DE SLIEDREOHTSCHE GEMEENTE ADMINISTRATIE. De eindbeslissing in deze zaak is intus- EEN HUMANE SCHARENSLIJPER. Naar uit Sliedreeht wordt gemeld, zal de zaak tegen den burgemeester van Sliedreeht ongeveer half Juni in openbare behandeling komen. Nog voortdurend echter wordt het onderzoek voortgezet, ofschoon de instructie inzake de onregel matigheden in het comptabel beheer der gemeente gesloten schijnt te zijn. Niet alzoo wat de brug-quaestie betreft. In verschillende deelen des lands zijn tal van schippers gehoord, doch naar men zegt, met niet veel resultaat. Velen dezer toch zijn de juiste toedracht vergeten en anderen zien cr ook verbazend tegen op, om in. den drukken tijd, die hun wacht, een paar malen opgeroepen te kunnen worden, om getuigenis der waarheid af te leggen. Postzegelverzamelaars in België, misschien ook wel elders, zijn in den laatsten tijd geducht beetgenomen. Het is gebleken, dat bijna alle zeldzame post zegels, welke in de steden te koop worden aangeboden, Vitlsch zijn. Ze zijn afkomstig uit een fabriek te New-York, toevallig door de politie ontdekt. Al het materiaal is door de politie in beslag genomen en de „fabrikanten" in hechtenis gehouden. De postzegelfabriek had reeds voor vijf duizend dollars vaische postzegels ver kocht aan Eugelsohe huizen, welke zorg droegen voor de verspreiding op het vasteland. Te Parijs is de abbé de Broglie, de jongste broer van den bekenden premier onder Mac Mahon, door een biechtelinge, mevrouw Amelot, met een revolver dood geschoten. Paul do Broglie was geestelijke eu professor aan het katholiek instituut in de rue Vaugirard hij was de biechtvader van mme. Amelot. Deze schijnt aan vervolginswaanzin tc lijden en had het gerucht verspreid, dat de abbé haar herhaaldelijk had belasterd. Onder voor wendsel zijn raad te willen inwinnen, had de vrouw den abbé in hare woning gelokt zij eischte toen, dat do abbé schriftelijk zijn lasteringen zou intrekken. Toen de priester weigerde, schoot de vrouw hem 4 revolverkogels iu het hoofd, zoodat hij onmiddellijk'stierf. De moordenares ging het gebeurde vertellen aan een priester, die haar in hechtenis deed nemen. NEDERLAND EN JAPAN In eenige buitenlandsche bladen heeft het boricht gestaan, dat Nederland uiige- noodigd was zich 'oj Rusland, Duitsohland en Frankrijk aan te sluiten om Japan te bewegen zekere veranderingen te brengen in het vredesverdrag van Simonoseki, en daarna het bericht, dat Nederland zich ook werkelijk bij die drie mogendheden tot dat doel zon aansluiten. Het kan daarom zijn nut hebben, zegt de N. R. Ct. mede te deelen dat oazo regeering noch direct, noch indirect aan de handeling der genoemde mogendheden bij Japan heeft medegedaan. DE VERKEERDE. In den avondtrein van Arnhem UtrechtAmsterdam bevond zich den öden Februari 11. een meisje, dat te Utrecht noch een plaatskaartje vertoonde, noch er een wilde of kon koopen. Uit den trein verwijderd, deed zij op :t perron den hoofd en een anderen conducteur de vlugheid harer handen en de scherpte barer nagels gevoelon, waarna de trein zonder haar vertrok. Hoe zij daarna te Amsterdam is gekomen, is onopgehelderd doch kort daarna is zij daar opgespoord door een rechercheur, die van haar volledi ge bekentenis van het gebeurde heeft gekregen en haar erkende als de 24 jarige M. V. Maandag stond zij te Utrecht terecht, verklaarde wel M. V. te heeten, doch van de gansche geschiedenis niets te weten zij was 34 jaar oud en geboren to Jutfaas, waar zij zonder reisplannen den 5en Februari was bij hare zieke moeder nadat zij Zaterdag 3 Februari haar noodhulp- dienst verlaten had bij een bewoner in de Vondelstraat teAmsterdam. Den nacht van 3 op 4 Februari had zij doorgebracht bij haar broeder te Utrecht, en was Zondag 4 Februari naar Jutfaas doorgegaan. De gelijkheid van naam had voor haar dus onaangename gevolgen, maar de recht bank liet zich nog zoo spoedig niet door hare verzekering van onichuld on haar alibi overtuigen, maar achtte dat slechts praatjes, te meer nog toen de hoofdconduc teur van den bewusten trein, na lange aarzeling, verklaarde in haar de schuldige terug te zien. Na verhoor in deze zaak verklaarde de rechtbank evenwel het onderzoek hierin nog niet gesloten, maar verdaagde de ver dere behandeling tot 's namiddags. Inmid dels zou om inlichtingen naar Amsterdam getelegrafeerd worden, ook met verzoek om overkomst van den rechercheur (Ver- meij.) Toen deze 's namiddags tegen 5 uur ver scheen, wa3 spoedig de zaak tot eene nadere oplossing gebracht. De rechercheur toch verklaarde dat zij, die daar als bekl. stond, beslist niet was de M. V., die hij te Amster dam opgespoord en verhoord had, en die hem volledige bekentenis had gedaan. Blijkbaar zit dus de schuldige in deze te Amsterdam, en is door toevallige gelijk heid van naam deUtrechtsehe M. Yin een onaangenamen toestand gekomen. sehen verdaagd tot Donderdag 16 dezer. Inmiddels zullen oproepingen gedaan worden naar de Arusterdamsche M. V. BEN NACHTELIJKE ONTMOETING. Terwijl de gemeenteveldwachter en de nacht waker van het dorp O. hunne avondroute doden, zagen zij daar in den nacht eene vrouw „en profond neglige" ronddwalen. Niet wetende, dat dit mensch aan ijlende koortsen leed, keken zij vreemd op, dat zij, bij hare aanhouding, hun mededeelde, dat liaar man al twee dagen met een groot fornuis op zijn rug rondliep en zoek was, en dat haar |zoon ook weg was, terwijl een groote kerel in huis was gekomen en in bed lag, waarom zij er nu eens op uitging, om to zien, waar haar man bleef. Vermoedende wie zij was, brachten de beide haar met een zaoht lijntje naar huis eu daar werd het raadsel opgelost. Do zoon, die bij haar waakte, was op zijn stoel in slaap gevallen, en de zieke had daardoor stil de deur uit weten te komen. In het bed lag niemand anders dan de heer des huizes, die in diepen slaap gedompeld, ook niets van het weggaan zijner vrouw had gehoord. Men stelle de verbazing van vader en zoon voor ARME AANDEELHOUDERS Voor de naamlooze vennootschap Oester maatschappij to Kattendijke (Zuid Bevoland) is aldaar dezer dagen publiek verkocht een oesterput met loods en erfpachtsrecht op den grond voor de som van f 10. Aanleg put eu bouwloods bobben samen f 11.000 gekost. EEN HUWELIJKSCANDIDAAT. Op de secretarie eener gemeente niet ver van Zutfen gelegen, vervoegde zich iemand om te gaan trouwen. Op de vraag van den ambtenaar, hoe zijne aaustaaude vrouw heette, antwoordde hij „jao zeë dat wee'k zoo gauw niet, maor ië heb beur verhuusbiljet hier". Gelukkig wist de inan den naam van den persoon ten wiens huize zij dienstbaar was, zooiat spoedig haar naam werd gevonden, en toen het bleek, dat zij weduwe was en hem gevraagd werd of zij kinderen had, zeide hij „jao, kinderen heit ze wel, maor hoevuile dat wee'k niet, 2 of 2 geleuv'k". YALSCHE MUNTERS. In Overijsel zijn twee vaische munters in hechtenis genomen. Het zijn beiden Duitschers en een van hen doet zijn naam volstrekt geen eer aan. Hij heet nl. Plato en is 29 jaar oud. De andere Ahrends genaamd, moet 27 jaar oud zijn. De laatste hoeft het vaische gold (guldens en kwart jes) uitgegeven en werd te Hengelo aange houden, terwijl de andera de vervaardiger er van is en te Goor in hechtenis werd genomen. Piato werd in het bezit gevon den van veertien vaische guldens. De gereedschappen, die gediend hebben om het vaische geld te vervaardigen zijn reeds gedeeltelijk in beslag genomen en zullen verder op aanwijzing der verdachten worden opgespoord. Beide personen heb ben den wachtmeester dor marechaussee bekend zich aan bovenbedoelde feiten te bobben schuldig gemaakt. De Czaav heeftophet Marsvel'l to Petersbui-g de aangekondigde, sedert jaren niet s-oorgokomeu, wapenschouwing gehouden. De Czarina en alle leden der Keizerlijke familie warea tegenwoordig. Inde straten waren duizenden bijeen. Te Rome werd een studentin de medicijnen voor het gerecht gedaagd. Hij werd beschuldigd een gevaarlijk anarchist te zijn. Do student ant woordde, dat hij slechts het welzijn der menschheid op het oog had en dat hij juist daarom medicus was geworden. Hij werd daarop naar huis gezonden, maar hij zal de bewijzen moeten leveren, dat hij geen anarchist is Yolgens de „N. Bred. Ct." gebeurde te Breda het volgende Eeno dame tot bare melkboerin„Zeg er is, melkvrouw, wat scheelt er aan de boter van gisteren Het is verschrikkelijk, mij man en ik kunnen die boter niet eten. Bepaald afschuwelijk is die boter. Zo riekt en smaakt naar ik weet niet wat. Wat is er toch met die boter gebeurd „Gut, mevrouwlief, niks, niks, wat zou or met de boter gebeurd zijnIk heb er op drie plekken van gebrog't en zo zeggen er niks van. Wij worren er eiges ook niks aon gewaor." 'b Avonds deed het dochtertje der melkvrouw de ronde inet de meikan en kwam ok bij genoem de mevrouw. De meid vroeg aan het argMoozo kind, of er ook iets met de boter gebeurd was die moeder.daags te voren geleverd had, waarop hot volgende verhaal volgde Ik denk dat 't van onze kat zal zijn, die heeft al een dag of acht 't boIi gehad, en nou mocht ze nie iu huis komen. In eenen dag of drie zagen we ze nie moor, nier toon we zouwen gaon karnen kwam zo verzopen en wel uit de geronnen melk ton. Ik hob er zoo'n spijt van, want het was altijd zoo'n trouw beestje gewoest. 't Kan wol gobeuren, dat er de boter een bietje naor gesmaokt hé, alevel, ons moedor zé dat het wol niks zou zijn. De karne- molk ging toch naor do vaerkens. Tableau Van het ter reede van Tessel liggende oorlogsfregat „Atjoh" is Maandagavond een stoomsloep bij het in de davits hijschon, door het breken van den achtertakel, van eene vrij aanzienlijke hoogte gevallen, waardoor do man schappen, die zich er in bevonden, te water geraakten. Onverwijld werd de reddingsboot van de „Atjeh" gestreken en in enkele minuten worden de drenkelingen daarmede gered. Twee hunner, een stoker en eeD matroos, hadden echter bij den val kwetsuren bekomen, die hunne overbrenging naar het hospitaal dor Marino te Nieuivediep noodzakelijk maakten. De schade aan de stoomsloep moet nogal aanzienlijk zijn. Yele inwoners van Cliehy hebben in den laatsten tijd hondenvleesch gegeten voor scbapenvleesch. Het schapenvleescb was er in den laatsten tijd verwonderlijk goedkoop, en telkens verdwenen er bonden meest mooie en groote op een geheimzinnige manier. Niemand wist, waar die dieren bloven, totdat men onlangs in een riool de koppen van bijna al de verdwenen bonden vond. liet bleek nu, dat een bende dieven in den laatsten tijd honden stal voor eenige vleeschver- koopers. Tien personen zijn reeds in hechtenis genomen. Bij een slager werd nog beslag gelegd op 25 kilogram hondenvleesch. UITGAYEN YAN ONDERWIJS. Do kosten van het hooger-, middelbaar- en lageronderwijs- bedroegen voor het jaar 1S93 voor het li Ijk f9150,239,6372, waaronder f 1,515,595.37 voorde Universiteit.,f247,247,83 voor de gymnasia en de Latjjusoho scholen enz., f 1,488,723,20Vi voor hot middelbaar onderwijs, f82,050,45 voor de veeartsenijschool. Voor de provinciën f63,241,86. Voor do gemeenten f 12,300,922,93, waarouder f 9,730,900,11 '/B voor het lager onderwijs, f 353,094,14 voor do universiteiten; t 592,725,781jl voor de gymnasia enz. en f 1,624,202,79 voor het middelbaar onderwjs. Totaal generaal voor Rjk, provincie en ge meente f21,514,404.3372 terwijl do totaio in komsten bedroegen f 3,708,583,3 8 72, wi arvan voor het Rijk f 409,489,97 en voor de gemeenten f 2,299,093,41*/,. Het zuiver bedrag dor uitgaven voor het on derwjs (mot uitzondering van het militair onder wjs, van dat in de gevangenissen en bedelaars- gestichten en van dat aan dé bewaarscholen) was in 1893 derhalve f 18,S05,820,95. In 1878 bedroeg die uitgaaf f 10,230,900.1572, TER NAVOLGING. Notaris Teriet zou verleden week. Woensdag te Torhorne de jaarïjksche hooilaudverhuriug houden voor groote grondeigenaren. De boeren hadden afgesproken, dat zj dan alleon zouden huren, indien art. 1829 van het Burg. Wetboek van kracht bleef. (Schadever goeding bij gelieole of gedeeltelijke mislukking van den oogst Notaris Teriet vond hot onbillijk, dat do eigenaars do schade zouden dragen, als de oogst mislukte eu wilde dus niet toegeven. De boeren vonden het evenwel nóg onbillijker, geld te be talen voor land, dat niets opleverde en dot-hun dan toch in elk geval werkloon enz. gekost had. En daar de Notaris op zijn stuk bleef staan (en de boeren ook) moest bj onverrichter zake huiswaarts keeren. Als wj Kameis van Landbouw hadden, liepen de zaken beter. Getuige. De waarschijnlijke reden, waarom Koning Wil lem III, incognito reizende, zich graaf van Buren noemde, is deze, dat die titel de eerste Neder- landsche was, die do Nassau's kregen. Willem I nl: verwierf het graafschap Buren in 1551 door zijn huwelijk met Anna vau Egmond. Do overige titels der Koningin zju: prinses vau Oranje, hertogin van Limburg, gravin van Catzenellebogén, Yianden, Dietz, Spiegelberg, Leerdam on Kuilenburg, markiezin van Yeere en Ylissingen, barones vau Breda, Beilstein, Grave, Kuik, IJselstein, Kranendonk, Eindhoven en Liesveld, vrouwe van Bredevoort, Turnhout, Geertruiilenberg, Willemstad, de Klundert, St.- Maartensdjk, Zevenbergen, Iloogo en Lage Zwaluwe, Naaldwijk, Diest, Grimbergen, Herstal, Arlay, Noseroy, St.-Yith, Butgenbach. Dausburg, Warneton on 't Loo, onafhankele vrouwe van het eiland Ameland en erf burggravin van Ant werpen en Besaugon. Groote hoornen. In oen artikel van het Naturalist's Journal beschrjft sir Hairisoneen eik, dien hj hoeft ontdekt in een woud van den West Eidjng, en wiens gel jke hij te vergeefs zou willen zoeken. Deze eerbiedwaardige boom is zoo oud, dat zijn looftjd moeiljk valt te benaderen. Hj moet da oude Britten nog hebben gekend, want zjn stam is bj den grond gemeten 26, op manshoogte 16 metor in omtrek. IIj is nu hol en kan een groot gezelschap in zjne bast bergen. De ondervvjzer van een naburigt parochie, dia er mot zju schoolkinderen pleegd heen ta gaan, als hj hnu een uitstapje wr gunnen, laat al zju v jt'eu-negenttg kleinen e binnentreden on in deze zaal worden dan lied eren gezongen. Twee Engelschen zijn Zondag met ee i water veiocipè Ie, of juister een tan dem clyce-boot, liet kanaal overgestoken. Hun machine, die zij de „Securitas" ge doopt hebben, bestaat uit een 24 voet lange boot,.die voortgestuwd wordt door trappers in plaats van door riemen. Do trappers werken op een licht scheprad met zes schoepen aan iedere zijde der bootbuiten de schepraderen is een luchtdichte afdeeling, zoodat de boot niet kan zinken. In de duinen te Scheveningen is Zondagmiddag door de politie een geza deld paard gegrepen, waarvan de ruiter vermoedelijk is afgevallen en tot heden nog onbekend is. Het dier is op Sche veningen ter stalling gebracht. Zaterdag weigerden de jongens aan de drukkerij van het Nieuwsblad voor Nederland te Amsterdam aan het werk te gaan, omdat zij hooger loon wilden heb ben. Toen zij hun verlangen aan den baas hadden te kennen gegeven, werden zij allen ontslagen. Te Utrecht riep een dame, opeen bovenwoning verblijvende om hulp toen men in het huis drong, sprong zij het raam uit, maar kwam op een zonnescherm neer en werd, daaraf vallende opgevangen. Zij bleek krankzinnig te zijn geworden. Yoor het Ootgenspad bij Amsterdam lag Zaterdag eon schuitje, waarin zich vier meisjes begaven naar den Buiten- Amstel. Al schommelende geraakten drie te water, van welke twee verdronken. Te Roozendaal is de vrouw van den koffiehuishouder E. in haar woning van de trappen gevallen, met het hoofd in een mand met flesschen. Doodelijk gewond werd zij opgenomen. De molenaarsknecht, J. B. te Meijel, is uit de as van een windmolen gevallen en aan de bekomen kneuzingen overleden. Te Haarlemmermeer is het 2-jarig zoontje van den hear Bakker in de ringvaart gevallen en ofschoon spoedig gered, aan de gevolgen overleden. Te "Winterswijk is het drie jarig kind van den fabrieksarbeider R. in een pot met kokend zeepwater gevallen en aan de gevolgen overleden. In Pruisen wordt in den laatsten tijd een levendigen strijd tegen de toe nemende macht en overmoed van het ongeloof gevoerd. In de laatste maanden is in Pruisen van orthodoxe zijde een beweging op het getouw gezet tegen de hoogleeraren bij de theologische faculteiten aan de universiteiten, die hun ongeloof vrijuit verkondigen en wien daarom niet langer de opleiding van predikanten mag wor den toevertrouwd. Woensdag is in gelij ken geest te Berlijn een bijeenkomst gehouden welke door ongeveer 2000 personen werd bijgewoond. De inleider der beraadslagingen, een raadsheer in het hoogste administratieve gerechtshof, zeido o.a., dat als het zoo voortgaat, over 25 j iron do kansels der Protes- tantsche kerk brandpunten van ongeloof zullei wezen. Do kerk beoft recht te vorderen dat de theologische faculteiten niet meer worden bezet door hooglee raren, die het geloof aan wonderen en de goddelijkheid van Christus on de goddelijke autoriteit dor Heilige Schrift, in twijfel trekken. Een commissie uit de algetneene synode behoort advies te geven over de benoeming van theolo gische professoren, anders zal de kerk genoodzaakt zijn zelfstandig voor de op leiding der predikanten te zorgen. Deze redevoering vond levendigen bijval. Een vreeselijk drama is te Souhou, bij Luik voorgevallen. Een mijnwerker, vader van 16 kin deren, een onverbeterlijk dronkaard, kreeg twist mot zijn 20-jarigen zoon, sloeg dezen en greep hem bij de keel. Een jongeren broeder, 18 jaar oud, ge lukte liet de twistenden tc scheiden, waarna hij een revolver greep en ver scheidene schoten loste op zijn vader, die door een schot in de keel zwaar werd gewond. De vader werd naar het ziekenhuis, de zoon naar do gevangenis gebracht. De 7e Jaarl. xklgem. Vergadering van den Nederl. Bond van Jongel. Ver- eenigingen op Geref Grondslag zal D. V. op Hemelvaartsdag a.s. (23 Mei) te Dord recht worden gehouden in de zaal van de Sociteit „Kunstmin," St. Jorisweg. Het programma dier vergadering is thans verschenen in het „Geref Jonge lingsblad," orgaan van dien Bond. De vergadering wordt des voormiddags ten 10 uur geopend met een toespraak van den Bondsvoorzitter, Ds. J. E. Yonken- berg Ez. van Voorthuizen. „De morgen zitting is hoofdzakelijk gewijd aan de behandeling dor huishoudelijke zaken. Des namiddags ten twee ure vangt het meer openbare gedeelte der Vergadering aan. Twee referaten zullen in de middag vergadering worden gehouden en wel door Ds. van Lummel van Delft over: De zondagsschool in het kader der werkzaam heden eener Jongel. Vereeniging op Geref. Grondslag misplaatstendoorDs.Tacelaar van Weesp over: vDes jongelingsroeping tegenover het huisgezin en het vaderland." Na het houden der referaten is er gele genheid tot debat, waaraan allen kunnen deelnemen, die den Bijbel erkennen als Gods Woord. De Middag-vergadering wordt uiterlijk 5 uur gesloten. Ook deze Zevende Bondsdag belooft een zeer belangrijke te zijn, zoodat wij alle jongelingen, leden van Ckr. Jongel.- vereenigingen, opwekken zich op Hemel vaartsdag to Dordrecht in „Kunstmin" te doen vinden. EEN MONSTERKIND. In Cappelle aan den IJsel leeft een meisje, dat met recht den naam van monsterkind mag dragen. Op 4-jarigen leeftijd woog het reeds 78 pond en nu dertien jaar oud mag het zich in een gewicht van 240 pond (zegge 120 kilo) verheugen. De ouders zijn te kiesch om er mee te kijk te gaan. Het bezoekt ook de lagere sctiool, natuurlijk is voor haar een afzonderlijke, geschikte bank gemaakt. Thans is zij onder medische behandeling te Leiden hare beenen ontzaglijk dik leden onder het zware gewicht van haar lichaam. Het meisje i3 jaloersch op gewone meisjes. Vaak zucht zij „Och, kon ik ook eens hard loopen en touwtje springen WEER EEN ONGELUK BIJ DE MARINE. Gisteren proofstoomende Hr. Ms. tor pedoboot Idjen (groot model). Het bleek, dat de stopklep lekte. Om dit gebrek na te zien moest hedenochtend de klep worden losgenomen. Niettegenstaande de werkzaamheden met de uiterste onzich- tigheid plaats hadden, vloog op een ge geven oogenblik de klep los, mot het ongelukkig gevolg, dat de le machinist en nog vior stokers hevige brandwonden bekwamen aan het gezicht, de barst en de handen. Een stoker word in de mi litaire ziekeninrichting opgenomen, de overigen werden aan boord verbonden. Uit dit bericht zou men moeten op maken, dat meu de klep I03 hoeft geno men met stoomdruk in don ketel. Is dat waar, dan heeft men gehandeld als de man, die op een geopend vat kruit, een pijp zeer korte tabak zon Ier dopje ging zitten rooken. Ten kantore der firma Joh. Kramer Co., geldwisselaars, Dam hook Vijgendam te Amster dam, is ter inwisseling aangeboden een valscli bankje van f 60. De valschheid werd door den chef dor firma ontdekten de politie onmiddellijk per telephoon van do zaak in kennis gesteld, die het bankje in besiag nam. De lioofdkeutcekenen der valschheid zijn: do kleur is lichter dan vau oolite biljetten do hoogte is kleinerhet getal 60 aan de vier hoeken staat op veel 1 chtor fond dan bij de echtehot watermerk is veel scherper dan lij de echte het bankje is met de pen eu blijkbaar met hoogst kunstvaardige hand uitgevoerd de kop van den leeuw is een weinig kleiner dan bj de echte. Het bankje droog tot nummer O. P. 5604 en was goteekend „De Hoop Scheffer" en „Pierson." Een scharenslijper, vergezeld van zijae| edele, beminde gade, die volgens I zeggen ongesteld was, trok het dorpR I door. Wat de dorpelingen ook met ej aan do vrouw wilden doen, het was hem niet naar den zin. Ten laatste neemt hij i heel liefderijk zijn vrouwtje tusschende I stevige armen en brengt zo voor het geopende raam van den burgemeester, dje daar met zijne echtgenoote gezeten was, I Z.E.A. geeft haar een stoel enbiedthaar een 11 glas goeden wijn aan. Na een kort gesprok i gaf hij den veldwachter eenig geld om haar 1 naar hare woonplaats of naar hetziekenhuis I tc Gouda te brengen.Bij haren man komen- de wilde zij het een noch het ander.Zijgjag I eenvoudig op den scharenslijperswagen I van haren man zitten, die nu met zjja I kostbare vracht in de richting van O, ver- I trok. Naar wij vernemen, heeft II. jy. I de Koningin Regentes, nadat was gecon- I statoerd dat de knaap, die dezer dagen op do Dagelijksoho Groenmarkt in Don I Haag onder het rijtuig van II. M. de I Koningin was geraakt, hoegenaamd geen I leisel had bekomen en dat ongeval aan I eigen onvoorzichtigheid van den knaap I was toe tc schrijven, nochthans aan de I moedor van den knaap, op grond barer I behoeftige omstandigheden, een gift doen I toekomen van i 25. Dagbl.) Een dwerg-heilsoldaatDe beken- I de dwerg Ger:it Keizer admiraal Tom I Pouce van St. Anna-Parochie, is op I liet oogenblik te Almelo het voorwerp I van veler belangstelling. In de uniform I van heilsoldaat wandelt hij door destraten, I gewoonlijk vergezeld van vele nieuwsgie- I rigen. Ia het lokaal van het Heilsleger leidt I hij sommige oefeningen en houdt hij toe- I spraken, waarbij hot gebouw steeds goed bezet is. Zijne waarschuwingen en opwek- I kingen, toegelicht door beschrijvingen ait I zijn eigen leven, toen hij nogals Admiraal I Tom Pouce de wereld doorreisde, maken I op het publiek veel indruk. Uit Nijmegen seint men aan do I Tel., dat HII. MM. de koninginaea I Zondag a.s. de godsdienstoefening in do I Groote Kerk aldaar hoogstwaarschijnlijk I toch nog zullen bijwonen. Als voorganger I zal niet optreden ds. Terhaar en ook I niot ds. Smits, doch de hofprediker, dr. I G. J. van der Flier, uit Den Haag. I Dr. Kervel uit Noordwijk rood I Dinsdagmorgen uit met parrd en tilbury, I om zijn zieken te Voorhout te bezoeken. I Dicht bij die gemeente schrok het paard I voor ecu aldaar slaandeu wagen en I maakte een paar sprongen, wierp de I tilbury achterover en holde toen geheel I los van het voortuig voort tot kort bij I de spoorbaan, waarvan de afsluitboom I was neergelaten. Aldaar schrikte het I dier opnieuw van een wielrijder, en I sprong toen over dc afsluiting heen, I doch werd op hetzelfde oogenblik gegre-I pen door den sneltrein en terstond I verpletterd. De docter en koelsier kwamen geluk-1 kig met den schrik vrij. Uit St. Petersburg wordt geseind:! De overeenkomst betreffende het syndi-1 caat van Russische petroleuinmannen is I heden geteekend. - Gisternacht zjjn te Laibach weer I drio lichte aardschokken waargenomen. I De vele schokken van de vorige week I hebben nieuwe schade aangericht en de I oudo scheuren verwijd. Telkens meer I huizen moeten omvergehaald wordeo. I Ia Noord-Amerika zijn cr enorme wisselingen in de temperatuur. Donder dag was te New-York de hoogste thcr- mometerstand 86 graden Fahrenheit eergisteren stond hij onder de 40 mot Noordwester storm. Tusschen Bucil en Bróval, bij Mantes, in Frankrijk, is een passagiers- trein in botsing gekomen met eenige goederenwagons. Dertig van de honderd reizigers zijn gewond, een luitenant en een conducteur gedood. Te Luik hadden drie soldaten, die zonder verlof do citadel hadden verlaten, een toevlucht gezocht in een lokaal der socialisten het huis werd daarom om singeld door een militaire patrouille, ver gezeld dooreen politieagent, die het huis binnenging, doch daar gruwelijk werd mishandeld de politie moest versterking zenden. Slechts één der soldaten werd gearresteerd. De Parijsche Herald verneemt uit Rome, dat het onderzoek naar het on geluk, dat de koninklijke trein bij de te. ugreis van Venetie naar Rome was overkomen, aan het licht heeft gebracht, dat het ongeluk te wijten is aan een samonzweering tegen het leven van ko ning Umberto. Zondagmiddag zagon de wandelaars op den Singel te Arnhem met verontwaar diging, hoe een kraai plotseling uit een boom neerstreek en een jong eendje uit de Lauworgracht greep, waarmede zij op het dak van den schouwburg vloog. Daar hield zij haren maaltijd ten aanschouwe vaneen talrijk publiek. Men gaf vaak de schuld aan do watterratten dat de eendjes ver dwenen da ware schuldige is nu ontdekt

Maas- en Scheldebode | 1895 | | pagina 2