog wat hebben uitgesteld. Waarom, voor hoelang? Op die vragen blijft het ant woord uit, Rhodes is ontslagen Men weet dat hij vóór zijn vertrek, zijn ontslag-aanvage, als directeur der Gecharterde had inge diend, met een volmacht aan de heeren bestuurders, om er meê te handelen naar verkiezen. Dat ze hem, Rhodes de hand zoolang mogelijk boven het hoofd zouden houden, sprak vanzelfmaar 't kon gebeureD, dat de regeering vanPretoria het minister Chamberlain, om de Chartered erg lastig maakt, en dan, in dat geval, was het niet kwaad, Rhodes maar los te laten. Wellicht ware daarmee de toorn van Transvaal gestild, en kon de Gecharterde (indirect nog altijd met den steun van den gevallen Napoleon) haar operatiën ongehinderd voortzetten. Zoo had men gedacht, en zoo is er gehandeld ook. Met Rhodes heeft Beit als directeur zijn ontslag gekregen, en staat ook Harris, de secretaris der Company, vervangen te worden. In het desbetref fende besluit spreekt de raad van direc teuren zijn hooge waardeering uit voor de groote diensten, door Rhodes aan het Rijk bewezen, en betreurt het, dat de gebeurtenissen van December 11., waarvan de maatschappij geen kennis droeg, het noodzakelijk maken de aanvragen om ontslag aan te nemen. Of van Chamberlain de pressie is uitgegaan om Rhodes weg te sturen, teneinde aldus aan de grieven van Transvaal tegemoet te komen Wij weten er nog niets van, en evenmin is het nog bekend, hoe de regeering in Pretoria dit „onschadelijk maken" van Rhodes op neemt. Uit de enkele aankondiging van de directeuren der Chartered, „dat Rhodes in Rhodesia zal verblijven om aan de Com pagnie zijn hulp to verleenen in het bestuur des lands," zouden we haast aflei den, dat hij nog geenszins onschadelijk gemaakt is. Hij moet Afrika wit; de functie die hij bekleedt doet er minder toe, maar zijn noodlottige invloed moet gestuit. En dat gebeurt niet, als hij nog in Afrika mag opereeren. We zullen wel spoedig vernemen, hoe men in Transvaal over dit ontslag van Rhodes denkt. De rechtmatige bestraffing van den hoofdschuldige zal men er zeker niet in zien. Het gerucht, dat fort Salisbury in han den der Matabelen zou zijn gevallen, is niet bewaarheid, want een telegram van Donderdagmorgen meldt, dat in de plaats alios rustig is. Het is voor de Engelschen van groot belang, dat de oproerlingen de telegraaflijnen niet hebben doorgesneden men vermoedt, dat zij daarvan door een bijgeloovige vrees worden weerhouden. Ernstiger ia de toestand van fort Char ter, dat geheel door de zwarten is ingeslo ten. Zij beschikken ruimschoots over am munitie, want bij Marandella hebben zij 25,000 geweerpatronen gevonden, die daar door de kolonne uit Natal waren achtergelaten, omdat al de ossen van de transportwagens aan de veepest waren gestorven. Henry M, Stanley, de bekende ontdek kingsreiziger is ernstig ziek. Sedert twee dagen is hij wegens maagontsteking bed- legerig. De ingenieur lig, de vertrouwde raads man van Koning Menelik van AÏJCS-- tsynïë, is te Dsohibuti aangekomen. Hij reist spoedig naar Sohoa door en zal den Negus ontmoeten in diens nieuwe residen tie Addis Abela, om hem daar de vredes voorstellen der Italiaansche regeering voor te leggen. De correspondent van de N. B. Ct. te Batavia seinde Zaterdag „Yele bentings in Lepong beschieten onze oorlogsschepen. Een tocht daarheen is urgent. „De aankomst van generaal-majoor De Moulin wordt verwacht." Lepong is een staatje ten Z.-W. van onze stelling, iets meer zuidwaarts dan do streek, waar de eerste expeditie van zes bataillons zoo krachtig optrad. De strandkampongs van dit staatje zijn, gelijk men uit vorige berichten weet, reeds herhaaldelijk door onze marine onder vuur genomen, en voor een deel in brand gescho ten want het is gebied van Toekoe Oemar, die er door ons als Hoeloebalang is aange steld en er eenige bezittingen heeft. Het is een vrij ernstig verschijnsel, dat de vijaad, blijkbaar van don eersten schrik bekomen, nu reeds weer aanvallend durft optreden. En dat, terwijl wij ons, naar luid der laatste telegrammen, reeds tot den terug- toaht gereed maken Eene expeditie naar Lepong, merkt het N. v. d. D. nog op, kan op verschillende manieren geschieden. De troepen kunnen geheel over land door de veroverde vallei trekken, maar zij kunnen ook aan de Kroeng Raba baai landen, 't Blijft echter de vraag, of de zware branding dit laatste thans niet onmogelijk zou maken. Wellicht zullen de troepen du3 direct aan do zuidelijker gelegen Retieng baai worden ontseheept. Gemakkelijker is het terrein voor zulk een troopenbeweging niet, want do kuststrook, 1 tot 2 K. M. breed, is vol van kleine baaien, waarin riviertjes uitmonden. In zoover zou een marsch van Kroeng Raba uit door het land de voorkeur verdienen, al is die weg veel langer. In 1879 werd de Kedjoeroean van Lepong (een nog zuidelijker kuststaatje) met het bestuur in Lepong belast. Toen Toekoe Oemar zioh daar het gezag aanma tigde, landde er in Januari 1883 een expe ditie in de baai van Retieng, die eenige kampongs verbrandde en bij de Kroeng Tjagoe eenigen tegenstand ondervond. Zij verdreef den vijand uit een versterkt huis en marcheerde over 12 K. M. afstand in zuidelijke richting langs het strand en de binnenzijde der lagune tot in de bergkloof, waarin Lamteh ligt. Die kampong was toen de verblijfplaats van Toekoe Oemar en werd in de asch gelegd. We hebben deze bijzonderheden nog eens herhaald, omdat de aanstaande expe ditie ook wei eens een herhaling zou kunnen vertoonen van de hier bedoelde, uit een tijd, toen Oemar evenals nu tegen over ons stond. Aan een particulier schrijven uit Kota- Radja is het volgende ontleend „Er bestaat, naar ik hoor, maar weinig kans, het voor eenige weken door ons verloren kanon en de mitrailleuse terug te zullen krijgen beide staan of liggen te Senelop en worden daar op last van het nog altijd zeer invloedrijke hoofd Pangli ma Polim strepg bewaakt. „Het schijnt dat Oemar zich tot den pretendent-sulfan heeft gewend met ver zoek aan den jjoorlog deel te nomeD althans ik vernam dat deze laatste aan de hoofdon op dè Noordkust om geld, munitie en levensmiddelen heeft gevraagd. „In de IX njjoekims zit volk van Oemar, dat hjj derwaarts heeft gedirigeerd met eenigen zijner hoofden. Na een .5 jarig wetkzaam verbliji in onze We|t-Indië, zijn de heer en mevrouw van Asch van Wijk nu op reis naar het Vaderland. Omtrent de afscheidsreceptie te Paramaribo van den gouverneur zegt eon Surinaamseh blad De groote receptiezaal was geheel in genomen dool1 de talrijke bezoekers, en waaronder men met groot genoegen waarnam Monseig Wulfingh in groot ornaat, de Prpvicaris Eysinck en Pater van Esch. Om half tien ure kwamen Jhr. en mevrouw Van1 Asch van Wijck, en ook Gouverneur Tpnckens in de zaal. De heer Van Asch van Wijok sprak elk collega aanbedankte nogmaals voor de hem betoonde sympathie en steun gedurende zijn verblijf in Suriname en nam met zijne gade van ieder afscheid. En toen de laatste handdruk was gegeven, ging uit aller mond een „Lang leve de heer en mevrouw Van Asch van Wijck." De oud gouverneur en zijne gade waren beiden innig getroffen en zich moeilijk kunnende bedwingen, zcide de heer Van Asch van Wijck, nog eoa laatsten dank te moeten uitspreken voor alles in Suriname ondervonden „Ik heb o. m. getracht in Suriname de liefde voor onze jeugdigé Koningin en hare voortref felijke moeder, de Koningin-Regentes die haar kind in de vreeze des Heeren opbrengt te leeren aankweeken, en ik zal mij gelukkig achten, daarin te zijn geslaagd. En zoolang er een telg uit het Oranje huis over Nederland nog zal regeeren, zal er verdraagzaamheid op godsdienstig gebied voor allen ook in Suriname zijn en de vrijheid van allen zijn gewaarborgd." Nogmaals den steun inroepende voor zijn opvolger die hem zoo krachtdadig-in zijn bestuur hjeeft gesteund en eenstemmig met hem denkt in de middelen om de kolonie tot wélvaart te brengen, indien men wil en do kunde daartoe heeft, eindigde de oud gouverneur Van Asch van Wijck met een: „lieve de Koningin!" „Leve de Koningin Regenteswaarmede allen instemden. Daarop bood gouverneur Tonckens mevr. Van Asch van Wijck den arm; allen volgden naar den steenen trap, alwaar de „Curacau", ter reede klaar lag om den oud gouverneur en zijne gade naar Demerara over te brengen. Van af het gouvernementshuis tot aan de steenen trap toe, stond een eerewacht van de schutterij en van het garnizoen en haie opgesteld. Daarachter; waren duizenden, die met den troep itfedeliepenalle ramen dei- huizen op hét Plein en aan den Water kant waren bezet met toeschouwers en de Waterkant zelf bevatte slechts een menschenmassa. Nogmaals werd een groet aan allen gedaan, en de oud-gouverneur en gade, vergezeld van de adjudanten en van den kommandant der zeemacht, stapten in een sloep van het wachtschip en waren spoedig aan boord van de Curacao, die het anker liehtte. En toen de heer Van Asch van Wijck en echtgenoote zich op de raderkast van de Curacao- vertoonden, de menigte toewuivende, daverde de lucht van de beste wenschen der aanschouwers en aan dat gejoel voegden do matrozen van de „Suriname", in het want opgesteld, hunne „koera'e" toe. Da „Curacao stoomde inmiddels voorbij het wachtschip en het fort, en zou dra uit zicht zijn. Een ieder maakte zich dus reeds klaar .huiswaarts te keeren. Maar zie, de stoomer minderde zijn vaart en stopt, bij het zién naderen van een vlet, die van uit den waT met kracht en inspanning voort- geroeid werd. Men vroeg naar de reden, en spoedig wist men de oorzaak van het oponthoud. Een mand met prachtige bloemen was een oogenblik te laat bezorgd en de afzenders wehschten zoo gaarne ook hun bouquet naast de vele anderen te voegen, die aan boord van den stoomer door tal van ingezetenen waren gezonden. De nieuwe Shah van Perzië moet voornemens zijn, tal van horvormingen in zijn rijk in te voeren. Behalve de reeds vermeldo maatregelen tegen omkooperij bij het verleenen van ambten en eerbewij zen, wil hij het belastingstelsel verbeteren, verschillende nuttige instellingen stichten, aan de groote steden in zeker opzicht zelf- regeering schenken, het leger naar Euro- peesch model inrichten en godsdienstvrij heid invoeren. Te Sliedrecht8prong even boneden do spoorbrug, een 17 jarig meisje iu de rivier. Zij dreef iqt de werf van den heer T. Nederhof, waar zij gelukkig nog bijtijds uit het wateP werd gehaald. Als een bijzonderheid wordt ons uit Nederhemer^ gemeld, dat de heer J. Straver, dieoden 25n Mei 1.1. zijn lOOsten verjaardag vierde, bij de gehouden verkie zing van een lid van de Prov. Staten nog ter stembus verscheen'. Liefhebbende ouders. In de Leidsche- dwarsstraat te Amsterdam zijn de ouders vertrokken en lieten vier kinderen onver zorgd achter. Do oudste was 14 jaar, de jongste vijf. De politie heefc zich over de vorlatenen ontfermd. Gered Nabij Kampen vermiste een schipper zijn 3 jarig meisje, dat hij nog even te voren aan boord spelende had gezien met een hond. Na lang vergeefs gezocht te hebben, werd er geroepen, dat er een kind te water lag, en werkelijk zag men op eenigen afstand van het schip iets drijven. Er onmiddelijk heen roeiende, zag men alleen een hoofdje boven water, rustende op den langzaam voortzwemmenden hond, die met het kind te water was geraakt. Uit Utrecht. In Utrecht heefc de politie overal met groote letters doen aanplakken „Pas op de zakkenrollers Niettegenstaande deze waarschuwing is een feestganger er in gevlogen. De man nam aan een vechtpartij deel en toen hij daarmede eindigde miste hij een portefeuille met ƒ400 baukpapier. De politie ging wel aan 't zoeken, maar vinden doed zij niet. Rijwielendiefstal. Wij maakten in een vorig nummer melding van een diefstal van drie rijwielen te Haarlem. Deeigeraar is zoo gelukkig ze weder door bemiddeling der politie in het bezit te hebben. Te Amsterdam werd ontdekt, dat Zon dagavond nog de rijwielen aldaar verkocht waren en Woensdag zijn er door de Amsterdamsche politie twee in beslag genomen. Het derde was reeds Maandag aan een Haarlemsch ingezetene verkocht, en werd daar in beslag genomen. Gisteren arriveerde ons muziekgezelschap „Sempre Crescendo" met hun veroverden prijs van het Festival-Concours voor fan fare-gezelschappen te Velp op 30 Juni j.l. Aan dat Concours namen de volgende vereenigingen deel „Aëolus" van Lochem. „Sempre Crescendo" van Gldenzaal. „Sempre Crescendo" van Middelharnis- Sommelsdijk. „Caecilia" van Cuijck. „Schutterijmuziek" van Enkhuizen. „Vriendenkring" ®an Oeffelt. „Concordia" van Vorden. „Erica" van Barneveld. „Oefening baart Kunst" van Ravëin- stein. De vereeniging, die zich op muziekaal gebied het meest onderscheidde, ontving een eereprijs bestaande in een zilveren lauwerkrans. De juryleden, de heeren H. Götz, Jos. W. Wonsinck en J. Martin Heu- ckeroth kenden dit onderscheidingsteeken toe aan „Sempre Crescendo" van Middel- harnis-Sommelsdjjk. De blijdschap van Directeur, Bestuur en werkende leden is natuurlijk zeer groot en door het uitsteken der vlaggen gaven de ingezetenen onzer gemeenten blijken van hunne bizondere ingenomenheid. Van vele zijden kwamen er geluk- wen8chen voor „Sempre Crescendo" met hare schitterend behaalde overwinning. De heer C. van den Berg uit deze gemeente, is na een afgelegd examen be noemd tot leerling telegraphist ten kan tore Hollevoetsluis. De gevreesde, besmettelijke varkens ziekte neemt hier ook weer bij den dag toe. Stad a/'t Haringvliet. De herijk van maten en gewichten zal in een der school- loealen gehouden worden op Zaterdag 11 Juli. De gemeenteraad heeft besloten de haven alhier uit te doen diepon, waar door circa 5500 M3 grond zal worden ver wijderd. Regenmeter. Juni 1896 gevallen 41,4 m.M. regen met 7 regendagen. Juni 1895 gevallen 36,8 m.M. regen met 6 regen dagen. Het eerste halfjaar '96 gevallen 151,3 m.M. metl4 regendagen. Ileteerste halfjaar 1895 gevallen 219,4 m.M. met 59 regendagen. Dina Oosterling welke sinds Juli 1885 voor rekening dezer gemeente verpleegd werd, is op 23 dezer in het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen het St. Joris Gasthuis te Delft overleden. Dirksland. Ds. A. Makkenze, pred. bij de Ger. gemeente onder 't Kruis alhier, heeft tot groot genoegen dier gemeente, voor't beroep naar Paterson (N.-Amerika) bedankt. Als erkentelijkheid voor dit besluit, werd hunnen leeraar het 11de vers van psalm 72 toegezongen. Door dat A. v. D., milicien van de lichting 1896 voor den militairen dienst is afgekeurd, is A. v. d. Sluis tegen 20 Juli opgeroepen om zich tegen dien tijd in werkelijken dienst te begeven. Feriiooipïiigreii enz. Op Dinsdag 7 Juli, 's nam. 2 uur bfj P. Brooshoofd te Dirkslandtarwe, gerst en erwten, op de landerijen van wijlen den heer Jb. don Baars, te Dirksland en Melissaut. Notaris «V C. van Ber geik. Op Woensdag 8 Juli 1896, 's nam. 2 uur, in het „Hötel Meijer" te Middelharnis: Gerst en Erwten in den van Pallandts- polder aldaar. Notaris J. C. Tan SSei'gefjk. Op Woensdag 8 Juli, 's nam. 2 uur, in het „Hotel Meijer" te Middelharnis: gerst en erwten in den van Pallandspolder te Middelharnis. Notaris J. C. van Kergefjk. Op Woensdag 8 Juli, 's avonds öVj uur, in het „Hötel Spee" te Sommelsdijk: tarwe, erwten, gerst en boonen in de Oost- en Wostplaat, voor den Ed.achtb. Heer A. J. de Graaff en de Dames de Graaff. Notaris JB. C. van BergcUk. Op Donderdag 9 Juli, voorm. 9 uur, op de bouwhoeve van wijlen den heer Jb. don Baars te Dirksland Paarden, vee, rijtuigen, wagens, landbouwwerk tuigen en gereedschappen, enz. Notaris J. CL van Bcrgetfk. Op Maandag 13 Juli, voorm. 9 uur, in het „Hötel Spee" te Sommelsdijk tienden in de Heerlijkheid Sommelsdijk. Notaris «I. C. van Kcrgej{k. Op Maandag 13 Juli, 's avonds 6 uur, in het „Hötel Spee" te Sommelsdijk: tienden in Oud-Kraaiestein. Notaris «V. C. van Bergeijk. Op Dinsdag 14 Juli, 'snam. 2 uur in het „Hötel Meijer" te Middelharnis tarwe en erwten in den van Pallandts- polder te Middelharnis. Notaris JT. CL van Bergefjk. Op Zaterdag 18 Juli 1896, nam. 3 uur in het „Hötel Meijer" te Middelhar nis tienden in de Heerlijkheid Mid delharnis. Notaris «B. CL van Ber- gefik. Op Maandag 20 Juli 1896; middags 12 uur, in het „Hötel Mejjer" te Mid delharnis tienden in de Oost- eu West plaat Flakkee. Notaris «I. Cl. van Bcrgeyk. Op Woensdag 22 Juli 1896, 'snam. 2 uur bij P. Brooshoofd te Dirksland Inzet van de bouwhoeve met landerijen van wijlen den heer Jb. den Baars, in de gemeenten Dirksland en Melissant, samen groot 66,22,73 hectaren, benevens woningen, hofland en stal te Dirksland. Notaris «j. CL van Bergefik. Op Woensdag 29 Juli 'snam. 2 uur, bij P. Brooshoofd te Dirksland: afslag van de bouwhoeve met landerijen van wijlen den heer J. den Baars, in de ge meenten Dirksland en Melissant, samen groot 66,22,73 hectaren, benevens wo ningen, hofland en stal te Dirksland. Notaris «I. CL vam Bci*ge||k. SSurgeiëjli© Mand. Sommelsdijk. GeborenAunn Cathariua d. yan Johannes Coolbergsn en Wilbolmina Gootjes. Leentje d. van Johannes Pieter Broero eu Cornelia Hoogzand Middelharnis, 18—2d Juni. Geboren Bartalina, d. van Cornolis Langbroek en Lena Van Dongen. Jobjo d. v. Arend Van Dalen en Catalijntjo De Man. Piater, z. van Baschier Do Korte on Elizabeth Lijdens. Jillis, z. van Jacob Da Leeuw en Elizabeth Kievit. Maria, d. van Johannis De Ruiter en Antonia Westendorp. Izak, z. van Barend Dubbeld on Johanna Van den Niouwondijk. Loendort Johan nes, z. van Arjj De Ruitor en Piotarnella Jordaan, Overleden: Aunetje Van dan Bos, 31 j., echtg. van Ilermanus Vnn Luijk. §tad aan 't Haringvliet 18 Juni. GeborenAdrianus Willem, z van Adrianus Petrus Aren Goumare en Elisabeth Vermeer van Sommelsdijk. Oude Tonge, 1 Juli. GeborenJohannes zoon van Hendrik Simons# en van Huibertina van derSluijs. OverledenAllegonda winkels gehuwd met Leendert van Bergen oud 61 j en 10 mud. Nieuwe Tonge, 1 30 Juni. Geboren Cornolis Johannos, z. v. P. v. d. Mast en A. M. Dekker. Jacob, zoon van J. J. van Vliet en J. Lugtenburg. Kommertje, d. van B. van Eesteren on S. Holleman. Leendert, z. v. L. M. Kievit en J. v. d. Sluis. Ondertrouwd: Jan Arie van Balen, jm. 21 j. en Lijntja Bakker jd. 20 j. Ovorleden Anthonij Holleman oudV9 j. echtg. van M. Grootenboer. Kommertje van Eosteren oud 3 dagen. Dirksland. Overleden: Marinus Grootenboer, 81 j., wedr. van Adriana Vrijberge. Mclissant 25 Juni 1 Juli. Geboren Jacoba d. van F. Bogerd en M. Admiraal Jozina d. van D. D. Kastelein onS. d# Hoog Mijndert z van M.Wiegel i»E. Jongejan Johannis z. v. K. van Pelt en N Both. Gehuwd Theodorua van Vugt eu Jacoba Segevs. Lijst van onbekende brieven, geadres seerd aan onbekende over de le helft Juni.

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 2