i^iaatseiij Nieuws. Ooltgensplaat, 5 Octob. Heden avond werdt deze gemeente bezocht door twee in abnormalen toestand verkeerenden biggenkooplui, die zich schuldig maakten aan mishandeling van het voor het rijtuig gespannen paard. Al zeer spoedig werd door de gemeente-veldwachter 11. Metaal (om verdere ongeregeldheden voor te komen) beide kooplui met paard en wa gon uit de gemeente verwijderd en proces verbaal opgemaakt. Nieuwe Toiige, 9 Oct. Door de stem gerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd tot Notabel, Krijn Prince cn tot leden vanbetKies- collegie zijn herbenoemd J. v. Ham, P. Dorst, M. Dorst en A. v. d. Broek en benoemd O. Vreeswijk, in do plaats van H. v. d. Broek overleden, dewelke allen hunne benoeming hebben aangenomen. 3SSH ken, die God daartoe kceft geroepen. Deze mannen moeten daarom niet met elkaar op ket open marktplein debatteeren, maar in particuliere conterentiën be peinzen in welke orde en in welke mate de beteugelingsmiddelen kunnen en mo gen worden toegediend en aanbevolen. flBER AAR-M&id. De opstootjes in fl4.«nssiaiïtinO|»el blijken vau zeer ernstigen aard te zijn geweest, en, mag men sommige berichten vertrouwen, dan zijn de Armeniërs er niet gansck onschuldig aan. Ze waren van plan, Zondag een groote betooging te houden ten gunste van de hervormingen die de mogendheden ver langen. De Porte verzoekt den patriarch, te willen zorgen voor het uitstellen der betooging 5 doch deze antwoordde, dat zijn landgenooten vertwijfeld waren en op de vervulling der eens gegeven be lofte willen aanhouden. Hoewel hij zich er liever buiten hield, wilde hij echter wel beloven, te doen wat hij kon om onlusten te vermijden. Op verzoek van den patriarch werd toen de betooging tot Maandag uitgesteld. De vertegenwoordiger van den opper priester zou dan naar het paleis gaan en den sultan een smeekschrift overhandigen. Een groot aantal Armeniërs had zich daarbij aangesloten. Doch de politie zette de straten af, die naar het paleis voerden en toen de Armeniërs opdrongen, maakte de politie van de wapens gebruik. Er ontstond nu een langdurig en woedend gevecht, waar n vele dooden en gewonden vielen. Omtrent den inhoud van het verzoek schrift, dat de Armeniërs aan de regeering wilden overhandigen, loopen de lezingen uiteen. Men zegt dat het eigenlijk alleen moest dienen als een voorwendsel, om een aantal samenzweerders in staat te stellen het paleis van den grootvizier binnen te dringen. De agitatoren wisten zeer goed, dat zij van de politie tegen stand zouden ondervinden. Daarom is de correspondent der Standard van meening, dat het optreden der Armeniërs alleen als een gewapende provocatie kan be schouwd worden, en dat zij de noodlottige gevolgen aan zichzelven te wijten hebben. Volgens den eenen berichtgever werd bij 't gevecht 30, volgens anderen meer dan 80, ja wel 200 Armeniërs gedood. Het geheele aantal der Armeniërs, die te Konstantinopel wonen, wordt op 200.000 geschat. Sultan Abdoel Hamid belegde terstond een ministerraad. De uitslag was, dat de grootvizier, Said-Pacha, van zijn post werd ontheven, en in zijn plaats Kiamil- Pacha tot grootvizier werd benoemd. De gisting in Konstantinopel duurt nog voort. Dinsdag hadden er opnieuw kleine botsingen plaats. Toen de politie eenige Armeniërs wilde arresteeren, bo den dezen tegenstand, waarop er twee werden gedood. De arrestaties worden op groote schaal voortgezet en de ver bittering van de Turken tegen de Ar meniërs neemt steeds toe. Laatstgenoem den durven zich niet op straat vertoonen, daar zij gevaar loopen onmiddellijk op gepakt te worden. Te Londen is men van meening, dat door deze ongeregeldheden de oplossing der Armenische quaestie zal worden bespoedigd. Men verwacht, dat de Sultan nu spoediger een beslissing zal nemen, waardoor' verdere moeilijkheden met de Europeesche regeeringen worden voor komen. De Times acht den toestand zeer ern stig. En ze bedreigt Abdoel Hamid met het ergste het uiteenvallen van zijn rijk indien hij blijft weigeren, ten opzichte van Armenië gehoor te geven aan de eischen der drie mogendheden. Men verwacht in Parjjs thans den 6den of 7 den dezer maand het telegram van generaal Duchesne, meldende, dat de Pransche troepen Tananarivo hebben bezet. Algemeen toch neemt men aan, dat de Franschen uiterlijk 1 October de hoofdstad hebben bereiktmaar natuur lijk zijn er eenige dagen noodig, voordat deze tijding te Andriba is aangekomen, want het bericht moet door boden van Tananarivo daarheen worden gebracht. GUEBIlü.lIUD NIEUWS. Gevolgen van twist. Zaterdagavond hebben in de Amelandstraat te Leeuwar den Klaas en Pieter Stvader en zoon, twist gekregen met Joh. Dijkstra. Over en weer werd er geslagen en toen de moeder van Joh. Dijkstra, eene we duwe, er bij kwam, kreeg deze eerst een paar slagen met een lat, waardoor zij op den grond viel. Daarop heeft Pieter haar eenige ste ken toegebracht, en 0. a, een gevaarlijke wonde in den rug. Zij werd dadelijk ter behandeling naar het stadsziekenhuis ge bracht, terwijl de politie Klaas en Pieter heeft gearresteerd. De toestand van de gewonde vrouw is voor het oogenblik niet zonder bedenking. Eenige dagen geleden had te Bar- neveld een arbeider het ongeluk zijn hand te stooten. Toen het wondje begon te zweren volgde hij den hem gegeven raad op: er een pruim tabak op te leggen. Dientengevolge ontstond bloedvergiftiging en zwol de arm hevig op. Vermoedelijk zal deze moeten afgezet worden. Onrustig. Vrijdag is „ten be hoeve" der werkstakende sigarenmakers te Amsterdam een betooging gehouden, waarvan mag betwijfeld worden of zij den stakers een dienst bewezen heeft. Op den N.Z. Voorburgwal kwamen de menschen bijeen, en het duurde niet lang of er waren er duizenden. Toen ging het langs een omweg eerst naar den Dam, on in de Damstaat bij den Vijgendam werd het al mis. Daar kwam een kar aanrijden; de voerman wilde de paarden niet stil laten staan en zoo begon het lieve leventje. De lantaarns van het voertuig werden ver nield een politieagent trad handelend op, en kreeg weldra hulp van een sterk detachementmaar toen was deze onge regeldheid gelukkig reeds voorbij. De wandeling werd door het grootste deel der betoogers vrij kalm voortgezet, een smal deel bleef nog een poosje ia de buurt van den Vijgendam, om wat leveu te maken maar ook dit had niet veel om 't lijf. Ka volbrachte wandeling keerde men weer langs het Rokin naar den Dam terug. Op het Rembrandtplein voor het koffiehuis van Mast word schel gefloten en evenzoo voor het voormalige Vosje, thans een sigarenfabriek, op het Rokin. Maar alles scheen rustig af te zullen loopen. Reeds was de voorhoede goed en wel op den Dam, toen eensklaps een geweldig rumoer ontstond en ieder een goed heen komen zocht. Wat de aanleiding er toe was is moeilijk uit te maken, daar de stoet verbazend groot was, en heel van achteren de herrie begon.' Maar zooveel is zeker, dat in een oogenblik tijd alles wat in de buurt was wegliep, of in een krasse vechtpartij werd gemengd. Van alle zijden rukten detachementen politie aan met de sabel in de vuist, en de agenten sloegen er zonder veel com plimenten op, en duchtig ook. De betoogers wierpen met blikken bus sen, sloegen met stokken, braken de stee- neu uit de straat, maar werden in deze vijandelijkheden voortdurend belemmerd door de agenten, die naar alle zijden uit vallen deden. Bij de stoep van Zeemansnoop had men 't zeer te kwaad en toen de politie daar haar werk verricht had was er een gan- sche verzameling blikken drinkkruiken, hoeden en petten, die 'de plaats teekende als eene, waar de strijd vrij hevig was geweest. Dat alles nog al zonder veel ongelukken afliep mag een wonder heeten. Wel worden er al spoedig eenige gekwet sten weggedragen, moest een agent van politie, die een schop tegen den buik had gekregen, in het paleis worden binnen gebracht, maar, de herrie in aanmerking genomen liep alles nog al los. intusschen was het onmogelijk om na te gaan wat er alzoo gebeurde. Het volk drong den Dam op, sarde en tierde, gooide met steenen, en telkens sprong dan weer een aantal agenten er op in, die ruim baan maakten. Uit de Kalverstraat werd met steenen naar de politie geworpen. Toen een agent aan het hoofd was getroffen, gelastte een inspecteur een afdeeling agen ten het Rokin op te rukk en, door een van de ztjstegen de Kalverstraat in te gaan, en de steenengooiers te verjagen. Alzoo geschiedde en de politie, die de belhamels nu van achteren en van voren te lijf ging, gaf iederen steenworp met een paar lee- lijko klappen betaald. Aan alle kanten was de strijd. Op den N. Z, Voorburgwal viel de menigte een paar agenten aan, die een arrestant te pakken hadden. Het kostte menigeen zijn hoed of pet, velen een harden klap, maar de arrestant ging het bureau in. Zoo ging het in den omtrek van den Dam gedurende een groot uur, tot te 11V2 ure de rust hersteld was. Natuurlijk zijn er heel wat personen onder den voet geraakt, en zijn er verschil lende ruiten ingedrukt. Ook is in een sigarenwinkel op de jodenbreestraat een gat in een spiegelruit geschoten vermoede lijk met een flobertpistool. Nieuwsgierigen is het geraden uit de buurt van de be toogingen te blijven. Omtrent de inbraak te Wageningen wordt nader gemeld: Behalve in de valle van den heer L. heb ben de dief (of dieven) ook het hotel De „Valk" bezocht. Daar hebben zij zich door een raam, hetwelk niet met een pen geslo ten was, toegang verschaft. Aldus kwamen zij in het vertrok naast de gelagkamer, waar zilveren voorwerpen lagen. Hier is niets ontvreemd. Uit het befetzijn drie halve flesschen Chartreuse gestolen, bene vens drie kistjes sigaren van 50 stuks en uit een kastje er naast de broodtrommel. Het hotel werd door de voordeur verlaten. Evenals bij den heer L., vond men op het tapijt sporen van kaarsvet. In de buurt van het hotel werden achter een hooimijt de broodtrommel een half fleschje Char treuse, geledigd, teruggevonden. Een persoon, verdacht van dezè inbra ken, bevindt zich reeds in handen der poli tie. Naar luid van uit Yokohama te San Franciso ontvangen berichten, zijn tot 14 Sept. 1.1. in Japan dit jaar 42.073 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan met doodelijken afloop. Openbare werken te Londen: Bij den gemeenteraad is een plan aanhangig om een rechten verkeersweg te maken van Holborn naar het Strand. De kosten van onteigening enz. zijn geraamd op.24 miljoen gulden. Verder heeft de „County Council" een plan openbaar gemaakt, om de stad beter dan tot dusver van drinkwater te voorzien. De Raad wil het water der bronnen te Cardignam, Brecon, Rudnor en Montgo mery in Wales vergaderen in twee enorme reservoirs bij de stad, die te zamen 256 mil joen H.L. zouden bevatten en voor 16 dagen water kunnen leveren. Dit reuzen werk zou ia tien jaren gereed kunnen zijn en 40, 000, 000 p. st. moeten kdsten! Door de besturen der scholen met den Bijbel te Naaldwijk, 's-Gravenzande, Monster en De Lier en het Locaal-Comité der Unie te Wateringen, is opgericht een bond van B?sturea van Christelijke scho len in het Westland, met het doei om inde wintermaanden op de verschillende plaat sen gemeenschappelijke openbare vergade ringen te houden ter bespreking van de belangen van het Christeiijk onderwijs. De eerste dier vergaderingen zal D. V. 28 October gehouden worden te 'sGravenzan- de. DE BRAND TE BOSKOOP. Een schrikkelijke brand heeft het dorp Boskoop geteisterd. De brand is ontstaan door het ontploffen van een petroleum-motor, welko dienst doet om hout te zagen. In de eerste plaats is die timmermanswin kel met de houtloods geheel verbrand, toebehooroude aan den timmorman P. Torkon Jr. Deze werkplaats grensde niet aan do dorpstraat, doch was onmiddellijk verbonden aan een groot huis, waarin vele koloniale waren geborgen waren, ook dit brandde geheel af. Het behoorde aan eii werd bewoond door den heer Torken Sr. Vervolgens vatto vlam de bakkerij van den heer J. Hofman. Ten huize van Torken Sr. en boven de woning van Hofman woonden verscheidene jongeliedeu, die opgeleid worden in de boomkweekerij, dezo deden alles om hun goed en ook dat van hun hospes te redden. Alles werd toen aangewend om het huis van don heer P. Koster Mz. te bewaren, waarin vele brandbare stoffen aanwozig waren, alsmede kruidenierswaren en spiritualiën, welke zooveel mogelijk verwijderd werden. Doch ook hier kon men het niet houden door den vreeselij ken rook en de hitte men moest het dak verlaten, hetwelk eene prooi der vlammen werd. Aangewakkerd door een Zuid Oostenwind verspreidden zioh de vonken hemelhoog, en men zag toen weldra, dat de spits van den toren in brand stond, de vonken waien in de bomgaten gevlogen en zoo naar boven. Spoedig werd de toren bestegen, maar het bleek, dat ook daar aan blusschen niet te denken viel. Het scheen alsof er in het geheele dorp een algemeene paniek zou ontstaan, doch gelukkig duurde dit slechts een oogenblik, en allen togen aan het werk, om het vernielend element te bestrijden. De brandweer workte met ijver en kracht, ónder bevel van den plaatsvervangonden burgemeester, den heer A. Koster Mz. Intusschen werd getjlographeerd om hulp naar naburige gemeenten, welke vooral uit Alfon spoedig verkregen werd. Er kwamen drie spuiten vun Alfen, éen van Zwammerdam, éen van Hazerswoude en twee van Waddingsveen. Vrij spoedig waren alle gereed om water te geven, doch zij konden niet verhoeden, dat ook het huis van Mej. de Weduwe Van Wilgen en dat van don Heer W. C. Boer tot den grond toe afbrandden. Met vreuselijk geweld, alles in haren val mede voerende, stortte do bel van den toren, alsmede het uurwerk, naar beneden. Ook de kerk had vlam gevat, waarbij aan geen blnssehon te donken yiel, het gebouw is geherl uitgebrand. Indrukwekkend wa3 het te zien hoe do vlammen daar vrij spel voerden, toen het prachtig orgel met zijn drie schoons beelden nog lang alle gevaar trotseerde, doch eindelijk ook in den vuurpoel nederstortte. De kerk, het orgel en de inboedel waren tegen brandschade verzekerd, doch niet hoog. Do aldaar mede verbrande rijk gebeeldhoude preekstoel was een geschenk van den Stadhouder Prins Willem V. Men bepaalde zich nu vorder tot het beschermen van do nabijzijnde porceelen, hetwelk gelukte. Verschillende perceelen hebben nog brand en waterschade gekregen. Te hall'tien was de burgemeester terug en nam nu de verdere leiding van den waarnomenden burgemeester over. Den geheelen nacht zijn de spuiten in vVorking geweest, en liet personeel der brandweer, zoowel van Boskoop als van do andere gemeenten, verdient grooten lof voor hun ijver en plichtsbetrachting. Het is treurig do verwoesting te aanschouwen, welke in zoo weinig tijd in deze gemeente is aangelicht. Zeer vele vreemdelingen kwamen deze week af en toe aan, om getuige te zijn van de vreeselijke ramp welks Boskoop heeftgetroffen. Van negen uur des morgens tot zes uur in den avond gaat de stroom van duizenden en duizenden Franschen langs het lijk van Pasteur, dat in statie ligt in de rouwzaal van zijn inslituut te Parijs. Al de kruizen en ridderorden, waarmede men gedurende zijn leven hem hulde en erkentelijkheid heeft willen bewijzen, liggen aan den voet der katafalk. Uit aiie landen komen nog voortdu rend de schriftelijke blijken van deelne ming, aan de familie gericht. E11 met ijverige belangstelling wordt de groote, nationale begrafenis voorbereid, waaraan geleerde genootschappen, scholen, corpo raties en vereenigingen zullen deelnemen, met den president, der republiek aan het hoofd. Het eerste burgerlijk huwelijk in Hongarije werd te Pest voltrokken, op Dinsdag j.l. De ambtenaar sprak deD jonggehuwden aldu3 toe, in den vorm bij de wet voorgeschreven„Uw huwelijk is nu gesloten. Overeenkomstig de Hon- gaarsche wetten maak ik u indachtig, dat gij door deze handeling nog niet hejbc voldaan aan uwe verplichtingen jegens uwe kerk". Een hevige Noord-wester storm heeft op Engelands westkust gewoed. Van alle kustplaatsen komen berichten van gestrande stoombooten en visschers- vaartuigen. Voor zoover bekend, zijn 19 stoombooten en groote zeilschepen en 27 kleine visschersvaartuigen ver-aan of op het strand geworpen. De opvarenden werden grootendeels gered, maar toch verloren 13 personen bij dezen storm het leven. Op de Noord-Amerikaansche meren heeft men eveneens zwaar stormweder gehad. Er zijn 26 stoom- en zeilschepen vergaan de schade wordt op millioenen dollars geschat. Van de opvarenden ver dronken elf. Duitsche bladen maken melding van een verwoestenden storm, die den 24en September Japan heeft geteisterd en onberekenbare schade aanrichtte. In het distrikt Fukuoka werden 15,000 huizen geheel, 8600 gebouwen gedeeltelijk ver woest78 personen kwamen om, 350 werden meer of minder ernstig gewond. De visschers van Kagoshima hebben het verlies van hun schuiten te betreuren zeven jonken vergingen met man en muis, meer dan 1000 huizen storten in. In Nagasaki werden 50 personen go- dood en evenveel gekwetst6800 huizen liggen in puin. In Kamamoto, Saya, Xamagustri en Octo lieten 35 personen het leven, ongeveer 2000 huizen werden neergeworpen200 vaartuigen vergingen, het ineerendeel der opvai enden verdronk. De stoomboot Mishima is nabij Nagasaki op een rif gestooten en gezonken 45 reizigers en de bemanning vonden den dood in dë golven. Bij het station Ottiguies, heeft een vreeselijk spoorwegongeluk plaatsgehad, ongeveer 24 kilometers van Brussel, aau de Luxemburgsche lijn. Te Niveiles word Zondag feest gevierd bij de inwijding van een gebcuw voor de Roomrche werklieden. Vandaar, dat de trein, die Zondagavond van daar vertrok, een buitengewoon aantal passa giers vervoerde. Tusschen de stations OirouxMousty en Ottignies nu kwam deze trein in botsing met eene locomotief, die in volle vaart kwam aaustoomen. Het is gebleken dat de trein eenige minuten vertraging had. De locomotief, die eerst na binnenkomst van don trein het station Ottignies mocht verlaten, was zonder order vertrokkenwaarschijnlijk was do Zondagsdienst van het personeel niet goed geregeld. Hoe het ook zij, daar de lijn hier slechts enkel spoor heeft, was een botsing onvermijdelijk, en de gevolgen waren ontzettend. De schok was zoo geweldig, dat men te Ottignies, waar het kermis was, een donderenden slag hoorde, terwijl de ruiten rinkelden. Onmiddellijk daarop zag men in de richting, van waar het geluid kwam, hut scuijnsel van brandhet waren de vernielde spoorwagens, die terstond vuur hadden gevat. De regen doofde echter spoedig de vlammen maar toch zijn eeu viertal personen die tusschen de brokstukken bekneld zaten, levend verbrand. Eerst toen er hulp uit de naburige plaatsen kwam, kon men overgaan tot net helpen der gewonden en het te voorschijn brengen der dooden. Eender eerste lijken die men vond, was dat van de schoonzuster van den heer Beernaert daarna kwamen elf lijken van inwoners van Waveren voor den dag. Sommigen waren zoo geheel verpletterd, dat men hun identiteit slechts constateereu kon uit de papieren, die bij hen gevonden werden. De stoker van den trein is zwaar gewond den machinist werden de beide beeuen gebroken. De machinist der lo comotief die de ramp veroorzaakte, werd terstond gedoodzijn stoker was aan het hoofd en de beenen gekwetst. De plaats des onhcils moet een schouw spel van onbeschrijflijke jammer en ellen de hebben aangeboden. Het duurde uren eer de gewonden geholpen werden. Zes wagens werden' in het geheel verbrijzeld. Het laatste bericht spreekt van 27 doo den, en nog iiggen tal van lijken onder de puinhopen begraven. Het aantal ge wonden is 115, waarvan er velen op sterven liggen. Negen personen worden nog vermist. Onder de dooden zijn vier treinbeamb- ten, 3 geestelijken en 2 geneesheeren. Te Voorburg hoeft oen stiefmoeder pogingen .aangewend om zich te ontdoen van oen vierjarig jongetje door liet te laten verhongeren. Het kind had reeds ecu begin gemaakt met hot opeten zijner vingers, toon do politie achter do zaak kwam. Straatroof. Sedert eenigen tijd hoorde men van onveiligheid op de wegen, liet is de politie gelukt, een der daders in handen to kiijgcn. Zou do tuchteloosheid der lagere klassen ook vermeerderd kunnen worden door het zien en hespreken van tuchteloosheid in do hoogere Het Nederl. Panopticum had Maandagochtend weder eens zijn lOOOOOo bezoeker, gerekend van 1 Januari af. 't. Was Klaas Dekker, een boertje uit Waspik. Er werd hom gevraagd, wat hij wol als aandonkeu aau dat zeldzame bezoek als geschenk zou willen ontvangen, maar het boertje verlangde geen gesohonken, „inaar wolde ge mien fizonomio moakon, goa dan moar oe gang." Aangenomen! Hot boortje werd naar het atelier geleid, waar men in gips eon afdruk van zijn gelaat afnam on binnenkort ontvangt hij zijn contorfeisel in was thuis. Het meisje te Arnhem, dat door een jongen met oen „sisser" of voetzoeker werd nagegooid en daardoor in brand geraakte, is aan de bekomen wonden overleden. —Storm in Japan. Duitsche bladen maken mei. ding van een verwoestenden storm, die den 24en September Japan heeft geteisterd en onbereken bare schade heeft aangerioht. In het district Fukuoka werden 15.000 liuizcu geheel, 8600 gebouwen gedeeltelijk verwoest, 78 personen kwamen om, 353 worden moer of minder ernstig gewond. De visscher3 van Kagoshima hebben hot verlie3 vau huuno schuiten te betreuren, zeven jonken vergingen mot man en muis, meer dan 1000 huizen storten in. In Nagasaki werden 50 personon gedood on ovenvoel gekwetst, 6800 huizen liggen in puitt In Kamamoto, Saya, Yamagustri en Oeto lioton 35 personen hot loven, ongeveer 2000 huizen werden neergeworpen, 200 vaartuigen vergingon, het moorendeol der opvarenden verdronk. De stoomboot Mishima is nabij Nagasaki op eon rif gestooten en gezonken, 45 roizigers en 4e bemanning vonden den dood in de golven. Somraelsdijk. Dijkgraaf en Gezworens der Bolders „het Oudelaud en Everdina" onder Sotnmelsdijk hebben bekend g maakt dat zij zullen houden een algemeene Schouw over alle dijk- en wegslooten, en Dijkgraaf en Gezworens van den Polder St. Christoffel een algemeene Water- schouw, beide op 22 Oct. a's. In do afgeioopen week deden zich alhier weer eenige gevallen van vlekziekte ouder de varkens voor. We willen hopen dat deze ziekte zich nu niet zoo erg z uitbreiden als van 't voorjaar. Mifldclliarnis. Wegens onvoldoende deelname zal in deze gemeente do vrij willige oefening in den wapenhandel niet plaats hebben. Met bijna algemeene stemmen is tot Predikant bij de Geref. Kerk alhier be roepen Ds. Koffieberg, Predikant bij die gemeente te Barneveld. Don Rommel, 9 Oct. De gemeentebe- grooting is door don raad dezer gemeen te vastgesteld i:i ontvang op f 18813,9 en iti uitgaaf op f 18313,90 sluitende alzoo met een batig slot van Nihil. Deze begrooting zal met de noodige beschei den ter goedkeuring aan H.H. Ged. Sta ten dezer provincie worden opgezonden. In dezelfde vergadering werd den keer Jan Mijs, benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand, en tot aanplak ker benoemd den heer Woudstra i hier. De marinier le klasse M. Trommel, nog kort geleden ingezeten dezer gemeen te vertrekt, naar men verneemt den 13den dozer met het stoomschip „Van Spijck" naar Ned. Indië. J.l. Zaterdagavond omstreeks half tien werden de bewoners dezer gemeente op geschrikt door hot luiden der torenklok. Een begin van brand was uitgebroken bij den sigaren- en theehandelaar Joh. Crezee, op den zolder. Naar men verneemt moet door de warmte der brandende lamp inden kamer, een pak lucifers op den zolder ontvlamd z'jn, en is dit de ver moedelijke oorzaak. De ter plaatse aan gebrachte spuiten hebben niet gewerkt, daar men het met emmers water heeft kunnen blusschen. Naar men verneemt was alles verzekerd. Birkslaud. M. Kooman, landbouwer nabij deze gemeente, had het ongeluk om met paard ea karos om ver te val len, dat nog al behalve verlies van melk, eenige materieële schade veroorzaakte. J. D. oud 30 jaar en J. v. E. oud 20 jaar, stonden deze week terecht voor de rechtbank te Rotterdam, beschuldigd, dat zij in den nacht van 11 Aug. jl. opzet telijk palen en heining, behoorende aan A. van Broekhoven alhier beschadigd hadden, doch aan 'gebrek van genoeg zame bewijzen, werd door het O. M. vrijspraak gevraagd. Burgemeester ea Wethouders, gelet op art. 8 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad 95) hebben op het verzoek van 0. van Dongen, tot oprichting eener slagerij in 't huis aan de westzijde van de Straatdijk No. 164 afwijzend beschikt. Zuidlanii. J.l. Vrijdagnacht ontlastte zich boven deze gemeente een kort, doch hevig onweder. De bliksem sloeg daarbij in de bouwmanswoning van den heer B. Z., kwam door den schoorsteen naar binnen, ging door een openstaande deur de slaapkamer binnen, waar de zoon des huizes sliep, trof deze licht over het oog en verdoofde de rechterzijde des lichaams, ging vervolgens het woonvertrek binnen, wierp daar alles: stoelen, tafels, stooven, enz. door elkauder, liep voorts langs den voorgevel van het huis, do kozijnen der ramen in een erge mate toetakelende, en verliet door een raam weder de woning, nadat zij veel schade aan dezo had toe gebracht, doch gelukkig geen brand ver oorzaakte. Waren de bewoners niet te bed gebleven, gewisseiijk waren er men- sekenlevens te betreuren geweest. iSiirsrciiajiie Stand. @ocisiuc!si3ijk. Geboron :%aarten z. van Philippus Vijfhuize en Willemtje Rooij, Overledi Frans van Middel Ondertr Gelder. Geboren nis Van Suzanna, en Adnaai van Kla<" Vermeer. Jan Vlasv Overlec Stad a Getrou' jm. 25 j. Geboren Maatjo Teunis Geborer "Wit en J. O verled bot vrou Geboren Petrus van Ondertr Schoonhoi den Rooij Overledc Iacob Kiev; Ondertrc de Blok tje van d Lena van Overlec w. Aren ±;uui PrediL GI Middelhar Woensdan Stad aan Den Bommel Ooltgensplaat Leidon. Stellendam Ouddorp, vm venhage. Zuidland, Ouddorp, GER1 Dirksland, Ds. A. Macl Bedankt teSleeuwijk Drietal van dei- Kampen. Beroepi Bruin, en Dr. Nijhoff dorsma, te Aangenoir Dr. Muller, sterdam. Bedankt (Gold.). Vo Zuilen (Utr T oogelaten dhr. Dierman die hot beroep Haarlem ingewijd met te Utrecht, ruimte voor Ds. Wijdo te Oud-Beiei' de sommatie kerk te dier pl was, over te moeten uitmal] heeft. Mff' Boter OUDE TOK Nieuwe Tarwe kilo. Rogge, fa f - fl,per 60 cent per stuk Rotterdam, De aanvoer de vorige weel vertegen woord ij TARWE. 25 f5,50 a f6,75. ROGGE 10 - HAVER, me cent verlaging en per 100 kilo GERST. Wu en per 100 kilo per heet. en i'3,C5a4,75 en PAARDEBOl BRUINE BP 30 a 50 cent WITTE B< mindere qual. BLAUWE Steeds blijft qual, aanhouder soort, zoodat d, ring is te bedil 1CANARIEZA Sedert jl eerst op me daarna wei de gewensc week wedei Heden vo dat bieding werden aan Tarv qualiteit i Duits le 2e Sa le 2e Iep. qual. Hoi ext. Ordinaire Prima Amer. le qual. 2a qual. Zeeuw. Tar wel Zeeuw. Tarwei Fransch Rogge Duitsche Inlandsch Rotterdam, aangeveerd r. 'V

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 2