sprong hebben, slechts door uitwen- ge middelen wil tegengaan. Zoo nu weer de heer M. van Yliet in de N. R. Ct. Het scheelt niet veel, of hij wil door het aanleggen van speel pleinen de jeugd zediger maken. Maar hoe kan. het anders, waar de rechte kennis van 's menschen wezen, gelijk die uit Gods Woord te putten is, ontbreekt. Daar wordt de mensch en ook het kind vaak beschouwd als slechts een speelbal der omstandig heden, en meent men, dat slechts wijziging van die omstandigheden noodig, zonder meer, om de jeugd in het goede spoor te houden. De ondervinding leert echter het onge noegzame van zulke uitwendige ver anderingen wel inzien, als men maar niet te hoogmoedig ol te bevangen is om in deze de waarheid te be kennen. Red.] SS ti r&v r I ij fee ibess. aarde:. De Porte heeft zich zelve volkomen on schuldig verklaard aan de tooneelen van moord on bloedstorting in het 'JTtlï'k- sche Sïïjk. De Armeniërs die zijn het, die aanvallend optraden en de Muzelman nen doodsloegen en daarop zijn deze, om dat hun geduld eindelijk uitgeput raakte, verdedigend opgetreden, met het gevolg dat de Armeniërs klop kregen. Gansch natuurlijkwant de Mohammedanen zijn de sterkste in getalen dat ze wat hard terug sloegen, is evenzoo begrijpe lijk. Aldus replieeert de Porte op de nota der zes gezanten, en voor den vorm zegt ze aan het slot nog een onderzoek toe, om de juistheid van haar beweren te staven, 't Is weer de oude taktiek van de zaak anders voorstellen, en uitvluchten zoeken, om tijd te winnen. Zoodra de gezanten kennis bekwamen van het ant woord des Sultans, hielden ze eene bijeen komst, ten huize vau den Franschen gezant Cambon, waarvan de uitslag was, dat de Engelsche, Russische en Oosten- rijksche ambassadeurs, Sir Philip Currie, de heer Yon Nelidoff en baron Calice, een onderhoud hadden met den minister van buitenlandsche zaken, Said Pacha. Wat er verhandeld is, weet men nog niet. Men hoopt en vertrouwt echter, dat de gezanten zich thans niet in de luren zullen laten leggen. Men brengt den Engelschen ministerraad, die heden wordt gehouden, in verband met het dralen der Porte om satisfactie te gevenwant Salibury is spoediger naar Londen terug gekeerd dan eerst zijn voornemen was, en volgens Daily News heeft hij een on derhoud gehad met den Russischen ge zant. De Engelsche premier kan we betoogden het vroeger reeds moeilijk meer terug, en voor den Sultan blijft de aanwezigheid der Britsche vloot in de Turksche wateren voortdurend een reden tot ongerustheid. Al voert hij dan ook in zijn repliek een stout woord, onder de hand is hij den gezanten in sommige eischen, die op den huldigen toestand der Armeniërs in Kon- stantinopel slaan, toch alvast ter wille. Zoo heef Said Pacha aan de gezanten de stellige belofte gegeven, dat de Armeni sche vluchtelingen gerust de kerken kon den verlaten en niet gemolesteerd zouden worden. En daarop heeft de ontruiming der kerken Donderdag plaats gehad, in tegenwoordigheid van de dragomans (tol ken) der verschillende gezantschappen. Overigens is de toestand nog geenszins geruststellend. Wel worden de Christenen nu met rust gelaten, maar de gisting onder het volk uit zich op andere wijze. In de moskeeën zijn plakkaten aange plakt, waarin een nieuwe grondwet wordt geëischt voor alle Ottomaanscbe onderda nen. De haat van het domme gepeupel tegen de Armeniërs wordt door de Jong- Turksche partij handig geëxploiteerd, om uit de onlusten munt te slaan tegen den Sultan, die in de eerste plaats verant woordelijk wordt gesteld voor den staat van zaken. Over dezen revolutionairen geest heerscht in het paleis meer ongerustheid dan over woelingen der Armeniërsen het is wel zeker, zegt de correspondent der Standarddat de vrees voor de Jong- Turksche partij zal bewerken, wat dusver door het vereenigd optreden der mogend heden niet bereikt werd, nl. de invoering van Armenische hervormingen. Het aantal Armeniërs die in de kerken van Pera gevlucht waren, beliep een 1200. Yolgens een nieuwe raming zijn sedert het begin van de onlusten 700 personen gedood, gewond en verdwenen. Rusland heeft een oorlogsschip naar Trebizonde gezonden, waar de Turken nog voortdurend de Christenen bedreigen. Ook de Italiaansche regeering heeft de noodige schikkingen getroffen om een eskader naar de Turksche wateren te zenden. De commandant zal zich in zijn actie geheel aansluiten bij den Britschen bevelhebber. De kalmte is te Consta8ilin®g>el teruggekeerd, zegt de indep. in een leader. Ook in Trebizonde zijn geen ongeregeld heden meer voorgevallen. De Turksche regeering, naar de vertoogen der gezanten luisterend, heeft alle maatregelen genomen om de woelingen van de fanatieke Muzelmannen tegen te gaan, en daarop is ook onder de Armeniërs het vertrouwen weer teruggekeerd. Nu wacht de groote quaestie van de Armenische hervormingen nog op afdoening. De Sultan ontving Zaterdag den Engel schen gezant, sir Philip Currie, in particu liere audiëntie naar men vermoedt, om met hem een heel ernstig woordje te pra ten. Als Abdoel Hamid nu maar de overtuiging heeft gekregen dat het Brittan - je meenens is, zsl wel spoedig een beslissing verwacht kunnen worden. Noorwegen heeft een nieuw mi nisterie. De heer Hagerup, een lid van den Staatsraad te Stockholm, staatsman zonder sprekende kleur, is er premier van. Overigens is het kabinet uit vertegenwoor digers van alle partijen saamgesteld. Zoo fungeert Sverdrup, de bekende leider van de gematigde partij, als mini iter van eere- dienst, terwijl Engelhart, een van de radicalen, als hoofd van het departament van binnenlandsche zaken zal optreden. Men begrijpt dat het hier een verzoe ningsministerie geldt. Koning Oscar wil het nog eens probeeren om den Noren in 't gevlei te komen. Wellicht vindt zijn poging instemming bij de gematigder ele menten, en moeten zoo de radicalen bakzeil halen. Dit zal eerstdaags wel blijken. Maar anders, als het verzoenings kabinet de voornaamste eischen van het radicale program toch niet mag inwilligen, is het niet in te zien, hoe de politieke toestand in Noorwegen nu beter zal worden. «EftlEX&B» NlfliWS. Uit Brussel wordt gemeld, dat de Belgische en Fransche politie een goe de vangst heeft gedaan. Een internatio nale dievenbende, uit 35 leden bestaan de, die in den laatsten tijd in Belgie, Frankrijk en Italië groote diefstallen van geldswaardige papieren in bankiershuizen pleegde, is gearresteerd. Voor meer dan een millioen aan geldswaardige papieren is ontdekt. Onder de gevangenen bevin den zich verschillende verdachte bankiers. De waarde der gestolen papieren wordt op vier millioen francs geschat. Onzedelijke lectuur. De hoofdinspecteur van de recherche te Amsterdam, de heer Batelt, gaat met loflijken ijver voort de verspeiders van onzedelijke letuur ach ter de hielen te zitten. Nu heeft hij weer een belangrjjke ontdekking ge daan. Door de douane aan de grenzen op merkzaam gemaakt, dat in de laasten dagen belangrijke bezendingen kisten met boeken uit Parijs naar Amsterdam wer den gezonden, be gaf bedoelde inspecteur zich in den nacht naar het perceel Sin gel 374, waar de boekhandelaar F. van Gtrombrugsche woont en legde daar be slag op een wagenvracht onzedelijke brochures, photographiën enz. In 't holle van den nacht werd de buit naar het huis van arrest vervoerd, doch toen men daar geen gehoor kreeg, naar het naastbij gelegen bureau van politie op het Leidscheplein gebracht. Vrijloten. De burgemeester van Rot terdam nam Vrijdag negenmaal aan de loting voor de nationale militie deel, voor negen jongens die niet tegeuwoodig waren. Voor allen haaide de burgermeester een vrij nommer uit de bus. Een huis ingestort. Zaterdagochtend is in de Tulpstraat bij den Loosduinscheu weg te 's Gravenhage een huisje ingestort, een koetshuis met bovenwoning, waari n de timmerman Diercks met vrouw en 5 kinderen gehuisvest was. De man was reeds naar zijn werk en één jongetje bui ten, doch de vrouw en vier kinderen werden onder het puin bedolven. De moe der werd dood te voorschijn gebracht, waarschijnlijk gestikt in een sloot, die vlak langs het perceel loopt, en de grond vesten schijnt ondermijnd te hebben. De vier kinderen werden levend opgegraven. Het personeel der aan het huis grenzende fabriek van gas toestellen van George Wilson volvoerde krachtig het reddings werk. Nader meldt men ons uit Den Haag, dat de werklieden van den Wilson het plafond, waardoor de slachtoffers waren bedekt, oplichten. Toen brachten zij de kinderen te voorschijn. Do moeder lag met het aangezicht in het water (het huisje was door een sloot begrensd, waar in de ruine neerplofte) en was blijkbaar gestikt. De arme vrouw was pas negen dagen geleden uit het kraambed gekomen. De kinderen bevonden zich redelijk wel. Nabij Deventer is Zaterdag de behanger K.,bij den overweg van de spoorbrug dooi den trein 10.45 (Hollands'che spoor) over reden. Het hoofd en de schouders waren vreeselijk verminkt, de man was oogen- blikkelijk dood. Te Korteuhoef heeft de kleerenblee- ker v. D. het ongeluk gehad van zijn hondenkar te vallen, tengevolge waar van hij inwendig zulke kwetsuren kreeg, dat hij aan de gevolgen is bezweken. De gemeenteraad van Zwolle heeft besloten, voor een bedrag van minstens f100,000 deel te nemen in het maat schappelijk kapitaal van den Noordooster Loeaalspoorweg, wanneer de concessiona rissen zich neerleggen bij eenige voor waarden omtrent de exploitatie der lijn, o.a. dat zij geheel als locaalspoor moet worden geëxploiteerd, en voorts onder bepaling, dat de aansluiting van den van Zwolle uit gaanden zijtak aan de hoofd lijn moet geschieden te Ommen. Mond- en klauwzeer. De veehouder D. van Zij tveld teLoosdrecht, heeft tijdens de jongste mond- en klauwzeer epidemie met uitstekenden uitslag het volgende middel toegepast. Hij hield de bekken zijner runderen inwendig zuiver met een verdunde oplossing van crcolin. Het resultaat was zoo verrassend, dat dieren die voor de toepassing van het mid del volstrekt niet in staat waren voedsel te gebruiken, aanstonds na de zuivering smakelijk stonden te eten, terwijl geheel herstel spoedig volgde. Omreden. Gisterenavond, te ongeveer 6 uur, viel in het dorp Driebergen door het schrikken van het paard voor de stoomtram, v. W., koetsier bij den hoer Van Bh, aldaar, tusschen de wagens van de tram; hij raakte onder den achtersten wagen, zoodat deze over hem heen ging en de ongelukkige onmiddellijk gedood werd. Gistermiddag werd door een trein der Staatsspoorwegen, op de hoogte van de 2de spoorbrug onder de gemeente Lon- neker, een schildersbaas uit Enschede overreden. De machinist trachtte nog te stoppen, doch het was reeds te laat. "Vreeselijk verminkt werd het lijk onder den trein uitgehaald. De man laat een weduwe met eenige kinderen onverzorgd achter. Br andstichters. Te Domburg is in den laatsten tijd op twee plaatsen brand gesticht. De politie zoekt nog vergeefs naar de daders. Door do ingeze tenen wordt f 100 uitgeloofd voor de aan wijzing dezer onverlaten. Het kostbaarste rijwiel ter wereld, of althans een door kostbaarste, bezit de Sultan van Marokko. Hij heeft een twee- wieler, die f 4200 heeft gekost. Daarenbo ven bezit de Sultan een electrischen driewieler, welke f 1200 heeft gekost. De jonge Fransche Millionnair Lebaudy bezit ook een zeer kostbaren tweewieler. Hij is een zoo groot voorstander van wielrijden, dat hij tegenwoordig 60 jonge dames, die hij van rijwielen heeft voorzien, het wielrijden laat leeren. President Faure is ook een vriend van wielrijden. Onder de bagage, welke hij naar Fontei- nebleau meenam, waren zes rijwielen. De President der Vereenigde Staten, de heer Cleveland, gaat ook onder de wielrijders. Hij doet het voor zijn gezond heid, op raad van zjjn doktor. Te Brussel is het eind van het wiel- rijseizoen vooral merkbaar in de banken van leening, waar nu zooveel fietsen worden gebracht, dat men er opzettelijk bergplaatsen voor maken moet. In de Fransche stad Digne is weder een treurig electriciteit-ongeluk gebeurd. Een jong werkman, die bezig was met het herstellen van geleidingen voor eleetiisch licht, heeft een electrischen stroom door het lichaam gekregen. Hij was onmiddel lijk dood. Men had den jonkman gewaar schuwd. dat de Btroom zou komen maar hij had gemeend, dat dit niet zoo gauw zou gebeuren, en was nog even gebleven om iets af te maken. Studenten. In een Rotterdamsche her berg hebben een dertigtal Delfsche studen ten Vrijdagavond nogal bar huisgehouden ze moesten door de politie verwijderd worden. De heeren kwamen een poos later terug, en toen ontstond er een vecht partij met de burgers, waaraan de politie met geweld een einde moest maken. Wluatselijk Nivwws. Somnieïsdijk. Burgemeester en Wet houders hebben bekend gemaakt dat de toegang der O. L. school voor de zomer- verzuimers is gesteld op Maandag 11 November en dat aan hen die op d:en datum niet school zijn voor het geheeie winterhalfjaar de school wordt ontzegd en tevens, dat er geen leerlingen zullen worden toegelaten, die op den laatsten October geen schoolgeld voor de geheeie maand November hebben betaald, tenzij zij op de lijst van gratissckoolgaanden voorkomen. Ouders en voogden worden dus in het belang hunner kinderen en pupillen zoowel als voor den geregelden gang van het onderwijs verzocht hier van nota te nemen. Ingevolge het verzoek gedaan door den Heer Jacob Joppe aan Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente, om ontslag van de Brandweer, is hem zulks door dat College eervol verleend. Tevens werd door B. en W. eervol ont slag verleend aan de Heeren M. J. van Driel en J. D. H. Harnack wegens 60 jarigen leeftijd. Genoemde Heeren is bij dat eervol ontslag tevens dankbetuigd voor de door hen in hunne kwaliteit bewezen diensten. Tengevolge van dat ontslag hadden de volgende veranderingen plaats bij het Branweer personeel: Jacob Joppe werd vervangen als Brand meester Generaal door Dimmeu Kieviet, thans Brandm., de Brandmeester D.Kievit werd vervangen door j M. Dorst thans Assistent Brandmeester. De plaats van Assistent Brandmeester wordt aangevuld door jjde benoeming van Johs. Timmer man Mz. thans hoofdman van het Brand- piket. De Assistent Brandmeester M. J. van Driel wordt vervangen door P. Kas telein Johsz. L. Joppe Cz. vervangt Johs. Timmerman, als Hoofdman en A. M. van Dorsser vervangt J, D. H. Harnack als Hoofdman plaatsvervanger. De laatsten behoorden bij de manschappen van het Brandpiket. Middelharnis, 12 Oct. Heden avond werd alhier uit het spui levenloos opge haald het lijk van de 78 jarige vrouw Magdalena Breeman, die kort te voren haar woning had verlaten, het lijk werd naar haar woning vervoerd. In deze week zullen van de Middelhar- nischo visschcrsvloot, de eerste sloepen weer naar zee vertrekken. Stad a/'t Haringvliet. Bij het lossen van suikerpeeen op de kaai gingen de paarden van A. J. Braber op hol. Wagen en paarden sloegen omver, de knecht er tusschen, doch deze kwam er boven verwachting zonder lichamelijk leisel af. Het aantal lotelingen dezer gemeente, welke 22 October moeten loten bedraagt vijf. Oude Tonge. Openbaro vergadering; van den raad dezer Gemeente, op Woensdag, den 16 October 1895 des voormiddags ten 10 ure. Present al de leden. Na opening der vergadering door den voorzitter worden do notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Alvorens tot de behandeling der punten over te gaan wordt bij loting uitgemaakt in welke volgorde de stemmen in deze vergadering zuilen worden uitgebracht. Ie. "Worden gelezen de ingekomen stukken, o.a. procesverbaal van kasopening in dato 9 dezer, waarbij alles in orde is bevonden en het saldo in kas bedroeg f438,23r'. 2e. Wordt de gemeantebegrooting dienst 1896 met algemeens stemmen vastgesteld en do hoofde lijke omslag daarbij uitgetrokken op f 4300 3e. Worden aan het algemeen armbestuur en aan het burgerweeshuis voor 1896 eon subside toegekend elk ad ƒ1000. 4e. Wordt vastgesteld het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1895. 5e Wordt vastgesteld het suppletoir kohier voor de belasting op do honden "dienst 1895. 6e. Wordt op verzoek van den pachter A. O. Stolk met algemeene stemmen besloten den pachttermijn van do bouwwoning en landerijen van den boedel L. G. Dabbe te brengen op 7 jaar. 7e. Wordt besloten om de toelating van de wintel-leerlingen op de O. L. School, en don aanvang van de herhalingsschool te bepalen op Maandag 18 November a.s. Na nog eenige mededeelingen van huishoude- lijken aard en geen dor loden meer het -woord verlangende wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Dirksluiid. Burgemeester en Weth. dezer gemeeute, brengen aan belangheb bende ter kennis, dat op Vrijdag 18 Oct. des namiddags na 3 ure gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting of herinen ting. Willemstad. Waartoe soms weten schappelijk gevormde mannen niet bij machte zijn en wat eenvoudige, iu do practijk opgegroeide peisonen vermogen. Een niet alledaagsch geval deed zioh voor eenige dagen hier voor. Het betreft de verlossing eener koe. Die verlossing slaagde niet naar wensch. Integendeel, twee rijksveeartsen moesten er bij te pas te komen. De eene werd reeds 's morgens 11 uur gehaald en toen tegen den avond hot werk nog niet vlotte, werd eau tweede ontboden. Beide waren tot des avonds 10 uur bezig, doch na herhaaldelijk pogingen to hebben aange wend zonder eenig gevolg, gaven ze het op. Het dier zou moeten sterven en de rijksveeartsen gingen huiswaarts. Toen togen echter een paar veehande laars alhier aan het werk en wel met het gunstigste gevolg. Het mocht hun geluk ken na verloop van een uur het reeds veel gehavende kalf uit het moederlichaam te verwijderen. De moeder verheugt zich op dit oogenblik in goede gezondheid. September was een prachtige maand. Schoon was hot weder. Stil, door geen golfje gerimpeld, vertoonde zich het Holl. diep dikwerf als eene heerlijk blauwe vlakte. Scherp klonk het holle geratel van Sieepbooten over het stille water. Maar thans begint het weder van karakter te veranderen. De lucht wordt grijs en grauw en de wateren zijn nog al eens ruw en onstuimig. De tijd van storm en hooge watervloeden breekt weer aan en dan leveren het Holl. diep on hot Volkerak -= ook door do zandbanken, die den tonnenleggei'3 aanhoudenden ar beid verschaffen nog al gevaar op. Bekend, of liever berucht, is ook het Hellegat, Hier zonk heden (het is Zaterdag 12 Oct.) een tjalk, geladen met bieten enkomendevan Dirksland, Doopvarenden hadden ternauwernood tijd, zich tc redden. Zonder naar iets meer te kunnen omzien, moesten zij in allerjl het vaartuig ver laten, om in de boot den oever te bereiken. SoMsmeSsaJijlk. Overleden Jan Schellevis. j. m. 17 d. zoon van Leendevt Scbollevis en Kaatje Springvloed. 9Ss«Meï5«arr:l§, 3—9 October. Ondortrouwd Arend Witvliet, 35 j. en Eva Sprong, 35 j. Geboren: Arij, z. van Abraham Den Boeren Adriaantje Breeman Martijntje, d. van Hendrik Viskei en Martijntje Langbroek. Overleden: Jolmnna PotronellaLambert*Van KleijBina, 79 j.; Maria Gebraad, S6 j., eehtg. Jacobus Wowl ijk. StasH a/t ESuringvlset, 26 Sept.—8 Oct, Geboren Adriaantje, d. van Jan Trommel en Neeltje Van der SluisJanna Geertjo d. van Marinus "Willem Bazen en Jannetje Wilhelmina Van Oost, Lena, d. van Balten Maliepaard en Sietje van Spluntor Den Bommeï, 9 Ootobor. Ondertrouwd; Teunis Van Wolferen, jm. 25 jvan Oud Beierland, en Jannetje Fokker, jd. 23 j., Piotor Beijer. jm. 25 jvan Middelharnis, en Willempje Van der Meij, jd. 30 j. Geboren: Petrus, z. van Joh. Everaars on M. Buijs. Duile Tonge, 15 Oct. Geboren jAbraham zoon van Hugo Boom en Willomtje Volaart Elizabeth Goverdina dochter van Cornelia Nijsse en Antonia van Wezel. IVfeuwe-Tonge. GeborenJaoobus Cornelia, z. van Willem Holleman en Pieternella v. d. Ouden. Overleden: Jobanue3, 11 m., z. van Teunis De Jong on Boudowina Mjjs, Neeltje Holster, 61 j., gehuwd met Marinus Elonbaas, Loor-.dert Kievit, 2 m., z. van Nicolaas Kiovit en Cornelia Bestman. ItteïissaJst 1 Sept.—Oct. Geboren: Tijsje, d. van A v. d. Vliet en J. Buth. Adriaantje, d. van L. Kasteloijn en C M. v, Dijko. Getrouwd Jn. Snijder 22 j. j. m. en L. v. Oude naren, 26 j. j. d. A Doornheijn, 34 j. j.m. en L. Kievit, 31 j. j. d. Overleden D. v. ITorkon, 55 j. L. Frederika 54 j. D. Both, 11 maanden, een levenloos aangegeven kind van A. v. d. Spaan en A. v. d. Nieuwendijk. Siertuiieuws. fi®re«ïik!i>eurteii Zondag 20 October. GEREFORMEERDE KERKEN. Middelharnis, vm. en 's av, da. Dekker van Naar- den. Stad aan het Haringvliet, vm. en am. leeskork. Den Bommel, vm. en 's av. leeskerk. Ooltgonsplaat, vin. en 's av. leeskerk. Stellendam, vm. nm. en 's av. dhr. Eger van 's Gra venhage. Ouddorp, vm. nm. en 's av. ds. Voigt van Fijnaart. Zuidland, vm. en nm. ds. Z. Hoek. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Voorin, en 'sav. Ds. IC. W. Róssing GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, Voorm. 9 uur, nm. 2 uur, en Av. 6 uur Ds. A. Mackerze. Kcref. lierken. TweetalTe Vianen, ds. Lange, te Oldobroek, en ds. Middelkoop te Nijkork. BeroepenTe Sprang, ds. de Groot, te Kou dekerke. Te Kamerik (Utr.), ds. Bajema, rustend pred. te Staphorst. Aangenomen Naar Ilijlaard, door dhr. Tromp cand aan de V. U. te Woudsend. BedanktVoor Kamperland (gem. Wissekerke), door ds. Geerling, te Brouwershaven. Bfed lïerv. Sterk. BeroepenTe Beetgum, dhr. Klein cand. ta Hardegarijp. To Heusbroek, dhr. Stamrood, cand. te Oud Karspel. Te Hollandscheveld (toez.), ds. Boss, te Hedel. Te Bakkoveen (teez.), dhr. Klein cand. te Hardegarijp. Te 's Heer-Hendriks- kinderen en Wissekerke, ds. Drost, te Biezeliuge. Te Monster, ds. Kok, te Ophousdeu. Te Kruisland ds. Bruins Jr., cand. te Idaard. Te Wedde ds. Cremer, cand. to Zuidhorn. BedanktVoor Leerbroek, door ds. Van der Sluis, te Neerlangbroek. Het kerkgebouw van de Chr. Geref. Gemeente te 's Gravendeel nadert snel zijn voltooiing. Het ziet er zoowel in- als uitwendig keurig uit. Zondag a.s. zal men er do eerste maal in vergaderen. Dan hoopt Ds. Wisse van 's Graven hage er de eerste godsdienstoefening in te houden en het aan zijne bestemming te wijden. M arblifcricliten. Brielle, 14 Oct. Boter f 0,60. Eieren f5,50 de 100. GRAANMARKT. OUDE TONGE, 15 Oct. J. Tarwe f—a f— Nieuwe Tarwe f5,40 a f6,10. Gerst 6 ct. p. kilo. Rog-ge, f4,a f4,25. Haver, f 1,90 a f 2,15 Erwten f6,a f Aardappelen f1,50 a f l,70. Ajuin f,90 per 60 kilo. Boter 65 cent de 5 ons. Eieren 4 cent per stuk. Rotterdam, 14 Oct. Binnenlandsche Granen. De aanvoer van Granen was lieden niet zoo ruim dan de vorige week, de Eoonen daarentegen waren goed vertegenw©ordigd. TARWE. 25 cent lager. Naar deugd verkocht van f5,75 a f6,90. ROGGE 10 cont lager van f3,75 tot f4,60. HAVER, met ruimen aanvoer was slechts tot 10 cent verlaging te plaatsen. Per heet. van f 1,50 tot 2,75 en per 100 kilo f5,a f 5,50. GERST. Winter 10 ct. lager. Per heet. 13,50 a f4,40 en per 100 kilo f6,25 tot f 7,Zomer f3,20 a 3,75 per heet. en f5,50 a f6,per 100 kilo. Chevalier f4,a 4,80 en f6,50 a f f,-?-per 100 kilo tusschensoort. PAARDEBOONEN verkocht van f 5,tot 5,30. BRUINE BOONEN ruim prijshoudend. Naar qual. van f8,25 a f9, WITTE BOONEN, verkocht vanf 10,af 10,50. en kele puike partijtjes tot f 10.75 BLAUWE ERWTEN zijn verkocht van f 5,25 tot f 7,< 5 Steeds blijft de vraag echter naar puike en mooie qual. aanhouden als gevolg van weinig aanbod in die soort, zoodat daarvoor flink boven de hoogste notee- riug is te bedingen. KANARIEZAAD weinig gevraagd f6,50 a f8, MEELBERIOHT. De vorige week bleef de vraag voor meel aanhouden ea sommige inlandsche fabrieken zijn niet in staat aan alle aan vragen tot levering te voldoen. lieden meel zeer vast, noteeiing nog onveranderd. NOTEERINGrEN. Tarwemeel, lo qualiteit lui. f8,50 A f8,75 p. 100 k. netto '^e 1 f n f I n i f i i) n n lo Duitseht—„f— t f n n n le p. qual. Ilong. f 13,50 f 14, ext f 11,— „f12,25, Ordinaire Prima Amer. f 10,25 „f 11,25 lo qual. f b 2e qual. f 8,50 f 8,75 Zeeuw.Tarwobl. f-,- f Zeeuw. Tarwem, 1„f— FransehRoggebl.f—f— üuitsche f 8,— „f 8,50 Inlar-dsch f-,_af__B b b Rotterdam, 14 Oct. Op de veemarkt waren heden ar ngovoerdpaarden, veulens. ezels, 207 vette runderen magere 148 vette kalveren nuchteren kalveren, 2414 schapen of lammeren, 627 varkens, biggen bokken. Heden waren de prijzen als volgt: Runderen 1ste qual. 66 ets. 2de qual. 60 ets. 3de qual. 56 cis. Kal veren 1ste qual. 90 ets. 2de qual. 80 ct. 3e 73 ot. Scha pen lste. qual. 64 ets 2de qual 56 ets. Alles per kilo. Varkens le qual. 20'/i. 2o qual. 20, 3e qual. 19'J2 ct. ieht soort act. per halve kilo. VerSioopiaaaccn enz. "Woensdag 23 October 18,95, nam. 2 uur, in hot „Hotel Spee" te Sommels- dijk: inzet van 12-49 33 heet. bouwland teSominelsdijk, 9-59-00heet. bouwlanden tuinland te Middelharnis, 2-43-10 heet. bouwland te Mclissant en 1-60-50 heet. bouwland te Nieuwe Tonge. Notaris

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 2