emenyd Nieuws SS evhïsaSsesi. Plaatselijk Nieuws. SIii&'g'cBijke Stamt. geen salaris ontvangen, de minister vau financien verwijst de ongelukkigon eenvoudig naar de Ottomaansohe bank, maar daar ia het saldo dor schatkist geheel uitgeput. Aan da verschillende gezanten is reeds een verzoek gedaan om tussohenbeide te komen, en sir Philip Currie doet zijn best voorzoover het Engelsche onder danen betreft. Edoch, waar niet is, verliest zelfs de keizer zijn reoht. ATJEH. In het feit, dat onze twee posten Biloel en Lamkoenjit terstond na hun vrij making geslecht zijn, ziet de Red. van het Nieuws een heen wijzing naar een nieuwe politiek. Zij leidt er n. 1. uit af, dat onze macht zich weer binnen de geconcentreer de linie gaat terugtrekken, en dat dus de vooruitgeschoven posten zullen opgegeven worden; althans de posten ten zuiden van onze stelling. De correspondent van het Hbl. te Bata via seintheden: „Er loopen geruchten, dat Toekoe Oe- mar het voornemen zou hebben zich weder aan ons gezag te onderwerpen." Zooals wij hierboven schreven, zijn van de door de Atjehers omsingelde posten nog slechts twee (Biloel en Lam koenjit, thans geslecht) ontzet. Een oud militair wijst er nu in het Weekblad voor Oud onderofficieren op, wat het op Atjeh beteekeat, dat sommige posten ingesloten zijn. „Dit beteekent, dat men geen voet buiten de versterking zetten, zijn hoofd niet over de palissadee ring steken kan, zonder gevaar te loopen een schot van den vijand te ontvangen (eene houten palissadeering vervangt, zooals men weet, een steenen muur oi aarden wal.) Op eiken post zal zich waarschijnlijk geen geneesheer bevinden, zoodat de eventueel gekwesten niet behoorlijk behandeld kunnen worden. Keukens en privaten liggen buiten de versterkingen, bij uitsluiting zijn dieniet te gebruiken. Men moet dan de spijzen bereiden binnen de toch reeds zoo beperkte ruimte der versterking daarbij doet zich de moeielijkheid voorwaar zal men, wanneer de insluiting eenigen tijd duurt, de benoodigde brandstol vandaan halen Hout te gaan kappen wordt te gevaarlijk. Die dagen van insluiting zijn voorde bezetting benauwde dagen. Dat onverpoosde waakzaamheid, een waakzaamheid waaraan ook niet het geringste mag ontsnappen, meer dm elders noodig is, behoeft wel niet gezegd te worden tegenover een vijand, wiens vlugheid en behendigheid hem over en door hindernissen doet komen, waarvoor een Europeaan blijft staan. Tusschen onze posten ligt nu, als een roofdier op de loer, de Atjeher, die een maal zoo behulpzaam, den nu plotseling in een gevaarlijken tijgerklauw verander den fluweelen poot uitstak. In dorre, en schaars begroeide streken zoude zoo iets op deze wijze niet kunnen gebeuren, maar denk u Atjeh met zijn weligen plantengroei, zijn ondoordringba ren leofgordijn, dat alles in zijn diepe plooien verbergt. Daartusschen sluipt de vijand met onhoorbaren tred, daar legt hij zich in hinderlaag, van daaruit zendt hij zijne, helaas meer en meer doeltreffende, schoten. Zien doet men hem zelden, gedurende den nacht houdt hij samenkomsten. De geloovigen verzamelen zich dan en doen de lucht weergalmen van fanatieke, rauw klinkende zangen en aanroepingen, die vaak in een heesch gebrul eindigen. In den vroegen morgen hoort men bijwijlen zijn lang aangehouden, schel en doordrin gend veldgeschreeuw. Hij verschijnt en verdwijnt zonder dat men er veel van merkt, het roofdier gelijk, dat vooral bij nacht, groote afstanden aflegt." TWEE SOCIALISTEN. Domela Nieuwenhuis verklaarde den 20sten November 1888 in de Tweede Kamer na erkend te hebben, dat hij „volkomen onbevoegd was, te spreken over Indische zaken dat „zijn sym pathie steeds was aan de zijde der opstandelingen, die er naar streven tot den laatsten Hollander weg te jagen uit den Indisehen Archipel. Tegenover deze boutade, die onder oven onbevoegde geestverwanten van den heer Domela Nieuwenhuis waarschijnlijk nog als bijzonder „brani" zal toegejuicht zijn, sta dö verklaring van den socialist Van Kol, die door veel studie en een jarenlang verblijf in verschillende deelen van den Indisehen Archipel wel bevoegd is te spreken over Indische zaken „De Hollanders er uit, dat zou beteekenen de tirannie ten troen verhe ven, de knevelarijen vernieuwd, de barbaarschheid teruggekeerd terugge voerd, de bevolking aan roof en plunde ring overgeleverd". En erkennende het onloochenbaar feit," dat het slechtste Hollandsche bestuur beter is dan het beste inlandsche dat wij kennen, wijst hij op den druk, waaronder de bevolking op Lombok gebukt ging, op dien waar onder de in 1830 onder ons beheer gebrachte, vroeger tot Sala en Djokjo behoorende residenties zuchten „Aan zich zelf overgelaten, zou het lot van den kleinen man op j Java verschrikkelijk zijn en de anarchie een zee van ellende uitstorten over het geheele land. De verklaring van den tweeden socialist dunkt ons van meer waarde dan die van Domela Nieuwenhuis, een man trouwens die nooit iets anders gedaan heelt dan hard schreeuwen. EENE SCHANDE VOOR DE CHRIS TENHEID. Bij de jongste onlusten in Armenië zijn 200000 menschen om het leven gebracht, 20000 huisgezinnen van al het hunne beroofd en uit hunne woonplaatsen verdra ven, 30000 onder bedreiging metden dood Mohammedaansch geworden. En nu komt de Turksche Regeering koeltjes verklaren, dat van al die vervol gingen niets aan is en de Armeniërs, die tot de leer van Mohammed overgingen, dit vrijwillig hebben gedaan En daar staan nu al de groote, Christe lijke Mogendheden van Europa bij en ste ken geen vinger uit om hunne broederen te helpen Vóór tweehonderd jaren leefde er een Oranje, die ook Koning van Engeland was. In zijn tijd werden de Waldenzen ten bloede toe vervolgd, maar hij trok zich het lot zijner vermoorde broederen wél aan en de vervolging hield op. Thans evenwel is de beschaving zóó groot en de liefde tot de broederen zóó vurig, dat men een maehte- loozeu Turk zich laat baden in Christen- bloed ZEEWEG VOOR DORDT. Bij K. B. is thans de toegezegde commissie ingesteld met opdracht, om een onderzoek in te stellen ter beant woording van de volgende vragen 1. Welke eischen zjjn,in het belang van de zeevaart van Dordrecht, redelij kerwijze te stellen aan den waterweg langs welken Dordrecht toegang heeft tot de zee. 2. Door welken vaarweg kan aan de eischen worden voldaan, en welke werken zijn noodig om dien weg in bovenstaan- den zin, in bruikbaren toestand te bren gen en te houden 3. Welke kosten worden voor dat doel gevorderd a. zoowel voor aanleg als voor onderhoudh. eventueel ten behoeve van 's lands verdediging Tot leden der commissie zijn benoemd: J. F. W. Conrad, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, tevens voor zitter; P. Bos Azn., weth. van Dord recht; A A. Bekaar, hoofdingenieur van den RijkswaterstaatP. J. A. de Bruïne, burgem. v. Zwijndrecht; A. de Bruyne, inspecteur van het loodswezenS. M. H. van Gijn, lid van de Tweede Kamer A. van Hooff, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; W. Rooseboom, kolonel van den generalen staf; C. F. M. H. Schnebbelie, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; H. A. de Smit van den Broecke, chef bij het departement van marine; J. van der Vegt, hoofdingenieur van de provinciale waterstaat in Zuid- Holland; D. A. N. Vriesendorp, voor zitter van de K. van K. te Dordrecht; C. B. Schuurman, ingenieur van den Rijkswaterstaat, tevens Secretaris. In hechtenis. Men seint aan de StandaardDe gemeenteontvanger van Ooststellingwerf is in hechtenis geno men. Moord te Rotterdam. De voorloopige hechtenis van Willem van Berkel te Rotterdam, is door de rechtbank alweder verlengd. Tien menschen verdronken. Op do Eems bij Delfzijl is een ontzettend onge luk gebeurd. Een schip, diep geladen met steenkolen, zonk plotseling en alle pogingen tot redding der opvarenden bleven vruchte loos, zoodat de schipper met zijn geheele gezin, vrouw en acht kinderen, verdron ken. Een aanrander. Omtrent den han delsreiziger G. d. G. uit Haarlem, die, zooals gemeld is, onder verdenking was van aanranding dor eerbaarheid, gevan kelijk te Heerenveen is binnengebracht, kan nader gemeld worden, dat de door hem bedreven feiten van zeer ernstigen aard zijn. Hij moet het door hem opge offerde meisje half geworgd hebben en den volgenden dag op den eenzamen weg tusschen Rijs en Kippenburg een ander meisje op soortgelijke wijze hebben aangerand. De verdachte, een man van 35 jaar, gehuwd en vader van vier kinderen, heeft vroeger reeds twee jaar gevange nisstraf ondergaan. Moord te Rhenen. Omtrent den te Rhenen gepleegden moord of manslag op den matroos M. Kreuze uit Zutphen wordt nog medegedeeld, dat tegen den als vermoedelijken dader gevangen ge nomen sigarenmaker D. van Baaren, die alles ontkent, zSfer bezwarende aanwij- zigingen bestaan. Zoo is hij door personen op de boot, waar de verslagene diende, herkend en er zijn getuigen, die hebben gezien, dat hij op den verslagene lag. Het mes, waarmede de doodelijke ver wondingen zijn toegebracht, is gevonden. Samen 182. Te Vlieland is een man van 87 jaar voor de vierde maal bruide gom. Zijn bruid telt 60 jaar, en deze brengt een dochter van 35 lentes mee. Een feest. J.l. Zondag, is een goed deel van Holland (Noord- en Zuid-) op de been gebracht, om een feest van den Wielrijdersbondeen z.g. Blomencorso. Eerst zou dat feest in Haarlem gehouden worden, maar de burgemeester van Haar lem, die streng de hand houdt aan de Zondagswet, verbood het. Toen besloot men tot Bloemendaal, waar ook wel bij request door tal van ingezetenen aan den burgemeester verzocht werd, het voorbeeld van zijn Haarlemschen ambtgenoot te volgen, maar zonder resultaat. Het feest in quaestie bestond in een op tocht van met bloemen versierde velocipe des in allerlei vorm, en bereden door fiet sers in allerlei costumen; van middeleeuw- sche ridders af tot bakers toe. Heel de stoet was wel een half uur lang. De maréchaus see reed vooruit, benevens de gemeente veldwachter van Bloemendaal, óók al op een fiets. En daarvoor heeft men nu, gelijk wij zeiden, op den dag des Heeren, een goed deel van Holland in rep en roer ge bracht. Wat een dag het b.v. geweest moet zijn voor de spoor- en trambeamb ten en de koetsiers laat zich eeniger- mate gissen, als men hoort, dat alle extratreinen den geheelen dag letterlijk volgepropt waren en dat er in Haarlem geen rijtuig meer te krijgen was. Tus schen Den Haag en Haarlem reisden alleen tien extra-treinen. De laatste trein kwam 's nachts om half twee terug in de residentie, die met Arasterdam een niet gering contingent leverde in den enormen toevloed van toeschouwers. Jong en oud, aanzienlijk en gering, alles wilde van de partij zijn. Uit Den Haag maakten zich, zoo meldt men, tal van leden uit de diplomatie en personen uit de hoogere kringen op, om „het feest" bij te wonen. Een dame had, onlangs in Egypte reizende, met hare eigen oogen een kat van terracotta zien opgraven bij de bouwvallen van Karaak. Het beeldje was wonderwel bewaard, en zij betaalde er gaarne den gevraagden prijs voor. Thuis gekomen, pronkte de dame er mede bij al hare vrienden, die haar natuurlijk den kostbaren schat benijdden ongelukkig kwam het beeldje dezer dagen te breken, en toen de scherven over den grond lagen, bleek de kop opgevuld te zijn geweest met nummers van de Birmingham Post Kras. In de Schermer wordt veel gesproken over het volgende voorval Vrijdag jl. sprong een 14-jarig meisje aldaar, dochter van een watermolenaar, in de ringvaart, om zich door verdrinking van het leven te berooven. Een berisping van hare stiefmoeder, van wie zij steeds een harde behandeling moet hebben ondervonden, wordt als aanleiding tot die wanhopige daad opgegeven. Zij werd echter door een boer uit het water gehaald, vóór het leven nog geheel geweken was, en met behulp van anderen weer naar hare woning gebracht. Hier werden door buren pogingen gedaan om het arme kind weer tot het leven terug te brengen, maar hoe zij ook aandrongen op het tehulp roepen van een geneesheer, hierin wilden de ouders, en vooral de stielmoe der, niet toestemmen. Toen het kind weer eenigszins tot bewustzijn gekomen was, gingen de buren heen en om half twaalf 's nachts overleed zij. Even na zeven uur 's avonds was zij uit het water gehaald. Vanwege de justitie is een onderzoek ingesteld. Neerbosch. Door wijlen baron van Lijnden van Sandenburg is bij testamen taire beschikking vermaakt aan de wees inrichting „Neerbosch," onder bezwaar van vrucht gebruik, een kapitaal van een half milioen gulden. Donderdagavond om 9 uur zag een vrouw, dat haar man in een bierhuis aan de Jacob Catsstraat zijn geld zat te verteren en maakte zich daarover zoo kwaad, dat zjj het op haar zenuwen kreeg. Politieagenten door burgers gehol pen, droegen baar een winkel binnen, waar men een dokter ontbood, die haag met veel moeite weer bij kennis bracht. Haar gevoellooze wederhellt had zich van dat geval niets aangetrokken, maar was rustig onder zijn potje bier blijven zitten. Ongeluk of misdaad De zetschipper W. Van Ophuizen uit Millingen, varende op het schip van den heer Giesen te Dordrecht is bij het naar boord roeien te Ruhrort verdronken. Twee knechts, die met hem in het schuitje zaten, deelden mede, dat het onge luk gebeurde, doordat het bootje tegen een pijler van de Krimbrug stist, waardoor 't kantelde en alle drie te water geraakten. De knechts wisten zwemmende den wal te bereiken Van ophuizen echter verdronk Daar de knechts dit verhaal deden ruim een halven dag nadat het ongeluk had plaats gehad, heeft de politie daarin aanlei ding gevonden om beiden in hechtenis te nee en. Tevens is de kapitein van een schroefboot in verhoor genomen, die beweerde meer van de zaak te weten. Of hier dus aan een ongeluk of aan misdaad moet worden gedacht, zal nader moeten blijken. De verongelukte was 27 jaar oud en ongehuwd. Bij den broodbakker "W. Hordijk te Oud Charlois is brongas gevonden uit een geboorde welput. Aan deskundigen zal worden opgedragen te onderzoeken of dit gas te gebruiken is. Te Bellingwolda is een oude vrouw, Albertje Spinster, overleden. Zij had het zeer arm en leefde van liefdegifien. Zij bleek echter f1600 te hebben uitstaan en nog f 26 aan contanten in haar zak te hebben. Heefje Jaus Heetjer, ook te Belling wolda overleden, verkeerde eveneens in zeer ongjlukkige omstandigheden. Ook hij had de milddadigheid zijner medemen schen minder noodig, want na zijn dood bleek nog f 2000 kapitaal aanwezig. Het schijnt, dat vooral de hoofdstad des lands omringd is met gasbronnen. Nu weder zijn deze ontdekt in den Lu.ke- meerpotder onder Sloten. Men maakt reeds aanstalten, om een tweetal woningen met het aanwezige gas te verlichten en te verwarmen. De toestellen, daartoe benoodigd, zijn weinig kostbaar, terwijl de besparing op het wekelijkseh budget nog al aanmerkelijk belooft te zijn. De corsetten en de Xstralon. De „Röntgenstralen" hebben dezer dagen weer een goed werk gedaan in de patien- tenkamer van een Berlijnsch geneesheer, een zenuwspecialiteit. Daar kwam een dame, die al sindsjaren door den dokter behandeld werd, klagen, dat zij weder zwaar aan maagpijn leed. De doktér verklaarde haar, wat hij al dikwijls gezegd had, dat die maagpijn alleen daardoor veroorzaakt werd, dat zij te nauwe corsetten droeg. De dame kwam verontwaardigd tegen die beweriug op; maar zij wilde zich niet laten onderzoeken. Zij wilde zich echter door hem laten hypnotiseeren, wat haar al meermalen verlichting had verschaft, en zij vroeg daarbij of het waar was, dat de Röntgen stralen als kalmeerend middel toegepast worden, de dokter bevestigde dit, en hij kwam met haar overeen, daarmee een proef op haar te nemen. Nadat nu de dame in een hyp»otischen slaap was gebracht, richtte de dokter, die juist voor een ander patiënt toebereidselen voor het gebruiken van Röntgenstralen had gemaakt, de alles doordringende stralen op haar maag, en na verloop van een half uur kon hij haar een photogram van dit arme, mishandelde lichaamsdeel vertoonen en haar daarmee bewijzen, hoezeor hij gelijk had. De stralen waren door de kleederen der dame heengedrongen, maar zij waren afgestuit op het metaal van haar corset, dat scherp afgeteekend was. De ribben zag men zoo samengedrongen, dat zij bijna elkai der geraakten, en de maag was zoo zeer gedrukt, dat het niet te verwonderen was, dat de zieke pijn leed. De dame was zeer beschaamd. Zjj verzocht den dokter, in het belang van hare lofgonooten, de afbeelding openbaar te maken, en dat zal ook geschieden. Eerlang zal nu het afbeeldsel van de maag der dame als een afschrikkend voorbeeld voor de ramen dor Berlijnsche boekwinkels hangen. Een loteling uit Haarlem had vrijstelling van den dienst -bij de militie gevraagd als eenige wettige zoon in de meening, dat zijn eenige broeder, die sinds eenige jaren de Amerikaansche natioi aliteit bezit, bij de berekening van het getal zoons tot het gezin behoorende niet moest worden medegeteld. D© militie raad wees hem evenwel v^or den dienst aan, van oordeel, dat de Amerikaansche broeder wel degelijk moest worden gerekend tot het gezin te belmoren, omdat hij de vreemde nationaliteit eerst had verkregen na den tijd, waarop hij zelf aan den militieplicht in Nederland onderworpen was geweest. In ho<ger beroep werd de uitspraak van den militieraad door Gedeputeerde Stalen van Noord Holland gehandhaafd. Hetzelfde geschiedde bij de dezer dagen door de Regeering genomen eindbeslissing. Bij den boekoerkooper. «Mag ik de brochure over de runderpest verzoeken Boekverkooper„De Runderpest heeft mijn confrater N. Ik heb Het Klauwzeer en de Tongblaar." Dinsdag 14 April had in de eerste plaats zich te verantwoorden A. Van den B., huisvrouw van H. Van L., 31 jaar, kaste leines te Middelharnis. Zij zou den 19en December 1895 te Middelharnis met het oogmerk om de beta ling der gemeentelijke belasting op het gedistilleerd te ontduiken, door een der beurtschippers hebben doen invoeren en lossen een fust, inhoudende 51.5 liter jenever a 46°/0 en een demi-John,inhou dende 10 liter cognac ad 45%, zonder vooraf daarvan aangifte en betaling te heb ben gedaan ten kantore van den gemeen te-ontvanger zulks na daartoe vooraf aan de Schiedamsche alcoholfabriek die dat gedistilleerd moest afzenden, deze zen ding te hebben doen adresseeren aan haar, beklaagde, doch het geleibiljet te hebben doen aanvragen ten name van M. De Graaf te Sommelsdijk, hebbende zij deze feiten gepleegd als handelaaister ten aan zien van voorwerpen, haren handel betref fende. Beklaagde was niet verschenen. Uit de voorlegging van eenige stukken bleek, dat beklaagde een buitengerechtelijke beken tenis had afgelegd. Het gedistilleerd werd bij lossing te Middelharnis in beslag geno men door den ambtenaar, belast met de surveillance op het gedistilleerd, J. Bazen. 'Het O. M. deelde bij requisitoir mede, dat de vrouw zich herhaaldelijk schuldig maakte aan dergelijke feiten als dö haar ten laste gelegde. De belasting op het gedistilleerd te Middelharnis, een der weinige gemeenten, die deze belasting nog kennen, zeide Z. E.A., ontdook zij bij voortduring, door het gedistilleerd door een schipper, die het kunstje kende, te doen vervoeren. De schipper voer dan langs haar erf en op een slinksche wijze werd het gedistil leerd in haar bezit gesteld. Zjj liep echter in de fuik, doordien de zending aan den schipper G. Zoon die het kunstje niet kende,was meegegeven, Z. E.A. requireer- debeklaagde's veroordeeling tot f50 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Daarna stond terecht Aren V., 22 jaar, arbeider te Nieuwe Tonge, beklaagd van op den 27 Februari 1896 aldaar moedwillig Willem De Berg met een stok op het hoofd geslagen en bloedend verwond te hebben. Getuige De Berg verklaarde, dat hij op gemelden dag, 's middags omstreeks 4 uu op den Bat- tennoordschen dijk loopende, met kluiten werd gegooid. Tot eenige personen, die hij verdacht hem gegooid te hebben, riep hijDat's kwajongenswerk." Plotseling kreeg hij achter op het hoofd een hevigen slag met een stok, die hem een bloedende wond veroorzaakte, waarvan het litteeken nog zichtbaar is. Beklaagde bekende, dat hij geslagen had, doch wien hij raakte, wist hij niet, omdat hij het feit in dron kenschap pleegde. Eenige getuigen kwa men beklaagde's geheugen echter op afdoende wijze ter hulp. Eisch3 maanden gevangenisstraf. Sonmielstlijk. Het groote Engelsche viermastschip „Waterloo," dat 8 Dec. j.l. bij het flauwe werk, onder Goereê, strandde, een poos later vlot kwam, althans gezegd werd, vlot te zijn, den 27en Maart afgebracht werd, maar denzelfden dag, doordien do sleepboot, tengevolge van den woedenden storm, de trossen moest kappen, op de Zandplaat tegenover de Dirkslandsche haven geraakte, is Maandag middag, nadat door het ber gingsvaartuig „Buffel" en den stoom- schulpenzuiger „Nautilus" geulen waren gemaakt, vlot gekomen en in de Koop- vaardijhaven te Hellovoetsluis gesleept. Deze week had zekere v. G. alhier het ongeluk tengevolge van onvoorzichtigheid 3 vingers af te snijden. Belanghebbenden wordt bekend ge maakt, dat de uitslag der in Februari en Maart gehouden gewone, en buitengewone keuringen van dekhengsten is aangeplakt en tevens, dat er geen andere hengsten gebruikt mogen worden, dan die, welke op genoemde publicatie voorkomen. Stad aan 't Haringvliet. Bij de op 10 dezer gehouden veiling van buis, schuur en tuin van do wed. P. Braber, is het huis en de schuur ingezet door A. Braber op 1410 gld. en de tuin door J. H. Simons op 230 gld. De steurvisschers zijn deze week weder hier gearriveerd. Oude Tonge, 15 April. In de ver gadering van stemgerechtigde Ingelanden van den Heerenpolder is met algemeene stemmen tot eerste Candidaat Dijkgraaf gekozen de heer J. van Schouwen, welke als zoodanig aan de beurt van aftreding is. Meli*sant 15 April. Gisteren overleed een van de drie in deze gemeente wonende Oud Strijders H. Lodder, in den ouderdom van 92% jaar. De overledene was do oudste ingezetene der gemeente. Hst door den gemeenteraad tot een bedrag van 2936,831/2 vastgestelde kohier van don hoofdelijlcen omslag voor 1896 bevat 274 aangeslagene!), verdeeld n 26 klassen. De laagste aanslag bedraagt 0,99 -Ie hoogste f 163,35. Stommels dijk. GeborenCornells Joseph Johan zoon van Johaunis Cornelia Sinit en Geortja Sies. Gehuwd: Hendrik Marinus llemmink j. ra. 27 j. van Nieuwe Tonge en Maatje Robijn j. d. 30 j. Overleden: Leontje Butli 54j. gehuwd rnet Jan van Boohove. Een levenloos aangegeven kind van Pioter Marinus de Vqs en Johanna Daraen. iliddelharnss, 1—8 April. Geboren Cornelis, z. v. Cornelis Gebuis en Johanna De Graaff; Jan, z. v. Abram lodder ou Bi Etiaantje SchellevisPranoina Jaoomina, d. van Arend Nieuwland on Plountje Jaantje Van der Stelt. OverledenAdrianus Faasso, 3 j. Stad aan 't ISaringvltet, 5—6 April. GeborenJaooba Maria, d. van Mattheus Bovgdorff en Jannetje Arensman. Overleden: Cornelia Lena Brabor j.d. 34 j. weduwe van Jacob Leendort Braber. HHrksland. Geboren Tennis, z. van Adrianus van't Hof en Hester Verschoor; Maatje, d. ran Hendrik Kleinod en Cornelia Noorman; Paulina, d. vau Sander Tamboer en A nnotje NagtegaalTennis, z. yan Qerrit Grootonhoer en Anna Sarel^e. OndertrouwdHendrikus r. Oostendo, j.m, 24 j. en Hendrika Brooshoofd, j d. 21 j, OildeTongc 15 April. OndertrouwdWillem Hartman j. m. 28 j. en Laurijntjo Los j. d. 24 j. Gehuwd: Jan de Vos j. in. 27 j. en Laurijntjo Los j. d. 24 j. Overleden Hastor do Bruijn gohuwd met Paulus de Korto oud 82 jaron.

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 2