r paarden jaarlijks voor een paard f 25 twee paarden 60 drie 105 benevens f 50 voor ieder paard boren drie. „Met afwijking van het vorig ar tikel bedraagt de belasting jaarlijks voor elk paard f 10 voor elk paard 6 voor elk paard 10 voor elk tiental paarden, gedeel ten van een tiental voor een tien tal gerekend 7" 10. Onder paarden in gemengd ge bruik worden verstaan paarden, die doorgaans en hoofdzakelijk worden gebezigd voor de uitoefening van een beroep of bedrijf van den belasting plichtige, niet vermeld onder b van art. 25. Indien verschillende dier paarden uitsluitend bij afwisseling tot andere doeleinden worden gebezigd, wordt de belasting als voor één paard berekend." De belasting op de rijwielen zal later bij de wet geregeld worden. Het belastingjaar zal niet langer loopen van 1 Mei tot 30 April, maar van 1 Januari tot 31 Decem ber. In het belang der belasting ambtenaren, die beter met mooi voorjaarsweer dan in het barre win- tersaizoen er op uit kunnen om de burgers voor te lichten en de voor werpen van belasting na te gaan, deed de heer van Alphen zijn best om deze verandering uit het ontwerp te lichten. Maar tevergeefs. Met 47 tegen 34 stemmen verwierp de Kamer zijn voorstel. Ten slotte nog eene opmerking over de 's Ministers houding bij het bespreken van deze wet. Als de Kamerleden op gronden van billijk heid heel wat afdongen op zijne voorstellen, dan gaf hij vaak weinig tegen-argumenten te hooren, maar klonk door alles heen déze hoofd toon wij moeten toch geld hebben, en dus wij kunnen niet te veel laten vallen. Nu is dat op zichzelf wel waar, en met een juiste verdeeling van lasten naar de mate der draagkracht, die in verband met allerlei levens omstandigheden zoo eindeloos va rieert, komt men wel niet klaar, als men niet over kleine bezwaren heenstapt; maar toch zou het inne men van een ietwat hooger standpunt het Regeeringsprestige zeker ten goede zijn gekomen. Ook liet de Minister doorsche meren, dat de thans bewerkte ver mindering van Rijkslasten aan de gemeenten gelegenheid geeft om weer nieuwe heffingen in te voeren. Het is zeer te hopen, dat aan dien wenk weinig gevolg zal gegeven worden. Want op die man;er zou men weinig vorderen. De gemeenten hebben voor hare huishouding ook geld noodig, maar hier en daar leven zij te weelderig en gebruiken veel geld voor verfraaiing, waar men desnoods buiten kan. Op zeer wel varende plaatsen is dat niet erg. Maar anders is het beter de uitgaven wat te bekrimpen dan de gemeente lasten opdrijven. Lieden die het, ieder afzonderlijk wat sober hebben, moeten ook gezamenlijk als gemeente maar zuinig leven. Plaatselijk Nieuws. Middelharnis. De heer L. v. d. Moer uit deze gemeente is bij de N. A. stoom vaartmaatschappij benoemd tot 3de Stuurman. Den Bommel. 4 Maart. Overzicht van de regenmeter gedurende de maand Februari in de jaren 1896, 1895, 1894 en 1893. Oude Tonge. Openbare Vergadering van den raad dezer gemeente. Op Woensdag, den 19 Febr. 1896 des voormiddags te 11 ure. Ouddorp. Zondagmorgen werd onzen ver Uilslag Aanbesteding. Dirksland. Nog werd door het bestuur der polder Dirksland aanbesteed het aanleggen en begrinten van den West en Noorddijk van genoemde polder. Ingeleverd werden 14 biljetten, als volgt "1 i., a. wegens de paarden van prak- tizeerende genees-, heel- en verlos kundigen en veeartsen b. wegens de paarden in gemengd gebruik c. wegens de paarden, uitslui tend of hoofdzakelijk gebezigd voor de uitoefening van het bedrijf van rijtuigverhuurder, ondernemer van personenvervoer, verhuurder van rijpaarden of menagehouder, en niet vallende onder art. 26 d. wegens de paarden van paar- denkoopers, die niet tevens een be drijf, genoemd onder c, uitoefenen VOLKËRËM DËR AARBE Aan de Volksstem werd den 24sten Januari uit Johannesburg geschre ven Tot ongeveer Keritmis was er in en om Johannesburg werk voor 1000 tim merlieden tegen 1 p.st. per dag, voor 000 steenhouwers tegen 6 p.st. 15 s. per week, voor 500 metselaars tegen 6 p. st. per week, voor 500 stukadoors tegen 6 p.st. 15 s. per week, voor onge veer 500 huisschilders, schilders van uithangborden, behangers enz. tegen een loon van 5 tot 6 p.st. por week, voor 200 loodgieters tegen 1 p.st. per dag en voor een onbepaalde hoeveelheid mijn werkers trekkende van 6 tot 9 p.st in de week. Verleden week was het aantal werkloozen ongeveer 1000, in deze week is dit aantal verdubbeld, Evenals ieder jaar, op gelijken tijd, is thans keizer Frans Jozef van €9osten- l-iik weer voor een poosje met vacantie uit. Hij brengt in gezelschap van Eli?abeth, zijn gemalin, zijn dagen van rust door te Kaap St. Martin, aan die „kust van azuur", die haar reputatie ver buiten de grenzen van Frankrijk heett verbreid. Ook het vorige jaar ging de keizer naar het zuiden der Republiek, maar hij mocht er niet lang toeven. De dood van den aartshertogAlbert riep hem spoedig terug. Zal hij thans de rust ongestoord kunnen genieten Verdiend heeft hij ze zeker, want geen vorst heeft, nu bijna een halve eeuw lang, zooveel te stellen met zijn onderdanen van verschillende nationaliteit. Vrij van zorg zal Frans Jozef echter in geen geval ook op St. Martin wezen. Ook in den vreemde voelt hij den last zijner kroon, en iederen dag gaat uit Budapest en Weenen een koerier met lijvige paketten en stukken, die den Keizer telkens in nieuwe beslommeringen steken. Men weet., dat zoowel de binneDlandsche als de buitenlandsche politiek der Monar chie allesbehalve gezond mag heeten verwarring is er overal, en op den weg ter ontkoming aan die verwarring, doen zich steeds nieuwe struikelblokken voor, die stuk voor stuk met veel omzichtigheid uit den weg moeten geruimd worden. Over den stand der Egyptische quaestie voor heden deze mededeeling van Curzon, den Engelschen vice-minister van buiten landsche zaken „Noch van de Porte noch van een der andere Europeesche mogend heden heeft de Britsche regeering voorstel len over de ontruiming van Egypte ontvangen." Veel verder is men hiermee nog niet, want blijkbaar bedoelt Curzon, dat er officieel nog geen stappen gedaan zijn. Volgens de voornaamste couranten wordt er lang» officieussau weg wel terdege onderhandeld. De Russische Novoja Vremya beweert zelfs, dat ook Oostenrijk door de Porte gepolst is, of het zou willen medehelpen om Engeland te noodzaken Egypte te verlaten. Edoch, Oostenrijk heeft een ontkennend antwoord gegeven. Dus staan Rusland'en Frankrijk en Turkije „alleen" tegenover Brittanje maar met hun drieën zijn ze sterk genoeg, om, zoo ze dit willen, met eenig succes Albion zekere eischen te kunnen stellon, vooral nu Engeland zich vrienden maken moet. Van beteekenis was verklaring in het Engelsche Lagerhuis, evenzoo van Curzon afkomstig, over SAorea. De minister kon de heeren weer gerust stellen. Geen bezetting door Rusland van Seoul of een andere stad in Korea heeft plaats gehad of wordt gevreesd. Honderd-vijftig Russische matrozen bewaken alleen de Russische legatie te Seoul, waar de koning zich nog altijd schuil houdt, omdat zijn leven ten gevolge van den opstand gevaar loopt. Er zijn ook 500 Japansche soldaten te Seoul. Heel geruststellend klinkt dit niet, omdat het gevaar voor een botsing blijft voortduren, en de heeren zullen ook wel een weinig zuinig gekeken hebben toen zij hoorden dat, naar hij, Curzon, gelooide, het Russische eskader in de Chineesche wateren met vijf schepen versterkt was. Het feit, dat Japan ter zee nog niet „klaar" is, we wezen er meermalen op doet hopen op een kalm voorbijgaan der crisis, voor ditmaal. Waren we zeven jaar verder, dan zou er uit de kleine oorzaken van thans stellig al een oorlog zijn geboren. Want om zich met Rusland te meten, zouden de Japanneezen, als ze gereed waren, elk vrouwendeel aangrijpen. Over zes, zeven jaren hopen ze daartoe in staat te zijn. Dan is hun vloot sterker dan de Aziatische eskaders van alle Europee sche mogendheden saam, en sterker ook dan de Russische vloot in haar geheel. Over de zaad-Arton in IFranlkü'fjli. lekt nog maar weinig uit. De bladen zeggen, dat Arton voor den rechter zich zeer terughoudend toonde. Ook Soinoury, de gewezen directeur der geheime politie, dien men opzettelijk van Reunion heeft laten komen waar hij tegenwoordig betaal meester is, ontstak weinig licht. Van het tegenwoordige ministerie had hij vergun ning gekregen om te spreken 't gold beroepsgeheimen en toen verklaarde hij dat bekende boek van Dupas „Waarom heett men Arton niet kunnen arrestee ren waarheid bevat. Dupas had zijn bevelen van hem, Soinoury, ontvangen, en Soinoury zelf voerde de bevelen van den... minister uit. Zoo komt dan /Ribot, de vroegere minister, aan de beurt om verhoord te worden. Wat zijn collega Loubet betreft, deze kan in zijne qualiteit van voorzitter van den Senaat niet voor den rechter van instructie geroepen worden, maar deze magistraat moet zich tot hem begeven. Dat zal ook gebeuren. nieuws. Smokkelaars. Donderdagavond reden twee rijtuigen in vliegende vaart door de gemeente Koewacht en zoo over de Belgische grens. Nauwelijks waren zij echter de grens gepasseerd, of ze werden door eenige ambtenaren achtervolgd, die hunne revolvers op paard en geleider lostten. Het eerste rijtuig wist te ontsnap pen doch bij het zesde schot stortte het paard van het tweede doodelijk gewond ter neder. Do voerman, ofschoon op twee plaatsen gewond, wist nog te ontkomen. In een Hollandsche herberg werden zijn wonden verbonden en daarna word hij par as naar zijn woonplaats vervoerd. Het rijtuig en de tabak (450 kilo) werden door de ambtenaren in beslag genomon. Brongas. Het bestuur van de kaas- fabriek iD de Zuid-Schermer (N.H.) heeft do heer R. K. Koppen te West-Graftdijk opgedragen te onderzoeken, of zich aldaar ook brongas bevindt, teneinde dit aan te wenden tot verlichting der fabriek en tot het maken van stoom. Over het algemeen vindt men tot heden het meeste brongas in de Beemster en de Noord-Schermer. Het bestuur van de Noordhollandsche tram heeft ook (.ene opgave gevraagd van do kosten voor de verlichting van het station Rijp met brongas, dat zich daar in de nabijheid overvloedig bevindt. 5 Maart. Gisteren kwam alhier het treurig bericht dat schipper H. Groen terwijl hij te Dinteloord, met zijn schuitje geladen met versehe visch lag, door een toeval is getroffen en tengevolge daarvan overleden. Uit goede bron verneemt men heden dat genoemde door de giek is overboord geslagen en verdronken, zijn lijk moet opgevischt zijn. Het leveren van de beuoodigde grint voor de Oost en Westplaatpolder is aangenomen door schipper G. Zoon van Middelharnis voor/-1,59 por M2. Febr. 1896. gevallen 0 m.M. metO regend. 1895 11.3. 6 1894 69.3. 18 1893 95.4. 19 Voorzitter; de heer J. van Schouwen, Burgemeestér. Present al de leden. Na opening der vergadering door den Voorzitter, worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd goedgekeurd. Alvorens tot de behandeling der punten over te gaan, wordt bij loting uitgemaakt in welke volgorde in deze vergadering de stemmen zullen worden uitgebracht. De ingekomen stukken worden gelezen en voor kennisgeving aangenomen. De gehouden aanbesteding van eenige repa- ratiën aan de bouwwoning van dan boedel Dabbe wordt met algemeene stemmen goedgekeurd en het werk aan de minste inschrijvers toegewezen als Metselwerk Jan Karduks voor f 151,80. Timmerwerk P. Snijder 139,99. Verfwerk A. C. Maliepaard 65,-. Samen f356,79. Hierna komt aan de orde het voor stel tot het verleenen eener bijdrage uit de gemeentekas ten behoeve der voorberen dande werkzaamheden voor den eener tram in verbinding mot Hoekschen waard. Het meerendeel der leden was van meening dat het niet met de financiën der gemeente overeenkwam hiervoor gelden beschikbaar te stellen, zoodat met meerderheid van stemmen besloten werd geene gelden uit de gemeentekas hiervoor toe te zeggen. Onmiddolijk daarna werd onderling een zekere som toegazogd voor dit doel. Daarna werd besloten om de reparatien aan den toren door een deskundige te doen opnemen terwijl hiervoor werd aangewe zen de heer J. van Bockhove te Sommels- dijk. De gemeenteopzichter A. E. Lambert werd als zoodanig herbenoemd tot 31 December 1896. Afgewezen werd een verzoek van Aren Kamerling om eenige tegemoetkoming in de schoolgelden voor zjjn dochtertje. Nog werd besloten opnieuw eene oproe ping te doen van Sollicitanten voor de vacante betrekking van onderwijzer op eene jaarwedde van f500, Na nog eenige mededeelingen van meer huishoudelijken aard, en geen der leden meer het woord verlangende, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Het te kort op het Rijkstelegraaf kantoor dezer gemeente over 1895 be draagd j 105,70. Dirksland. Kórt verslag van de rede gehouden door de heer Jb. van Oversteeg amunèensus aan de Vrije Universiteit te Amster dam, in het Koor der Kerk alhier, over da „Vrij® school voor heel de natie." Na een kort overzicht over den strijd, die voor die vrije school reeds was gevoerd, en na aangetoond te hebben, hoe noodzakelijk het was dat deze strijd werd voortgezet, sohetste spreker, hoe als 't ware de geheele natie zuchte ondor aanleg den do belastingen, moerendeels ontstaan, door do geldelijke offers die voor de Rijks hoogesoholen moeten aangebraoht worden. Men beweert zelfs; „ten minste een Socialist hoorde ik zelfs ronduit zeggen," dat er niet dén rechtsgeleerde of iemand die in do medicijnen gestudeerd hoeft geheel op eigen rekening zijn studie heeft voltooid. Dit gezegde kan ik gelukkig tegenspreken, en z v'de daarom ook, dat heeft u mis, want er bestaat een school, die al onlcelo van zulke mannon heeft afgeworpen waarvoor geen belasting behoef de betaald te worden, hot is de Vrijs Universiteit te Amsterdam. Ja noodzakelijk was het om die strijd voort te zetten, wel ware er veranderingen in de wet gebracht, wol zou de wet van 1857 een Christendom te leoren geven, doch zonder Christus. Do wet van 1876 godsdienstige wetenschap maar een godsdienst zonder God, en die van 78 was bestemd om het hoofd te overproppen met wetenschap, zoo zelfs om maar een ding te noemen, dat als men bijv. oen Kruier noodig had, men, ik weet niet hoeveel papier daarvoor gebruikt moet worden, om die bestelling te doen, en de Kruier wel oen uur noodig heeft, om dat alles te lezen en het voor hem veel tijd bespaard zou hebben, als er doodeenvoudig opgestaan had, „komt morgen met den wagen" „daar en daar," en zoo voortgaande herinnerde spreker vorder aan de omstandigheden, waaronder deze keus ontstaan was. Geboren op oen vergadering aan eene rereeniging welke tot nogtoe slechts voor het lager onderwijs diende wees spreker op hetgevaar, dat door het niet recht toepasseD aan deze leus kon ontslaan. Ik denk aan de kinderen Israels, die op Gods bevel, het land Kanaiin zouden bewonen in huizen die zij niet gobouwd hadden, en wijn zouden drinken, welks wijnstok zij niet geplant hadden, maar toen zij eenmaal ruimte genoeg voor zich hadden, zij zich met de vreemds volkeren verbroederde dit was tegen Gods bevel, waarvoor zij dan ook gestraft zouden worden. Op dit gevaar wil ik u wijzen n. 1. om onder de vrije school voor heel de natie niet anders on niet meer te bedoelen dan het lager onderwijs, waardoor men den aard van het onderwijs miskent, de roeping van de boegen standon verloochend, en de schoolstrijd uitsluitend tot een wapen, en politieleen strijd werd gemaakt. Onderwijs is een hulpmiddel voor opvoeding. Opvoeding is de plicht der ouders. De school is dus een onderdeel van het huisgezin, der kiuder- of leerkamer. Even als de] kerk roeping heeft tot het gezin, zoo staat zij ook in verhouding tot de school, en waar da ovorheid geroepen is de zwakke te beschermen, heeft zij ook do verplich ting om te waken, dat het onderwijs van zooveel belangvoor de toekomst der natie niet verwaar loosd wordt, ja zelfs is het plicht om bij nalatigheid of onmacht van de ouders overheids maatregelon te nemen om voor de toekomst der natie te zorgen. Deze verplichting is niet nieuw, neen, zoodra de zonde in de wereld gekomen is rust die verplichting op de overheid, waren er geen zonden, er behoefde gean overheid te wezen niet dat deze de zonden kunnnen uitroeien, maar ze zijn geroepen die te beteugelen. In dezelfde rede staat ook de afwijking van de eigenlijke roeping der school. De lagere school is niet Nationaal, maar Staatschool, de middelbare sohool dient bijna uitsluitend om hetgeloof in God en Zijn Woord uit to roeien en, de arbeider en de burgerstand zijn beste krachten te ontrooven, en het aantal ontevredene to vermeerderen door do hoofden „gelijk ik reeds aangestipt heb" mot een groote hoeveelheid geleerdheid te vullen en ze zoo „toegerust" de maatsohappij in te zenden, om door de groote overvloed van geleerde mannen zich te behelpen met een betrekking ,op dit óf geene kantoor, verre benoden datgene wat in hun hoofd zit. De hoogeschool is ontaard in een ambacht school voor de hoogere vakkeu. Men gaat er heen om „wat te worden" en zij die er onderwijzer blijven „om wat te zijn." Over de eenheid, do leveu3voorwaarde voorliet Universitaireonderwijs bekommerd men zich niet. Zoo men maar meer weet van andere, is men wetenschappelijk, en die het meeste waet, is het meest gewetenschap- pelijk. Geloof, óf geloof ni t, geloof wel én geloef niet dat doet er niets toe, men is hoogleeraar, en dat is voldoende. Eindelijk de school wordt verlaagd tot een wapen in den politieke strijd. Men beschouwt soms de school tot vorming van toekomstige Kiezers. In een verslag van een schoolvereeniging kan men lezen de vraag wien zullen bij het uitbreiden van het Kiesreoht, de tookomstige kiezers hun stem geven in dien zij zonder Gods woord worden opgevoed Jaren lang heeft men de hoogescholen reods gebruikt om de beginselen der meerderheid te verspreiden. De rechtswetenschap moest dienst doen om de antirev. beginselen te fnuiken enz. Men zij voorzichtig de school geheel het onderwijs blijven vrij niet alleon vrijheid voor het lager, maar vrijheid voor het middelbaar en het hooger onderwijs zij of wordende beteekenis van de leuze „Een vrije school voor hoel do natie". Heden Woensdag trol P. v. d. Mast een groot ongeluk. Terwijl men bezig was een huis af te breken kwam op bet onverwachts een gedeelte van een muur naar beneden, dat op bovengenoemde persoon die daar ook werkzaam was, te recht kwam. Na hem in een naburige woning gebracht te hebben werd genee>- kundige hulp ontboden die constateerde dit ook bij inwendige kneuzingen zijn been gebroken was, na gehoipen te zijn, werd de o igelukkige per wagen thuis gebracht. De manschappen voor de Nat. Militie dezer gemeente zijn bij de navolgende wapens, ingedeeld P. Bogert Vesting Art. H. Vollekoop Huzaren. L. Botte. A. v. Donge Infanterie (Bergen op Zoom). C. Both. Grenadier (den Haag). Stellendam. Sedert twee jaren bestaat alhier een Zangklasse voor de oudste leerlingen der schooi en voor jongens en meisjes, die de school pas verlaten hebben. Even als vorleden jaar gaf de Directeur, het hoofd der school, de heer Touw, de ouders gelegenheid te hooren, hoe en wat hun kinderen zongen. Donderdag 27 Febr. was voor al dia jongens en meisjes een feestdag. Niet alleon deed het hun goed, zooveel belang stelling te zien bij oudere menschen voor hun eenvoudig gezang, maar bovendien werden zij onthaald op eenige versnaperin gen. Uitgevoerd werd de kindercant.atie Vrede op aarde, met nog verschillende drie- en vierstemmige stukjes uit de zekerheid. Waarmee zij alles zongen, bleek hoe die kleine leden hun taak opgevat hadden. Alles liep goed van stapel, alle kinderen en een groote massa, die hadden wezen luisteren keerden vergenoegd en voldaan huiswaarts. trokken leeraar ds. Meinsma in zijn nieuwe gemeente Oene bevestigd door ds. Boonstra van Ouderkerk a. d. IJsel welke tot tekst had gekozen Joh. 18 37 38a, de tekst welke ds. Meinsma had gekozen bij de intrede des middags was 1 Oorinthe 9:16 deze woorden want indien ik het evange lie verkondig het is mij geen roem, want de nood is mij opgelegd. En wee mjj indien ik het evangelie niet verkondig. Naar wij vernamen werden beide vergade ringen door vele en versshillende belang stellenden bijgewoond. lïig'eïoiHSeii Stukken Button verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgever. Geachte Redacteur! Beleeld verzoek ik U onderstaande op te willen nemen in Uw eerstvolgend blad, [ter rectificatie op het Ingezonden Stak in Uw Hommer van 28 Febru ari jongstleden. Daarin wordt gezegd, dat, toen Dr. Rinkel werd verzocht om de patient (van Zetten) te onderzoeken, en te zien of er iets gebroken was, of iets ter ver zachting aan te wonden, hij niet3 meer of minder zeide, dan: ik zal er wel op passen! en ging weg, zonder iets te doen. Hierop zij ter wille der waarheid vermeld, datDr. Rinkel zich op mijn verzoek naar van Zetten begaf en den raad gaf hem spoedig te vervoeren, en de middelen besprak, waarop dit vervoer zooveel mogalijk zender pijn zoude kunnen geschieden. Dat toon van Zetten aan Dr. Rinkel verzocht een nauwkeurig onderzoek in te stellen, of het been al of niet gobroken was, omdat: daarvan zou afhangen of hij een doktor zou roepen, Z.Ed. hem zeide dat dit onderzoek hem niot gewenscht voorkwam, omdat 't tot tijdverlies aanleiding gaf, en noodeloos pijn zou veroorzaken, omdat de behandeling hier toch niet kon plaats hebben en dan in Middelharnis dit onder zoek nog eens zou moeten gedaan worden. Dus laat ook ik aan U, bescheiden lezers over, of er lichtvaardig is geoordeeld over de handelingen van Dr. Rinkel. Hiermede mijn dank, geachte Redacteur, voor de afgestane plaatsruimte, eu heb de eer te zijn, Uw dienaar, Sommelsdijk. L. YAH ROSSUAf. Dirkslaud. Op 28 Feb. werd door de besturen der polders Oud Melissant en Diederik aanbesteed, het aanleggen eu begrinteu van deu Westdijk, waarvoor 6 biljetten werden ingeleverd en wel W. 't Hoen, Alblasserdam. f2980. J. In 't Veld, Dordrecht. f3010.. O. Zanen, Ammerstol. f2990. A. de Jong Jz. Ammerstol. f2978. L. Stuij Sliedrecht. f3154. C. Tieleman, Melissant. f3024. Het werk is niet gegund zijnde te veel boven de raming. Bruinisse. f17598. Dordrecht, f 15750. Sliedrecht. f18937. Giesendam. f16380. J. v. 't Verlaat Pz., Hardinxveld. f 16446. A. Dubbelman, Dordrecht. f16492. Alblasserdam f 12896. Melissant. f17500. Heukelom. f13653. Melissant. f13900. Giesendam. f12890. Heukelom. f13449. Ammerstol, f14614. Ammerstol. f14171. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund, terwijl het biljet van den heer Warnaer op zijde werd gelegd als van onwaarde. Ouildorp. Heden werd door het Polderbestuur de onderhoudsgrint aanbo steed te leveren in de haven en in de Kil. Inschrijvers A. de Graaff fl.42 in de haven. W. P. Kaart f 1.87 haven, fl.525 kil, f 1.75. f 1.215 haven, fl.275 kil. 11.36 haven, f 1.46 kil. 1 1.445 haven, f 1.64 kil. T. d. Br. v. Bout f 1.34 haven, f 1.38 kil. C. Bakker fl.295 door elkander. Het biljet vin P. Griusvis was van onwaarde. sSisrjfclijke ^uuid. §oninieIsdiJk. Geboren: Anna d. v. Klaas Zaaijer en Jaeoba van Broeko. Krijn z. v. Jan Hazenbergen Hendrika Jordaan. Ondertrouwd: Jacob Veldman j. m. 22 j. eu Martha Adriana Leewes j. d. 29 j. Overleden; Hooike Jans Muller j. d, 2 j. te Axel overleden. Jan Lodder 20 dagen. Hiddelharnis, 17 26 Februari. Ondeitrouwd: Pkilippus Stolk, 29 j. en Pietartje Vermaat, 25 j. GeborenArend, z. van Adrianu» Smit en Cornelia Paling-doodDingeaa, d. raD Hendrik Van Heemst en Hubertje Van den Doel; Leendert, z. van Jan Abraham Sprong en Adriana Boor Simon, z. v. Hendrik Jordaan en Wilholmina Langbroek. Overleden: Hendrik Buth, 11 m. Itad aan het Haringvliet, 24 Febr. Geboren: Adianus Marinus, z. van Petrus Johannis Van Nicrop en Ingena Dubel. Oude Tonge, 4 Maart. Geboren Johannes z. v. Marinus v. d. Noord en Catharina Johanna Meerenhout. Anna Pieternella Elizabeth d. v. Gerardus Franciscus van Seer en Catharina ïiggeloven. Marines tsathanaël z. v. Dr. "W. J. Arends en v. Adriana Meijer. Christianus Jacobus Josephz. v. Arie Engelbertus Lambert en Cornelia Legiorse. Petrus Adrianus zoon van Wilhelmus Pieterse en Catharina Adriana Swagemakers. Cornelia d. van Tkeodoius Esser en Johanna Maria van Etten. Ondertrouwd: Leendert de Yosj.m. 21 j. oa Jesina de Berg j. d. 22 j. A. v. Popering, J. In 't Veld, L. Stuij, Job. Kamsteeg, W. 'tHoen, J. Warnaer, G. Sterk, C. Tieleman, O. Boelheuwer, P. Sterk, A. de Jong Jz. C. Zanen Hz., A. Berrevoez A. Koppen D. Grinwis J. Boele Op Jf uur in Inzet v schuur <1 Hovend weg, te I Berg °P I 3 uur, I ringvlitl aan de wagens sen Mr 3 uur ringv aan c aan i

Maas- en Scheldebode | 1896 | | pagina 2