1 J. BOER voorheen A. BOER, HANG 26.^*ïB£-op^ HANG 26. GOEDKOOP en GOED. Oliën, Latten, Vernissen, Difkema en Doornbos, Kwasten, Penceelen, Bronzen enz. Afbetalings-JIagaKijn HANG 26 Groot Meubelmagazijn HANG 26. ROTTERDAM. Huishoudelijke artikelen, Mangels, Kleeden en Paraplmestanaaftras Salonschoentje tot de gewone vetï. schoen, I Voorstraat bommeisayw mmmu jopq^w S Blei soliedste goedkoopste en l»est gesorteerde dezer stad is het m Gemengd Nieuws. circa 60 jaren gevestigd. 4Poorhanden in ruime keuze Koopt uw verf, 't zij aangemaakt of droog in alle kleuren, alsmede BIJ Prfjscauranten GRATIS. De ondergeteekende bericht aan het geachte Publiek van Over- flakkee en Goedereededat bij bij zijne iWanuf UCtUUrzaak gevestigd heeft, een Magazijn van alsook Damesmantels, in het huis vroeger bewoond door wijlen den Heer D. HARTOGS, Westdijk alhier. Betrokken van een der eerste Huizen van ons land, wier Systeem issoliede waf-en tegen billijke prijzen te leveren, ben ik in staat alle concurrentie het hoofd te bieden. Aanbevelend, TJEd. Dw. Dienaar ari pr< eii rin sec hei he ah in Jjampen, ismo.*,» »ivu -- Wegens Terplaatsing der Magazijnen naar No. 181 zullen xanat 1 Juni alle eQ kwaliteiten. gOTTEBPAH. 1 looratiaat,__J__ artikelen tot verminderde prijzen ^orde^^^g— uofiiPpnVS «aiaoi» «la/PX u I iii Winnen of sterren is mijn leus. We staan hier als 't ware op den rand van het graf." Dit schrijven was van een onderofficier van het 0.1. leger, die de laatste operatiën meemaakte. Toen eenmaal onze buitenposten op Djohan's benden heroverd, en vervolgens geslecht waren, hoorde men geruimen tijd zoo goed als niets van verdere krijgsopera- tiën in Atjeh. Dit wekte hier te lande wel eenige bezorgdheid. De niet ongegronde vrees werd uitgesproken, dat zulk een lang verwijl aan den indruk van ons optreden schade zou doen. Zoo schijnt men ook te Batavia er over geoordeeld te hebben, gelijk o. a. blijkt uit een artikel in de Javabode van 7 Mei. En onze Indische correspondent schrijft er eveneens over. Tot een geduchte tuchti ging van Oemar in ziin eigen gebied zal het, schrijft hij, onverbiddelijk moeten komen, willen wij ons prestige herwinnen. En dan naar Lamkrak Intusschen heeft de telegraaf ons hier te lande al gemeld, dat de eerstbedoelde expeditie reeds volvoerd werd, en zelfs met sohitterend succes. Wel is onze hoofdmacht thans nog in het gewest van Djohan aan het opereeren, maar verondersteld mag worden, dat Lamkrak eenzelfde lot als de IV Moekims niet ontgaan zal. „De Atjehers, schrijft onze correspon dent nader, weten dat Lamkrak nog iets van ons te goed had, voordat Toekoe Djohan een ontrouw „panglima prang" werd. Wij weten dat Lamkrak zich in een soort historisch aanzien en in een roep van heiligheid verheugttwee redenen voor een, om niet den schijn op ons te laden, dat wij Lamkrak niet aandurven Niet aan durven Wij die volgens de proclamatie van den Regeeringscommissaris machtig genoeg zijn om ieder te straffen, die zich tegen ons verzet Bij het Departement van Koloniën is van den gouverneur-genoraal van Nederl.Indiëontvangen, het volgende telegram Colonne in IV Moekims verbleven, werd Vrijdag terug verwacht. Zond eene afdeeling in Belan Kala, die Vrijdag afgedaald is tot Lam Badak, waar eene oolonne uit Lam Tih en de landingsdivisie der marine aanwezig waren. Nergens volkuit de heuvels vielen enkele sohoten. Lepong is getuch tigd^ Een schaking. Te N., een platte landsstadje, heeft een voorval plaats ge grepen, dat ons tot den tijd van de ridderrooftochten terugvoert. Een Israë- lietisch meisje had liefdesbetrekkingen aangeknoopt, sinds jaar en dag met een Protestantsch jongmensch. Edoch de ouders van het meisje verzetten zich tegen de verbintenis, en zoo werden de geliefden ver van elkaar verwijderd gehouden. Doch in 't begin dezer maand werd zij meer derjarig en meende nu ontslagen te zijn van de ouderlijke gehoorzaamheid. Althans j.l. week Woensdagavond, toen haar vader naar het Noorden was gereisd, verliet zij de ouderlijke woning, onder voorgeven van een boodsehap te gaan doen. Buiten het stadje echter wachtte haar cavelier met een rijtuig met 2 paar den, Zij nam geheel vrijwillig daarin plaats en liet hare familie tevergeefs op zich wachten. Natuurlijk heeft het geval heel wat opschudding te weeg gebracht in het anders zoo rustige plaatsje. Do vrouw te Koelofsarendsveen, die onlangs haar man van een aanzienlijke som gelds beroofde en daarna terwijl haar man naar de kerk was, met behulp van zekere A. S. per vaartuig meubelen en eetwaren uit de woning haalde en daarop naar Leiden vertrok, is de vorige week tot haar man teruggekeerd. Zij word in liefde in de echtelijke woning ontvangen. De vergevingsgezindheid is dus nog de wereld niet ujt. t Bij hot aflezen der stembriefjes te Middel burg bij de verkiezing van een lid der Provinciale Staten waren een zestal briefjes ingevuld met den naam van.Toekoe Oemar. Voor de rechtbank van "West Hampstead (Londen) zal een dame, Mrs. Minnie Howard, die een jaarlijksch inkomen van f25.000 heeft, ais diefegge terechtstaan. Die dame maakte haar werk van stelen op trouwpartijen. Zij ging, keurig gekleed, de eene of andere trouwplechtigheid (altijd van rijke lieden) in de kerk bijwonen, en daarna volgde zij, ofschoon ongenood en niet bekend met de familie, den stoet, om deel te nemen aan het bruidsmaal. Zij gedroeg zich daar voor het oog geheel naar den eisch maar zij nam, als zij de kans schoon zag, diamanten spelden of aSdere kostbaarheden, ook fraaie hoeden en parasols, weg. Onlangs, toen zijj weder druk bezig was bij oen voorname: trouwpartij in het West End, waar zij drie diamanten spelden van Gravin Malmes bury en een kostbaren hoed van Lady Beresford stal, werd zij opgemerkt, bij de politie aangegeven en in heohtenis genomen. Er zijn nu van alle kanten aanklachten tegen haar ingekomen. Haar advocaatj houdt vol, dat zijn oliënt aan kleptomanie (diefstalwaanzin) lijdt, en de rechter verdaagde de zaak om een onderzoek in te stellen, o. a. zal nagezien worden of Mevr. Howard voorkomt op de kleptomanenlijsten der politie of op die der Londensohe winkeliers. De Londensche winkeliers houden namelijk lijsten van klanten, die op diefstal betrapt worden, en waarsohuwen elkander per circulaire bij iedor nieuw geval. Wordt er iets vermist, dan gaan zij na welke der klanten van die lijst in den winkel zijn geweest en onderzoeken bij de familie, die dan het gestolene teruggeeft of betaalt. Op die kloptomaneulijsten staan tegenwoordig ongeveer 800 namen voor het meerendeel van deftige dames. Er zijn niet meer dan tien heeren onder. Door de warmte. Te Suawoudo werd een jonge dochter, die in het hooiland werkte, door de warmte ongesteld. Hoewel men spoedig genees kundige hulp had, overleed het meisje aan de gevolgen. Onweer. Donderdagmiddag werd te Gemert N.B.) een 18 jarig meisje, dat in hare woning even buiten het dorp in het voorhuis stond, door den bliksem doodelijk getroffen. Eenige personen in hare nabijheid werden wel ter aarde geworpen, doch bekwamen geen letsel. Tijdens het hevige onweder ontstond te Rheden omstreeks half 4, vermoedelijk door het inslaan van den bliksem, brand in de woning, toebehoo- rende aan en bewoond door den arbeider Evert Regeling. Binnen korten tijd waren de woning met de daarnaast gelegen schuur tot den grond afgebrand. Van den inboedel kon sleohts weinig gered worden. Het vee kon men, behalve drie kon ij non die in de vlammen omkwamen, tijdig in veiligheid brengen. Huis, inboedel en schuur waren verzekerd. De naburige huizen, waarvan een met riet gedekt is, werden door de spoedig aangerukte brandweer behouden. Te Roggel is do bliksem in den timmermanswin kel van P. B. geslagen. Deze met aangrenzende schuur, stal en woonhnis, werd een prooi der vlammen. Boven Barneveid woedde een kort maar hevig onweder. De bliksem sloeg o. m. in het koetshui» van den huize Sohaffelaar, bewoond door W. baron van Nagell. De bliksum drong vanbovenhetgebouwbinnen, en vond verder zjjn weg door een der binnenmuren, zonder echter brand te veroorzaken. Omtienuur Donderdagmorgen ontlastte zich een hevig onweder mot Teel regen, boven Druten, De bliksem sloeg in de openbare sohool, waar zij eenige dakpannen en een kapgebint verbrijzeldo. Onder de kinderen ontstond groote schrik, niemand werd evenwel getroffen. Een paar honderd meter verder werd een huis getroffen, waardoor een begin van brand ontstond, die nog tijdig gebluscht werd. Bij het hevig onweder, dat woedde boven Kampen en omstreken, sloeg de bliksem in de schuur van den timmerman G. Riesebos te Wilsum. In een oogenblik was het geheele huis met nog 2 daarnaast gelegen woningen door brand vernield. De inboedel is voor een gedeelte gered. Een geit kwam mede in de vlammen om. GistingOnder de blinden, die arbeiden aan de Werkinrichting voor blinden te Utrecht, is eenige gisting ontstaan, wijl op hun loonen nog al aanmerkelijk gekort wordt, daar, naar men rondverteld, de inkomsten der inrichting een onverwacht aanzienlijk tekort opleveren. Mr. Troelstra zal over deze qnaestie in een „protestmeeting" spreken. Op de kermis. In het dorpje Etersheim, bij Oosthuizen, was Donderdagavond een danspartij in de herberg, bij gelegenheid der kermis. Zekere B. W. viel van zijn stoel en was onmiddellijk dood. De pret was uit, en het lijk werd naar huis gedragen, gevolgd door een somberen stoet van bloedverwanten en vrienden. De wonderen zijn de wereld nog niet uit! Bjj een daggelder in den IJpolder worden biggetjes gezoogd door een kat. De mama der biggetjes weigerde haar kroost voedsel te verstrekken. Mahonie Linnenkasten vanaf f28,00. Mahonie Penantkasten 17,50. Geschilderde Kasten 5.50. Stroomatstoolen vanaf f7,50 dezes stuks. Rietmatstoelen 9,50 Fransche Knssenst. m. trijp 25.00 de 6 st. Fransche Canapé met trijp f3T,50. Groote voorraad Schuiftafels, ronde en Salontafels van prima qualiteit, Spie gels, Schilderijen, Regulateurs, Vouwstoelen, Kinderstoelen, enz. enz,, tot on gekend lage prijzen. Agent voor STA.D AAN 'T HARINGVLIET en omstreken en Vrijdags op de Beurs OUDE TONGE, «S. TIÜMARi, Zaadhandelaar te Stad. Westdfik, Middelharnis. B. HA AGENS. De Al Ai Af sh en ee: de in en gi) r f 1 Hi

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 6