Middelharuis. Op den 13 December a, s. 's morgens 8 ure zal alhier een nain- spectie worden gehouden, voor de Miliciens die de inspectie deze zomer niet hebben bijgewoond; uit deze gemeente zullen daar aan moeten voldoen Arij van Gelder, G. L. Hartman, Abraham Vroegindeweij, Adrianus Krijger en Hendrik Langbroek. Ooltgensplaat. Dotr de H.H. S. de Ruiter en L. Donketeloot J.z. alhier is in de laatste dagen eed Christelijke Zang school opgericht, de Cursus werd dan ook door niet minder, dan 75 leerlingen geopend, die allen it klassen verdeeld dezen winter D. V. gratis les zullen, ontvangen. de sultan verkeert, niet te verergeren, dan zal de rust in het Oosten wel ge handhaafd worden. En nu, we zeiden het reeds, mag men aannemen dat die eendracht niet alleen bewaard blijft, maar zich ook zal uit strekken tot de andere mogendheden die zich in de Oostersche quaestie mengen. Het was de Oostenrijksche minister van buitenlandsche zaken, graaf Guiu- chowsky, die een voorstel heeft gedaan, waardoor een gemeenschappelijk optreden der Europeesche mogendheden in zake de gebeurtenissen in Turkije wordt ver kregen. Yele voorname couranten weten dit bericht mede te deelen, en voegen er nog bijzonderheden aan toe. Zoo zegt het Fremdenblatt, dat Oostenrijk een gedachtenwisseling heeft uitgelokt tus- schen de kabinetten der mogendheden, als gevolg waarvan Oostenrijk een zeker aantal oorlogsschepen naar den Levant zal zenden. De Keue Freie Presse noemt als het doel der overeenkomst, dat alle groote mogendheden volkomen eenstemmig ten opzichte van de te nemen maatregelen blijven. De Pesther Lloyd en de Nemzet mel den ook, dat Oostenrijksch-Hongaarsche oorlogsschepen naar de wateren van de Levant worden gezonden. Het geldt hier evenwel geen vlootdemonstratie of een feitelijk optreden, maar een voorzorgs maatregel, welke met het oog op den toestand noodig is. Ditzelfde wordt ook uit Berlijn geseind, waar de keizer langdurig heeft geconfe reerd met den Rijkskanselier en den Oostenrijkse hen gezant. Het onderwerp der besprekingen vormden de voorstel len van Oostenrijk tot een overeenkomst der mogendheden omtrent hun gemeen schappelijke houding tegenover Turkije. De bedoeling is, dat alle mogendheden tegenover zekere eventualiteiten voor elk speciaal geval vooraf een afspraak maken en eventueele stappen gemeenschappelijk ondernemen. Een rechtstreeksc'ne prac- tisehe aanleiding daarvoor bestaat tot nog toe evenwel niet. Van de onderhandelingen tusschen de groote Staten zal men spoedig wel meer hooren; voor het oogenbiik staat hu vast dat alle mogendheden hun schepen naar de Levant sturen, om klaar te zijn. Ha Engeland, Frankrijk en Rusland, komen nu ook Italië, Oostenrijk en straks Duitseklaucf. Het Italiaansche eskader bestaat uit de pantserschepen Umberto Andrea, Doria en de kruisers Stromboli en Etrurio. Het is met 1500 koppen bemand. De bevelhebber, admiraal Accini, heeft last gekregen zich aan te sluiten bij het Britsche eskader, de Europeanen en de buitenlandsche vertegenwoordigers in Turkije te beschermen, en bij drei gende verwikkelingen in volkomen over eenstemming te handelen met den Brit- schen admiraal. De Weener correspondent van de Indêp. beweert al iets te weten van het voorstel, door Goluchowsky gedaan. Deze drie punten zijn de voornaamstea. Geen der mogendheden zal, op eigen hand iets in het Oosten ondernemen, b. Mocht het na onderling overleg noodig worden geoordeeld iets te doen, dan zal dit gemeenschappelijk door alle mogendheden worden gedaan, c. Elk der mogendheden zal een eskader naar de Turksche wateren zenden. Hu, dit laatste gebeurt thans. Van twee mogendheden ontbreekt het antwoord nog op Goluchowsky's voorstel over een gemeenschappelijk optreden in het Oosten. Welke die zijn, wordt niet gemeldmen gist dat het Msaslaisa®3 en SEBïgels&Bïel zijn; maar wel wordt in Weenen beweert, dat er niet aan'te twijfelen valt of onder alle grootmachten van Europa zal overeenstemming worden verkregen. fl&De oorlogsschepen die koers zetten naar de Levant of daar reeds zijn ge stationeerd, zullen meerendeels waar schijnlijk wel in de haven van Smirna gaan ankeren, wanneer het aceoord een fait accompli is. Van de Russche vaar tuigen is dit reeds zeker. Er zijn er thans vijf in de Middellandsche zee, die onder bevel van admiraal Cologeras naar Smirna op weg zijn. De Engelsche ironclads liggen in de haven van Saloniki. Er zijn er zeventien, met een bemanning van ongeveer 9000 koppen. Als reden voor dit bezoek is opgegeven, dat de schepen proviand moesten innemen maar de Turken be grijpen wei beter. In allen gevalle zou dat ook geen twee maanden behoeven te duren, want zoo lang zal de Engel sche vloot er blijven. Admiraal Accini, de commandant van het Italiaansche eskader, gaat daarente gen met zijn schepen naar de Levant. Hij is te Rome geweest om zijn laatste instructiën te ontvangen en daarop weer naar Hapels vertrokken. Het eskader aanvaardt heden de reis en kan Dinsdag in de Turksche wateren zijn. De Fransche pantserschepen, die uit Toulon zouden gezonden worden om de vloot der Republiek ginds te versterken, vertrekken zóó spoedig nog niet. Ze waren al gereed, maar bij de Hyéres hebben ze een malheur gehad. Eerst raakte de formidable door een ge brek aan het stuurtoestel, aan den grond, en toen moesten de twee volgende sche pen, om een aanvaring te vermijden, naar den wal sturen, waarbij ze in ondiep water kwamen vast te zitten. Uit Touion werden dadelijk krachtige sleepboten ontboden, en aan dezen gelukte het, de Formidable en de Courbet vlot te brengen. Moeilijker gaat het met deAmiralBau- din, die in zes meter water ligt. üe schepen moeten nu eerst weer naar Toulon, om in het dok de schade na te Ook Griekenland heeft zijn „medewer king" aangeboden, om met de mogendhe den tegenover Turkije te deinonstreeren. Als belanghebbende meent het tegenover den Sultan ook wel een woordje te mogen meespreken. De groote Staten zullen, de Grieksche regeering echter wel beduiden dat ze het alleen best afkunnen. Het is nu juist tien jaren geleden, dat de mogendhe den, met uitzondering van Frankrijk, Griekenland dwongen om zijn leger terug te trekken, dat aan de Turksche grens was opgesteld en een dreigende houding aan nam. Ook dat geschiedde door een viootde- monstratie voor de Grieksche havens, en toen was toegeven de boodschap. Wellicht heeft deze min aangename herinnering de regeering in A thene bewogen, om zich, als het mocht, nu eens met haar eigen schepen te laten gelden tegen den Turk. Met het oog op de naderende vloten neemt de Turksche regeering hare maatre gelen. Op het eiland Tenedos, nabij den ingang van de straat der Dardanellen, is een observatiepost met een electrisch zoek licht gevestigd boven op den Berg Elias. Van de bezetting der Dardanellen waren onlangs 1400 man naar Yemen gezonden maar hun plaatsen zijn spoedig weer aangevuld, en het garnizoen der forten is nu dubbel zoo sterk als gewoonlijk. Wat echter, als, gelijk onlangs bleek, der ware kanonnen niet schieten kunnen Dan geeft ook een dubbele bezetting niets. Intusschen blijven in Klein-Azië de ongeregeldheden voortduren. Volgens een telegram uit Beyrout, is de toestand in Syrië en den Libanon veront rustend, daar men voor botsingen vreest tusschen de Druzen, Koerden eh C'ircas- siers. Te Damascus heeracht een ware paniek de Muzelmansche bevolking is er evenzeer verbitterd op de regeering als op de Christenen de plaatselijke autoriteiten hebben alle prestige verloren en welen niet wat te doen bij de tegenstrijdige orders die zij ontvangen. Uit Turksche bron wordt gemeld, dat de oproerige Armeniërs van Sivas, de Muzelmannen hebben aangevallen, na zich meester te hebben gemaakt van de goede ren in hun winkels. Een Turksc'n soldaat werd daarbij gewond. Verder hebben ze de Muzelmannen van Mandjilik gedood en dat dorp geplunderd. De autoriteiten hebben te Arabkir 40 dynamietbommen ontdekt, waarmede men gebouwen in de lucht wilde doen vliegen. Op aanvraag van de Muzelmansche bevolking van Diabekir om bescherming, zijn maatregelen genomen om de veilig heid te verzekeren. De orde heet, volgens het Turksche bericht, nu hersteld te zijn. Ook in Kesrik hebben onlusten plaats gehad, waarbij, alweer naar de Turksche voorstelling der zaken, de Armeniërs de aanvallers waren. Ze hebben te Arabkir een moskee, een gymnasium en een bazar in brand gestoken, waardoor een groote brand ontstond en verscheiden huizen in de asch werden gelegd. De Armeniërs vielen daarop de bewoners van de Muzelmansche wijk Oulon 'Pou- nar aan en doodden die. Isrli2a® ïfea-dlsaa-Ead heeft zichjzelt geëxcuteerd, zegt de Indêp. Hij h eeffc aan lien deputatie die hem het antwoord op de Troonrede kwam brengen, verklaard, dat Boris zal overgaan, en dat ook zijn andere kinderen, als hij die krijgen mocht, in het Grieksch-orthodoxe geloof zullen worden opgevoed, „üe opoffering die men van mij verlangt, om prins Boris onmiddel lijk orthodox te doen doopen, is een smar telijk offer voor een overtuigd katholiek," zoo sprak Ferdinand „ik zal mij echter voegen naar den voikswensch, die door de afgevaardigden is geïnspireerd, zoodra ik er in geslaagd ben, de groote tegenwoordi ge moeilijkheden uit den weg te ruimen. Overigens ben ik overtuigd dat het feit binnenkort zal plaats hebben." De redevoering werd met een onbe schrijfelijke geestdrifc ontvangen. „DE ALGEMEEHE TOE8TAHD." In zijn jongsten brief in de Groninger Kerkbode vestigde Wilhelmus de aandacht 'op enkele kenmerkende toestanden onder de Groninger landbouwbevolking, speciaal die in 't Westerkwartier. In aansluiting daaraan, geeft thans een landbouwer uit die contreie de vol gende teekening van het toenemend ver val van den eens zoo welvarenden land- 'oouwstand in Groningen „Kiet alle boeren gaat het slecht. K Hij, die eene eigen plaats bezit en geld genoeg heeft, heeft niets te klagen. Doch de boer, sooals zij bijna allen zijn, hetzij pachter, of eigen boer, dat wil zeggen, die zelf voor hunne plaats te boek staan, doch eene hooge hypotheek er op heb ben, heeft lang geen benijdenswaardige positie. En vanwaar komt het Zeer gemakkelijk antwoord. Bijna al de pro ducten, door hem verbouwd, zijn laag. De prijzen der granen zijn de laatste jaren de helft en meer lager geworden. De aardappelbouw is tegen een prijs van 60 cent per H.L. niets waard, tiet varkensfokken en mesten gaat niet anders dan met groote schade. De boter en melkprijzen gaan langzaam naar beneden, enkele oógenblikken uitge zonderd. De veeprijzen zijn tamelijk goed, bijna het eenige dat wat winstgeeft. De belas tingen op allerlei gebied zijn de laatste jaren enorm gestegen. De schulden wor den telken jare grooter, in één woord de toestand is tegenwoordig onhoud baar. Eer de boer zijn toevlucht tot de boeldagen heeft genomen, was er al o zoo vaak aan de deur geklopt van den kapitalist. Maar neen, boertje, hij troost u nietalles bezwaard, waar zult ge meer. geld op krijgen En uw crediet dan het is vervlo- gen. Wat ongelukkigNog een laatste redmiddel beproefd, en dat zijn de boeldagen." Met de hier bedoelde boeldagen of wel veeboeldagen nü staat het aldus gescha pen De arhïe, boeren koopen dan vee op tegen ongeveer f 10 a f 20 per stuk boven de waarde, doch op zes maanden crediet. En dat vee zoeken zij dan zoo spoedig mogelijk aan de markt te brengen, om met de aldus verkregen specie, zich voor- loopig te redden. Dat sommige notarissen de veeverkco- pers in dezen handel de helpende hand bieden, door ze geld voor te schieten, keurt Wilhelmus af. „Heeft zegt hij een notaris geld, welnu iaat hij dan tegen matige rente aan die veekoopende en veeverkoopende boeren dat geld ter leen gegeven. Bij deze manier van doen is het heel best mogelijk, dat de noodlijdende boer in één avond honderd gulden scha heeft welke som terecht komt in de beurs der speculanten. Op die wijze is het zeker duidelijk, „waar de boerenstand heen gaat" om met onzen geaehten inzender te spreken. Hiet naar luilekkerland, maar naar de woestijn. Zeker, de algemeene toestand geeft reden tot tevredenheidzei onze laatste Troonrede. Komt, heeren Minister en Kamerleden, leest dit eenvoudig, wel sprekend schrijven en zegt ons wie gelijk heeft, gij of ODze boer in 't Weater- kwartier. Zeker, de toestand geeft reden tot tevredenheid, voor u wellicht, maar niet voor onze noodlijdende plattelands bevolking. Hiet alleen, dat de boer lijdt, maar met hem en door hem lijdt ook de boerenarbeider. Hij niet het minst. Lijdt ook de ambachtsman, de winkelier. Lijden kerken en scholen. De ontevredenheid neemt toe, maar de maatschappelijke wel stand kwijnt, waar het geluk schuil gaat achter de zware, sombere wolken van aanhoudende zorgen." efüïimi) NÓEIJW». PRIJSVRAAG. De handelsreizigersvereoniging „Eendracht" looft een prijs van vijf en twintig gulden uit, voor eene degelijke beschrijving, op het gebied of ten dienste van den handelaar handelsreizigers of agentdienstig voor hoofdartikel in haar Orgaan. Ongeacht men prijswinner is, worden genoemde stukken successievelijk als hoofdartikel, in haar blad geplaatst. Alle stukken moeten anoniem worden ingozon den en zullen door het bestuur aan eene bevoegde jury ter beoordeeling worden gegeven, terwijl oen begeleidend schrijven aan genoemd bestuur onderteekend moet worden met den naam van den inzender. De jury zal bestaan uit deskundigen, geheel buiten de Vereeniging, terwijl de inzending voor of op Uit. December 1895 moet geschieden aan het Bureau van Redactie, Korte Hoogstraat No.Ï8 AanvaringTe Rotterdam zijn twee stoombooten tegen elkaar gevaren. Een knecht op een der booten werkzaam, sloeg door bet ongeval overboord en verdronk. Een officieel telegram uit "Petersburg meldt qat de keizerin Vrijdagavond om S uur voorspoe-, qj bevallen is van een dochter, die den naatn van o'ga heeft gekregen. De toestand van beiden is j, evredigend. To Colorado Springs in de Vereenigde Staten ia een brutale spoorwegdiefstal gepleegd. Een goudzending, ter waarde van J0Ü.00Ü dollar, j bestemming KewYork, was op eerstgenoemd station per sneltrein uit Santa aangebracht. De kist met goud werd aan een agent ovorgege ven en in een gewelf geborgen. Enkele minuten na 't vertrek van den trein versobenen twee gemaskerden bij den agent, en dwongen hem met hun revolvers om 't gewelf te ontsluiten. Hierop brachten zij den agent naar zijn slaapkamer, dwongen hem zich te ontkleedeD en te bed te gaan. Vervolgens laadden zij de kist op een wagen en verdwenen met hun buit. Eau bedrag van 55000 dollars in banknoten wist do agent voor hen te verbergen. Zoo luidt althans een New Yorksch draadbericht. Oplichterij. Een jkoopman te Grnauw i3 door een handige oplichter uit het land van Hulst voor een}.brlangrijke som opgelicht. De man „verkocht* niet minder dan 5000 Kg. aardappelen, waar bij geen cent voor ontviug. Het slachtoffer, die het toch al niet te breed had, is geruïneerd, de arme man durft nier ineer tehuis te komen. Gelukkig is de oplichter tbaos achter slot. De Leidsche studenten. Het geval aan da Leidscbe Hoogero, Burgerschool voor meisjes schijnt niet zoo erg geweest te zijn als de „ooggctuig'e" iu het Nieuws voorstelde. De directrice der school verklaart thans dat liet gegeven verhaal zeer overdreven is. Maar'twas blijkbaar toch ook weer erg genoeg. Uit Londen wordt gemeld, dat de Mikado voornemens is het volgend jaar een bezoek te brengen aan Engeland. Zoodra koningin Victoria van dit voornemen hoorde, noodigde zij den keizer uit. De Mikado zal. do reis doen op zir'n eigen jacht, begeleid door een Japanscli eskader. Hij zal de eerste keizer vau Japan zijn, die een reis naar het buitenland maakt. De Engelsche admiraliteit heeft oen telegram uit Chemulpo ontvangen, waarin bevestigd wordt dat eon sloep, behoorende tot het pantserschip E d g a r in de Japausche wateren gestationeerd, is omgeslagen en dat 48 mariniers zijn verdron ken. Te Cleveland in den Amerikaau- schen staat Ohio is tengevolge van oen verkeerd signaal een wagen van de elee- trische tram met 29 a 30 personen van eeu 30 M. hoog viaduct in de Enyahoya- rivier gestort. Eenige personen wisten nog in tijds van den wagen te springen, de overigen verdronken. Dertien lijken zijn reeds gevonden. Bij Ceuta is de Italiaansche stoom boot Solferinomet 1200 landverhuizers voor Zuid-Amerika aan boord, op een rots geloopeD. In de booten gingen de passagiers aan wal. maar een boot sloeg om, waarbij meer dan 20 personen ver dronken. Ter navolging. Een landeigenaar in Friesland, Fries van geboorte, thans wonende te s'Gravenhage, vertoefde naar het TJ.D. verhaalt, deze weekin Friesland oin de pacht te ontvangen van zijne boerde rijen. Een boer trad binnen en legde f1200 op de tafel, die hij als pacht schuldig was. Daar is f400 te veel," zei de eigenaar der boerderijen. In de Friosche taal antwonrde de boer Mijnheer dat kan niet waar wezen, mijn vrouw en ik hebben van mor gen het geld driemaal nageteld." Do eigenaar antwoordde, dat zulks wel waar zou zijn, maar dat hij hem f 400 wenschte te schenken, terwijl ook in do volgende 5 jaren de pacht niet meer dan f 800 zou bedragen. De boer was bijna sprakeloos van blijdschap. Alweer de drank. In de schoenmakerij en leerlooierij des heeren Van Sieberg te Giize-Rijen heeft zich een treurig feit voorgedaan. Zekere E., aldaar werkzaam als schoen maker, werd wegens dronkenschap door den meesterknecht weggezonden, waar aan hij niet voldeed, een schoenmakers mes opnam en daarmee ieder dreigde. Op verzoek van den meesterknecht zouden de looier Willemen en nog een andere knecht P. uit de fabriek verwijde ren, doch vóór Willemen nog den tijd had iets te doen, ontving hij van P. een hevigea messteek, zoodat hij bloedend neerzeeg en thans niet buiten levensgevaar verkeert. Onmiddelijk werden de koninklijke marechaussees gewaarschuwd, die P. iu hechtenis hamen. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is ter beschikking van de j ustitie gesteld. Sedert jaren is de oud-president van het Oostenrijksche huis van afgevaardig den, Dr. Smolka, van het sfcaalstooueel afgetreden. Maar de grijsaard leeft nog lustig voort aan zijn Galicischen haard, hetgeen te merkwaardiger is daar hij dezer dagen tegelijk met zijn 85en geboor tedag den 50en yet jaardag herdenken mocht zijner ter dood veroordeeling. In de jaren der Metternichsche reactie werd hij als lid van een geheim Poolsch genootschap en als samenzweerder aange klaagd en in 1845 tot de doodstraf verwe zen. Keizer Ferdinand begenadigde hem, maar zijn burgerschapsrechten werden hem ontnomen. Ha 1848 kwamen betere dagen en Smolka betrad opnieuw de politieke loop baan, hij speelde als voorzitter der Kamer zelfs een groote rol. Zijn talrijke vrienden hebben hem op den gedenkdag geluk gewenscht en de bladen deelen nu zijn hartelijke dankbetuiging daarvoor mede. EA&rite. UIT LIEFDE TOT DE MOEDER. In een Duitsch blad wordt de volgende ge- bourteuis verhaald, die '.;ort geleden plaats vond. Op een kouden, storraaolitigon morgen wer den de bewoners van een visschersdorp, aan hot strand gelegen, gewekt door oen kanonschot. Allen wisten, wat dit beduidde, en spoedden zich naar het strand. Dicht bij de kust was een schip op een zandbank geraakt. De beman ning was in den mast geklauterd, en hield zich aan het touwwerk vast, om niet door de gol ven te worden weggeslingerd. „Reddingboot klaar Dit geschiedde aan stonds, doch het hoofd van de manschappen, Harro, was er niet. Reed3 zéér vroeg had hij zieh clien morgen naar oen naburig dorp bege ven. Men kon onmogelijk op hem wachten, dn.iv men ieder oogenbiik verwachtte, dat het schip uit elkander zou slaan. Aoht man rooiden tegen don vroeselijken storm in. Gelukkig bereikten zij het wrak en hielpen de arme schipbreukelingen in de boot. Eén hunner moest echter achterblijven. Hij hing hoven in don mast en was geheel verstijfd ten gevolge van de koude. Zij waagden het niet hein naar beneden to h den, de bood was reeds moer dan voi, de storm nam voortdurend in hevig heid toe en hun aller lev.on stond op het spel. Toen zij aan land kwamen, was Harro ook daar. Hij vroeg, of allen gered waren en hoor de toen van dien oenen, die in den raast was achtergebleven. „Ik ga hem halen riep hij, „gaat gij mede De omstanders wildon echter niet en vonden het een onmogelijk waagstuk. Harro sprong in de boot mot do woorden: „Dan ga ik alleen." Op hetzelfde oogenbiik komt zijne moeder op het stranden smookt hem „Ga nietuw vilder bleef op zoe on Udo Udo was haar jong ste zoon, waarvan zij sedert oen paar jaren niets vernomen had. „Blijf hier uit liefde voor uw moeder „En hij daar op zee... weet gij, of ook hij een moeder heeft Do oude zweeg hierop, en vier mannen spron gen met IIarro in do boot. Het wrak stond reeds geheel onder water, on het k03tta.de grootste inspan ruling om hot te naderen. Eindelijk gelukte het. Harro klimt zelf in don mast om don bijna bevroren jongeling naar benedon te halen, legt hem in de boot, ou nu gaat hot weder naar het strand. Toen men dicht genoeg bij het strnnd gekomen was, klonk Harro's stem Zog aan moeder, dat het Udo is De wakkere, jongs zeeman bracht zijn moeder haar jongsten zooa terug; het wns zijn broeder, dien hij gered had EES GOD LOOCHENAAR BESCHAAMD Jozef Bakker was oen godloochenaar, dia jaar in jaar uit het land doortrok om voordrachten ovor het atheïsme to houden. Op zekeren dag, toen hij in eon zaal binnen eene kleine stad eone rede hield, zeido hij „Indien er werkelijk een God ware, zoudt gij niet meenan, dat deze zich dan bekommeren moest om mij, die mijn geheele leveu doorbreng, om Gods bestaan to loochenen f Kijkt mij eens goed aan, hoe goed het mij gaatik ben sterk, opgeruimd en volkomen tevreden, altijd gereed 0111 andereu aan het lachen te brengen, zoo goed als een uwer. Gelooft gij niet, dat, zoo er werkelijk een God ware, deze op de een ol andere wijze zijne ontevredenheid zou openbaren over mjne voordrachten, waarmede ik hem voortdu rend laster Bij deze woorden stond een in de vergadering aanwezige boer op,enzeide: „Mijn hond heeft do gewoonte te blaffen tegenj alles wat hij zietzelfB de maan, wanneer zij zich aan den reinen blauwen hemel vertoont, begroet hij mot zijn geblaf. En wat doet de maan Zij gaat voort in haar glans en schoonheid to schijnen, zonder eenig notitie to nemen van hot geblaf van het radelooze wezen. Juist alzoo is het met den redenaar, dien wij zooeven gehoord hebben. Hij blaft ook togen den Almachtige, als de hond tegen de maan. Eu wat doet God f Hij laat Zijne zon opgaan over boozen en goeden en rogent over rechtvaardigen en qnreehtvanrdigen. Hij is geduldig, omdat Hij do lange eeuwigheid voor 1 ich hoeftmaar er komt oen dag, dat Hij allo menschonkinderen tot verantwoording zal roepen, zooals in de Ileiliga Schrift geschreven staat." Deze eenvoudige, maar overtuigendo woorden van den boer maakten een diepen indruk op do hoorders. En hij had niet vruchteloos getuigenis afgelegd. Bakker erkende later zijne dwaling, verootmoedigde zich wegens zijne zonden en besloot zijn aardsche loopbaan met de verkondi ging dos Evangelies. Hij had leeren inzien, dat, waar God hem zoo lang met geduld had gedragen, dit geone machteloosheid, maar veeleer een gevolg Zijner onbeschrijflijke barmhartigheid en lankmoe digheid was. S*laaï$eMjk SommeMijk. Belanghebbenden wordt bekend gemaakt dat op Vrijdag 29 Hov. a.s. de straten binnen deze gemeente moe ten worden geschuurd en dat deze werk zaamheden moeten volbracht zijn voor des middags 12 ure. In 't begin dezer week verliet de wed. Penninga met haar schip volgeladen met suikerpeën deze gemeente. In de haven echter had zij door zekere omstan digheden het ongeluk in de kant te varen. Door den schok dreef het achterdeel van het schip naar den anderen kant, zoodat het de haven geheel afsneed en de verdere scheepvaart belemmerde. Het schip be kwam hierdoor nog een lek en men moest een deel van de peën in een ander overladen. Daardoor kwam het schip vrij en konden de wachtende schepen weer doorvaren. Den Rommel, 20 Nov. Dezer dagen is in verzekerde bewaring alhier gesteld, T. B. die bij inbraak op heeter daad is betrapt, door den onbezoldigden Rijks veldwachter D. van Weel alhier. Dezen laatste komt dan ook een woord van lof toe, voor de on vermoeide pogingen, door hem in het werk gesteld, om den reeds lang verdachten diet te vatten. De suikerpeëri-canpagne is zoo goed als geëindigd. Er vp Millioen Kilo op de Het zesjarig zoontj kwam i I 3rd ongeveer 6V2 eegbrug gewogen, van J. C. alhier va. im jZatërdagmojgen uit de school zijn slechte oogen een sluisje in de |u hij verdronken arige knaap H. en liep tengevolge op het weespad bij sloot, en voorzeker z zyn, zoo niet de el Metaal Mzn. voorbij gng en zijne ldom-. pen zag drijven. Het mheil vernemende sprong hij zonder aarjslen te water, en maakte de boenen, wike achter do sluis gewrongen waven los waardoor hij het hoofd voorzichtig ui) do modder kc,n tillen, en den knaap fet groote blijdschap bij zijne ouders kou lengen. Voorz.eker eea kordate uitvoering Oude Touge, 20 ïov. EvenrJa het jaar zal ook üzen wintov alhier eene verloting geboden. worsen, tea stemming behoeve der armen. Dirksland. Bij gkouden door lidmaten der Net] Herv. Kerk alhier is tol kerkvoogd herkotn de h eer Matheus Kastelein au tot Nfabelen de heeren A. Struis, C. v. d. Pfcl, en Tobias Bak ker. Voor rekening <E gemeente is het huis van wijlen de Eer D. Droogendjjk aangekocht met hel doel tot post- 'en. telegraafkantoor te "órden ingericht. Melissant. De Her K. Kwak is her benoemd tot Kerkvtgd en de Heer A. van der Werf tot N<p,bel der Hervormde Gemeente, en beide hebben die benoe ming aangenome,n. Ouddorp. Vrijdq a.s. des avonds te zes uur hoopt Ds. Feijkes van Dord recht in de Herv. Kik alhier eene School rede te houden, tj welke gelegenheid er gecollecteerd zaWordeu voor de Chr. School.

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 2