Soninielsdijk, 3 Juli. Op Dinsdag den 16 ^Juli aanstaande, zal in deze Gemeente plaats hebben, de verkiezing van twee gemeenteraadsleden. Aan de beurt van aftreding zijn de Heeren Jb. Breesnee en K. de Graaff Cz. loopige maatregelen ten aanzien van den Congo staat. Vóór de stemming verlieten de socialisten de vergaderzaal. De Kamer nam met 171 tegen 16 stem men en 8 blanco's het voorstel aan om aan de Browne de Ticge zijue vordering te betalen, en keurde daarna met 66 tegen 15 stemmen en 7 blanco's de hypotheek goed, welke op den Congo spoorweg zal worden gevestigd. Het plan der socialisten om het debat te rekken en daardoor de zaak te vertra gen, is dus mislukt. De socialist van de Velde bestreed gisteren op heftige wijze de voorloopige maatregelen en brandmerk te de persoonlijke staatkunde van den Koning. Utt Port-Marin, op Jamaica, wordt gemeld dat de overheid beslag heeft gelegd op de uit New-York aangekomen brik Charles, waarmede uniformen en wapentuig voor de opstandelingen op Cuba werden aangevoerd. De desertie onder de spaansche troepen op Cuba schijnt eenen grooten omvang aan te nemen. Opnieuw heeft zich een officier, de commandant van het vrijwilligers esca- dron, van het leven beroofd uit wanhoop over de vele deserties onder zijne man schappen. Over het algemeen luiden de berichten uit Cuba niet gunstig voor de Spanjaarden. Nu weer wordt uit Madrid gemeld, dat een detachement der regee- ringstroepen in de provincie Santiago door de opstandelingen is uiteen gejaagd. De officier, die het detachement commandeer de, zal voor een krijgsraad terecht staan. In den Spaanschen ministerraad zijn telegrammen van Maarschalk Campos voorgelezen, behelzend dat hij nog behoef te zal hebben aan 14.000 man troepen om, na het regenseizoen, den definitieven veldtocht te ondernemen. De jongste berichten uit Oost-Azië melden, dat de betrekkingen tusschen China en Japan thans hersteld zijn. De Regeering van den Mikado heeft het eerst de verschillende diplomatieke posten weder doen bezetten. De Japansche gezant werd bij zijn aankomst te Peking zeer hoffelijk ontvangen. Te Shanghai werd den consul-generaal bij zijn terugkeer uit Japan een groot feest aangeboden. En in andere steden wil men niet achterblijven. Vooral in de plaatsen waar zich Europee- sche kolonies bevinden, gaat van deze de stoot uit, om de internationale vormen door de ontvangst der Japansche consuls te eeren. Ook op Formosa schijnen de Japanners den tegenstand der Chineezen gebroken te hebben. Het republikeinsch bestuur heeft zells geen poging gedaan om zich te verdedigen het ging bij de nadering dei- Japanners aan den haal. Na de bezetting van Tam-Sui en Tai-Peh, die met eenige moeite gepaard ging, zijn geen berichten meer ontvangen van verzet, zoodat men mag aannemen dat de Japansche gouver neur Kabayama geleidelijk het eiland onder de heerschappij van den Mikado brengt. Inmiddels komt een zonderling bericht uit Japan, door bemiddeling van Central News„Volgens een telegram van den particulieren correspondent van de New York Herald te Tokio, overste John A. Cockerill, is Japan bezig zich voor te bereiden tot een oorlog tegen de Europee- sche mogendheden, die het als de vijanden zijner Oostaziatische politiek beschouwt. Deze plannen worden door admiraal Ito ondersteund naar zijn meening is een botsing onvermijdelijk." Dit zou, zegt de Foss. Ztg., dus onge veer da beteekenis hebben dat Japan zich wapent, om beveiligd te zijn, tegen aanvallen van Rusland &EA1ENG» NIEUIWS. LOMBOK. De Soer. Ct. van 21 Mei meldt Heden te 10 uur kwam de Sperwer van Lombok hier ter reede aan, mede voerende een 8-tal vorstelijke afstamme lingen vandaar, met 8 volgelingen, en een poengawa met vier volgelingen, allen onder geleide van een der Balische hoofden van Boeleleng. Deze heeren zijn gebleken medeschuldig te zijn aan den overval, en daarom zijn zij opgepakt. Hun namen luiden als volgtAnak agoeng ajoe K'toet, Anak agoeng ajoe Nengah, Anak agoeng made Oka, Mak Kastoeri, Goesti Wajan Sideman, Djro Bandjar, Dro Kawoewan en Goesti Madé Kai (poengewan). Volgelingen Goesti Mantre, Ida Kraste, Ida Sekar, Ida Poe- toeh. Weer loopen er geruchten van eene expeditie naar Karang Assem, reeds zouden de militaire autoriteiten, die in dezen van advies hebben te dienen, bij den gouverneur-generaal op Tjapanas zijn geweest. Vrijdagvoormiddag werd, volgens de N. R. Ct. vastgehouden aan een touw tusschen twee marechaussees te paard een persoon uit Etten te Breda binnenge bracht. De man had als miliciën verlof ganger op de laatste inspectie 8 dagen provoost gekregen en moet die thans ondergaan. Dat is inderdaad eene fraaie manier van arrestanten overbrengen, 't Is wonder dat ze den man met het touw niet aan den staart van een paard hebben gebonden. Verdronken. Zondagavond sloeg op de Kruisvaart te Utrecht een schuitje om doordat de roeiers aan het spelen waren. 3 van de 4 werden gered, doch een meisje van 21 jaren werd het slachtoffer. Zij werd dood opgehaald. Oplichters. Zaterdagvoormiddagkwa- men in den winkel van den broodbakker H. van Geffen in de St. Jacobstraat te Rotterdam no. 28 een heer en eene dame, op het oog zeer chique lieden die koekjes kochten. Te oordeelen naar hunne spraak waren het Franschen of Belgen. Zij betaalden met een gouden tientje, doch toen de in den Vinkei aanwezige juffrouw hen hiervan geld terug gaf, streken zij met dit geld ook fluks het goudstuk weder op en kozen in allerijl het hazenpad, een tienstuiverstukje op de toonbank achterla tende. Men slaagde er niet in hun spoor terug te vinden Een inlandschegetuige. Men schrijft aan het Bat. Hd.bl. Toen in de vorige maand de rechtbank van omgang te Mr. Cornelis hare zitting hield, gepresideerd door Mr. Rhemrev, waarbij een moordzaak werd behandeld, verklaarde een der getuigen onder eede, dat hij den beklaagde don moord had zien pleegcn. Da voorzitter twijfelde evenwel ecnigs- zins aan de volle waarheid dier verklating en bracht dien getuige dus het groote gewicht van den eed onder het oog en maande hem ernstig aan de waarheid en niets dan de waarheid te vertollen, waarop de getuige bij zijn verklaring volhardde. De scherpzinnige president van genoem de rechtbank, die de verklaring van den getuige nogsteeds wantrouwde, vioeghem daarop of hij vrouw en kinderen had en op zijn bevestigend antwoord, nam de heer Rhemrev deze omstandigheid te baat, om hem zachter voor den beklaagde te stem men en vroeg verder, of het hem niet spijten zou, wanneer de beklaagde, die, evenals hij, ook vrouw en kinderen heeft, onschuldig tot de doodstraf zou worden veroordeeld alleen door zijn toedoen, en dat hij (getuige) in dat geval met zijne vrouw en kinderen eeuwig door God en zijn profeet zou worden vervloekt. Nauwelijks waren deze woorden geuit, of de getuige viel voor den president op zijne kniëcn en smeekte om vergiffenis, dat hij onwaarheid had gesproken, waar toe hij werd aangezet door een djoeragan van het land, waar de moord is gepleegd, met de bedoeling om den waren schuldige te beschermen. Ziedaar nu een staaltje van de weinige betrouwbaarheid der inlandsche getuigen en van de vreeselijke verantwoordelijk heid, welke op een voorzitter eener inlandsche rechtbank rust. Ieder ander minder scherpzinnig rechter dan de heer Rhemrev zou er ingeloopen zijn en zoo zou weer een onschuldige zijn leven aan het schavot ten offer hebben moeten brengen voor een misdaad, waarvan hij ten onrechte beticht was. Onnoodig te zeggen dat de ware schuldige met den djoeragan en de valsche getuige nu reeds achter de traliën zitten. Alweer een tentoonstelling. Naar de Telegraaf meld, worden voorbereidende stappen gedaan om in 1898, het jaar dat Koningin Wilhelmina den troon zal bestijgen, alhier een groote tentoonstelling van machinerieëu te organiseeren, Het plan is, den vooruitgang op dit gebied in de laatste 50 jaar aanschouwelijk voor te stellen. Een failissement. Wij lazen gisteren in de Telegraaf: „Naar men ons mededeelt, werd door een advocaat-procureur te Haarlem dezer dagen een verzoek bij de rechtbank inge diend tot failliet-verklaring van een neringdoende voor een bedrag van 7-9.65." Op dit bericht nu geeft de gefailleerde zelf in de Telegraaf de volgende toelich ting. Naar aanleiding van het bericht, voor komende in uw Ocht.blad van gisteren betreffende het verzoekschrift aan de rechtbank te Haarlem door een adv.- procureur aldaar tot faillietverklaring van een neringdoende voor een bedrag van ...f 9.65 houd ik mij aanbevolen veor plaatsing van het volgende Deze aangelegenheid betrof mij. De oproeping om 11. Dinsdagochtend te 10 ure te verschijnen in de raadkamer der arrondissementsrechtbank gewerd mij 11. Zaterdagavond ten 8 ure. Evenals voor de rechtbank wensch ik ook thans tot mijne verdediging aan te voeren, dat ik van mijn crediteur nimmer heb ontvangen een wissel met protest en evenmin tot mijne groote verbazing van den betrokken advocaat-procureur een schrijven, een sommatië of een dagvaar ding kortom, het was mij onbekend uit welken hoek de wind woei. Tot de Nederlandsche regeering, zoome de tot het Nederlandsche volk richt ik de vraag of het geen zaak is om bij het invoeren van de nieuwe faillissementswet te bepalen, om procureurs, die met derge lijke zaken de rechtbank onnoodig last veroorzaken, van de rol te schrappen. Dat ik geweigerd heb verlangde onkos ten te voldoen, spreekt van zelf en m. i. zijn er geen termen in de wet te vinden om die ooit te krijgen. Ten slotte als curiosum dit Den lsten van elk kwartaal heb ik b. v. b. 300 kwitanties van f 1 tot 3. Den 15en zijn er b. v. b. nog onbetaald 50, welke 2 tot 5 malen zijn aangeboden. Komaan, ik zal er 50 inrekenen. Een bezoek gebracht bij dezen advocaat en pik ik heb je, 50 lui in eens binnen 3 dagen failliet. Op die wijze zou er alom wel een afzonderlijke rechtbank opgericht moeten worden voor faillissementen. Yoor allerlei doeleinden vereenigt men zich tegenwoordig, maar van eeno zelfmoordenaarsverecniging was tot nog toe, voorzoovor wij weten, niet gehoord. Uit New-York komt hot bericht dat de zelfmoordenaarsclub aldaar, meest be staande uit Duitschers, Dinsdag, zonder door de politio gestoord te zjjn, weder eene vergadering heefc gehouden waarin een der leden aangewezen is om zich bin nen veertien dagen van het leven tpberoo- ven. De naam van het offer wordt geheim gehouden om inmenging van de politie te voorkomen. Yan don Sonnenjoch (Pertisau) is Zondag oen toerist afgestort. De ongeluk kige brak tweemaal het rechterbeen en bleef in zijn deerniswnardigen toestand den geheelen nacht liggen, totdat hij Maandag door bemiddeling van zijne vrouw, die hom vergezelde, naar het dal vervoerd werd. Evenals vorige jaren laat de Maatsch. tot Expl, van Staatsspoorwegen vanaf 4 Juli a.s. iederen Donderdag excursietrei- nen loopen naar Gelderlands mooie dreven. Zij, die Arnhem, Zutphen, Nijmegen etc. in den zomer nog niet bezochten, kunnen thans voor zeer billijke reiskosten een uitstapje maken dat steeds aangename herinneringen achterlaat. Gelijk uit de „Staats Ct." blijkt, is aan den heer J. A. van Haaften, eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Sliedrecht. Als een wanklank na de heerlijke woorden des vrede3, door Keizer Wilhelm gesproken te Kielals een waarschuwing tevens voor Europa, dat wellicht geneigd zou zijn daaraan te veel waarde te hechten en vooral als een discours flattcur voor de Fransche chauvinisten, klinkt de redevoering, in de begrootings-commissie uit de Fransche Kamer. Daar was bet voorstel gedaan enkele wijzigingen aan te brengen in debestaande legerorganisatie. Men wilde den tweejari gen diensttijd invoeren, een hervorming die reeds herhaaldelijk in Frankrijk is voorge steld. De Minister bestreed dit voorstel met de verklaring, dat het bevolkingscijfer van Frankrijk zulk een wijziging niet toelaat dat de invoering ervan het vormen van voldoend kader zou beletten, en eindelijk dat de politieke toestand van Europa elke wijziging belet, hoe gewenscht die anders ook zou zijn. Want ieder oogenblik kan een algemeene oorlog uitbreken, zeide generaal Zurlinden. De vergadering van de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op gereformeerden grondslag werd gisteren (Donderdag) te Seheveningen in Seinpost gehouden, onder leiding van prof. Kuyper. Naar aanleiding van een in het jaarver slag voorkomende verklaring van de hoogleeraren, dat zij hun onderwijs zullen toetsen aan gereformeerde beginselen, gelijk art.2 der statuten voorschrijft, werd door ds. Lonkhorst van Haarlem, gewezen op de geruchten die er loopen en op de vrees, bij sommigen, dat het onderwijs van prof. Lohman Sr., niet zou zijn overeen komstig art. 2 der statuten. Op dien grond werd door hem en 35 andere leden verzocht een commissie van enquete te benoemen, diebelast zou zijn met een onderzoek van liet onderwijs van dien hoogleeraarin verlaud met art. 2 der statu ten. Dat verzoek was ep een vijftal overwo gingen gegrond, voornamelijk ontleend aan hetgeen door den heer de Savornin Lohman, hoofdredacteur van de Nederlan den, werd geschreven. Hoewel dr. Schot er tegen op kwam dat het verzoek om eene commissie van enquete eigenlijk een aanklacht was, verklaarde de heer de Savornin Lohman, juist op dien grond een dergelijke commis sie te begeeren, Alzoo werd besloten en werd eene commissie van 9 leden benoemd. PRINS HENDRIK STICHTING. Yan een oud zeeman is aan de Prins Hendrik Stichting te Egmond a/Zee een gift van f2000 ter hand gestel 1, ten behoeve zijner minder gelukkige confra ters. Uit Washington wordt gemeld, dat de Amerikaansche wielrijder, Lenz, ie Bahar in Klein-Azië door de Kurdeu is vermoord. Den 15en Mei 1892 vertrok Lenz voor rekening van het blad „The Outling" uit Philadelphia, ten einde op zijn rijwiel een reis om de wereld te maken. Den 2en Mei 1894 bereikte hij Perzië. Nadien tijd werd 1 niets meer van hem vernomen. In dit jaar zond de „Outling" twee harer redacteurs, de heer Sachtleben en Allen uit om Lenz op te sporen. Nu meldt de Engelsehe consul te Etzerum, dat de wielrijder door de Kurden is ver moord. De Amerikaansche regeering heeft terstond bij de Porte een eisch tot opspo ring en tuchtiging der moordenaars ingediend. Naar luid van een telegram uit Cuba heeft k donel Linevo, wegens eenige deserties in zijn regiment, zelfmoord gepleegd. Dezer dagen is het overschot van een rooverbendo, de beruchte hoofdman Tsoe- lis en zijn makkers Tatsis en Tetbelis, bij Lamia in Griekenland in een hinderlaag gevallen. Maar zonder slag of stoot hebben ze zich niet overgegeven eon half uur lang verdedigden zo zish als razenden tegen de soldaten, van wie een werd gedood. Naar men zegt zijn thans alle rooversin den lande opgeruimd. Naar aanleiding van het bericht, ook in ons blad opgenomen, dat het Lager huis van Canada eene resolutie had aange nomen, waarbij de bereiding en de verkoop van alcoholische dranken, behalve voor wetenschappelijke en geneeskundige doel einden en voor de bediening van het avondmaal, verboden werd, heeft eene Rottordamsche firma aan hare agenten te Montreal om inlichtingen geseind. Het antwoord luidt„de motie voor het verbod is voorgesteld maar verworpen." ON WEDER. Boven Enschede en Lonneker woedde Zaterdag en Zondag avond een hevig onweder, gepaard gaande met zwaren regen en veel hagel. Te Buurtschap Rutbeck en Boekeloo onder Lonneker werden verscheidene glasruiten door den hagel verbrijzeld en al de te veld staande vruchten, zijnde rogge, boekweit, aardap pelen en boonen zijn geheel vernield. De schade voor do landbouwers is groot. In den nacht tusschen Zaterdag en Zondag heeft het onweer nog al eenige ongelukken veroorzaakt onder degemeente Tzum. Te Toitsum, een gehucht onder dat dorp, werden twee koeien doodelijk door den bliksem getroffen. Do doode beesten zijn naar Wommels vervoerd om door den veearts ie worden onderzocht of het vleesch ook nog voor de consumptie geschikt zal zijn. In het nabnrige Cubaard vond men bij een watermolen een dooden ooievaar. Een der molenwieken bleek door den bliksem getroffen te zijn, zonder brands veroorzaakt te hebben. Waarschijnlijk is ook de ooievaar getroffen, want het beest nam dikwijls zijn nachtkwartier boven op een der molenwieken. Te Schingen is een paard ia de weide doodgeslagen, terwijl een plasregen vergezeld van hagelslag in 't noorden vrij wat verwoestingen heeft aangericht op de bouwvelden. Bij een on weder, dat Zondagavond over Zuid Limburg woedde, is even buiten Maastricht de bliksem geslagen in een b.ikkenbakkerskeet, waar zich op dat oogenblik acht personen bevonden. Ternauwernoud hadden deze den tijd de keet te verlaten, die geheel is afgebrand, evenals eene in do nabijheid staande hooimijt. Ook een paard kwam in de vlammen om. De aanleg van het Noord-Oostzee- kanaal heeft in Rusland weder de nood zakelijkheid doen inzien, om een korteren waterweg te verkrijgen tusschen de Oost zee en de Zwarte Zee. Drie plannen liggen daartoe uitgewerkt bij het ministerie van openbare werken. Het meest komt in aan merking de verbinding van den westelij ken tak der Ilwina met den Dnieper, en wel tusschen Vitebsk en Orsha. Binnen kort zal een beslissing genomen worden. Yolgens Daily Chronicle hebben Macedonische commissies in het buiten land een verzoekschrift tot den Czaar gericht, waarin zij den keizer smeeken hen te steunen in hun pogingen, om in Macedonië de hervormingen ingevoerd te krijgen, van Turkije bedongen bij tractaat van Berlijn. Op een pinas van het Duitsche pantserschip Kurfürst Friedrich Vilhelm had bij Friedrichsort gedurende de oefe ningen een ontploffing plaats door het te vroeg ontbranden van een projectiel. Yijf personen, waaronder een adelborst, werden gedood en twee zwaar gewondeen officier en twee manschappen bekwamen lichte kwetsuren. Ten teeken van rouw vlaggen de in de haven liggende oorlogsschepen halfstok, ook de Amerikaansche. Brand. De stoommolen „Nederland" te Schiedam is in korten tijd totaal door brand verwoest. Omstreeks 9 uur in den ochtend sloeg de brand uit. De machinist liet, voor hij moest vluchten, de stoom schieten. Dat ging met zulk een geweld dat het afvoerriool een gat in de straat sloeg. Om 10 uur waren alle daken inge stort en lag de voorgevel op straat. Het puin had een brandktuan bedolven en vernield. De hitte was buitengewoon groot. Een nabijstaando distilleerderij moest met 3 waterstralen verdedigd wor den. Pand en inboedel waren op beurspolis verzekerd. Hoe gevaarlijk het is inde Alpen bergtochten te doen zonder gidsen onder vond dezer dagen een gezelschap van vijf heeren drie Zwitsers en twee Fran schen die van Geneve naar Chamounix trokken. Zij verdwaalden en op een oogen blik stortten vier van het gezelschap in een kloof van 30 M. diep. Gelukkig was hun val op sneeuw zacht en kon de vijfde met een touw hem weer boven brengen. De „Figaro" bevestigt, dat de nieu we gouverneur-generaal van Indo-China zijn ontslag heeft ingediend. Men wil thans te Parijs ernstig werk maken van het oprichten eener moskee, om Parijs het middelpunt te doen worden voor Mohammedaansche reizigers en inge zetenen. Er worden pogingen gedaan om het noodige geld in te zamelen, waaraan vooral mededoen de president van het onlangs gestichte Egyptische Comité, en de gouverneur van Algerië. Nabij Stauleypool is de stoomboot „Verviers" van den Congostaat vergaan. De kapitein, de machinist en 20 kleurlin gen zijn verdronken. Een eigenaardige plechtigheid heeft Dinsdag in de Sorbonnokerk te Parijs plaats gehad. De overblijfselen van kardi naal De Richelieu werden tijdens de revo lutie in 1793 verstrooid, en alleen zijn schedel bleef bewaard.in liet graf van Girar lon in genoemde kerk. De nis waarin deze schedel zich bevindt, is nu op aandringen van den architect der Sorbon- no verzegeld, iu tegenwoordigheid van do prinses van Monaco als vertegenwoor digster van de familie, van den minister llauotaux en eenige andere autoriteiten. De stoomboot „Penzance" van Antwerpen naar Cardiff is in aanvaring geweest met het Britsclie pleizierjacht „Scotia. Het jacht zonk onmiddellijk de eigenaar en een matroos zijn verdronken. EEN DUIDELIJK ADRES. De burgemeester eener plattelandsge meente ontving dezer dagen het volgendo schrijven, waarin wij do plaats- en per soonsnamen door gefingeerde i amen vervangen Mijn hoer Burge Meester Ik woont in de potjesstraat en eene zeide van het huis daar woont ver broek herzeberg en aan de andere zeide ver veen Scheper en daar lijd een blijk tus- sche beide en aan eene zijde planke onder do panne lans ver broek ander kat kalk bestreke No. 127. En nu Eikendorp kerkstraat. Een bakker daar tusse in met en een vurwer kalk bestreekke de panne No. 48. (Volgt onderteekening.) Yoor wie dit uit het bovenstaande nog niot mocht hebben begrepen, diene dat het bovenstaande een verzoek aan den burgemeester is, om zijn tusschen- komst voor het aangaan van een verzeke ring tegen brandschade. Prof. Dr. A. Kuyper. Een der Sche- veningsche reeders heeft Zaterdag een zijner schuiten de zee ingezonden onder den naam van Prof. Dr. A. Kuyper; de kwartiervlag voert dezen naam. Door den heer Von Löben bels, oud lid der Tweede kamer, werd Dr. Kuyper aan den broederlijken maaltijd van Don derdag in Seinpost, met deze mededeeling verrast. Hartelijk afscheid. Te Dinxperlo vernam men Vrijdag plotseling, dat de twee grensbeambten denzelfden dag naar Groesbeek zouden verplaatst worden. Toen bedoelde ambtenaren des middags mot den omnibus wegreden, wachtte hen een 20-tal personen af, die met potdeksels, zeisen, vorken, enz. een verschrikkelijke muziek aanhieven met het doel den ver- trekkendon, over wier verplaatsing zij niet ontstemd schenen te zijn, eene ovatie te brengen. Van de kermis. Te Aksol werden door de marechaussee gevankelijk binnen gebracht de twee broeders v. D. uit Koe wacht, verdacht van den persoon V. aldaar bij het huiswaarts keeren van de kermis te St. Jan Steen een messteek in den buik te hebben toegebracht. Nog een ander ontving een steek in de dij. De toestand van V. is levensgevaarlijk. Een der verdachten heeft reeds verklaard de dader te zijn, doch alleen uit zelfverde diging te hebben gehandeld. Uit deze historie blijkt alweer, dat de kermis toch wel wezenlijk wat oplevert, maar het is dan ook enkel ellende. S*laat$clijfc Nieuws. Bij besluit van de Gedeputeerde Staten is bepiald, dit de afzonderlijke jachten op waterwild v.oor dit jaar zullen worden geopend op Donderdag 1 Augustus a.s. Het is de Politie reeds gelukt tegen eenige bunt- en graszaadsnijders Proces Verbaal op te maken. Een ieder wachte zich dus wel om op eens ander mans land te gaan snijden. Maandag avond ongeveer voor Zuidland, sloeg de bliksem tijdens een onweder over de stoomboot „Onderneming" go lukkig zonder schade te veroorzaken. Ook van uit deze gemeente zullen een paar der hoogste klassen morgen, Vrijdag, een uitstapje maken naar Rotterdam. Met die gelegenheid zal de stoomboot „Middelharnis" inplaats van 3, om 5 uur uit de stad varen. Middelharnis, 5 Juli zullen de kinderen uit de 5e, 6e en 7e klasse van de openbare school alhier een pleizierreisje naar Rotterdam maken. Zij zullen bij die gelegenheid een bezoek aan den dierentuin

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 2