GEMUEftT«ü NIEUWS. Werkstaking der Bootwerkers. Sommelsdijk. De Rijkspaardenkeuring zal voor deze gemeente plaats hebbon op Dinsdag 2 Juni des namiddags 1 lf2 ure voor de nummers 1 52 en op Woens dag 3 Juni des voormiddags 9 ure voor de nummers 53 155 op den Zuide lijken Achterweg alhier. Ooltgensplaat. J.l. Zaterdag had alhier de aanbesteding plaats van het vernieuwen van een gedeelte Kaaischoeiïng en het herstellen van den bestaanden, waarvoor biljetten waren iugekomen van J. Dorsman alhier voor f473,121/2 L. Korfoweg voor f464, Oude Touge, 12 Mei. De paardenkeu- riug welke aanvankelijk voor deze ge meente was gesteld op 22 en 23 Juni a.s. is in verband met de paardenmarkt te Numansdorp thans bepaald op 8 en 9 Juni a.s. Ouddorp. Verleden week waren er eenige kinderen aan het spelen toen Jansje Tanis te water geraakte. Waar schijnlijk zou zjj verdronken zijn als niet Leentje de Ronde de kordaatheid had gehad ze^eruit to halen en te redden. 31 j- Marktberichten. bemoeien, maar wij eischen het recht, om vriendachappelij ke raadgevingen tot Presi dent Kruger te richten. Zie vervolg tweede Blad Te Botterdam zit men weer midden in een geduchte werkstaking. De gevolgen dor door de firma Muller Co. genomen maatregelen, waardoor de vorige staking werd uitgelokt, konden niet uitblijven. Vrijdagmorgen weiden de bootwerkers der firma Muller Co. door een 250-tal confraters opgewacht, welke hen door overreding of dwang noopten niet aan het werk te gaan. Spoedig waren er nu een 600-tal stakers bijeen. De ertswerkers der laatstgenoemde firma welke aan de overzjjde wonen, togen in de booten aan het werk, maar geheel onvoltallig zijnde, legden ook zij de handspaken neer. Terwijl de politie, van den stand dei- zaken ingelicht, maatregelen nam ter voorkoming van wanordelijkheden, zond het bestuur van den Nieuwen Bootwer- kersbond deputatiën naar de op stroom liggende schepen, om de daar nog wer kende bootwerkers, vooral die der firma Müller Co. over te halen gemeene zaak met de stakers te maken. Bij sommige schepen gelukte dit, bij anderen niet, zoodat Vrijdag de staking nog niet alge meen was. Aan den avond van dien dag belegde de N. B. B. een vergadeiing in het Algemeen Verkooplokaal, waar na soms rumoerige en heftige tooneelen en rede voeringen met overgroote meerderheid van stemmen tot algemeene staking werd besloten. Uit het op die vergadering medegedeelde scheen te moeten worden afgeleid dat de bootwerkersvereeniging de Nederlandsche Vlag deze werkstaking zal steunen. Na afloop der vergadering, die rumoerig maar ordelijk uiteenging, begaven zich een honderdtal bootwerkers naar de over zijde (Peijenoord) om te trachten de daar nog werkende bootwerkers te bewegen ook te staken. Bij een enkele boot gelukte dat, bij anderen werd door de politie de gen eenschap tusschen de stakers en de werklieden belet. Bij die gelegenheid moest een enkele rumoerige bootwerker worden ingerekend. Tegen Vrijdagavond was de staking aan de op stroom liggende booten vrij algemeen. Zaterdagmorgen waren er in de vroegte aan de Boompjes reeds ongeveer 2000 stakers, welke zich in groepjes verdeelden om toe te zien dat er niet werd gewerkt. Eenzaam en verlaten lagen de talrijke booten in de breede rivier. Alleen aan gewone beurtbooten en schepen waar met eigen equipage het werk kon gedaan worden, werd het lossen en laden voort gezet. Te water en te land zijn uitgebreide politiemaatregelen genomen. Sinds eenige dagen is door den Bur gemeester kennis gegeven, dat samen scholingen op den openbaren weg ver boden waren. Patrouilles agenten en mariniers loo- pen door de Boompjes. In het Rijks- entrepot is een afdeeling mariniers, ter sterkte van twee compagniën geconsig neerd, gereed om uit te rukken. Daar en in het gebouw voor het loodswezen liggen ook vrij sterke afdeelingen politie. Voor de Leithboot, waaruit slechts transitogoed werd gelost, was de politie, die hier voor de afzetting zorgde, Maandag tegen 7 uur genoodzaakt een charge te maken, omdat daar te sterk opgedrongen werd. Ook op andere plaatsen werd een charge gemaakt. Daar liepen nieuwsgierigen een schram of buil bij op. Te Katendrecht, tegenover de aanleg plaats der stoombooten, was de politie macht wel eens genoodzaakt de opdrin gende menigte uiteen te jagen, een menigte, die niet gevormd werd door bootwerkers, doch door grootere en klei nere jongens. Zoo liep alles betrekkelijk bevredigend af. Tegen negen uur begonnen de nieuws gierigen zich langzamerhand te versprei den en een uur later was de rust vrij wel teruggekeerd. Dinsdagmorgen al vroeg begonnen de klokken in den Groote Kerktoren en de Beurs te luiden. Dat klonk vreemd en angstig over de stille stad. Zenuwachtige menschen begonnen aan vreeselijke din gen, in den nacht gebeurd, te gelooven. Want ieder weet, dat dit klokgelui een oproep aan de schutterij beteekent om onder de wapenen te komen en zich op de Beurs te verzamelen. In het volgende uur ontstond dus een druk geloop van gewapende schutters, allen naar één richting. Die oproep beduidde niets ern stigs, er kwamen gewapenden te kort om de afzetting der straten bij de handels kaden, die volledig wezen moest, behoor lijk te volvoeren. Om halfzes marcheerden mariniers de Boompjes op. Een peleton met het geweer aan den voet zette het terrein voor de „Holland" af, de anderen gingen pa trouilleeren. Een vijftigtal mariniers zijn uit Amsterdam gekomen, ter aanvulling en ter aflossing van de Rotterdammers. Om half negen ongeveer begon de compagniesgewijze uitrukking der schut ters ran de Beurs. Naar alle richtingen der handelswijken 1 rokken zij heen en nog vóór tienen was alles daar afgezet. De geheelo Boompjes van de Maasbrug tot voorbij het bootwerkershuisje, de Willemskade, de Westerkade, de Katen- drechtsche haven, de terreinen van de N. A. S. M. en de Lloyd, de Nassaukade, met al de zijstraten, zijn door schutters en enkele politieagenten afgezet en alleen de menschen, die er noodig haddon, mogen door de rijen gewapende heen. Het is op de kaden droevig stil. Een heel enkele, die er noodig had, ging vlug naar zijn doel, want ook staanblijven was niet geoorloofd. Soms rammelde een beladen sleepers wagen over het plaveisel, en dat was van het woelig leven het treurig overblijfsel. Alles droeg bij de rivier het karakter van een stad in staat van beleg. Een detachement mariniers, ongeveer tachtig man sterk, maakte, met trommel slager en pijper voorop, een wandeling langs de stille kaden. EEN WOORD YAN LUTHER. Ik heb mij voorgenomen, mij nooit te wreken op hem, die mijn persoon, mijn leven, mijn werk, mijn karakter smaden. Ik weet zelf maar al te goed dat ik geen lof verdien. Scheld, laster, oordeel mijn persoon en mijn leven maar flink, wie het maar wil. 't Is hem reeds gegeven. Maar niemand verwachte van mij hulde en ge duld, als hij mijn Heer Christus, door mij gepredikt, en de Heiligen Geest tot leu genaars maakt. Aan mij is niets gelegen, maar voor Christus' woord wil ik met een vroolijk hart en met vroolijken moed verantwoording doen zonder iemand te ont zien. Daartoe heeft God mij een vroolij ken, onverschrokken geest vergeven, dien men mij niet zal benevelen, naar ik hoop in der eeuwigheid niet TREEEENDE VERGELDING. In Juni van het jaar 1815, kwam een oud soldaat uit den slag van Waterloo in een gehucht in Gelderland aan. Vermoeid on doodziek trad hij het eerste gebouw het beste, eeu oude, ledige schuur, binnen, en legde zich op het stroo neder. Johanna, de dochter van een behoeftig schoenmaker, ging naar het dorp, waartoe dit gehucht behoorde, ter school en hoorde den zieke steunen. Door een reet in het oude schot zag zij hem liggen. Iletgoede kind was bewogen met zijn lot en bracht hem des namiddags een dubbeltje en een halve boterham. Dit hield zij acht dagen achter elkander vol. De arme maar eer lijke soldaat merkte intusschen op, dat zij een behoeftig meisje was en voegde haar nu toe „Lief kindik maak mij ongerust over het geld, dat gij mij dagelijks brengt. Ei zeg mij toch, hoe komt gij daaraan Want ik zou liever van honger willen sterven, dan eenig geld ontvangen, dat ik met geen goed geweten kan aannemen „Daarover behoeft ge u niet te ver ontrusten, goede man antwoordde Johan na „maar ik wil het u daarom wel begrijpelijk maken. Hoorik ga altijd vroeg naar school en heb dan tijd en gelegenheid om in het bosch, waarlangs de weg naar mijn dorp gaat, mijn boter hamkorfje vol aarbeien te plukken. Tusschen den voor- en aamiddagschooltijd, eet ik een halve boterham, om de andere helft voor u te bewaren, en verkoop ik de aarbeien in het dorp, waarvoor ik telkens nog een dubbeltje heb ontvangen. Daar ik niets buiten weten van mijn ouders doe, heb ik het bun verteld en deze zien het gaarne want hoewel zij ook behoeftig zijn, is het hun aangenaam dat ik een armen, zieken man, naar mijn gering vermogen, is tot ondersteuning in zijne behoeften wil geven."„Daar zal de lieve God in den hemel u eenmaal rijk voor zegenen, edel kind zeide de krijgsman terwijl groote tranen langs zijn verbleekte wangen biggelden, en hij de hand van het meisje aan zijn hart drukte Eer nog de dag ten einde liep, kwam er een officier door het gohucht, en hield aan de herberg stil, om zijn paard te laten voederen. Hier vernam hij, dat er een oude zieke soldaat aan het einde van het gehucht iu een ledige schuur gelegerd was. Aanstonds liet hij er zich heenbrengen. Welk gesprek de officier met den armen soldaat gehouden heeft, is niemand ter oore gekomen. Dit alleen weet men, dat hij den ouden man naar de herberg liet brengen, hem van alles voorzag, hem zelf zorgvuldig oppaste, en, zoodra hij eenigszins hersteld was, met een rijtuig liet vervoeren. Vooraf echter ging hij naar de woning vaD den behoeftigen schoenmaker, den vader van Johanna, en zeide tot het edele meisje „Lief kind gij hebt den zieken krijgsman in de verloopen week zeven dubbeltjes gegeven en zeven halve boterhammen, dat maakt te zamen naar mijn rekening tien dubbeltjes. Daar hebt gij er tien gouden Willempjos voor in da plaats. Alle jaren omtrent dezen tijd, zal hier iemand komen, en aan u Johan na zoolang gij leeft, deze som telkens uitbetalen!" De schoenmaker stond ver baasd en kon zich niet weerhouden van uit te roepen Neen dat is te veel," mijn heer dat is te veel„Het is niets te veel," antwoordde de officier, blijkbaar ontroerd „ik ben aan uwe dochter veel verplicht. Zij is een reddende engel geweest in de hand van God voor dezen snorrebaard, aan wien ik door banden des bloeds zeer nauw verbonden ben. Ik zal daarom altijd erkentelijk bewijzen God van den hemel geve haar eens een betere belooning." Die zich des armen ontfermt, leent den Heere; en Hij zal hem zijne weldaad ver gelden. (Spr. 19 17.) Een liefhebbend echtgenoot. Zater dagmiddag, is te Tilburg door de politie gearresteerdeenzekereS., diezijue vrouw op verraderlijke wijze aanvielen haar met een schroevendraaier op het hoofd eene gevaarlijke wonde toebracht. S. was juist in de gevangenis ontslagen, waarin hij vijfmaanden had doorgebracht wegens het wonden van zijn zoon. Branden Zaterdagnacht is de boeren hofstede „Wencum", bewoond door den eigenaar H. Melisse en gelegen onder die gemeente, totaal afgebrand. Met groote moeite wisten de bewoners zich zeiven nog te redden van den inboe del kon echter bijna niets in veiligheid go- bracht worden. Het huis was slechts laag, endeinboedel in hetjgeheel niet verzekerd. Te Stroenisse hebben twee brauden ge woed. Een brak er Woensdag uit en legde een landbouwschuur met den geheelen in houd in do asch de tweede vernielde Za terdagnacht de sehuur van de weduwe Storetjesdijk en drie aangrenzende huizen. Daarna giugen nog drie andere schuren in de vlammen op. Al het vee kwam in de aangetaste perceelen om. De onsteltenis op het dorp is groot. Alweer een moord. Het houdt tegen woordig niet op met de misdaden van de zwaarste soort. Zondagavond heeft zekere J. v. d. H. te Velp, een meisje, met wie hij vroe er verkeering had, opgewacht aan haar woning. Toen het meisje, geen kwaad vermoedende, naar beneden kwam, maakte de jonge man met haar een praatje, liep een eindje met *haar mede, en trok toen eensklaps een revolver te voorschijn, waarmede hij een schot loste, dat het meisje in de zijde drong en deed neervallen. Dadelijk waren er menschen bij do hand, die den moordenaar grepen, en het zwaar gewonde meisje naar huis droegen, waar zij een paar uur later aan haar wonden overleed. De moordenaar is naar de.gevangenis te Zutphen overgebracht. Iloe lang zou een telegram noodig heb ben om zon, maanof sterren tel er eiken Onze lengtematen kunnen ons geen duide lijk denkbeeld geven van den verbazend grooten afstand van do hemellichamen. Sir Robert Ball heeft daarom, in een Ameri- kaansche astronomische revue, den afstand tusschen de aarde en verschillende hemel lichamen gemsten met den tijd, dien een telegram noodig zou hebben om deze te bereiken. Na in herinneing gebracht te hebben, dat de electrische stroom den omtrek van onze aarde in één seconde zevenmaal aflegt, veronderstelt hij dat er een telegraaf lijn zou zij tussschen de aarde en de maan, do zon en andere hemellichamen en berekent den tijd, dien de dépêche zou hebben om daarheen te gaan. De maan is zoo dicht' bij ons, dat een telegram in één seconde overkomtmaar de electrische stroom heeft reeds acht minuten noodig om de zon te bereiken. Bij de sterren wordt deze tijd nog veel langer zelfs bij de sterren, die het dichts bij ons zijn, zooals do Alpha van den Centaur, wordt het geen kwestie van minuten, ook niet van uren of dagen en maanden, maar van jaren. Niet minder dan vier jaren zou het duren, vóór de electrische stroom, die den omtrek van onze aarde in één seconde zevenmaal aflegt, de reis naar de ster Alpha had volbracht. Er zijn zelts duizen den sterren zoo ver van ons verwijderd, dat, wanneer op het oogenblik der ontdek king van Amerika telegrafisch bericht daarvan aan deze sterren gestuurd was kunnen worden, deze tijding daar nog niet zou zijn aangekomen. Wanneer men dezelfde berekening maakt voor de sterren, die wij slechts kennen door de fotografi sche afbeelding van den hemel, dan komt men tot het merkwaardige resultaat, dat deze sterren op dit oogenblik nog niet ontvangen zouden hebben het bericht van de geboorte van Christus, wanneer dit, 1895 jaar geleden, verzonden was door de telegraaf met de snelheid van den electri- schen stroom, die toch in acht minuten de zon bereikt zou hebben S* Saai se tij Si .\seisws. In deze gemeente zijn, tengevolge van het drooge voorjaar vele ingezetenen, die geen water meer hebben, zoodat men nu den voor twee jaar gebouwden kerktras goed kan gebruiken. Alle mannelijke ingezetenen in het jaar 1871 geboren, worden opgeroepen zich vóór den 1 Juni ter gemeente Se cretarie aan te melden, ten einde voor fie schutterij te worden ingeschreven. Middelharnis. A.s. Dinsdag 19 Mei zullen de brandblusehmiddelen alhier beproefd worden. De visehsloep „Tweeling" is door de heer Kolf verkocht aan de heer Pronk van Scheveningen terwijl in diens plaats een ijzeren sloep in aanbouw is te Charlois. De eerste sloepen gingen voor de groote reis gisteren in zee. Zondagavond bemerkten eenige voor bijgangers bij do rleeschhouwer Iz. Gazan voel rook door de ruiten en vermoedden daarom brand. De zoon van den daarnaast wonenden timmerman M. klom onmiddellijk met een ladder naar binnen en zag al dadelijk dat in de onderste lade van de chiffionaire eenige kleoderen aan het branden waren, die spoedig door hem met behulp van anderen werd gebluscht. Daar de eigenaars geen vuur bij het verlaten der woning hadden gelaten, is de oorzaak onbekend. Stad aan 't Haringvliet. Maandag 1.1. werden vanhier verscheept naar Moerdijk 22 steuren. De grootste er van had het aanzienlijke gewicht van 338 halve lt.G. Op 4 Juni a.s. zal er eene keuring van paarden gehouden worden, voor den Militairen dienst, op de Voorstraat, 's mor gens om 10 uur. J. de Ruiter alhier voor f463, wien het werk is gegund. In deze omstreken zijn verleden week ooievaars gezien. Dit is zeker iu geen jaren het geval geweest. Ëlechizahen W. 0. Van Zetten, 33 jaar, tuinman te Middelharnis, beklaagd van smaad schrift werd j. 1. Dinsdag vrijgesproken, zijnde het geïncrimineerde stuk niet van beleedigenden aard. fiig-ezonclen Stukken. Mijnheer de Redacteur U zult waarschijnlijk geen bezwaar hebben onderstaande opmerking in uw blad op te nemen. Landgenooten! Een ieder heeft voorzeker met geestdrift het mannelijk en waardig nationaal protest gelezen van Dr. E. J. P. Jorissen, Rechter in de Zuid-Afrikaansche Repu bliek. Het protest is niet alleen gericht aan den Engelschen minister Chamberlain, maar ook aan het misleide Engelsche volk. Welnu eert uwe stamgenooten in de Z.-A. R. in den persoon van Dr. Jorissen te Pretoria, door onmiddellijk uw naam kaartje als bewjjs van instemming per post toe te zenden. EEN BURGER VAN NEDERLAND. Amst. 29 April 1896. Met beleefd verzoek aan alle bladen dit ingezonden stuk over te nemen. ISiirgjefijke §(anil Sommelsdijk. Geboren Margaretha J vnnetje dochter van Jan Vroegindeweij en van Margaratha Vorolme. Jannetje dochter van Jacob van der Have en van Sietjo van Wezel. Maria dochter van Jacob Verbiest en van Cornelia Suzanna Human. Gehuwd: Jan Vroegindeweij jm. 24 j. van Middelharnis en Ariaantje Lugthai t j.d. 23 j. Overleden. Jan van Geest jm. 11 ra. Pietertje Grootenboer 75 j. gehuwd met Pieter Wielaard. Leendert van den Nieuwendijk jm. 12 d. Hiddclliarnis, 30 April 6 Mei. Geboren Cornelis, z. van Johannes Muije en Suzanna Tona Poortvliet. Ondertrouwd Simon van Groningen, 19 j. met Jannetje Koote, 19 j. Leendert Hartog, 25 j. met Hillotje do Koning, 23 j. Anthonij van Dongen, 27 j. met Lena van Dongen, .22 j. Johannis Martinus Boogerman, 25 j. met Adriaantje Jongejan, 25 j. Cornelis van den Hoek 25 j. ra:t Willemtjo Jonge jan, 23 j. Overleden Adriaantje Trommel, 72 j., wed. Jan Klein. Cornelia Munters, 6 m Stad a/'t Haringvliet, 28 April 1 Mei. Goboren Johannis, z. van Marinus Schorponis- se en Martijntje Arensman. Ondertrouwd: Cornelis van der Sluis, jm. 22 j. en Wouterdina van Spluuter, jd. 25 j. Ben Bommel, 6 Mei. Geboren: Leende, d. van J. Ilardendood en M. J. de Jong. Pieter, z. van I. J. Rom en D. Quakke- laar. Getrouwd: M. de Laat, 32 j. we''r. van J. Norbort, en Ca Lagierse, jd. 36 j. Jan Oorbeek, jm. 26 j. en Anna do Jonge jd. 29 j. Overleden levenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van A. Kieviten E. Huijzer. Johannis Vervloed, 45 j man v. ,1. van der Maden. Oude Tonge '2 Mei. Goboren Anthonius Joannis zoon van Baltha zar van Vugt en van Maria Johanna Bujjs. Jan zoon van Cornelis van don Berge en Johanna Christina van der Jagt. Willem zoon van Jacobus Adrianus van IJzorlooij en van Elizabeth do Korte. Neeltjo dochter van Jan Les on van 3.ira Bruinse. Ondertrouwd: Willem Terhoeve jm 31 j. en Maria Helena Polleraans j. d. 22 j. Gehuwd: Cornelis Kampfens jm. 43 j. en Johanna Overgaauld j.l. 30 j. Pieter Bruinse jm. 25 j. en Jacoba Holleman j.d 27j Andrios Munters jm. 30 j. en Adriana Maartje Kluit j. d. 31 j. Cornelis Fluit jm. 25 j. en Neeltjo Anna Maiia Luijondijk jd. 21 j. Cornelis van Oversohot jm. 30 j. en Cornelia Potronella Pollemans jd. Oirksland. Ondertrouwd: Leendert Kaslander,jm. 25 j. en Janneije Duuweg, jd. 24 j." Overleden: Jacob den Baars, 75 j., wedr. van Klijntje van Es. Ouddorp, Maarten April. Geboren: Pietertje d. v. Cornelis Jongsto en Arjaantjo Sandifort. Cornelis z. v. Leendort van der Linde en Pietertje de Vogel. Abraham z. v. Jacob Verdnin en Pieternella Heerschap. Jan z. v. Jacob Meijer en Klaartjo Meijer. Cornelia d. r. Willem Koek en Grietje Rijnbrand. Johannis Willem z. v. Tcunis Hameotoman en Jozijutje Mastonbroek Johannes z. v. Jan Hook on Martijn tje van Dam. Jacob z. v. Leuuis Grinwis on Eliza beth Padmos Tona d. v. Willem Tanis en Arjaan- tje van Splunteren. LijDtje d. v. Willem Tanis en Kommertje Heersohap Huibert z. v. Eeuwit Witte en Teuntje de Vogel. Pieter z. v. Klaas Niomau en Jaooba Johanna Flikweert. Krijntjo d. v. Cornells van Huizen en Neeltje Komtebedde. Gerritje d. v. Jan Voogd en Jozijntje Tanis. Pieter z. r. Willem Berkenbobch en Maria de Jong. Kommer z. v. Jan der Wende en Neeltje de Jong. Leendert z. v. Adrianus Knape en Elizabeth Tanis. Cornelis z. v. Johannes Cornelia Lodder en Neeltjo Martijntje Haineeteman. Overladen Johannis Lodder oud 77jaroncchtg. van Jannetje Breen. Cornelis de Lange oud 53 j. echtg. van Klaartje Meijer. Jan Miorop oud 53 j. echtg. van Jannetje de Rondo. Gehuwd Jan van Splunter oud 27 j. en Johan na Cornelia Kastelein oud 23 j. Kerknieuw?. Predikbeurten Zondag 17 Hel. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 'sav. dhr. Basoski van Delft. Stad aan 't Haringvliot, vm. nm. on 'g av. ds. Goote van Zuid Buijerland. Den Bommel vm. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat vm. en 'sav. leeskerk. Stellendam vm. en 's av. dhr. Eger vanden Haag. Ouddorp, vm. en's av. leeskeik. Zuidland, vm. en nm. Ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorin, en 'sav. Ds. K. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER T KRUIS. Dirksland, Voorin. 9 uur nm. 2 uur en Ar. 6 uur Ds. A. Macker.ze. <»eret. Herken. TweetalTe Sliedrecktds v. d. Berg to Rhoon. ds. Bosch, te Vrijhoeve'a Grevelduin Capelle. Beroepen Te Franeker ds. v. Goor, te Dirks hoorn. Te Smilde, ds. Gruntho, te Westervoort. To Hazorswoude, ds. Rispens te Oenkork. BedanktVoor Oudewater, door ds. Teeriuk te Werkendam. Ned. Herv. Kerk. DrietalTe 's Graveuhage (vao. V. Hoogstraten) dr. Gerritsen te Dedems vaart, ds. Bakhuizen van don Brink te Joure en ds. Gunning jr., te Eerbeek. BeroepenTe Gameren, ds. van de Plassche, te Gameren. Te Oudega en Koldorwold, dhr. de Puy, cand. te Oostkem. Te Sehoonoord (toez.), dhr. do Puy, cand. te Oosthem. Te Haastrecht dr. Pohl, te Leiden. Te 's Heer Arendskerke en Baursdorp, ds. Keers, te Vecre. Aangenomen Naar Tiel, ds. PanteDkoek, te Bo- venkarspel. Bedankt: Voor Heeze en Leende (toez.), ds. Pi- kaar, te Dieren. Voor Hempens o. a., dsVan Giffen, te Heerenveen. Voor St. Annaland, ds. Idenburg, te Ter Aa (Utr.). Voor Bergumerheide, ds. van Brummen te Ilaskerhorne. Voor Kolijnsplaat, ds. de Zwart te Ouderkerk a/d Amstul. Voor Gouda, dr. Cramer, te Alkmaar. OUDE TONGE, 12 Nei. J. Tarwe f—A f— Nieuwe Tarwe 16,25 a f6,4U. Gersta-et. p. kilo. Rogge, f4,a f4,10. Haver, 11,90 a 2,25. Erwten f 5,50. af 5,75. Aardappelen f 1,15 a fl,90. Ajuin fper 60 kilo. Boter 50 cent de 5 ons. Eieren 3 cent per stuk. Brielle 11 Mei. Boter f 0,42'/,. Eieren t'2,50 de 100. GRAANMARKT. Rotterdam, 11 Mei. Binnenlandsche Granen. TARWE bracht in do beste soorten onveranderde prijzen op, f 6,40 a 6,60, zelf werd voor puike, die echter zeer weinig voorkomt, tot f6,70 betaaldoverige soorten vonden ech'er maar langzaam koopers en bleven gedeeltelijk nog onverkocht; miudeibare f5,80 tot f6,20 en mindere soorten f5,80 a 6,20 per 1Ó0 kilo naar deugd 7,20 a 8,25. ROGGE onveranderd met kleinen aanvoer f3,60 tot f4,10. HAVER beter gevraagd en 10 cent hoogorbetaald. f2,a f3,per heet. en f5,70 a f6,per 100 kilo. GERST. Winter- en Zomer zijn slechts voor voeder t» verkoopen en brengen naar qual. op van t 3,40 tot 3,90. Chevalier f3,75 a f4,75 per heet. PAARDEBOONEN met weinig vraag 10 ct. lager verkocht. 14,25 a 4,75. BRUINE BOONEN f9,75 a f10,25. BLAUWE ERWTEN. Voetstoots f 4,50 a f5,—. KANARIEZAAI) flauw f4,— a f 6,25. MEELBERICHT. Vorige week kwam er in de meelhan- del weinig verandering. Groote zaken kwamen niet tot stand, doch eenige fa- brikantun verhoogden hui ne limiten. Heden onveranderd. ROTTERDAM, 11 Mei. VLAS. In de afgeloopen week bestond er op het land iets meer vraag, en is er hier en daar wat meer omgegaan. Helen waren ru m 11,000 steen aangeboden waarvan slechts een zeer klein gedeelte koopers vond. Ia de prijzen is geen vorandering te noteeren. Rotterdam, 11 Mei. Op de veemarkt waren heden ai ngevoerd; paarden, veulens, ezels, 3&7-Vette runderen magere 264 vette kalveren nuohteren kalveren, 106 schapen of lammeren, 686 varkens, biggen bokken. lieden waren de prijzen alsr volgt: Runderen lste qual. 67 ets. 2de qual. 60 ets. 3de qual. 54 ets. Kal veren lste qnal. ets. 2de qual. 75 ct. 3e 65 ct. Scha pen lste qual. 58 ets 2de qual 50 ets. Alles per kilo. Varkens le qual. 2e qual. 17, 3e qual. lö'/j ct. licht soort act. per halve kilo. Verkoop! ngen enx. Op Woensdag 20 Mei 1896,'s avonds 7 uur, in het „H&fel Spee" te Sommelsdijk inzet van een huis met Sehuur, stal en erf, waarin landbouwbedrijf en stalhouderij, a/d Langenweg nabij het Kortowecgje te Sommelsdijk. Notaris J. C. va.il Blci*- getfli. Op Woensdag 27 Mei 1896, 's avands 7 uur, iu het „Hotel Spee" te Sommelsdijk afslag van eeu huis met schuur, stal en erf, waarin landbouwbedrijven stalhouderij a/d Langenweg nabij het Korteweegje te Sommelsdijk. Notaris J. C. van Bei*- ge|jk. O p Donderdag 28 Mei 1896, voorin. 9 uur bij de Wed. II. Schellevis, te Sommels dijk: 5 beste paarden, 4 rijtuigen, 3 wagens, bouwgereedschappen, enz. Notaris J.€. v iii ItergeU k,

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 2