nieuws. J®iaaiseSêJk Nieuws. Somnielsdijk. De door den Raad ont worpen verordening op het venten in deze Gemeente is 9 Juli jl. afgekondigd en tivedt dus den 12den in werking. Een ieder, zij dus gewaarschuwd, dat, indien zij met hunne koopwaar langs de huizen in deze Gemeente wenschen te venten, voorzien zijn van een vergunningsbiljet van den Burgemeester. distillatie zon kunnen geschieden in een paar fabrieken en geen prijsverhooging van beteekenis medebrengen. De borrel zou dus niet meer behoeven te kosten dan thans met den hoogen accijns, en de consument zou goeden alcohol drinken, daar alle tap pers, kroeghouders, herbergiers enz. ver plicht werden, slechts dien door den Staat gedistilleerden alcohol te schenken. Regie- flesschen on een gemakkelijk in te richten controle over de verkoopcrs zouden ten slotte een ontduiking zeer moeielijk, zoo niet onmogelijk maken. Alglave beweerde met dit voorstel nie mand te schaden, den Staat een jaarlijksche bate te bezorgen van een achthonderd inil- lioen franken en de noodlottige gevolgen van het alcoholisme ten minste ten deele tegen te gaan, daar de slechte alcohol de voornaamste schuldige is. De regeering had intusschen bij de Ka mer een ontwerp ingediend, waarbij de bovengenoemde onschadelijke dranken gedeeltelijk ontlast werden van den be lasting-druk. De Kamer stemde hierin niet alleen toe, maar ging nog wat verder en stelde wijnen, bieren, ciders en peren dranken geheel vrij. Zóó had de regeering het niet bedoeld. Zij dacht aan haar budget, dat onmoge lijk zonder deze belasting zou kunnen kloppen, die ongeveer tweehonderd millioen opbrengt. De Kamer had echter gesproken, en buitendien ook een middel aangewezen om dit onverwachtte deficit te stoppen. Hierover nu ontstond de strijd, waardoor de regeering Dinsdag eene moreele nederlaag leed. Tegen haar zin werden onkela amendementen aangeno men. De opgewondenheid was in de Kamer nog tamelijk groot. Omdat Ribot zijn ontwerp niet introk, besloot ook de budget-commissie de zaak niet te hoog op te nemen alleen moest een andere rapporteur benoemd worden in de plaats van den afgetreden Salis. Over de surtaxe op alcohol en de rechten op likeuren, over het monopolie-stelsel ten leste, werd heel wat geredeneerd, en ook volgden een paar stemmingen. Te Parijs is een telegram ontvangen van generaal Duchesne, den commandant der Fransche troepen in Madagascar, dat melding maakt van een nieuw succes der Franschen. Den 29ea Juni vielen de Hova's in grooten getale de troepen bij Tsarasoat- wa aan. De aanval werd met goed ge volg afgeslagen. Een afdeeling infanterie, cavalerie en artillerie, onder bevel van generaal Metzinger, vervolgde daarop den vijand, en toen werden de Hova's met groote verliezen verdreven uit de stellin gen, die zij aan de Betzikoba-rivier hadden ingenomen. De Fransche troepen die geringe verliezen leden, maakten veel ammunitie en levensmiddelen buit. De abnormale toestand van het ge meentebestuur te New York is nu geëin digd. Hij dagteekende van de verkiezin gen in November, toen er mannen aan het bewind kwamen, die zich ten doel Btelden een eind te maken aan de omkoope rijen en knoeierijen, welke onder het bestuur van den vorigen burgemeester, een lid der beruchte Tammanyclub, zoo algemeen waren. De nieuwe burgemeester, Strong, die tot dat doel een dictatoriale macht had, is nu weer beperkt binnen de gewone grenzen zijner ambtsbevoegd heid. Hij heeft den Augiasstal gereinigd. Yan de 16.000 stedelijke ambtenaren zijn 3000 omkoopbare creaturen weggezonden. Onder deze waren 300 hooggeplaatsten o. a. de hoofdcommissaris van politie en de directeur der stadsreiniging. De her vorming ging niet zonder veel moeite. Een paar omkoopbare rechters, die ont slagen waren, moesten met geweld uit het rechtsgebouw verwijderd worden. Men is niet zonder vrees, dat, nu het streng beheer van Strong ten einde is, het lieve leven van baantjes en gunsten verkoopen langzamerhand weer beginnen zal. In het laatste nummer van Harper's "Weekly wordt aanschouwelijk voorgesteld, hoe de straten er onder het vorig bestuur uitzagen en nu onder het nieuwe. Het onderscheid is groot. DE LOMBOK-DECORATIE YAN jl. ZATERDAG. In de rijk met vlaggen getooide stad, zoo schrijft men heerschte reeds des ochtends door aankomst van marine- en koloniale troepen een goote levendigheid. Reeds te 12 uren was het Malieveld omringd door tiendubbele rijen volks te voet, of in rijtuigen. Inmiddels vulde zich gaandeweg de tribune. De commissaris der Koningin, de oud gouverneur-generaal Pijnacker Hordijk, de vice-admiraal, Jhr. Roëll, de oud-minister van Tienhoven, de Kamerleden Schaepman, Heldt, Yan der Schrieck, de wethouders, de directeur van het kabinet der Koningin, de leden van gedeputeerde staten enz. waren onder de eerstgekomen. Generaal Yetter kwam schier onopge merkt op het terrein na zijne echtgenoote naar de tribune geleid te hebben, nam de generaal bij de helden van den dag plaats. Te half twee ure galoppeerde de gouver neur der residentie, generaal Yan Helden met zijn talrijken stat het Malieveld binnen. Na de troepen geïnspecteerd te hebben, ging hij met zijn officieren generaal Yetter complimenteeren, die naast den minister van Koloniën geplaatst, met den commandant der parade het militair saluut wisselde. De meeste gene raals gingen Yetter complimenteeren. Toen te 2 ure de Hof rij tuigen het paradeveld binnenreden weerklonken de eommando's en signalen. Onder de juichende menigte groote beweging. Met het Wilhelmus werden de vorstinnen ontvangen, de koningin in wit costuum, de Regentes in zwart met witte strepen. Bij de inspectie der gelederen weer klonk het aanhoudend gejuich der menig te, en met daverende hoerah's werden de Yorstinnen ook op weg naar de tribunes begroet door de genoodigden. Tijdens de formatie van het carré werden de generaals en hun dames aan de Regenfes voorgesteld. Na opening van den ban weerklonk plechtig het oude Wilhel mus. Bij hel afleggen van den eed presen teerde de eerewacht het geweer en ontblootten de aanwezigen het hoofd. Ylug hechtte de Koningin het kruis op den borst van generaal Yetter, waarbij luide hoera's op de tribune weerklonken. Yoor iederen gedecoreerde maakte de koningin een buiging. Allen werden van de tribune luide toegejuicht. Generaal Yan der Heyden overhandig de aan H. M. de kruizen en de eereteeke- nen. Nu weerklonk het nieuwe Wilhelmus en stonden de gedecoreerden in militaire houding salueerende voor II. H. M. M. De Koningin Regentes nam toen het woord en sprak als volgt „Officieren, onderofficieren, korperaals en soldaten „Het was de wensch van de Koningin zelve de eereteekenen te mogen uitreiken aan do dapperen, die in onze overzeesehe bezittingen streden voor de handhaving van ons gezag. „Ik wensch u allen, aan wie eene onderscheiding ten deel viel, daarmede van harte geluk. „Gij hebt die onderscheiding verdiend. In moeielijke oogenblikken hebt gij bloed en leven veil gehad voor Koningin en Yaderland en met uwe kameraden van leger en vloot nieuwe glorievolle bladen toegevoegd aan de geschiedenis van het Nederlandsch-Indisch leger. „Mede uit naam uwer jonge Koningin breng ik hulde aan dat leger, dat in Atjeh, op Lombok, en waar ook vroeger in Indië zjne diensten werden gevraagd, zooveel schitterende bewijzen gaf van plichtbesef, zelfverloochening en doodsverachting. Het lezen der heldendaden van onze troepen in Indië vervult ons met rechtma- tigen trots. „Ik acht het een voorrecht daarvoor aan leger en vloot openlijk den dank te kunnen brengen van de Koningin en van het Vaderland. „Eene dankbare hulde brengen wij ook in dit oogenblik aan de nagedachtenis van hen die ginds hun leven lieten in den strijd. „Eere aan de mannen, in den dierst van het vaderland vergrijsd, die een eervol leven kroonden door een eervollen dood aan zoovele jeugdige helden wier moed wij niet konden beloonen, omdat zij, getrouw tot in den dood, hun leven gaven en ginds rusten in vreemden bodem. „Officieren, onderofficieren, en korpo raals en soldaten van het Indisch leger, hier tegenwoordig, zegt het aan uwe kameraden in Indië, dat Koningin en volk van Nederland de krijgmansdeugden van uw leger hoog schatten, en dankbaar erkennen dat het Ned. Indisch leger zijne roeping met eere vervult. „Moge ook in de toekomst voorspoed rusten op uwe wapenen, tot zegen van onze schoone koloniën en tot geluk van ons dierbaar vaderland." (Luide toejuichin gen Het Wilhelmus, nieuwe toonzetting, werd daarop gespeeld. De jonge Koningin riep „Leve het Indische leger", door generaal Yetter beantwoord met den uitroep„Leve de Koningin", door de troep herhaald. De Koningin Regentes had een onder houd met Generaal Vetter, dat aandach tig door de Koningin gevolgd werd. De Regentes sprak alle gedecoreerden belangstellend toe. De Koningin betuigde aan kapitein luitenant Van Wcssem haar hulde voor de Indische Marine. Het vertrek der Yorstinnen had onder luidde toejuichingen plaats. Te 5.40 zijn H. H. M. M. naar het Loo teruggespoord. Een assurantie-quaestie. Een eigenaar dige assurantie-quaestie doet zich te Schiedam voor, naar aanleiding van den brand, die verleden week den stoommo- len „Nederland" aldaar in de asch heeft gelegd. Door de directie was deze fabriek, in nauw verband met de balanswaarde voor 80,000 verzekerd. Overeenkomstig deze waarde werd de maatschappij in de Sc'niedamsche inkom stenbelasting aangeslagen, doch tegen de zen aanslag vanwege de directie protest aangeteekend, op grond van de omstan digheid, dat ten gevolge van de voort durende depreciatie van gebouwde eigen dommen te Schiedam, haar bezittingen de waarde niet meer hadden. Het gevolg hiervan was, dat drie taxa teurs werden aangewezen, om na te gaan naar welke waarde de fabriek dan moest worden aangeslagen en deze kwamen tot het besluit dat dit f 65,000 moest zijn; het gevolg was dan ook een nieuw aan slagbiljet naar deze waarde. Ook hiermede nam intusschen de di rectie geen genoegen en schreef een adres aan den gemeenteraad, waarin zij betoogde dat h. i. de fabriek niet meer waard was dan f 35,000, voor welk be drag zij geneigd was bij te dragen in de inkomstenbelasting. Door een toevallige omstandigheid is dit adres door den Schie- damschen gemeenteraad nog niet behan deld. Nu is evenwel het gebouw inmiddels afgebrand en vordert de directie van de assurantie-maatschappijen het geheele bedrag terug, waarvoor de fabriek, die totaal verloren is, verzekerd was. Neen, antwoorden de assurantie-maat schappijen, u hebt zelf zwart op wit beweerd, dat de fabriek niet meer dan f35,000 waard was: dat bedrag kunt u terug bekomen, niets meer, niets min der. Met groote belangstelling wordt de oplossing dezer quaestie te gemoet gezien, waarmede vermoedelijk de rechter zal worden belast. Muiterij. Aan boord van den En- gelschen schoener Margaret Sutton, liggen de in de Leuvehavon te Rotterdam, brak gisternamiddag omstreeks half twee mui terij uit onder de matrozen, van welke een drietal beschonken waren. Eene hevi ge vechtpartij aan boord was hiervan het gevolg. Een der beschonkenen was inmid dels half gekleed in het water gesprongen,K doch spoedig gered, werd hij, met nog twee der onruststokers, door een sterke politiemacht naar het bureau in de Pauwensteeg gebracht en in arrest gesteld. Ontvlucht. Gistermorgen is de patiënt Klaas Keizer, oud 46 jaren, ontvlucht uit het gesticht „Meerenberg", onder Bloemendaal. Hij is een gevaarlijk persoon, lang, schraal en kaalhoofdig en vermoede lijk gekleed in zwart cheviot jacquet, dito vest, draagt staande boorden gemerkt "V A en witten stroohoed met zwart lint. Vermoedelijk zal hij trachten naar het buitenland uit te wijken. Bij ontdekking geve men kennis aan de politie en trachtte men het daarheen te leiden, dat hij ten spoedigste naar „Meerenberg" worde teruggebracht. Op vergoeding der noodzakelijke kosten kan men, zegt het Haarl. D., rekenen. Onzedelijkheid. In de heden gehou den zitting der Rechtbank te Leeuwar den, is tegen den heer E. B., wegens onzedelijke handelingen met een meisje beneden de 16 jaren gepleegd, driejaren gevangenisstraf geëischt. Verdronken. Een door de Belgische politie aan de grens achternagezeten en op Nederlandsch grondgebied gevluchte dief kwam al heel ongelukkig aan zjjn einde, want toen hij zich in het kanaal Sluis-Brugge wierp, om dit over te zwemmen, raakte hij verward in de waterplanten en verdronk voor de oogen zijner vervolgers. SLECHTE VOORBEELDEN. De heer Staalman heeft onlangs in de Tweede Kamer den Minister eenige staal tjes onder de aandacht gebracht van on zedelijke gedragingen van sommige hoog - plaatste militairen. De Minister van Marine antwoordde daar toen op „Zoo algemeen als de klacht is inge bracht, kan moeielijk een onderzoek plaats hebben. Ik ben overtuigd dat, wanneer dergelijke feiten ter kennis wor den gebracht van de militaire chefs, deze ze voorzeker zullen ten strengste zullen tegengaan." Welnu schrijft thans Extra tijding onder beroep op deze Ministerieele ver klaring welnu, voor eenige dagen heeft zich opnieuw een hoer opgehouden op de kamer van een ons bekend officier der mariniers, wonende op den linker vleugel der (Heldersche kazerne.) Gedurende een goed deel van den nacht verbleef zij daar en haar werd toen ten aanschouwe der wacht uitgeleide ge daan. Ook is ons bekend, dat de wacht rapport heeft ingediend van dit schande lijk feit, op het Bataljons-bureau, zonder dat wij iets vernamen van straf voor dezen officier. Wij zijn terdege goed geïnformeerd zelfs de broche, door deze ontuchtige vrouw ter plaatse verloren, is aan ons bureau gedeponeerd." Het blad spreekt de hoop uit, dat de afgevaardigde van Den Helder dit feit onverwijld ter kennis van den Minister van Marine brengen zal. En wij hopen tevens, dat de militaire chefs zich nu in dezen gehouden zullen achten tot wat de Minister zoo stellig en zeker van hen verwacht; want het is, gelijk Extra tij ding terecht opmerkt: „zulke feiten bo- leedigen en vernederen het corps officie ren van de gansche natie." En er komt nog bij, dat zulke voorbeelden van hoog geplaatsten er wel toe meewerken moeten, om het verderf en de demoralisatie in onze kazernes nog onrustbarender omvang te doen aannemen dan, helaas, nu reeds het geval is. Een oplichter. Te Haastrecht kwam Woensdagmiddag een vrijwel gekleed persoon bij eenige inwoners kost en inwoning verzoeken. Nadat hij bij een paar lieden niet geslaagd was, ontmoette hij iemand, die hem de weduwe U noemde. Dadelijk ging hij daarheen. Hij vertelde, zoo verhaalt Het Nieuwsdat hij opzichter was bij de waterstaat en dat hij nu daar zou moeten statioueeren bij het maken van eenige werken aan den IJsel. Hij zou f 10 per week betalen het kamertje, dat hij zou bewonen, beviel hem uitstekend. De weduwe was met dit alles zeer ingenomen en noodigde hem mede te middagmalen, waarvan hij gretig gebruik maakte. Eenige oogenblikken na het eten nam hij iemand aan, die zijn koffers van het station Gouda moest halen. Die persoon kon daarvoor f 3.50 rekenen, want op vertoon van een quitantie kreeg hij dat bedrag toch van het Rijk terug. Nu moest hij zelf nog even naar Oudewater, om zijn werkvolk te gaan bezoekenhij had daartoe geld noodig, want hij had de gewooute zijn volk iets te presenteeren. Wegens gebrek aan geld vroeg hij aan de weduwe eenig geld, die hem na eenig praten f 12.50 ter hand stelde. De gewaande opzichter ging nu heen- en de weduwe deelde haar geluk mede aan den heer R. Deze vond do geheele geschiedenis niet zuiver en ging per rij wiel na verloop van een half uur naar O. Op zijn weg zag hij den bedoelden persoon niet. Weer naar huis keerende ontmoet te hij hem dicht bij Hekendorp. Hij reed echter door en gaf van alles kennis aan den gemeenteveldwachter van Hekendorp. Deze was onmiddelijk gereed om mede te gaau. doch daar de opzichter reeds te ver was, gaf hij den heer R. den raad weer terug te rijden naar Oudewater, om ook daar de politie van alles kennis te geven. Dit gebeurde, en de veldwachter van Oudewater stationneerde zich bij de poort, waar bij de stad moest inkomen, zoodat hij aan de polite niet meer kon ontsnappen. Per tram werd hij aldaar naar het stad huis gebracht, waar hij den burgemeester verklaarde H. van Z. te zijn, schoenmaker van beroep en wonende te Wassenaar. De f 12.50 had hij nog niet verbruikt, en dezo zijn aan de weduwe teruggegeven. Zater dagmiddag is hij naar Rotterdam overge bracht. Betreffende den aanslag, die te Berlijn is beproefd tegen het leven van den chef der polities Krauze, weet de National Zeitung nog eenige bijzonderhe den mode te deelen. Volgens dit blad is het reeds gebleken, dat het ontploffings werktuig te Fürsterwalde aan het post kantoor is bezorgd door eene vrouw in manskieeren. Het is tot dusver nog niet gelukt, deze vrouw op te sporen. Te Bristol in Indiana (Ver. Staten) bezweek tijdens een roeiwedstrijd een brug, waarop een groot aantal toeschou wers plaats hadden genomen. Ongeveer 700 personen geraakten daardoor te water. Allen werden gered, maar velen bekwa men ernstige wonden, daar zij van eene hoogte van 40 voeten neerstortten. Yan af heden tot 28 Juli a. s. bestaat de gelegenheid om ter Gemeente Secre tarie aangifte te doen van kinderen, die met 5 Augustus e. k. de O. L. School zullen bezoeken. Oudo Tonge, 10 Juli, Door Steinge- i'echtigdo ingelanden van den Heeren polder is besloten tot het begrinlen van den Nieuwlandschenweg en den Scheid- weg. Op Dinsdag 16 Juli a. s. zal alhier de verkiezing plaats hebben van twee leden voor den Gemeenteraad. Aan de beurt van aftreding zijn do Heerea D. van Es en Dr. W. J Arends, Dirksland. Op Dinsdag 16 Juli zal alhier verkiezing plaats hebben van twee gemeenteraadsleden, de aftredende hecren zijn Johs. Zaag er Jz. en W. v. d. Linde. Door de Antirevolutionaire Iviesver- eeniging alhier zijn tot candidaten voor de aanstaande gemeenteraads-verkiezing gesteld de heeren G. Busschieter en C. Warnaer. Melissant. Dinsdag 16 Juli a.s. zal hier de verkiezing plaats hebben van drie leden van den Gemeenteraad wegens, periodieke aftreding van de hecren L. Dricndijk Wz. H. Kooman en J. van Es Lz. Wij twijfelen niet of genoemde heeren, die reeds vele jaren als raadsleden de belangen der gemeente met lust en ijver hebben behartigd, zullen zoo niet metalgemeene dan toch'zeker met groote meerderheid van i. temmen worden herko zen. In deze gemeente heeft zich oen ge val van roodvonk voorgedaan. Stellendam. Op Dinsdag den 16 Juli aanstaande, zal in deze gemeente plaats hebben, de verkiezing van twee gemeen teraadsleden aan de beurt van aftreding zijn de Heeren H. van Seters en J Nagtegaal. Naar wij uit goeden bron vernomen hebben wenscht den Heer van Seters niet meer in stemming te komen als gemeenteraadslid, en is daarom als candidaat gesteld den Heer Teunis Meijer. Het is de politie reeds gelukt tegen eenige bunt- en graszaadsnijders Proces verbaal op te maken, een ieder wachte zich dus voor verdere gevolgen. Verleden week had de bouwknecht A. de Graat alhier het ongeluk terwijl hij met een wagen passagiers van Ouddorp kwam rijden dat zijn paard schiehtig werd in die mate dat het met de leidsels niet meer te dwingen was, waarop hij genood zaakt was uit de wagen te springen, met het treurig gevolg dat hij onder de wagen viel en de wielen hem over de borst gingen, waarop onmiddelijk geneeskundige hulp moest worden inge roepen; zijn toestand is niet zorgwekkend. Volgens mededeeling van den inspecteur over het loodswezen zullen in de loop der maanden Juli, Augustus en September a.s. schietoefeningen plaats hebben in de stelling van den Helder. a. van het fort Kijkduin op een schijf, in de richting van den Razenden Bol, op twee dagen bij nacht, op twee voor anker liggende vletten in hetschulpengat; b. van het fort Erfprins, op een schijf welke in zee gesleept wordt, binnen een sector van 50° tusschen de peilingen fort Erfprins. c. van de batterij Kaaphoofd op een borstwering op de Onrust. Op de dagen dat gevuurd wordt, zal van het betrokken fort en van de Redding Kaap, op de Onrust, een roode vlag waaien van minstens een uur voor den aanvang der oefeningen, tot het einde daarvan. Heden werdt alhier verpacht de vis- seherij der gemeente, bestaande uit haven en kaai, de hoogste schrijver was Leen- dert Bezuijen voor de som van twintig gulden tien cent per jaar aan wieu de visscherij gegund is. Onddorp. Door de Antirevolutionaire kiesvereeniging is tot candidaat voor den gemeenteraad gesteld de beide af tredende leden de Heeren K. Lodder en Kommer Mastenbroek Cz. 10 Juni. Onzen nieuw benoemde Burgemeester werd heden eervol inge- haalt, dat helaas door het zondige kermisachtige niet weinig ontsiert werdt. De Raadsverkiezing staat ook hier voor de deur op a.s. Dinsdag. Gewicht volle dag, die ons wat het kiezers volk betreft, zal openbaren of wij de revolutiie of de antirevolutie huldigd, door te huis te blijven of niet op de Antirevolutionare aftredende leden tot stemmen. (Niet Tan onzen gewonen Correspondent. "Woensdag avond. Tijd gebrek is oor zaak dat ik u slechts een weinig van het feest, dat in deze gemeente heden werd gehouden kan mededeelen. Alleen dit De nieuw benoemden Burgemeester is in gehaald met een eerewacht van ruim 40 paarden. Het geheele dorp was met vlaggen, eerebogen en poorten netjes versierd en opgesteld. Ook enkele hui zen waren met groen getooid. Het geheele dorp in het rond was met lampions omhangen welke, des avonds verlicht, en prachtig afgegeven. Het muziek van Goedereede luisterde een en ander op. In het volgende nummer hopen wij D breedvoerig verslag te geven. r AANBESTEDEN». Op Zaterdag 20 Juli des morgens om 10 ure zal wordon aanbesteed in het hotel „do Vlashan del" te Ooltgensplaat, hot bouwen van een Woon huis, kanteor en schuurtje. Inlichtingen te bekomen in genoemd hotel. Isigeïoaden 8flukkcn. Buiten verantwoordelijkheid van Redactie en Uitgover Geachte Heer Redacteur Tot nog toe worden er geene geruch ten gehoord over de aanstaande verkiezing voor den Gemeenteraad. En omdat dit toch van zeer groot be lang is, wil ik er een woordje over praten, en de kiezers wakker maken. Zou de liberale kiesvereeniging (maar zoo mag ik het niet meer noemen, bet woordje „liberaal" kwam te veel in het kladboek en nu heet zij alleen „kiesver eeniging") zou die vereeniging nu geen nieuwen candidaat stellen Naar het zeggen van velen hunner, en zoo ik hoor, zou dit hard noodig zijn, vooral voor een lid waarover 2 jaren geleden reeds erg is geklaagd en omtrent wien de toestand niet veel is verbeterd. Mjj dunkt, en ik ben er zeker van, dat die persoon zichzelven bewust is, dat hij voor zijn practijk zich verdienstelijker zou kunnen maken. Zou ook de afdeeling „Schuttevaer" daarvan niet kunnen profiieeren wanneer dat raadslid zich geheel aan de belangen der schippers kon wijden? wie weet of er dan niet wat verkregen werd waar naar nu zoo lang reeds tevergeefs wordt gevraagd, "Wederom zullen de Catholieken hunne klachten doen hooren, dat er van hun nentwege tot nog toe geen afgevaardig de is. En daar zij over twee jaren zich flink hebben gehouden om de oude leden niet

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 2