Opto iafctÉi. A d vertentïèn. Het maken en inhangen van twee nieuwe ebdeu ren in de schutsluis van DIRKSLAND, met bij levering van alle mate rialen. Plaatselijk ïtfieuws. Sierknseuws. Marktberichten. Verkooplnsfen enz. Posterijen. Op Woemdag den ST ure, op het gemeentehuis te Dirlcdand, door het bestuur van de Gemeene Uitwatering van Dirksland van Het bestek is tegen betalang van 50 cent op franco aanvrage te beko men bij den tijd. penningmeester van genoemd waterschap, den Heer C. BOTH Cz. te Dirksland punt schade lijden, dan stuift men op, dan is men vol verontwaardiging, dan moet er wraak genomen worden. En men zinter *p om een leger te zenden, om daarvoor een oorlog aan te binden. Maar datzelfde Engeland laat toe, dat duizenden christenen in Armenië worden vermoord, gruwelijk vermoord en ver brand en afgemaakt als beesten. 't Is diep treurig Treurig niet minder, dat zoo iets op het eind van deze eeuw kan plaats hebbeD,dat niet één stem van diepe trillende veront waardiging wordt gehoord over die moor den in Armenië. Heel Europa moest zioh opmaken om daaraan een eind te maken, alle regeeringen moesten de handen ineen slaan om den Sultan van Turkije tot zijn plicht te brengen, om de christenen in Armenië te beschermen. Of het dan zöö erg is Men leze wat er b.v. op 28 en 29 Decem ber, toen Jameson zich gereed maakte voor zijn rooverstocht, in Armenië en wel te Orfah plaats had. Een romanschrijver, die zich er toe zet om een afschrikwekkende geschiedenis te vertellen, kan niets ergers bedenken dan hetgeen daar gebeurde. De beschrijving van de gruwelen in Sassoen is niets verge leken bij die te Orfah. De mannen werden geslacht onder trompetgeschal en het zin gen van verzen uit den Koran. „De Armeniërs smeekten om genade, ter wille van de vrouwen en kinderen, ter wille van den „profeet Jezus". Zij werden een voor een uit hun schuilhoeken gesleept en letterlijk geslacht. Een honderdtal flinke jonge Armeniërs werden op hun rug gelegd en bij handen en voeten vastgebon den, terwijl een Sheik, onder het prevelen van gebeden en van verzen uit den Koran, hun den hals afsneed naar de wijze waarop de gewijde schapen worden geslacht vol gens den Mohammedaanschen ritus. „Het slachten en het verbranden van huizen duurde voort tot zonsondergang. Toen werd de trompet gestoken en trok de opgewonden fanatieke menigte weg. De onnoembare wreedheid, bet duivel- sche fanatisme dat uit zulke handelingen spreekt, zullen moeilijk hun weerga vin den in de geschiedenis der tijden. Het laatste tafereel was de gruweldaad in den kathedraal waarin drieduizend mannen, vrouwen en kinderen de vlucht hadden genomen. Achttienhonderd men- schen ontvingen van '8e priesters het Sacrament dat zou blijken het laatste Sacrament te zijn. Plotseling begon het volk door de ven- Bters te schieten de deuren worden open gebroken en de aanwezigen vermoord. Het ergste moest echter nog komen Eindelijk werd de galarij van de kathedraal, waar een groot aantal doode- lijk verschrikte vrouwen en kinderen en enkele mannen gevlucht waren, in brand gestoken, en allen die er op waren vonden hun dood in de vlammen. Tegen halfvier werd de trompet gestoken en verliet de menigte het Armenische kwartier. Kort daarna kwamen de Mufti, Ali Effendi, Hussein Pacha en andere notabelen, met muziek voorop, een tocht door het Arme nische kwartier doen om mede te deelen, dat de slachting geëindigd was." Maar laat ons eindigen met dit tafereel van moord en bloed. Het is te gruwelijk en met recht mag worden gezegd, dat het oude Route tegen de eerste christenen niet erger ging. Het geheele aantal dooden wordt ge schat op 8000 hiervan kwamen 2500 tot 3000 om in de kathedraal. Eén Engelsch blad wijst dan toch op de schrikkelijke verantwoordelijkheid die Engeland op zich laadt. De Westminster Gazette zegt„En deze dingen geschieden op 28 en 29 December. Wie weet wat sedert gebeurd is Enge land zond troepen naar Soedan, en denkt alleen over den inval van Jameson en over president Kruger." En het laat de christelijke Armeniërs vermoorden door de Turken en Kurden zonder één hand uit te steken om hen te redden Wanneer de Europeesche mogendheden slechts hadden gewild, zouden die gruwe len ongetwijfeld reeds in den aanvang zijn gestuit. Men heeft zich echter bepaald tot pro testen, welke de Sultan met een doodkalm gezicht ter zijde legde, omdat hij uit de ervaring weet hoe weinig waarde aan zulke stukken is te hechten. En daarna is de Turksche regeeringaan 't intrigeeren gegaan om een gemeen schappelijk optreden der mogendheden te verhinderen, iets, wat haar niet moeilijk vallen kon, daar de mogendheden door allerlei belangen zijn verdeeld. En zoo is het dus weder de politiek een politiek van belangeneen politiek van stoffelijke voordeelen welke verhindert dat de eischen der menschelijkheid tot hun recht komeD. Omdat de regeeringen en diplomaten van ons christelijk Europa elkaar het licht in de oogen niet gunnen en daarom elkan der beletten iets te doen, hoe goed en noodig ook, volgt in Armenië de eene slachting op de andere en vallen duizenden ten offer van een teuggelloos fanatisme. President Kruger heeft eindelijk een beslissing genomen omtrent het lot der gevangenen, wier straffen hij reeds beloofd had te verzachten. Yan do 58 leiders van den tweeden rang zijn er 9 vrijgesproken, 18 veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf en 22 tot drie maanden. De beslissing omtrent het vonnis van de vier leiders van het „Reform-Comroitee" blijft hangende tot de volgende week in afwachting is een gevangenisstraf van 15 jaar in de plaats gesteld van het doodvon nis. De uitvoering van het besluit zal geschorst worden, als de gevangenen hun eerewoord geven, zich voortaan niet te bemoeien met de politieke aangelegenhe den van Transvaal. Het vonnis van 15 jaar gevangenisstraf voor de leiders is zoo heeft Krüger er aan toegevoegd slechts een formaliteit en zal waarschijn lijk niet ten uitvoer worden gplegd. Gemengd Me uw*. DE GEEST YAN HET JONGE TRANSVAAL. Ter kenschetsing van dezen geest ont- leenen wij het volgende verhaal aan eea particulier schrijven uit de Transvaal. „Jaap"zegt de Boer terwjjl hij, het geweer over den schouder, te paard stijgt, tot zijn twaalfjarigen zoon, „Jaap, gij blijft thuis hoorZeur nu maar niet gij moogt niet mee. Het is een strijd van mannen tegen mannen, waar aan ik hoop deel te nemen, maar kinderen kunnen wij daarbij niet gebruiken. Dus gij blijft thuis De boer geeft zijn schimmel de sporen en komt te Krugersdorp, waar op den 1 en 2 Januari j.l die reeks schermutse lingen plaats heeft die onder den naam van het gevecht bij Krugersdorp een historische beteekenis heeft gekregen. Op den tweeden dag van die worsteling, bij een gerechtspauze, kijkt onze Boer eens om, en wien ziet hij daar aankomen Jaap Er is geen twijfel aan 't is de twaalf jarige Jaap. Hij zit te paard, en komt er aanrijden als een koning. Het paard, waar Jaap op zit, is den Boer onbekend, maar het paard, dat er achter aangebonden is, dat kont de Boer wel, want dat is zijn eigen paard, de oude Bles, dien hij thuis had gelaten. Jaap komt aan met een lachend gelaat, maar zijn vader laeht niet. Met gefronste wenkbrauwen vraagt hij „Hoe durft ge hier te komen „Wel", antwoordde de knaap, „dat zal ik U vertellen. Ik kon het in huis niet uithouden; ik zou er gestikt zijn. Ik ga naar den zolder waar dat ouwe vuur steengeweer van ons lag. Ik vond het, en toen heb ik het geladen. Vervolgens ving ik den ouwen bles, en reed weg. Onderweg zag ik een Engelschen soldaat te paard. Ik denk dien Engelchman ga ik schieten, en ik schoot hem in eens dood. Hij was morsdood. Toen heb ik zijn paard genomen, en den ouwen Bles er ach ter gebonden, 't Is een mooi paard vader „En kijk dat geweer eens een mooi geweer hè Dat is wat anders dan dat ouwe pangeweer." De jongen had al de wapenen van den Engelschman meegebracht. Hij had niets achtergelaten dan den gesneuvelden Engelschman. „Maar", zeide de vader „jij schiet er zoo gauw op Je zult ons eigen volk doodschieten." „Neen," zeide Jaap met een stralend gelaat „daar zal ik wel voor oppassen' Ik mik maar op de blinkende knoepen ons volk draagt geen blinkende knoopen." Toen ontdooide het strakke gelaat van den vader, en heimelijk was hij trotsch op zjjn zoon. In Opper-Italië zijn hevige onwe- ders geweest, vergezeld door zwaren hagelslag. Vooral in den omtrek van Verona heeft de oogst daardoor veel geleden. VOOR DE OUDERS. Waar leest ge ooit in uw Bijbel, dat kinderen een last, een plaag, een zorg, enz. dergelijke zijn. In den mijnen heeten ze een zegen, een erfdeel des Heeren, de pijlen in de hand eons helds en als de man reeds welgelukzalig geprezen wordt, die zijn pijlkoker daarmede gevuld heeft, hoe rijk moet dan de vrouw niet zijn, de moeder, die den held daarmede wapent? 'n Kinderlooze moeder is arm, maar armer is de vrouw, die haren zegen als een vloek met een zwaar hart draagt. Hoemeer moeder hare kinderen van haar schoot drijft, des te verder bant zij ze van haar hart. Wien de gedachtenis aan moeders schoot heilig is, die trapt moeder niet spoedig op het hart. Jan kreeg oen geduchten „uitbrander", toen hij zich wat haastig aan de plichtple gingen jegens mijnheer X, zijns vaders vriend had onttrokken. Dat was goed. Maar toen Jan aan tafel zat en zijn gebedje afraffelde, kreeg hij geon uitbran der en dat was niet goed, want de Heere, tot Wien hij sprak, was voornamer heer en trouwer vriend dan al vaders bekenden samen van A tot Z toe. De „Standard and Diggers' News" maakt het facsimili openbaar van Jame son's plan tot een aanval op Pretoria. Dit plan moet in bijzonderheden uitgewerkt zijn, de plaats waar de Maxim's opgesteld moesten worden, de depost, alles staat er op aangeteekend. Lord Durham heeft al zijne kolen mijnen, stoombooten en fabrieksgebouwen in het graafschap Durham voor een mil- lioen pond sterling verkocht aan de firma Joicey en Co., die nu eigenares is van omstreeks 50 stoomschepen en 27 kolen mijnen, met een gezamenlijke kolenpro- ductie van ongeveer 4 inillioen ton en een personeel van bij de 20.000 man. KOLONIALE GE] ,DVERSPILLING. De volgende staaltjes van koloniale geldverspilling zijn dezer dagen in de pers vermeld De kolouel der artillerie J. F. Biljardt werd als zoodanig gepensioneerd, maar komt tot de gelukkige ontdekking, dat zijn arm niet meer bruikbaar is door stijfheid, en dat dit ontstaan is door schrijfkramp Op grond daarvan vraagt hij '/4 ver hooging van pensioen wegens het gemis van het noodzakelijk gebruik van een zijner ledematen, en, ofschoon dit in Indië wordt geweigerd, verkrijgt hij toch, behalve een pensioen van f 4500 's jaars, nog ƒ1125, liefst van af den dag zijner pensioneering Naar aanleiding van dat verzoek vraagt de kolonel T. C. A. Rombach hetzelfde deze heeft nl. een eenigszins stijven arm tengevolge van een val uit een rijtuig, toen hij te Batavia een rijtoertje maakte. Ook deze ontvangt de verhoogiDg. Geldverspilling of niet wordt ge vraagd. Donderdag1 21 Mei was dan de lang aangekondigde kroningsdag voor don Russischen Keizer. Het keizerlijk echtpaar is te Moskou aangekomen en door al de grootvorsten en de vreemde vorstelijke personen ontvangen. Trots den stroomenden regen werd het eohtpaar door de menigte, die bij duizenden, in de straten opgepakt stond, bij het voorbijrijden met donderend gejuich begroet. Bij Kabinetsorder van den Huitschon keizer is de keizerin van Rusland benoemd tot chef van het tweede garde-dragonder-regiment. Het regement heet voortaan het tweerde garde-dragonder-regiment Alexandra von Rusland. Toen de trein met zijn vorstelijke passagiers op het grondgebied van d e stad Maskou was gekomen, werden 71 saluutschoten gelost, als een groet van de stad. De gouverneur, grootvorst Sergius ontving de Ma jesteiten. De keizerlijke stoet kwam om 3 uur namiddags in het paleis van den gouverneur aan. De keizer ontving de huldiging van den adel, de stedelijke autoriteiten en de provinciale gouvernementsambtenaren, die brood en zout overreikten. De straten waron met touwen afgezet. De dicht opeengepakte menschenmassa juichteden keizer en de keizerin herhaaldelijk toe. Bij de Wo^skressenspeort stapte de keizer van zijn paard, teneinde met de beide keizerinnc n in de Iberische kapel bil een Mariabeeld te bidden. Daarop besteeg hij weder zijn paard en gingen de beide keizerinnen in het rijtuig. De stoet ging vervol gens naar het Kremlin. 85 saluutschoten kondigde het oogenblik aan, waarop de keizer de kroningskerk de Uspenskykathedraal bindentrad. Na in de verschillende kathedralen te hebben gebeden, begavon Hare Majesteitsn zich naar het paleis in het Kremlin. Zoodra zij het paleis waren binnen getreden, werden 101 kanonschoten gelost en alle klokken werden geluid, ten teeken dat do intocht van den keizerlijken stoet ten einde was. Hare Majesteiten bleven verscheiden uren in het Kremlin, om zich dan naar het Alexandcrspaleis te begeven. Na negenen begon de illuminatie. De gansche stad, hoofdstraten vooral, waren schitterend verlicht. Van do huizen waren gansche gevels bedekt met eleetrische lampen en lampions, in het bijzonder het huis van den gouverneur generaal. Een prachtig gezicht had men van het Kremlin, dat toen niet verlicht werd, op de zee van huizen, die schitterden in het fonkelende lichten op de straten, die krioelden van een onafzienbare menschenmenigte. Atjeh. Zaterdag ia de groote operatie tegen de VI Moekiins, waar Toekoe Djohan zijn versterkte stellingen had, aange vangen. Volgens de oatvaugene telegraphische berichten is daarbij geen gering succes behaald. Onze ruimte gedoogt niet al do particuliere- en regeeringstelegrammen over te nemen, waarom we in 't kort slechts aanstippen dat Toekoe Djohan verdreven is en zijn stellingen geslecht zijn. Dat het er heet is toegegaan kan men afleggen uit het feit, dat niet minder dan pl.m. 300 man onzerzijds aan dooden en gewonden vielen. Slechtxaken. OPLICHTING. In de eerste plaats had zich heden t» verant woorden J. K., 37 jaar, koopman alhier. Volgens de aanklacht zou hij don 30 November jl alhier, met het oogmerk om zich wederrechtelijk te bevoordeelen F. W. Wustrow hebben bewogen tot de afgifte van 5 mud aardappelen, door aan dezen, die de aardappelen niet dan tegen contante betaling wilde afleveren, in betaling dier aard appelen te overhandigen een gezegelde quitautio van don volgenden inhoud „Ontvangen van den heer P. Bostelaar Nisse, bij Goes, de somma van twintig guldeDS tien cents, voor geleverde Guano. Rotterdam 2 December '95. Voldaan 2 December 1895 (get.) Jan Klein Jz.", terwijl het beklaagde bekend was, dat gemelde P. Bostelaar ontkende, het in die qui- tantie uitgedrukt bedrag aan hem schuldig te zijn en dat dezo dit derhalve niet zou betalen. Uit het verhoor der getuigen bleek, dat beklaag de op den laatsten November van het vorig jaar den aardappelhandelaar "Wu.trow in diens winkel aan de Kruiskade een bezoek had gebracht. Hij zeide den winkelier, dat hij vijf mud aardappelen aan zijn zwager te Dordt moest verzenden en na over on vreer praten kocht beklaagde vijf mud voor f 2.60 p. ui. tegen oontante betaling. Beklaagde ging daarop heen, met do mededee- ling dat hij over oen uurtje terug zou komen om do aardappelen te halen, nadat hij den winkelier zijn misnoegon had betuigd, om dat deze hem niet vertrouwde. Bij zijn terugkeer stelde hij den winkelier, die inmiddels de aard appelen opgeladen had, oen wissel of quitantie ter hand, getrokken op den landbouwer Bostelanr te Nisse voor een hediag van f 20,10. De quitantie, zeide hij tot WuBtrow, was zoo goed als gold en kon over een week ontvangen worden bij de firma Drooglever Fortuyn. Wustrow aceenteerde de quitantie en bezorgde de aardappelen aan de Dorsche boot. Eerst geruimen tijd later, nadat hij beklaagde nog eenig geld had geleend, kwam hij tot de ontdekking dat hom een waardeloos stukje papier in de hand was gestopt, dat niet gehonoreerd werd. Wat beklaagde met de aardapelen deed Hij verklaarde zelt, dat hij, toen zo een half uurtje op den wal aan de Dordtscho boot hadden gelo gen, van gedachte veianderde. In plaats van ze naar zijn zwager to zenden, verkocht hij de aardappelen, die hem een oogenblik te voren f2.60 hadden gekost voor f 2 per mud aan een dei- getuigen. Het belangrijkste gedeelte van hot getuigenveihoor was echter het verhoor van getuige Bostelaar. Dozo getuige zeide in het voorjaar van 1891 met beklaagde, die zich aan hem voorstelde als groothandelaar in mest- stoffon, zaken te hebben gedaan. Bekl. smeerde Bostelaar na lang praten vijf balen guano aan voor f 43, welk bedrag niet behoefde te worden betaald dan nadat de guano effect zou hebben gesorteerd. Voor de ontvangst der guano kreeg Ilostelaar echter nogmaals bezoek van beklaagde, die aandrong op betaling en, toen B. zeide, dat hij zieh aan de overeenkomst hield, aanbood, met f 25 mits contant voldaan tevreden te zullen wezen. Bostelaar liet zich echter (geen knollen voor citroenen verkoopen en zeide, dat hij geon cent betaalde voor en aleer do guano gearriveerd en deugdelijk gebleken was. Na eenigen tijd ontving Bostelaar werkelijk vijf balen, die een roodachtig poeder lovatton, of dit echter guano was, kon B. niot zeggen. Hoewel beklaagde herhaaldelijk op betaling aandrong on zijn vordering van f 43 en eenige centen zelfs tot 20 gulden vermin derde, betaalde B. nimmer. Beklaagde wist dus dat de quitantie op B. die hij aan den aardappel- koopman in betaling gai „evenveel waard was als scheurpapier", om de woorden van president mr. Polak Daniels te bezigen. Niettegenstaande hij dit wist, gaf hij een papierhandelaar te Dordt ook oen quitnutie op Bostelaar, eveneens voor geleverde guano, ten bedrage van f20.10 in betaling. Naar aanleiding van dezo omstandigheid werd don man, die alle getuigen pertinent voor leugenaars uitmaakte, door den rschterplantpvorvanger mr. Bichon van IJsclmonde, bet vuur zoo na aan de schenen gelegd, dat het hem zichtbaar moeite kostte, weer eeu nieuwe leugen te verzinnen I Het O. M., waargenomen door mr. Dijckmeester begon de toelichting van zijn requisitoir aldus „Jan Klein, volgons zijn opgave werkman, vroeger koopman en nog vroeger groothandelaar in mest stoffen, is na al hetgeo.i wij van hom gehoord hebben, gebleken te zijn, een sluwe oplichter, of om de uitdrukking, voorkomend in den staat van toelichting der politie te bezigen, een flosschen trekker!" Z. E. A. gaf vorvolgens een exposé der leiten, achtte die wettig en overtuigend bewezen en requireerde beklaagde 's veroordeeling wegens oplichting tot 1 jaar gevangenisstraf. De toegevoegde verdediger mr. James Van Raalto, moest het O. M. in zijn requisitoir volkomen gelijk geveujen erkennen, dat zijn cliënt mala fide, met het oogmerk om te bedriegen heeft gehandeld. Hoewel pleiter zijn cliënt niet van een moreel standpunt wilde verdedigen, achtte hij zioh als verdediger geroepen, voor hom uit oen juridisch oogpunt aan te voeren, dat het aanbieden dor qui tantio noch maatschappelijk commerceel, noch juridisch als betaling beschouwd kon worden. Con tante betaling kon het derhalve nooit zijn. Dit had Wustrow moeten weten. Het afgeven der quitantie was dus geen listige kunstgreep en pleiter meende, dat dezo zaak had behooron te blijven op civiel terrein. In oen brillant pleidooi dat re en dubltek uitlokte, zette mr. James Van Raalte zijn ziens wijze uiteen en resumeerde, dat beklaagde krachtens art. 326 Strafwetboek (oplichting) niet zou kunnen worden veroordeeld. Sommelsdijk. Vrijdagavond: ontstond er brand op de hofatea van den heer J. B. Mijs alhier. Door den gunstigen wind konden ze den brand beperken tot een hooi- en stroomijt. Het verbrande was tegen brandschade verzekerd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, omstreeks half twee uur, werden de bewoners aan de Voorstraat uit hun slaap gewekt door een groot rumoer, hetwelk ver oorzaakt werd door schreeuwende vrouwen en blaffende honden, doordat d9 koek kraam van E, Jansen Yan Rotterdam in lichte laaie stond. Door het kloeke optraden der andere kramers, was de brand gauw gedoofd. Jansen voornoemd, had echter nog al schade, doordat zijne zeilen en eenige kleederen verbrand wa ren, doch als een geluk kan het voor hem beschouwd worden, dat zijne kraam nog niet geheel was opgestald, zoodat de schade aan koek en suikerwerk heel gering is. Velo kramers bekwamen echter brand wonden, de kraam was niet verzekerd. Jammer echter dat de man den volgenden dag zich schadeloos dacht te stellen, door aanhoudend aan bachus te offeren. Mej. J. 0. van As te Tholen, benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. Scbool alhier, heeft hare benoeming niet aan genomen. Dezer dagen legde Mej. A. E. Groe nendijk Cd. alhier, met gunstig gevolg haar examen als onderwijzeres af. Past op uw beurzen. Tijdens de kermis alhier, schijnen wij een bezoek van zak kenrollers te hebben gekregen. Althans eenige personen zijn reeds goedkoop van hun portemonnaie afgakomen. Een ieder zij dus op zijn hoede. Ooltgensplftsit. Ds. A. F. v. d. Hejjden Gerei. Pred. te Gerkesklooster heeft voor het beroep als zoodanig voor deze Gemeen te bedankt. De Christelijke Zangvereeniging in de Geref. Kerk alhier wendt pogingen aan ter verkrijging van een orgel. Dirkslanil. Zondag kwam door het schrikken het paard van v. N. uit het naburige Nieuwe Tonge, dat ge spannen was voor een Geldersclie wagen waarin eenige personen Ztifcen met wagen en al aan het z.g. Korfceweegje nabij deze gemeente in een sloot terecht, de personen kwamen meteen gedeeltelijk nat pak en den schrik viij doch aan den wagen werd nog al schade toegebracht. Binnen enkele dagen kan alhier verwacht worden, althans hij is in 't vaderland teruggekeerd, onze vroegere dorpsgenoot B. Oorbeek, cavalerist iste klasse, die na 16-jarigen diensttijd in Indië, en de expeditie op Lombok mede gemaakt hebbende, met genot van pensioen den dienst heelt verlaten. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld dat in deze gemeente alle mestputten en vuilnisbakken moeten wor den opgeruimd, en dat de achterwegen en sloppen, zoo zulks noodig is, opgehoogd en onder de lijn gebracht moéten worden, en wel dat voor Vrijdag 29 dezer, des middags om 12 uur zulks moet zijn geschied, op ver beurte eener geldboete van hoogstens 10 gulden. BSiii'gelijke Stand. Middelliarnls, 13 20 M#i Geboren Piaternolla, d. van Joh. ICrijtenborj en Maatje Leentje van Antwerpen. Gehuwd Simon van Groningen met Jannetje Koete. Anthonij van Dongen met Lena v. Dongen. OndertrouwdPieter de Vogol, 25 j. en Magda- lona van Dalen, 24 j. OverledenEen levenl. aangeg. kind van Maehiel Dubbeld en Wouterina van den Bos. Maatje den Braber, 78 j., wed. van Teunis van Brussel. Stad a/'t Haringvliet, 13 18 Mei. Geboren Pioternella Jaeoba, d. v. Adrianui Jacob van Rumpt en Johanna Arensman. Overleden Jaeoba Maria Trommel, 47 j., eohtg. van Maarten Borgdorff Den Bommel, 20 Mei. GeborenGovert, z. v. Cs. Rreeman en L. J. Ripmee ter. Ondertrouwd: Johaunis Buijs, jm. 36 j. on Eva Martina Jacobs, jd. 23 j Oude Tonge, 26 Mei. GeborenPetronella Jaooba d. van Patrus Martinus "Wagomans en Johanna Karp. Overleden: Johannes Martinus Sala gehuwd met Johanna van Oorsohot 55 j. en 7 mnd. Matthjjs don Rooijen 5 mnd. te Djil.waird. Gehuwd: Willem Terhoeve jm. 31 j. en Maria Helena Pollemans jd. 22 j. Xieuwè Tonge 1—31 Mei. GeborenDina Reinira d. v. J. U. Nieuwen- huizon en 9. W. Overdorp. GohuwdGilles Holieman j. m. oud 22 j. en Lena Bakker i. d. 22 j. Willem de Geus j. m. van Herkingcn oud 25 j en Willemina Maria v in Schouwen j. d. 21 j. Dingoman do Been j. m. van Oude Tonge oud 22 j. on Noeltje Verseput j. d. 19 j. Overleden Geortje "van dor Groef oud 78 j. eerst wed. van Jan Noordijk on daarna van Mari- nus Bazen. Dlrksland. Ondertrouwd: Hendrik Bal, jm. 27 j. en Eliza beth Hoogmoed, jd. 27 j. GetrouwdLeendert Kaslander, jm. 25 j. en Jannetje Dunweg.jd. 24 j. Overleden Maria Lodder, jd. 59 j. Predikbeurten Kon dag 31 Vlei. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. on 's av. dhr. Koster van Zeg waart. Stad aan 't Haringvliet, vm. en's avleeskerk Den Bommel vm. en's av. leeskerk. Oaltgensplaat vt*. en 'sav. leeskerk. Stellendam vm. en 's av. Ds. Z. Hook van Zuid land. Ouddorp, vm. en 's av. leeskerk. Zuidland, vm. en nm. leeskerk. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Yoorm. en 's av. Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirkslond, Yoorm. 9 uur nm. 2 uur en Av. aur Ds. A. Mackerze.. tJerel, Kerken. Beroepen: Te Karaerik ds. Donner J.Hz. to Nieuwdoip. Te Opperhulzen c. a. ds. Kok te Nijmegen. Te Oudewator ds. van der Heijden te Gerkeskloostor. Ned. llerv. Kerk. Beroepen Te Akkerwoude (Fr.) ds. Avis, te Garijp. Te Randwijk ds. Leenmans te Hoogoveon. TeSebaldeburen (toez.) ds. van Hoeve, te Utrecht. Te Ritthem dlir. van Aalst, cand. Te Dreisohor ds. Homburg, to Middelburg. Te Schoro ds. Wesselsdijk, te Velzen. Te Nieuwpoort dhr. Haso- lager, oand. te Amsterdam. Aangenomen Naar Curacao ds. van den Brink, te Maarsen. BedanktYoor Bladel door ds. van der Hamme, te Apeldoorn. Voor Hillegersberg (toez.) door ds. ten Have, te Polsbroek. OUDE TONGE, 27 Mei. J. Tarwe f a Nieuwe Tarwe f5,75 a 6,40. Gerst a ct. p. kilo. Rogge, f5,90 a f4,30. Haver, f 1,75 a 2,50. Erwten f a f Aardappelen 1 2,a f 2,25. Ajuin fper 60 kilo. Boter 50 cent de 5 ons. Eieren 3 cent per stuk. Vrijdag 5 Juni 1896, nm. 3 uur Lucerne Klavers, Kant- en Griphooigraa, in den Brienon-, Lievevrouwen- en Stad- sche polder, onder Middelharnis en Stad a./'t Haringvliet, ten herborge van G. Smits te Stad a./'t Haringvliet. Deur waarder C. Gi'oenendük. Op Woensdag 10 Juni 1896, voorm. 10 uur, ten herberge van L. van der Velde te Herkingen, bij veiling en afslag in ééne zitting: Drie woningen, schuur, erf en hofland te Herkingen, in bet dorp Notaris «f. C. van atergcQk. RIJKSPOSTSPAARBANK. Met 1 Juni a.s. worden Spaarbankzegels (ad. 1 cent en 5 cent) tot het doen van inlagen van f 1 ingevoerd, ter vervanging van de tot dusver daartoe gebezigde postzegels. Als maatregel van overgang worden formulieren, voorzien van postzegels, of gedeeltelijk van postzegels en gedeeltelijk van spaarbankzegels, tot uiterlijk 31 Juli a.s. aangenomen. Juni des namiddags 3

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 2