VERKOOPING VERHURING, 1896. Advertentiën. A.YAI GELDER I Cs. VERPLAATST Concert Harmonica's MIDDELHARNIS. VAN DAM. ferkoopingen cna. Pakhuis INSCHRIJVING De Godsdienstoefening ihmmMijk. W. Boekhoven. In het nummer van dit blad, het welk in den morgen van 1 Januari -a.s. verschijnt, zullen evenals vorige jaren, T. BOEKHOVEN, Uitgever. Sommelsdijk. Door Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente is verlof verleend aan een nieuw opgericht zang gezelschap (gemengd koor,) om hare oefeningen in een der lokalen der Gemeen telijke Bewaarschool te houden. Middelharui» iu rouw. Ooltgensplaat. J.l. Vrijdagnacht, om streeks 12 uur, werd in de kruideniers winkel van C. v. P. alhier inbraak gepleegd. Door het verwijderen van een ruit uit het winkelraam, hadden zij zieh toegang verschaft en namen eenige come- stibels mede. Naar men verneemt nam de dader of daders onmiddelijk de vlucht, toen een der buren zich vertoonde. De politie doet onderzoek. Oude Toiige, 24 Deo. De Heer L. W. Mijnheer, onderwijzer aan de open bare Lagere School alhier is alazoodanig benoemd te 's Gravenhage. Nieuwe Touge, 24 Dec. Door het Kiescollegie der Ned. Hevr. Kerk alhier is benoemd tot diaken Matheüs Vreeswijk in de plaats van L. Schilperoort en tot Ouderlingen L. Schilperoort in de plaats van Gvd Bogert, en O. Vreeswijk, in de plaats van Arie Hartman. |gairg-ea*3ijlie StMisdL Sierfcnietïw«. MITIER. Posterijen. De onrlergeteeken- de verklaart gaarne dat de regeling der brandschade noodig door het afbran den zijner hofstede „Koornlust.", ver zekerd bij de Belgische Maatschap pij van Algemeene Assurantiën te Brussel onder het agentschap der Heeren M. YAN DER VLIET en Zoon te Dirkslandvertegenwoordigd door den Heer P. DE VOSte Goe dereede op do eerste samenkomst van partijen naar genoegen is vast gesteld. Goedereede18 December 1895. C. A. VOGEL. OPENBARE ten overstaan van Notaris J. C. VAN BERGEIJK te Middelharnis, op Woensdagen lê en SS Ja nuari Ë&iPG, 's avonds &l/3 uur, in het „Hotel Spee" te Som melsdijk, van en erven te Sommelsdijk, behoo- rende tot de nalatenschap van Mej. de Wed. J. KLEIN. Breedvoerig bij biljetten. OPENBARE BIJ naar de jaarlykscüe Pachtsom, VAN: met Landerijen, groot heet. in den Nieuwen Oostmoer te Middelharnis, thans bewoond door den eigenaar den Heer W. ZUIJ DIJK voor 14 jaren, ingaande 15 Maart 1896. Inschrijvingsbiljetten vóór of op f© Januari ten kan tore van Notaris J. C. VAN BER GEIJK te Middelharnis. ilea 'vornide Clcmcenfc Ten voordeele van de nagelaten betrekkingen der bemanning van de Tischsloep „ZEEMANSHOOP." Prijs 20 Cent. Sandstraat 45 (Aondscheweg 134, IV EB. 14 e derverkoopers qenieten qroo rabat. een schop krijgt tegen zijne derrièreen die persoon is de minister van oorlog." Generaal Brassine antwoorddeDit is een onbeschaamdheid. „En de meester meester ij is de voegde de socialist er nog bij heer Woeste." In deze trant zette Detnet zijn bei toog voort, totdat generaal Brassing uitriep: „Ik verbied u aldus te spreken/ „Gij zijt niet in de kazerne, gene raal" riep toen de socialist Van d Velde, on Defnet repliceerde in deze voege„Ik ben hier krachtens he" daat, mij door de kiezers gegoten, geen niat van iedereen kan gezegd wor? den. Indien gij niet wilt, dat men de: spot drijft met uwe ontwerpen, begin\ dan met u zeiven niet tot de belaching te maken van de leden vau uw eigen partij Deze incidenten hadden ten gevolge, dat de minister van oorlog en Defnet elkander hun getuigen zonden, men begrijpt met welk doelVolgens een later bericht is door de getuigen de zaak ech ter geschikt. Een duel komt er dus niet. In de provincie Santa Clara, op CsiSsa, is weer een ernstig gevecht geleverd tusscnen de Cubanen, onder bevel van Maximo Gomez, en 500 Spaansche sol daten. De Spanjaarden waren verdeeld in tweo kolonnen. Een dezer was door do Cubanen reeds zoozeer in het naauw gebracht, dat haar geheele vernietiging zeker scheen, toen de andere afdeeling nog juist ter rechter tijd te hulp kwam. De Cubanen werden dientengevolge ge noodzaakt terug te trekken. Van de Span jaarden sneuvelden twee officieren en twee en dertig soldaten, terwijl vier offi cieren en twee en veertig minderen wer den gewond. In Madrid moet men met deze „over winning" niet eens erg in zijn schik zijn. Er blijkt toch weer uit, dat zóo de strijd wel een dozijn jaren kan duren, zonder dat Spanje weer volkomen baas wordt op het eiland. Nfieu wj aa rswenschen gebracht aan FAMILIE. VRIEN DEN en BEGUNSTIGERS, enz., opgenomen worden, tegen den prijs van slechts cent indien de ad vertentie 5 of minder regels bedraagt, elke regel meer 5 Cents. CUEHENOD HBEUWS. Vreemde dingen. Te Wildervank schij nen vreemde dingen te gebeurenzie hier wat het Nieuivs er van verhaalt Een weduwe, te Wildervank dezer dagen overleden, was, naar geruchten, bezitster van een aanzienlijke hoeveelheid effecten de een meende van f 60.000, een ander meende van 40 mille, enz. Aange zien ze met hare familie niet op al de bes ten voet stond, was de heer J.J. Soer, procureur ta Veendam, haar executeur testamentair. Bij de kennisgeving van haar overlijden aan den executeur werden twee personen aangesteld als bewaarders van het sterfhuis. Onder die tweo was ook de veldwachter Taatgen. Bij vertrek van T. werd een trommel vermist de effacten waren reeds bij genoemden procureur alleen bevatten de eenigzilverwerk. Dealgemeene verden king van het verdwijnen van die trommel viel op T., die Maandag zelfmoord pleegde. Bij het lijk van T. is een brief gavonden, waarin hij afsehied neemt van zijne vrouw en kinderen, bloedverwanten en vrienden en zijn volkomen onschuld betuigt aan den diefstal van een trommel met zilver. Gekrenkt eergevoel zou de aanleiding zijn tot zijne wanhopige daad. Behalve het verdwijnen van die trom mel on hetgeen daar geschiedde, houdt nog iets anders te Wildervank aller aan dacht gaande. De 40-jarige wed. van L. Zuiderhoek leefde in schijnbaar zeer bekrompen omstandigheden zij genoot zelfs nu en dan onderstand van de diaconie, zij werd ziek en stierf Zaterdag jl. Met iemand had zij eene overeenkomst gemaakt, dat deze voor hare begrafenis zou zorgen, waarvoor hij dan datgene zou erven wat zij naliet. Aan die verplichting wilde hij voldoen. Toen er Zaterdag menschen kwamen om het lijk te kisten,deden zij in de kamer een eigenaardige vondst. In beddelakens gebonden werden 39 rijksdaalders gevon den, terwijl in een paar jakken nog 38y2 gulden waren verborgen. Dat geld werd door den man in bezit genomen en allen verwijderden zich. Maandagmorgen kwam men lot de ontdekking d,^t menschen in het sterfhuis dat gesloten was waren geweest. Men kon toen zien dat de lijkkist geopend was geworden, het lijkgewaad onderzocht en de doode verlegd was. Of er iets door de nachtelijke inbrekers, die een luik weggenomen en eenige ruitjes verbrijzeld hadden om den grendel van de deur te schuiven, gevonden is, weet men eden toe is of zijn dader of daders ekend. Zware concurrentie Bij een Bos sche firma in gemaakte kleederen wordt najaarsopruiming gehouden. Als een staaltje van snuggerheid diene, dat iemand er de vorig e week voor f 2 een jas kocht. Hij bracht ze naar de Bank van Leening waar hij f3.50 ontving; liet beleenings- briefje verkocht hij weder voor f 1.50 voor de „winst" schafte hij zich een flinke jas aan, die hij gratis had. Dat heet nog eens concurrentie Te Gorredijk stonden twee dienst meisjes op den vaartwal, toen op eens de gbpnd onder haar voeten wegzakte, waar door. oen der meisjes naar de diepte meeging. Het andere meisje, dat haar wilde helpen, geraakte evenseens tc water. Gelukkig waren er spoedig personen bij do hand, die de beide drenkelingen behou den op het droge brachten. Het wegzinken van den grond aldaar is een gevolg van de zwakte van den onder bouw of de steekheiing, welke de werking van het water door het stroomen met de sluis niet kan weerstaan. Op het araenkerkhof te New-York is dezer dagen een bedelaar begraven, die bij het onderzoeken van zijn papieren niemand anders bleek te zijn dan de beruchte Engelsche oplichter Alexander Collie, die in 1875 te Londen voor een bedrag van ruim 24 millioen gulden aan valsche wissels uitgaf en daarna spoorloos verdween. De stoomboot „Lord Erne" uit Belfast is te Baltimore aangekomen met den stuurman en een matroos van het vergane schip „Belle O'Brien" aan boord. De stuurman was meer dood dan levend. De ongelukkige had tien dagen lang op zee rondgezworven. Geen dronk water en geen bete brood had hij in dien tijd geno ten Zijn kameraden van de „Belle O'Brien" hebben zich in kleine booten kunnen redden. fPUwiselèjSt Nieuws. De benoeming van den heer K. de Graaff tot gezworen van den polder Westplaat Flakkee is door Kon. Besluit 5 December 1895 No. 12 bekrachtig. Helaas, maar als te waar, i3 het vermoe den werkelijkheid geworden, dat de visch- sloep „Zeemanshoop" schipper W. Yiskil, waarvan we inons vorig nummer melding maakte, tijdens den jongsten storm is „gebleven." Dertien menschenlevens, waarvan zeven gehuwd en vaders, hebben bun graf in de baren gevonden. Sedert drie- en twintig jaren heeft onze vloot zulk een verlies niet geleden. Niemand die de vermiste sinds zijn uitzeilen heeft gezien, zoodat men ver moed dat het droeve ongeval op 8 Decem ber j.l. heeft plaats gegrepen. Behalve schipper W. Yiskil waren aan boord G. Jougejan, P. Rooij, M.Onderdelinde, C. Knape, G. Iloodzand, C. v. d. Puf, M. Taaie, C. de Koning, A. van Dongen, Nic. Vermaas, L. A. Koudijzer en B. Katte- staart. Hij, de Heere die slaat, geve weduwen en weezen, als mede hunne betrekkingen, van dien balsem uit Giliad die «Gewonden heelt, opdat zij het mogen verstaan en nazeggen: 't Is de Heere die gegeven heeft, ook de Heere die geDomenheeft, denaam des Heeren zij geloofd. 24 Dec. Heden morgen toen de post naar Ooltgenplaat zou rijden had het paard op de voorstraat alhier het ongeluk uit te gleiden en te vallen. Het dier bekwam geen letsel doch de burrie was door midden ge broken. Terstond werd een wagen door de heeren Kolffin bruikleen afgestaan en kon de posteljon zijn weg vervolgen. Op het hek voor de algemeene begraaf plaats alhier zal de woorden „Rust in Vrede" geplaatst worden. Dirksland. Op een jaarwedde van 100 gulden is in de plaats van wijlen de heer M. v. d. Viiet tot boekhouder der kerk alhier benoemd, de heor P. de Groot. De collecte ten dienste der Diaconie- armen langs de buizen gehouden, heeft de niet onbelangrijke som van 257 gld. opgebracht. Do laatste dagen waren voor de kin deren die de bijzondere- en de Zondag school bezoeken zeker aangenaam, daar niet alleen zij die de bewaarschool, maar ook die de handwerken waarnemen, ieder een eaudeau ontvingen, maar bovendien nog getracteerd werden op speculaas en krentebroodjes, ook werden die de dag school bezoeken niet vergeten, daar ook zij op versnaperingen onthaald werden. Het bestuur der Zondagschool deelde aan de kinderen op 2de Kerstdag, Bijbeltjes en andere godsdienstige boekjes en platen uit, zoodat zekor de jeugd zich een aangenamen week te herinneren heeft. Op den stal van den heer Jobs. Rood- zand alhier, heeft een os zieh zoo toege takeld dat men genoodzaakt was hem af te maken. Sosnmeisdijk Gehuwd. Johannis Kamerling1 ,jm 28 jr. van Stad aan 't Haringvliut en Flippina Hollaar j.d. 21 jr. Overleden. Maria Catharina de Bonte 59 jr. wed van Wouter Kieviet SSijHdelhariïis, 1218 December. Geboren: Cornelis, z. van Huibrecht Villerius en Geertrui Van Eek. Pieter, z. van Adrianus Krijgsman en Pieternella TCollo Aagje d. van Hen drik Dubbold on Adriana Peeman. Bastiaan Din- geman, z. van Dingeman Visser en Adriaantjo Vau der Sluijs. 8>en Hommel, 18 December. Geboren Loendert, z. van J. M. Breeman en Chr. Bruinsel Dina, d. van A Kornet en T. Mas tenbroek. Johanna, d. van Joh Jelier Vervloot en D. Karp. Overleden: Maria Van der Haart, 68 j wed. van Willem Van der Weel. ïïnide Tonge Geboren. Cornelia Jacobs, d. v. Jahannes Jacobus Cornelis do Lignie en van Lena Jacoba Kanters. ffiirksland. Gaboren Pieternella ci Leentje, dochters van Cornelis Van den Houten en Marina Tamboer Jan Hendrik, z. van Dammes Hogchem en Jacoba De Geus. Predllsheurtcn X«ndag SO Btecember. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en av. dhr. Eger van 's Gra venhago. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. leeskerk. Dan Bommel vm. en 's av.leeskerk. Ooltgensplaat vm.en 's av. leeskerk. Stellendam vm. en 's av. leeskerk. Ouddorp, vm. en'sav. leeskerk. Zaidland, vm. en nrn. Ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE ICERK. Oaddorp, Voorm. en 'sav. Ds. K. W. Rössing. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Voorm. 9 uur nni. 2 uur en Av. 6 uur Di>. A. Macksrzo. en Meuwjaar. Middelharnis dhr. Eger van 'b Gravenhage. Overige plaatsen geen opgaaf ontvangen. JUed Hers\ Merk Beroepen To Rittem dhr. van ICrevalen oand. te Rotterdam. Te Rolde, ds. de Roode te Metzla- wier. Te ilidvvoud, dhr. ten Bruggenkate, cand. te Broek in Waterland. Te Ronswoudo, dhr. van Uclislen, cand. te Harderwijk. Aangenomon Naar Veghel (toez.) ds. Heenk te Budul. Bedankt: Voor Vcenwoudsn, dt. Borgosius Sikkema t« Gieten. Voor Ee, ds. Stegenga, t« Oud- Loosdrecht. VissclierU. Te IJmuiden binnengekomen de visch- sloepen Zeemeeuw «cli. L. Koster met 2000 achelvisch Ebenhaëzer H. Langbroek 2000 Titia Jacoba, sch D. v den Hoek mot 2000 schv. Nijverheid, J. v. d. Hoek 1000 Toekomst J. v. d. Hoek 1600 Pionier L. van der Valk 1000 Op h. v. Zegen D. den Bruber 1000 Prljsraatfseï. De oplossing van ons Prijsraadsel No. 2 was: De prijs is bij loting ten deel geval len aan JOHAN TIGGELMAN Bz., te Middelharnis, voor wien het werk gereed ligt. Goede oplossingen ontvingen we voorts van J. C. J. D. v. d. D. P. A. v. G. en G. C. v. d. W., te Sommelsdijk. J. v. d. W. J. T. Bz. - G. V. en M. v. D., te Middelharnis. A. v. d. S. J. v. d. G. M. P. L. en M. J. B., te Dirksland. G. K. A. v. W. en 8. v. d. W., te Goedereede. G. Y. O., te Wissekeiie. JE Él sim \o. In mijn geheel genomen overschaduw ik de halve wereld. Laat men bet eerste en het laatste deel van mij af dan ben ik maar een zucht. De prijs is wederom een groot 4° boek werk in prachtbaud met platen van CHARLES DICKENS. Geede oplossingen worden ingewacht oAÓr of op 43 .latUïfflï'i 1893. Woensdag 8 Januari 1896, 's avonds 6'/a uur, in het „Hotel Spee" te Sommels dijk inzet van diverse huizen en erven te Sommelsdijk. Notaris «fl. C. VtBBï ISeï'geyk. Vrijdag 10 Januari 1896, inschrijving naar do jaarl. pachtsom van de Bouwhoe ve met Landerijen groot 60,10,74, Heet. in den Nieuwen üostmoer te Middelharnis, bewoond door den eigenaar den heer W, Zuijdijkvoor 14 jaren ingaande 15 Maart 1896. Notaris J. C. van BSeï*- gefjk. Woensdag 15 Januari 1896,'s avonds 61/» uur, in het Hotel Spee" te Sommels dijk afslag van diverse huizen en erven te Sommelsdijk. Notaris <5. C. van IBei'gefJk. Evenals vorige jaren zal wederom de gelegenheid worden opengosteld, brieven en andere stukken, voorzien van een over het adres getrokken kruis, om eerst op den nieuwjaarsdag te wordon besteld, vanaf 23 December t«r post te bezorgen. Op nieuwjaarsdag worden alleen post wissels en spaarbankzaken behandeld. Opnieuw trof onze Jongedoch- tersvereenigingeengevoeligeslag, daar het den Heere behaagde, den 18e Dcc. uit haar midden weg te nemen, haar geliefd lid, in den ouderdom van ruim 19 jarenna een langdurig en smar telijk lijden, dat zij geduldig droeg. Dat ze van ons ging in de hope des eeuwigens levens, le nigt onze droefheid. Namens de Vereeniging, D. SUE MAN, Ouddorp, Dec. 1895. 3 Is verschenen bij da te OP ZONDAG 22 DECEMBER 1895. Miienst lusschen STELLENDAM en ROTTERDAM v. v. 1896. Langs Hellevoefsluis, Silcuwen- lioorn, Hudenhoorn, 3c Brug, IVieuwesluis, Vlaardtn- gea cu Schiedam. Dagelijkache verzending van Goederen naar Ouddorp, Goedereede en Melissant. Van Stellendam van 2 Januari tot 31 December, Maandag en Dinsdag v.in. 5,uur. Overige dagen v.m. 6,30 uur. Van Hellevoetsluis. Maandagen Dinsdag v.m. 5,45 uur. Overige dagen v.m. 7,15 uur. Van Nieuwesluis. Maandagen Dinsdag v.m. 6,30 uur. Overige dagen v.m. 8,uur. Geen dienst des Zondags, 1 Januari, 2o Paaschdag, 10 Juni en de beide Kerst dagen, alsmede de eerste Donderdag van iedere maand. Bijzondere Diensten, 2e Pinksterdag. Van Stellendam vm. 5 ure en nm. 2 ure. Van Rotterdam vm. 8,30 u. en nm. 5,30 u. Yoor bovengemelden dag zullen totveel verminderd tarief Retourkaarten worden uitgegeven. 10 Juni (bij gelegenheid van de Buiten- sluische Paardenmarkt, Van Stellendam, 9 Juni des avonds 8 uur. Yan Middelharnis, voorm. 3 uur. Yan Buitensluisna afloop der markt. Van Rotterdam. Van 2 Januari tot 21 Maart, dagelijks nm. 1,30 uur. Yan 23 Maart tot 30 Juni. Maandag, Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag nm. 2,45 uur, Zater dag nm. 1,30 uur. Van 1 Juli tot 30 Sept. Dagelijks nm. 2,45 uur. Yan 2 Oct. tot 31 Dec. Dagelijks nm. 1,30 uur. De goedkoope HOEDEN- en PETTEN WIN HEL van van naar maakt bij dez« zijne geeerd© begunsti gers bekend een prachtige collacti© ia de fijnste Zomer-Artikelen te hebben ontvangen als, Ilooge Zijde Heeren Hon den in da fijnste kwaliteiten, Heeren Fantasie- en keephoeden in alle modellen en kleuren. Een mooie sorteering in fijne Iviaderpetjes, Clups, Don carlos Sportpetjes enz. om iets te noemen Fantasie- en keephoeden vanaf f 1.25. Manspetten donker en licht vanaf 30 cent. School petten 12 cent. Zijde Petten met en zonder voering ia diverse soorten en kwaliteiten. Verkrijgbaar de echte Antwerpach© petten. Verder alles wat tot dit vak behoort tot de sterkit con- curreeronde prijzen. Yoor het baggatel van f 3,ver zenden wij onze overal gerenomeerde groot en soliedgebouwd met 2-stemmige keurige orgelmuziek, met open nickel klavier; dezelve zijn mat nickel belegd, derhalve prachtvolle muziek. Dus geen overdekking van het klavier zooals vroe ger. Trotsch dit voordeel nog denzelfden prijs als vroeger. 10 tonen, 20 dubbele stemmen, 2 bas sen, 2 registers, 2 sluithaken en dubbsle balken. Alle hoeken zijn voorzien van stalen ornamenten, alles uit het beste materiaal vervaardigd. Discant prachtig van toon. Grootte 35 c.Meter. Dit instrument wordt zonder fouten en acuraat gestemd uit d© fabriek verzonden. Verpakkingskist gratis, porto 60 cent. Een handleiding voor zelfonderricht wordt gratis bij gezonden. fk waarschuw voor reclama van kleine afnemers, die gewoonlijk onze sedert ja ren bekende instrumenten, namaken. Het is altijd een waarheid dat men bij de oudste en grootste firma's het best kan bestellen, daarom nergons anders besteld als bij het grootste West. Duitsche Har monica Exporthuisvan 13 ei UT. SullI'- in Neuenradein Westfalen

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 2