Stad aan 't Haringvliet. De dienst bode van den heer G. Smits had voor enkele dagen het ongeluk in de kaai te vallen. Don Bommel, 4 Dec. Tot 2e Wet houder voor deze gemeente is, in plaats van den heer P. Lokker, overleden, ge kozen de heer A. Jongeling, Ooltgeiisplaat, 4 Dec. J.l. Maandag avond kwam don Koloniaal Joh. Braber van Ooltgensplaat na een 12 jarig ver blijf in Neder!. Indië (Batavia, Lombok etc.) alhier terug met behoud van pen sioen. Oude Touge, 4 Deo. In deze gemeente circuleert weder als ten vorigen j u-e een inteekenlijst voor een tijdvak van 13 we ken, met het doel om uit de opbrengst daarvan eene wekelijksche bedeoling te houden, tot wering der bedeharij, Dirksland. Wegens ouderdom is eervol ontslag verleend aan J. Hot, als onbezol digd veldwachter, en tijdelijk nachtwaker, en is zijn zooa J. Hof, ah zoodanig iu zijn plaats aaD0osteld. Melissant 3 Dec. De heer J. Zaaijer Pz. is met ingang van 2 Dec jl. weder herbenoemd tot Burgemeester dezer gemeente. SommeSsdfjk. Formosa eu het betalen van zóóveel uiidioen au oorlogskosten, ongerekend dau natuurlijk de concessiëu aau verscnil- lende mogendheden voor haar betnoeiïn gen. Een Russisch blad van naam ziet in een en ander het bewijs, dat Japan zich in den huidigen toestand schikt en afstand heeft gedaan van de continentale politiek. Japan geeft er de voorkeur aan, zich te bepalen tot de bevordering zijner belangen op de •ilanden, en zal zich hoofdzakelijk toeleg gen op de ontwikkeling van Formosa. De regeering zal zich met Rusland verzoenen en dan wel erkennen, dat Rusland recht heeft, invloed te oefenen op de toestanden en gebeurtenissen in Korea en Mantsjoe- rije. Aldus het Russische blad. Wel eenigszins vreemd klinkt het zeker, dat Japan, dat om Korea den oorlog aan China vei klaarde, thans zijn invloed in dit koninkrijk zou prijsgeven aan Rusland. Voor het oogenblik heeft Japan zooveel te doen op Formosa en voor de versterking zijner vloot, dat het gevaarlijk zou zijn, nu reeds een botsing met hst machtige Czarenrijk uit te lokken. Vooreen annexa tie van Korea en Mantsjoerije door Rusland behoeft trouwens vooreerst geenvrees te bestaan, wijl andere Europeesche röogend- heden daar wel tegen op zouden komen. Toch, afgezien daarvan, is het voor 't behoud van den vrede van groote beteeke- nis, dat Japan voor 't oogenblik de krijgsklaroen heeft opgeborgen. Mag men daaruit afleiden, dat het zijn best zal doen om met Rusland op goeden voet te komen, teneinde in de toekomst met die mogend heid saam de hegemonie in het verre Oosten uit te oefenen. Er zijn er die dit gelooven maar bij de groote massa blijft de vrees bestaan, dat Japan, als het eenmaal gereed is, ongetwijfeld Rusland op zijn weg zal ontmoeten en dat dan de wapenen zullen beslissen, wie in het Noord-Westelijk deel van den Grooten Oceaan de baas zal zijn. GEIIENCiSJ MflEUWS. Gerechtelijke verkoop. Volgens R. v. A. zal weldra een gerech telijke verkoop plaats vinden van den boedel van mevr. Domela Nieuwenhuis- Godthelp, Haarlemmerdijk 166. En die verkoop zou plaats vinden op last van den heer H. van Kol. Het geschil loopt over f 100, die mevrouw Nieuwenhuis van Van Kol gekre gen heeft voor een armen partijgenoot te Harlingen. Van Kol beweert, dat geld slechts geleend te hebben en wil het terug hebben. De kantonrechter stelde hem in 't gelijk en nu mevrouw D. N. die som niet wil uitbetalen, laat Van Kol den boedel verkoopen. Wel een bewijs hoe vinnig de parle mentairen en de revolutionairen tegen over elkander staan. Klaas Boes. Vrijdag is volgens de H a a r 1C tte Behagen bericht ontvangen, dat Klaas Boes, veroordeeld wegens moord op twee vrouwen te Beha gen, in de gevangenis te Leeuwarden tengevolge van eene ziekte is overleden. Man en vrouw. Te Dordrecht kwam een ;man zijn vrouw opzoeken, die hem ontvlucht was, en haar intrek had geno men in een logement. De vrouw wees het verzoek van den man af om hem te volgen en toen wilde hij, dat ze er dan samen op uit zouden gaan, om een eisch tot echt scheiding in te stellen. Daarin bewilligde de vrouw. Nauwelijks echter was zij op straat gekomen, toen de man haar aanviel en met een mes in het gelaat stak. De vrouw gilde om hulpeD de man ontvlucht te toen. De wond is heel gevaarlijk; de man die naar Rotterdam vluchtte, wordt opgespoord. Het schot te Terwispel. Het blijkt, dat het schot, waardoor een jongmenscb te Terwispel van het het leven werd be roofd, bij ongeluk is afgegaan. De zaak droeg zich als volgt toe Een 20-jarig persoon uit Terwispel, zekere Jeen v. d. B., iemand die veel jaagt zonder acte, was met een 2-tal collega's uitgegaan, om te trachten eenig wild te bemachtigen, 't Drietal stak een stuk land over, en zou, om den weg te bekorten, een wijk passeeren. Omdat het ijs nog niet goed te vertrou wen was, werden eenige van de daar voorhanden planken genomen en over de wijk gesmeten. Dit wilde evenwel niet al te goed vlotten de planken lagen niet naar wensch en werden nu terecht gelegd met de geweren, die geladen in de hand werden gehouden, v. d. 3. had den loopt in plaats van de kolf in de hand toen hij op het onvoorzichtige daarvan werd gewezen door zijn makkers, haalde hij het geweer naar boven, doch de haan, die open stond, haakte achter de plank het schot ging at en drong v. d. B. in de borst. Hij had nog de kracht om over de plank te gaan, zei daarna tot zijn makkers „dit gaat niet goed, ik ga sterven," zakte ineen en was dood. Door dit ongeval heefteen van de stroopers, wier getal legio is, op droeve wijze den dood gevonden. Twee heer enTe Rotterdam zijn een paar Amsterdamsche „heeren" aan gehouden, die overhemden, parapluies enz. bestelden op naam van Rotterdamsche ingezetenen, doch niet betaalden. De beide mannen werden op aanwijzing van een ongen, die voor hen overhemden gehaald had, opgepakt gedroegen zich op het bureau zeer brutaal, maar zullen wel een toontje lager gaan zingen. De heer P. Bol Agent der stoom- booten „Vooruitgang," „Pernis"en „Oude maas 1, II III, werd j. 1. week de dupo van ijverige plichtsbetrachting. Hij zag iemand bezig aau een partij manden met garnalen door de vooruitgang aangevoerd en staande op de Maaskade. Toen hij de bewuste persoon verzocht daaraf te blijven, als zijnde d:e waar onder zijne hoede werd hij onmiddelijk getrac- teerd op een partij flinke klappen, die der mate aankwamen dat zijn gelaat bont en blauw en hij verschillende kneuzingen bekwam. Van een en ander werd onmiddeljjk proces-verbaal opgemaakt. Het opperste gerechtshof der V er- eenigde Staten heeft uitspraak gedaan in een zaak, die reeds 38 jaren lang de rechtbanken der republiek bezig heeft gehouden. Het proces werd gevoerd door een mulattin, mevrouw Gaines, tegen de stad New-Orleans, die haar, op grond van onwettige geboorte, het recht betwistte een erfenis ter waarde van bijna 100,000 milj. in bezit te nemen. Het hooggerechts hof heeft thans mevrouw Gaines of liever hare erfgenamen, want zij is intus- schen gestorven in het gelijk gesteld. Aan dan rechter Spree oever heeft de „Allg. Electritats Gezebchaft" te Berlijn een groot terrijn aangekooht om een fabriek „Overspree" te bouwen tot levering van electriseh licht aan de voorsteden van Berlijn. 11e machines zullen een vermogen hebben van 30,000 PK. Het tarief is vastgesteld op 50 pfenning per kilowattuur voor verlichting en 10 pfennig voor drijfkracht in fabrieken, dat is nog geen 2'/2 pfennig voor een gloeilamp van 16 kaarsen en 8 a 9 pfennig per paardekrachtsuur. Toch denkt de Maatschappij deze prijzen, waarop soms zelfs rebat wordt gegeven, later nog te kunnen verlagen. Bijkeus nadere beriohten uit Palma zijn 70 lijken ondar hot puin van 't vernielde kruit huis te voorschijn gehaald en lagan vier eu twintig gekwetsten in 't hospitaal, van wie ver volgens reeds tien bezweken zjjn. Van de overigen vreesde men slechts twee te kunnen behouden. Koningin Christina heeft 10,000 peseta's voor de nagelaten betrekkingen der slachtoffers gezonden. De werkman die onlangs 't voornemen moet te kennen gegeven hebben om hot kruithuis in de lucht t® doen vliegen, is in hechtenis, maar ontkent nadrukkelijk. De gekwetste die hem aanklaagt, houdt echter zijn bewering vol. MOORD TE ROTTERD A M. Even na liet afdruk!:en van ons vorig nummer ontvingen we bericht van hot vinden van het lijk, onder de treurigste en geheimste omstandigheden. Tegelijk met het vinden was bij de ouders van den knaap de volgende brief bezorgd Hoogiteden dat valt je niet erg meede datje Zom weg is maar ik het wraak genomen den 18 November 's avons om 10 uur hij is dood hij lijd begrafen op dat land bij die oude huisjes daar achter die laagten in dat vierkanten stuk grond met gras bedek verlengde binnenweg daar die laan met die sloot is ik ben gisteren naar Mokem vertroken. En kom nog eens tervg om wraak te nemen met jullie ik ben oen per soon die alleen staat en ben sjaak ik het een langen haariegen jas ik ben tamelijk van lengte soms gaan ik naar Antwerpen snor en sik is weg met geel Engels broak het is sjaak datje hem vind. Om aoht uur was ik mot hem tiaagsehe veer om 7 ven uur ooik nogg om olliekoeken te gaat koopen voor zijn galgmaal tot jullie als ik hier koom uit van mooken denk dan om je dogter van 11 jaar. Nu dag Schoberdt. Hulden Mokem, Amsterdam. Op het adres A Hoochstoden Governestraat postmerk 28 Nov. 95 U—12 V Da brief was met potlood geschreven en de enveloppe ongel'rankeord en niet gesloten in een bus gedaan. De politie hoeft handen vol. Aanstonds viel de gedachte op de zwager des vaderb zekere Willem van Berkol die tot 3 maal j.l. Zaterdag in het verhoor is geweest doch uit gebrek aan bewijs weer op vrije voeten is gelaten. Hot volgende geeft een overzicht hoe alles meewerkt tot opsporing van dea dader. Een vrouw uit de Zandstraat melde zich aan. Zij had hot schrift, zeide zij, horkend, het moest van eenjzeeman zijn, die wel eens een bezoek bij haar bracht. Do politie giug met do vrouw naar Amsterdam waar de ouders van bedoelden zeeman wonen in de Jan v. d. Heydonstraat, waar een huiszoeking werd gedaan, maar (de man was niet tehuis. Hij meldde zich later aan een der politiebureaus aau, werd naar Rotterdam vervoerd, waar hij verhoord werd, en overtuigend bleek, dat hij niets met de zaak had uit te staan. De man werd natuurlijk dadelijk weervrijgelaten. Van Berkel, ,den zwager van Hoogstede heeft de politie nog niet. Wel moet bij haar een telegram uit Hamburg zijn ingekomen, waarin gemeld wordt, dat Van Berkel zich eerstdaag vrijwillig bij de politie zal aanmelden maar men heelt daar natuurlijk niet veel aan. Een politie inspec teur is naar Hamburg vertrokken om den verminsta op te zoeken. Omtrent dezen man deelt de N. R. Ct. nog mede Van Berkel was reeds vóór het vi.iden van het lijk tweemaal op het politiebureau in de Witte de Withstraat ontboden en daar ook verschenen- Toen hjj voor de derde maal ontboden werd, versoheen hij niet, en denzelfden dag dat het lijk van den knaap ontdekt word, verliet hij deze gemeente, medenemende alles wat er aan baai- geld in zijn woniug voor handen was. Zijn vrouw, die hij te Sohoveningen achterliet, weet niet waarheen hij zich begeven heeft. Om hem op te sporen vertrok de inspecteur van politie N. T. J. van de Kasteeie naar Bremerhaven en Hamburg. Van Berkel heeft eenigen tijd geleden den vader van den vermoordon knaap geld te leen gevraagd en na diens weigering enkele dageii daarna bedreigingen geuit. Intussohcn is jin een van de bussen aan het postkantoor te Rotterdam weer een briefje gevon den. Het -was geschreven op de helft van een oude, gebruikte enveloppe, en van den volgenden inhoud Ik komt maandag in de stad Mooketnom het meisje te vermoordschobberd. Covernestraat, cn dan volgt eenig onleesbaar gekrabbel. Dit briefje, door den directeur van het postkantoor ter beschikking gesteld van de justitie, wordt voor niets beteekenend gehouden naar het schrift wordt nochtans een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Heden werd, onder grooten toeloop van nieuwsgierigen, het lijk van don knaap ter aarde besteld, Men is te Rotterdam en 's Gravenhage verschrikkelijk zenuwachtig, toon Zaterdag te 's Hago aan een bewaarschool een man kwam, om een van de kinderen wat te vragen, ontstond er dadelijk een volksoploop. Tal van personen geven inlichtingen stapels schrift zijn cr bij de politie te Rotterdam ingekomen om het te ver gelijken, maar tot een resultaat kwam men niet. Tn de T ij d komt het volgende ver haal voor Gisternacht heeft in het perceel Rozen gracht 70 te Amsterdam iemand gelogeerd die er kamers gehuurd had, eu beloofd f 150 te zullen betalen. De man heeft op de bewoonsters van het huis een zeer onaangenamen indruk gemaakt. Daar echter aan haar niets bekend was omtrent den moord te Rotterdam, kwamen zij eerst Zaterdagmiddag er toe te denken, dat zij den moordenaar van den tien jarigen Hoogsteden hebben gehuisvest. Het signalement van den man, die Zondag voormiddag halftwaalf ongeveer aan het huis Rozengracht gekomen is, thuis gebleven en 's nachts gelogeerd heeft, is als volgtkort, broed gezicht, poneyhaar scheiding in het midden, sluwe oogen, lange oogharen, kuiltje in de kin, kort geknipts snor, middelmatige lengte, hooge schouders, een goede dertiger van leeftijd, een werkman, heerachtig gekleed. Hij droeg oen dun, kort overjasje, blauw grijze broek bruinen hoed die hem over de ooren zakte en hem niet scheen toe te behooren glacé handschoenen en geurde naar parfumerie Hij klaagde over pijn in den arm hij had daar „tocht gevat." De man vertelde aan zjjn hospita dat hij zich wat haastig te Rotterdam kleeren had gekocht omdat hij daar zijn kloedcren had weggegeven daar de broek tot knieen bemorst was met modder het is in Rotterdam altijd zoo vuil. Aan de dochter des huizes zeide hij dat hij van Rotterdam,aan de moeder, dat hij vun Antwerpen kwam. Hij spreekt zacht eu was schrikachtig telkens als er aan de straatdeur geheld werd. Hij gaf voor in autiquieiten te doen, wat blijkbaar niet waar was, want hij had er geen verstand van. Hij vroeg f 13 te leen, doch f 8 was ook goed. Hij is vertrokken zonder betaling. De man heeft een brief geschreven naai- Antwerpen, en schreef wel een uur lang. Het adres is door ons opgegeven aan den officier van justitie. Er was een roode postzegel op hij liet dien brief tegen 2 uur Donderdagmiddag wegbrengen. De aanhef van den brief was „Lieve Zuster", hij schreef van koffers zoetomolkschekaas eu sueade. „Je weet wel, hoe ik besta. A. van Dijk." Hij heeft den brief laten lezen. In den brief zitten voel taalfouten. Hij was zenuwachtig en maakte den indruk zeer dom te zijn. Hij is eenmaal uitgegaan naar de buitenzijde der stad. Hij was in zijn manier van optreden niet fatsoenlijk. Latere berichten De gezochte Van Berkel is to Hamburg gevonden. Do N. R. Ct. meldt omtrent een on andor het volgende Gisterenavond ta 9 uur 3 minuten kwam met den trein uit Hamburg aan het station Mans alhier aan de gezochte Willem van Berkel. iu gezelschap van den inspection- van politie T. J. T. van de Kasteeie, dia hem te Hamburg opzocht, en de inspecteurs van politie J. H. vau Beusebomjjeu J. B. Boudier, die Dinsdagochtend van hier uit huil oolega, zoo noodig tct het verleenen van hulp, tegemoet reisden tot Beotheim. Tusschen die drie inspecteurs in ging Van Ber kel kalm en bedaard naar een gereedstaand rijtuig waarmede men terstond naar het politiebureau in de Lange Torenstraat reed. Hier bleef hij, terwijl het reiskoffertje, dat in zijn bezit was, door den inspecteur Van de Kasteeie naar het hoofdbureau aan de Kaasmarkt gebracht werd. Van Berkel is iemand van vrij knap postuur en uiterlijk hij draagt een kneveltje en monstache, doch lijkt zeer weinig op het bekende signalement van den moordenaar. Hij was als heer gekleed met fantasiehoed en donkere blauwachtige winter jas. Te Hamburg, waar men hem vond, is hij bekend de reis derwaarts maakte hij over Utrecht, Osnabrück en Breinen. Zijne vrijwillige komst hierheen heeft voorkomen, dat hij te Hamburg in arrest genomen wertl, waarna aanvraag tot zijne uitlevering gevolg zoude zijn. Met eeu en andor zouden minstens enkele weken gemoeid geweest zijn; maar hij stemde er in too vrijwillig doch onder geleide herwaartB to komen. Toen de inspecteur Van de Kasteeie Van Berkel te Hamburg aantrof, vond hij hom in het bezit van een revolver. Van Berkel werd gevonden den dag nadat die inspecteur van hier via Osnabrück vertrokken was. Hulp werd daarbij verleend door een Duitschen politieagent, met wien de inspecteur alle woningen bezocht, waar Van Berkel volgens de registers der bevolking ingeschreven gestaan had, toen hij vroegei gedurende vijf jaren te Hamburg woonde. Men trof hein aan ten huize eener vrouw, die kostgangers houdt. Hij wei gerde eerst mede te gaan, doch toen hem te kennen gegeven werd, dat zijne komst naar Rotterdam in verband met den moord noodzakelijk was, was hij onmid dellijk bereid. Den nacht, dien hij daarop te Hamburg doorbracht, bleef Van Berkel onder üuitsche politiebewaking. Gedu rende de reis zeide bij aan den inspec teur, dat hij een pleizierreisje naar Ham burg gemaakt bad. Onder het verhoor, dat Van Berkel in het politieburau aan de Lange Toren straat onderging, was hij zeer kalm. Dit verhoor dat door den hoofdcommissaris, den heer W. Voormolen, afgenomen werd, duurde eenige uren. Van Berkel ontkende eenig deel aan den moord gehad te hebben, ontkende ook met zijn zwager Hoogsteden in onmin geleefd en dezen om geld gevraagd te hebben. De rechter commissaris, Mr. J. IL van Meurs, is met de instructie der strafzaak belast. Het verhoor duurde gisteravond tot 9 uur, maar leverde geene nieuwe ge zichtspunten op. Van Berkel bloef echter in bewaring en zal heden een nieuw verboor hebben te ondergaan. Wederom heeft de vader van den vermoorden knaap een dreigbrief ont vangen, maar men houdt dit voor eea poging om de justitie op het dwa ilspoor te brengen, of voor eon misplaatste grap. Het ware te wenschen dat men de schrijvers van zulke brie/on te pakken kreeg om ze zulke afschuwelijke „aar digheden" eens af te leeren. In Bussem is Zaterdag een man ge- arresteerd ook al verdacht van den moord. Bij onderzoek bleek, dat de man met de zaak niets te maken heelt. Men meldt ons uit Den Haag Naar meu verneemt, heeft een alhier wonende vrouw bij de politie alhier, in verband met den moord te Rotterdam eon verklaring afgelegd, waaraan blijk baar gewicht gehecht wordt. Althans daarvan is proces-verbaal opgemaakt, dat naar de politie te Rotterdam wordt opge zonden. Haar man, die thans gevangenisstraf ondergaat, zou naar haar uiededeelingen, omgang hebben gehad met een persoon, wiens signalement beantwoordt aan de beschrijving van den verdachte. De begrafenis van het slachtoffer had Maandagmorgen onder tallooze blijken van belangstelling plaats. Achter den lijkwa gen gingen ook de vier schoolkameraadjes, die den jongen Hoogsteden 's Maandags avonds hadden zion loopen met zijn ont voerder. Een zeer sterke politiemacht was op de been, maar de orde werd geen oogenblik gestoord. Het gerucht dat Van Berkol tegenover het lijk van het vermoorde knaapje is gebracht, is onjuist. Van Berkel heeft h°t gebouw aan de Torenstraat niet verlaten. Kalm antwoordt hjj op allo vragen, een plotsolinge binnenkomst van den commissaris doet hem volstrek niet schrikken. Zooals ivij boven mededeelden, wist hij voor vele uron een alibi op te geven, het schijnt dat hij dat voor onkelo uren niet heeft gekund. Buiten hem om wordt het onderzoek nog steeds voortgezet. Zijn schoenen possen niet in deindruk ken van voetstappen, die men heeft gebonden op de plaats van don moord ea zijn schrift schijnt niet goheel-n al met dat van den bekenden brief overeen te komen Zijn stem klinkt ferm, hij heeft niet don zaehtm toonaard, die de schoolmakkertjes waarnamen. Men heeft getracht door hem naar iets in de hoogte wijzen, hem een hooger toon te doen aanslaan, doch hij behield zijn zelfde geluid. Hij slaapt rustig en als men hem plotseling wekte, was hij dadelijk geheel bij zijn zinnen. i*%m atselijk Nieuws. Middelharnis. Met de aanleg van den telcphoou vau hier naar het Middelhar- nisciie Sas hebben zij reeds een aanvang gemaakt; do volgende week denkt men in gereedheid te komen. Heden werd alhier weder aangifte ge daan van een gestorven varken, dat ver moedelijk aan de zoo gevreesde varkens ziekte is gestorven. Als een bijzonderheid mag gemeld worden dat in deze gemeente al in ruim een maand geen sterfgeval heeft voor gedaan, en dat op de ongeveer 4200 zielen. Gelukkig bemerkt door een paar schip pers wisten ze haar spoedig op het droge te brengen. De hoeveelheid regen gevallen in de maand November j.l. bedraagt 77.4 m.M. met 20 regendagen tegen 44.2 m.M. met 11 regendagen ia do maand November 1894. Terwijl Zondag j.l. eenige jongelui uit deze gemeente langs de Zeedijk liepen te wandelen, kwamen ook langs dien zelfden weg een paar jongens uit Oolt- genspiaat, waarvan één de verregaande baldadigheid had om, zonder dat boven genoemde jongelui daartoe aanleiding had den gegeven, twee schoten met eeu re volver of pistool op hen te lossen, ge lukkig zonder iemand te kwetsen, ofschoon de kogels langs hun ooren floten. Het spreekt vanzelf, dat van dit geval aan gifte bij dj politie is gedaau. Dat de dader zijne rechtmatige straf niet ontga, is zeker ons aller wensch? Nauwelijks hoefc do winter haar intrede gedaau, of men hoort weder, d.itdoinfluén- za zich begint te opetib irert, men zegt dat hier reeds een 30 a 40 tal die ziekte gehad hebben, hoewel van geen kwaadaardigen aard. Wij houden ons overtuigd dat deze herbenoeming door alle ingezetenen mis schien zeer enkelen uitgezoudert met ingenomenheid zal worden vernomen, dewijl de heer Zaaijer gedurende de verloopen 18 jaren, die hij reeds aan het hoofd dezer gemeente stond, hare belangen met alle hem tendienste staande middelen heeft behartigd. Nu de laatste suikerpeen uit de ha ven van Dirksland zijn vervoerd blijkt dat het acantal Scheepsladingen 170 bedroeg meteen gezamelijkcn inhoud van 8119 last; vertegenwoordigende de ver voerde suikerpeen alzoo het respectabele gewicht van 16.238.000 Kilo. De door den lieer L van Beek jr. ingezonden geloofsbrieven voor zijne toelating als raadslid, zijn door den Gemeenteraad onderzocht en ïd orde bevonden en is de heer van Beek alzoo toegelaten. aiesiuiieuws. Predikbeurten Xondag 8 5> ecember. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. on 's av. dhr. Goris van den Briel.' Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. leeskork. Don Bommel vm. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat vm. en 's av. ds. Moll van Zwarte waal. Stellendam vm. en 's av. dhr. Basoski van Delft. Ouddorp, vm. nm. en's av. dhr. Eger van's Gra venhage. Zuidland, vm. en nm. Ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorm. en 'sar. Ds. IC. W. Róssing. GEREF. GEM. ONDER 'T ICRUIS. Dirksland, Voorm. 9 uur nm. 2 uur eu A v. 6 uur Ds. A. Mackenze. fier et. Kerken. Beroepen To Kamperland, ds. Mol, te Zwarte- vvaal. Ta Axel, ds. Teoriuk, to Werkendam. To Charlois, ds. Troost, te Ambt Vollenhove. Aangenomen: Naar Lodi (N.-Yersey, N. Am.), door ds. Contant, te 3iezelinge. Bedankt: Voor Nijkerk, door ds, Ringnalda, te Oudewater. Ncd Herv. Kerk Berospen: Te Suvenisse, ds, Snel, te St. Maartensdijk, vroeger ook aldaar predikant. Te Grijpskork, ds. Balt, to tleveskes. To Ankeveen, dhr. Stork, cand. te Amsterdam. Te Lettelbert en Enumatil (toez.), dhr. do Mol Moncourt, cand. to Jutrijp. Te Leeuwen en Puiflijk, ds. Herman, to Utrecht. Tc Vuursche, ds Van de Plassche, to Gouderak To Mierde, ds. Gunning, to Leersum To St Philipsland (toez.), dhr. Langman, cand., te Steenwijk. To Oterleek, dhr. ten Bruggenkate, cand. to Broek in Waterland. Te St. Michielsgestel c s., ds. Oudegoest, to Terborg. Te Ee en te Vastorion (toez.), ds. Stegenga, te Oud- Loosdrocht. Te Wanneperveen, dhr. Ruijs, cand. to Dedemsvaart. Tc Aalten, Tjel bes, te Schraard. Aangenomen Na ir Oude Pokola, ds. Buurman, tc Loppersum. Naar Overlang'oroek, dhr. van do Meane, cand. ta Doetinchem, Naar Wester en Heiiigerloe, ds. De Muinck Keizer te Vlaahtwedde. Bedankt: Voor Nijega en Elahuizen (Fr.), ds. Lochor, to Birdaard en Janum. Voor Oppenhuizen cn Uitwellingera, ds. De Ligt, te Rhenen. Voor Gaastmeer Grijpskerke (Z®el.) en Kollumerzwaag (Fr.), ds.Stegenga, to Garsthuizen. Voor Kolderveen, dhr. Langman, te Steenwijk, cand. Voor Zuidzande, dhr. Bleekcr, cand. BiurfferlüKe Btan«ÏT~ OverledenAdrian us van Geese, z. 1 jaar en 11 maanden. Gehuwd Krijn Kieviet jm. 22 jr. en Adriaantje Prins j. d. 20jr. KMdellinrnis, 21—28 November. OndertrouwPioter Grootenboer en Leentje Grietje, Waterman. Geboren Bastiaan Maarten, z. van Arend Groon en Klaarje De Groot. Pietortje, d. van Marinis Blok en Piatertje Wielaard. Elisabeth, d. Gerrit Roodzand en Dirkje v. Delft. S*a«ï a't Blavingvliet, 22—24 November Of er leden: Neeltje Leidens, 72 j., echtg van Marinns Van der Valk. Leendert Vermaat, 10 m. 12(1., z. van Witte Vermaat en Arendje Kol. Maria Koppenaal, 57 j., wed. van Pieter Jaoob Jelier. Beu Bommel, 27 November. Geboi en "Willem, 7. van Ruth Verkerke en M, Menheer. Overledenlevenloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van W. Buijs en M. Hin ken berg. QeuBe Tongc, 4 Dec. Geboren Jan z. v. Hendrik van Noord en van Jannetje de Ron, €$H4l<8or|», November Geboren Maartje d. v. Cornelis van der Bok en J moetje Somon Johaunis z. v. George .Moerkerken Pietertje Tanis Frederik z. v. Jacob van Huizen en Ivommertje Nicolaas z. v. Wouter Sperling en Cornelia Nioman. Johanna d. Johannes van de Wiel en Dina Witte. Krijn z. v. Teuti's Johannes Haamoteman en Jannetje Koese. Kraartje d. v. Wouter Hoogmoed en Leenrje Heerschap. Geertrui v. Poulus Nuij en Geertrui de Jong Arjaantje d. v. Leendert van Huizen on Geertrui Ber- kenboseh. Thomas z. v. Klaas Grinwis en Grietje van der Wende. Krijn z. v. Pieter Grinwis en Neeltje Tanis. Klaas Frederik z. v. Pieter SperliDg en Kaatje- Nieman. OverledenKommertje d. v. Hester de vogel 5 maanden. Koenraad z. v. Poulus Breen en Susanna Petsingeroud 5 maanden. Mina d. v. Jan Haameteman en Cornelia de Ruiter oud 2 maanden. AdriaaDtje d. v. Maarten Witte en ^Hes- ter Mastenbroek oud 3 maanden. Adriana d. v. Cornelis Pijl en Jannetje Yerhoeve Wed. van Aren Verhage 85 jaar. Maatje d. v. Eeuwit Tanis en Maria Kelensteeg vrouw v. Frans Witte 70 jaar. Getrouwd Jocob Meijer Janz. oud 31 j. en Ivlaarfje Meijer Jbd. 38 j. Kommer Lodder oud 44 j. en Neeltje Nederveld 29 j. Maarten Tanis oud 22 jaar en Jobje Tanis oud 19 j.

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 2